sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Hava Kuvvetleri proje listesi casusun telefonundan çıktı

Savunma Sanayii'ndeki bilgilerin sızdırılmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında casus Emre Özlük'ün dijital dokümanlarından önemli bilgiler ele geçirdi. Özlük'ün cep telefonunda yapılan incelemede bir kuruma ait bilgisayar ekranından çekilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait proje listeleri olduğu ortaya çıktı.

Hava Kuvvetleri proje listesi casusun telefonundan çıktı
Hava Kuvvetleri proje listesi casusun telefonundan çıktı Admin
Bu içerik 87 kez okundu.
Reklam

Hava Kuvvetleri proje listesi casusun telefonundan çıktı

Giriş Tarihi: 11.10.2021  07:55Güncelleme Tarihi: 11.10.2021  08:00

Savunma Sanayii'nden sızdırılan bilgiler arasından casus Emre Özlük'ün telefonundan ele geçirilen bilgilerde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığı Uçak Daire Başkanlığı proje listesi ele geçirildi.

Hava Kuvvetleri proje listesi casusun telefonundan çıktıSavunma Sanayii'nden sızdırılan bilgiler arasından casus Emre Özlük'ün telefonundan ele geçirilen bilgilerde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığı Uçak Daire Başkanlığı proje listesi ele geçirildi. Özlük'ün C.E. isimli şahısla patronu Mustafa Sırrı Akın aracılığıyla iletişime geçtiği, C.E.'nin bilgisayar ekranından çektiği liste fotoğrafını gönderdiği tespit edildi.

Liste telefondan çıktı! Tamamı Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait!

Liste telefondan çıktı! Tamamı Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait!Savunma Sanayii'nden sızdırılan bilgiler arasından casus Emre Özlük'ün cep telefonunda yapılan incelemede bir kuruma ait bilgisayar ekranından çekilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait proje listeleri olduğu ortaya çıktı.

Savunma Sanayii'ndeki bilgilerin sızdırılmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında casus Emre Özlük'ün dijital dokümanlarından önemli bilgiler ele geçirdi. Özlük'ün cep telefonunda yapılan incelemede bir kuruma ait bilgisayar ekranından çekilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait proje listeleri olduğu ortaya çıktı.

PARKTA BİLGİ ALIŞVERİŞİ

Casus Emre Özlük'ün rehberinde C.E. isimli şahısla patronu olan Mustafa Sırrı Akın aracılığıyla irtibat kurduğu tespit edilirken, cep telefonunda bilgisayar ekranının fotoğrafı incelendiğinde ise, bilgisayar ekranında görünen tablonun Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı-Uçak Daire Başkanlığı proje listesinin yer aldığı bir kurum bilgisayarı ekranı olduğu görüldüğü kaydedildi.

Özlük ve C.E.'nin muhtelif tarihlerde ve hep aynı yerde bir parkta buluştukları tespit edildi. Buluşmanın öncesi ve sonrasında Mustafa Sırrı Akın ile görüşmelerin yapıldığı ve Emre Özlük ile yani dolaylı olarak AKTEM'in Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan elde ettikleri proje başlıklarını bu şekilde temin ettikleri ve 'Aylin' isimli bir kişiye flash bellek teslim edildiği belirlendi.

İSTİHBARAT AMAÇLI KULLANABİLECEĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Sabah'ın haberine göre Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın konuya ilişkin gönderdiği raporda, C.E ile Emre Özlük arasında geçen yazışmalarda yer alan Savunma Sanayii Başkanlığı'nın uçak projelerinin listesine ait görüntülerin C.E'nin görevi nedeniyle açıklamaması gereken bilgilerden olduğu aktarıldı.

Raporda, bazı proje ve firmalara ilişkin bilgilerin (bütçe, teknik bilgiler, rakip firmalar, tedarik miktarı, iç yazışmalar, toplantı notları vb.) bilmesi gereken prensibi dışında üçüncü kişilerde bulunması; ihale ve proje sürecinin sağlıklı yürütülmesine ve rekabetin sağlanmasına engel oluşturabileceği gibi bu bilgilerin kritiklik seviyesine göre karşı istihbarat amaçlı da kullanılabileceği göz önünde bulundurulduğunda devletin güvenliğini de zafiyete uğratabileceği değerlendirilmesi yapıldı.

TAMAMI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NA AİT

Özlük'ün telefonundan çıkan listenin Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait olduğu kaydedilirken, projenin bir bütün olarak 'Gizli' gizlilik derecesinde olduğu kaydedildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın oluşturduğu bilirkişi heyeti tarafından Özlük hakkındaki dosyaya gönderilen raporda, listenin kurum dışındaki sivillere aktarılmasının yönergelerine aykırı olduğu kaydedilerek, "Savunma Sanayi Başkanlığı Uçak Daire Başkanlığı proje listesi içerisinde yer alan projelerin tamamının Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait projeler olduğu belirlendi.

Casusun notlarına ulaşıldı! Mavi Vatan için kritik öneme sahipCASUSUN NOTLARINA ULAŞILDI! MAVİ VATAN İÇİN KRİTİK ÖNEME SAHİP

Tatil karşılığı Savunma Sanayii bilgilerini vermişTATİL KARŞILIĞI SAVUNMA SANAYİİ BİLGİLERİNİ VERMİŞ

Casusluk çetesinden İHA alçaklığı!CASUSLUK ÇETESİNDEN İHA ALÇAKLIĞI!

STRATEJİ NOTLARI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

AKTEM çalışanı Emre Özlük'ün cep telefonundaki notlarda, tedarik için strateji notları olduğu tespit edildi. Notta, Özlük'ün TSK'nın kuvvet komutanlıklarının envanterinde bulunan veya envantere girecek olan hava, kara veya deniz muharebe araçlarına takılan donanım veya bu donanımların konfigürasyonlarında bulunması gereken cihaz veya cihazların imalatında kullanılacak olan ara ürünlere dair malzemelerin tedariki konusunda, yurt dışı tedarik firmaları ile bağlantılı olduğu anlaşılan AKTEM'in, ihalelere teklif vermeden önce AKTEM adına girişimlerde bulunduğu belirlendi.

Son dakika: Kritik projeleri yabancılara pazarlıyorlardı! İnanılmaz detaylar ortaya çıktıSon dakika: Kritik projeleri yabancılara pazarlıyorlardı! İnanılmaz detaylar ortaya çıktı

Casuslar yerli helikopteri böyle hedefe koymuş: T-70'i ortadan kaldırmalıyızCasuslar yerli helikopteri böyle hedefe koymuş: T-70'i ortadan kaldırmalıyız

Çetede TSK'nın uçuş kayıtları çıktıÇetede TSK'nın uçuş kayıtları çıktı

Casusluktan İHA da çıktıCasusluktan İHA da çıktı

Güle oynaya casusluk!Güle oynaya casusluk!

Özlük, Meltem-3 projesi için firmalarının tedarikçi olarak hazırlıklı olmak adına sanık Emekli Albay Faruk Baytürk ile irtibata geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Meltem Projeleri kapsamında; Meltem-1 ve Meltem-2 çerçevesinde 6 adet CN-235 tipi (P-235) deniz karakol uçağı teslim alındı. Son aşama olan Meltem-3 çerçevesinde ise 6 adet ATR-72 tipi (P-72) deniz karakol uçağının envantere girmesi planlandı. Meltem-3'ün TCB 751 kuyruk numaralı ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, Aralık 2020'de Kocaeli'deki Deniz Hava Komutanlığında düzenlenen törenle hizmete başlamıştı.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ /

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda flaş açıklamalar

Giriş Tarihi: 09.10.2021  17:37 Güncelleme Tarihi: 09.10.2021  18:56

Partisinin üye sayısıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Gençler ülkemizin son 20 yılına damga vuran bir parti olarak 2023 vizyonlarını da yine biz hayata geçireceğiz. Ana kademe, kadın kollarımız, gençlik kollarımız... Üye sayımız kaç oldu biliyor musunuz? 11 buçuk milyona yaklaşarak, tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık. Adana teşkilatımız son 1 ayda 17 bin yeni üye kaydederek ülkemize örnek olmuştur." ifadelerini kullandı.

Son dakika... Başkan ErdoğanÇukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Başkan Erdoğan, "CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor" dedi. "Muhalefet derin siyasi bunalım içinde" ifadelerine yer veren Erdoğan, CHP ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağır sözlerle eleştiri.

SON DAKİKA: Başkan ErdoğanÇukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda hitap etti. AK Parti'nin yatırım siyasetine vurgu yapan Başkan Erdoğan, muhalefeti yatırımlar karşısında tutunduğu tavır nedeniyle eleştirdi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Adana'nın evladı merhum Murat Göğebakan'a hep birlikte birer Fatih'a okuyalım. Sevgili Adanalılar, il teşkilatımızın kıymetli mensupları, aziz kardeşlerim sizleri hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Adana'nın cesur, mert, çalışkan vefakar insanlarını yürekten selamlıyorum. Tarımın ve bereketin şehri Adana'daki tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Bugün bir kez daha Allah'ına kurban Adana diyorum.

Bugün Adana bir başka güzel. Her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Siz nasıl bizi yalnız bırakmıyorsanız, biz de gece gündüz sizin için çalışıyoruz. Adana kalkınsın, Adana büyüsün diye mücadele ediyoruz. Adana'ya 50 milyar liralık yatırım yaptık.

Başkan Erdoğan’a pankart sürpriziBAŞKAN ERDOĞAN'A PANKART SÜRPRİZİ

Siz nasıl bizi yalnız bırakmıyorsanız, biz de gece gündüz sizin için çalışıyoruz. Adana kalkınsın, Adana büyüsün diye mücadele ediyoruz. Son 19 yılda Adana'ya 50 milyar liralık yatırım yaptık.

Bugün de Adana'ya birçok yatırımı devreye almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi'nin temelini attık. Türkiye'nin Polipropilen ihtiyacının 5'te 1'ini karşılayacak. Bu tesis sanayimizi dışa bağımlılıktan büyük ölçüde kurtaracak.

"YATIRIMCI TÜRKİYE'YE GÜVENİYOR"

CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor.Bu yatırım muhalefetin yalan ve çarpıtma üzerine kurulu politikasının hiçbir işe yaramadığının kanıtıdır. Uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güvenmeyi sürdürüyor. Uluslararası piyasalardaki sıkıntılara rağmen ihracatta yıllık 210 milyarın üstüne çıkmayı başardık. Bay Kemal kıskanma, çalış senin de olur. Bay Kemal ne dedi, 'bir fabrika yaptınız mı' dedi. Bay Kemal, bak bugün tam 26 fabrikanın resmi açılışını gerçekleştirdik. Adana'mızın lezzet festivaline iştirak ettik. AK Parti olarak 20 yılımızı geride bıraktık. Kefenimizi giyerek çıktığımız yolda 20 yıldır başımız dik yürüyoruz. Türkiye'nin geleceğine dair hayallerimiz, umutlarımız var. Gençlerimize umut aşılayan yegane parti AK Parti'dir.

Kuruluşumuzdan itibaren milletimize dürüst olduk. Kürsülerde milletimize verdiğimiz sözleri unutanlardan olmadık. Meydanlarda ne söylemişsek, sözlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Kimseye iftira atmadık. Muhalefet çamur siyasetiyle milleti ve gündemi meşgul ederken biz hep yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan bahsettik.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Uluslararası yatırımcılar Türkiye'yi tercih etmeye devam ediyor

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar: Uluslararası yatırımcılar Türkiye’yi tercih etmeye devam ediyor

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip ErdoğanAK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcıların Türkiye'yi tercih etmeye devam ettiğini belirten Başkan Erdoğan, turizmde de farklı bir ivme yakalandığını ifade etti. Erdoğan, muhalefetin "israf" olarak nitelediği şehir hastanelerinin salgın döneminde millete şifa olduğunu söyledi, "Muhalefetin eleştirdiği bu sağlık yatırımları tüm dünyada salgınla mücadelede örnek gösterilen kurumlara dönüştürüldü." ifadelerini kullandı. AK Parti'nin üye sayısını da açıklayan Erdoğan, "11 buçuk milyona yaklaşarak, tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık." dedi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

AK Parti'den tarihi başarı! Başkan Erdoğan duyurdu

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip ErdoğanAK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Yaklaşık 2,5 senenin ardından siz Adanalı kardeşlerimle hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Bugün yine kabına sığmayan bir Adana var. Her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Uluslararası yatırımcılar Türkiye'yi tercih etmeye devam ediyor | Video

Adana kalkınsın diye çalışmalar yaptık. Bu kapsamda Adana'ya 50 milyarlık yatırım yaptık. Gençlik ve spordan sosyal yardımlara kadar her anlamda Adana'nın yanında olduk. Bugün de Adana'nın simge ve nişanesi olan birçok yatırımı devreye almanın onurunu yaşıyoruz.

"YATIRIM DÜŞMANI ODAKLARA RAĞMEN YATIRIMCILAR TÜRKİYE'YE GÜVENİYOR"

Bu yatırım Türk ekonomisine olan güvenin yanı sıra muhalefetin algı operasyonlarının işe yaramadığının göstergesidir. CHP'nin başını çektiği yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'yi tercih etmeye devam ediyor.

"KISKANMA BAY KEMAL; ÇALIŞ SENİN DE OLUR"

Bay Kemal, kıskanma; çalış seninde olur. Turizmde de farklı bir ivme yakaladık. Bay Kemal, bugün tam 26 fabrikanın açılışını gerçekleştirdik.

"BİZ SİYASETİ MEMLEKETE HİZMET OLARAK GÖRÜYORUZ"

Adana'nın güzelliğine güzellik katacak yatırımların şimdiden şehrimiz ve siz Adanalı kardeşlerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

84 milyonun her biri için hayata geçirdiğimiz projeler var. Türkiye'nin geleceğine dair hayallerimiz var. Ülkemizin yarınlarına dair yegane vizyonu olan parti AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır. AK Parti ve Cumhur İttifakı'nı diğerlerinden ayıran temel vasfı budur. Biz siyaseti, memlekete hizmet olarak gören bir kadroyuz.

Kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolda tam 20 yıldır alnımız ak başımız dik olarak yürüyoruz. Kimseye iftira atmadık; AK Parti'nin ak siyasetine yalan siyasetinin buluşmasına izin vermedik. Muhalefet çamur siyasetiyle milleti ve gündemi meşgul ediyor.

Türk demokrasisi güçlenmişse; AK Parti'nin mücadelesi sayesindedir. Kuruluşumuzdan itibaren daima milletimize dürüst olduk. Meydanlarda ne söylemişsek millet yetki verince sözlerimizi gerçekleştirmeye çalıştık.

"MUHALEFET KENDİNİ GÜNCELLEMEYİ BAŞARAMADI"

Dünyada taşlar yerinden oynarken, Türkiye'de statüko değişirken maalesef muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı. CHP'nin başını çektiği muhalefet hala kimlikler ve korkular üzerine siyaset yapmayı sürdürdü. Muhalefetin nasıl derin bir bunalım yaşadığını salgın döneminde bir kez daha gördük. Türkiye'nin salgın sürecini daha iyi yönetmesini sağlayacak tek bir teklif dahi getiremedi. Öyle konularla geldiler ki; kendilerini rezil ettiler.

CHP Genel Başkanı, millet kendi canının derdindeyken umut tacirliği yaptığı için utandı mı? Kılıçdaroğlu'nun israf dediği şehir hastaneleri salgın döneminde milletimize şifa oldu. Muhalefetin eleştirdiği bu sağlık yatırımları tüm dünyada salgınla mücadelede örnek gösterilen kurumlara dönüştürüldü.

SSK'yı batıran bu değil mi? CHP takoz siyasetinin kurumsallaşmış ete kemiğe bürünmüş halidir. Milletimizi Allah CHP siyasetinin eline düşürmesin.

"ESER ÜRETMEK ÖNCE NASİP SONRA GÖNÜL İŞİDİR"

Hizmet etmek, eser üretmek önce nasip sonra gönül işidir. Onlar yalan söyler, biz yaparız. Milletini sevmeyenin hizmette de gönlü olmaz.

"ÜYE SAYIMIZ 11 BUÇUK MİLYONA YAKLAŞTI"

Gençler ülkemizin son 20 yılına damga vuran bir parti olarak 2023 vizyonlarını da yine biz hayata geçireceğiz. Ana kademe, kadın kollarımız, gençlik kollarımız... Üye sayımız kaç oldu biliyor musunuz? 11 buçuk milyona yaklaşarak, tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık. Diğer tüm partileri toplayın böyle bir üye kaydı yok. Onlar nal topluyor.

Adana teşkilatımız son 1 ayda 17 bin yeni üye kaydederek ülkemize örnek olmuştur."

"MUHALEFET KENDİNİ GÜNCELLEMEYİ BAŞARAMADI"

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak bu başarılardan gurur duyuyoruz. Ancak 20 yılın muhasebesini yaptığımızda maalesef bir konuda geri kaldığımızı düşünüyorum. Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı. Hala kimlikler ve korkular üzerine siyaset yapıyorlar. Muhalefetin nasıl derin bir siyasi bunalım yaşadığını salgın döneminde bir kez daha gördük. Ülkemizin en çok gaf yapanı Kılıçdaroğlu burada da zirveyi kimseye bırakmadı. Milletimize sahra hastanesi diye pazarladığı yerin koca bir hangar olduğu ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı millet canının derdindeyken umut tacirliği yaptığı için utandı mı? Utanmadı, hicap duymadı. Hiçbir şey olmamış gibi yalan ve iftiralarına devam etti.

"ÜYE SAYIMIZ 11 BUÇUK MİLYONA YAKLAŞTI"

Gençler ülkemizin son 20 yılına damga vuran bir parti olarak 2023 vizyonlarını da yine biz hayata geçireceğiz. Ana kademe, kadın kollarımız, gençlik kollarımız... Üye sayımız kaç oldu biliyor musunuz? 11 buçuk milyona yaklaşarak, tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık. Diğer tüm partileri toplayın böyle bir üye kaydı yok. Onlar nal topluyor. Adana teşkilatımız son 1 ayda 17 bin yeni üye kaydederek ülkemize örnek olmuştur.

Başkan Erdoğan’a pankart sürpriziBAŞKAN ERDOĞAN'A PANKART SÜRPRİZİ

Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalarBAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Erdoğan: Yatırımcılar Türkiye’ye güveniyorERDOĞAN: YATIRIMCILAR TÜRKİYE'YE GÜVENİYOR

Başkan Erdoğan Adana anısını anlattıBAŞKAN ERDOĞAN ADANA ANISINI ANLATTI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor