sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Başkan Erdoğan Adana'da: Türkiye'ye yatırım çağrısı! Dev projeler açıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da 26 fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. 22 milyar liralık kamu yatırımı ile 1,8 milyar liralık özel sektör yatırımının yapıldığını belirten Erdoğan, "Bu 83 bin ilave istihdam sağlayacak. Yükselen her yeni fabrika bacası, geleceğimize daha güvenle bakmamızı sağlıyor" dedi. Başkan Erdoğan, yerli ve yabancı yatırımcılara çağrıda bulundu. Erdoğan, "Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum." dedi. Erdoğan ayrıca; "Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Başkan Erdoğan Adana'da: Türkiye'ye yatırım çağrısı! Dev projeler açıldı
Son dakika: Başkan Erdoğan Adana'da: Türkiye'ye yatırım çağrısı! Dev projeler açıldı Admin
Bu içerik 113 kez okundu.
Advert

Son dakika: Başkan Erdoğan Adana'da: Türkiye'ye yatırım çağrısı! Dev projeler açıldı

Giriş Tarihi: 09.10.2021  10:17 Güncelleme Tarihi: 09.10.2021  16:16

Başkan Erdoğan, "Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni"nde konuştu. Yatırımcılara çağrıda bulunan Başkan Erdoğan, "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiçkimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar." dedi.

Son dakika: Başkan Erdoğan Adana’da: Türkiye’ye yatırım çağrısı! Dev projeler açıldıSon dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bazı programlara katılmak üzere Adana'ya geldi. Başkan Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açılışta "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan kimse pişman olmaz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkan ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapılarımızın yatırımcılara açık olduğunu tekrarlamak istiyorum" dedi.

Başkan Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye güvenen pişman olmaz

Başkan Erdoğan,,Adana'daki Toplu Açılış Töreninde yerli ve yabancı yatırımcılara seslenerek "Gelin hep birlikte kazanalım, kapılarımızın yatırımcılara açık olduğunu tekrarlamak istiyorum" dedi.

Video Player

 

 

 

 

00:22 | 03:57

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni"nde konuştu.

Başkan Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye güvenen pişman olmaz

Başkan Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye güvenen pişman olmazBaşkan Erdoğan, "Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni"nde konuştu. Yatırımcılara çağrıda bulunan Başkan Erdoğan, "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiçkimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar." dedi.

Konuşmasına "Adana'ya Gel Gidek" türküsünün sözlerini okuyarak başlayan Erdoğan, "Biz de işte bu güzel türküdeki davete icabetle bugün Adana'dayız. İnşallah Adana'nın kebabından yiyeceğiz, şalgamından içeceğiz. Adanalıların gönlünden kopup gelen sevgisiyle de bu güzel buluşmamızı taçlandıracağız." diye konuştu.

Adana'nın kendilerinden, kendilerinin de Adana'dan vazgeçmeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Allah'ına kurban Adana, gadan alırım Adana. Adana'yı özlemişiz, maşallah Adana da bizi özlemiş." dedi.

İŞTE DEV HİZMETLER
Adana'ya eli boş gelmediklerini dile getiren Erdoğan, bugün yaklaşık 2,2 milyar liralık kamu yatırımıyla 1,8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının resmi açılışını yapacaklarını belirtti.

Erdoğan, eğitimde 63 okulu ve 2 öğrenci pansiyonunu hizmete açacaklarını, gençlik ve sporda ise yeni stadyumun ikmal inşaatının ve iki adet biner kişilik öğrenci yurdunun, 3 futbol sahasının ve tamamlanan diğer projelerin açılışlarını yapacaklarını söyledi.

Başkan Erdoğan, sağlık alanında 250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesinin, 7 aile sağlığı merkezi ve 112 biriminin de aralarında bulunduğu yatırımların resmi açılışlarını yapacaklarını ifade etti.

Yeni adalet sarayı ve lojmanları, Adana ile Mersin arasındaki tren yolu hattının tamamlanan kısımlarıyla çok sayıda yol projesini hizmete açacaklarını anlatan Erdoğan, enerjide çeşitli maden ve elektrik yatırımlarının resmi açılışlarını da yapacaklarını dile getirdi.

İçişleri Bakanlığının yeni kaymakamlık ve emniyet binalarından Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine kadar çok sayıda yatırımı resmen hizmete aldıklarını belirten Erdoğan, çevre ve şehircilikte ise İller Bankasının çeşitli ilçelerde tamamladığı altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Sarıçam ve Düziçi'ndeki TOKİ projelerini hizmete açacaklarını bildirdi.

Tarım alanında çok sayıda kırsal kalkınma ve orman yatırımının resmi açılışları ile kültür ve turizmde yeni müzenin ikinci etabıyla tamamlanan diğer yatırımların açılışını da gerçekleştireceklerini dile getiren Erdoğan, sanayi ve teknolojide ise Çukurova Kalkınma Ajansının desteklediği projeler ile Hacı Sabancı Organize Sanayi altyapı yatırımlarının açılışlarını yaptıklarını belirtti.

Başkan Erdoğan, "Bunların yanında pek çok bakanlığımızın ve kurumumuzun sizlere daha iyi hizmet vermek için tamamladığı hizmet birimlerinin resmi açılışlarını da buradan gerçekleştiriyoruz." dedi.

Çukurova Üniversitesinin tamamladığı yatırımların açılışlarını bizzat yerinde yapacaklarını söyleyen Erdoğan, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin yatırımlarının hizmete alımını da buradan yapacaklarını dile getirdi.

Tüm yatırımların şehre hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, bu yatırımların kazandırılmasında emeği geçenleri de tebrik etti.

Bugün burada Türkiye'de özel sektör eliyle yapılan en büyük yatırımlardan birinin imza ve temel atma törenini gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdoğan, "Ayrıca salgın döneminde inşası tamamlanarak faaliyete geçen 26 fabrikanın da toplu açılış törenini yapıyoruz. Temelini atacağımız petrokimya tesisi ve açılışını yapacağımız fabrikalar, Türkiye'nin en zor şartlarda dahi nasıl hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlediğinin birer sembolüdür." diye konuştu.

1.7 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi'nin inşa edileceği Ceyhan Endüstri Bölgesi'ni 2007 yılında kurduklarını anımsatan Erdoğan, "Amacımız burada ülkemiz sanayinin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri olan polipropilenin üretilmesini sağlamaktır. Bu işi üstlenen şirketimiz Ceyhan'da 1,7 milyar dolarlık bir yatırım yapacak. Yatırımcımız ham maddesini temin edeceği Cezayir'in milli enerji şirketiyle ortak olarak bu işe başladı." dedi.

İTHALATLARIMIZIN YÜZDE 20'SİNİ KARŞILAYACAK
Bugün de tesisin inşa sürecinde iş birliği yapılacak diğer firmalarla gereken anlaşmaların imzalandığını söyleyen Erdoğan, "Tesisin 2024 yılında tamamlanıp üretime geçmesi hedefleniyor. Buradaki üretim inşallah polipropilen ithalatımızın yüzde 20'sini karşılayacak. Böylece ülkemizin cari açığına 250 milyon dolarlık pozitif yönde katkı sağlanacak. Tamamı geri dönüştürülebilir, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim ilkeleriyle faaliyete geçirilecek bu tesis, kendi alanında dünyanın en ileri teknolojileriyle kurulacak. Bu yatırım sayesinde Türkiye'nin ihracatında otomotivin ardından 20 milyar dolarlık rakamıyla ikinci sırada yer alan kimya sektöründe dış ticaret açığı vermekten kurtulacağız." diye konuştu.

Yatırımın hayırlı olmasını dileyen, yatırımcı firma, Cezayirli ortağı ve inşa sürecinde iş birliği yapacağı kuruluşlara teşekkür eden Erdoğan, şunları dile getirdi:

"Her zaman söylediğim gibi Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine sağladığı büyük kazançla hep memnuniyet duyar. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. 'Gelin hep birlikte kazanalım' diyerek kapılarımızın yatırımcılara sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum."

BAY KEMAL FABRİKA VAR MI DİYORDUN 26 FABRİKAYI AÇIYORUZ
Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde bugün faaliyete geçen 26 fabrikanın da açılışını yaptıklarını belirten Erdoğan, "Bay Kemal, bak fabrika var mı diyordun? İşte buyur 26 fabrikayı bugün açıyoruz. Öncelikle bu fabrikaların her birinin müteşebbislerine şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın, salgın ve iklim değişikliği gibi krizlerin pençesinde kıvrandığı bir dönemde yapılan bu yatırımlar, iş insanlarımızın vizyonunun derinliğine işaret ediyor. İşte hep birlikte görüyoruz. Hemen yanı başımızdaki Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelerin hemen tamamı ihtiyaçlarını karşılamak için nereye yöneldiler? Ülkemize yöneldiler." ifadesini kullandı.

İhracatın her ay rekorlar kırarak arttığını belirten Başkan Erdoğan, "Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor. İstihdamda salgın öncesi dönemin dahi üstüne çıktık. Böylece ülkemiz 2020'de yüzde 1,8 büyürken bu yılın ilk çeyreğinde 7,2, ikinci çeyrekte ise 21,7 büyüme oranlarıyla yükseliş trendini sürdürdü." dedi.

YÜKSELEN HER YENİ FABRİKA BACASI GELECEĞİMİZE DAHA GÜVENLE BAKMAMIZI SAĞLIYOR
Hiç şüphesiz bu başarının ardındaki asıl kahramanların yatırımcısı ve işçisiyle özel sektör olduğunu vurgulayan Erdoğan şöyle devam etti:

"Biz hükûmet olarak bu başarıdaki katkılarından dolayı işçilerimize olan teşekkürümüzü kamu toplu iş sözleşmesindeki yüksek zam oranlarıyla ifade ettik. Özel sektörümüzün de işçilerimizin haklarını verme konusunda aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Geçtiğimiz aylarda Gaziantep'ten Konya'ya, Kocaeli'den Kahramanmaraş'a, ülkemizin dört bir yanında yüzlerce sanayi tesisini hizmete açarak iş dünyamızın dinamizmine yakından şahit olduk."

Bugün de Adana'da 26 fabrikayla bu kervana yeni katarlar ilave ettiklerini belirten Erdoğan, "Yükselen her yeni fabrika bacası geleceğimize daha güvenle bakmamızı sağlıyor. Ülkemizdeki organize sanayi bölgelerinin sayılarının 325'e ulaşması, iş dünyamızın yatırım ve üretim iştahının artarak sürdüğünü gösteriyor." dedi.

ÜLKEMİZİ GELECEĞİN ÜRETİM ALTYAPILARINA KAVUŞTURMAKTA KARARLIYIZ
Açılışını yaptıkları Ceyhan Endüstri Bölgesi gibi 23 büyük ölçekli yatırım içeren projeyi de hayata geçirdiklerini hatırlatan Erdoğan, endüstri bölgelerindeki tüm yatırımların tamamlandığında sağlayacağı 83 bin ilave istihdam yanında dış ticarete yıllık 23 milyar dolar katkı yapacağını söyledi.

Bir süre önce Türkiye'nin 2053 vizyonunun ilk ve en iddialı hedefi olan Yeşil Kalkınma Devrimi'ni ilan ettiklerine dikkati çeken Erdoğan, "Artık ülkemizde yapılan her yatırımı, tıpkı bugün temelini atacağımız tesis gibi bu anlayışla planlayacak ve hayata geçireceğiz. Dijitalleşme ve yapay zeka gibi teknolojinin sağladığı yeni imkanları da en iyi şekilde kullanarak ülkemizi şimdiden geleceğin üretim alt yapılarına kavuşturmakta kararlıyız. Milli teknoloji hamlemiz bu vizyonumuzun ve irademizin en somut ifadesidir." diye konuştuBİZİM İSTİKAMETİMİZ HER ZAMANKİ GİBİ MİLLETİMİZE DÖNÜKTÜR
İnsansız hava araçlarından yerli elektrikli otomobile kadar pek çok atılımı bu vizyon sayesinde bugünkü seviyesine getirdiklerini ifade eden Erdoğan şunları söyledi:"İnşallah Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata, her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkarıyoruz. Gençler başta olmak üzere bu gerçeğin farkında olan herkes yaşanan gelişmeleri büyük bir heyecanla takip ediyor. Dünya ve Türkiye gerçeklerine gözleri de gönülleri de kapalı olanlar ise kendi kısır gündemlerinin peşinde bir o tarafa, bir bu tarafa savrularak aslında ne kadar sığ ve kifayetsiz olduklarını gösteriyor. Bunlara kalsa ülke olarak, araya gideriz, kimse dönüp bakmaz.Bizim istikametimiz her zamanki gibi milletimize dönüktür. Milletimiz bizden ne istiyor? Yatırım istiyor, işte yatırım. Milletimiz bizden ne istiyor? Üretim istiyor, işte üretim. Milletimiz bizden ne istiyor? İstihdam istiyor, işte istihdam. Milletimiz bizden ne istiyor? Güvenlik ve huzur istiyor, işte güvenlik işte huzur. Milletimiz bizden ne istiyor? Kendisinin ve ülkesinin başı dik olmasını istiyor, işte güçlü ve büyük Türkiye, velhasıl milletimiz istiyor, biz de yapıyoruz. Bugüne kadar hep öyle oldu, bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. Bizde zorsunmak yok, sıkıntılarımız elbette var ama hamdolsun hepsinin de çözümü bizde mevcut."

 

VATANDAŞLARIMIZI KORUYORUZ
Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın, siyasi, sosyal ve ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçtiğini belirten Erdoğan, "Ülkemizin en az hasarla hatta çoğu alanda çok büyük kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz. Mesela küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3'te 1'i, 5'te 1'i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz." dedi.

Dünyanın değişik bölgelerindeki küresel krizlerden de örnekler veren Başkan Erdoğan şunları kaydetti:

"Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok, benzin. Aynı şekilde, Almanya'da, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah Türkiye'de böyle bir sorun yok. Ülkemizi bugüne kadar önüne çıkan her engelden, her sorundan, her saldırıdan, her badireden nasıl kurtardıysak bugün de aynısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Varsın ötekiler kendi yalan ve iftira çukurlarında debelenip dursunlar. Biz, 'Yaparsa yine AK Parti yapar' diyerek işimize bakmayı sürdüreceğiz, gerisi lafı güzaf. Herkesin sözü ve duruşu kendi cibilliyetini gösterir. Biz Adanalı gibi delikanlı, Adanalı gibi harbi, Adanalı gibi çalışkan, Adanalı gibi dik duruşlu bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Rabb'im muhabbetimizi, sevgimizi, uhuvvetimizi daim eylesin diyorum."

Geçen 19 yılda 81 vilayetin tamamını da Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yatırımlara kavuşturduklarını belirten Erdoğan, "Bilhassa yaşı 20 öncesiyle bugünü mukayese etmeye müsait olanlar aradaki büyük farkı çok daha iyi biliyorlar. Bu kapsamda son 19 yılda Adana'ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 50 milyar, yani bunu eski rakama vurduğumuz zaman 50 trilyon, bu yatırımı yaptık." dedi.

ŞEHRİMİZDE TOPLAM 9 BİN 235 BAĞIMSIZ BİRİMDE RİSKLİ YAPI TESPİTİ YAPTIK
Erdoğan, eğitimde 10 bin 497 yeni derslik inşa ettiklerini, ikinci devlet üniversitesi olarak Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduklarını anımsattı.

Gençlik ve sporda 6 bin 935 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtıklarını anlatan Erdoğan, aralarında 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun da bulunduğu 45 spor tesisini şehre kazandırdıklarını söyledi.

Sosyal yardımlarda Adanalı ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam yaklaşık 9 milyar liralık kaynak aktardıklarını anlatan Erdoğan, sağlıkta toplamda 3 bin 406 yataklı, 21 hastane ile 68 sağlık tesisini tamamlayıp Adanalıların hizmetine sunduklarını aktardı. Erdoğan bunların arasında 5 yıldızlı otel konforundaki 1550 yataklı Şehir Hastanesi ile 406 yataklı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de bulunduğunu kaydetti.

Çevre ve şehircilikte, Adana'da 15 bin 552 adet konutu tamamladıklarını, 4 bin 107 konutun yapımının ise sürdüğünü aktaran Erdoğan, "Şehrimizde toplam 9 bin 235 bağımsız birimde riskli yapı tespiti yaptık. Bunlardan 7 bin 771 bağımsız birimin yıkımı gerçekleşti. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar 64 milyon lira tutarında riskli yapı kira yardımı yaptık. Adana'da toplam alanı 1 milyon 150 bin metrekare olan 7 adet millet bahçesi projemiz var. Bunlardan 2'sini tamamlayıp hizmetinize sunduk, 5'i ile ilgili süreç devam ediyor." bilgisini verdi.

Ulaştırmada, Adana'ya 178 kilometre uzunluğunda yeni bölünmüş yol yaparak bölünmüş yol mesafesini toplamda 427 kilometreye çıkardıklarını da anımsatan Erdoğan şöyle devam etti:

"Yapımı devam eden Ceyhan-Çukurköprü-Kozan yolunu, Adana-Karataş yolunu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü, Kozan-Feke-Saimbeyli-Tufanbeyli-Kayseri hududu yolunu ve Adana-Kozan yolunu önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Adana Güney Çevre Yolu'nda kamulaştırma sorunlarından kaynaklanan birtakım gecikmeler olsa da inşallah 2023 yılına kadar hepsini de çözüp yolu tamamlayacağız. Adana-İmamoğlu ayrımı-Aladağ yolunu, Adana-Kozan ayrımı-Mansurlu-Kayseri hududu yolunu ve Ceyhan-Yumurtalık yolunu önümüzdeki 2 yıla kadar bitiriyoruz. Toprakkale-İskenderun otoyolu ile Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolunun, Adana kuzey kavşağı arasındaki otoyol projesinin inşasına kamulaştırma çalışmaları tamamlandıktan sonra başlayacağız."
Adana'ya dev yatırım

Erdoğan, Adana-Mersin demir yolunu yenilediklerine ve seyahat süresini eskiye göre yarı yarıya indirdiklerine dikkati çekerek, "Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattı projemizin yapımı etaplar halinde devam ediyor. İnşallah bu hattın tamamını 2025 yılına kadar da tamamlıyoruz." dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın inşaatının devam ettiğini belirten Erdoğan, bu projeyi de 2023 yılına kadar tamamlayıp hizmete sunmayı planladıklarını vurguladı.

565 BİN DEKAR MÜMBİT ARAZİYİ DAHA SULAMAYA AÇACAĞIZ
Tarım ve ormancılıkta, Adana'ya 11 baraj ve bir gölet inşa ettiklerini hatırlatan Erdoğan, "8 baraj daha inşa edeceğiz. Son 19 yılda inşa ettiğimiz sulama projeleri ile 925 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Şu anda inşaat çalışmaları devam eden sulama tesisleri ile 565 bin dekar mümbit araziyi daha sulamaya açacağız." dedi.

Adanalı çiftçilere de bugüne kadar toplam 5 milyar liralık tarımsal destek verdiklerini aktaran Erdoğan şunları kaydetti:

"Sosyal güvenlik alanında, Adana'daki 139 bin iş yerimize toplam 4,2 milyar liralık prim teşviki verdik. Adana, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Yumurtalık, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan'a doğal gaz arzını sağladık, Pozantı'ya seneye, Aladağ, Feke, Karataş, Saimbeyli ve Tufanbeyli'ye ise 2023 yılında doğal gaz arzını sağlayacağız. İnşallah önümüzdeki dönemde bir kısmının müjdesini biraz önce verdiğimiz dev yatırımlar gibi sizleri çok daha büyük eserler ve hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz."

ADANA'DA BAŞKAN ERDOĞAN HEYECANI
Başkan Erdoğan, Adana Havalimanı'nda kendisini karşılayanlarla selamlaştı.

Havalimanında, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.

 Başkan Erdoğan'dan yerli ve yabancı yatırımcılara çağrı

Son dakika haberi | Başkan Erdoğan’dan yerli ve yabancı yatırımcılara çağrı

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan Adana'da temel atma ve toplu açılış töreninde konuştu. Başkan Erdoğan, yerli ve yabancı yatırımcılara çağrıda bulundu. Erdoğan, "Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum." dedi. Erdoğan ayrıca; "Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan Adana'da temel atma ve toplu açılış töreninde konuştu. Başkan Erdoğan burada önemli mesajlar verdi. Erdoğan, "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar. Gelin hep birlikte kazanalım." dedi.

Başkan Erdoğan'dan Adana'da temel atma ve toplu açılış töreninde önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bugün burada yaklaşık 2.5 yıllık bir aradan sonra bizleri bir araya getiren Rabbime hamdediyorum. Tabi Adana'ya boş gelinmez. Bugün yaklaşık 2.2 milyar liralık kamu yatırımı ile 1.8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının resmi açılışlarını yapıyoruz.

ÜLKEMİZE 250 MİLYON DOLAR KATKI SAĞLAYACAK

Temelini atacağımız petro-kimya tesisi ve açılışını yapacağımız fabrikalar Türkiye'nin en zor şartlarda dahi hedeflerini nasıl kararlılıkla ilerlediğinin sembolüdür. Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi'nin inşaa edileceği Ceyhan Endüstri Bölgesi'ni 2007 yılında kurduk. Amacımız burada ülkemiz sanayisinin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden birinin üretimini sağlamaktı. Tesisin 2024 yılında tamamlanıp üretime geçmesi hedefleniyor. Polipropilen ithalatımızın yüzde 20'sini karşılayacak. Böylece ülkemizin cari açığına 250 milyon dolarlık pozitif yönde katkı sağlanacak.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar. Gelin hep birlikte kazanalım. Kapılarımız yatırımcılara sonuna kadar açık. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum.

Bay Kemal, bak bugün 26 tane fabrikayı açıyoruz. İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor. İstihdamda salgın öncesi döneminden de üstüne çıktık.

Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz.

Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3'te 1'i, 5'te 1'i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz.

Başkan Erdoğan’dan anlamlı ziyaret!BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ANLAMLI ZİYARET!

Başkan Erdoğan’a Eyüpsultan’da sevgi gösterisi!BAŞKAN ERDOĞAN'A EYÜPSULTAN'DA SEVGİ GÖSTERİSİ!

Rize-Artvin Havalimanı için nefesler tutulduRİZE-ARTVİN HAVALİMANI İÇİN NEFESLER TUTULDU

Vatandaşlardan Ahmet Davutoğlu'nu Kayseri'de köşeye sıkıştıran sözler! "İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız..."

Giriş Tarihi: 08.10.2021  20:21 Güncelleme Tarihi: 08.10.2021  20:38

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DavutoğluKayseri'de esnaf ziyaretinde bulundu. Davutoğlu'nun yanına gelen bir vatandaş, "İYİ PartiCHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz." sözleri üzerine Davutoğlu "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DavutoğluKayseri'de esnaf ziyaretinde bulundu.

Ziyaretler sırasında Davutoğlu'nun yanına gelen bir kişi, "İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz." dedi.

VATANDAŞLARDAN GİZLENEN İTTİFAK!

Davutoğlu ise bu kişiye, "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını vererek söz konusu partilerle birlikteliklerini inkar etti.

İHANET TEPKİSİ

Emekli öğretmen Burhan Karamustafa da "Biz seni sevmiştik ama ne zamana kadar, yol arkadaşına ihanet edene kadar" diyerek Davutoğlu'na tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi

Ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye giden Davutoğlu'nun yanına yaklaşan bir vatandaş "Biz seni sevmiştik ama ne zamana kadar, yol arkadaşına ihanet edene kadar" diyerek tepki gösterdi.

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu'na gezdiği Anadolu şehirlerinde vatandaşın 'ihanet' ve HDP ittifakı konusunda tepkileri devam ediyor.

Davutoğlu'na bu kez Kayserililer tepki gösterdi.

Kayseri'de esnaf ziyaretinde bulunan Davutoğlu, tarihi Kapalı Çarşı esnafını ziyaret ederek, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Davutoğlu, bir iş yerinde de pastırma doğradı.

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi VİDEO

"YOL ARKADAŞLARINA İHANET ETTİN"

Ziyaretler sırasında Davutoğlu'nun yanına gelen emekli öğretmen Burhan Karamustafa, Davutoğlu'na AK Parti'ye ihanet ettiğini söyledi.

Karamustafa, "Biz seni sevmiştik ama ne zamana kadar, yol arkadaşına ihanet edene kadar" diyerek Davutoğlu'na tepki gösterdi.

YAŞLI ADAMA MÜDAHALE ETMEK İSTEDİLER

Davutoğlu ise kendisinin ihanet eden taraf olmadığını belirttirken beraberindekiler yaşlı adama müdahale ederek uzaklaştırmaya çalıştı. O sırada bir kişi yaşlı adamı parmağını sıkarak susturmaya çalıştı.

Bunun üzerine yaşlı adam "Ben vatandaşım. Parmağımı niye sıkıyorsun utanmaz herif. Parmağımı kırıyor" diyerek müdahaleye tepki gösterdi.

"ONLARIN PEŞİNE DÜŞERSENİZ ADAM DEĞİLSİNİZ"

Davutoğlu'nun yanına gelen başka bir Kayserili de, "Biz seni seviyoruz. Ancak İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz. Kılıçdaroğlu'nun peşine düşerseniz adam değilsiniz" dedi.

Davutoğlu ise bu kişiye, "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını verdi.

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #1

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #2

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #3

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #4

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #5

Vatandaşlardan Ahmet Davutoğlu’nu Kayseri’de köşeye sıkıştıran sözler! İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız...VATANDAŞLARDAN AHMET DAVUTOĞLU'NU KAYSERİ'DE KÖŞEYE SIKIŞTIRAN SÖZLER! "İYİ PARTİ, CHP VE HDP İLE BİRLİK OLURSANIZ..."

HDP’den CHP’ye Tutum Belgesi ziyaretiHDP'DEN CHP'YE "TUTUM BELGESİ" ZİYARETİ

CHP’li belediye başkanından skandal açıklamaCHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANINDAN SKANDAL AÇIKLAMA

CHP’li belediye başkanından skandal açıklama

İşte Başkan Erdoğan önderliğinde son 20 yıldaki yatırımlar! Ulaşım sağlık ekonomi terörle mücadele ve niceleri...

Giriş Tarihi: 7.10.2021  15:28 Son Güncelleme: 7.10.2021  15:40

İşte Başkan Erdoğan önderliğinde son 20 yıldaki yatırımlar! Ulaşım sağlık ekonomi terörle mücadele ve niceleri...

İşte Başkan Erdoğan önderliğinde son 20 yıldaki yatırımlar! Ulaşım sağlık ekonomi terörle mücadele ve niceleri...Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkan Erdoğan önderliğinde Türkiye'ye kazandırılan yatırımların yer aldığı bir video paylaştı. Videoda ulaşım, sağlık, eğitim, ekonomi, spor, sosyal yardımlar, terörle mücadele gibi başlıklar altında son 20 yılda yapılan yatırımlardan örnekler paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde sağlıktan ulaşıma, savunma sanayiinden eğitime pek çok alanda büyük işler başardık. Bu güzel vatan için bölgemizde ve dünyada devasa kazanımlar elde ettik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun'un paylaşımında yatırımların anlatıldığı bir de video yer aldı.

.Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.

Sağlıktan ulaşıma, savunma sanayiinden eğitime… Türkiye son 20 yılda çağ atladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde sağlıktan ulaşıma, savunma sanayiinden eğitime pek çok alanda büyük işler başardık. Bu güzel vatan için bölgemizde ve dünyada devasa kazanımlar elde ettik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı | Video

Fahrettin Altun'un paylaşımında yatırımların anlatıldığı bir de video yer aldı.

Videoda ulaşım, sağlık, eğitim, ekonomi, spor, sosyal yardımlar, terörle mücadele gibi başlıklar altında son 20 yılda yapılan yatırımlardan örnekler paylaşıldı.

Bu kapsamda, 20 yılda 27 bin 500 kilometre bölünmüş yol yapıldığı, havalimanı sayısının 26'dan 56'ya yükseltildiği, 22 bin 604 yataklı 17 şehir hastanesi inşa edildiği, Türkiye'nin aşılamada Avrupa'da 1, dünyada 7. sırada yer aldığı anlatıldı. Eğitim bütçesinin 10 milyar liradan 211 milyar liraya, üniversite sayısının 76'dan 207'ye, yükseköğretim yurt kapasitesinin 4 kat artarak 729 bine yükseltildiği belirtildi.

Spor tesisi sayısının 1575'ten 3 bin 907'ye çıkarıldığı anlatılan videoda, orman varlığının 20,8 milyon hektardan 22,9 milyon hektara çıkarıldığı ve 5,5 milyar yeni fidan dikildiğine yer verildi.

Ülke ekonomisinin 3 kat büyüdüğü, ihracatın 6 kat artırıldığı, Merkez Bankası rezervinin 27 milyar dolardan 122 milyar dolara yükseltildiği, Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 tarım ülkesinden biri olduğu bilgileri de videoda yer aldı.

Videoda, sosyal yardımların 2 milyar liradan 69 milyar liraya çıkarıldığı ve 2002-2021 yılları arasında 431 milyar lira sosyal yardım yapıldığı anlatıldı.

Enerjide dışa bağımlılığın azaltıldığı, 81 ile doğal gaz ulaştırıldığı, elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payının yüzde 60'a çıkarıldığı belirtildi.

Fahrettin Altun'un paylaşımında yatırımların anlatıldığı bir de video yer aldı.

Videoda ulaşım, sağlık, eğitim, ekonomi, spor, sosyal yardımlar, terörle mücadele gibi başlıklar altında son 20 yılda yapılan yatırımlardan örnekler paylaşıldı.

Bu kapsamda, 20 yılda 27 bin 500 kilometre bölünmüş yol yapıldığı, havalimanı sayısının 26'dan 56'ya yükseltildiği, 22 bin 604 yataklı 17 şehir hastanesi inşa edildiği, Türkiye'nin aşılamada Avrupa'da 1, dünyada 7. sırada yer aldığı anlatıldı. Eğitim bütçesinin 10 milyar liradan 211 milyar liraya, üniversite sayısının 76'dan 207'ye, yükseköğretim yurt kapasitesinin 4 kat artarak 729 bine yükseltildiği belirtildi.

Spor tesisi sayısının 1575'ten 3 bin 907'ye çıkarıldığı anlatılan videoda, orman varlığının 20,8 milyon hektardan 22,9 milyon hektara çıkarıldığı ve 5,5 milyar yeni fidan dikildiğine yer verildi.

Ülke ekonomisinin 3 kat büyüdüğü, ihracatın 6 kat artırıldığı, Merkez Bankası rezervinin 27 milyar dolardan 122 milyar dolara yükseltildiği, Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 tarım ülkesinden biri olduğu bilgileri de videoda yer aldı.

Videoda, sosyal yardımların 2 milyar liradan 69 milyar liraya çıkarıldığı ve 2002-2021 yılları arasında 431 milyar lira sosyal yardım yapıldığı anlatıldı.

Enerjide dışa bağımlılığın azaltıldığı, 81 ile doğal gaz ulaştırıldığı, elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payının yüzde 60'a çıkarıldığı belirtildi.

Mavi Vatan'da yapılan çalışmaların da yer aldığı videoda, Türkiye'nin ilk yüzer depolama ve gazlaştırma ünitesinin İzmir'de, ikincisinin Hatay'da devreye alındığı, 540 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfedildiği hatırlatıldı.

Videoda, son 6 yılda 20 bine yakın teröristin etkisiz hale getirildiği ve örgüte katılımların bitirildiği bilgisine de yer verildi.

Savunma projelerinin bütçesinin 5,5 milyar dolardan 75 milyar doların üzerine çıktığı aktarılan videoda, Anka, Bayraktar, Akıncı, Gökbey, Atak, Hürkuş, Milden projeleri, Altay tankı gibi yerli ve milli projeler de yer aldı.

Video, "yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" ifadesiyle sona eriyor.

Mavi Vatan'da yapılan çalışmaların da yer aldığı videoda, Türkiye'nin ilk yüzer depolama ve gazlaştırma ünitesinin İzmir'de, ikincisinin Hatay'da devreye alındığı, 540 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfedildiği hatırlatıldı.

Videoda, son 6 yılda 20 bine yakın teröristin etkisiz hale getirildiği ve örgüte katılımların bitirildiği bilgisine de yer verildi.

Savunma projelerinin bütçesinin 5,5 milyar dolardan 75 milyar doların üzerine çıktığı aktarılan videoda, Anka, Bayraktar, Akıncı, Gökbey, Atak, Hürkuş, Milden projeleri, Altay tankı gibi yerli ve milli projeler de yer aldı.

Video, "yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" ifadesiyle sona eriyor.

Haber Özetleri

Son güncellenme 1 saat önce

Türkiye'ye karşı güvenlik arayışındalar... Miçotakis'ten "Fransa ile Savunma anlaşması" açıklaması

Türkiye'ye karşı güvenlik arayışındalar... Miçotakis'ten 'Fransa ile Savunma anlaşması' açıklaması

Yunanistan Ege'de ve Akdeniz'de tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. Ülkenin, Fransa ve İsrail'den silah almasının ardından şimdi de Yunanistan Başbakanı Miçotakis Türkiye'yi karşı merkezine alan bir savunma anlaşmasından söz etti. Yunan Başbakan, "Akdeniz'de kimin kimi tehdit ettiğini de hepimiz biliyoruz" diyerek Fransa ile bir savunma ve güvenlik anlaşmasını gündeme getirdi.

Haberin detayına git

Güncel

Son güncellenme 37 dakika önce

Son dakika haberi... Bakan Akar duyurdu: Operasyonlara hemen başladık!

Son dakika haberi... Bakan Akar duyurdu: Operasyonlara hemen başladık!

Fırat Kalkanı bölgesinde şehit olan askere yönelik açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Akar, "Operasyonlara hemen başladık, ilk bilgilere göre 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

Haberin detayına git

Dünya

Son güncellenme 2 saat önce

Teröristlere skandal destek! ABD'nin PKK/YPG aşkı bitmiyor

Teröristlere skandal destek! ABD'nin PKK/YPG aşkı bitmiyor

ABD, Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen Suriye'de teröristlere savaş eğitimi ve silah desteğini sürdürüyor.

Haberin detayına git

Güncel

Son güncellenme 3 dakika önce

Başkan Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu

Başkan Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu

Başkan Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Muhalefetin 3600 ek gösterge provokasyonuna sert tepki gösteren Başkan Erdoğan, "Kılıçdaroğlu memurları tahrik etmek için 3600 ek gösterge meselesini tekrarlayıp duruyor. Bu sözü veren biziz." dedi.

Haberin detayına git

AKŞAM TV

Uzak Şehrin Masalı neden final yapıyor?

Play Video

Yeni sezonun seyirciyi üzen ilk haberi geldi. İddialı adıyla dikkat çeken Uzak Şehrin Masalı final yapıyor. Henüz sadece ilk 3 bölümü yayınlanmış olan Uzak Şehrin Masalı'nın 5. Bölümde final yapmasına karar verildi ve bu karar, oyuncuların menajerlerine iletildi. Bitimine çok az bir süre kalan dizinin yayın günü de perşembe'ye alındı. Peki Uzak Şehrin Masalı'nın düşük reyting almasındaki sebep ne? Yanıtı Dizikotek'te.

Videoya git

Dünya

Son güncellenme 4 dakika önce

ABD'den yeni bir soğuk savaş adımı daha... CIA Çin hedefli yeni merkez kurdu

ABD'den yeni bir soğuk savaş adımı daha... CIA Çin hedefli yeni merkez kurdu

Amerikan güvenlik ve istihbarat teşkilatı CIA, Çin'in ABD'ye yönelik en büyük uzun vadeli tehdit olduğunu öne sürerek yeni bir görev merkezi kurdu. Asya ülkesinin hedef alındığı hamlenin yanında bir dizi yapısal değişiklik kuruldu.

Haberin detayına git

Spor

Son güncellenme 5 saat önce

Ozan Kabak'la ilgili İngilizlerden flaş iddia! 3 haftada olanlar oldu

Ozan Kabak'la ilgili İngilizlerden flaş iddia! 3 haftada olanlar oldu

Norwich City'nin sezon başında Schalke'den kiraladığı Ozan Kabak'ta son dakika transfer gelişmesi yaşanıyor. Norwich City, gelir gelmez ilk 11'in değişilmez ismi olan Ozan Kabak'ın bonservisini almaya karar verdi. İngiltere Premier Lig ekibi ile Schalke'nin 15 milyon euro civarında bir rakama anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Transferin önünde tek bir şart var. Detaylar haberimizde…

Haberin detayına git

Teknoloji

Son güncellenme 3 saat önce

Almanya'dan Türkiye'ye örtülü ambargo! Ankara uyarıda bulundu

Almanya'dan Türkiye'ye örtülü ambargo! Ankara uyarıda bulundu

Türkiye yerli ve milli savunma sanayiinde önemli işlere imza atarken en önemli adımlardan Reis sınıfı denizaltı projesinde Almanya'nın ‘ağırdan alan' tutumu sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın alternatiflere yönelebileceği uyarısında bulundu. Peki, Almanya'nın Reis sınıfı denizaltı projesinde ağırlığı ne? Türkiye'nin alternatifleri var mı? İşte haberin detayları...

Haberin detayına git

Dünya

Son güncellenme 1 saat önce

AUKUS krizinin yankıları sürüyor... NATO ittifakında çatlak uyarısı

AUKUS krizinin yankıları sürüyor... NATO ittifakında çatlak uyarısı

ABD-Fransa-İngiltere-Avustralya hattında yaşanan AUKUS krizinin yankıları sürüyor. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Fransa-ABD anlaşmazlığının ittifakta çatlak yaratmaması gerektiğini vurguladı.

Haberin detayına git

AKŞAM TV

Mesut Özil ve Pereira neden anlaşamıyor?

 

Play Video

Süper Lig'in 8. haftası nasıl geçti? 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda mücadele eden Türkiye Cuma günü 7. maçında Norveç ile karşılaşacak. Milli Takım, Kadıköy'de galibiyet getirecek mi? Akşam Gazetesi Spor Yazarı Aydın Türkmen, Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen, Akşam Gazetesi Spor Müdürü Kenan Karcı, Eda Cabul'a değerlendiriyor

Videoya gitDünya

Son güncellenme 3 saat önce

Avrupa endişeli! Türkiye'nin "süper güç" olduğunu kabul etti

Avrupa endişeli! Türkiye'nin 'süper güç' olduğunu kabul etti

Türk düşmanı Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, AB-Batı Balkanlar zirvesinde Türkiye'nin "süper güç" olduğunu kabul ederek, birliğin bölgeye üyelik perspektifi sunmaması durumunda burada 'Rusya, Çin ve Türkiye gibi süper güçlerin rolünün artacağı' uyarısı yaptı.

Haberin detayına git

Son güncellenme 41 dakika önce

Avcılar'da dehşet! Uyurken yüzüne kimyasal madde döktü

Avcılar'da dehşet! Uyurken yüzüne kimyasal madde döktü

Avcılar'da yaşanan olay dehşete düşürdü. Uyurken yüzüne kimyasal madde dökülen kadın, bir gözünü kaybetti.

Haberin detayına git​​​​​​​

Ekonomi

Son güncellenme 5 saat önce

Bakan Muş: Araç satışlarıyla ilgili ciddi iddialar var

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, araç satışlarıyla ilgili ciddi iddialar olduğunu belirterek, inceleme başlatılacağını belirtti.

Haberin detayına git

AKŞAM TV

Doğu Akdeniz'de sular yeniden mi ısınıyor?

 

Play Video

Kaosun yeni hamisi Fransa mı?

Videoya gitTelevizyon

Son güncellenme 2 saat önce

Uzak Şehrin Masalı ne zaman final yapacak? Uzak Şehrin Masalı final mi yapacak, neden?

 

Play Video

Uzak Şehrin Masalı final yapacağı öne sürüldü. Aslıhan Güner ve Barış Kılıç'ın başrollerinde yer adlığı dizi pazar akşamı FOX TV'de ekrana geliyordu. Yakın zamanda izleyici karşısına çıkan Uzak Şehrin Masalı final mi yapacak, neden? Uzak Şehrin Masalı ne zaman final yapacak? Haberimizin içerisinden konuya dair detaylara ulaşabilirsiniz.

Haberin detayına git

Videoya git

Spor

Son güncellenme 6 saat önce

Marcao'yu Galatasaray'ın elinden kapıyorlar! Flaş transfer gelişmesi...

Marcao'yu Galatasaray'ın elinden kapıyorlar! Flaş transfer gelişmesi...

Kerem Aktürkoğlu ile yaşadığı problem sebebiyle hem 8 maç ceza alan hem de kulüpten para cezası yiyen Marcao'nun takımdan ayrılabileceği iddia edildi.

Haberin detayına git

Spor

Son güncellenme 4 saat önce

Marius Sumudica Süper Lig'e döndü! İşte yeni takımı...

Süper Lig'de aldığı kötü sonuçların ardından İrfan Buz ile yollarını ayıran Yeni Malatyaspor, Marius Sumudica ile anlaşma sağladı. Marius Sumudica ülkemizde son olarak Çaykur Rizespor'u çalıştırmış ardından ülkesine dönüp CFR Cluj'da görev almıştı.

Haberin detayına git

AKŞAM TV

Ceren Engin ve Can Yıldız Gençlere Sordu: Sosyal medya mı çöktü yoksa siz mi?

 

Play Video

Dün akşam saat 18.44 itibariyle Whatsapp, Facebook ve Instagram'a erişim kesildi. 6 saatlik kesinti süresince sosyal medyadan uzak kalan gençler ne mi yaptı? AKŞAM TV'nin gençleri Ceren Engin ve Can Yıldız ‘LİMİTSİZ'de gençlere sosyal medya ile ‘çöküş' süreçlerini sordu.

Videoya git

Son güncellenme 7 saat önce

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörün arabasına çıkan vandal kadrolu eylemci çıktı

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörün arabasına çıkan vandal kadrolu eylemci çıktı

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörün arabasına çıplak şekilde çıkarak skandala imza atan şahıs, kadrolu eylemci çıktı. Ersin Berke G. isimli kişinin, daha önce de kışkırtıcılık içeren bu tarz eylemlerde bulunduğu belirlendi.

Haberin detayına git

Dünya

Son güncellenme 21 dakika önce

"Dinozor karides"i görenler hayrete düşüyor

'Dinozor karides'i görenler hayrete düşüyor

ABD'de görülen Muson yağmurları, üç göze sahip tuhaf bir canlının yumurtadan çıkmasına sebep oldu. "Dinozor karides" adını taşıyan canlılar görenleri hayrete düşürdü.

Haberin detayına git

Spor

Son güncellenme 7 saat önce

Transferde Tolgay Arslan sürprizi! Geri dönüyor

Transferde Tolgay Arslan sürprizi! Geri dönüyor

Serie A ekiplerinden Udinese'de forma giyen Tolgay Arslan'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Habere göre Süper Lig'e dönmek isteyen Tolgay Arslan'ın Trabzonspor'a gitmek istediği ve menajerine bu yönde talimat verdiği öne sürüldü.

Haberin detayına git

AKŞAM TV

Çin, kripto para işlemlerini yasakladı - TeknoZone #3

Play Video

Çin'in kripto para yasağı, Apple CEO'su Tim Cook'un yeni malikanesi, dünya rekoru kıran ultra beyaz boya, robot köpek Spot'un yeni mesleği ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Videoya git

Son güncellenme 2 saat önce

Plan tamam: Türkiye'nin yolları "akıllanıyor"

Plan tamam: Türkiye'nin yolları 'akıllanıyor'

Karayolları Genel Müdürlüğü, akıllı yollara yönelik planlamasını tamamladı. Proje sonunda Türkiye'nin yolları 15 bin kilometre fiber optik ağıyla "akıllanacak."

Haberin detayına gitSon güncellenme 2 saat önce

Bakan Çavuşoğlu: Macron'un bizimle ilgili söyleyecek sözü varsa yüzümüze söylesin

Bakan Çavuşoğlu: Macron'un bizimle ilgili söyleyecek sözü varsa yüzümüze söylesin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Macron'un bizimle ilgili söyleyecek sözü varsa doğrudan yüzümüze söylemesini tercih ederiz. Tıpkı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı gibi." ifadesini kullandı.

Haberin detayına git

Son güncellenme 6 saat önce

Prof. Dr. Birpınar aksam.com.tr için yazdı... Yeni İklim Lideri: Türkiye

Prof. Dr. Birpınar aksam.com.tr için yazdı... Yeni İklim Lideri: Türkiye

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı ve İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Aksam.com.tr'ye özel "Paris Anlaşması" ile ilgili makale kaleme aldı.

Haberin detayına git

AKŞAM TV

İran neden korkuyor?

Play Video

İran, ülkenin kuzeybatısındaki Azerbaycan sınırında geniş çaplı bir askeri tatbikat gerçekleştirdi. Peki bu tatbikatın arka planında ne var?

Videoya git

Son güncellenme 2 saat önce

AKINCI'nın gözünden Bayraktar TB2: İstanbul kanatlarımın altında

AKINCI'nın gözünden Bayraktar TB2: İstanbul kanatlarımın altında

BAYKAR Savunma, resmi sosyal medya hesabından TB2'ye ait yeni bir video yayınladı.

Haberin detayına git

 •  
 •  
 •  
 •  

Güncel

Son güncellenme 3 saat önce

Türkiye'den sözde rapora sert tepki: Düzeltilmesi gereken önemli bir kusurdur

Türkiye'den sözde rapora sert tepki: Düzeltilmesi gereken önemli bir kusurdur

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sadık Arslan, Libya Bağımsız Araştırma Misyonunun açıkladığı rapora tepki gösterdi.

Haberin detayına git

 •  
 •  
 •  
 •  

Güncel

Son güncellenme 22 dakika önce

Trabzon Havalimanı'nda yolcu uçağına bomba ihbarı

 

Bomba ihbarı nedeniyle Trabzon'a inen Kuveyt Havayolları'na ait uçak kentten ayrıldı.

Haberin detayına gitAKŞAM TV

İngiltere'de kriz büyüyor

 

Play Video

Ülkede gıda, akaryakıt, nakliye krizi yaşanıyor.

Videoya git

Güncel

Son güncellenme 3 saat önce

Açık artırmayla ev kiralama dönemi

Açık artırmayla ev kiralama dönemi

Türkiye genelinde kiralık ev bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Arz talep dengesindeki bozulma sonucu ev kiralarının artması açık artırmayla ev kiralama döneminin başlamasına neden oldu.

Haberin detayına gitYaşam

Son güncellenme 2 saat önce

Pişmiş yumurtanın içine bir küp buz atarsanız ne olur?

Gün içinde pek çok işle uğraşırken hayatımızı kolaylaştıracak pratik bilgilerin de neler olduğunu merak ediyoruz. Mutfakta uygulayabileceğiniz bu yöntemlerle zamanınızın çoğu size kalırken ortaya harika sonuçlar çıkaracaksınız.

Haberin detayına git

Galeriye git

Son güncellenme 2 saat önce

Sağlığınızı tehdit eden baharatlar

Birçok farklı alanda fayda sağlayan baharatlar kronik rahatsızlıkları olan kişiler tarafından doktor kontrolünde ve dozunda kullanılmalıdır. İşte doğru kullanılmadığı takdirde sağlığı tehdit eden o baharatlar.

Haberin detayına git

Yaşam

Son güncellenme 1 saat önce

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (07 Ekim 2021)

Sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok beğenilen ve paylaşılan fotoğrafları sizler için derledik. İşte o paylaşımlar...

Haberin detayına git

Son güncellenme 4 saat önce

Kılıçdaroğlu'nun çirkin iddialarına VGM'den yanıt

Vakıflar Genel Müdürlüğü, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TBMM Grup Toplantısı'nda dile getirdiği çirkin iddialara yanıt verdi. Burs bağlama söylentilerine yönelik açıklama yapan VGM, "177 şehit çocuğuyla ilgili olarak 63 öğrencinin beyanı aykırı bulunarak aylar önce bursları iptal edilmiştir. 55 öğrenci ile ilgili de yasal süreç başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye’de kaç F-16 var? F-16 Block 70 özellikleri nelerdir?

Giriş Tarihi: 08.10.2021  10:02

F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye’de kaç F-16 var? F-16 Block 70 özellikleri nelerdir?F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye’nin ABD’den almak istediği F-16 fiyatı arama motorlarında sorgulanıyor. Türkiye’de kaç F-16 var sorusuna yanıt aranıyor. Reuters, Türkiye'nin ABD'den 40 adet F-16 savaş uçağı ve varolan yaklaşık 80 uçak için modernizasyon kiti satın almak için ABD'ye talepte bulunduğunu duyurdu. Bu gelişmenin ardından F-16 Block 70 özellikleri nelerdir sorusunun cevabı merak ediliyor.

F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye'de kaç F-16 var? F-16 Block 70 özellikleri nelerdir? Türkiye'nin ABD'den F-16 almak için talepte bulunmasının ardından F-16'lar yeniden gündem oturdu. Türkiye'nin 80 adet F-16 savaş uçağının modernizasyonu ve 40 tane yeni F-16 alımı için ABD'ye talepte bulunduğu iddia edildi. İddiaların ardından F-16 fiyatı ve özellikleri hakkında sorgulama yapılıyor.

F-16 FİYATI NE KADAR?

Amerika Birleşik Devletleri, uçak sayısının yanı sıra üretimde de ilk sırada yer alıyor. Yapılan araştırmaya göre bugün için ülkelerin en fazla kullandığı savaş uçağı 2 bin 267 adetle F-16 Fighting Falcon. İlk olarak General Dynamics tarafından ABD Hava Kuvvetleri için geliştirilen Savaşan Şahin F-16, ilk uçuşunu Şubat 1974'te yaptı.

General Dynamics daha sonra savaş uçağı birimini Lockheed Martin'e sattı. Bugüne kadar 4 binden fazla üretilen F-16'ları en fazla kullanan ülke 790 adetle ABD. İsrail 175 adet, Mısır 168 adet, Türk hava kuvvetleri ise 158 adetle hava gücünde ağırlıkla F-16'ları tercih ediyor. Türk Hava Kuvvetleri envanterindeki uçaklardan 154'ünün montajı Ankara'daki Türk Havacılık ve Uzaya Sanayii / TUSAŞ tesislerinde gerçekleştirildi.

1972'de üretimine başlanan F-16, 20 milyon dolar civarındaki birim fiyatı ile oldukça uygun bir savaş uçağı. Son yılların gözdesi F-35'ler ise varyantına göre 70 ile 100 milyon dolardan satılıyor.

Bu nedenle ABD'nin uzun bir aradan sonra yeniden F-16 siparişi vermesi bekleniyor. Tek motorlu F-16 savaş uçağı, saatte 2 bin 175 km hıza ulaşabiliyor. 7 bin 800 kg faydalı yük kapasitesi bulunan Savaşan Şahin, 15 bin 240 metre irtifaya çıkıp, 3 bin 890 km menzile uçabiliyor.

F-16 BLOCK 70 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

F-16 savaş uçakları bu temel ayrımlardan sonra birde teknolojik anlamda daha spesifik veriler elde edilmesi maksadıyla ve görev tanımlarını ayırmak maksadıyla 'Block' olarak sınıflandırılan bir ayrıma daha tabii tutulmaktadır. Block 5, Block 10, Block 15, 25, 30, 40, 50 vs şeklinde sıralanan block numaraları uçağın teknolojik anlamda gelişmişliğini simgeleyen bir diğer göstergedir.

Block 1'den itibaren Block 25'e kadar olan F-16 uçakları A ve B model mertebesindedir. Block 25'den itibaren Block 60'a kadar C ve D mertebesinde, Block 60 ise E ve F mertebesindedir. Gelişim işlemleri yakın zaman önce tamamlanan Viper seviyesi F-16'lar ise Block 70 olarak nitelendirilip, mertebesi V harfi ile ifade edilmektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor