sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası bildiri yayımlandı. Bildiride "Suriye meselesine taraf ve müdahil olan aktörlerin Suriye halkının barış, huzur ve refaha kavuşması hususundaki mesuliyetleri üzerinde durulmuş. Bilhassa sivilleri hedef alan ve istikrara zarar veren eylemlerin, bölgedeki hassas dengeleri bozarak kalıcı ve sürdürülebilir çözüme ulaşılmasını engelleyeceğine işaret edilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Son dakika: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama
Son dakika: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama Admin
Bu içerik 120 kez okundu.
Advert

Son dakika: MGK'da Suriye mesajı: Sivillere zarar veren eylemlerden kaçınılmalı

Giriş Tarihi: 30.9.2021  19:47 Son Güncelleme: 30.9.2021  20:17

Son dakika: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama

Son dakika haberi...Başkan Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yayımlandı. Toplantıda ulusal ve bölgesel güvenlik konuları ele alındı. Türkiye'nin Doğu Akdeniz hamlesi, Afganistan planı ve terörle mücadele adımları toplantının ana gündem maddesi oldu.

Son dakika: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklamaMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 15.47'de başladı.

Toplantı sona erdi: MGK Bildirisi'nden önemli detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantının ardından yayımlanan bildiride Afganistan'daki gelişmeler ve Kabil Uluslararası Havalimanı'nın akıbeti, Suriye meselesi, terör ve iklim değişikliğiyle mücadele başlıkları öne çıktı.

Toplantı sona erdi: MGK Bildirisi'nden önemli detaylarMilli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ardından bir bildiri yayımlandı. Bildiride, "İklim değişikliği tehdidine karşı küresel düzeyde ortak mücadele planlarının hayata geçirilmesinin zorunluluğuna işaret edilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Son dakika: MGK’da Suriye mesajı: Sivillere zarar veren eylemlerden kaçınılmalı

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı. Suriye vurgusunun yapıldığı MGK bildirisinde, "Suriye halkının barış, huzur ve refaha kavuşması hususundaki mesuliyetleri üzerinde durulmuş, bilhassa sivilleri hedef alan ve istikrara zarar veren eylemlerin bölgedeki hassas dengeleri bozarak kalıcı ve sürdürülebilir çözüme ulaşılmasını engelleyeceğine işaret edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı sona erdi. Afganistan'daki son durumun ele alındığı MGK toplantısında bölgenin istikrara kavuşması için uluslararası alanda atılabilecek adımlar değerlendirildi. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIK VURGUSU

Toplantıda, PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen faaliyetler hakkında kurula bilgi sunulmuştur.

MGK bildirisi yayımlandı

Son dakika: MGK'da Suriye mesajı: Sivillere zarar veren eylemlerden kaçınılmalı | Video

"SİVİLLERE ZARAR VEREN EYLEMLERDEN KAÇINILMALI"

Suriye meselesine taraf ve müdahil olan aktörlerin Suriye halkının barış, huzur ve refaha kavuşması hususundaki mesuliyetleri üzerinde durulmuş, bilhassa sivilleri hedef alan ve istikrara zarar veren eylemlerin bölgedeki hassas dengeleri bozarak kalıcı ve sürdürülebilir çözüme ulaşılmasını engelleyeceğine işaret edilmiştir.

EGE, DOĞU AKDENİZ, KIBRIS VE DÜZENSİZ GÖÇ...

Türkiye'nin EgeDoğu Akdeniz ve Kıbrıs'a ilişkin meseleler ile düzensiz göç konusundaki iyi niyetli, yapıcı, çözüm odaklı teklif ve yaklaşımlarının göz ardı edilmesinin hem uluslararası hukuk ve hakkaniyet hem de Avrupa Birliği'nin uzun vadeli menfaatlerinin hilafına olduğu belirtilmiş, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetiminin tek taraflı eylemlerine ve hasmane tutumlarına destek verilmesinin bölgedeki anlaşmazlıkları daha da derinleştireceğinin altı çizilmiştir.

AFGANİSTAN'DAKİ SON DURUM ELE ALINDI

Afganistan'da yaşanan son gelişmeler neticesinde ortaya çıkan durum değerlendirilmiş, Türkiye'nin dost ve kardeş Afganistan halkının ülkelerinde müreffeh ve huzurlu bir hayata kavuşmasına yönelik Kabil Uluslararası Havalimanının işletilmesi de dahil olmak üzere desteğini sürdüreceği vurgulanmış; uluslararası topluma, insani krizlerin aşılmasında birlikte hareket etme ve samimiyetle sorumluluk üstlenme çağrısında bulunulmuştur.

"TÜRKİYE, AFRİKA'DA GÜVEN VE İSTİKRARIN TESİSİNE YÖNELİK ÇABALARA KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEK"

Afrika kıtası genelinde artma ve yayılma eğiliminde olduğu müşahede edilen terör, iç çatışmalar ve siyası istikrarsızlıkların, Kıta'nın mazlum milletlerinin hak ettikleri refaha erişmesinin önündeki başlıca engelleri teşkil ettiği belirtilmiş: Türkiye'nin, Afrika'da güvenlik ve istikrarın tesisi ile kalkınmaya yönelik çabalara katkı sunmaya devam edeceği ifade edilmiştir.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELE

Yangınlar, seller, kuraklık ve benzeri pek çok emareyle giderek daha çok yaklaştığı görülen iklim değişikliği tehdidine karşı küresel düzeyde ortak mücadele planlarının hayata geçirilmesinin zorunluluğuna işaret edilerek Türkiye'nin, her uluslararası meselede olduğu gibi bu konuda da üzerine düşenleri yapacağı belirtilmiştir.

Külliye’de MGK başladıKÜLLİYE'DE MGK BAŞLADI

MGK gündeminde hangi konular var?MGK GÜNDEMİNDE HANGİ KONULAR VAR?

Biden’dan teröristbaşı Mazlum Kobani’ye sözBİDEN'DAN TERÖRİSTBAŞI MAZLUM KOBANİ'YE SÖZ

ABD’den Pakistan’a karşı hamleABD'DEN PAKİSTAN'A KARŞI HAMLE

MSB görüntüleri paylaştı! Resmen başladıMSB GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI! RESMEN BAŞLADI

ABD’ye ’teröre destek’ tepkisiABD'YE 'TERÖRE DESTEK' TEPKİSİ

Başkan Erdoğan Putin ile ne görüşecek?BAŞKAN ERDOĞAN PUTİN İLE NE GÖRÜŞECEK?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor