sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Kabil'de Taliban'dan uçağa tutunarak kaçmaya çalışan kişiler yere çakıldı! Uçuş öncesi görüntüler ortaya çıktı

Afganistan’da başkent Kabil’de Başkanlık Sarayı’nı işgal ettikten sonra ülke yönetimine de el koyduklarını açıklayan Taliban militanlarının yarattığı kaos, artarak devam ediyor. Ülkeden kaçmak için Kabil Havalimanı’na doluşan binlerce kişinin yarattığı izdiham görüntüleri hafızalardan henüz silinmemişken, yayınlanan yeni görüntüler kan dondurdu.

Kabil'de Taliban'dan uçağa tutunarak kaçmaya çalışan kişiler yere çakıldı! Uçuş öncesi görüntüler ortaya çıktı
Kabil'de Taliban'dan uçağa tutunarak kaçmaya çalışan kişiler yere çakıldı! Uçuş öncesi görüntüler ortaya çıktı Admin
Bu içerik 21 kez okundu.
Advert

Kabil'de Taliban'dan uçağa tutunarak kaçmaya çalışan kişiler yere çakıldı! Uçuş öncesi görüntüler ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.08.2021  11:19 Güncelleme Tarihi: 16.08.2021 13:50

Kabil'den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

 Afganistan'ın başkenti Kabil'de yaşayanlar bu sabah yepyeni bir dünyaya uyandı, Taliban militanları ellerinde silahlarla köşe başlarında bekliyor. Ülkeden kaçmak isteyenlerin yığıldığı Kabil Havalimanı'ndan ise eşi benzeri olmayan görüntüler geliyor. Silah seslerinin duyulduğu havalimanında insanlar umutsuzca uçaklara tırmanırken, ABD askerlerinin açtığı ateşte çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildiriliyor. Uçaklara saklanan üç kişi yüzlerce metre yükseklikten yere düştü.

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin ardından ülkeden ayrılmak isteyen sivillerin akın ettiği Kabil Uluslararası Havalimanı'nda ABD askerleri havaya ateş açtı. Açılan ateş sonrası 5 kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi. Öte yandan uçaklara saklanan üç kişi yüzlerce metre yükseklikten yere düştü. O anlar kameralara böyle yansıdı...

BU ALBÜMÜ PAYLAŞ

Kabil’den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

Taliban'ın dün Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin, başkanlık sarayı ve kamu binalarının kontrolünü ele geçirmesinin ardından halk arasında panik havası yaşanıyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Afganistan'da ülkeden ayrılmak isteyen binlerce sivilin akın ettiği ve ABD askerlerinin havaya ateş açtığı Kabil Uluslararası Havalimanı'nda en az 5 kişi hayatını kaybetti. Taliban'dan kaçarken uçaklara saklanan üç kişi yüzlerce metre yükseklikten yere düştü.

Uçağa tutunarak kaçmaya çalışanlar yere çakıldı

Taliban'ın dün Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin, başkanlık sarayı ve kamu binalarının kontrolünü ele geçirmesinin ardından kentte panik havası sürüyor.

Kabil’den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştülerKABİL'DE UÇAKTAN DÜŞTÜLER

Ülkeden kaçmak isteyenlerin yığıldığı Kabil Havalimanı'ndan ise eşi benzeri olmayan görüntüler geliyor. Uçaklara saklanan üç kişi yüzlerce metre yükseklikten yere düştü.

Binlerce kişinin akın ettiği ve piste çıktığı Kabil Havalimanı'nda 5 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Uçağa tutunarak kaçmaya çalışanlar yere çakıldı

Hayatını kaybedenlerin, ABD askerlerinin açtığı ateş sonucu mu yoksa izdiham nedeniyle mi öldüğü henüz bilinmiyor.

HALK AKŞAMDAN BERİ HAVAALANINA AKIN EDİYOR
Taliban'ın dün Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin, başkanlık sarayı ve kamu binalarının kontrolünü ele geçirmesinin ardından halk arasında panik yaşanıyor.

Ülkeyi terk etmek isteyen binlerce kişi, dün akşamdan bu yana Kabil Uluslararası Havalimanı'na akın etmişti.

Yoğunluğun sabah saatlerinde arttığı havalimanında sivillerin pistte toplandığı görülürken, tahliyeler için alanda bulunan ABD askerleri havaya defalarca ateş açmıştı.

TALİBAN'DAN UÇUŞ YAPILMAYACAK AÇIKLAMASI
Kara yoluyla diğer vilayetlere gitmek isteyenlerin de araç bulmakta çok zorlandığı, taşıma ücretlerinin iki katına çıktığı ifade edilmişti.

KABİL'DE UÇAKTAN DÜŞTÜLER
Ülkeden ayrılma umuduyla bekleyişlerini sürdürenler havalimanında yoğunluk oluştururken, trajik görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

Kabil’den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

İran'ın resmi medya kuruluşlarından Tehran Times'ın sosyal medya platformunda paylaşılan video uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

Tehran Times, "Kabil'den ayrılan bir uçağın tekerleklerine kendilerini bağlayan iki kişi trajik bir şekilde düşerek can verdi" ifadesini kullandı.

Kabil’den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

Medya kuruluşu, paylaştığı görüntüleri yorumlarken havalanan bir uçaktan iki kişinin kısa bir arayla uçağın tekerleklerinden düştüğünü ve yere çakıldığını iddia etti. Görüntüler ile ilgili daha fazla detay paylaşılmazken, bu iki kişinin yaşamını yitirdiği öne sürüldü.

Tehran Times'ın Twitter üzerinden paylaştığı bir diğer videoda da benzer görüntüler ortaya çıktı. Bu videoları yorumlayanlar ise bazı Afganların uçağın motor kısmına tutunduğu ve bu sayede ülkeden kaçmaya çalıştıkları iddiasında bulundu.Kabil'den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

TALİBAN'DAN UÇUŞ YAPILMAYACAK AÇIKLAMASI

Taliban ise Kabil Uluslararası Havalimanı'nın girişine gelerek, halktan evlerine dönmesini istedi ve şu anda uçuş yapılmayacağını açıkladı. Kara yoluyla diğer vilayetlere gitmek isteyenlerin de araç bulmakta çok zorlandığı, taşıma ücretlerinin iki katına çıktığı ifade ediliyor.

Kabil'den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait Emirates Hava Yollarından yapılan açıklamada da Kabil uçuşlarına ikinci bir emre kadar ara verildiği duyuruldu.

Kabil'den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

TALİBAN'IN ÜLKEYE HAKİM OLMA SÜRECİ
ABD ile Taliban arasında Şubat 2020'de varılan barış anlaşması çerçevesinde bu yıl uluslararası güçlerin Afganistan'dan geri çekilme süreci başladı.

 

Kabil'den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

Anlaşmada, yabancı güçlere saldırmaması öngörülen Taliban'ın Afgan güvenlik güçlerine yönelik eylemlerine dair hüküm getirilmedi.

Kabil'den kaçış! Kan donduran görüntüler: Uçaktan düştüler

Taliban, eş zamanlı şekilde hazirandan bu yana şiddetli saldırılarla Afganistan'da birçok ilçeyi, son bir ayda da vilayet merkezlerini hızla ele geçirdi.

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500