sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

SON DAKİKA: AFAD duyurdu! Kastamonu ve Sinop'taki sel felaketinde can kaybı artıyor

Son dakika haberleri: Yangınlardan sonra gelen sel felaketinde de Türkiye yine tek yumruk oldu. AFAD, UMKE, Emniyet ve TSK'nın arama kurtarma ekipleri havadan ve karadan operasyonlarla yüzlerce kişiye el uzattı. Başkan Erdoğan konuyla ilgili tüm son dakika gelişmelerini takip ederek seferberlik başlatıldığını duyurdu. Can kaybımız son resmi açıklamaya göre 31 oldu. İşte Kastamonu başta olmak üzere 4 ilimizi vuran sel felaketine ilişkin son dakika haberleri...

SON DAKİKA: AFAD duyurdu! Kastamonu ve Sinop'taki sel felaketinde can kaybı artıyor
SON DAKİKA: AFAD duyurdu! Kastamonu ve Sinop'taki sel felaketinde can kaybı artıyor Admin
Bu içerik 104 kez okundu.
Reklam

Acı haberi AFAD duyurdu! Sel felaketinde can kaybı 31'e yükseldi

Giriş Tarihi: 13.8.2021  18:12 Son Güncelleme: 13.8.2021  19:06

AFAD: Yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 29, Sinop’ta 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 10 vatandaşımızın tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir. Bartın’da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir.

Sel felaketinde can kaybı 31’e yükseldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sel nedeniyle Kastamonu'da 29, Sinop'ta 2 kişinin hayatını kaybettiğini, Bartın'da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

AFAD'dan Batı Karadeniz'deki sele ilişkin yapılan açıklamada, tüm kurumların, personel ve araç desteğiyle tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmalarına devam ettiği belirtildi.


Açıklamada, "Sel nedeniyle Kastamonu'da 29, Sinop'ta 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 10 vatandaşımızın tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir. Bartın'da kaybolan bir vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir." bilgisine yer verildi.


ÇALIŞMALARA DEVAM EDİLİYOR
Bartın'ın Ulus Akörensöküler köyünde kaybolan kişiyi arama çalışmalarının AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri ile UMKE personelince sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, Sinop'un Ayancık ve Kastamonu'nun Bozkurt ilçelerinde arama ve kurtarma ekiplerince çalışmalara devam edildiği kaydedildi.

SON DAKİKA: AFAD duyurdu! Kastamonu ve Sinop'taki sel felaketinde can kaybı artıyor

Son dakika haberleri: Yangınlardan sonra gelen sel felaketinde de Türkiye yine tek yumruk oldu. AFAD, UMKE, Emniyet ve TSK'nın arama kurtarma ekipleri havadan ve karadan operasyonlarla yüzlerce kişiye el uzattı. Başkan Erdoğan konuyla ilgili tüm son dakika gelişmelerini takip ederek seferberlik başlatıldığını duyurdu. Can kaybımız son resmi açıklamaya göre 31 oldu. İşte Kastamonu başta olmak üzere 4 ilimizi vuran sel felaketine ilişkin son dakika haberleri...

SON DAKİKA: AFAD duyurdu! Kastamonu ve Sinop’taki sel felaketinde can kaybı artıyor

Son dakika haberleri: Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Kastamonu, Bartın v Sinop'ta meydana gelen sel ve su baskınlarına ilişkin son bilgileri paylaştı. AFAD, Kastamonu'da yaşanan can kayıplarının 29'a yükseldiğini ve Sinop'ta da 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Son dakika haberleri: Sel felaketinde can kaybı 31'e yükseldi | Video

Kastamonu'nun Bozkurt ve Abana ilçelerinde etkili olan yağış sonrasında kent merkezleri sulara teslim oldu. 11 Ağustos'ta akşam saatlerinden itibaren Kastamonu'da etkili olan sağanak yağış sebebiyle birçok ilçede sel baskınları yaşandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Kastamonu, Bartın v Sinop'ta meydana gelen sel ve su baskınlarına ilişkin son bilgileri paylaştı. AFAD, Kastamonu'da yaşanan sel felaketinden dolayı yaşanan can kayıplarının 29'a yükseldiğini ve Sinop'ta da 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Ayrıca, 10 vatandaşın tedavilerine hastanelerde devam edildiği ve Bartın'da kaybolan 1 vatandaşı arama çalışmalarının da devam ettiği bildirildi.

'BÜTÜN MAL GİTSEYDİ OĞLUM GİTMESEYDİ'

İlçede yaşayan Cemal Akın, sel felaketinde oğlu 3 çocuk babası Harun Akın'ı (42) kaybettiğini söyledi. Fırın işleten oğlunun sel sırasında eşyalarını kurtarmak için dükkana girdiğini ve bir anda iş yerinin su altında kalmasıyla hayatını kaybettiğini belirten Cemal Akın, "Oğlumu kaybettim. Bütün mal gitseydi de oğlum gitmeseydi. Bir anda oldu her şey. Çay bir anda geldi buraya; bir anda taştı. Köyümüzden çayı görüyordum; ama bunun böyle olduğunu bilmiyordum" diye konuştu.

SON ANDA FARKEDİLEN KAPLUMBAĞA...

Arama kurtarma çalışmaları sırasında UMKE ekipleri suyun içinde fark ettikleri bir kaplumbağayı kurtardı. UMKE ekibinden Hüseyin Toparlak, kaplumbağayı güvenli bölgeye çıkararak, "Sel suyuyla birlikte dükkanların içerisine girmiş. Muhtemelen yukarı bölgelerden sürüklenip geldi selle birlikte. İnşallah tekrar bunu doğal yaşamına bırakacağız. Arkadaşlarımız dünden beri yine bu şekilde birkaç hayvan bulmuşlardı. Biz de bugün bir kaplumbağa bulduk. İnşallah bunu ormana bırakabiliriz. Orada hayatını devam ettirir. Çünkü doğal yaşamı orası. Burada zaten herhalde yaşamını sürdüremez" dedi.

GÖRÜLMEMİSEL MAĞDURU ÇOCUĞU MAK TİMİ KURTARDI

Selin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, arama- kurtarma çalışmalarında, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı Muharebe Arama ve Kurtarma (MAK) timi de görev aldı. MAK timi, sel nedeniyle binada mahsur kalan çocuğu kurtardı.Ş BİR FELAKET DAHA YAŞADIK | SEL

APARTMANLARI YUTTU

Sel en çok Kastamonu'nun 5 bin 400 nüfuslu Bozkurt ilçesini vurdu. Metrekareye 240 kilogram yağışla gelen sel, kıyamet görüntüleri oluşturdu. Kastamonu merkezden geçen Ezine Çayı taşınca ilçe merkezi tamamen suyla kaplandı. Su seviyesi bazı bölgelerde 4 metreye kadar yükseldi.

SEFERBERLİK RUHUYLA

Su altında kalan ilçelerde köprüler yıkıldı, araçlar sürüklendi, vatandaşlar mahsur kaldı. Kurtarma çalışmaları asker ve polis helikopterleri ile havadan, AFAD, UMKE, JAK, PAK ve farklı illerden gelen itfaiye ekipleri tarafından karadan seferberlik ruhuyla yürütülüyor. Binalarda mahsur kalan vatandaşlar, helikopterler ile AFAD ekipleri tarafından botlarla ve iş makineleriyle kurtarıldı.

BAŞKAN ERDOĞAN: DEVLETİMİZ TÜM YARALARI SARACAK

Öte yandan sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'ya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan burada otobüsten vatandaşlara seslendi. Başkan Erdoğan "Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız ve süratle, en kısa zamanda bütün mağduriyetleri gidermenin gayreti içerisinde olacağız." dedi. Başkan Erdoğan cuma namazı sonrası da açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan "19 helikopter, 1 İHA bölgede hizmet veriyor." bilgisini verdi. Selden etkilenen 3 il afet bölgesi ilan edildi.

İş makineleri AFAD için Ezine Çayı’nın akış yönünü değiştiriyor

Başkan Erdoğan sel felaketinin yaşandığı Kastamonu Bozkurt'ta

Giriş Tarihi: 13.08.2021  09:23 Güncelleme Tarihi: 13.08.2021  14:42

Son dakika: Başkan Erdoğan sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'da! 3 il afet bölgesi ilan edildi! Yıkılan evler yeniden yapılacak

Son dakika: Başkan Erdoğan sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da! 3 il afet bölgesi ilan edildi! Yıkılan evler yeniden yapılacakSon dakika haberleri... Kastamonu'da meydana gelen sel felaketinde can kaybı 25'ye yükseldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine geldi. Başkan Erdoğan afet bölgesini ziyaret edecek. Halka seslenen Başkan Erdoğan, "Afet bölgesinde vatandaşlarımız için devlet olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Adımlarımızı atacağız." şeklinde konuştu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Afetleri siyasetlere alet edenlere tepki gösteren Başkan Erdoğan, "1 gramlık iş yapmayanlar ileri geri konuşuyor" dedi. 3 ilin afet bölgesi ilan edildiğini açıklayan Başkan Erdoğan, "Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir" ifadelerine yer verdi.

Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine gitti. Başkan Erdoğan önce Bozkurt'ta ardından da cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulundu.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı, Çatalzeytin ilçesinde heyelanda ölen 1 kişi ile birlikte 25'e yükseldi. İlçede arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucunda sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine geldi. Erdoğan bölgede yaptığı ilk açıklamada, "Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni yapacağız." dedi. Erdoğan, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde Cuma namazının ardından vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, Kastamonu, Bartın ve Sinop'un afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

Başkan Erdoğan afet bölgesinde

Başkan Erdoğan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde Cuma namazının ardından vatandaşlara hitap etti.

Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Yoğun yağışlar Kastamonu, Bartın ve Sinop illerimizde büyük sel felaketlerine neden oldu.

"VATANDAŞLARIMIZI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR"

Öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Bu arada maalesef ölen kardeşlerimiz var. Bartın'da kaybolan vatandaşımızı arama çalışmaları sürüyor.

Az sayıda vatandaşımızın tedavisi halen devam ediyor.

Dünyanın pek çok yeri gibi ülkemiz de bir süredir tabii felaketlerle boğuşmaktadır. Amerika'sı da Kanada'sı da Almanya'sı da böyle. Her bu tür felaketlerle boğuşuyor. Temennimiz o ki bunlarla boğulurken en az hasarla bu felaketleri atlatalım. Ülkemizin güneyinde geçmişte eşi benzeri olmayan yangınları yaşadık.

Antalya, Muğla'daki yangın felaketlerini biliyorsunuz. Hamdolsun bu yangınların hemen hemen hepsini de kontrol altına almayı başardık. Bir süre önce Doğu Karadeniz'de epeyce bir ilçemizde selin yol açtığı sıkıntılarla mücadele ettik.

Son dakikaBaşkan Erdoğan sel bölgesinde: BartınKastamonu ve Sinop afet bölgesi ilan edildi

Son dakika! Başkan Erdoğan sel bölgesinde: Bartın, Kastamonu ve Sinop afet bölgesi ilan edildi

 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sel bölgesi Kastamonu'ya geldi. Başkan Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan "Devlet olarak tüm imkanlarımızla felaketin ilk anından itibaren bölgedeyiz" dedi.

19 HELİKOPTER 1 İHA DA BÖLGEDE

Başkan Erdoğan şunları söyledi: 4 bin 760 personel, 19 helikopter, 1 İHA, 66 ambulans, 41 UMKE, 630 hizmet aracı, 437 iş makinası ve pek çok araç gereç sahada faaliyet gösteriyor. Sepetin içerisinde o yeni doğmuş yavrunun kurtuluşu gözlerimiz yaşarttı. Demek ki bizim böyle görevli arakdaşlarımız var.Hamd olsun Allah'a

Başkan Erdoğan: "19 helikopter, 1 İHA bölgede hizmet veriyor" | Video

Selden etkilenen Ayancık Devlet Hastanesi'ndeki hastalarımız başka hastanelere nakledilmiştir.

SELDEN ETKİLENEN YERLER AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Bugüne kadar depremden sele yangına kadar yaşadığımız her hadisede Türkyie'de hiç kimsenin sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdik.

Selden etkilenen 3 il Bartın, Kastamonu ve Sinop, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildi.

Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir.

Son dakika! Başkan Erdoğan: "Bartın, Kastamonu ve Sinop’u afet bölgesi ilan ediyoruz" | Video

5.5 MİLYAR AĞAÇ DİKTİK

19 senede 5.5 milyar ağaç diktik. Yıkılanın yerine daha iyisini yaparak, yananın yerine daha fazlasını dikerek, eksilenin yerine daha çoğunu koyarak yolumuza devam ediyoruz. Nasıl diktiysek yine dikeceğiz. Küllerimizden ayağa kalkacağız. Dikili bir fidanları yok. Şimdi ise konuşuyorlar. Artık bu ülkenin insanlarının önünde artık yeni bir dönem başlayacaktır. Biz hedeflerimize yaklaştıkça standartlarımızı yükselttikçe mağruz kaldığımız saldırıların çapı da büyüyor. Önce 2023 hedefimize ardından 2053 vizyonumuza yöneleceğiz.

DÜZ KÖPRÜ DEĞİL KEMER KÖPRÜ

DSİ yarın çalışmasına başlıyor. bunlar bizim işimiz, siz rahat olun. Gelirken helikopterde de Adil Bakanıma söyledim, artık düz köprü değil, kemer köprü. Ağaçlar geliyor, buraları tıkıyor. Betondan öte taş köprü olarak da bunların köprü altlarından gitmelerini sağlamış olacağız. Bakanlık proje çalışmalarını yürütüyor. Hep yanınızda olacağız.

Çevre ve Şehircilik Bakanım burada. Biz bu konutlarımızı ne kadar zamanda bitirmeyi hedefliyoruz? Burayı da diğer afetlerde olduğu gibi fevkalade bir durum olmadıktan sonra Antalya'da Rize'de verdiğimiz söz gibi inşallah bir yıl içerisinde buradaki konutları bitireceğiz.

Süratle elektrik vermeye başladılar, bir çok yerde elektrik verilmeye başlandı. Su da verilmeye başlandı.

BOZKURT VE ABANA'YI DOĞAL GAZA KAVUŞTURACAĞIZ

Bozkurt'ta doğal gaz yok mu? Bakanım burada. Bozkurt için şu anda kendisine talimatı verdik ve doğal gazla ilgili çalışmaya hemen başlayacak. Abana ile beraber inşallah Bozkurt'u da doğal gaza kavuşturacağız.

KASTAMONU'YA İNER İNMEZ VATANDAŞA SESLENDİ

Batı Karadeniz'deki 4 il Kastamonu, Sinop, Samsun, Bartın'da meydana gelen sellerde, 25'i Kastamonu, 2'si Sinop'ta olmak üzere 27 kişi hayatını kaybetti. Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'ya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan burada otobüsten vatandaşlara seslendi. Başkan Erdoğan, "Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah'ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız." dedi.

VATANDAŞLARI SELAMLADI

Erdoğan, 11 Ağustos'ta Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucunda sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde cuma namazı için Yeni Cami'ye gittiği sırada kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.

Başkan Erdoğan sel bölgesinde: "Bu devlet hiçbir zaman yıkılmadı, yine yıkılmayacağız" | Video

NE GEREKİYORSA SÜRATLE YAPILACAK

Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı otobüsünden hitap eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Sizi selamlamadan geçmeyim istedim. Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah'ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız. Hiç merak etmeyin evelallah bu millet hiçbir zaman çömelmedi, yine çömelmeyeceğiz. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız ve süratle en kısa zamanda bütün mağduriyetleri gidermenin gayreti içerisinde olacağız. Bugün İçişleri Bakanım, Ulaştırma Bakanım, Çevre ve Şehircilik Bakanım hep birlikte buradayız. Yerinde değerlendirmeyi yapacağız."

Erdoğan, diğer bölgelerde de bakanların ve milletvekillerinin bulunduğunu dile getirerek, tespitlerin ardından gerekli adımların atılacağını bildirdi.

"FELAKETİN İLK ANINDAN İTİBAREN SİZLERLE BERABERİZ"

Birkaç gündür Kastamonu ve çevresindeki illerde hayatını kaybedenlerin üzüntüsü milletimizin ortak üzüntüsüdür. Devlet olarak tüm imkanlarımızla felaketin ilk anından itibaren sizlerle beraberiz.

Aşından yemeğe ne gerekiyorsa hepsini yaptık, yapıyoruz, yapacağız. 19 helikopter, bir İHA, 66 ambulans, 41 UMKE, 630 hizmet aracı, 437 iş makinesi ve pek çok araç gereç şu anda sahada faaliyet gösteriyor.

"MAĞDUR DURUMDA OLANLARIN YÜZDE 95'İNİ KURTARDILAR"

Ben dün ekranda izledim, bütün kardeşlerimizi evlerin damlarından kurtaran silahlı kuvvetlerimizin, polisimizin nasıl kurtardıklarını izledim. Bu kahramanlarımız alnından öpülesi kahramanlarımız. Mağdur durumda olan yüzde 95'ini kurtardılar. Allah göstermesin aksi olabilirdi ama bunu başardılar.

Ben bu operasyonda görev alan tüm kardeşlerimizi alnından öpüyorum. Bu operasyon gözlerimiz yaşlı olarak kadın erkek çocuk demeden sepetin içerisinde o yeni doğmuş yavrunun kurtuluşu herhalde gözlerimizi yaşartmıştır değil mi. Selden etkilenen Ayancık Devlet hastanesindeki hastaların tamamı diğer hastanelere nakledilmiştir.

Şu anda karayollarımız çalışmaktadır. Elektrik kesintisi olan yerlerde bir an önce enerji akışı sağlamak için çalışmalar sürüyor. Su kesintisi yapılan yerlerdeki altyapı onarım çalışmaları da hemen başlamıştır. Haberleşmenin kesintisiz sürmesi için gerekli mobil istasyonlar ihtiyaç duyulan evlere ulaştırılmıştır. Hasar tespit çalışmaları 3 ilimizde 120 ayrı ekiple sürmektedir.

Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz. Ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek imkana sahiptir, bundan endişeniz olmasın. Bugüne kadar yaşamış olduğumuz her hadisede Türkiye'de hiç kimsenin sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdik.

"BURAYI DA AFET BÖLGESİ İLAN EDİYORUZ"

Genel hayata etkili afet bölgesi olarak burayı da aynı şekilde ilan ediyoruz. Kastamonu, Bartın, Sinop...

"BİR GRAMLIK İŞ ÜRETEMEMİŞ OLANLAR İLERİ GERİ KONUŞUYORLAR"

Felaketler ülkelerin ve milletlerin birlik, paylaşma hasletlerinin öne çıktığı dönemlerdir. Bu işin siyaseti olmaz. Ama bakıyorum ki bazı kanallarda siyasetle uzaktan yakından alakası olmayan tipler çıkıyor. İleri geri konuşuyorlar. Bu konuda bir gramlık iş üretememiş olanlar ileri geri konuşuyorlar. Biz işimize bakacağız. Onların bu şekilde yaklaşımı bizi üzmez. Bizi üzen nedir biliyor musunuz? Böyle bir zamanda bir olmamız lazım. ama onlar hala gelip de Erdoğan'a nasıl vurayım da ona yara vurayım. Yara veremezsiniz.

"GECE GÜNDÜZ DEMEDEN BAKAN ARKADAŞLARIM ORADAN ÇIKMADILAR"

Biz milletle beraberiz, milletle de beraber yola devam edeceğiz. Biz bir ölür, bin diriliriz. Şu afetleri de aşıyoruz, aşacağız. Antalya'yı, Manavgat'ı her yeri gördünüz. Amerika'sı, Rusya'sı yangınların altından kalkamadılar hala biz 20 günü bulmadan bu afetlerden büyük oranda kurtulduk. Gece gündüz demeden bakan arkadaşlarım oradan çıkmadılar.

Geçmişte depremler, işte yine yangınlar şimdi de seller vesilesiyle tek yürek haline gelmeyi hamdolsun başarıyoruz. Her dönemde olduğu gibi bugün de bu bozguncular ülkemizi kötülemek, milletimizin arasına fitne sokmak için ortaya çıkabiliyorlar. Yaşadığımız ortak üzüntülerimiz de birliğimizi güçlendiren bir etkiye sahiptir.

Evlatlarımıza daha iyi bir ülke bırakmanın gayreti içindeyiz. yıkılanın yerine daha iyisini yaparak, yananın yerine daha fazlasını dikerek yolumuza devam ediyoruz.

"BU İŞİ DE BİZ BAŞARACAĞIZ"

Ülkemizi gerçekten çok parlak bir geleceğin beklediğine inanıyoruz. 19 yılda bu ülkeye her alanda kazandırdığımız sağlam altyapının üzerinde güçlü ve büyük Türkiye'nin inşası için her zamankinden daha ok çalışıyoruz. Ormanlarımız yandı, bitmedi ki şimdi 19 senede biz bu ülkede 5.5 milyar fidan değil ha ağaç diktik. Nasıl diktiysek gene dikeceğiz. ve küllerimizden ayağa kalkacağız. Bu işi de biz başaracağız. Ne yangın ne sel bölgelerine giderler, rahat rahat oturdukları yerden gazel okurlar.

Kentte çarşamba günü etkili olan şiddetli yağış, Bozkurt, Azdavay, Pınarbaşı, Küre, İnebolu, Cide ve Abana ilçelerinde sele neden oldu. Su altında kalan ilçelerde yollar çöktü, köprüler yıkıldı, araçlar selde sürüklendi. Sel, 5 bin 400 nüfuslu Bozkurt ilçesinde büyük yıkıma yol açtı. Yağış nedeniyle ilçe merkezinden geçen Ezine Çayı taştı.

Çayın taşmasıyla birlikte meydana gelen selde, su seviyesi bazı bölgelerde 4 metreye kadar yükseldi. Araçlar sel sularında sürüklendi. Birçok vatandaş bulundukları binalarda mahsur kaldı. Ezine Çayı kenarında bulunan 8 katlı Ölçer Apartmanı çöktü. Yanında bulunan iki binada ise büyük hasar oluştu.

CAN KAYBI 25'E ÇIKTI
İlçe girişindeki akaryakıt istasyonunda afet koordinasyon merkezi kuruldu. Oturdukları binalarda mahsur kalanlar arama-kurtarma ekiplerinin çalışmasıyla tahliye edildi. Havadan helikopterler, karadan ise botlar ve iş makineleriyle yürütülen çalışmalarla çok vatandaş tahliye edilerek hastanelere kaldırıldı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, Çatalzeytin ilçesinde ilk gün meydana gelen heyelanda haybeden 1 kişi ile birlikte kentte yaşamını yitirenlerin sayısı 25'e yükseldi. Kastamonu'da 2 bin 466 personel, 313 araç, 32 ambulans, 9 helikopter, 1 JİKU, 1 İHA, 1 AFAD mobil koordinasyon TIR'ı, 1 mobil harekat merkezi, 1 mobil enerji aracı, 283 iş makinesi, 29 bot ve 12 motopomp, 1 dalgıç pompa, 19 arama köpeği ile arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.ERDOĞAN AFET BÖLGESİNDE
Başkan Recep Tayyip Erdoğan,11 Ağustos'ta Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucunda sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine geldi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah'ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız." dedi.

Erdoğan, 11 Ağustos'ta Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucunda sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde cuma namazı için Yeni Cami'ye gittiği sırada kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı otobüsünden hitap eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Sizi selamlamadan geçmeyim istedim. Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah'ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız. Hiç merak etmeyin evelallah bu millet hiçbir zaman çömelmedi, yine çömelmeyeceğiz. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız ve süratle en kısa zamanda bütün mağduriyetleri gidermenin gayreti içerisinde olacağız. Bugün İçişleri Bakanım, Ulaştırma Bakanım, Çevre ve Şehircilik Bakanım hep birlikte buradayız. Yerinde değerlendirmeyi yapacağız."

Erdoğan, diğer bölgelerde de bakanların ve milletvekillerinin bulunduğunu dile getirerek, tespitlerin ardından gerekli adımların atılacağını bildirdi.

Hitabın ardından ilçede kurulan Jandarma Genel Komutanlığı Mobil Harekat Merkezine geçmesi beklenen Erdoğan, burada gerçekleştirilecek koordinasyon toplantısına başkanlık edecek ve bölgedeki çalışmalar ile son duruma ilişkin yetkililerden bilgi alacak.

Erdoğan, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Son günlerde yaşadığımız afetler sebebiyle, 14 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız AK Parti'mizin 20. kuruluş yıl dönümü etkinliklerini de erteleme kararı aldık"

Batı Karadeniz’de sel felaketi! 5 dakikalık kabus...

SON DAKİKA: Kastamonu Bozkurt saniyeler içinde sular altında kaldı! İşte felaketin boyutunu anlatan video

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...