sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

Bartın, Sinop ve Kastamonu'da etkili olan şiddetli sağanak bazı bölgelerde sele yol açtı, araçlar sürüklendi, çok sayıda iş yeri ve evi su bastı. Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, ilçede fabrikada işçilerin mahsur kaldığını, bölgedeki hastanenin ise önlem amaçlı tahliye edildiğini duyurdu. Öte yandan selin vurduğu Sinop'ta bir ev heyelan nedeniyle yıkılırken, mahsur kalanlar helikopter tarafından kurtarıldı. İçişleri Bakanlığı, Kastamonu, Bartın ve Sinop'taki taşkın nedeniyle vatandaşları güvenli bölgeleri terk etmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları konusunda uyardı..

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...
Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı... Admin
Bu içerik 115 kez okundu.
Reklam

Son dakikaBartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...
Giriş Tarihi: 11.08.2021  15:05 Güncelleme Tarihi: 11.08.2021  20:37
Selden etkilenen bölgelere 10 milyon lira kaynak aktarıldı
Selden etkilenen Bartın’a 2 milyon lira, Sinop’a 3 milyon lira ve Kastamonu’ya 5 milyon lira olmak üzere toplamda 10 milyon lira kaynak aktarıldı.


Son dakika haberine göre; Bartın ve Sinop'un ardından Kastamonu ve Samsun'u da sel vurdu. Ayancık Devlet Hastanesi tahliye edilirken, mahsur kalanlar helikopter desteği ile kurtarılmaya çalışılıyor. Bartın'da, Karabük Karayolunda meydana gelen çökme nedeniyle ulaşım sağlanamıyor. Kastamonu'da ise Bozkurt'ta Ezine çayı taştı, toprak kaymalarının da yaşandığı bölgede önlem alan ekipler geçişe izin vermiyor. Öte yandan Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamada, "Yağmur 5 saattir kesintisiz devam etmekte, ilçemiz tarihinde böyle bir felaket görmedi. Çaresiz şekilde ilçemizin yok oluşunu seyrediyoruz. 4-5 can kaybımız olduğu kesin" ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun’da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

Karadeniz'in 4 ilini sel vurdu. Bartın, Sinop, Kastamonu ve Samsun yoğun yağışlar sonrası kabusu yaşadı. Bartın-Karabük Karayolu çökme nedeniyle trafiğe kapanırken, Sinop'ta Ayancık Devlet Hastanesi tahliye edildi. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde Ezine Çayı taştı, bölgede toprak kaymaları yaşanıyor. Samsun'da da işyeri ve evleri su bastı.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler! Sular 4 metreye ulaştı
Etkili olan şiddetli sağanak nedeniyle bir kişi kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti, bir kişi de sel sularına kapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da BartınSinop, Samsun, Kastamonu ve Karabük'teki sel felaketine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. İşte sel bölgelerinde yaşananlar...

 

Videoyu Oynat

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde, yangından etkilenen bölgelerin mahalle muhtarlarıyla toplantı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplantı sonunda selin yaşandığı yerlerle ilgili açıklamada bulundu.

İşte dakika dakika sel bölgelerinde yaşananlar...

VATANDAŞLAR GÜVENLİ BÖLGELERE TAHLİYE EDİLDİ 

20.55: Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sinop, Bartın ve Kastamonu'da meydana gelen selde arama kurtarma faaliyetlerinin ve çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

19.34: İçişleri Bakanlığı, Kastamonu, Bartın ve Sinop'taki taşkın nedeniyle vatandaşları güvenli bölgeleri terk etmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları konusunda uyardı.

19.25: Bartın Belediyesi ırmak kenarlarında yaşayan vatandaşları uyardı. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bölgemizde dün gece yağan aşırı yağmurla ırmak ve dere yatakları taşmış, baraj doluluk seviyesine ulaşmıştır. Meteorolojik veriler doğrultusunda yağışlar yarın ve Cuma günü de devam edecek olup, Bartın kent merkezi ve mücavir alanlardan geçen ırmak yataklarında su seviyesinin yükselecek olmasından dolayı ırmak yatağı kenarlarına yaklaşılmaması, ırmak yatağı kenarlarında ikamet eden vatandaşlarımızın tedbirli olmaları önemli duyurulur."

19.19: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, selden etkilenen Bartın’a 2 milyon lira, Sinop’a 3 milyon lira ve Kastamonu’ya 5 milyon lira olmak üzere toplamda 10 milyon lira kaynak aktarıldığını açıkladı.

19.12: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop'un Ayancık ilçesinde meydana gelen sel felaketine ilişkin, "Helikopterlerle Ayancık'tan şu anda tahliyeler yapılmakta, süreci takip ediyoruz. İnşallah en kısa sürede Ayancık'a ulaşarak oradakileri rahatlatıp onların ihtiyaçlarını gidereceğiz." dedi.

19.07: Bartın'da, şiddetli yağışta yolda mahsur kalan aralarında AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ve parti yöneticileri grup itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

18.24: Sinop'ta etkili olan sağanağın ardından Ayancık'ın yanı sıra Türkeli ilçesinde de sel meydana geldi. Türkeli ilçe merkezinden geçen dereler taşarken, birçok ev hasar gördü. Öte yandan, ilçedeki beton şantiyesine ait tek katlı binanın sel sularına dayanamayarak yıkıldığı anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüde, kayıt yapan kişinin şaşkınlık içinde 'Yıkıldı gidiyor' dediği duyuldu.

Sinop'un Ayancık ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle evlerinde mahsur kalan 9 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 2 helikopterle kurtarıldı.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

 

17.19: Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde sel sularına kapılan 13 yaşındaki Rabia Aydemir'i bulmak için çalışma başlatıldı.

17.08: Sinop Ayancık ilçesindeki sel felaketi sonucu mahsur kalan vatandaşlar Sahil Güvenlik Helikopterleri tarafından güvenli bölgelere tahliye edildiği görüntüler yayınlandı.

16.30: Kastamonu'da sel sularına kapılan kişinin yüzerek iş yerinin tabelasına tutunduğu görüldü. Bazı kişiler de bulundukları binaların çatısına çıktı. Bölgede arama- kurtarma çalışması başlatıldı.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

 

16.24: Kastamonu Valiliği'nden yapılan açıklamada, ilçedeki hidroelektrik santralinin (HES) patladığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu, aşırı yağışa bağlı su taşkınlarının yaşandığı ve müdahale edildiği belirtildi.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde etkili olan sağanak, su baskınları ve taşkınlara yol açtı.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

 

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

16.00: CNN TÜRK canlı yayınına katılan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vindinlioğlu, Bozkurt ilçesinde can kaybının olmadığını belirterek, "Alt yapı çalışmalarına önem vermek lazım. İnşallah bundan sonra böyle bir felaket yaşamayız. Mümkün olduğunca dere yataklarımızı imara aşmamak lazım. Biz belediye olarak 7/24 teyakkuz halindeyiz." dedi.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

 

15.38: AK Parti Sözcüsü Çelik, "Bartın, Sinop, Samsun, Kastamonu ve Karabük’de yaşanan sel felaketinden etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun... Tüm kurumlarımız vatandaşlarımızın yanındadır." dedi.

Quark.Models.Entities.SuperContent?.Title

BAKAN SOYLU: SULAR 3-4 METREYE ULAŞTI

15.15: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta aşırı yağışlar sebebiyle sel afeti meydana geldi. AFAD koordinasyonunda hem müdahaleler hem tahliyeler hem de arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, ben Kastamonu'ya, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bartın'a, Ulaştırma ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Adil Karaismailoğlu Sinop'a geçecekler. Bir kayıp vatandaşımız var. İlk aldığımız bir bilgi çerçevesinde bunu ifade etmek istiyorum. Bazı haber alınamayan yerler var. Bunlarla ilgili haber alındığı sürece kamuoyuna vatandaşlarımıza bilgiyi intikal ettirmeye çalışacağız.

Bu esnada tahliyeler havadan devam edilmeye çalışılıyor. Bazı yerlerde suyun yüksekliğinin 3-4 metreye ulaştığı, vatandaşlarımızın bir kısmının evlerinin çatısında olduğu konusunda valilerimizden ve orada bulunan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler var. Yağış miktarı Sayın Tarım ve Orman Bakanımız burada metrolojiden aldığı bilgilerde yer yer 300 kilogramın üzerinde geçtiği ifade ediliyor ki şu çizgiyi söylemek isterim 100 kilogramın üstünü biz afet olarak değerlendiriyoruz.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

 

 

BAKAN KOCA  DA SON DURUMU PAYLAŞTI

15.23: Dün gece Batı Karadeniz illerinde meydana gelen sellerdeki son durumu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da önemli bilgiler verdi. Bakan Koca şunları söyledi: Sinop Ayancık Devlet Hastanesi tahliye ediliyor. 4’ü yoğun bakım hastası, 45 hasta Sinop Atatürk Devlet Hastanesine naklediliyor. 27 ambulans, 6 UMKE, 1 Mobil Komuta Aracı görevlendirildi. Kayıp, yaralı yok.

Karabük Bahçecik mevkiindeki köprüde yaşanan çökmede 13 kişi etkilendi. 8’i ambulansla hastaneye nakledildi. Hastaneye naklini istemeyen 5 kişiye evlerinde sağlık hizmeti verildi. 4 ambulans görevlendirildi.

Bartın Kumluca’da 1 kişi kayıp. İl genelinde selden 4 kişi etkilendi. Olay yerine 7 adet 112 ambulansı, 1 UMKE görevlendirildi. Kastamonu’da ise yine sel sebebiyle 4 UMKE görevde. Hepimize geçmiş olsun.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA 

13.02: Milli Savunma Bakanlığı'ndan da yapılan açıklamada, "Sinop ve Kastamonu’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle Hava Kuvvetlerimize ait iki adet AS-532 tipi helikopter görevlendirildi. Arama-kurtarma çalışmalarına destek sağlayacak helikopterlerimizin biri Sinop’ta, diğeri de Kastamonu’da görev yapacak." denildi.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

 

12.45: Yağış nedeniyle Bartın-Karabük kara yolu Yenihan mevkisinde yol çöktü, bir araç sel sularına kapıldı, araçta bulunan iki kişi AFAD ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı, evlerde mahsur kalan 20 kişi karayolları ve belediye iş makineleriyle kurtarıldı. Kumluca beldesi Zafer köyünde Herkeme Deresi'nin taşması sonucu bazı araçlar sel sularına kapıldı, evlerin alt katları ve iş yerlerini su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı. Sel bölgelerine Karayolları, DSİ, AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

EVİN YIKILMASI VE ÇATILARDA YARDIM BEKLEYENLER KAMERADA

12.25: Sinop’un Ayancık ilçesine bağlı Yenikonak köyünde tek katlı evin yıkılıp, sel sularına kapıldığı ve yan binaların çatılarına çıkanların ellerinde beyaz örtü sallayarak, kurtarılmayı beklediği anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüde, kayıt yapan kişinin ise "Ev yıkıldı, acil yardım bekliyoruz. Lütfen yardım edin, insanlar çatılarda" dediği duyuldu. Elektrik direğinin sel sularıyla yıkıldığı anlar da cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

12.02: Bartın-Karabük kara yolu Bahçecik mevkisindeki bir evde mahsur kalan Yaşar ve eşi Şehriye Karapınar ile oğulları Ali ve eşi Sultan Karapınar'ın kurtarılması için bölgeye AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kurtarma ekiplerince bağlanan ipler yardımıyla evinden çıkarılan vatandaşlar güvenli bölgeye taşındı. Karapınar ailesinin hayvanları da ekiplerce kurtarıldı.

11.50: Sel bölgesine gelen Kastamonu Valisi Avni Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, yağışların dün akşam Abana ve Buzkurt ilçelerinde su basmalarına neden olduğunu söyledi. Gece boyu yağan yağmur nedeniyle Azdavay ilçe merkezinden geçen derenin taştığını belirten Çakır, "İlçe merkezinde su basması söz konusu oldu. Şu an ilçeye 10 kilometre kala dönmek zorunda kaldık. Çünkü yolda göçmeler var, geçemedik. Karayolları ekiplerimiz yol açmaya çalışıyorlar. 1-2 saat içeresinde ulaşacağımızı ümit ediyoruz." dedi.

Son dakika... Sel bölgelerinden korkunç görüntüler Sular 4 metreye ulaştı

ARAÇLAR SELE KAPILDI, FABRİKA İŞÇİLERİ MAHSUR KALDI

11.40: Sinop Ayancık'ta, ilçe merkezinin ortasından geçen Ayancık Çayı, debisi artınca taştı. Çay üzerindeki köprü hasar görürken, sel sularına kapılan araç ise sürüklendi. Aracın içinde kimsenin bulunmadığı öğrenildi. Park halindeki araçlar ve bazı iş makineleri de sel suları arasında kaldı. İlçede mahallelere ulaşımın sağlandığı bağlantı yolu ise çöktü.

10.00: Samsun'un Bafra ilçesinde de sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerin başlayan ve 10 dakika süren sağanak, hayatı felç etti. Yağış nedeniyle rögarlar taştı, bazı cadde ve sokaklar göle döndü. Eski Şube Caddesi, Gençlik Caddesi ve Beşyol mevkisinde göle dönen yollarda sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı apartmanların bodrum katlarını su bastı. Yağmurun hafiflemesiyle birlikte SASKİ ekipleri çalışma başlattı.

09.44: Kastamonu'nun Karadeniz sahilindeki ilçeleri Abana ile Bozkurt'ta etkili olan sağanak, su baskınları ve taşkınlara yol açtı. Abana ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Yağış nedeniyle ilçe merkezindeki mazgallar taştı, iş yerlerini ve zemin katları su bastı. Sanayi sitesi de yağıştan etkilendi. Su altında kalan bazı dükkanlardaki makine ve malzemeler kullanılamaz hale geldi.

BİR KİŞİ SEL SULARINA KAPILDI

09.35: Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Kumluca beldesi Akören Söküler köyünde sel ve heyelan meydana geldi. Sel nedeniyle ahşap bir evin büyük bölümü yıkıldı, evdeki yaşlı bir kadın da sel sularına kapıldı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yaşlı kadını arama çalışmalarına başladı.

BİR HASTANE TEDBİR AMAÇLI TAHLİYE EDİLDİ

09.25: Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan da bölgedeki son gelişmeleri CNN Türk yayınında aktardı. Ayhan, "Ayancık'ta bir fabrikada bazı işçiler mahsur. Fabrikadaki personellerimizle iletişim kurduk. Sel bölgesinde bir hastane tedbir amaçlı tahliye edildi. Öğleden sonra yine bir şiddetli yağış bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

09.15: Kuvvetli yağışlarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Bartın Kumluca Beldesi ve çevresinde aşırı yağışlar nedeniyle sel ve heyelanlar meydana gelmiş, bir vatandaşımız kaybolmuştur. Sinop Ayancık ilçemizde de aşırı yağışlar sele dönüşmüş ve bazı binaları su basmıştır. Valilerimiz başkanlığında gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Arama kurtarma çalışmaları için çevre illerden de takviye ekipler sevkedilmiştir. Gelişmeleri AFAD’dan takip ediyoruz. Geçmiş olsun." dedi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun’da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

- BARTIN

Bartın'da etkili olan şiddetli sağanak bazı bölgelerde sele yola açtı, araçlar sürüklendi, çok sayıda iş yeri ve evi su bastı.

Akşam saatlerinden itibaren başlayan sağanak, Ulus ilçesi ile ilçeye bağlı Kumluca ve Apdipaşa beldesinde hayatı olumsuz etkiledi.

Yağış nedeniyle Bartın-Karabük kara yolu Yenihan mevkisinde yol çöktü, bir araç sel sularına kapıldı, araçta bulunan iki kişi AFAD ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı, evlerde mahsur kalan 20 kişi karayolları ve belediye iş makineleriyle kurtarıldı.

Kumluca beldesi Zafer köyünde Herkeme Deresi'nin taşması sonucu bazı araçlar sel sularına kapıldı, evlerin alt katları ve iş yerlerini su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı.

Sel bölgelerine Karayolları, DSİ, AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun’da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

KÖPRÜLER YIKILDI, MAHSUR KALANLAR KURTARILDI

Ulus ilçesine bağlı Zafer köyü ve Akörensöküler köyüne ulaşım sağlayan köprüler de sel nedeniyle yıkıldı. Köylere ulaşım sağlanamazken, 2 köyde de çok sayıda araç sulara kapıldı. Mahsur kalan vatandaşlar AFAD ve UMKE tarafından kurtarıldı.

 

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı... | Video

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun’da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

85 YAŞINDAKİ KADIN HER YERDE ARANIYOR

Akörensöküler köyünde yıkılan bir evde bulunan 85 yaşındaki Arife Ünal isimli yaşlı kadının sel sularına kapıldığı öğrenildi. Yaşlı kadını arama çalışmaları sürüyor.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun’da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

Ünal'ın torunu Ersin Çevik, "Hala kendisinden bir haber almış değiliz. Ekipler şu anda arıyorlar ancak bulamadık. Ben de yakın köydeyim. Sağanak bizde de yoğun oldu ama bizde dere yatağı olmadığı için fazla bir sıkıntımız olmadı. Benim sabah 06.30 gibi haberim oldu. Yollar kötü olduğu için buraya hemen gelme fırsatım olmadı. Benim buraya gelmem saat 10.00'u buldu. Geldiğimde de bu halde bulduk. Evin altı komple oyulmuş durumda. Ev kullanılmayacak bir durumda. Bütün eşyalar mahvolmuş durumda." dedi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

BARTIN-KARABÜK YOLU ÇÖKTÜ

Sel felaketinin şiddetinin artırması ile Bartın-Karabük Karayolu çöktü. Ekipler bölgede önlem aldı, yol ulaşıma kapandı.

Kastamonu'da sel sularındaki ölüm kalım savaşı kamerada! Dehşete düşüren anlar...

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

13 YARALI HASTANEDE

Bartın'da meydana gelen selde araçlarıyla sürüklendikten sonra kurtarılan 13 yaralı, Bartın ve Karabük'teki hastanelerde tedavi altına alındı.

Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

SON DAKİKA: Kastamonu'da selde dehşete düşüren görüntüler

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

- SİNOP

Sinop'ta sağanağın sele neden olduğu Ayancık'ta, ilçe merkezinin ortasından geçen Ayancık Çayı, debisi artınca taştı. Çay üzerindeki köprü hasar görürken, sel sularına kapılan araç ise sürüklendi. Aracın içinde kimsenin bulunmadığı öğrenildi. Park halindeki araçlar ve bazı iş makineleri de sel suları arasında kaldı. İlçede mahallelere ulaşımın sağlandığı bağlantı yolu ise çöktü.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

AYANCIK DEVLET HASTANESİ TAHLİYE EDİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Sinop'ta meydana gelen aşırı yağışlardan dolayı Sinop Ayancık Devlet Hastanesi'nin tahliye edildiğini açıkladı.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

EVİN YIKILMA ANI SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

Sinop'un Ayancık ilçesi Yenikonak köyünde bir evin sel ve heyelanın etkisiyle yıkılma anı, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Sinop'ta selin yıktığı ev kamerada

 

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

HELİKOPTERLE KURTARILDILAR

Selin vurduğu Ayancık ilçesine bağlı Yenikonak köyüne yönlendirilen 1 helikopterle ise mahsur kalanların kurtarılması için çalışmalara başlandı. Helikopterle selde mahsur kalan bazı kişiler bölgeden alınırken, çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

MSB DEVREYE GİRDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sinop ve Kastamonu'da meydana gelen sel felaketi nedeniyle Hava Kuvvetlerimize ait iki adet AS-532 tipi helikopter görevlendirildi. Arama-kurtarma çalışmalarına destek sağlayacak helikopterlerimizin biri Sinop'ta, diğeri de Kastamonu'da görev yapacak." denildi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

12 KÖYDE ELEKTRİK YOK

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Bartın genelinde başlayan aşırı yağışlar sonucu sel ve heyelanın meydana geldiği Ulus ilçesine bağlı 12 köye elektrik verilemediğini bildirdi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

SELE KAPILAN KÖPEĞİ KURTARDILAR

Sinop'ta etkili olan sağanağın ardından Ayancık'ın yanı sıra Türkeli ilçesinde de seller meydana geldi. Türkeli ilçe merkezinden geçen dereler taştı, birçok ev hasar gördü, sele kapılan araçlar ise sürüklendi. İlçenin Güzelkent köyünde sele kapılan bir köpek, denize kadar sürüklendi. Denizde çırpınan köpeği görenler, bir tahta parçasının üzerine çıkıp el ele tutuşarak çıkardı. Köpeğin güvenli noktaya götürüldüğü anlar da cep telefonu kamerasına yansıdı.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

- KASTAMONU

Kastamonu'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrası birçok bölgede sel taşkınları yaşandı. Sel suları nedeniyle birçok ilçede hayat dururken, heyelanlar nedeniyle yollar kapandı, sel suları nedeniyle köprüler yıkıldı, araçlar ve iş yerleri sular altında kaldı. Ayrıca belediye ekiplerince şu ana kadar evlerinde mahsur kalan yaklaşık 50 kişi de kurtarıldı, ayrıca mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kastamonu'da sağanak sonrası heyelan! Yollar kapandı, köprüler yıkıldı, araçlar ve iş yerleri su altında

Kastamonu'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrası birçok bölgede sel taşkınları yaşandı. Sel suları nedeniyle birçok ilçede hayat dururken, heyelanlar nedeniyle yollar kapandı, sel suları nedeniyle köprüler yıkıldı, araçlar ve iş yerleri sular altında kaldı. Ayrıca belediye ekiplerince şu ana kadar evlerinde mahsur kalan yaklaşık 50 kişi de kurtarıldı, mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, "Tarihte böyle bir şey görmedik. Dere yataklarının hepsi taştı. İlçenin yarısı su altında kaldı. İlçede su dere gibi akıyor mahallelerde. Şaşkınla izliyoruz" dedi. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, arama kurtarma çalışmalarına destek için 2 helikopter görevlendirildi.

Sinop ve Samsun'da sağanak yağış, seli beraberinde getirdi

Sinop ve Samsun'da sağanak yağış, seli beraberinde getirdi

İki kenti etkisi altına alan sağanak yağışlar, sele neden oldu. Selle birlikte vatandaşlar evlerinde mahsur kalırken, sürücüler de göle dönen yollarda zor anlar yaşadı.

 

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

GEÇİŞLERE İZİN YOK

Su baskınlarının yaşandığı ilçede mahsur kalan vatandaşların tahliyesi için ekipler çalışma yürütüyor.

Elektrik hatlarının arızalandığı ilçede sel nedeniyle ulaşımda da sorun yaşanıyor.

Toprak kaymalarının da yaşandığı bölgede önlem alan ekipler geçişe izin vermiyor.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

AZDAVAY'DA 40 KİŞİ KURTARILDI

Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde etkili olan şiddetli yağmur, sele neden oldu, araçlar sürüklendi, tarım arazileri su altında kaldı. Su basan binaların zemin katlarında mahsur kalan 40 kişi kurtarıldı.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

10 KİLOMETRE KALA YOL KAPATILDI

Jandarma ekipleri, Kastamonu- Azdavay yolunda önlem aldı. İlçeye 10 kilometre kala yol, trafiğe kapatıldı. Yol kenarında bulunan derenin taştığı, ağaç parçalarının sel ile yola sürüklendiği görüldü.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

"TARİHTE BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİK"

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, dere yataklarının hepsinin taştığını söyleyerek, "Tarihte böyle bir şey görmedik. Dere yataklarının hepsi taştı. İlçenin yarısı su altında kaldı. İlçede su dere gibi akıyor mahallelerde. Şaşkınla izliyoruz" dedi.

Son dakika: Bartın Sinop Kastamonu ve Samsun'da sel felaketi! Hastane tahliye edildi, yollar çöktü, köprüler yıkıldı...

TARİHİ KÖPRÜ DE SULAR ALTINDA

Öte yandan şiddetli yağış İnebolu, Küre ve Daday ilçelerinde de etkili oldu. İnebolu-Kastamonu yolu ulaşıma kapandı. Küre'de mahallede bulunan yol çöktü,

İkiçay mevkisinde sular yola taştı. İnebolu'da da İstiklal Yolu'nun simgelerinden tarihi İkiçay Köprüsü, sel suları altında kaldı.

İlçede metrekareye 100 kilometre yağmur düştüğü belirtiliyor.

ARAÇLARI ÜST ÜSTE SÜRÜKLEDİ

Kastamonu'daki sel felaketinden akılalmaz bir görüntü geldi. Bozkurt'ta çekilen görüntülerde onlarca aracın hurdaya döndüğü görülüyor.

Sinop'ta sel araçları sürükledi! Korku dolu anlar kamerada...
"İLÇEMİZ TARİHİNDE BÖYLE BİR FELAKET GÖRMEDİ"

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine yaşanan sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, "Yağmur 5 saattir kesintisiz devam etmekte, ilçemiz tarihinde böyle bir felaket görmedi. Çaresiz şekilde ilçemizin yok oluşunu seyrediyoruz" dedi. Yanık, "4 - 5 can kaybımız olduğu kesin. Şu an yağış şiddetli bir şekilde devam ediyor. Bu felaketi kelimelerle anlatmak mümkün değil" ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SEL BÖLGELERİ İÇİN UYARI

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kastamonu, Bartın, Sinop Valilikleri ile yapılan değerlendirmeler neticesinde, bölgede etkili olan sağanak yağışların devam etmesi ve buna bağlı olarak taşkın ve heyelan riski nedeniyle vatandaşlarımızın bulundukları güvenli bölgeleri terketmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları önem arz etmektedir.

Sel bölgesinde arama kurtarma ekiplerimizce vatandaşlarımızı güvenli alanlara tahliye işlemleri devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."Selden etkilenen bölgelere 10 milyon lira kaynak aktarıldı
Selden etkilenen Bartın’a 2 milyon lira, Sinop’a 3 milyon lira ve Kastamonu’ya 5 milyon lira olmak üzere toplamda 10 milyon lira kaynak aktarıldı.

 

Selden etkilenen bölgelere 10 milyon lira kaynak aktarıldı

Selden etkilenen bölgelere 10 milyon lira kaynak aktarıldı
Selden etkilenen Bartın’a 2 milyon lira, Sinop’a 3 milyon lira ve Kastamonu’ya 5 milyon lira olmak üzere toplamda 10 milyon lira kaynak aktarıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sel felaketinin yaşandığı Bartın, Sinop, Samsun, Kastamonu ve Karabük'te vatandaşlara yardım için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Yanık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu illerde yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlara "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

"HER TÜRLÜ YARDIM İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ"

Temennilerinin can kaybının yaşanmaması olduğunu belirten Yanık, "Bakanlık olarak vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları ve her türlü yardım için gerekli çalışmaları yapacağız" açıklamasını yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...