sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu! 270 yangından 268'si kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarındaki son durumu açıklıyor. Bakan Pakdemirli, "Muğla'da Köyceğiz ve Milas, Aydın'da Bozdoğan yangını devam ediyor. Devlet buradadır, yangından zarar gören kimseyi mağdur etmeyeceğiz." dedi. Yunanistan'daki orman yangınlarına da değinen Bakan Pakdemirli, “Yunanistan'ın bizden talebi var. Olumlu bakıyoruz.” mesajını verdi. Peki, yangından etkilenenlere hangi yardımlar yapılacak? Orman yangınlarında ne kadarlık bir zarar var? İşte detaylar..

Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu! 270 yangından 268'si kontrol altına alındı
Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu! 270 yangından 268'si kontrol altına alındı Admin
Bu içerik 32 kez okundu.
Reklam

Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu! 270 yangından 268'si kontrol altına alındı

Giriş Tarihi: 9.8.2021  20:32 Son Güncelleme: 9.8.2021  23:17

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu: Aydın yangını kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Marmaris'te orman yangınlarındaki son duruma ilişkin açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, son 13 günde 476 cephede alevlere karşı mücadele verdiklerini, 270 orman yangınının, 268'sinin kontrol altında olduğunu, iki orman yangını için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bakan ayrıca; 9 ilde, 26 ilçe, 180 köyde, 7 bin 735 çiftçi için hasar tespit çalışması yapıldığını duyurdu.

Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu! 270 yangından 268’si kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Marmaris'te yangın bölgesinde açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada: "270 orman yangınıyla uğraştık, 267'si kontrol altında. Üç orman yangını için çalışmalar devam ediyor." ifadelerini kullandı. Sosyal medya hesabından da açıklamada bulunan Pakdemirli, Aydın Nazilli-Bozdoğan yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Bölgedeki soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte aktif olarak devam eden 2 yangın kaldı. Böylelikle 270 yangından 268'i kontrol altına alınmış oldu.

Son dakika: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu: Aydın yangını kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Aydın Nazilli-Bozdoğan yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Bakan Pakdemirli’den yangınlara ilişkin açıklamalar

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın Nazilli-Bozdoğan yangınının kontrol altına alındığını duyurdu.

Konuya ilişkin resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, "Aydın Nazilli-Bozdoğan yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

İşte Pakdemirli'nin o paylaşımı;

MARMARİS'TE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangınlarla mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla'nın Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü Şehit Görkem Hasdemir Beldibi Yangın Ekip Binası'nda düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı.

Burada orman işçilerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Pakdemirli, 13 gündür orman yangınlarıyla mücadele ettiklerini söyledi.

267 YANGIN KONTROL ALTINDA
Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesini sürdüğünü dile getiren Pakdemirli, "53 ilde 270 orman yangınıyla uğraştık, bunun 267'si kontrol altında. İki ilimizde üç orman yangını için çalışmalar devam ediyor. Devam eden Muğla'da Köyceğiz ve Milas yangınları, Aydın'da Bozdoğan yangını devam ediyor. Yatağan, Kavaklıdere, Karaköy, Antalya Kaş yangınları kontrol altına alındı. Ayrıca 206 kırsal alan yangınına da müdahale yapıldı." diye konuştu.

Devam eden yangınlarda 15 uçak, 9 İHA, 64 helikopter, bir insansız helikopter, 850 arazöz, su tankeri, 430 iş makinesi ve 5 bin 250 personelle devam ettiklerini anlatan Pakdemirli, filolarında şu anda 15 uçak ve 64 helikopter olduğunu bildirdi.

Orman teşkilatında ise 3 amfibik uçak, 39 helikopter ve bir insansız helikopterin olduğunu aktaran Pakdemirli, 10 tane de jandarmaya ait helikopterle yangınlara müdahale edildiğini dile getirdi.

Orman yangınlarıyla mücadele eden Yunanistan'ın yangın söndürme hava aracı talebi olduğuna işaret eden Pakdemirli, "Yunanistan'ın bizden talebi var. Olumlu bakıyoruz. İki 40 tonluk OGM'nin kullanmış olduğu uçak hazırlanmış olup ilgili ülke Dışişleri Bakanlığından işlemleri tamamlanması halinde yola çıkacak." dedi.

"ORMANLARIMIZ YENİDEN KÜLLERİNDEN DOĞACAK"
Muğla'daki yangınlara müdahale edildiğini aktaran Pakdemirli, "Köyceğiz'de yangın vadiye hapsolmuş şekilde devam ediyor ama kontrol altında diyemiyoruz. Kontrol altına alınan yerlerde dıştan içe doğru soğutma işlemi uyguluyoruz. Arazözler en ufak duman kalmayacak şekilde çalışıyor." ifadesini kullandı.

Pakdemirli orman yangınlarıyla mücadelede gönüllülerin de önemine işaret etti. Bakan Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadelede gönüllü olarak bulunmak isteyenlerin e-devlet üzerinden başvuru yapabileceğini söyledi.

Yangının söndürüldüğü yerlerde hasar tespit çalışması yapıldığına değinen Pakdemirli, "9 ilde 26 ilçe, 180 köyde, 7 bin 735 çiftçimizin hasar tespit çalışması yapıldı. Muğla'da orman yangınlarında 4 bin 500'e yakın arı kovanı zarar gördü. Türkiye'nin çam balı merkezi olan Muğla'da bu konuda yaraları saracağız, yeni bal ormanları tesis edeceğiz. Devlet buradadır, yangından zarar gören kimseyi mağdur etmeyeceğiz." diye konuştu.

Ormanları korumak için her zaman ekim ve dikimlerde yangın kontrol alanları oluşturduklarını belirten Pakdemirli, "Bundan sonraki ekim dikimlerde yangın kontrol şeritlerimizin daha geniş olması için çabamız olacak." ifadesini kullandı.

Hiç kimsenin endişe etmemesini isteyen Pakdemirli, "Ormanlarımız yeniden küllerinden doğacak." dedi.

Yangından zarar gören vatandaşa destek olacaklarını vurgulayan Pakdemirli "Bitkisel üretim alanlarının yeniden tesisi için ihtiyaç duyulan tohum, fide ve fidanı bedelsiz temin edeceğiz." diye konuştu.


HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devletin tüm kurumlarıyla vatandaşın yanında olduğunu belirterek, "53 bin 735 dekar ekili dikili alan, 639 dekar sera, 403 büyükbaş, 4 bin 452 küçükbaş, 7 bin 827 arılı kovan, 29 bin 516 kanatlı hayvan, 6 bin 914 alet makine, 2 bin 976 ton depolu ürünler, 2 bin 167 tarımsal yapının zarar gördüğü tespit edildi." dedi.

Pakdemirli, Muğla'nın Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü Şehit Görkem Hasdemir Beldibi Yangın Ekip Binası'nda düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Burada orman işçilerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Pakdemirli, yangınla mücadele için emniyet şeritleri oluşturduklarını, termik santralin etrafında en az üç adet kuşaklama yaptıklarını söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...