sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Konya'da 7 kişiyi öldüren katil Mehmet Altun yakalanarak gözaltına alındı

Son dakika haberi... Konya'da 7 kişiyi öldüren katil zanlısı Mehmet Altun, yakalandı. Olayla ilgili gözaltına alınan 14 kişiden 10'u tutuklandı, 4'ü adli kontrolle serbest bırakıldı. Katil Mehmet Altun'un kiralık araç ile kaçtığı ve kent merkezinden 140 kilometre uzaklaştığı tespit edilirken, Altun'un saklandığı dağlık arazide bulunduğu ifade edildi.

Son dakika: Konya'da 7 kişiyi öldüren katil Mehmet Altun yakalanarak gözaltına alındı
Son dakika: Konya'da 7 kişiyi öldüren katil Mehmet Altun yakalanarak gözaltına alındı Admin
Bu içerik 162 kez okundu.
Reklam

Son dakika: Konya'da 7 kişiyi öldüren katil Mehmet Altun yakalanarak gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 04.08.2021  18:14 Güncelleme Tarihi: 04.08.2021  19:11

Konya'nın Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi acımasızca öldüren katil zanlısı Mehmet Altun, saklandığı Bozkır ilçesi kırsalında yakalandı. Öte yandan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 14 kişiden 10'u tutuklandı.

Son dakika: Konya’da 7 kişiyi öldüren katil Mehmet Altun yakalanarak gözaltına alındıSon dakika haberi... Konya'da 7 kişiyi öldüren katil zanlısı Mehmet Altun, yakalandı. Olayla ilgili gözaltına alınan 14 kişiden 10'u tutuklandı, 4'ü adli kontrolle serbest bırakıldı. Katil Mehmet Altun'un kiralık araç ile kaçtığı ve kent merkezinden 140 kilometre uzaklaştığı tespit edilirken, Altun'un saklandığı dağlık arazide bulunduğu ifade edildi.

Son dakika haberi: Konya'da aynı aileden 7 kişiyi öldüren katil zanlısı Mehmet Altun yakalandı

Son dakika haberi: Konya’da aynı aileden 7 kişiyi öldüren katil zanlısı Mehmet Altun yakalandı

Konya’da aynı aileden 7 kişiyi öldüren katil zanlısı Mehmet Altun saklandığı arazide özel harekat polislerinin operasyonu sonucu yakalandı. İşte son dakika haberinin tüm detayları...

MEZARLIKTA YAKALANDI

Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürülen katil zanlısı Mehmet Altun'u (33) Özel Harekat polislerinin operasyonu sonucu saklandığı mezarlıkta yakalandı.Türkiye'de günlerdir Konya'daki katliamı konuşuyor. Katil zanlısı Mehmet Altun, Meram ilçesi Hasanköy Mahallesinde yaşayan Dedeoğulları ailesinden 4'ü kadın 7 kişiyi tabanca ile vurarak öldürdü ve kayıplara karıştı.

Katil zanlısı Altun, olaydan bir gün önce kiraladığı otomobilini de köyün yakınlarında terk etti.

Son dakika: Konya katliamının faili Mehmet Altun, Bozkır ilçesi kırsalında yakalandı

Konya'nın Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi acımasızca öldüren katil zanlısı Mehmet Altun, saklandığı Bozkır ilçesi kırsalında yakalandı. Öte yandan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 14 kişiden 10'u tutuklandı.

Konya katliamının faili Mehmet Altun yakalandı

Türkiye günlerdir Konya'da yaşanan katliamı konuşuyor. Mehmet AltunMeram ilçesi Hasanköy Mahallesi'ndeki evde Dedeoğulları ailesinden anne baba ve 5 çocuğunu öldürerek kayıplara karıştı.

Konya'daki katliamın faili yakalandı

Konya'daki katliamın faili yakalandı

Konya'da 7 kişinin silahla öldürülmesiyle ilgili aranan katil zanlısı Mehmet Altun yakalandı.

BOZKIR KIRSALINDA YAKALANDI
Konya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Konya'nın Meram ilçesinde 30 Temmuz'da aynı aileden 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Başsavcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında olayın faili olduğu değerlendirilen şüphelinin, Bozkır ilçesi kırsalında yakalandığı bildirildi.

Zanlı M.A'nın ilçeye bağlı Üçpınarlar Mahallesi'ndeki saklandığı arazide yakalandığı öğrenildi.


KONYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise "Meram ilçemizde 30.07.2021 tarihinde 7 vatandaşımızı vahşice katleden fail Mehmet Altun, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bölge Özel Harekat birimlerimizin koordineli ve etkin çalışmaları neticesinde saklandığı yerde sağ olarak yakalanmıştır." ifadelerine yer verildi.


14 KİŞİDEN 10'U TUTUKLANDI
Öte yandan olayla ilgili gözaltına alınan 14 kişiden 10'u tutuklandı, 4'ü adli kontrolle serbest bırakıldı.11 YIL ÖNCE DE SALDIRMIŞ
Katil zanlısının 11 yıl önce yaşanan kavgada da tüfekle ateş ettiği ancak olayda kimsenin yaralanmadığı ortaya çıktı. Kavgadan sonra Altun hakkında 'Genel güvenliği kasten tehlikeye düşürmek' suçundan işlem yapıldığı kaydedildi.

Konya'da husumetli olduğu aynı aileden 7 kişiyi tabancayla öldürüp, evi ateşe vererek, kaçan Mehmet Altun (33) Bozkır ilçesinde dağlık arazide yakalandı.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Olay, cuma günü saat 19.00 sıralarında, Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak'ta meydana geldi. Yaşar Dedeoğulları'nın (65) evine gelen, 2010 yılından beri 'kedi' meselesinden husumetli olduğu yan komşusu Lütfi Keleş'in yakın bölgedeki başka mahallede oturan kayınbiraderi Mehmet Altun, bahçede aile fertleriyle bir süre konuştuktan sonra poşetten çıkardığı tabancayla ateş etti.

Saldırıda Yaşar Dedeoğulları, eşi İpek Dedeoğulları (62), çocukları Serap Dedeoğulları (36), Serpil Dedeoğulları (32), Sibel Dedeoğulları (30), Metin Dedeoğulları (45) ve Barış Dedeoğulları (35) yaşamını yitirdi. İhbar üzerine adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis, yaptığı incelemede, Mehmet Altun'un yerde yatan yaralılara tekrar ateş açtığını ve saldırının ardından aracından aldığı bidonla evin birkaç noktasını ateşe vermek istediğini saptadı. Olay anı da güvenlik kamerasına yansıdı.

KİRALIK ARACI TERK ETTİ, DAĞLIK ARAZİDE SAKLANDI

Mehmet Altun, kiraladığı aracı, kaçtığı kent merkezinden 140 kilometre uzaklıktaki Toros Dağları'nın eteğinde bulunan Bozkır ilçesinde mahallenin yakınına bıraktı, olayın ardından 45 dakikada mahallesine ulaştığı belirtildi. Saldırının ardından da bu dağlık alanda Cinayet Büro Amirliği ve özel harekat ekipleri ile Jandarma Suç Araştırma Timi'nin (JASAT) katıldığı arama çalışmalarının 5'inci gününde Mehmet Altun saklandığı yerde yakalandı. Altun'u gözaltına alan ekipler, şüpheliyi emniyete götürdü.

BAKAN SOYLU DUYURDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Konya Meram'da geçtiğimiz hafta, 7 kişiyi canice katleden şahıs, Emniyet İstihbarat, Jandarma, Özel Harekat Birimlerimiz ile İl Emniyet Müdürlüğümüzün titiz çalışması sonucunda yakalandı. Emniyet ve Jandarma teşkilatımızı kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

KONYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise "Meram ilçemizde 30.07.2021 tarihinde 7 vatandaşımızı vahşice katleden fail Mehmet Altun, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bölge Özel Harekat birimlerimizin koordineli ve etkin çalışmaları neticesinde saklandığı yerde sağ olarak yakalanmıştır." ifadelerine yer verildi.

10 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Konya'da, Mehmet Altun'un (33), husumetli olduğu aynı aileden 7 kişiyi tabancayla öldürüp, evi ateşe verdiği olayla ilgili gözaltına alınan 14 kişiden 10'u tutuklandı, 4'ü adli kontrolle serbest bırakıldı.

AKRABALARI KONUŞMUŞTU

Konya'nın Meram ilçesinde, silahla vurularak öldürülen aynı aileden 7 kişinin akrabası Erol Şan, "Devletimiz yanımızdaydı. Acımızı paylaştılar. Hiç kimse bizi ayırmaya kalkmasın. Biz bir bütünüz. Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, Erzurum'da beraber mücadele ettik. Kimse bizi ayıramaz." dedi.

Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta 2 gün önce baba Yaşar ve anne İpek ile çocukları Barış, Serap, Serpil, Metin ve Sibel Dedeoğulları'nın silahla öldürülmesinin ardından, Karatay ilçesindeki taziye evinde gazetecilere açıklama yapan Şan, yaşananlar nedeniyle çok üzgün olduklarını söyledi.

Kendilerini yalnız bırakmayan devlet yetkililerine teşekkür eden Şan, "Devletimiz yanımızdaydı. Acımızı paylaştılar. Hiç kimse bizi ayırmaya kalkmasın. Biz bir bütünüz. Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, Erzurum'da beraber mücadele ettik. Kimse bizi ayıramaz." ifadesini kullandı.

"BARIŞILACAKTI"

Şan, Dedeoğulları ailesi ile karşı taraf arasındaki küskünlüğün sona erdirilmesi için çabaların olduğuna işaret ederek, "Karşı aileden barış teklifi geldi. 'Bizi barıştırın, barışalım, aramızdaki gerginlik son bulsun' diye teklifte bulundular." diye konuştu.

Katil zanlısının, nasıl bu kadar kin biriktirerek kapıya geldiğine anlam veremediğini belirten Şan, şunları kaydetti:

"Yaşar ağabey ona ne yaptı da bu kadar kin besledi. Çıkıp kapıya gelmiş, 7 tane insanımızı katletti. Tek bir canlı köpeğimiz kalıyor, ona da 3 tane kurşun sıkıyor. Bu insanı buraya yönlendiren kim ya da kimler. Bizim ayrımız gayrımız yoktur. Ben de 20 yıldır burada yaşıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. Benim sağım, solum, önüm hepsi Türk."

7 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

Konya'nın Meram ilçesinde, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 7 kişi son yolculuğuna uğurlandı. Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları'nın cenazeleri, merkez Karatay ilçesinden Saraçoğlu Mezarlığına getirildi. Cenaze namazları kılınan kurbanların tabutları bir süre omuzlarda taşındı, dualarla toprağa verildi.

"KEDİ" HUSUMETİ GEÇEN MAYISTA TAŞLI SOPALI KAVGAYA NEDEN OLMUŞ

Öte yandan, iki aile arasında 'kedi' nedeniyle başlayan husumetin geçen mayıs ayında taşlı sopalı kavgaya neden olduğu öğrenildi.

KONYA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Konya Valiliğinden, 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili yapılan açıklamada, soruşturmanın tüm imkanlar seferber edilerek çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi.

Konya Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "30 Temmuz 2021 günü saat 19.00 sularında Meram ilçemizde meydana gelen elim olayda, maalesef aynı aileden 7 kişi silahla öldürülmüştür. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Olay ile ilgili soruşturma tüm imkanlar seferber edilerek çok yönlü olarak devam etmektedir. En yakın zamanda olayın failleri yakalanarak adalete teslim edilecektir" denildi.Bunun üzerine bölgeye çok sayıda Özel Harekat, jandarma, istihbarat ve Asayiş Şubesine bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri sevk edildi. Ekipler katilin Bozkır ilçesindeki köyünde ve Hadim ilçesinin dağlık arazilerin de aramalarını aralıksız sürdürdü.Katil zanlısının gidebileceği menfez, mağara ve çobanların kullandığı sığınaklarda ekipler tarafından kontrol edildi. Katilin köydeki baba evi, teyzesi, dayısı ve akrabalarının evi de didik didik arandı.

Ekipler Bozkır ilçesine bağlı Üçpınar Mahalle mezarlığında yaptığı operasyonda katil zanlısı Altun'u gizlendiği yerde yakalayarak gözaltı aldı. Katil zanlısı Altun, sorgulanmak üzere emniyete getiriliyor.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Konya ili Meram ilçesinde 30.07.2021 tarihinde aynı aileden 7 vatandaşımızın hayatını kaybettiği olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında olayın faili olduğu değerlendirilen şüpheli, Bozkır ilçesi kırsalında yakalanmıştır.

Konya’daki aile katliamının görüntüleri ortaya çıktı | Video

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise "Meram ilçemizde 30.07.2021 tarihinde 7 vatandaşımızı vahşice katleden fail Mehmet Altun, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bölge Özel Harekat birimlerimizin koordineli ve etkin çalışmaları neticesinde saklandığı yerde sağ olarak yakalanmıştır." ifadelerine yer verildi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya'nın Meram ilçesinde aynı aileden 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili aranan katil zanlısını yakalayan güvenlik güçlerini kutladı.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Konya Meram'da geçtiğimiz hafta 7 kişiyi canice katleden şahıs, Emniyet İstihbarat, Jandarma, Özel Harekat Birimlerimiz ile İl Emniyet Müdürlüğümüzün titiz çalışması sonucunda yakalandı. Emniyet ve Jandarma teşkilatımızı kutluyoruz."

Konya’daki katliamın 1 numaralı şüphelisi yakalandıKONYA'DAKİ KATLİAMIN 1 NUMARALI ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...