sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Marmaris'te flaş açıklamalar | Yangın felaketinden etkilenenlere 50.000 TL destek sağlanacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra AFAD'ın kriz yönetim merkezinde açıklamalar yaptı. Erdoğan, hasar gören evlerin sahiplerine kira yardımı yapılacağını, evlerdeki eşyalarla ilgili hasar tespitinin tamamlandığını ifade etti. Erdoğan, 1 ay içinde ev yapma çalışmalarının başlayacağını, 1 yılda da tamamlanarak teslim edileceğini aktardı. Erdoğan, kredi, SGK primi ve vergi borçlarının erteleneceğini de bir kez daha duyurdu.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Marmaris'te flaş açıklamalar | Yangın felaketinden etkilenenlere 50.000 TL destek sağlanacak
Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Marmaris'te flaş açıklamalar | Yangın felaketinden etkilenenlere 50.000 TL destek sağlanacak Admin
Bu içerik 71 kez okundu.
Reklam

Son dakika: Başkan Erdoğan Muğla Marmaris'te konuştu: Ormanlarımızı yakanları bulmak boyunumuzun borcudur

Giriş Tarihi: 31.07.2021  20:45 Güncelleme Tarihi: 31.07.2021  21:45

Son dakika haberleri... Başkan Erdoğan Antalya'da yangın bölgesinde yaptığı incelemelerin ardından Muğla'ya geçti. Marmaris'te incelemelerde bulunan Erdoğan son durumu açıkladı. Erdoğan, "Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, "Evlere 50 bin liraya kadar mobilya yardımı yapılacak. Ev kiralayanlara kira yardımı yapılacak." dedi.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Marmaris'te flaş açıklamalar | Yangın felaketinden etkilenenlere 50.000 TL destek sağlanacak

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Marmaris'te flaş açıklamalar | Yangın felaketinden etkilenenlere 50.000 TL destek sağlanacakSon dakika haberleri... Başkan Erdoğan, yangın felaketinden etkilenen Marmaris'teki incelemelerinin ardından flaş açıklamalarda bulundu. Milas'taki yangınla ilgili 1 kişinin gözaltına alındığını belirten Başkan Erdoğan, ''Ormanlarımızı yakanı bulmak boynumuzun borcudur.'' dedi. Başkan Erdoğan, yangından hiçbir vatandaşın mağdur olmasına izin vermeyeceklerinin altını çizerek, vatandaşlara kira yardımı ve 50.000 TL'ye kadar ödenek sağlanacağını açıkladı.

Erdoğan afetzedelere yapılacak yardımları açıklayıp sert konuştu: Yakalarına yapışacağız!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da yangın bölgesinde yaptığı incelemeler sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, sabatoaj ihtimalini araştırdıklarını belirtirken afetzedelere yapılacak yardımları açıkladı.

Son dakika haberleri... Başkan Erdoğan Antalya'da yangın bölgesinde yaptığı incelemelerin ardından Muğla'ya geçti. Marmaris'te incelemelerde bulunan Erdoğan son durumu açıkladı.

(Marmaris) Yangında hava araçlarının yanında 80 arazöz, 35 tanker, 31 iş makinesi, 176 hizmet aracı, 1400 personel görev yapmaktadır.

Erdoğan, barınma, gıda, temizlik malzemesi ve benzeri ihtiyaçlar için gereken her türlü tedbirin alındığını ve her türlü ikmal mekanizmasının oluşturulduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığı 38 ambulans ve 175 personelle vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. Yangından etkilenen vatandaşlarımızın ikisi dışında hepsi taburcu edilmiştir.

Tabi burada en büyük üzüntümü ifade etmek istiyorum. Yangında Şahin Akdemir kardeşimizi kaybetmiş olmamız en büyük üzüntümüzdür.

Bu kardeşimiz yangın çalışanlara yardım ederken geride sevenlerini bıraktı. Türkiye Şahin'i ve onun gibi canı pahasına ülkesini korumaya çalışanları asla unutmamıştır, unutmayacaktır.

Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur.

Evlere 50 bin liraya kadar mobilya yardımı yapılacak. Ev kiralayanlara kira yardımı yapılacak.

BAŞKAN ERDOĞAN HALKA SESLENDİ
Başkan Erdoğan AFAD merkezinde yaptığı açıklamanın ardından halka seslendi.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

Uçak sayımızı çeşitli ülkelerden desteklerle artırdık. Başta Rusya olmak üzere İran ve Ukrayna'dan gelenlerle yangın söndürme uçaklarımızın sayısı 16'yı buldu.45 helikopterimiz de noktasal söndürmeyi gerçekleştiriyor. Etkin bir şekilde sahadayız.

Yanan her karış orman toprağını çok daha fazlasıyla yeniden fidanlarla buluşturacak, orman varlığımıza tekrar kazandıracağız.

Son dakika: Başkan Erdoğan afet bölgesinde duyurdu: 1 yılda tamamlanacak, borçlar ertelenecek, kira yardımı yapılacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra AFAD'ın kriz yönetim merkezinde açıklamalar yaptı. Erdoğan, hasar gören evlerin sahiplerine kira yardımı yapılacağını, evlerdeki eşyalarla ilgili hasar tespitinin tamamlandığını ifade etti. Erdoğan, 1 ay içinde ev yapma çalışmalarının başlayacağını, 1 yılda da tamamlanarak teslim edileceğini aktardı. Erdoğan, kredi, SGK primi ve vergi borçlarının erteleneceğini de bir kez daha duyurdu.

Son dakika: Başkan Erdoğan afet bölgesinde duyurdu: 1 yılda tamamlanacak, borçlar ertelenecek, kira yardımı yapılacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan yangındaki son durumu yerinde incelemek üzere bölgeye geldi. Erdoğan, ilk olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile havadan inceleme gerçekleştirdi. Erdoğan, daha sonra sahada da son bilgileri aldı ve AFAD merkezine geçti. Erdoğan, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan Manavgat'ta orman yangını açıklaması "50 milyon TL ödenek ayırdık, evler 1 yılda tamamlanacak"

YARDIMLARI TEK TEK DUYURDU

Yangından etkilenen bölgelerde acil ihtiyaçları karşılamak için 50 milyon lira ödenek gönderilmiştir. Yanan ve hasar gören yerlere kira yardımı yapılacak, hasarlar karşılanacak. Afet bölgesinde vergiler ertelenecek. SGK primleri ertelenecek. Esnaf kredi ödemeleri ertelenecek. Tarım Kredi ve Tarım Ziraat borçları ertelenecek. Faizsiz esnaf kredileri verilecek. 1 ay içinde evlerin inşaatına başlanacak. Evler yöresel mimariye uygun şekilde, ahırıyla deposuyla tamamlanacak. Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmaktadır. Tarım ve Orman, Çevre ve Şehircilik, İçişleri, Sağlık, UIaştırma, Enerji, Kültür ve Turizm Bakanlığımız görevlerinin başındadır.

İŞTE YANGININ BİLANÇOSU

Manavgat ve Akseki'de 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 334 vatandaşımıza gereken tıbbi müdahale yapılmış, hemen hepsi taburcu edilmiştir. Tedavisi süren pek az vatandaşımız kalmıştır. 16 mahalle zarar görmüştür. Binalar ve konutlarla ilgil tespitler ışığında çalışmalar yürütülecektir. Evlerdeki eşyalarla ilgili hasar tespitleri tamamlanmıştır. Çiftçilerimizin 650 dekar muz, 120 dekar sebze, 15 bin dekar zeytin, defne, keçiboynuzu ve narenciye alanı zarar görmüştür.

"YANAN ALANLAR BAŞKA AMAÇLA KULLANILAMAZ"

Yangında evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımıza yeni konutlar inşa edip vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz. Yanan her şeyi yerine koyabiliriz. Anayasamızın 169. Maddesi'ne göre, yanan alanlar başka amaçla kullanılamaz ve tekrar ağaçlandırılır. Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak yanan her yeri daha fazlasıyla ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir.

"UÇAK SAYISI 13'E ÇIKARILMIŞTIR"

Yangınların çoğu kontrol altına alınmıştır. Son üç günde 4 bin personel, 6 uçak, 45 helikopter, 1 insansız helikopter, 9 İHA, 660 arazöz, 65 iş makinesi, 117 itfaiye aracı, 31 ambulans görev yapmıştır. 6 uçak, son adımla 13 uçağa çıkarılmıştır. Bazıları amfibik bazıları da bayağı yüklü tankerlerdir.

Uçak konusundaki sıkıntıların ana sebebi uzun yıllardır bu görevi yürüten THK'nın filosunu ve teknolojisini yenileyememiş olmasıdır. Ukrayna, Azerbaycan, Rusya ve İran'dan gelen uçaklarla filomuz artmıştır. Orman teşkilatımız dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir.

Sabotaj şüpheleri bizi de rahatsız ediyor. Emniyetimiz, jandarmamız, istihbaratımız her türlü bilgiyi, emareyi değerlendirerek bu soru işaretlerini giderecektir. Bu vatanı ateşe verecek kadar ihanet içine girenler varsa onların yakasına yapışıp en ağır şekilde cezalandırılmalarını sağlamak boynumuzun borcudur.

Başkan Erdoğan'dan Antalya Manavgat'ta orman yangınları ile ilgili önemli açıklamalar

HAVADAN İNCELEME YAPTI

Başkan Erdoğan, Antalya'da yangının son durumunu havadan inceledi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son bilgileri Başkan Erdoğan ile paylaştı. Erdoğan ve Pakdemirli'nin havadan inceleme yaptığı anlara ait fotoğraflar da paylaşıldı.

SON BİLGİLERİ ALDI

Başkan Erdoğan, sahada da temaslarını sürdürdü. Yandından zarar gören noktaları gezdi, burada ihtiyaçları dinledi. Erdoğan, AFAD'ın koordinasyon merkezinde de incelemelerde bulundu.

Başkan Erdoğan: Boynumuzun borcu!BAŞKAN ERDOĞAN: BOYNUMUZUN BORCU!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...