sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 3 aile, terör örgütü PKK’dan kaçarak ailelerine kavuştu. HDP Diyarbakır İl binası önünde yaklaşık iki yıldır evlat nöbeti tutan ailelerin kavuşması sırasında duygulu anlar yaşandı. Aileler, evlatlarına kavuşmanın mutluluğunu eylem yaptıkları HDP binası önünde kurbanlar kesip halaylar çekerek kutladı. Diyarbakır’da, HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer'in oğlu Mustafa, Güllü Turan'ın kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 kişinin daha Diyarbakır'da aileleriyle buluşmasıyla, evladına kavuşan aile sayısı 31 oldu.

Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştu
Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştu Admin
Bu içerik 46 kez okundu.
Reklam

Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştu

Giriş Tarihi: 29.7.2021  14:01 Son Güncelleme: 29.7.2021  15:03

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 696'ncı gününde sürüyor.

Diyarbakır’da, HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer'in oğlu Mustafa, Güllü Turan'ın kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 kişinin daha Diyarbakır'da aileleriyle buluşmasıyla, evladına kavuşan aile sayısı 31 oldu.

Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştuDağa kaçırılan çocukları için 3 Eylül 2019'da HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan 3 anneden Ayşegül Biçer'in oğlu Mustafa, eylem yapan ailelerden Güllü Turan'ın kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari, Diyarbakır ve Tunceli İl Jandarma komutanlıkları ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucu dün Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu.

Başkan Erdoğan’ın müjdesini verdiği 3 aile evlatlarına kavuştu

Erdoğan’ın müjdesini verdiği 3 aile evlatlarına kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 3 aile, terör örgütü PKK’dan kaçarak ailelerine kavuştu. HDP Diyarbakır İl binası önünde yaklaşık iki yıldır evlat nöbeti tutan ailelerin kavuşması sırasında duygulu anlar yaşandı. Aileler, evlatlarına kavuşmanın mutluluğunu eylem yaptıkları HDP binası önünde kurbanlar kesip halaylar çekerek kutladı.

Evlat nöbetindeki 3 anne daha zafere ulaştı. Biçer ailesi buluşma öncesi HDP önünde davullu zurnalı kutlama yaptı. HDP binası önündeki oturma eyleminde, evladına kavuşanların sayısı 30'a ulaştı.

Diyarbakır’daki 3 annenin evlat zaferi

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 696'ncı gününde sürüyor.

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin oturma eylemi 696'ıncı gününe girerken, evlat nöbeti tutan 234 aileden 3'ü daha evladına kavuştu. Diyarbakır ve Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin ikna çalışmaları sonucu, HDP önündeki eylem sayesinde teslim olanların sayısı 31'e yükseldi. Evlat nöbetini başlatan ailelerden kanser hastası Ayşegül Biçer, yaklaşık 3 yıl önce Bağlar ilçesinde HDP'liler tarafından kandırılarak dağa kaçırılan oğlu 17 yaşındaki Mustafa için günlerce eylem yaptı.

PKK'nın tüm ölüm tehditlerine rağmen eylemini sürdüren anne Biçer'e müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam telefonda vermişti. Anne Biçer, uzun süreden beri haber alamadığı tek oğluna karşılamaya eşi Rauf Biçer ile kızları 10 yaşındaki Hatice ve 14 yaşındaki Zeynep ile birlikte karşıladı. Duygulu anların yaşandığı kavuşma sırasında Biçer'in kız kardeşi Zeynep Biçer, ağabeyine sarılarak gözyaşı döküp "Bize bir daha bırakma, seni çok özledik. Her gün rüyama giriyordun" ifadelerini kullandı.

Ellerini havaya açarak dua eden anne Ayşegül Biçer ise, "Bu zafer Türkiye Cumhuriyeti ile annelerin zaferidir. Allah devlettin razı olsun, devletimizi başımızdan eksik etmesin. Bir kez daha gösterdi ki, annelerin direnişi PKK ve siyası uzantısı HDP'yi yerle eksan etti. Biz evladımıza kavuştuk, ama annelere desteğimiz sürecektir. Tüm anneler evladına kavuşana kadar, evlat nöbeti sürecektir. Çok şükür kazandım, evladımı dağdan indirdim. Türkiye'nin birlik ve beraberliğiyle çocuğumu kazandım. Yeni bir fidan daha yeşeriyor. Gençlerimizi kazanıyoruz" dedi.

"ALLAH İZNİYLE PKK'YI YENDİM"

Kanser hastası olduğunu hatırlatan anne Ayşegül Biçer, "Tedavi olmayacağım demiştim. Oğluma kavuşmanın verdiği moralle tedavi olmak istiyorum. Oğlum geri geldi, şifam geri geldi. Artık tedavime başlayacağım, Allah izin verirse. Oğlum dermanımdı, dermanımı kazandım. Allah'ın izniyle PKK'yı yendim, bu hastalığımı da yeneceğime inanıyorum. Hayatımı kâbusa çevirmişlerdi çünkü. Çok şükür bugün halayın başına geçtim. Evladımı damat edercesine oynadım. Daha da evlatlar gelecek, buna inanıyorum. Katılım sıfıra indi. PKK bitti, bitecek" ifadelerini kullandı.

"ALLAH DEVLETİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN"

Diyarbakır'da, üç yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan Ensari Karakaş, ikna çalışmaları sonucu kuzey Irak'taki PKK kamplarından kaçıp güvenlik güçlerine teslim oldu. HDP önünde evlat nöbeti tutan anne Güllü Karaşan ve baba İbrahim Karaşan ile ablası Hayriye Akyüz, çocukları Ensari'ye kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Baba İbrahim Karaşan, "Bu gün oğlumuza yeniden kavuştuysak, bu devletimizin sayesindedir. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin" diyerek mutluluğunu dile getirdi. Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde okurken, 6 yıl önce terör örgütü mensupları tarafından kandırılan Alev Turan'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan annesi Güllü Turan'a kavuştu. Anne-kızın kavuşması sırasında duygulu anlar yaşandı. Tunceli'de yaşayan anne Turan, "Kızıma bugün yeniden sarıldım. Kokusunu, saçlarını okşamayı özlemiştim. Bana bu mutluluğu yaşatan sayın Cumhurbaşkanımız ile İçişleri bakanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Üç aileye dün oturma eyleminin 695'inci gününde müjdeli haber verildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi İçkale'de düzenlenen programda, Ayşegül ve eşi Rauf Biçer 2018 yılında 17 yaşında dağa kaçırılan oğlu Mustafa'ya, anne Güllü ve eşi İbrahim Karaşan ile abla Hayriye Akyüz, 3 yıl önce üniversitede okurken kandırılarak dağa götürülen evlatları Ensari'ye, Güllü Turan ise Tunceli'nin Pertek ilçesinden lise öğrencisiyken 6 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kızı Alev'e sarıldı.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada aileler sevinç gözyaşı döktü.

"BU ZAFER DEVLETİMİZİN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN ZAFERİDİR"

Anne Biçer gazetecilere, "Allah devletimizden razı olsun. Devletimiz güçlüdür. Bu zafer devletimizin, Türkiye Cumhuriyeti'nin zaferidir. Tüm basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz, feryadımızı evlatlarımıza ulaştırdılar, evlatlarımız geri döndü. Hepinize teşekkür ediyoruz. Hepimiz kazandık. PKK ve siyasi kolu HDP yerle yeksan oldu. Anneler işte böyle zafere ulaşıyor. Allah'ın izni ile bütün evlatlarımız oradan inecek." diye konuştu.

28 AİLE EVLADINA KAVUŞMUŞ OLDU

Biçer, Turan ve Karaşan ailelerinin de evlatlarına kavuşmasıyla, uğruna oturma eylemi yaptıkları çocuklarını terörün pençesinden kurtaran aile sayısı 28'e yükseldi.

Anne Hacire Akar'ın 24 Ağustos 2019'da oğlu Mehmet'e kavuşmasının ardından Hatice Ceylan oğlu Cafer'e, Hüsniye Kaya kızı Mekiye'ye, babaanne Halime Kadran torunu İbrahim Halil Kadran'a, baba Metin Açan oğlu H. Açan'a, baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu oğulları Hüseyin'e, anne Gevriye Ayhan kızı Pelda'ya, baba Melik ve anne Melek Aslan oğlulları Volkan'a, anne Muhteber Birlik oğlu Veysi'ye, anne Cahide Alkan oğlu Mehmet Emin'e, anne Şahize Altınkaynak kızı Halise'ye, engelli baba Cemal Ertaş oğlu Ramazan'a, anne Naime Dalmış kızı Tekoşin'e, teslim olan Haşim Açar tedavisinin sürdüğü hastanede babasına, anne Sever Fidan oğlu Tayfur'a, anne Gülşen Çetin oğlu Erdal'a, anne Meryem ve baba Fahrettin Akkuş evlatları Erkan'a, anne Perihan ve baba Fettah Kaya oğulları Cuma'ya, anne Safiye ve baba Mehmet Emin Coşkun oğulları İbrahim'e, anne Keziban ve baba Mehmet Yalçın kızları Yasmin'e, anne Gülüzar ve baba Sıdık Fidan oğulları Ferdi'ye, anne Gülli ve baba Zeki Bal oğulları Yusuf'a, anne Selma Han oğlu Onur'a, baba M.O. oğlu Recep'e, baba Bayram Yetkin de oğlu Recep'e sarıldı.

HDP önünde eylem yapan 31 aile evladına kavuştu

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Binası önünde 698 gündür evlatları için nöbette olan 3 aile daha evladına kavuştu. Bu buluşma ile birlikte evlat nöbeti tutan 31 aile çocuğuna kavuşmuş oldu.

HDP önünde eylem yapan 31 aile evladına kavuştuDiyarbakır’da, HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer'in oğlu Mustafa, Güllü Turan'ın kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 kişinin daha Diyarbakır'da aileleriyle buluşmasıyla, evladına kavuşan aile sayısı 31 oldu.

HDP önünde eylem yapan 31 aile evladına kavuştuHDP önünde eylem yapan 31 aile evladına kavuştu

Ailelerin direnişi zafere ulaşmaya devam ederken, terör örgütün pençesinden kurtularak ikna yolu ile teslim olan 3 kişinin ailesi ile buluşması duygusal anlara neden oldu.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 698 gündür evlatları için nöbette olan 3 aile daha evladına kavuştu. Terör örgütünden kaçarak güvenlik kuvvetlerine teslim olan Mustafa Biçer, Ensari Karaşan ve Alev Turan, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi mekanda aileleriyle buluştu. Buluşma anında duygusal anlar yaşandı.Anne Ayşegül baba Rauf Biçer, oğulları Mustafa için yaptıkları oturma eyleminin sonunda zafere ulaştı. 3 Eylül 2019’da HDP Diyarbakır il binası önüne gelen anne Ayşegül, baba Rauf Biçer çocukları Mustafa’nın terör örgütü tarafından 17 Kasım 2018 Cumartesi sabah saat 06.00 sularında zorla dağa kaçırıldığını ve bunun için oturma eyleme başladıklarını anlatmışlardı.

2 yıla yakındır evlat nöbetinde olan anne ve baba Biçer, oğlu Mustafa’nın terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olmasının ardından bugün buluştu.

Duygusal anlar yaşandı
Bir süre bekleme odasında bekleyen anne ve baba Biçer, oğulları Mustafa’nın yanlarına getirilmesiyle sarılarak hasret giderdi. Duygusal anların yaşandığı buluşmada anne ile baba mutluluktan gözyaşlarını tutamadı.3 ay önce eyleme katılan abla, kardeşine kavuştu
2018 yılında Diyarbakır’dan Mersin’e gezmeye gideceğini söyleyen ve 25 yaşında iken kaybolan Ensari Karaşan’ın (28) ablası Hayriye Akyüz, 7 Nisan 2021 tarihinde kardeşine kavuşmak için HDP il binası önüne gelerek oturma eylemine başlamıştı. Abla Akküz’ün kararlı duruşu 3 ay sonra zafere ulaşırken, kardeşi Ensari Karaşan, güvenlik güçleri tarafından ikna edilmesiyle teslim oldu. Güvenlik güçlerine teslim olan Karaşan, getirildiği Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığında ekipleri tarafından ablası Hayriye Akyüz ile buluşturuldu.

İstihbarat Komutanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Ikna Süreci Uzmanlarınca yapılan ikna çalışmalar neticesinde, 2018 yılında terör örgütüne katılım yapan Ensari KARAŞAN (Anne: Güllü KARAŞAN Baba Ibrahim KARAŞAN) 28.07 2021 yılında Şırnak Ilinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Abla gözyaşlarını tutamadı
Kardeşine sıkı sıkı sarılan abla Akyüz, sevinçten gözyaşlarına hakim olmadı. Bir süre ablasıyla hasret gideren Karaşan, daha sonra ifade işlemleri için ablasının yanından ayrıldı.

Güllü Turan kızına kavuştu
2014 yılında Tunceli’de kaçırılan lise ikinci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Alev Turan’ın annesi Güllü Turan, eylemin 197’nci gününde Tunceli’den Diyarbakır’a gelerek HDP önündeki bulunan evlat nöbetindeki ailelere katılarak kızı için eyleme başlamıştı. Aradan 16 ay geçmesinin ardından 2014 yılında Tunceli’den kaçırılan lise ikinci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Alev Turan, güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu terör örgütü PKK’dan kaçarak teslim oldu. Teslim olan Turan, adli işlemlerinin yapılması için Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına getirildi. Jandarmada ifade işlemleri süren Turan, Sur ilçesindeki tarihi İçkalede annesi Güllü Turan ile buluştu.Jandarma ekipleri tarafından annesinin yanına getirilen Alev Turan, annesine sarılarak hasret giderirken, anne de kızına sarılarak mutluluktan göz yaşlarına hakim olmadı. Buluşmanın ardından Alev Turan, ifade işlemlerinin tamamlanması için annesinin yanından ayrıldı.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı Ikna Süreci Uzmanlarınca yapılan ikna çalışmaları neticesinde 2015 yılında terör örgütüne katılım yapan Alev TURAN (Anne Güllü TURAN, Baba. Baki TURAN) 28.07.2021 yılında Şırnak ilinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Annelerin direnişi 31 kişiyi terör örgütünün pençesinden kurtardı
Ayşegül Rauf Biçer’in oğlu Mustafa Biçer, Hayriye Akyüz’ün kardeşi Ensari Karaşan ile Güllü Turan’ın kızı Alev Turan’a kavuşmasıyla 3 Eylül 2019’dan bu yana evladına kavuşan aile sayısı 31’e yükseldi. Ailelerin direnişi terör örgütünün pençesinden 31 kişinin ikna yoluyla kurtulmasına neden oldu. Bugün teslim olan 3 kişiden 2’si jandarma ekiplerinin ikna yolu, 1’i ise kendi isteğiyle polis ekiplerine teslim olarak ailelerine kavuştu.

Diyarbakır TEM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ikna çalışmaları neticesinde 2018 yılında Terör örgütüne katılım yapan M.B. (Anne A.B. Baba. R.B.) 28.07.2021 günü Şırnak ilinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Toplu sözleşme zammından son dakika haberi: 2022 - 2023 memur ve memur emeklisi zammı belli oldu
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...