sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Başkan Erdoğan'dan emekliye müjde: Maaş ve ikramiye Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatacak

Başkan Erdoğan kritik kabine toplantısının ardından önemli açıklamalar yaptı. Emekliye müjde veren Erdoğan, "Emeklilerimizin Temmuz ayı emekli aylıkları ile emekli ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan yıl sonuna kadar işe alınacak her işçi için tüm SGK prim ve vergilerin 12 ay boyunca karşılanacağını açıkladı. Terörle mücadeleye ilişkin de açıklama yapan Erdoğan, "FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Orhan İnandı MİT tarafından yakalandı ve ülkemize getirildi." dedi. İşte o açıklamalar...

Başkan Erdoğan'dan emekliye müjde: Maaş ve ikramiye Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatacak
Başkan Erdoğan'dan emekliye müjde: Maaş ve ikramiye Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatacak Admin
Bu içerik 94 kez okundu.
Advert

Son dakika: Başkan Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası duyurdu! FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Türkiye'ye getirildi

Giriş Tarihi: 5.7.2021  19:38 Son Güncelleme: 5.7.2021  20:20

Son dakika: Başkan Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası duyurdu! FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Türkiye'ye getirildi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Kabine toplantısı sonrasında son dakika açıklamaları! Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada FETÖ'nün üst düzey mensuplarından olan Orhan İnandı'nın yakalandığını duyurdu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Kabine toplantısı sonrasında son dakika açıklamaları! Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında canlı yayında son dakika açıklamalarında bulundu. Emeklilere yönelik maaş ve ikramiye müjdesi veren Başkan Erdoğan zamlı maaşların hesaba yatacağı tarihi de duyurdu. Diğer yandan FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın MİT operasyonuyla yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini söyleyen Başkan Erdoğan, teröre karşı mücadelenin de tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti.

Son dakika: Başkan Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası duyurdu! FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Türkiye'ye getirildiSon dakika haberi: Kabine toplantısı sona erdi, Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. 3,5 saat süren toplantı sona erdi. Erdoğan, toplantının ardından açıklama yaptı.

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 16.00’da toplandı. Milyonların merak ettiği ‘Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?’ sorusu kritik Kabine Toplantısı’nda ele alındı. Toplantıda ayrıca, 1 Temmuz itibarıyla başlayan yeni normalleşme dönemi sonrası koronavirüs salgınında son durum ve aşılamada gelinen son durum ele alındı. Gelen son dakika haberine göre; Kabine Toplantısı sona erdi. İşte detaylar…

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni topladı. Toplantı saat 16.00 sıralarında başladı. Bakanlar, kendi alanlarındaki konular ile ilgili sunum yaparken, toplantıda 1 Temmuz itibarıyla başlayan normalleşme sonrası vakalardaki son durum, aşılamada gelinen son durum ele alındı. Toplantıda milyonlarca vatandaşın merak ettiği 'Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusu da yanıt buldu.

Gelen son dakika haberine göre; Kabine Toplantısı sona erdi. Başkan Erdoğan, toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan emekliye müjde: Maaş ve ikramiye Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatacak

Başkan Erdoğan kritik kabine toplantısının ardından önemli açıklamalar yaptı. Emekliye müjde veren Erdoğan, "Emeklilerimizin Temmuz ayı emekli aylıkları ile emekli ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan yıl sonuna kadar işe alınacak her işçi için tüm SGK prim ve vergilerin 12 ay boyunca karşılanacağını açıkladı. Terörle mücadeleye ilişkin de açıklama yapan Erdoğan, "FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Orhan İnandı MİT tarafından yakalandı ve ülkemize getirildi." dedi. İşte o açıklamalar...

Başkan Erdoğan'dan emekliye müjde!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Emekliye işçiye ve işverene peş peşe müjdeleri sıralayan Erdoğan terörle mücadeleye ilişkin de önemli açıklamalar yaptı.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalardından öne çıkanlar şu şekilde;

Kabine toplantımızda koronavirüs olmak üzere dış güvenlik ve dış politika değerlendirmemizi yaptık. Aldığımız etkili ve yerinde tedbirler sayesinde pekçok ülkeden olumlu yönde ayrıştık. Salgının başından beri vatandaşlarımıza ücretsiz test hizmeti sunduk. Aşı hizmetlerini de ücretsiz olarak veriyoruz.

AŞI ÇAĞRISI
Buradan vatandaşlarımıza aşı randevularını bir an önce alarak bu musibetten korunmalarını diliyorum. Aşı konusunda yürütülen olumsuz kampanyaların hiçbirinin ilmi ve akli temellere dayanmadığının altını çizmek istiyorum. Toplumsal bağışıklık elde edilene sağlık tedbirlerine devam etmeliyiz.

150 milyar lirayı doğrudan destekler aşmış bulunmaktadır. Kullandırılan ve tüm ertelenen krediler ile 524 milyar liralık bir kaynağı harekete geçirdik. İhtiyaç sahibi, çalışan, üretici, yatırımcıya kadar kimseyi yalnız bırakmadık. Hem alım yaptığımız ürünlerin kapsamını genişlettik, çiftçimizin yüzünü güldürecek fiyatları açıkladık.

Tarımda yaşanan kuraklık nedeniyle ortaya çıkacak muhtemel sıkıntılara karşı tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Hayvancılık sektörünün kaba yem ihtiyacını karşılamak amacıyla yem bitkileri desteklerimiz devam ediyor. Bu destekler sayesinde yem bitkileri ekim alanı 2,5 milyon hektara yükseldi.

Hububat et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Ankara için çok önemli olan arıtma ve atık su toplama kolektörleri ile Kırıkkale sulaması ve Çankırı Dereçatı Barajı'nı hizmete açtık. Sahip olduğumuz bütüncül yaklaşım sayesinde dünya ve AB ülkeleri küçülürken biz 2020 yılını büyüme ile kapattık.

2020'ye oldukça iyi başladık. İlk çeyrekte yüzde 7'lik büyüme performansı yakaladık. Büyümede dış talep ile iç talep arasında arzuladığımız dengeleme başlamıştır. İkinci çeyreğe ilişkin öncü göstergeler yıllık yüzde 20 büyümeye işaret ediyor. İhracatta her gün yeni bir rekora imza atarak ilerliyoruz.

EMEKLİYE MÜJDE
Aldığımız tedbirler ve ekonomik faaliyetlerdeki canlanma sayesinde 2 milyon 880 bin istihdam artışı sağladık. Bu rakam elbette yeterli değildir. İç gücü piyasalarını canlandırmak en temel önceliği sağlamaktır. Emeklilerimizin Temmuz ayı emekli aylıkları ile emekli ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz.

'Müjde' diyerek duyurdu: Bayramdan önce ödenecek

Toplamda 38 milyar liralık bir ödeme gerçekleştireceğiz. Türkiye ekonomisinin en sağlam alanlarından bir tanesi de kamu maliyesidir. Son derece güçlü bir bütçe performansı gösterdik. Vergi politikalarında gelir ihtiyacı ile vergi yükü arasındaki hassas dengeyi korumak için büyük özen gösteriyoruz.

(İller Bankası'nın yurt dışı hibe ve kredi anlaşmaları) Bu kaynakla 18 milyon vatandaşımıza ve 2,3 milyon sığınmacıya daha iyi altyapı hizmeti verilmesi sağlanacaktır."

Ekonomi reform programımız kapsamında basit usulde vergilendirilen esnafımızın tüm kazançlarını vergi dışı bırakıyoruz.

İstihdamın desteklenmesi, iş gücü maliyetlerin azaltılması amacıyla çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Yıl sonuna kadar işe alınacak her bir işçi için, asgari ücret üzerinden ödenmesi gereken tüm SGK primleri ve vergileri 12 ay boyunca karşılıyoruz.

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların vatandaşa yansımasını en aza inmesi için gerekli önlemleri aldık. Bugün mazotta 2 lira, benzinde 2,5 lira ÖTV almamız gerekirken mazotta 73, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz.

Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak suretiyle gelir vergisine yeni bir dilim ekledik. A'dan Z'ye her kesime yaptığımız düzenlemeleri burada saymakla bitiremeyiz.

Yunanistan, Macaristan, Portekiz, Estonya, Şili gibi ülkelerde dolaylı vergi oranları çok daha yüksektir. Ülkemizde uygulanan vergi oranları ile OECD ülkelerinde vergi oranlarına bakıldığında bunun da yalan olduğu görülecektir. Gelir Vergisine ilişkin en yüksek vergi oranını yüzde 40'a indirdik.

"2023'TE DE YÜZDE 20 SEVİYESİNE İNDİRİYORUZ"
Kurumlar Vergisini bu yıl yüzde 25, gelecek yıl yüzde 23 olarak uygulayacağız. 2023'te de yüzde 20 seviyesine indiriyoruz. OECD ülkeleri arasında KDV oranı en düşük ülkelerden biriyiz. Ortalama KDV oranımız yüzde 14'e geriliyor. Vergi geliri üretemediğimizi söylüyorum. Kamu gelirlerinin yaklaşık yüzde 84'ü vergi gelirlerinden toplanıyor. Bütçe harcamamızın yüzde 72'sini vergi gelirlerinden karşılıyoruz. Vergi gelirlerimizi sürekli arttırıyoruz. Kayıt dışılığının azaltılması, vergi ile hizmetlerimiz için çok önemli reformları hayata geçirdik.

ENFLASYONLA MÜCADELE
81 ilde 1050 vergi dairesinde hizmet sunulan işlemlerin neredeyse tamamı elektronik ortamlarda yapılıyor. Yılda 150 milyon beyanname elektronik ortamda işlem görüyor. Bakanlıklar, bankalar ve SGK gibi, sayısı 100'ü aşan farklı kaynaktan bilgi alan Gelir İdaremiz bu bilgileri güncelleyerek vergi işlemi sisteminde kullanıyor. Önümüzdeki en nemli sorunlardan biri yüksek enflasyondur. Yüksek enflasyonla mücadele takım oyununu gerektiriyor. Merkez Bankamız bu sorunu çözmekte kararlı bir yaklaşıma sahiptir. Enflasyona yol açan yapısal sorunların çözümüne güçlü bir şekilde odaklanmamız gerekiyor. Fiyat İstikrarı Komitesi'ni hayata geçirdik. Bir anda ortaya çıkabilen arz sıkıntılarına hızlı bir şekilde müdahale edilmesi şarttır.

"YILIN İLK AYINDA 23 ŞİRKET HALKA ARZ OLDU"
Enflasyon ataletini ortadan kaldırmak için Fiyat İstikrarı Komitesi'ni hayat a geçirdik. Bu komite vasıtasıyla yapısal sorunlara hızlı, etkin, sonuç odaklı çözümler geliştirmeyi planlıyoruz. Reel sektörümüzde döviz açık pozisyonunu azaltıyor. Tüketimi teşvik eden, cari açığı arttıran finansman faaliyetlerinin azaltılması gerekiyor. Bu kapsamda gereken önlemleri aldık, almaya devam ediyoruz. Şirketlerimizin bilançolarını öz kaynak finansmanı ile güçlendirilmesine önem veriyoruz. Bu yılın ilk 6 ayında 23 şirket halka arz oldu. Halkımızın bu şirketlerimize sahip çıkacağına inanıyoruz. Türk Lirası cinsi varlıkların cazibesini artıracak uygulamalar geliştiriyoruz. Kamuoyuyla 12 Mart'ta paylaştığımız ekonomi reform programını tüm paydaşlarının sıkı bir işbirliği ile çalışmasıyla hayata geçiriyoruz. Haziran ayı sonuna kadar tamamlanma süresi koyduğumuz 35 eylem başlığından 31'i bitmiş durumdadır. İlk yarı yıl için öngördüğümüz eylemleri başarıyla tamamladık.

"18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIMIZIN BES'E GİRMESİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRDIK"
Kamuda taşıt alımı, kiralanması, temsil ve ağırlama gibi harcama alanlarına katı sınırlama getiren tasarruf genelgemizi yayınladık. Kredi garanti fonu teminatıyla 5. ve 6. bölgelerde imalata dayalı, ihracatı önceleyen yatırımlara uzun vadeli kredi desteğini mümkün kıldık. Yeşil üretim için teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla ARGE çalışmalarını destekliyoruz. Nüfusumuzun yüzde 25'ini oluşturan 18 yaş altındaki çocuklarımızın BES'e girmesinin önündeki engellerini kaldırdık.

"TERÖR ÖRGÜTÜ PKK IRAK'TA HAREKET EDEMEZ HALE GELMİŞTİR"
Ülkemizin ve milletimizin bekasını tehdit eden güvenlik sorunlarıyla mücadelemizi kesintisiz sürdürüyoruz. Terör örgütlerine karşı tarihimizin en büyük mücadelesini veriyoruz. 28 yıl önce bugün Başbağlar'da teröristler tarafından alçakça katledilen kardeşlerimizi rahmetle yad ediyoruz. MSB, İçişleri ve MİT'le bu mücadeleyi azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Yurt içinde polisimiz, jandarmamız, askerlerimiz, güvenlik korucularımız, istihbaratımızla terör örgütlerini her geçen gün biraz daha geriletiyoruz. PKK'nın üst kadrosu tarihinde ilk kez Kuzey Irak'ta hareket edemez, toplanamaz ve örgütü yönetemez hale gelmiştir. Son 6 ayda PKK'nın en üst kademesindeki isimler aynı akıbete düçar olmuştur. Örgütün Mahmur Kampı sorumlusu, Mahmur Kampı sorumlusu aynı akıbeti paylaşmışlardır. Milli İstihbarat Teşkilatımız DEAŞ'la mücadelede çok sayıda örgüt sorumlusunun yakalanmasını sağlamıştır.

FETÖ'NÜN ORTA ASYA SORUMLUSU PAKETLENDİ
Pek çok ihanetin sorumlusu olan FETÖ'yü kökünden kazıma çalışmalarına devam ediyoruz. Yurt içinde saklanan kripto FETÖ'cüleri kamudan ve toplum bünyesinden temizledik. Tüm mahrem yapılanmalarını ve arşivlerini tek tek ortaya çıkardık. Yurt dışındaki faaliyetlerinin akamete uğratılması için yoğun faaliyet içerisindeyiz. Yurt dışındaki örgüt mensuplarına yönelik çalışmalar kapsamında pek çok ülkeden 100'ün üzerinde kişinin Türkiye'ye getirildiğini söyleyebiliriz.

Milli İstihbarat Teşkilatımız son olarak FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'yı ülkemize getirerek adalete temsil etmiştir. Örgütün en üst düzey yöneticileri arasına katılan bu şahıs FETÖ'nün kirli parasını Orta Asya'da işletmiştir. Son dönemde üst üste yakalanan isimler dünyada hiçbir yerin kendisi için güvenli olmadığı gerçeğini bir kez daha göstermiştir.Gümrüklerimizde yakalanan uyuşturucu miktarı 7 tonu aşmıştır. Bu tablo Avrupa başta olmak üzere bölgesindeki gençlerin uyuşturucudan korunmasında önemli bir misyonu göstermektedir.

TOPLANTIDA ELE ALINAN KONULAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması öngörülen toplantıda, 3. doz aşılama ve ülke genelinde aşı programında gelinen noktanın değerlendirildiği belirtildi.

BAYRAMDA TATİL OLACAK MI?

Kritik toplantıda ayrıca Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlamasının olup olmayacağı da ele alınan diğer bir konu oldu.

BAŞKAN ERDOĞAN NORMALLEŞMEYİ DUYURMUŞTU

"Tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

KISA ÇALIŞMA VE İŞSİZLİK ÖDENEĞİ HESAPLARA YATTI

Haziran ayına ait kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin bugün vatandaşların banka hesaplarına yatırılacağı ve IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağı açıklandı.

TELAFİ EĞİTİMİ DE BAŞLIYOR

Sorumluluk sınavlarının tamamlanmasının ardından, 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı'nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan "Telafide Ben de Varım" programı 5 Temmuz-31 Ağustos'ta yapılacak.

İllerde 19-25 Haziran'da 100 bin nüfusta görülen Kovid-19 vaka sayıları, yüksekten düşüğe doğru şöyle sıralandı:

"Ağrı 136,52, Eskişehir 112,85, Kütahya 102,48, Bitlis 96,58, Rize 95,54, Erzurum 95,22, Kırıkkale 89,7, Ankara 83,64, Sivas 78,32, Bolu 74,65, Kayseri 74,5, Ardahan 72,79, Isparta 69,04, Çorum 68,85, Kars 67,39, Gümüşhane 67,04, Kırşehir 65,83, Van 65,25, Sakarya 63,78, Artvin 59, Düzce 57,12, Tokat 56,87, Zonguldak 55,99,

Diyarbakır 55,34, Hakkari 54,9, Trabzon 54,44, İstanbul 54,3, Erzincan 52,89, Yalova 52,89, Kocaeli 51,97, Denizli 51,01, Siirt 50,44, Mardin 48,55, Kastamonu 47,82, Bilecik 46,64, Konya 46,44, Burdur 46,05, Çankırı 45,21, Bartın 44,23, Bayburt 43,95, Malatya 43,29, Elazığ 43,2, Bursa 43,14, Ordu 42,95, Yozgat 42,23, Afyonkarahisar 41,52, Niğde 41,15, Nevşehir 40,66, Tekirdağ 37,74, Muş 37,46, Batman 37,08, Bingöl 35,14, Balıkesir 34,91, Samsun 34,36, Karabük 33,66, Antalya 32,96,

Uşak 32,21, Giresun 31,87, Kırklareli 31,79, Manisa 30,75, Aksaray 30,73, Amasya 28,61, İzmir 27,4, Şırnak 26,78, Karaman 26,68, Çanakkale 26,41, Şanlıurfa 25,53, Gaziantep 25,08, Tunceli 22,77, Muğla 21,48, Sinop 20,33, Mersin 18,3, Iğdır 17,39, Aydın 14,57, Kahramanmaraş 14,55, Kilis 14,01, Edirne 11,28, Adana 9,61, Hatay 6,99, Adıyaman 6,96, Osmaniye 4,92."

 

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere bayram öncesi maaş ve ikramiye müjdesi verdi, "Emeklilerimizin Temmuz ayı emekli aylıkları ile bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Yine emeklilerimizin aylıklarında Ocak-Temmuz dönemi TÜFE oranını dikkate alarak, yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz." dedi. Koronavirüsle mücade konusuna da aşılamanın önemine dikkat çeken Erdoğan, şu anda dünyada bu hastalığa karşı aşı dışında kullanılabilecek, işe yaradığı bilinen başka bir tedbir olmadığını, aşı konusunda yürütülen olumsuz kampanyaların ise hiçbirinin ilmi ve akli temele dayanmadığını söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var