sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya’dan Türkiye’ye getirildi.

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın gözaltında! Sao Paulo’da ne oldu? Gelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda "Çiftlik Bank" adlı sistemin kurucusu olarak bilinen ve hakkında "suç işlemek amaçlıyla örgüt kurmak", "dolandırıcılık" gibi çeşitli suçlardan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve "kırmızı bülten"le aranan Mehmet Aydın'ı taşıyan uçak, İstanbul Havalimanı'na indi. Mehmet Aydın, hakkında devam eden soruşturma ve daha önce açılan kamu davaları kapsamında İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı. Aydın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Peki Sao Paulo’da neler yaşandı? İşte detaylar.

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya’dan Türkiye’ye getirildi.
Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya’dan Türkiye’ye getirildi. Admin
Bu içerik 38 kez okundu.
Advert

Tosuncuk' Türkiye'de! Peki şimdi ne olacak? Çiftlik Bank mağdurları paralarını alabilecek mi?

Giriş Tarihi: 04.07.2021  02:05 Güncelleme Tarihi: 04.07.2021  07:11

Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, 3 yıl önce kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden yüksek kâr payı vaadiyle binlerce kişiyi mağdur ederek yurt dışına kaçmış, geçtiğimiz gün şaşırtan bir hamle yaparak Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Türk elçiliğine teslim olmuştu.

Dolandırıcılık suçundan 75 bin yıla kadar hapsi istenen ve Brezilya'dan sınır dışı edilen Aydın, bugün saat 22.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçaktan inen Mehmet Aydın, ilk olarak Havalimanında sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da Gaziosmanpaşa Adliyesinin İstanbul Havalimanındaki Ek Hizmet Binasına götürüldü.

Son dakika: 'Tosuncuk' Türkiye'de: İstanbul'a getirildi!

Son dakika: Brezilya’da teslim olan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın, Türkiye’ye getirildi. "Tosuncuk", hakkında devam eden soruşturma ve daha önce açılan kamu davaları kapsamında İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı.

 

Son dakika: Brezilya’da teslim olan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ı taşıyan uçak saat 22.06’da İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı.

"Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın, hakkında devam eden soruşturma ve daha önce açılan kamu davaları kapsamında İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı.

Tosuncuk' Türkiye'de! Peki şimdi ne olacak? Çiftlik Bank mağdurları paralarını alabilecek TOSUNCUK İSTANBUL'A GETİRİLDİ!

2018 yılı Mart ayında binlerce kişiyi dolandırarak yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Perşembe günü Brezilya Sao Paulo’da teslim olmuştu. Brezilya’dan sabah saat 09.50’de hareket eden Mehmet Aydın’ı taşıyan uçak, saat 22.06’da İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı.

İŞTE TOSUNCUK'A AİT İLK GÖRÜNTÜLER

TABİPLİĞE ÇIKARILDI

Daha sonra İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne götürülen Aydın, sağlık kontrolü için Havalimanı Adli Tabipliğine çıkarıldı.

EMNİYETE GÖTÜRÜLMESİ BEKLENİYOR

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bursa ve Geyve Cumhuriyet Başsavcılığında hakkında devam eden soruşturma dosyaları nedeniyle, Gaziosmanpaşa Adliyesi ek binası olarak hizmet veren İstanbul Havalimanı Adliyesi'nde sevk edilerek ifadesi alınacak Aydın'ın hakkında dört günlük gözaltı talebi nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmesi bekleniyor.

4 GÜN GÖZALTI SÜRESİ VERİLDİ!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucusu olan ve 2 yıldan fazla süredir firari bulunan Mehmet Aydın hakkında, 4 gün gözaltı süresi verdiği öğrenildi.

Türkiye’nin talebi üzerine Brezilya tarafından sınır dışı edilen ve bu sabah Türkiye saatiyle 09.40’ta havalanan THY’ye ait uçakla 22.30 sularında İstanbul Havalimanı’na getirilmesi beklenen "Tosuncuk" lakaplı Aydın, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uçakta gözaltına alınarak işlemlerinin ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürülecek.

130 bin kişiden fazla vatandaşımızı dolandırıp yurt dışına firar eden Çiftlik Bank kurucusu ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet AydınBrezilya’dan Türkiye’ye getirildi. Peki mağdurlar paralarını alabilecek mi? Mehmet Aydın tutuklu mu yargılanacak? Yargı süreci nasıl olacak? Avukat Mehmet Fatih Önsöz tüm bu sorulara A Haber canlı yayınında yanıt verdi.

Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı firari Mehmet Aydın, Brezilya'dan Türkiye'ye getirildi. İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan Aydın'ın yargılama süreci nasıl işleyecek? Avukat Mehmet Fatih Önsöz, süreci A Haber ekranında yayınlanan 'Arka Plan' programında anlattı.

MAĞDURLA PARALARINI ALABİLECEK Mİ?

Avukat Önsöz, olayın organize bir suç olduğunu, Aydın'ın tutuksuz olarak yargılanmasının mümkün görünmediğini belirtti. Önsöz, infaz ve ceza kanunundaki birçok suçtan, dolandırıcılık suçundan defalarca yargılanıp cezalandırılacak. Çiftlik Bank internet sitesinin 388 bin üyesi var ve bu üyelerin 132 bini aktif olarak paralarını bu dolandırıcıya kaptırmış durumda. Bu kişilerin mağduriyetini gidermekle mükellef. Bu kişilerde yalnızca 4 bini şikayetçi olmuş. Bunları adına ceza yargılama süreci var. Diğer paralarını kaptıran vatandaşlarımız icra takipleri, maddi ve manevi tazminat davaları açarak Mehmet Aydın'dan ekonomik zararlarını talep edebilecekler.

TÜRKİYE'DEN ÖZEL EKİP BREZİLYA'YA GİTTİ

Yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye'den bir ekip Brezilya'ya giderek Mehmet Aydın'ı teslim aldı. O anlara ilişkin görüntüler basına yansırken, Aydın üzerinin aranmasından sonra ekiplerle birlikte kendisini Türkiye'ye getirecek olan uçağa geçti.

Son dakika: 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ı taşıyan uçak Türkiye'ye geldi! İşte gözaltına alınma görüntüleri! | Video

MEHMET AYDIN TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ

İnterpol Daire Başkanlığı tarafından Brezilya'ya gönderilen üç kişilik özel ekip tarafından Türk Hava Yolları'nın TK16 sefer sayılı uçağıyla yaklaşık 13 saatlik yolculuğun ardından saat 22.14 sıralarında Sao Paulo' dan İstanbul Havalimanı'na getirilen Aydın'ın içinde bulunduğu uçak İstanbul Havalimanı'nda 215 numaralı açık park alanına yanaştı.

Son dakika: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın Türkiye'ye getirildi! Başsavcılıktan flaş açıklama | Video

Son dakika: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ı taşıyan uçak Türkiye'ye geldi | Video

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Uçaktan geniş güvenlik önlemleri altında polis ekipleri tarafından alınan Aydın otobüsle pasaport işlemlerinin yapılacağı D terminaline getirildi. Elleri kelepçeli olarak otobüsten inen Aydın geniş güvenlik önlemleri altında terminale giriş yaptı. Pasaport işlemleri yapılan Aydın daha sonra İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne götürülerek sağlık kontrolü için Havalimanı Adli Tabipliğine çıkarıldı.

AYDIN, EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bursa ve Geyve Cumhuriyet Başsavcılığında hakkında devam eden soruşturma dosyaları nedeniyle, Gaziosmanpaşa Adliyesi ek binası olarak hizmet veren İstanbul Havalimanı Adliyesi'nde sevk edilerek ifadesi alındı. Hakkında dört günlük gözaltı talebi bulunan Aydın, saat 00:48 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Aydın'ın ifadesi İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde alınacak.

“Tosuncuk” için hesap vakti! İstanbul Emniyeti’ne getirildi! | Video

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Savcılık açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kamuoyunda Çiftlikbank adıyla bilinen ve gelir getirme vaadiyle binlerce vatandaşın maddi zarara uğramasına neden olan oluşuma ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızca Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Suç Örgütüne Üye Olmak, Bilişim Sistemlerini Araç Olarak Kullanarak ve Ticari Şirketlerin Faaliyeti Kapsamında Nitelikli Dolandırıcılık Yapmak ile Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklamak suçlarından başlatılan soruşturmalar kapsamında çok sayıda şüpheli hakkında bu tarihe dek iki ayrı kamu davası açılmış olup, ayrıca henüz yakalanmayan veya haklarındaki deliller toplanmamış olan şüphelilere ilişkin bir soruşturmamız da devam etmektedir.

"GÖZALTINA ALINMIŞTIR"

Soruşturmaya konu örgütün lideri olan ve hakkında 31.05.2018 tarihli iade talepnamesi düzenlenerek Brezilya adli makamlarından iadesi talep edilen şüpheli Mehmet Aydın, adı geçen ülkede yakalanarak 03.07.2021 tarihi itibarıyla iade edilmiştir. İstanbul Havalimanı'nda teslim alınan şüpheli, hem hakkında devam eden soruşturma hem de daha önce açılan kamu davaları kapsamında yapılması gereken ifade alma, sorgu vs. adli işlemlerin tamamlanması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gözaltına alınmıştır."

Business gitti, ekonomi döndü

Son dakika: 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın gözaltında! Sao Paulo’da ne oldu?

Gelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda "Çiftlik Bank" adlı sistemin kurucusu olarak bilinen ve hakkında "suç işlemek amaçlıyla örgüt kurmak", "dolandırıcılık" gibi çeşitli suçlardan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve "kırmızı bülten"le aranan Mehmet Aydın'ı taşıyan uçakİstanbul Havalimanı'na indi. Mehmet Aydın, hakkında devam eden soruşturma ve daha önce açılan kamu davaları kapsamında İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı. Aydın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Peki Sao Paulo’da neler yaşandı? İşte detaylar...

Sao Paulo’da ne oldu? Kapıyı çalıp 'Ben geldim' demedi

Kamuoyunda "Tosuncuk" lakabıyla tanınan ve Türkiye'nin talebi üzerine Brezilya tarafından sınır dışı edilen Aydın'ı taşıyan THY'nin TK16 sefer sayılı uçağı, Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Guarulhos Uluslararası Havalimanı'ndan Türkiye saati ile 09.40'ta havalandı.

İstanbul Havalimanına saat 22.10'da getirilen Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alındı.

Bodrum kattan lüks yatlara: Tosuncuk'un karargah olarak kullandığı ev

Bodrum kattan lüks yatlara: Tosuncuk'un karargah olarak kullandığı ev

'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Mehmet Aydın, Türkiye'ye getirildi. Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandıran Aydın, 2016'da yaşadığı bodrum kattaki bir evde bu işe başladı. Eski komşuları Aydın'ı anlattı.

Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandıran 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, teslim olduğu Brezilya'dan Türkiye'ye getirildi. 

Mehmet Aydın'ın, Çiftlik Bank'ı kurduğu sürece ilişkin kamuoyu derin bilgi sahibi değil. 

Hürriyet Gazetesi'nden Musa Kesler, Çiftlik Bank'ın kuruluş sürecini araştırdı. Aydın'ın Bursa Orhangazi'de yaşadığı bodrum kattaki evine giden Kesler, burada Tosuncuk'un eski komşularıyla görüştü. 

Mehmet Aydın, her şeyi bu bodrum kattaki evde planladı. Yazılımlar ve teknik detaylar için ilk adımlar yine bu evde atıldı. Sonradan ‘Tosuncuk’ adıyla anılacak olan Mehmet Aydın, 1 milyardan fazla para topladığı dolandırıcılık sürecini, burada 2016’nın ağustos ayında başlattı. Küçük bir karargâh gibi kullandığı evden devasa bir finansal çarka dönüşecek yapıyı sevk ve idare etti.

GARSONLUK YAPIYORDU

Mehmet Aydın bu dönemde hem garsonluk yapıyor hem de yine kendi kurduğu bir iddia sitesiyle meşgul oluyordu. Eşi Sıla Aydın’ın savcıya anlattığına göre, maddi durumu iyi değildi. Çiftlik Bank sistemini kurduktan kısa bir süre sonra paralar akmaya başladı. Aydın’ın bu evde altyapısını kurduğu sisteme ilk parayı 16 yaşındaki bir çocuk yatırdı. Çiftlik Bank’a ilk gelen bu para 4 bin liraydı. Daha sonra gelen paralar, kısa sürede günlük 30 bin liraya kadar yükseldi.

'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, Türkiye'ye getirildi  'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, Türkiye'ye getirildi

'HOME OFİS'E PARA AKTI

Paralar doğrudan Mehmet Aydın’ın şahsi hesabına geliyordu. İlk başlarda gelen para günübirlik harcanıyordu. Sonra, bu çarkın çok iyi döndüğü anlaşılınca sisteme daha da yatırımlar yapıldı ve teknik altyapı iyice güçlendirildi. Yeni açılımlarla daha geniş kitlelere ulaşıldı. Mehmet Aydın, ailesiyle kaldığı bu evi başlarda ‘home ofis’ gibi kullanıyordu. Evlendikten sonra kendi evine taşındı. Ardından da bir ofis tuttu. Ama işleri daha da büyüyene kadar bu eve gelip gitmeye devam etti. Komşuları onu ‘sessiz, sakin, kendi halinde’ biri olarak hatırlıyor. Ancak hakkındaki ilk davalardan biri, zorla bu eve getirdiği bir rakibinden zorla yazılım şifreleri almasına ilişkin...

Hürriyet Gazetesi Muhabiri Musa Kesler, Mehmet Aydın'ın yaşadığı evin önünde. Hürriyet Gazetesi Muhabiri Musa Kesler, Mehmet Aydın'ın yaşadığı evin önünde.

‘ANNESİ EVİ BOŞALTTI’

Bir komşusu “Sık sık gelir giderdi annesini görmek için” diyor. Çiftlik Bank olayları gündeme gelince bu ev satılmış ve anne de başka bir yere taşınmış. Komşuları Aydın’ın annesinin nereye taşındığını bilmiyor.

HER ŞEYİ BU EVDE PLANLADI

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki bir kenar mahallede bulunan evin sokağı birbirine yaslanmış sıralı apartmanlardan müteşekkil. Mahalle dışarıdan göçle gelenler tarafından kurulmuş. Bodrum kattaki 80 metrekarelik evin kaldırıma bakan bir penceresi var. Güneş ışığını gören tek nokta da burası.

KAYNAK: HÜRRİYET GAZETESİ

Sağlık kontrolünden geçirilen Aydın, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nin havalimanındaki ek binasına götürüldü.

Son dakika: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın gözaltında Sao Paulo’da ne oldu

Aydın daha sonra, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğüne getirildi.

Geniş güvenlik önlemleri altında buraya getirilen ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 4 gün gözaltı süresi verildiği öğrenilen Aydın, buradaki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

PEKİ SAO PAULO’DA NE OLDU?

Milliyet yazarlarından Deniz Kilislioğlu, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın başkonsolosluğa teslim olma sürecini köşesinde anlattı:

On binlerce kişiyi dolandırıp, yurtdışına kaçan, kamuoyunun “Tosuncuk” lakabıyla tanıdığı Mehmet Aydın’ın 1 Temmuz Perşembe günü Brezilya’da teslim olduğu haberi geldi. Aydın, 3 Temmuz Cumartesi gecesi 22:30’da da Türkiye’ye getirildi. Peki o süreçte Sao Paulo Başkonsolosluğu’nda neler yaşandı? Neden geri dönüş için iki gün beklendi?

Öncelikle teslim süreciyle ilgili bilgileri aktaralım. Aydın, teslim olacağına dair videoyu yayınladıktan sonra avukatları Sao Paulo Başkonsolosluğu’nu aradı ve müvekkillerinin Türkiye’ye dönmek istediğini söyledi. Konsolosluk da gerekli işlemlerin yapılabileceğini kendilerine iletti. Yani Aydın, konsolosluğa gidip, kapıyı çalıp da “Ben geldim” demedi, konsolosluğun da Aydın’ın geleceğinden bilgisi vardı. Aydın, kendi rızasıyla Türkiye’ye dönmek istediğini söyleyince, Başkonsolosluk, Ankara ile irtibata geçip “seyahat dönüş belgesi” hazırlamak için gerekli talimatı aldı. (Konsolosluk, bu tip olaylarda kişilere, başka ülkelere kaçmasının önünü kapatmak için pasaport düzenlemiyor, sadece seyahat belgesi veriyor.)

Bu arada Aydın’ın Sao Paulo’dan İstanbul’a aktarmalı değil, direkt uçuşla gidebilmesi için de THY ile irtibata geçildi, ilk direkt uçuş Cuma gecesi olarak belirlendi.  Aydın, Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı 29 T.C vatandaşından biri olduğundan, Türkiye hem Interpol hem de Brezilya makamlarıyla irtibata geçti. Aydın, 2 gün boyunca Başkonsolosluk’ta kalırken, ona Türkiye’ye kadar refakat edecek Emniyet Genel Müdürlüğü’nden üç polis de uçakla Sao Paulo’ya gitti.

Son dakika: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın gözaltında Sao Paulo’da ne oldu

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "Kamuoyunda Çiftlik Bank adıyla bilinen ve gelir getirme vaadiyle binlerce vatandaşın maddi zarara uğramasına neden olan oluşuma ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızca Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Suç Örgütüne Üye Olmak, Bilişim Sistemlerini Araç Olarak Kullanarak ve Ticari Şirketlerin Faaliyeti Kapsamında Nitelikli Dolandırıcılık Yapmak ile Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklamak suçlarından başlatılan soruşturmalar kapsamında çok sayıda şüpheli hakkında bu tarihe dek iki ayrı kamu davası açılmış olup, ayrıca henüz yakalanmayan veya haklarındaki deliller toplanmamış olan şüphelilere ilişkin bir soruşturmamız da devam etmektedir." denildi.

Soruşturmaya konu örgütün lideri olan ve hakkında 31 Mayıs 2018 tarihli iade talepnamesi düzenlenerek Brezilya adli makamlarından iadesi talep edilen şüpheli Mehmet Aydın'ın, adı geçen ülkede yakalanarak bugün itibariyle iade edildiği aktarılan açıklamada, "İstanbul Havalimanı’nda teslim alınan şüpheli, hem hakkında devam eden soruşturma hem de daha önce açılan kamu davaları kapsamında yapılması gereken ifade alma, sorgu vs. adli işlemlerin tamamlanması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gözaltına alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Son dakika: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın gözaltında Sao Paulo’da ne oldu

"1 Temmuz'da teslim olmuştu

Sao Paulo'daki Türk Konsolosluğuna teslim olan, "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucusu ve 2 yıldan fazla süredir firari olan Mehmet Aydın, 3 bin 762 kişinin mağdur olduğu davada 22 bin 580 yıldan 75 bin 260 yıla kadar hapisle yargılanıyor.

Mehmet Aydın hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bursa ve Geyve cumhuriyet başsavcılıklarında devam eden soruşturma ve kovuşturma dosyaları bulunuyor. Aydın hakkında ilk Kırmızı Bülten 19 Mart 2018’de yakalama kararına istinaden çıkarılmıştı.

Adalet Bakanlığınca bugüne kadar Mehmet Aydın’ın görüldüğü iddia edilen her ülkeyle adli iş birliği çerçevesinde temasa geçilirken, Uruguay, Brezilya, Panama, Honduras, Kanada ve Ukrayna adli makamlarıyla yazışmalar yapıldı.

Firari Aydın'ın Brezilya’da olduğu yönündeki duyum üzerine 2018 yılı haziran ayında Brezilya'dan iadesi istendi. Yargı kararlarını içeren Adalet Bakanlığının iade talebi son olarak Şubat 2021'de bir kez daha Brezilya’ya hatırlatılarak iade talebi yinelendi.

Son dakika: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın gözaltında Sao Paulo’da ne oldu

 

Hakkındaki yakalama kararları

Aydın hakkında İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Aydın, "Bilişim Sistemleri ve Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması" suçundan İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinin 7 Nisan 2021, "Tehdit" suçundan Bursa 19. Asliye Ceza Mahkemesinin 8 Şubat 2021, "Bankacılık Kanunu'na Muhalefet" suçundan İstanbul Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesinin 6 Haziran 2018, "Tacir veya Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı", "Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama", "Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık", "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma" suçları kapsamında Geyve Sulh Ceza Hakimliğinin 19 Mart 2018 tarihli yakalama kararlarına istinaden Kırmızı Bültenle uluslararası seviyede aranıyordu.

Quark.Models.Entities.SuperContent?.Title

İLGİLİ HABER

Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyor

Quark.Models.Entities.SuperContent?.Title

İLGİLİ HABER

'Çiftlik Bank' sisteminin kurucusu Mehmet Aydın 75 bin 260 yıla kadar hapisle yargılanıyor

Quark.Models.Entities.SuperContent?.Title

İLGİLİ HABER

Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyor

Peki şimdi ne olacak? Mağdurlarını paralarını alabilecek mi?PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK? MAĞDURLARINI PARALARINI ALABİLECEK Mİ?

Son dakika: 'Tosuncuk' Türkiye'de: İstanbul'a getirildi!Son dakika: 'Tosuncuk' Türkiye'de: İstanbul'a getirildi!

İşte 'Tosuncuk' lakaplı Aydın'ın ilk görüntüleriİşte 'Tosuncuk' lakaplı Aydın'ın ilk görüntüleri

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ile ilgili yeni gelişme!'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ile ilgili yeni gelişme!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Son dakika haberi: PKK’nın kara kutusu Fırat Şişman'dan çarpıcı itiraflar! Örgüte video ile seslendi...
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var