sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler: Mücadelemiz bin yıl da geçse sürecek

Küçük oğlum Roşat 16 yaşındayken dağa kaçırıldı. Büyük oğlum Sami kardeşini kurtarmak için teröristlerin karşısında dimdik durdu Sami, PKK'ya destek vermediği için 4 yıl önce eşinin ve 4 çocuğunun gözü önünde evinden alınarak katledildi PKK tarafından çocukları kaçırılan yüreği yanık annelerin Diyarbakır'daki HDP il başkanlığı önünde başlayan evlat nöbeti dalga dalga diğer illere de yayıldı. Şırnak, Van, Hakkâri ve Muş'ta başlatılan evlat nöbetleri devam ediyor.

Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler: Mücadelemiz bin yıl da geçse sürecek
Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler: Mücadelemiz bin yıl da geçse sürecek Admin
Bu içerik 8 kez okundu.
Reklam

Necibe anneden 5 TL’yle vicdan dersi

Giriş Tarihi: 3.6.2021  07:01 Son Güncelleme: 3.6.2021  07:11

PKK tarafından çocukları kaçırılan yüreği yanık annelerin Diyarbakır'daki HDP il başkanlığı önünde başlayan evlat nöbeti dalga dalga diğer illere de yayıldı. Şırnak, Van, Hakkâri ve Muş'ta başlatılan evlat nöbetleri devam ediyor.

Hüseyin KAÇAR Sabah

Necibe anneden 5 TL’yle vicdan dersi

Küçük oğlum Roşat 16 yaşındayken dağa kaçırıldı. Büyük oğlum Sami kardeşini kurtarmak için teröristlerin karşısında dimdik durdu Sami, PKK'ya destek vermediği için 4 yıl önce eşinin ve 4 çocuğunun gözü önünde evinden alınarak katledildi Hastanede bize oğlumun naaşı ile cebinden çıkan 5 lirayı verdiler. Ben de acı hatıra olan o parayla teröre direnişimi sürdürüyorum


Hakkari'deki eyleme PKK'nın şehit ettiği oğlu Sami'nin fotoğrafı ve 5 TL'nin bulunduğu çerçeveyle katılması dikkatleri çeken Necibe Çiftçi'nin öyküsü yürekleri dağlayan cinsten.


Necibe anne, çerçevedeki 5 TL'nin 16 yaşındayken dağa kaçırılan küçük oğlu Roşat'ı kurtarmak amacıyla mücadele ederken katledilen oğlu Sami'nin cebinden çıktığını söyledi. SABAH'a konuşan anne "Hastanede bize oğlumun cesedi ile birlikte cebinden çıkan 5 TL teslim edildi.


Ben de 4 yıldır sakladığım bu parayı oğlumun fotoğrafının yanına koydum. Aile olarak oğlumu kurtarmak amacıyla çok mücadele ettik. Bu mücadelede oğlum Sami onlara karşı dik durdu, kardeşini kurtarmak istedi.


PKK'ya destek vermediği için 4 yıl önce çocukları ve eşinin yanında önce Şemdinli Çalca Köyü Güvenli Mezrası'ndaki evinden alınarak şehit edildi. Başlatılan evlat nöbetine 5 TL'nin bulunduğu oğlumun fotoğrafı ile HDP önünde mücadelemi sürdürüyorum" dedi.


Anne Necibe Çiftçi geçen yıl Diyarbakır'daki evlat nöbetine giderek oradaki annelere destek vermişti. Hakkari'deki HDP İl Başkanlığı binası önünde 12 aile evlat nöbeti tutuyor.'BU EYLEMİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ'
Annesi Necibe Çiftçi ile birlikte kardeşleri için HDP önünde eylem yapan Tavuz Eren ise, "Kardeşim PKK tarafından zorla kaçırıldı, bir kardeşim ise şehit edildi. Kardeşimin cebinden 5 TL çıktı. O para kardeşim Sami'den geriye kalan bir acı hatıradır.


O parayı fotoğrafının yanına koyarak HDP'ye, PKK'ya vicdani bir mesaj veriyoruz. PKK terörünü lanetliyoruz. Çocuklarımıza, kardeşlerimize kavuşmak istiyoruz. Bu eylemi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500