sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı! Başkan Erdoğan: Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuştu.

Son dakika haberine göre Taksim Camii, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün ibadete açıldı. Camide ilk ezan okundu, ilk namaz kılındı. Diyanet İşleri Prof. Dr. Ali Erbaş cuma hutbesi okudu. Başkan Erdoğan camiye Kur'an-ı Kerim hediye etti. Açılışta önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan," Ayasofya Camii'ne selam, fetihe hediye olarak görüyorum." dedi. Erdoğan, Ezanlarımızı susturmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuştu. İstanbul'umuz, ülkemiz ve İslam alemine hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Öte yandan caminin açılışı öncesi Taksim Meydanı ve cami çevresine Isparta Belediyesi'nden gelen gül suyu sıkılırken, Taksim Meydanı'nı namaz kılmak isteyen vatandaşlar doldurdu. Camide dünyada sayılı uygulamalardan olan Top-Down yöntemi kullanıldı. 9 metre 45 santimetre yüksekliği ile Türkiye'deki en yüksek mihraplardan birine sahip olma özelliğini taşıyan caminin kapalı ibadet alanında 2 bin 250 kişi aynı anda namaz kılabilecek..

Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı! Başkan Erdoğan: Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuştu.
Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı! Başkan Erdoğan: Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuştu. Admin
Bu içerik 7 kez okundu.
Reklam

Son Dakika Haberi: Erdoğan 150 yıllık hayali gerçekleştirdi! Taksim Camii açıldı

Giriş Tarihi: 28.5.2021  13:38Son Güncelleme: 28.5.2021  15:09

İstanbul Taksim'de yeri 27 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gösterilen, temeli de 4 yıl önce atılan cami, cuma namazının ardından hizmete açıldı. Açılışın ardından Erdoğan halka seslendi ve 150 yıllık süreci anlattı.

Taksim Camii açıldı! Başkan Erdoğan'dan flaş mesajlar

TAKSİM CAMİİ İBADETE AÇILDI! İŞTE DİKKAT ÇEKEN ANLAR...

İstanbul Taksim'de ​temeli 17 Şubat 2017'de atılan, 2 bin 250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin resmi açılışı bugün yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açılış töreni, cuma namazının ardından gerçekleştirildi.

Alman basınından Taksim Cami'nin açılış gününde provokatif haberAlman basınından Taksim Cami'nin açılış gününde provokatif haber

TAKSİM CAMİ'NİN MİMARLARI KİM?

Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman imzasını taşıyan caminin hemen yanında Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi ve Taksim Maksemi yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 27 yıl önce Taksim Camii'ni işaret etmiştiCumhurbaşkanı Erdoğan 27 yıl önce Taksim Camii'ni işaret etmişti

ERDOĞAN 27 YIL ÖNCE İŞARET ETMİŞTİ

27 yıl önce 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi'nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Erdoğan gazetecilere planlarını anlatmış, Taksim Camii'nin yerini işaret etmişti.

Cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.Cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

VATANDAŞLAR AÇILIŞA AKIN ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı tamamlanan Taksim Camii'nin açılışında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Taksim Camii, bir süre önce ibadete açtığımız Ayasofya-ı Kebir'e bir selamdır, İstanbul'un fethinin 568'inci yıldönümüne hediyedir" dedi.

Tarihi günde  açıldı! Başkan Erdoğan: 150 yıllık hayalimize kavuştuk

Taksim Camii ibadete açıldı. Caminin açılışını yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Taksim Camii'nin 1,5 asırlık bir mücadelenin ardından İstanbul'a kazandırıldığını belirten Erdoğan, "Envaiçeşit hile ve desiseyle fitneyle yalanla tuzakla milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozamayanlar camilerimizi de hedef almıştır" dedi.

Tarihi günde Taksim Camii açıldı! Başkan Erdoğan: 150 yıllık hayalimize kavuştuk

Bir hayal daha gerçek oldu! Başkan Erdoğan'dan  açılışında önemli açıklamalar

İstanbul Beyoğlu’nda yarım asırlık hayal gerçek oldu. Mimarlığını ’nin Mimarı Şefik Birkiye ile Selim Dalaman’ın yaptığı , Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün ibadete açıldı. Camide ilk ezan okundu, ilk namaz kılındı. Başkan Erdoğan, namazın ardından Taksim'e yapılan camiye aslı Topkapı Sarayı'nda bulunan Karahisari'nin hattıyla Kur'an-ı Kerim'i Cumhurbaşkanlığı olarak hediye ettiklerini söyledi. Erdoğan, ilk namaz sonrası yaptığı açıklamada tarihi projeyle ilgili olarak, "Ayasofya Camii'ne selam, İstanbul'un fetihine hediyedir." dedi.

Ayasofya'ya selam fetihe hediye

İstanbul'un yeni sembollerinden Taksim'e yapılan cami, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla kılınan cuma namazıyla ibadete açıldı. Başkan Erdoğan Taksim Camii açılışında kılınan cuma namazı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

 okunan ilk ezanın ardından kılınan ilk Cuma namazı ile ibadete açıldı. Namazı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Açılışta Kur'an-ı Kerim tilaveti de gerçekleştirildi. Başkan Erdoğan cuma namazının ardından 'ndaki vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "Taksim Camii'ni, Ayasofya'ya selam, İstanbul'un fethinin 568. yıldönümüne bir hediye olarak görüyorum. 150 yıllık hayalimize kavuştuk" dedi.

Bir rüya gerçek oldu. Taksim Camii kılınan ilk cuma namazı ile ibadete açıldı. Başkan Erdoğan, cuma namazını kıldıktan sonra açılış töreninde Taksim Meydanı'nı dolduran vatandaşlara seslendi. Başkan Erdoğan, "Taksim Camii'ni, Ayasofya'ya selam, İstanbul'un fethinin 568. yıldönümüne bir hediye olarak görüyorum." diyen Erdoğan, "Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuştu." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Taksim Cami açılışında konuştu: Bir buçuk asırlık mücadele bugün tamamlandı

"TAKSİM'DE BİR MESCİD BİLE YOKTU"

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Taksim Camii'mizin alemi İslam için hayırlı olmasını diliyorum. Bu caminin yapılmasında emeği geçen Sur Yapı'nın sahipleri ile tüm çalışanları tebrik ediyorum. Altan Bey az önce biz buranın çocuğuyuz dedi. Biz de buralarda az dolaşmadık. Taksim'de cami yerine mescid bile yoktu. Cami yapımına müsaade yoktu. Adeta kümes gibi bir yerde müminler gazete üzerinde namazlarını kılıyorlardı.

Son Dakika Haberi: Erdoğan 150 yıllık hayali gerçekleştirdi! Taksim Camii açıldı

"İSTANBUL'UN FETHİNİN 568.YILDÖNÜMÜNE HEDİYEDİR"

Camimiz İstanbul'un sembolleri arasında seçkin yerini elhamdülillah şimdiden almıştır. Taksim Camii; kitap okuma, dinlenme, sergi alanları ve dijital kütüphanesi ile en önemli sanat merkezlerinde de biri olacaktır. 4 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği camimizde kullanılan tüm malzemeler titizlikle seçilmiştir. Taksim Camii'ni, Ayasofya'ya selam, İstanbul'un fethinin 568. yıldönümüne bir hediye olarak görüyorum. Fatih Sultan Mehmed Han'ı da buradan hürmet ve rahmetle anıyorum.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar"2013'TE BU CAMİYİ YAPMAK İSTEDİĞİMİZDE GEZİ OLAYLARINI KARŞIMIZDA BULDUK"

İBB Başkanlığı'na seçildiğimde milletimize verdiğim sözlerden biri de bu caminin inşaatını gerçekleştirmekti. 28 Şubat ve sonrasındaki gelişmeler nedeniyle hayata geçiremedik. 2013 yılında harekete geçtiğimizde ise karşımızda Gezi olaylarını bulduk. O teröristlerin karşımıza dikildiği an. 15 Temmuz sonrası hiçbir şeyin engel olamayacağını gördük. Bugün camimizi salavatlarla, dualarla açtık.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500