sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Çanakkale merkezli 14 ilde MİT ve Emniyet'ten FETÖ/PDY operasyonu

Çanakkale merkezli 14 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/ PYD) operasyonu kapsamında 84 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda döviz, silah ve örgütsel doküman ele geçirildi. Koronavirüs olan FETÖ'cülerin filyasyon sürecini hiçe sayarak kaçak olarak halkın arasına karışıp bilinçli olarak virüsü yaydığı ortaya çıktı.

Son dakika: Çanakkale merkezli 14 ilde MİT ve Emniyet'ten FETÖ/PDY operasyonu
Son dakika: Çanakkale merkezli 14 ilde MİT ve Emniyet'ten FETÖ/PDY operasyonu Admin
Bu içerik 44 kez okundu.
Advert

 merkezli 14 ilde MİT ve Emniyet'ten /PDY u

Giriş Tarihi: 21.5.2021  09:17 Son Güncelleme: 21.5.2021  10:11

 merkezli 14 ilde eş zamanlı gerçekleştirdikleri Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (/ PYD) u kapsamında 84 şüpheli gözaltına alındı. Kovid-19 olan örgüt mensuplarının filyasyon sürecini umursamayarak kaçak olarak halkın arasına çıkıp virüsü bilinçli yayma eğiliminde olduğu belirlendi. Sözde il imamının örgüt ailelerine yardım adına toplanan paraların bir kısmını para karşılığı fuhuş yapan kadınlarla harcadığı, lüks yaşam sürdüğü tespit edildi. Yine örgüt/hücre evi sorumlularından birinin eşcinsel olduğu, eve gelen erkek üniversite öğrencisiyle birliktelik yaşadığı tespit edildi.

FETÖ elebaşı Gülen'den alçak talimat! Akıllara zarar yeniden toparlanma planı...

Çanakkale merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 84 şüpheli yakalandı.

Çanakkale merkezli 14 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/ PYD) operasyonu kapsamında 84 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda döviz, silah ve örgütsel doküman ele geçirildi. Koronavirüs olan FETÖ'cülerin filyasyon sürecini hiçe sayarak kaçak olarak halkın arasına karışıp bilinçli olarak virüsü yaydığı ortaya çıktı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, MİT Çanakkale Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ile KOM Daire Başkanlığının desteğiyle Çanakkale, İstanbul, Edirne, İzmir, Kocaeli, Aydın, Balıkesir, Çorum, Bursa, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak, Manisa ve Kayseri'de FETÖ üyelerine yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.Operasyonda, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanması içinde olduğu tespit edilen 84 şüpheli yakalandı.

Yüklü miktarda döviz, silah ve örgütsel doküman ele geçirilen operasyonda, örgütün Çanakkale'deki öğrenci, esnaf, aile ve mahrem il yapılanması ile finans ağı çökertildi.

Gözaltına alınanlar arasında örgütün sözde Çanakkale il imamı, bölge sorumlusu, ilçe imamları, öğrenci sorumluları ile sözde üst kademede mahrem konumda yer alan şüphelilerin bulunduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında, şüphelilerin cezaevinde bulunan örgüt üyelerinin ailelerine maddi yardım ettiği, internet ve oyunlar üzerinden kriptolu cihazlarla haberleştiği, Kovid-19 olan örgüt mensuplarının filyasyon sürecini umursamayarak kaçak olarak halkın arasına çıkıp virüsü bilinçli yayma eğiliminde olduğu, çok sayıda örgüt üyesinin yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma planları ve girişimlerinin olduğu iddia edildi.

SAPKIN YAŞANTILAR
Sözde il imamının örgüt ailelerine yardım adına toplanan paraların bir kısmını para karşılığı fuhuş yapan kadınlarla harcadığı, lüks yaşam sürdüğü tespit edildi. Yine örgüt/hücre evi sorumlularından birinin eşcinsel olduğu, eve gelen erkek üniversite öğrencisiyle birliktelik yaşadığı tespit edildi.

PEŞ PEŞE OPERASYONLAR
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca 67 FETÖ/PDY örgüt mensubu hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.
Ankara merkezli 24 ilde yapılan operasyonlarda 'mahrem hizmetleri' olarak adlandırılan yapının içinde yer aldıkları tespit edilen ve daha önceden görevden uzaklaştırılmış 17 kişilik 1. sınıf Emniyet Müdürü, 2'si yüzbaşı, 5'i üsteğmen, 43'ü astsubay olmak üzere 67 şüpheli hakkın gözaltı kararı verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarına yönelik yürütülen iki ayrı soruşturma kapsamında verilen emir ve talimatlara istinaden, HTS analiz çalışmaları soncu sözde üst düzey örgüt mensupları ve bağlı oldukları 'mahrem imamlarla' çok sayıda iletişim kurdukları tespit edilen, haklarında örgüt mensubu olduklarına dair ifade ve teşhis tutanağı bulunan, örgütsel kodlamaları ile örgüte yüksek derecede bağlı oldukları anlaşılan (3'ü A4, 14'ü A5 Kod), bu şekilde silahlı terör örgütünün Emniyet mahrem yapılanması içerisinde yer aldıkları belirlenen, tamamı daha önce kamu görevinden çıkarılmış ve rütbeleri sökülmüş 1. sınıf emniyet müdürü olarak görev yapmış 17, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca yapılan ortak çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki 'mahrem hizmetler' olarak adlandırılan yapılanması içerisinde yer aldıkları tespit edilen, tamamı daha önce kamu görevinden ihraç edilmiş/görevden uzaklaştırılmış 2'si yüzbaşı, 5'i üsteğmen, 43'ü astsubay olmak üzere 50, toplam 67 şüphelinin, Ankara merkezli 24 ilde, 21.05.2021 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Şüphelilerin 46'sı kalanmış olup diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik işlemlere, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edilmektedir" denildi.

’ye dev operasyon! Türkiye geneli operasyonda 127 gözaltı kararı

FETÖ’ye dev operasyon! Türkiye geneli operasyonda 127 gözaltı kararı

 Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'nün Adalet, Emniyet ve Jandarma'daki yapılanması yönelik başlatılan dev operasyonda görevden uzaklaştırılan 17 eski polis ile 50 jandarma ile Adalet yapılanmasında operasyonel hatlarla yargı imamlığı yapan 60 mahrem imanın da aralarında bulunduğu 127 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. Şüpheliler arasında 1. Sınıf Emniyet Müdürü, 2 Yüzbaşı ve 5 üsteğmen bulunuyor.

Fetullahçı Terör örgütüne yönelik Ankara merkezli dev operasyon başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün Adalet, Emniyet ve Jandarma yapılanmasına yönelik, Türkiye genelinde 3 ayrı operasyon için düğmeye basıldı.

60 YARGI İMAMINA GÖZALTI KARARI
FETÖ'nün Adalet teşkilatındaki yapılanmasına yönelik soruşturmada, başkaları adına kayıtlı operasyonel diye adlandırılan GSM hatları kullanan örgüt üyesi 60 mahrem imamın ismi deşifre edildi. Yapılan HTS çalışmaları ve araştırmaların ardından örgütün yargı imamlığını yaptığı belirlenen 60 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

EMNİYET YAPILANMASINA DARBE
Örgütün Emniyet Mahrem Yapılanmasına yönelik Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin yürüttüğü operasyonda, örgüt tarafından bağlılıkları üst seviyede olarak kodlanan FETÖ'nün tepe Yöneticileriyle çok sayıda irtibat kurdukları tespit edilen 17 görevden uzaklaştırılmış polis hakkında gözaltı kararı çıktı. Haklarında birçok kez FETÖ Silahlı Terör Örgütüne mensup olduklarına dair ifade bulunan ve FETÖ tarafından 3'ü A4, 14'ü A5 olarak kodlanan Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki farklı Daire Başkanlıklarında ve İl Emniyet Müdürlüklerinde kritik görevlerde üst düzey yöneticilik yapan 1'i 1.Sınıf Emniyet Müdürünün de aralarında bulunduğu 12 şüpheli yakalandı.

JANDARMA YAPILANMASINDA 50 ŞÜPHELİYİ GÖZALTI KARARI
Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ve SİBER Daire Başkanlıklarınca yapılan ortak çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki 'mahrem hizmetler' yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada ise tamamı daha önce kamu görevinden ihraç edilen 2'si yüzbaşı, 5'i üsteğmen, 43'ü astsubay olan 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Örgüt üyesi eski jandarmalardan 34'ü gözaltı alınırken, 16 şüphelinin arandığı öğrenildi.

FETÖ elebaşı Gülen'den alçak talimat! Akıllara zarar yeniden toparlanma planı...

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Türkiye'de darmadağın hale gelen FETÖ yeniden toparlanmak için elebaşı Gülen'in talimatıyla harekete geçti.

FETÖ elebaşı Gülen'den alçak talimat! Akıllara zarar yeniden toparlanma planı...

GİRİŞ 21.05.2021 08:27GÜNCELLEME 21.05.2021 08:28

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, örgütün Türkiye'de yeniden toparlanma planlarıyla ilgili çarpıcı detayları paylaştı. 

FETÖ'nün “Talebe Yapılanması”, “Mağdur Aileler Yapılanması” ve “Finansal Yapılanma” şeklinde yeniden örgütlenmeye başladığını söyleyen Şener, bu yapılanmanın İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç bölgeden yönetildiğini dile getirdi.

Nedim Şener, örgüt üyelerinin iletişim kurmak amacıyla Opera, VPN, S Çocuk (Süper Çocuk), FAMA, GPS gibi birçok program kullandığını ayrıca popüler internet oyunu LOL (League of Legends) üzerinden de sohbet odalarında bir araya geldiklerini açıkladı.

İşte Nedim Şener'in "FETÖ sıfırdan başlıyor..." başlıklı o çarpıcı yazısı;

Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeler ve son zamanda örgüt yönetiminde yaşanan bölünme tartışmalarına karşı, Türkiye’deki tabanı toparlamak amacıyla FETÖ elebaşı Gülen’in “Her ile bir peygamber, her koğuşa bir sahabe ve dışarıdaki her aileye bir melek” sözü üzerine yeni bir yapılanmaya gidiyor. Örgüt aldığı ağır hasarı onarmak, diğer yandan yeniden taban oluşturmak için kolları sıvadı.

Örgütün yeni yapılanması İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç bölgeden yönetiliyor.

İtiraflar ve teknik incelemeler sonucunda; “Talebe Yapılanması”, “Mağdur Aileler Yapılanması” ve “Finansal Yapılanma” şeklinde yeniden örgütlenen FETÖ mensuplarının Türkiye’deki ara yöneticilerinin, talimatları almak ve rapor göndermek için firari konumdaki “mahrem imamlarla” irtibatta oldukları belirlendi.

Örgüt mensupları irtibat için, yabancı uyruklu kişiler adına yabancı internet şirketlerinden alınmış abonelikleri kullanıyorlar. WhatsApp üzerinden iletişimde yurtdışı numaraları kullanan FETÖ’cüler, konferans şeklinde görüşmeler yapıyor, Opera, VPN, S Çocuk (Süper Çocuk), FAMA, GPS programlarını kullanıyorlar. Ayrıca, popüler internet oyunu LOL (League of Legends) üzerinden sohbet odalarına girerek iletişim sağlıyorlar.

YENİ “TALEBE  YAPILANMASI”

İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç bölgeden yönetilen para trafiği ise, hakkında soruşturma açılmamış özellikle kadınlar ve üniversite öğrencileri üzerinden yapılıyor.

“Talebe Yapılanması” adıyla, örgüt mensuplarınca ‘devre talebe seferberliği’ adı altında bir çalışma başlatıldı. Temasa geçilmemiş tek bir öğrencinin kalmaması hedeflenen yapılanmada örgütün illerdeki ve bölgelerdeki her kademesine ulaşmaları gereken sayısal hedefler verildi.

“Eğitim koçluğu” görünümü altında FETÖ’ye bağlı öğretmenler özellikle lise öğrencilerini örgüte kazandırmakla görevlendirildi. Yapılan araştırmalar, FETÖ’nün öğrenci sayısında artış olduğunu gösteriyor. Özellikle, lise öğrencilerini askeri okullar sınavlarına hazırlıyorlar.

Bu kapsamda, başta, daha önce örgüte ait kurumlarda çalışmış ya da ihraç olmuş öğretmenler çoğunlukta olmak üzere, başka mesleklerden de ihraç olanlar görev yapıyor.

FETÖ’cü öğretmenler, örgütün talimatıyla en çok 4’üncü ve 10’uncu sınıf arasından öğrencileri hedeflemiş durumda.

Öğrenci grupları en fazla 3, nadiren 4 kişiden oluşuyor. Öğretmenler gruplarla iki haftada bir yüz yüze toplantılar yapıyor. Toplantılarda hem ders planlama ve takibi hem de örgütsel eğitimler veriliyor.

“IŞIK” EVİNDEN, “DOST” VE “VİFAK” EVİNE

Örgütte “Küçük Bölgeci” olarak adlandırılan yöneticiler, öğretmenlerle ayda bir toplantı yapıp performans ölçümü gerçekleştiriyor.

Güncel olarak “Dost” ve “Vifak Evi” olarak gruplandırılan evler ve A, B ve C şeklinde kategorilere ayrılıyor. Bu evlerde kalan öğrenciler de evlerinin harfleri ile kodlanıyor.

A Grubu: Bu kategorideki evlerin içine rahatlıkla girip çıkılabiliyor. Evde kalanlara sorumluluk verilerek aylık maddi manevi destek sağlanıyor. Bu evlerin başında sözde ev abisi bulunmuyor. Bu evlerde hedef, sözde bir ev abisi olması ya da içlerinden birine sorumluluk verip sözde hizmet evine dönüştürmesi.

B Grubu: Bu kategorideki evler biraz daha ilgiye muhtaç, zimmet usulü ilgilenilen evler. Bu evler için hedef, “A Grubu” ev statüsüne dönüştürülmeleri.

C Grubu: Bu kategorideki evlerin öğrencileri, sözde hizmet evi olan B ve A grubu evlere kanalize ediyor.

FETÖ ayrıca, son zamanlarda geçmişte örgütle bağı olan ancak irtibat sağlanamayan öğrencilerle, tanıdık arkadaşları vasıtasıyla ya da sosyal medya hesapları üzerinden iletişim kurulması yönünde talimat verdi.

CAMİLERDE KİTAP ARASINA PARA

FETÖ, örgütteki dağılmayı önlemek için “Finansal Yapılanma” altında özellikle sözde “mağdur aileler” için de çalışmalar yürütüyor. Halen örgütsel faaliyetlerine devam eden ve örgütün üst düzey yetkililerince yönlendirilen şahıslar, illerde bulunan camilerin kadınlar bölümündeki kitapların arasına, seccade altı gibi yerlere para bırakıyor. Ardından örgütün üst düzey sorumluları sosyal medya hesapları üzerinden irtibata geçiyor, hem para bırakılan yerleri söylüyor hem de bu paraların hangi örgüt mensubuna gönderileceği talimatını veriyor.

Örgüt mensupları camilerden bu paraları alarak eşleri tutuklu bayanlarla irtibata geçiyor, onlardan IBAN numarası istiyor ve ATM’ler aracılığıyla paralar hesaplarına yollanıyor. Kime gönderileceği belirtilmeyen paralar ise FETÖ’ye ait öğrenci evlerinde kalan üniversite/yüksek lisans öğrencilerine veriliyor.

Örgüt içerisinde -sözde- Eyalet Hadimi, BB (Büyük Bölgeci) ve ETM (Eyalet Talebe Mesulü) şeklinde faaliyet gösteren şahısların, “Pazarlamacı Zarfı” adı altında, sözde mağdur ailelere dağıtılmak üzere Küçük Bölgeci’ye nakit para verdiği belirlendi. Örgüt ayrıca, “Dershane Tadilat Kalemi” adı altında geçmiş dönemde örgüte bağlı faaliyet yürüten dershane çalışanlarına ve ailelerine (sözde dershane mağdurlarına) nakit para dağıtıyor. “Merkez Tadilat Kalemi” adı altında ise FETÖ’nün sözde il abisi örgüt mensubunun maliyecisine para veriliyor. Bu para il abisi örgüt mensubunun inisiyatifinde dağıtılıyor. Ayrıca, “Kurum Tadilat Kalemi” adı altında örgüte bağlı faaliyet yürüten dershane, şirket çalışanı olup sözde mağdur olan ailelere nakit dağıtılıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü, bir yandan ülke içinde aldığı ağır darbeyi onarmaya diğer yandan yeni öğrenci evlerinde eğitim verdikleri ve “Liseli” olarak adlandırdıkları öğrencileri yeniden askeri okullara sokma hazırlığı yapıyorlar. Yalnız bir hataları var; görülmediklerini zannediyorlar...

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet