sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

İmha edilen terörist Sofi Nurettin'in kanlı geçmişi ortaya çıktı! HDP'li Selahattin Demirtaş'la 6.5 saatlik gizli toplantı

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan, terör örgütü PKK Merkez Komitesi ve sözde HPG Askeri Konsey üyesi terörist 'Sofi Nurettin' kod adlı Nurettin Halef El Muhammed etkisiz hale getirildi. Örgütün kara kutusu olarak bilinen Sofi Nurettin 2014 yılında HDP Genel Başkanı Sehalattin Demirtaş ile çadırda 6,5 saat süren gizli bir toplantı gerçekleştirmiş, ardından örgütün taktik ve stratejilerine dair alacağı pozisyonu Abdullah Öcalan'a aktarması için Demirtaş'a iletmişti. İşte terörist Sofi Nurettin'in 30 yıllık kanlı geçmişi!

İmha edilen terörist Sofi Nurettin'in kanlı geçmişi ortaya çıktı! HDP'li Selahattin Demirtaş'la 6.5 saatlik gizli toplantı
İmha edilen terörist Sofi Nurettin'in kanlı geçmişi ortaya çıktı! HDP'li Selahattin Demirtaş'la 6.5 saatlik gizli toplantı Admin
Bu içerik 85 kez okundu.
Reklam

İşte o hainin 30 yıllık kanlı geçmişi! Yüzlerce katliamın baş faili 

Giriş Tarihi: 19.5.2021  10:22 Son Güncelleme: 19.5.2021  10:46

İmha edilen  'in kanlı geçmişi ortaya çıktı! HDP'li 'la 6.5 saatlik gizli toplantı

Son dakika | İşte terörist Sofi Nurettin'in 30 yıllık kanlı geçmişi!

Son dakika haberi... Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden Sofi Nurettin kod adlı Nureddin Halef El Mouhammad, MİT'in düzenlediği operasyonda öldürüldü. Başına 10 milyon liralık ödül konan azılı teröristin örgüt içindeki etkinliği dikkat çekti. PKK'nın 'de yaptığı kanlı eylemlerin çoğunda imzası bulunan Sofi Nurettin, örgüt içinde en önemli teröristlerinde başında geliyordu. Terörist Nurettin, 2014 yılında HDP Genel Başkanı Sehalattin Demirtaş ile çadırda 6,5 saat süren gizli bir toplantı gerçekleştirmiş, ardından örgütün taktik ve stratejilerine dair alacağı pozisyonu Abdullah Öcalan'a aktarması için Demirtaş'a iletmişti. 2005-2008 yıllarında Diyarbakır kırsalında çok sayıda kanlı saldırıların da baş sorumlusu olan Sofi Nurettin, askeri taktikleri ve eylemsellik yönünün çok güçlü olması nedeniyle örgüt içindeki alt kademe teröristler arasında "Kürt Che Guevara" olarak anılıyordu.

GÜNDEMSabah

Son dakika | İşte terörist Sofi Nurettin'in 30 yıllık kanlı geçmişi!

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan, terör örgütü  Merkez Komitesi ve sözde HPG Askeri Konsey üyesi  '' kod adlı Nurettin Halef El Muhammed etkisiz hale getirildi. Örgütün kara kutusu olarak bilinen Sofi Nurettin 2014 yılında HDP Genel Başkanı Sehalattin Demirtaş ile çadırda 6,5 saat süren gizli bir toplantı gerçekleştirmiş, ardından örgütün taktik ve stratejilerine dair alacağı pozisyonu Abdullah Öcalan'a aktarması için Demirtaş'a iletmişti. İşte terörist Sofi Nurettin'in 30 yıllık kanlı geçmişi!

Sofi Nurettin kanlı geçmişi ortaya çıktı!

İçişleri Bakanlığının en çok aranan azılı teröristler listesinin 10 milyonluk kırmızı kategorisinde yer alan Sofi Nurettin kod adlı Nureddin Halef El Mouhammad'ın ölümü PKK'da şok etkisi yarattı. 1989'da Suriye'den örgüte katılan Sofi Nurettin, Abdullah Öcalan'ın Şam'daki Villasında aldığı ideolojik eğitimin ardından dağ kadrosuna geçti. 1991-1994 yıllarında Türkiye'ye sızarak Şırnak'ın Cudi, Gabar Dağlarında kaldı.

İşte o hainin 30 yıllık kanlı geçmişi! Yüzlerce katliamın baş faili 

İşte o hainin 30 yıllık kanlı geçmişi! Yüzlerce katliamın baş faili Sofi Nurettin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında MİT'in operasyonuyla öldürüldüğünü açıkladığı 10 milyon liralık kırmızı listede yer alan  kod adlı Nureddin Halef El Mouhammad, terör örgütü 'nın en kritik isimlerinden biriydi. Örgütün kara kutusu olarak bilinen Sofi Nurettin 2014 yılında HDP Genel Başkanı Sehalattin Demirtaş ile çadırda 6,5 saat süren gizli bir toplantı gerçekleştirmiş, ardından örgütün taktik ve stratejilerine dair alacağı pozisyonu 'a aktarması için Demirtaş'a iletmişti. 2005-2008 yıllarında Diyarbakır kırsalında çok sayıda kanlı saldırıların da baş sorumlusu olan Sofi Nurettin, askeri taktikleri ve eylemsellik yönünün çok güçlü olması nedeniyle örgüt içindeki alt kademe teröristler arasında "Kürt Che Guevara" olarak anılıyordu.

İçişleri Bakanlığının en çok aranan azılı teröristler listesinin 10 Milyonluk kırmızı kategorisinde yer alan Sofi Nurettin kod adlı Nureddin Halef El Mouhammad'ın ölümü PKK'da şok etkisi yarattı. 1989'da Suriye'den örgüte katılan Sofi Nurettin, Abdullah Öcalan'ın Şam'daki Villasında aldığı ideolojik eğitimin ardından dağ kadrosuna geçti. 1991-1994 yıllarında Türkiye'ye sızarak Şırnak'ın Cudi, Gabar Dağlarında kaldı.

ŞAHİN KANADI TEMSİL EDİYORDU

Örgüt içinde gaddarlığı ve yaptığı katliamlarla hızla yükselen Sofi Nurettin Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra PKK'nın silahlı kolu HPG'nin Askeri Konsey üyeliğine seçildi. Örgüt içindeki "Şahinler" kanadına yakın isimlerden olan ve Türkiye düşmanlığıyla bilinen Sofi, Apo'nun İmralı savunmaları sırasında "PKK şartsız ve koşulsuz olarak Türkiye'yi terk edip sınır dışına çıkmalıdır" çağrısına da örgüt içindeki Suriyeliler kanadıyla şiddetle karşı çıkmıştı. Sofi sözde Orta saha sorumlusu olarak 2003-2008 yıllarında Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Muş, Elazığ, Batman ve Bitlis kırsalında toplam 196 silahlı eylemde aralarında sivil vatandaşlarında bulunduğu asker, polis ve koruculardan oluşan 147 kişinin şehit edildiği kanlı saldırıları planlayıp bizzat emrini verdi.

DEMİRTAŞ'LA GİZLİ 6,5 SAAT TOPLANTI

Murat Karayılan'ın çağrısıyla korumalarıyla Kandil'e geçen Sofi, Fehman Hüseyin ile Murat Karayılan arasındaki iktidar mücadelesi nedeniyle yapılan sözde genişletilmiş HPG Konferansıyla Bahoz Erdal'ın yerine geçerek PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin genel sorumlusu oldu. 2014 yılında Kandil'e giden HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile çadırda 6,5 saat gizli bir toplantı yaptı ve örgütün bu döneme ilişkin taktik ve stratejilerini içeren bilgileri Abdullah Öcalan'a aktarmak üzere Demirtaş'a iletti. Murat Karayılan liderliğinde beş kişilik sözde Halk Savunma Merkezi Kuzey Sevk İdare Komutanlığı yapılanmasını oluşturması üzerine Sofi, bu kez Suriye'nin Kuzeyindeki PYD-YPG'nin başına geçti.

FRANSIZ, ABD VE RUS GENERALLERLE GÖRÜŞÜYORDU

Suriyeli Ferhat Abdi Şahin ile birlikte ABD, Fransız ve Rus üst düzey askeri generallerle gizli toplantılar yaptı. Kısa süre önce Suriye'den iki korumayla Kuzey Irak'a geçiş yaptığı belirlenen Sofi Nurettin MİT bünyesindeki Dış Operasyonlar Başkanlığı ile Sinyal İstihbaratı Başkanlığının saniye saniye takibi sonucu nokta operasyonla öldürüldü. Örgüt içinde "Efsane" olan Sofi Nurettin'in Diyarbakır kırsalındayken bizzat katıldığı, emrini ve talimatını verdiği, planlamasını yaptığı kanlı saldırıların Başsavcılık, Jandarma ve polis kayıtlarındaki acı kronolojisi ise şöyle:

İŞTE O KATLİAMLAR

* 29 Mayıs 2005: Lice Kayacık Jandarma Karakolunda görevli askerlere erzak taşıyan traktöre mayınlı saldırıda erler Doğan Yarlıtaş, Musa Memiş ve traktörü kullanan Hüseyin ve Taha Bolat kardeşlerin şehit edilmesi.
* 13 Ağustos 2005: Elazığ Valisi Kadir Koçdemir'in aracına bombalı saldırıda Valinin hafif yaralanması
* 14 Ekim 2005: Lice ilçesi Fis Ovasında jandarma astsubay Erbu Serpan'ın şehit edilmesi
* 8 Nisan 2006: Elazığ Alacakaya'da bombalı saldırıda Elazığ İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Alim Yılmaz ile er Sinan Gümüştaş'ın şehit edilmesi, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Ergülmez ile koruması Erkut Kaya'nın yaralanması

* 17 Nisan 2006: Bingöl Yayladere'de Arıcılık yapan Kemal Bektaşoğlu'nun kurşuna dizilmesi
* 4 Haziran 2006: Bingöl Ortaçanak Köyünde Muhittin Karaca'nın elektrik direğine asılarak infaz edilmesi
* 4 Haziran 2006: Bingöl Topalan Köyünde piyade er Ömer Yankayış'ın şehit edilmesi, 9 askerin yaralanması
* 27 Haziran 2006: Bingöl Genç Tapan tepe üs bölgesindeki askerlere Poğaça götüren araca saldırıda Mehmet Emin Oksak adlı vatandaşın öldürülmesi, ikisinin yaralanması* 27 Haziran 2006: Bingöl Ortaçanak Köyünde Köylü Osman Koca'nın işkence edilerek öldürülüp elektrik direğine asılması
* 27 Temmuz 2006: Bingöl Genç Yazkonağı Köyünde zırhlı askeri araca saldırıda Bingöl Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanı Binbaşı Adil Karagöz'ün şehit edilmesi, Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Hayati Aydın, uzman çavuş Hüseyin Kılıç'ın yaralanması.
* 16 Ocak 2007: Lice Güldiken Köyünde Başçavuş Kadir Aydın'ın şehit edilmesi* 3 Mayıs 2007: Lice Baharlar Köyünde Üsteğmen Muhammet Ali Demir'in şehit edilmesi, 3 askerin yaralanması
* 31 Mayıs 2007: Bingöl'ün Kartal Yaylasında orman işçileri Hamza Çakar, Cevdet Çakar, Sıddık Çağatay, Ramazan Çağatay'ın öldürülmesi
* 13 Eylül 2007: Lice Akçabudak Köyünde Tarhan Alev adlı köylünün zincirle ağaca bağlanarak işkenceyle öldürülmesi
* 7 Ekim 2007: Lice Cum Boğazında Caner Örengül adlı askerin şehit edilmesi

* 13 Haziran 2007: Elazığ Kovancılarda uzman çavuş Cihan Kızıltaş'ın şehit edilmesi.
* 15 Ekim 2007: Bingöl Kiğı Bilice Köyünde Yakup Buruş adlı askerin şehit edilmesi
* 12 Nisan 2008: Bingöl Kiğı Topraklık Köyünde Köylü Serkan Cömert'in kaçırılıp kurşuna dizilmesi

 * 14 Haziran 2008: Bingöl Yayladere Alınyazı Ormanlarında onbaşı Dursun Buz'un şehit edilmesi
* 2 Eylül 2008: Bingöl Kiğı İlçesi Tekbaş Karakoluna saldırıda Ramazan Demirci, Eyüp Gürsoy adlı askerlerin şehit edilmesi.
* 8 Ekim 2008: Diyarbakır'da polis servis aracına saldırıda Duran Karabuğaş, Adem Seyfioğlu, Ahmet Kılıçarslan, Ramazan Tavşancı, Vedat Ulu adlı polislerin şehit edilmesi, 25 polisin yaralanması.

* 19 Kasım 2008: Lice'deki Kayacık Karakoluna saldırıda İsmail Uygun, Fevzi Güngör adlı askerlerin şehit edilmesi, 11 askerin yaralanması
* 29 Nisan 2009: Lice'de zırhlı askeri aracın saldırıda Salih Akyürek, Onur Görmez, Emrah Polat, Erdal Oral, Zeynel Direkçi, İlhami Hardal, Murat Çavdar, Mehmet Ali Karaduman ve Miktat Beder adlı askerlerin şehit edilmesi.

Son dakika: MİT ve TSK ABD'yi şoke etti! Türkiye sinsi Sofi Nurettin planını suya düşürdü

Son dakika: MİT ve TSK ABD'yi şoke etti! Türkiye sinsi Sofi Nurettin planını suya düşürdü

Terör örgütü elebaşı Sofi Nurettin'in MİT ve TSK’nın müthiş operasyonuyla etkisiz hale getirilmesi ABD'nin hayallerini suya düşürdü.

Video Player

 

 

 

 

 

00:00 | 00:00

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

TERÖRİST SOFİ NURETTİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ! TARİHİ OPERASYONDAN DETAYLAR

GALERİNİN DEVAMI<p>İçişleri Bakanlığı ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan PKK Merkez Komitesi ve HPG Askeri Konsey üyesi Sofi Nurettin kod adlı Halef El Muhammed, 8 Mayıs'ta Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirildi.</p>
<p>Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Murat Karayılan ile birlikte Halk Savunma Merkezi (HSM) Merkez Karargâhı yürütmesinde yer alan Sofi Nurettin kod adlı Halef El Muhammed’in bugüne kadar örgütün askeri kanadında etkisiz hale getirilen en üst düzeydeki terörist olduğu belirtildi. YPG Suriye Genel Sorumlusu olduğu 2015-2020 yıllarında Suriye’den ülkemize yönelik tüm silahlı eylem ve faaliyetlerin en tepedeki yöneticisi olan Halef El Muhammed, son olarak şubat ayında Gara’da gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Operasyonu sırasında TSK’ya karşı eylemleri komuta etmiş ve 13 masum vatandaşımızın şehit edilmesi talimatını vermişti.</p>
<p>Sözde Suriye genel sorumlusu olarak Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtları sırasında TSK’ya karşı yürütülen faaliyetleri yöneten Halef El Muhammed, örgüt için hezimete dönüşen harekâtlardan sonra bir süre çalışmalarını gözlerden uzak yürüttü. İntikal eden istihbarat raporları doğrultusunda analistler, Sofi Nurettin’in Suriye’den ayrıldığı kanaatine vardı. Bunun üzerine teröristin yerinin tespit edilerek etkisiz hale getirilmesi amacıyla özel bir ekip kuruldu.</p>

PKK’nın Suriye’deki bir numarası olan terörist, güvenlik tehdidi yaşadığı dönemlerde Amerikalı askerlerin bulunduğu kampta korunuyordu. Pentagon, Suriye eylemlerini Sofi Nurettin ve Şahin Cilo ile planlıyordu.

Başkan Erdoğan 'müjde' deyip duyurdu!

Barış Pınarı Harekatı’ndan sonra örgüt içinde zor duruma düşen bu iki isme ABD’liler kalkan oldu. Suriye’de Şahin Cilo’nun, Kandil’de Sofi Nurettin’in önü açıldı. ABD, Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın başına ödül koyarken Sofi’yi dışarıda tuttu.

MİT eylem hazırlığındaki 2 teröristi etkisiz hale getirdi

SOFİ NURETTİN'İ ÖRGÜTÜN BAŞINA GETİRMEYİ PLANLIYORLARDI

MİT ve TSK’nın kırmızı listede aranan “Sofi Nurettin” kod adlı PKK elebaşı Halef El-Muhammed’i etkisiz hale getirmesi, ABD’nin Suriye planlarına ağır darbe vurdu. Pentagon’un “Şahin Cilo” kod adlı PKK elebaşı Ferhat Abdi Şahin’den sonra Suriye’de en çok destek verdiği isim olan Sofi Nurettin, bir dönem bizzat ABD askerleri tarafından korundu. Örgütün 3 elebaşına ödül koyan ABD’nin, Sofi Nurettin’i bunlardan boşalacak yere getirmeyi planladığı belirtiliyor.

ABD ASKERLERİ KORUYOR

Operasyon sadece PKK’ya değil, ABD’ye de ağır bir cevap oldu. Çünkü Sofi Nurettin, ABD’nin Suriye’deki taşeronu konumundaydı. PKK elebaşını ABD’li askerlerin koruduğu, teslim olan ve yakalanan teröristlerin ifadelerine yansımıştı. 2020 başında teslim olan terörist V.A., “Sofi Nurettin isimli üst düzey örgüt mensubunun Amerikalı askerler ve PYD/YPG’lilerin bulunduğu büyük bir kampta kaldığını biliyorum” diyerek ABD’nin elebaşına verdiği önemi ortaya koydu.

BARIŞ PINARI SONU OLDU

Terör örgütünün Barış Pınarı Harekatı’yla bozguna uğratılmasının ardından, PKK’nın Suriye yönetiminde yaşanan değişim, teslim olan terörist ifadelerine yansıdı. Terörist M.D. Sofi Nurettin’in görev değişimini şöyle anlattı: “Sofi Nurettin YPG ve KASEDE denilen Özgür Demokratik Suriye Güçlerinden sorumluydu. Barış Pınarı Harekatı sonrası Nisan 2020’de görevden alınıp yerine Bahoz Erdal görevlendirildi. YPG’den sorumlu Şahin Cilo da diplomasi sorumlusu oldu.”

BAŞINA ÖDÜL KOYMADILAR

Barış Pınarı’ndan sonra örgütte zor duruma düşen Sofi Nurettin ve Şahin Cilo’ya ABD kalkan oldu. Örgütü Suriye’de yeniden yapılandırmak için harekete geçen ABD, temsilcileri aracılığıyla PKK’nın tepe yönetimi ile sık sık bir araya geldi. Bu toplantılarda Suriye’de Şahin Cilo’nun, Kandil’de ise Sofi Nurettin’in önünün açılması istendi. Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın yakalanmaları için para ödülü koyan ABD’nin Sofi Nurettin’i es geçmesi, planı deşifre etti.

PETROL PARALARI SOFİ’YE

Sofi Nurettin, ABD’nin petrol planlarının da merkezindeydi. ABD askerlerinin koruduğu petrol kuyularından çıkan petrolün pazarlamasından o sorumluydu. Petrolü yerel halk ve Irak/İran üzerinden Avrupa’ya satan Sofi Nurettin para trafiğini kontrol ediyordu. Yakalanan bir teröristin verdiği ifadeler şöyle: “Zırhlı araçlarla 4 günde bir gelen milyonlarca dolar, Rumeylan’da Sabri Ok ve Sofi Nurettin’in bulunduğu yere götürülüyordu. Sofi Nurettin’in yanında Danimarka, İsveç, Fransa, Mısır ve Hollanda’dan temsilciler de vardı. Ara ara gelip kuyulardan numune alıyorlardı.”

PKK’YA DESTEK SÖZÜ VERDİLERİ

PKK’ya Suriye’de on binlerce TIR silah veren ABD, terör örgütü ile siyasi muhataplık seviyesini üst düzeye taşıdı. ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Joey Hood ve beraberindeki heyet, önceki gün Şahin Cilo kod adlı elebaşı Ferhat Abdi Şahin’le bir araya gelip, örgüt kontrolündeki Demokratik Suriye Meclisi ve örgüte müzahir aşiret liderleriyle temaslarda bulundu. ABD’den yapılan açıklamada ziyarette “siyasi çözüm”, “DEAŞ” ve “bölgedeki istikrar” başlıklarının ele alındığı öne sürüldü. Terörist Şahin Cilo da ziyarette koalisyonun bölgede kalıcı olacağı garantisi verildiğini aktardı: “Uluslararası koalisyon güçlerinin DEAŞ karşısında tam bir zafer elde etmek, istikrarı desteklemek ve Özerk Yönetimi güçlendirmek için bölgede kalacağı vurgulandı.”

Saklandığı delikte böyle vuruldu Son dakika | Gara katili Sofi Nurettin öldürüldü, PKK karıştı: Sahiplerini tehdit ettiler! Sofi Nurettin böyle yok edildi! Her şey tam da o noktada başladı! Gara'da F-16 ile nokta atış... Başkan Erdoğan açıklamıştı! Bugüne kadar PKK’da etkisiz hale getirilen en üst düzey isim SON DAKİKA: Terörist Sofi Nurettin'in haberi Gara şehidinin ailesine 'hediye' oldu! Çocuklarının doğum günüydü Abdullah Ağar, A Haber'de açıkladı! Etkisiz hale getirilen terörist Sofi Nurettin'le ilgili çarpıcı detaylar

Şehitlerin intikamı böyle alındı!ŞEHİTLERİN İNTİKAMI BÖYLE ALINDI!

Adım adım “Sofi Nurettin” operasyonuADIM ADIM “SOFİ NURETTİN” OPERASYONU

Sofi Nurettin böyle etkisiz hale getirildi!SOFİ NURETTİN BÖYLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

“Sofi Nurettin”e nokta operasyon!"SOFİ NURETTİN"E NOKTA OPERASYON!

Terörist Sofi Nurettin'e operasyonda dikkat çeken ayrıntı!TERÖRİST SOFİ NURETTİN'E OPERASYONDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI!

Terörist Sofi Nurettin böyle vuruldu!TERÖRİST SOFİ NURETTİN BÖYLE VURULDU!

Darısı diğer elebaşılarına!"DARISI DİĞER ELEBAŞILARINA!"

PKK’nın Suriye Sorumlusu Sofi Nureddin kimdir?PKK'NIN SURİYE SORUMLUSU SOFİ NUREDDİN KİMDİR?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet