sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

Başkan Erdoğan'dan dünyaya İsrail çağrısı: Derhal durdurulmalıdır

"İsrail'in, insanlığın ortak kurumlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Aksi takdirde, dünyada hiçbir insanın uluslararası kurumlara ve kurallara güveni kalmaz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme 'dur' demezse, 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir. Unutulmamalıdır ki, Kudüs tüm dünyadır, oradaki Müslümanlar da tüm insanlıktır

Başkan Erdoğan'dan dünyaya İsrail çağrısı: Derhal durdurulmalıdır
Başkan Erdoğan'dan dünyaya İsrail çağrısı: Derhal durdurulmalıdır Admin
Bu içerik 118 kez okundu.
Advert

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan 'Dünya 5'ten büyüktür' vurgulu  çağrısı: 'in eylemleri derhal durdurulmalıdır

Giriş Tarihi: 12.05.2021  23:44 Güncelleme Tarihi: 13.05.2021  04:38

Başkan Erdoğan'dan dünyaya İsrail çağrısı: Derhal durdurulmalıdır

Son dakika haberi... Başkan , Twitter hesabından 'in hukuksuzluklarıyla ilgili İngilizce çağrıda bulundu. Başkan Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Müslümanlara yönelik saldırılarının derhal durdurulmasını istedi.

Başkan Erdoğan'dan dünyaya İsrail çağrısı: Derhal durdurulmalıdır

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Müslümanlara yönelik alçak saldırılarının derhal durdurulması için sosyal medya hesabı Twitter üzerinden tüm dünyaya çağrı yaptı.

Başkan , "İnsanlığın ortak kuruluşlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve tüm insani değerlere aykırı olan 'in eylemleri derhal durdurulmalıdır" açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'dan dünyaya 'Filistin' çağrısı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Müslümanlara yönelik alçak saldırılarının derhal durdurulması için sosyal medya hesabı Twitter üzerinden tüm dünyaya çağrı yaptı.

Erdoğan, "İnsanlığın ortak kuruluşlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve tüm insani değerlere aykırı olan İsrail'in eylemleri derhal durdurulmalıdır" dedi.Başkan Erdoğan paylaşımında "Dünya 5'ten büyüktür" vurgusu da yaptı.İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"İsrail'in insanlığın ortak kurumlarının kararlarına temel insan haklarına uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri, derhal durdurulmalıdır"

"BM Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme dur demezse 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir.""KUDÜS'ÜN ONURUNU HER BİR MÜSLÜMANIN BOYNUNUN BORCUDUR"
Başkan Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı Twitter üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Başkan Erdoğan: İsrailin eylemleri derhal durdurulmalıdırBAŞKAN ERDOĞAN: İSRAİL'İN EYLEMLERİ DERHAL DURDURULMALIDIR

Erdoğan, "İnsanlığın ortak kuruluşlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve tüm insani değerlere aykırı olan İsrail'in eylemleri derhal durdurulmalıdır" dedi.

Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı mesajda şunları kaydetti:

"İsrail'in, insanlığın ortak kurumlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Aksi takdirde, dünyada hiçbir insanın uluslararası kurumlara ve kurallara güveni kalmaz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme 'dur' demezse, 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir. Unutulmamalıdır ki, Kudüs tüm dünyadır, oradaki Müslümanlar da tüm insanlıktır."

Başkan Erdoğan paylaşımında, "Mukaddes şehir Kudüs'ün onurunu, şerefini, izzetini, haysiyetini korumak her bir Müslümanın boynunun borcudur." ifadelerine yer verdi.

 İsrail ile 'ateşkes' önerisini reddetti: "ız için savaşıyoruz"

Giriş Tarihi: 13.05.2021  03:22  Son Güncelleme:13.05.2021 03:29

Son dakika: Terör devleti , mazlum  halkına saldırılarını sürdürüyor! Gerçek mermilerle camiye saldırdılar

Son dakika haberi... Terör devleti , mazlum  halkına olan saldırılarını sürdürüyor. ist İsrail, şimdi de  kentinde Filistinlilerin bulunduğu camiye gerçek mermilerle saldırdı. Saldırıların artmasıyla birlikte camilerden anonslar yapılarak "İsrailli Yahudilerin camiyi yakmaya çalıştığı" belirtilerek, Filistinli gençler camiyi savunmaya çağrıldı.

Terör devleti yakıp yıkıyor

Son dakika haberi... Terör devleti İsrail, mazlum Filistin halkına olan saldırılarını sürdürüyor. Siyonist İsrail, şimdi de Lid kentinde Filistinlilerin bulunduğu camiye gerçek mermilerle saldırdı. Saldırıların artmasıyla birlikte camilerden anonslar yapılarak "İsrailli Yahudilerin camiyi yakmaya çalıştığı" belirtilerek, Filistinli gençler camiyi savunmaya çağrıldı.

Terör devleti zıvanadan çıktı! Bölgeden korkunç haberler geliyor

Katil İsrail'den Filistinlilere gerçek mermilerle saldırdı!

Son dakika haberleri... Katil 'in Filistinlilere yönelik saldırıları devam ediyor. Siyonist İsrail, şimdi de  kentinde Filistinlilerin bulunduğu camiye gerçek mermilerle saldırdı. Saldırıların artmasıyla birlikte camilerden anonslar yapılarak "İsrailli Yahudilerin camiyi yakmaya çalıştığı" belirtilerek, Filistinli gençler camiyi savunmaya çağrıldı.

Katil İsrail'den Filistinlilere gerçek mermilerle saldırdı!

Son dakika haberi... Terör devleti , mazlum  halkına olan saldırılarını sürdürüyor. Siyonist İsrail, şimdi de  kentinde Filistinlilerin bulunduğu camiye gerçek mermilerle saldırdı. Saldırıların artmasıyla birlikte camilerden anonslar yapılarak "İsrailli Yahudilerin camiyi yakmaya çalıştığı" belirtilerek, Filistinli gençler camiyi savunmaya çağrıldı.

GERÇEK MERMİLERLE ATEŞ AÇTILAR
Filistinli avukat Halid Zabarka, sosyal medyada paylaştığı görüntülü mesajında, "İsrailli Yahudiler akşam namazını kıldıktan sonra Lid kent merkezindeki büyük camiye saldırdı. (İsrailliler) Namaz sırasında üzerimize gerçek mermilerle ateş açtı. Filistinli gençler, burada onlara direndi ve buradan püskürttü." dedi.

Tüm Filistinlilere Lid kentine gelmeleri çağrısı yapan Zabarka, İsrail polisinin yerleşimcilerin kente gelmesine izin verdiğini ve fanatik grupların şehir içinde silahlı gruplar halinde gezdiklerini belirtti.

Aynı zamanda 'nin yasaklı kuzey kanadının lideri 'ın da avukatı Zabarka, "polisin kendilerini korumadığını, kendilerini savunmak için silah istediklerini" söyledi.

TAŞLARLA CAMİYE SALDIRDILAR
Öte yandan İsrailli foto muhabiri , AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir grup İsraillinin Lid kentindeki 'ne taşlarla saldırdığını anlattı.

İsrail'in Lid şehrinde İsrail vatandaşı Filistinliler ve Yahudiler yaşıyor.

CAMİDEN ANONSLAR YAPILIYOR
Sosyal medya paylaşımlarında ayrıca, İsrail'in kuzeyindeki  şehrinde bulunan 'nden yapılan anonsta, "İsrailli Yahudilerin camiyi yakmaya çalıştığı" belirtilerek, Filistinli gençler camiyi savunmaya çağrıldı.

Daha sonra yapılan bir paylaşımda, imam, gençlerin yardıma geldiğini, camiyi koruduğunu ve Yahudilerin ibadethaneyi yakma girişiminin engellendiğini aktardı.

LİD KENTİNDE YENİDEN KARGAŞA
Ülkede yaşanan gelişmelerin ardından İsrail ve Filistinlilerin bir arada yaşadığı özellikle Akka, Lid gibi kentlerde iç çatışmalar çıkabileceği yönünde basında çok sayıda yorum yer almıştı.

İsrail'in Lid kentinde bir Yahudi'nin Filistinliyi şehit etmesiyle başlayan olaylar nedeniyle olağanüstü hal ve 21.00-04.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

İşgal altındaki Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa'da yaşananların ardından İsrail vatandaşı Filistinlilerin yaşadığı birçok kent ve beldede Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya destek gösterileri düzenlenmiş, gösterilere katılan çok sayıda Filistinli de İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

Kassam Tugayları ateşkes önerisini reddetti!

 İsrail ile 'ateşkes' önerisini reddetti: "ız için savaşıyoruz"

, terör devleti İsrail ile 'ateşkes' önerisini kesin bir dille reddetti. 'ndan yapılan açıklamada, “Biz kesin bir şekilde ateşkes görüşmelerini reddediyoruz. ız için savaşıyoruz. Barış arayanlar şimdiye kadar neredeydiniz?" ifadelerine yer verildi.

AJANSLAR

Kassam Tugayları ateşkes önerisini reddetti!

İşgaci terör devleti İsrail'in hükümetinin abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yönetimi elinde bulunduran Hamas ile ateşkese varılması önerisini reddettiği bildirildi.TEL AVIV'E HAMAS İLE ATEŞKES YAPIN ÇAĞRISI
Yediot Aharonot gazetesinde yer alan habere göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı, Tel Aviv yönetimine Hamas ile ateşkese varılması önerisinde bulundu.

Haberde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün akşam yapılan güvenlik kabinesi toplantısında Moskova'nın ateşkes önerisini geri çevirdiği konusunda kabine üyelerini bilgilendirdiği ifade edildi. Söz konusu toplantıda İsrail ordusuna Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını yoğunlaştırılması talimatı verilmişti.

KASSAM TUGAYLARI'NDAN AÇIKLAMA: PEYGAMBER MİRASI AKSAMIZ İÇİN SAVAŞIYORUZ

Kassam Tugayları ateşkes önerilerini kesin bir dille reddetti.Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, "Biz kesin bir şekilde ateşkes görüşmelerini reddediyoruz. Peygamber mirâsı Aksâmız için savaşıyoruz. Barış arayanlar şimdiye kadar neredeydiniz?! Neden şimdi, yoksa füzelerimiz size de mi acı verdi?! Yoksa füzelerimizi bu şekilde etkili beklemiyor muydunuz?!'' ifadeleri kullanıldı.

İSRAİL'İN SAVUNMA BAKANI BENNY GANTZ'I KORKU SARDI
Times of Israel'de yer alan habere göre Gantz, sokaklardaki şiddet olaylarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Bam Yat, Acre, Lid ve diğer kentlerde bu gece meydana gelen olayları "şok edici" ve "mide bulandırıcı" olarak niteleyen Gantz'ın, "Gazze'deki savaşı kazanıp, evdeki (savaşı) kaybetmemeliyiz." uyarısında bulunduğu aktarıldı.

 Abbas:  kırmızı çizgidir, Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz

 Mahmut Abbas, ’ün kırmızı çizgi olduğunu, Kudüs’ün işgalden kurtulmasıyla ancak barış, güven ve istikrar ortamının sağlanacağını söyledi. Haberin detayları...

Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz

Abbas, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde bulunan Filistin Devlet Başkanlık Sarayı'nda yaptığı konuşmada İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'ya yönelik saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail'in Gazze Şeridi, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere karşı amansız bir saldırı gerçekleştirdiğine dikkati çeken Abbas, "Kudüs, Gazze ve Batı Şeria'da halkımıza yönelik gerçekleştirilen barbarca saldırganlığı durdurmak için tüm çabamızı sürdürüyoruz." dedi.

Abbas, "İsrail saldırganlığı tüm sınırları aştı. Böylece tüm uluslararası hukuku ve örfü ayaklar altına aldı." ifadelerini kullandı.

İsrail'in saldırılarının Filistin halkının ulusal birliğinin önemini arttırdığına vurgu yapan Abbas, bu ulusal birliğin Filistin halkının savunulması için şart olduğunu kaydetti.

Abbas, ABD ve İsrail'e hitaben, "Bardak taştı artık! Gidin başımızdan. Yakamızı bırakın artık. Vatanımızdan çıkmayacağız, gözünüze bir diken gibi batmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Filistin yönetimi olarak ABD ile iletişim halinde olduklarına vurgu yapan Abbas, "Kudüs, Arap ve İslam'ın olarak kalacaktır. Kudüs'ün çağrısı tüm dünyayı birleştiriyor." ifadelerini kullandı.

Abbas, "Kudüs kırmızı çizgidir, Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz." şeklinde konuştu.

KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda, 16'sı çocuk, 5'i kadın 1'i yaşlı olmak üzere 65 Filistinli şehit oldu, 365 kişi de yaralandı.

12.05.2021 22:13 Son Güncelleme: 12.05.2021 22:46

Son dakika: 'de insanlık ölüyor!  devleti 'den alçak saldırı: 165 şehit, 365 yaralı

 devleti , tüm dünyayının gözü önünde insanlık suçu işlemeye devam ediyor... İsrail'in 'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit oldu. İsrail saldırılarında şehit sayısı 165, yaralı sayısı ise 365'e yükseldi.

Gazze'de insanlık ölüyor!

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 165'e ulaştı.Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in bölgeye düzenlediği son saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit oldu.

İsrail'in 10 Mayıs Pazartesi gününden bu yana Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda, 16'sı çocuk, 5'i kadın 1'i yaşlı olmak üzere 65 Filistinlinin şehit olduğu, yaralı sayısının ise 365'e çıktığı kaydedildi.


Bakanlık, daha önce yaptığı açıklamada Gazze'deki şehit sayısını 56, yaralı sayısını da 335 olarak duyurmuştu.


KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR
Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet