sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin diplomasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü. Görüşmelerde, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin diplomasisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin diplomasisi Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Reklam

Son Dakika Haberi... Başkan Erdoğan uluslararası toplumu harekete geçirdi

Giriş Tarihi: 10.5.2021  23:37 Son Güncelleme: 11.5.2021  00:32

Son Dakika Haberi... Başkan Erdoğan uluslararası toplumu harekete geçirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü. Görüşmelerde, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

 Son Dakika Haberi... 'in, Filistinlilere uyguladığı insanlık dışı saldırılara yönelik yoğun bir diplomasi trafiğine giren Başkan Erdoğan, uluslararası toplumu harekete geçirdi.   konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanımız Sayın , BM başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır. Dünyanın bu zulme karşı üç maymunu oynamasına daha fazla seyirci kalmayacağız. ’in adım adım işgal edilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Son Dakika Haberi... Başkan Erdoğan uluslararası toplumu harekete geçirdi

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Mescid-i Aksa diplomasisi!

Son dakika haberine göre Başkan Erdoğan,  Başkanı Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan görüşmelerde İsrail'in Kudüs'teki saldırılarını "terör" olarak nitelendirerek Filistinlilere yaşatılan zulmü en sert şekilde kınadı. Başkan Erdoğan daha sonra Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri es-Sabah ile görüştü.

AJANSLAR

Başkan Erdoğan'dan peş peşe 'Mescid-i Aksa' görüşmesi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile ayrı ayrı birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmelerde, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

"KUDÜS'ÜN İZZETİNİ KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Erdoğan, görüşmelerde, İsrail'in Kudüs'teki saldırılarını "terör" olarak nitelendirerek, sadece Müslümanların değil, bütün bir insanlığın vicdanını yaralayan bu alçakça saldırıları ve Filistinlilere yaşatılan zulmü en sert şekilde kınadığını ifade etti.

İsrail'in uyguladığı terörü ve işgali durdurmak için başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyayı harekete geçirmek üzere ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin her zaman Filistin davasının destekçisi olmaya, Filistinli kardeşlerinin yanında durmaya ve Kudüs'ün izzetini korumaya devam edeceğini belirtti.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI
Başkan Erdoğan'ın konuya ilişkin yaptığı paylaşım şöyle:

"Değerli kardeşim,

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile ayrı ayrı birer telefon görüşmesi gerçekleştirdim.

İsrail'in Kudüs'teki saldırılarını "terör" olarak nitelendirerek, sadece Müslümanların değil bütün bir insanlığın vicdanını yaralayan bu alçakça saldırıları ve Filistinlilere yaşatılan zulmü en sert şekilde kınadığımı ifade ettim.

İsrail'in uyguladığı terörü ve işgali durdurmak için başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyayı harekete geçirmek üzere elimizden geleni yapacağımızı vurguladım.

Türkiye'nin her zaman Filistin davasının destekçisi olmaya, Filistinli kardeşlerinin yanında durmaya ve Kudüs'ün izzetini korumaya devam edeceğini belirttim."

2 KRİTİK GÖRÜŞME DAHA
Başkan Erdoğan daha sonra Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüştü.

Filistin diplomasisi

"SALDIRILARIN MUHATABI BÜTÜN MÜSLÜMANLARDIR"
Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüşmeside, İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarının muhatabının esasında bütün Müslümanlar olduğuna işaret ederek, bu saldırıları ve zulmü durdurmak için Türkiye ve Ürdün'ün birlikte çalışmasının önemli olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kuveyt Emiri es-Sabah ile gerçekleştirilen görüşmede İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Başkan Erdoğan, görüşmede İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik alçakça saldırılarının durdurulması, uluslararası camianın bu saldırılara güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi ve Filistin'e destek olunması için Türkiye ve Kuveyt'in birlikte çalışmasının önemli olduğunu ifade etti.

Yaralı sayısı <br>549'a yükseldi

ALTUN'DAN AÇIKLAMA
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Başkan Erdoğan'ın Filistin için yaptığı diplomasi tafiğine dikkat çekti. Altun, "Cumhurbaşkanımız, terör eylemlerini ve işgal girişimlerini giderek artıran İsrail'e karşı bağımsız Filistin'i ve Filistinli kardeşlerimizi savunmayı sürdürmektedir. " ifadelerini kullandı.

İsrail'den Gazze'de katliam hazırlığı: 'Güçlü şekilde karşılık vereceğiz'

Altun'un açıklamaları şu şekilde:
"Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'in haklı davasında her daim Filistinli kardeşlerimizin yanında olmuştur. BM başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail'in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır.

Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti için her platformda kararlı bir mücadele yürüten Cumhurbaşkanımız, terör eylemlerini ve işgal girişimlerini giderek artıran İsrail'e karşı bağımsız Filistin'i ve Filistinli kardeşlerimizi savunmayı sürdürmektedir.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Ürdün Kralı Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf ile görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız, diplomasi trafiğine ara vermeden devam etmektedir.

Türkiye, İsrail'in, dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği katliamların bir an önce sona ermesi için uluslararası tüm aktörleri sorumluluk almaya ve İsrail'in uyguladığı devlet terörüne karşı dünya ülkelerini tavır almaya davet etmektedir.

Kudüs huzura ermeden, Filistinli kardeşlerimiz kendi topraklarında özgürce yaşamadan asla davamızdan dönmeyeceğiz. Dünyanın bu zulme karşı üç maymunu oynamasına daha fazla seyirci kalmayacağız. Filistin'in adım adım işgal edilmesine izin vermeyeceğiz."

İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları tüm Türkiye'de protesto edildi

Son Dakika Haberi... İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in Filistinlilere uyguladığı devlet terörünü bir kez daha sert ifadeler ile eleştirdi. Altun, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği mücadeleye vurgu yaptı ve "Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'in haklı davasında her daim Filistinli kardeşlerimizin yanında olmuştur. BM başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail'in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır" dedi.

"FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİ SAVUNMAYI SÜRDÜRMEKTEDİR"

Açıklamalarına devam eden Altun, "Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti için her platformda kararlı bir mücadele yürüten Cumhurbaşkanımız, terör eylemlerini ve işgal girişimlerini giderek artıran İsrail'e karşı bağımsız Filistin'i ve Filistinli kardeşlerimizi savunmayı sürdürmektedir" ifadelerine yer verdi.

"DİPLOMASİ TRAFİĞİNE ARA VERMEDEN DEVAM ETMEKTEDİR"

Başkan Erdoğan'ın diplomasi trafiğine de dikkat çeken Altun, "Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf ile görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız, diplomasi trafiğine ara vermeden devam etmektedir" dedi.

Mescid-i Aksa’daki hasar görüntülendi

İletişim Başkanı Altun: Cumhurbaşkanımız İsrail'in uyguladığı devlet terörüne dikkat çekmeyi başarmıştır | Video

Altun açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye, İsrail'in, dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği katliamların bir an önce sona ermesi için uluslararası tüm aktörleri sorumluluk almaya ve İsrail'in uyguladığı devlet terörüne karşı dünya ülkelerini tavır almaya davet etmektedir.

Kudüs huzura ermeden, Filistinli kardeşlerimiz kendi topraklarında özgürce yaşamadan asla davamızdan dönmeyeceğiz. Dünyanın bu zulme karşı üç maymunu oynamasına daha fazla seyirci kalmayacağız. Filistin'in adım adım işgal edilmesine izin vermeyeceğiz"

"CUMHURBAŞKANIMIZIN İSRAİL'E VE DESTEKÇİLERİN YÜZÜNE HAYKIRDIĞI GERÇEKLER"

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Başkan Erdoğan'ın açıklamalarına da yer veren Altun "'Dünya 5'ten büyüktür' cümlesi dünyadaki zulüm düzenine karşı apaçık bir başkaldırıdır. Mazlum coğrafyaların "adalet" çağrılarının manifestosudur. İşte, Cumhurbaşkanımızın BM kürsüsünden, zulüm düzeninin en büyük aktörü İsrail'e ve destekçilerinin yüzüne haykırdığı gerçekler" dedi.

İsrail savaş uçakları ile vurdu: 9'u çocuk 20 kişi şehit oldu

Son dakika: ist terörist 'de çoğu çocuk çok sayıda şehit var! Türkiye'den çok sert tepkiler...

 güçleri  şeridine hava saldırısı başlattı. Saldırıda çoğu çocuk 20'den fazla şehit olduğu açıklandı. Akşam saatlerinde Mescid-i Aksa'da namaz kılan cemaate de saldırı düzenlendi. Yaşanan bu gelişmelerinin ardından Türkiye'den terör devleti İsrail'e peş peşe çok sert tepkiler geldi.

Gazze'de şehitler var!

Filistinli yetkililer, İsrail'in saldırılarında 9'u çocuk 21 Filistinlinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırılarda 65 kişi yaralandı. Ağır yaralıların da olduğu açıklandı.


Fotoğrafta: İsrail'in hava saldırısı sonucunda evlatlarını şehit veren bir annenin göz yaşları


Saldırıda bir caddenin de hedef alındığı, bir motosikletin vurulduğu, birçok kişinin yaralandığı ifade edildi.

Son dakika: İsrail polisi 'yı işgal ediyor! İşte vahşetin en net görüntüsü...

Giriş Tarihi: 10.5.2021  10:37 Son Güncelleme: 10.5.2021  10:37

SON DAKİKA: İşgalci İsrail polisi nöbet tutan Filistinlilere saldırdı

Filistinlilerin Mescid-i Aksa direnişi

Filistinlilere yönelik sistematik devlet terörü uygulayan İsrail zulmü sürüyor. Geçtiğimiz gün Mescidi- Aksa'ya girerek namaz kılan Müslümanlara ses bombaları ve plastik mermiler ile saldıran İsral polisi durmuyor. Edinilen son dakika habere göre; İsrail polisi 'ya isgal girişimini engellemek isteyen Filistinlilere saldırdı.Edinilen son bilgiye göre; 1 kişi şehit oldu, yüzlerce kişi yaralandı.

İşte Mescid-i Aksa’nın işgal anı!

Son dakika haberi! İsrail polisi, işgal altındaki ’da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere saldırdı. Filistin Kızılayı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişinin yaralandığını bildirdi. A Haber canlı yayınına katılan Filistin eski Sağlık Bakanı Basem Naim bir Müslümanın şehit edildiğini bildirdi. Öte yandan Mescid-i Aksa'yı işgal girişimi sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Filistin halkına uygulanan şiddetin derhal son verilmesi çağrısında bulunarak, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla girişimlerimiz her düzeyde devam ediyor." dedi.

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere saldırdı.

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da bulunan binlerce Filistinliye İsrail polisi müdahale etti.

Günün gazete manşetleri

İsrail polisi Filistinlilere saldırdı!

Sabah namazını Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da kılan binlerce Filistinli, namazın ardından Mescid-i Aksa'nın avlusunda tekbirler getirerek gösteri düzenledi.

Filistinliler, gösterinin sonrasında fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutmaya başladı.

Harem-i Şerif'in bazı noktalarına barikatlar kuran Filistinliler, Harem-i Şerif'ten ayrılmayacaklarını dile getirerek sık sık "Canımız kanımız sana feda Aksa" sloganı attı.

Daha sonra Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti.

Filistinliler, İsrail polisinin müdahalesine taş atarak karşılık verirken, İsrail polisinin Harem-i Şerif'teki saldırısı devam ediyor.

Filistin Kızılay Cemiyeti, yaralı üç kişinin hastaneye sevk edildiği ve bazı çalışanlarının Mescid-i Aksa'ya girişinin engellendiğini aktardı.

10 FİLİSTİN VATANDAŞI YARALANDI 3'Ü HASTANEYE KALDIRILDI
İşgal güçleriyle çıkan arbede sırasında 10 Filistin vatandaşı yaralandı, bunlardan 3'ü hastaneye kaldırıldı.

Son dakika: İşte Mescid-i Aksa’nın işgal anı!

Son dakika haberi... Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere işgalci İsrail askerleri müdahale ediyor. Şiddet yükselerek devam ediyor. İşte Mescid-i Aksa'ya işgal girişimi anından ilk görüntüler.

Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere işgalci İsrail askerleri müdahale ediyor. Şiddet yükselerek devam ediyor. İşte Mescid-i Aksa'ya işgal girişimi anından ilk görüntüler.

MESCİD-İ AKSA İMAMI A HABER'DE AÇIKLAMIŞTI

Şu an aldığımız bilgiye göre Pazartesi günü Yahudiler Mescid-i Aksa'yı işgale hazırlanıyorlar. Müslümanlar şu noktada kesin kanaat sahibi; Aksa'yı korumakta kararlıyız.

Müslümanlar büyük sıkıntı yaşıyorlar bu bir gerçek ama yine de onurlu bir savunma gerçekleştiriyorlar. Biz burada olduğumuz sürece Aksa koruma altındadır. Burada İslam aleminden, Arap ülkelerinden ve özellikle Türkiye'den işgal güçlerine baskı yapmasını istiyoruz ki bu işgal sona ersin.

Mescid-i Aksa'da nöbet tutanlara saldırı

Anadolu Ajansı Ortadoğu Editörü Turgut Alp Boyraz, bölgeden son gelişmeleri aktardı. Boyraz, "Gazeteciler olarak hep bir arada durmaya çalışıyoruz ama biz de plastik mermiyle ses bombaları attılar. Çatışma hala devam ediyor. Sedyede Mescid-i Aksa'dan çıkarılan bir yaralı görüyorum gözünden kolundan vurulmuş." dedi.

YÜZLERCE KİŞİ YARALANDI
Öte yandan Filistin Kızılayı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişinin yaralandığını bildirdi.

BİR MÜSLÜMAN ŞEHİT EDİLDİ
A Haber canlı yayınına katılan Filistin eski Sağlık Bakanı Basem Naim bir Müslümanın şehit edildiğini bildirdi.

Fanatik Yahudiler, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal ettiği 1967'deki Altı Gün Savaşının yıl dönümünü İbrani takvimine göre "Kudüs günü" olarak kutluyor.

Fanatik Yahudi örgütler, bu yıl 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen "Kudüs günü" nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapmıştı.


KALIN'DAN TEPKİ
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail işgal güçlerinin Kudüs'te sivil ve savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı şiddetin derhal sona ermesi gerektiğini vurguladı.

Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"İsrail işgal güçlerinin Kudüs'te sivil ve savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı şiddet derhal sona ermelidir. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla girişimlerimiz her düzeyde devam ediyor. Filistinlilere yönelik her tür saldırı, şiddet ve hadiseden İsrail makamları sorumludur."

FİLİSTİNLİLER AKIN ETMİŞTİ
Kudüs'ün İseviye Mahallesi'ndeki bir cami hoparlörlerinden, Filistinlilerin Şeyh Cerrah Mahallesi'ne gitmeleri yönünde çağrılar yapıldı. Camiden yapılan çağrıların üzerine Kudüs'ün birçok noktasından Filistinliler, yürüyerek, koşarak ya da araçlarıyla mahalleye akın etti.

Bunun üzerine sabahın erken saatlerinde bölgeye gelmiş olan Yahudi yerleşimciler, Şeyh Cerrah Mahallesi'nden uzaklaşmak zorunda kalmıştı.İŞGAL ALTINDAKİ DOĞU KUDÜS'TE YAŞANANLAR
İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs akşamı teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti.

Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi nedeniyle 205 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

İsrail polisinin Filistinlilere 8 Mayıs'taki müdahalesinde ise 90 kişi yaralanmış, Filistin Kızılayı yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu bildirmişti.

Dün sabah namazı sonrası İsrail polisi, Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate yine plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale ederek 10 kişiyi yaraladı.

Son dakika: İsrail polisi 'yı işgal ediyor! İşte vahşetin en net görüntüsü...

Son dakika: İsrail polisi Mescid-i Aksa'yı işgal ediyor! İşte vahşetin en net görüntüsü...

Filistinlilere yönelik sistematik devlet terörü uygulayan İsrail zulmü sürüyor. Geçtiğimiz gün Mescidi- Aksa'ya girerek namaz kılan Müslümanlara ses bombaları ve plastik mermiler ile saldıran İsral polisi durmuyor. Edinilen son dakika habere göre; İsrail polisi 'ya isgal girişimini engellemek isteyen Filistinlilere saldırdı.Edinilen son bilgiye göre; 1 kişi şehit oldu, yüzlerce kişi yaralandı.

İsrail'e net mesaj: Mescid-i Aksa'da Türkiye ve Erdoğan sloganları!

Son dakika haberi... İsrail, sistematik devlet terörünü sürdürüyor. Mescid-i Aksa'ya ses bombaları ve plastik mermilerle hedef alan İsrail polisi saldrılarını sürdürüyor. Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya Fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere yine saldırıldı.

YÜZLERCE YARALI VAR

Filistin Kızılayı edinilen son dakika bilgiye göre; İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişi yaralandı.

MESCİD-İ AKSA İÇİNDE VAHŞET

İsrail polisi, İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa'ya işgal girişiminde bulunuyor.

SON DAKİKA: İsrail güçlerinden Mescid-i Aksa'nın içinde vahşet! Mescid-i Aksa'da işgal

İSRAİL POLİSİNDEN MÜDAHALE

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da bulunan binlerce Filistinliye İsrail polisi müdahale etti.

Sabah namazını Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da kılan binlerce Filistinli, namazın ardından Mescid-i Aksa'nın avlusunda tekbirler getirerek gösteri düzenledi.

BASKINI ÖNLEMEK İÇİN NÖBET

Filistinliler, gösterinin sonrasında fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutmaya başladı.

Harem-i Şerif'in bazı noktalarına barikatlar kuran Filistinliler, Harem-i Şerif'ten ayrılmayacaklarını dile getirerek sık sık "Canımız kanımız sana feda Aksa" sloganı attı.

Daha sonra Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti.

İSRAİL POLİSİNİN HAREM-İ ŞERİF'TEKİ SALDIRISI DEVAM EDİYOR

Filistinliler, İsrail polisinin müdahalesine taş atarak karşılık verirken, İsrail polisinin Harem-i Şerif'teki saldırısı devam ediyor.

Filistin Kızılay Cemiyeti, yaralı üç kişinin hastaneye sevk edildiği ve bazı çalışanlarının Mescid-i Aksa'ya girişinin engellendiğini aktardı.

İşgal güçleriyle çıkan arbede sırasında 10 Filistin vatandaşı yaralandı, bunlardan 3'ü hastaneye kaldırıldı.

Fanatik Yahudiler, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal ettiği 1967'deki Altı Gün Savaşının yıl dönümünü İbrani takvimine göre "Kudüs günü" olarak kutluyor.

Fanatik Yahudi örgütler, bu yıl 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen "Kudüs günü" nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapmıştı.

MESCİD-İ AKSA İMAMI A HABER'DE AÇIKLAMIŞTI

Şu an aldığımız bilgiye göre Pazartesi günü Yahudiler Mescid-i Aksa'yı işgale hazırlanıyorlar. Müslümanlar şu noktada kesin kanaat sahibi; Aksa'yı korumakta kararlıyız.

Müslümanlar büyük sıkıntı yaşıyorlar bu bir gerçek ama yine de onurlu bir savunma gerçekleştiriyorlar. Biz burada olduğumuz sürece Aksa koruma altındadır. Burada İslam aleminden, Arap ülkelerinden ve özellikle Türkiye'den işgal güçlerine baskı yapmasını istiyoruz ki bu işgal sona ersin.

İsrail'den geri adım! Uluslararası baskılar sonuç verdi

Anadolu Ajansı Ortadoğu Editörü Turgut Alp Boyraz, bölgeden son gelişmeleri aktardı. Boyraz, "Gazeteciler olarak hep bir arada durmaya çalışıyoruz ama biz de plastik mermiyle ses bombaları attılar. Çatışma hala devam ediyor. Sedyede Mescid-i Aksa'dan çıkarılan bir yaralı görüyorum gözünden kolundan vurulmuş." dedi.

İşte vahşetin en net görüntüsüİŞTE VAHŞETİN EN NET GÖRÜNTÜSÜ

Yaşanan dehşeti A Haberde anlattıYAŞANAN DEHŞETİ A HABER'DE ANLATTI

Mescid-i Aksa imamı A Haberde açıkladı: Yahudiler işgale hazırlanıyorMESCİD-İ AKSA İMAMI A HABER'DE AÇIKLADI: YAHUDİLER İŞGALE HAZIRLANIYOR

Mescid-i Aksada nöbet tutanlara saldırıMESCİD-İ AKSA'DA NÖBET TUTANLARA SALDIRI

Mescid-i Aksada Erdoğan ve Türkiye sloganları...MESCİD-İ AKSA'DA ''ERDOĞAN'' VE ''TÜRKİYE'' SLOGANLARI...

İsrail’de namaz kılanlara kanlı saldırı!İSRAİL'DE NAMAZ KILANLARA KANLI SALDIRI!

Terörist İsrail Mescid-i Aksada kan döktü!TERÖRİST İSRAİL MESCİD-İ AKSA'DA KAN DÖKTÜ!

İsrailden Mescid-i Aksaya baskın!İSRAİL'DEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!Türkiye’nin arşivlerinde Kudüs’e ait 47 zabıt kayıt defterinde 171 bin 306 tapu kaydı bulunuyor. Kayıtlar bir süre önce Filistinli yetkililere de teslim edildi.

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!

Osmanlı’nın Kudüs’e ilişkin tapu kayıtları işgal altındaki Filistin topraklarında yasa dışı yerleşimleri uluslararası hukuku hiçe sayarak inşa etmekte inat eden İsrail’in korkulu rüyası. Terör devleti İsrail, Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait binaları yıkarak ya da sahiplerini evlerinden çıkararak Yahudi yerleşimciler için zemin yaratıyor. Ramazan ayına rağmen günlerdir Şeyh Cerrah’ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el konulması İsrail korsanlığının son örneği. İsrail, saldırılarını gözü dönmüş bir şekilde Mescid-i Aksa’da namaz kılan Müslümanlara göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanarak tırmandırdı. Ancak İsrail’in devlet politikasına çevirdiği sistemli yayılmacılıkla el koymaya çalıştığı taşınmazlara ilişkin Osmanlı arşiv belgeleri büyük oyunu bozuyor.
 

34 yılda 11 bin Filistinli katledildi

Türkiye’nin arşivlerinde Osmanlı’dan Kudüs’e ait 47 zabıt kayıt defterinde 171 bin 306 tapu kaydı bulunuyor. Bunun 133 bin 365’i özel mülkiyete, 37 bin 671’i vakıflara ait kayıtlardan oluşuyor. Ayrıca Türkiye arşivlerinde Kudüs’e ait hicri 950 yılı ile 1917 yılları arasındaki kayıtlar da mevcut. Tapu kayıtlarının örnekleri Türkiye tarafından bir süre önce Filistin yetkililere teslim edildi. İsrail’in ise Türkiye’den tapu kaydı istemediği bildirildi. İsrail’in böyle bir istemde bulunmasının Filistin’i işgal ettiğini kabul anlamına geleceği olarak değerlendiriliyor.

ULU HAKAN’A AİT 30 BİN DÖNÜM

Kudüs’e ilişkin özel mülkiyet kayıtları arasında Sultan 2. Abdulhamit Han’a ait tapular da bulunuyor. Sultan 2. Abdulhamit Han’ın Kudüs’te 139 tapu kaydından 137’si geçmiş dönemde hazineye devredildi. 2’si ise Kudüs Eriha Bölgesi’nde. Söz konusu kayıtta Abdulhamit Han adına kayıtlı 30 bin dönümlük arazi gözüküyor.

Son Dakika Haberi: İslam dünyasından yardım istediler

Son Dakika Haberi: Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, Harem-i Şerif'in hoparlörlerinden İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı.

Son Dakika Haberi: İslam dünyasından yardım istediler

GİRİŞ 10.05.2021 11:04GÜNCELLEME 10.05.2021 11:07

FİLİSTİNLİLERİN MESCİD-İ AKSA DİRENİŞİ

GALERİNİN DEVAMI<p>Günlerdir Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'ya saldırdı.</p>

<p> </p>
<p>İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanlara saldırırken, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandı.</p>

<p> </p>
<p>İşgal güçleri, bu sabah tekrar saldırıya geçti.</p>

Son Dakika Haberi: Günlerdir Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'ya saldırmıştı. İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanları hedef almış, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı.

Filistinliler ise Harem-i Şerf'ten ayrılmayarak, nöbet tutmaya başlamıştı.

İŞGAL GÜÇLERİ BU SABAH YENİDEN SALDIRDI

İsrail polisi, işgal altındaki Mescid-i Aksa'da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etti ve yüzlerce kişi yaralandı.

Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, Harem-i Şerif'in hoparlörlerinden İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet