sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Bakan Varank'tan The New York Times'a Filistin tepkisi: Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın

Son dakika haberine göre İşgalci İsrail’in mazlum Filistinlilere karşı uyguladığı katliamlarına dünya medyası kayıtsız kalıyor, manipülasyon içeren haberlere de imza atıyor. Buna en çarpıcı örnek ise New York Post Gazetesi’nin İsraillilerin saldırıları sonucu Filistinlilerin hayatlarını kaybetmesine rağmen gerçeği manipüle ederek "9'u çocuk 20 İsrailli Hamas saldırıları sonucu hayatını kaybetti" ifadesini kullanması oldu. Sosyal medyadan gelen tepkiler sonrasında gazete paylaşımını silmek zorunda kaldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yazıklar olsun sana! The New York Times Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın. İsrail, tüm dünyanın şahitliğinde masum insanları öldürüyor ve kutsal yerlere saldırıyor. Gerçeği söylemek için tüm Filistinlilerin öldürülmesini bekleyecek misiniz?” diyerek tepki gösterdi..

Bakan Varank'tan The New York Times'a Filistin tepkisi: Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın
Bakan Varank'tan The New York Times'a Filistin tepkisi: Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın Admin
Bu içerik 156 kez okundu.
Advert

Bakan Varank'tan 'a Filistin tepkisi: Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın

Giriş Tarihi: 11.05.2021  14:43 Güncelleme Tarihi: 11.05.2021  15:23

İşgalci  her yıl olduğu gibi bu yıl da mübarek  ayında saldırılarını arttırdı ve Müslümanları hedef aldı. Emperyalistlerin tetikçisi dünya basını ise İsrail vahşetini kınamak yerine mazlum Filistinlileri hedef aldı. Bunlardan bir tanesi de Amerikan  oldu! The New York Times'ın tepki çeken haberine ise gereken cevabı Sanayi ve Teknoloji Bakanı  verdi.DÜNYASabah

Dünyaya yalan söylemeyi bırakın

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Amerikan The New York Times Gazetesi'nin, "Gazze militanları roket attı ve İsrail polisi, İsrail'i gergin hale getiren ani bir şiddet olayıyla Kudüs'te Filistinli protestocularla savaştı" başlıklı haberine tepki gösterdi.

ABD medyasından Mescid-i Aksa manipülasyonu!
Mustafa Varank; "Yazıklar olsun sana! The New York Times Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın. İsrail, tüm dünyanın şahitliğinde masum insanları öldürüyor ve kutsal yerlere saldırıyor. Gerçeği söylemek için tüm Filistinlilerin öldürülmesini bekleyecek misiniz?" diye sordu.

İSRAİL ONLARCA MAZLUMU ŞEHİT ETTİ
İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dün akşamdan bu yana düzenlediği saldırılarda şehit olan Filistinlilerin sayısı 25'e çıktı.

Gazze'deki yerel kaynaklar, İsrail ordusunun sivillerin ikamet ettiği bir apartmana hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, hedef alınan apartmanda 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, dün akşamdan bu yana devam eden İsrail saldırıları nedeniyle 9'u çocuk, 1'i kadın olmak üzere 25 Filistinlinin şehit olduğu, 115 kişinin yaralandığı kaydedildi.

İSRAİL ORDUSU TAKVİYE GÖNDERDİ
Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze sınırındaki birliklere takviye gönderildiği aktarıldı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için dün yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine de İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adı verilen askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

Son dakika: ABD medyasından Mescid-i Aksa manipülasyonu: Ölen Filistinlileri İsrailli diye duyurdular! Türkiye'den çok sert tepki

Son dakika haberine göre İşgalci İsrail’in mazlum Filistinlilere karşı uyguladığı katliamlarına dünya medyası kayıtsız kalıyor, manipülasyon içeren haberlere de imza atıyor. Buna en çarpıcı örnek ise ’nin İsraillilerin saldırıları sonucu Filistinlilerin hayatlarını kaybetmesine rağmen gerçeği manipüle ederek "9'u çocuk 20 İsrailli  saldırıları sonucu hayatını kaybetti" ifadesini kullanması oldu. Sosyal medyadan gelen tepkiler sonrasında gazete paylaşımını silmek zorunda kaldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı , “Yazıklar olsun sana!  Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın. İsrail, tüm dünyanın şahitliğinde masum insanları öldürüyor ve kutsal yerlere saldırıyor. Gerçeği söylemek için tüm Filistinlilerin öldürülmesini bekleyecek misiniz?” diyerek tepki gösterdi.

Son dakika: ABD medyasından Mescid-i Aksa manipülasyonu: Ölen Filistinlileri İsrailli diye duyurdular! Türkiye'den çok sert tepki

İşgalci İsrail polisi 'da yatsı namazı kılan masum Filistinlilere saldırmış, 200'ün üzerinde Filistinli yaralanmıştı. Saldırılarını sürdüren İsrail'e Mescid-i Aksa baskını nedeniyle Filistinliler tepki göstermiş, protestolara başlanmıştı.

Protesto yürüyüşlerinde 500'den fazla Filistinli İsrail tarafından saldırıya uğramıştı.  da 'den birkaç füze atmıştı. Gazze sınırındaki Filistinlilere İsrail, hava saldırısı düzenlemiş 9'u çocuk 21 Filistinli hayatını kaybetmişti.

GERÇEĞİ MANİPÜLE ETTİ
İşgalci İsrail'in mazlum Filistinlilere karşı uyguladığı zulüm, işkence ve katliamlarına dünya medyası ise kayıtsız kalıyor. Kayıtsız kalmakla da kalmıyor gerçekleri manipüle ederek sunuyor.  de gerçeği çarpıtanlardan oldu.

New York Post Gazetesi, İsraillilerin saldırıcısı sonucu Filistinlilerin hayatlarını kaybetmesine rağmen gerçeği manipüle ederek "9'u çocuk 20 İsrailli Hamas saldırıları sonucu hayatını kaybetti" ifadeleriyle okuyucularını kandırdı. New York Post Gazetesi, gelen tepkiler sonrasında sosyal medyada paylaştığı haberi silmek zorunda kaldı.

New York Post Gazetesi, İsraillilerin saldırıcısı sonucu Filistinlilerin hayatlarını kaybetmesine rağmen gerçeği manipüle ederek "9'u çocuk 20 İsrailli Hamas saldırıları sonucu hayatını kaybetti" ifadeleriyle okuyucularını kandırdı. New York Post Gazetesi, gelen tepkiler sonrasında sosyal medyada paylaştığı haberi silmek zorunda kaldı.

BAKAN VARANK'TAN SERT TEPKİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı ; Amerikan  Gazetesi'nin, "Gazze militanları roket attı ve İsrail polisi, İsrail'i gergin hale getiren ani bir şiddet olayıyla Kudüs'te Filistinli protestocularla savaştı" başlıklı haberine tepki gösterdi.

Mustafa Varank; "Yazıklar olsun sana! The New York Times Katilleri haklı çıkarmayı ve dünyaya yalan söylemeyi bırakın. İsrail, tüm dünyanın şahitliğinde masum insanları öldürüyor ve kutsal yerlere saldırıyor. Gerçeği söylemek için tüm Filistinlilerin öldürülmesini bekleyecek misiniz?" diye sordu.

İsrail terörünün yıkımı gün ağarınca ortaya çıktıİSRAİL TERÖRÜNÜN YIKIMI GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Kudüs'te Türk gazeteci vuruldu!KUDÜS'TE TÜRK GAZETECİ VURULDU!

İsrail Büyükelçiliği'ne teşekkür belgesiİSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE TEŞEKKÜR BELGESİ

Katilsin! Şeref yoksunusun! Teröristsin İsrail!KATİLSİN! ŞEREF YOKSUNUSUN! TERÖRİSTSİN İSRAİL!

Son dakika: İsrail polisi 'yı işgal ediyor! İşte vahşetin en net görüntüsü...

Giriş Tarihi: 10.5.2021  10:37 Son Güncelleme: 10.5.2021  10:37

SON DAKİKA: İşgalci İsrail polisi nöbet tutan Filistinlilere saldırdı

Filistinlilerin Mescid-i Aksa direnişi

Filistinlilere yönelik sistematik devlet terörü uygulayan İsrail zulmü sürüyor. Geçtiğimiz gün Mescidi- Aksa'ya girerek namaz kılan Müslümanlara ses bombaları ve plastik mermiler ile saldıran İsral polisi durmuyor. Edinilen son dakika habere göre; İsrail polisi 'ya isgal girişimini engellemek isteyen Filistinlilere saldırdı.Edinilen son bilgiye göre; 1 kişi şehit oldu, yüzlerce kişi yaralandı.

İşte Mescid-i Aksa’nın işgal anı!

Son dakika haberi! İsrail polisi, işgal altındaki ’da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere saldırdı. Filistin Kızılayı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişinin yaralandığını bildirdi. A Haber canlı yayınına katılan Filistin eski Sağlık Bakanı Basem Naim bir Müslümanın şehit edildiğini bildirdi. Öte yandan Mescid-i Aksa'yı işgal girişimi sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Filistin halkına uygulanan şiddetin derhal son verilmesi çağrısında bulunarak, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla girişimlerimiz her düzeyde devam ediyor." dedi.

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere saldırdı.

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da bulunan binlerce Filistinliye İsrail polisi müdahale etti.

Günün gazete manşetleri

İsrail polisi Filistinlilere saldırdı!

Sabah namazını Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da kılan binlerce Filistinli, namazın ardından Mescid-i Aksa'nın avlusunda tekbirler getirerek gösteri düzenledi.

Filistinliler, gösterinin sonrasında fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutmaya başladı.

Harem-i Şerif'in bazı noktalarına barikatlar kuran Filistinliler, Harem-i Şerif'ten ayrılmayacaklarını dile getirerek sık sık "Canımız kanımız sana feda Aksa" sloganı attı.

Daha sonra Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti.

Filistinliler, İsrail polisinin müdahalesine taş atarak karşılık verirken, İsrail polisinin Harem-i Şerif'teki saldırısı devam ediyor.

Filistin Kızılay Cemiyeti, yaralı üç kişinin hastaneye sevk edildiği ve bazı çalışanlarının Mescid-i Aksa'ya girişinin engellendiğini aktardı.

10 FİLİSTİN VATANDAŞI YARALANDI 3'Ü HASTANEYE KALDIRILDI
İşgal güçleriyle çıkan arbede sırasında 10 Filistin vatandaşı yaralandı, bunlardan 3'ü hastaneye kaldırıldı.

Son dakika: İşte Mescid-i Aksa’nın işgal anı!

Son dakika haberi... Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere işgalci İsrail askerleri müdahale ediyor. Şiddet yükselerek devam ediyor. İşte Mescid-i Aksa'ya işgal girişimi anından ilk görüntüler.

Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere işgalci İsrail askerleri müdahale ediyor. Şiddet yükselerek devam ediyor. İşte Mescid-i Aksa'ya işgal girişimi anından ilk görüntüler.

MESCİD-İ AKSA İMAMI A HABER'DE AÇIKLAMIŞTI

Şu an aldığımız bilgiye göre Pazartesi günü Yahudiler Mescid-i Aksa'yı işgale hazırlanıyorlar. Müslümanlar şu noktada kesin kanaat sahibi; Aksa'yı korumakta kararlıyız.

Müslümanlar büyük sıkıntı yaşıyorlar bu bir gerçek ama yine de onurlu bir savunma gerçekleştiriyorlar. Biz burada olduğumuz sürece Aksa koruma altındadır. Burada İslam aleminden, Arap ülkelerinden ve özellikle Türkiye'den işgal güçlerine baskı yapmasını istiyoruz ki bu işgal sona ersin.

Mescid-i Aksa'da nöbet tutanlara saldırı

Anadolu Ajansı Ortadoğu Editörü Turgut Alp Boyraz, bölgeden son gelişmeleri aktardı. Boyraz, "Gazeteciler olarak hep bir arada durmaya çalışıyoruz ama biz de plastik mermiyle ses bombaları attılar. Çatışma hala devam ediyor. Sedyede Mescid-i Aksa'dan çıkarılan bir yaralı görüyorum gözünden kolundan vurulmuş." dedi.

YÜZLERCE KİŞİ YARALANDI
Öte yandan Filistin Kızılayı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişinin yaralandığını bildirdi.

BİR MÜSLÜMAN ŞEHİT EDİLDİ
A Haber canlı yayınına katılan Filistin eski Sağlık Bakanı Basem Naim bir Müslümanın şehit edildiğini bildirdi.

Fanatik Yahudiler, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal ettiği 1967'deki Altı Gün Savaşının yıl dönümünü İbrani takvimine göre "Kudüs günü" olarak kutluyor.

Fanatik Yahudi örgütler, bu yıl 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen "Kudüs günü" nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapmıştı.


KALIN'DAN TEPKİ
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail işgal güçlerinin Kudüs'te sivil ve savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı şiddetin derhal sona ermesi gerektiğini vurguladı.

Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"İsrail işgal güçlerinin Kudüs'te sivil ve savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı şiddet derhal sona ermelidir. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla girişimlerimiz her düzeyde devam ediyor. Filistinlilere yönelik her tür saldırı, şiddet ve hadiseden İsrail makamları sorumludur."

FİLİSTİNLİLER AKIN ETMİŞTİ
Kudüs'ün İseviye Mahallesi'ndeki bir cami hoparlörlerinden, Filistinlilerin Şeyh Cerrah Mahallesi'ne gitmeleri yönünde çağrılar yapıldı. Camiden yapılan çağrıların üzerine Kudüs'ün birçok noktasından Filistinliler, yürüyerek, koşarak ya da araçlarıyla mahalleye akın etti.

Bunun üzerine sabahın erken saatlerinde bölgeye gelmiş olan Yahudi yerleşimciler, Şeyh Cerrah Mahallesi'nden uzaklaşmak zorunda kalmıştı.İŞGAL ALTINDAKİ DOĞU KUDÜS'TE YAŞANANLAR
İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs akşamı teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti.

Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi nedeniyle 205 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

İsrail polisinin Filistinlilere 8 Mayıs'taki müdahalesinde ise 90 kişi yaralanmış, Filistin Kızılayı yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu bildirmişti.

Dün sabah namazı sonrası İsrail polisi, Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate yine plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale ederek 10 kişiyi yaraladı.

Son dakika: İsrail polisi 'yı işgal ediyor! İşte vahşetin en net görüntüsü...

Son dakika: İsrail polisi Mescid-i Aksa'yı işgal ediyor! İşte vahşetin en net görüntüsü...

Filistinlilere yönelik sistematik devlet terörü uygulayan İsrail zulmü sürüyor. Geçtiğimiz gün Mescidi- Aksa'ya girerek namaz kılan Müslümanlara ses bombaları ve plastik mermiler ile saldıran İsral polisi durmuyor. Edinilen son dakika habere göre; İsrail polisi 'ya isgal girişimini engellemek isteyen Filistinlilere saldırdı.Edinilen son bilgiye göre; 1 kişi şehit oldu, yüzlerce kişi yaralandı.

İsrail'e net mesaj: Mescid-i Aksa'da Türkiye ve Erdoğan sloganları!

Son dakika haberi... İsrail, sistematik devlet terörünü sürdürüyor. Mescid-i Aksa'ya ses bombaları ve plastik mermilerle hedef alan İsrail polisi saldrılarını sürdürüyor. Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya Fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere yine saldırıldı.

YÜZLERCE YARALI VAR

Filistin Kızılayı edinilen son dakika bilgiye göre; İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişi yaralandı.

MESCİD-İ AKSA İÇİNDE VAHŞET

İsrail polisi, İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa'ya işgal girişiminde bulunuyor.

SON DAKİKA: İsrail güçlerinden Mescid-i Aksa'nın içinde vahşet! Mescid-i Aksa'da işgal

İSRAİL POLİSİNDEN MÜDAHALE

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da bulunan binlerce Filistinliye İsrail polisi müdahale etti.

Sabah namazını Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da kılan binlerce Filistinli, namazın ardından Mescid-i Aksa'nın avlusunda tekbirler getirerek gösteri düzenledi.

BASKINI ÖNLEMEK İÇİN NÖBET

Filistinliler, gösterinin sonrasında fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutmaya başladı.

Harem-i Şerif'in bazı noktalarına barikatlar kuran Filistinliler, Harem-i Şerif'ten ayrılmayacaklarını dile getirerek sık sık "Canımız kanımız sana feda Aksa" sloganı attı.

Daha sonra Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti.

İSRAİL POLİSİNİN HAREM-İ ŞERİF'TEKİ SALDIRISI DEVAM EDİYOR

Filistinliler, İsrail polisinin müdahalesine taş atarak karşılık verirken, İsrail polisinin Harem-i Şerif'teki saldırısı devam ediyor.

Filistin Kızılay Cemiyeti, yaralı üç kişinin hastaneye sevk edildiği ve bazı çalışanlarının Mescid-i Aksa'ya girişinin engellendiğini aktardı.

İşgal güçleriyle çıkan arbede sırasında 10 Filistin vatandaşı yaralandı, bunlardan 3'ü hastaneye kaldırıldı.

Fanatik Yahudiler, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal ettiği 1967'deki Altı Gün Savaşının yıl dönümünü İbrani takvimine göre "Kudüs günü" olarak kutluyor.

Fanatik Yahudi örgütler, bu yıl 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen "Kudüs günü" nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapmıştı.

MESCİD-İ AKSA İMAMI A HABER'DE AÇIKLAMIŞTI

Şu an aldığımız bilgiye göre Pazartesi günü Yahudiler Mescid-i Aksa'yı işgale hazırlanıyorlar. Müslümanlar şu noktada kesin kanaat sahibi; Aksa'yı korumakta kararlıyız.

Müslümanlar büyük sıkıntı yaşıyorlar bu bir gerçek ama yine de onurlu bir savunma gerçekleştiriyorlar. Biz burada olduğumuz sürece Aksa koruma altındadır. Burada İslam aleminden, Arap ülkelerinden ve özellikle Türkiye'den işgal güçlerine baskı yapmasını istiyoruz ki bu işgal sona ersin.

İsrail'den geri adım! Uluslararası baskılar sonuç verdi

Anadolu Ajansı Ortadoğu Editörü Turgut Alp Boyraz, bölgeden son gelişmeleri aktardı. Boyraz, "Gazeteciler olarak hep bir arada durmaya çalışıyoruz ama biz de plastik mermiyle ses bombaları attılar. Çatışma hala devam ediyor. Sedyede Mescid-i Aksa'dan çıkarılan bir yaralı görüyorum gözünden kolundan vurulmuş." dedi.

İşte vahşetin en net görüntüsüİŞTE VAHŞETİN EN NET GÖRÜNTÜSÜ

Yaşanan dehşeti A Haberde anlattıYAŞANAN DEHŞETİ A HABER'DE ANLATTI

Mescid-i Aksa imamı A Haberde açıkladı: Yahudiler işgale hazırlanıyorMESCİD-İ AKSA İMAMI A HABER'DE AÇIKLADI: YAHUDİLER İŞGALE HAZIRLANIYOR

Mescid-i Aksada nöbet tutanlara saldırıMESCİD-İ AKSA'DA NÖBET TUTANLARA SALDIRI

Mescid-i Aksada Erdoğan ve Türkiye sloganları...MESCİD-İ AKSA'DA ''ERDOĞAN'' VE ''TÜRKİYE'' SLOGANLARI...

İsrail’de namaz kılanlara kanlı saldırı!İSRAİL'DE NAMAZ KILANLARA KANLI SALDIRI!

Terörist İsrail Mescid-i Aksada kan döktü!TERÖRİST İSRAİL MESCİD-İ AKSA'DA KAN DÖKTÜ!

İsrailden Mescid-i Aksaya baskın!İSRAİL'DEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!Türkiye’nin arşivlerinde Kudüs’e ait 47 zabıt kayıt defterinde 171 bin 306 tapu kaydı bulunuyor. Kayıtlar bir süre önce Filistinli yetkililere de teslim edildi.

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!

Osmanlı’nın Kudüs’e ilişkin tapu kayıtları işgal altındaki Filistin topraklarında yasa dışı yerleşimleri uluslararası hukuku hiçe sayarak inşa etmekte inat eden İsrail’in korkulu rüyası. Terör devleti İsrail, Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait binaları yıkarak ya da sahiplerini evlerinden çıkararak Yahudi yerleşimciler için zemin yaratıyor. Ramazan ayına rağmen günlerdir Şeyh Cerrah’ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el konulması İsrail korsanlığının son örneği. İsrail, saldırılarını gözü dönmüş bir şekilde Mescid-i Aksa’da namaz kılan Müslümanlara göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanarak tırmandırdı. Ancak İsrail’in devlet politikasına çevirdiği sistemli yayılmacılıkla el koymaya çalıştığı taşınmazlara ilişkin Osmanlı arşiv belgeleri büyük oyunu bozuyor.
 

34 yılda 11 bin Filistinli katledildi

Türkiye’nin arşivlerinde Osmanlı’dan Kudüs’e ait 47 zabıt kayıt defterinde 171 bin 306 tapu kaydı bulunuyor. Bunun 133 bin 365’i özel mülkiyete, 37 bin 671’i vakıflara ait kayıtlardan oluşuyor. Ayrıca Türkiye arşivlerinde Kudüs’e ait hicri 950 yılı ile 1917 yılları arasındaki kayıtlar da mevcut. Tapu kayıtlarının örnekleri Türkiye tarafından bir süre önce Filistin yetkililere teslim edildi. İsrail’in ise Türkiye’den tapu kaydı istemediği bildirildi. İsrail’in böyle bir istemde bulunmasının Filistin’i işgal ettiğini kabul anlamına geleceği olarak değerlendiriliyor.

ULU HAKAN’A AİT 30 BİN DÖNÜM

Kudüs’e ilişkin özel mülkiyet kayıtları arasında Sultan 2. Abdulhamit Han’a ait tapular da bulunuyor. Sultan 2. Abdulhamit Han’ın Kudüs’te 139 tapu kaydından 137’si geçmiş dönemde hazineye devredildi. 2’si ise Kudüs Eriha Bölgesi’nde. Söz konusu kayıtta Abdulhamit Han adına kayıtlı 30 bin dönümlük arazi gözüküyor.

Son Dakika Haberi: İslam dünyasından yardım istediler

Son Dakika Haberi: Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, Harem-i Şerif'in hoparlörlerinden İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı.

Son Dakika Haberi: İslam dünyasından yardım istediler

GİRİŞ 10.05.2021 11:04GÜNCELLEME 10.05.2021 11:07

FİLİSTİNLİLERİN MESCİD-İ AKSA DİRENİŞİ

GALERİNİN DEVAMI<p>Günlerdir Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'ya saldırdı.</p>

<p> </p>
<p>İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanlara saldırırken, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandı.</p>

<p> </p>
<p>İşgal güçleri, bu sabah tekrar saldırıya geçti.</p>

Son Dakika Haberi: Günlerdir Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'ya saldırmıştı. İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanları hedef almış, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı.

Filistinliler ise Harem-i Şerf'ten ayrılmayarak, nöbet tutmaya başlamıştı.

İŞGAL GÜÇLERİ BU SABAH YENİDEN SALDIRDI

İsrail polisi, işgal altındaki Mescid-i Aksa'da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etti ve yüzlerce kişi yaralandı.

Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, Harem-i Şerif'in hoparlörlerinden İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet