sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Doğu Kudüs'te İsrail zulmü! Birleşmiş Milletler eski Filistin Raportörü Richard Falk: İsrail’e karşı küresel baskı uygulanmalı

Birleşmiş Milletler'in eski Filistin İnsan Hakları Raportörü ve siyaset bilimci Richard Falk, A Haber'e özel açıklamalarda bulundu. Falk, İsrail'in Filistinlilere yönelik hukuk dışı uygulamalarına tepki gösterdi. Güney Afrika'da ırksal ayrımcılığı savunan apartheid rejimini hatırlattı. "İsrail'in, apartheid'in yeni bir versiyonu olduğu sorgulanamaz bir şekilde doğru" dedi.

Doğu Kudüs'te İsrail zulmü! Birleşmiş Milletler eski Filistin Raportörü Richard Falk: İsrail’e karşı küresel baskı uygulanmalı
Doğu Kudüs'te İsrail zulmü! Birleşmiş Milletler eski Filistin Raportörü Richard Falk: İsrail’e karşı küresel baskı uygulanmalı Admin
Bu içerik 129 kez okundu.
Advert

Doğu Kudüs'te  zulmü!  eski  Raportörü : İsrail’e karşı küresel baskı uygulanmalı

Giriş Tarihi: 09.05.2021  15:06 Güncelleme Tarihi: 09.05.2021  15:28

Birleşmiş Milletler eski Filistin Raportörü Richard Falk A Haber’e konuştu: İsrail’e karşı küresel baskı uygulanmalı

'in eski  İnsan Hakları Raportörü ve siyaset bilimci 'e özel açıklamalarda bulundu. Falk, 'in Filistinlilere yönelik hukuk dışı uygulamalarına tepki gösterdi. 'da ırksal ayrımcılığı savunan apartheid rejimini hatırlattı. "İsrail'in, apartheid'in yeni bir versiyonu olduğu sorgulanamaz bir şekilde doğru" dedi.

Birleşmiş Milletler eski Filistin Raportörü Richard Falk A Haber’e konuştu: İsrail’e karşı küresel baskı uygulanmalı

İsrail'in, işgal altındaki Filistin topraklarındaki hukuksuz uygulamaları son bulmuyor. Peki uluslararası toplum yaşananlara neden sessiz kalıyor? Birleşmiş Milletler'in eski Filistin insan hakları raportörü ve siyaset bilimci Richard Falk, A Haber'e konuştu.

İşte o açıklamalardan satır başları;

Kesinlikle engellerden biri bu ama en temel engel İsrail hükümetinin bağımsız bir Filistin devletine karşı çıkması. Yasadışı yerleşim birimleri, İsrail-Filistin ilişkileri için böyle bir geleceği düşünmeye engel oluyor. 'in yerleşim birimleri ve yaptığı yıkımlar, İsrailli liderlerin ve halkın, Filistinlilerin temel haklarına ulaşmak için gösterdiği çabalara karşı taviz vermelerine gerek olmadığına dair düşüncelerini gösteriyor.

İSRAİL'İN HUKUKSUZLUKLARI GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Bana göre, bu sessizlikten daha kötü, biraz daha farklı. Örneğin , sessiz değil. Sürekli olarak  kararlarına ve 'nin raporlarına göre eleştirilerde bulunuyor. Ama olan şey şu, İsrail, yerleşim birimlerinin hukuksuzluğuna karşı koyuyor ve bu görmezden geliniyor. Birleşmiş Milletler otoritelerine yönelik saygısızlık görmezden geliniyor. , İsrail'e uluslararası hukuka ve  halkının haklarına karşı koyabileceğine dair güven veriyor. Eğer Biden'ın yönetimi altındaki ABD politikası, iki devletli çözümü yeniden gündeme getirecekse bunun için uzun bir yol gitmesi gerekecek. Durumu iyi bilen insanlar, bunun yalnızca barış diplomasisiyle sağlanabileceğini biliyor.

’in son olarak Kadir Gecesi Müslümanların en kutsal yeri ve ilk kıblesi olan ’da  halkına saldırması dünyayı ayağa kaldırdı. İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da cemaate saldırıp ses bombası attı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan 'in eski Filistin İnsan Hakları Raportörü ve siyaset bilimci  "İsrail'in, apartheid'in yeni bir versiyonu olduğu sorgulanamaz bir şekilde doğru" ifadelerini kullandı.

İsrail'in, işgal altındaki Filistin topraklarındaki hukuksuz uygulamaları son bulmuyor. Peki uluslararası toplum yaşananlara neden sessiz kalıyor? Birleşmiş Milletler'in eski Filistin insan hakları raportörü ve siyaset bilimci Richard Falk, A Haber'e konuştu.

İşte o açıklamalardan satır başları;
Kesinlikle engellerden biri bu ama en temel engel İsrail hükümetinin bağımsız bir Filistin devletine karşı çıkması. Yasadışı yerleşim birimleri, İsrail-Filistin ilişkileri için böyle bir geleceği düşünmeye engel oluyor. İsrail'in yerleşim birimleri ve yaptığı yıkımlar, İsrailli liderlerin ve halkın, Filistinlilerin temel haklarına ulaşmak için gösterdiği çabalara karşı taviz vermelerine gerek olmadığına dair düşüncelerini gösteriyor.

İSRAİL'İN HUKUKSUZLUKLARI GÖRMEZDEN GELİNİYOR
Bana göre, bu sessizlikten daha kötü, biraz daha farklı. Örneğin Birleşmiş Milletler, sessiz değil. Sürekli olarak BMGK kararlarına ve İnsan Kakları Konseyi'nin raporlarına göre eleştirilerde bulunuyor. Ama olan şey şu, İsrail, yerleşim birimlerinin hukuksuzluğuna karşı koyuyor ve bu görmezden geliniyor. Birleşmiş Milletler otoritelerine yönelik saygısızlık görmezden geliniyor.

ABD, İsrail'e uluslararası hukuka ve Filistin halkının haklarına karşı koyabileceğine dair güven veriyor. Eğer Biden'ın yönetimi altındaki ABD politikası, iki devletli çözümü yeniden gündeme getirecekse bunun için uzun bir yol gitmesi gerekecek. Durumu iyi bilen insanlar, bunun yalnızca barış diplomasisiyle sağlanabileceğini biliyor.

Birleşmiş Milletler için benim üslendiğim rol, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında işlediği insan hakları ihlallerini belgelemek ve raporlamaktı. BM'nin yapabileceği şey şu, dünyanın günümüzdeki durumu insan haklarına ve uluslararası hukuka saygı duyarak anlamasını sağlamak.

ABD STRATEJİK ÇIKARLARI İÇİN İSRAİL'İ KORUYOR
BM'nin yapamadığı şey, jeopolitik direnişi geçersiz kılmak. BMGK'nın daimi üyeleri, özellikle de ABD, eğer stratejik çıkarlarına karşıysa BM'nin uygulamalarını bloke etme yetkisine sahip. İsrail ABD'nin bölgedeki bir numaralı stratejik çıkarlarından biri. Bu yüzden, İsrail'i korumayı başarıyor. Bu Filistinlilerin uzun bir süredir trajik şekilde acı çekmesine neden olan üzücü bir durum.

İSRAİL'E KARŞI KÜRESEL BASKI UYGULANMALI
Evet bence kanıtlar oldukça yoğun bir şekilde İsrail'in Yahudi üstünlüğüne sahip bir devlet olarak kalmayı amaçladığını gösteriyor. Yapılabilecek tek şey belli bir ırkın sistematik olarak baskı altında tutulduğunu kanıtlamak.

Bence, bunun Güney Afrika'daki Apartheid'ın yeni bir versiyonu olduğu sorgulanamaz bir şekilde doğru. Küresel baskı eninde sonunda Güney Afrika'da Aparteid rejimi yerine çok uluslu anayasal bir demokrasinin kurulmasını sağlamada yeterli olmuştu. Umuyorum ki, uluslararası baskılar ve Filistinlilerin direnişi aynı şekilde sonuçlanır.

Başkan Recep Recep Tayyip Erdoğan: Terör devleti İsrail'in zulmüne sessiz kalanlar bu zülme ortaktır!

Giriş Tarihi: 08.05.2021  22:14 Güncelleme Tarihi: 08.05.2021  22:44

Başkan , " anneleri" ile katıldığı iftar programında canlı yayında  açıklamalarında bulundu. İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar...

Başkan Recep Recep Tayyip Erdoğan: Terör devleti İsrail'in zulmüne sessiz kalanlar bu zülme ortaktır!

Başkan  " anneleri" ile düzenlenen iftar programında konuştu.

EN BAŞINDAN BERİ TAKİP EDİYORUZ

Sizler yüreği yanık  olarak nice ramazanları, nice bayramları evlat hasretiyle geçirdiniz. Terör örgütü  ve onun siyasi uzantıları tarafından kandırılarak sizlerden kopartılan ciğerparelerinize kavuşmak için verdiğiniz mücadeleyi en başından beri takdirle takip ediyoruz. Ailelerimizin kararlılıkla yürüttüğü bu mücadele terör örgütünün gerçek yüzünün görülmesi bakımından hayırlı olmuştur. Yıllardır birileri tarafından cilalanıp parlatılan, cici çocuklardan oluşan masum bir yapı gibi gösterilmeye çalışılan bölücü terör örgütü zor duruma düşmüştür.

TERÖR ÖRGÜTÜ KAÇACAK DELİK ARIYORLAR

Şu anda dertleri, sıkıntıları büyük. Artık kaçacak delik arıyorlar. Güvenlik güçlerimizin sınırlarımız içinde ve ötesinde gerçekleştirdikleri operasyonlarla eylem kabiliyetini iyice azalttığı örgüt Diyarbakır Anneleri'nin dirayeti karşısında adeta çaresiz kalmıştır. Evlatlarına kavuşan her ailemizle birlikte sadece biz sevinmekle kalmıyoruz, tüm milletimizin yüreğine de su serpiliyor. Allah'tan bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi hürmetine buradaki kardeşlerim başta olmak üzere yüreği hasretle kavrulan tüm anneleri ve babaları, yarın biliyorsunuz Anneler Günü, bir an önce evlatlarına kavuşturmasını diliyorum. Sınırlarımız ötesinde yürüttüğümüz başarılı operasyonlarla, terörün ülkemize uzanan kanlı ellerini adeta kırıyoruz.

Başkan Erdoğan'dan  anneleri ile iftar programında konuştu: Kandil'i çökerteceğiz

Başkan  anneleri ile iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Başkan Erdoğan, "Kandil'i çökerteceğiz ve Kandil Kandil olmaktan çıkacak, onlar için karanlık olacak." ifadelerini kullandı. Siyonist İsrail'in Mescid'i Aksa'ya yaptığı baskına da sert tepki gösteren Erdoğan, "Terör devleti İsrail Kudüs'teki Müslümanlara ahlaksızca saldırmaktadır." dedi. Erdoğan, "Sessiz kalan herkes bu zulme ortaktır." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan , terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP il binası önünde oturma eylemi yapan  anneleriyle Vahdettin Köşkü'nde iftar yemeğinde bir araya geldi.

Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır anneleri ile iftar programında önemli açıklamalarda bulunuyor.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Başkan Erdoğan'ın avukatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları anlattı: Onların tankları varsa bizim de imanımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'dan ayaküstü sohbet