sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor

Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Başkan Erdoğan, "Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamen ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir." dedi..

Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor
Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor Admin
Bu içerik 10 kez okundu.
Advert

 

Kuzey Irak'a geniş çaplı kara harekatı başladı!

Giriş Tarihi: 24.04.2021  13:54 Güncelleme Tarihi: 24.04.2021  16:13

Son dakika haberi: Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin, Basyan ve Kandil bölgelerine geniş çaplı operasyon başlatıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı.

Başkan Erdoğan harekatın adını açıkladı

Son dakika haberi: Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin, Basyan ve Kandil bölgelerinde operasyon başlatıldı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait savaş uçakları, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'nın kamplarını vurdu. Gara, Metina, Avaşin, Basyan, Zap ve Kandil'deki hedefler Türk savaş uçakları tarafından yerle bir edildi. 

Kuzey Irak'a geniş çaplı kara harekatı başladı!

KANDİL’E BOMBA YAĞDI

Kandil bölgesi çoğunluğu Diyarbakır olmak üzere değişik üslerden kalkan F-16’larla vurulurken, hava taarruzlarından sonra Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine Sikorsky ve Chinook tipi helikopterlerle kara unsurları indirildi.

Irak'ın kuzeyinde Kaplan Pençesi HarekatıMetina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor

Son dakika: Metina'da PKK köşeye sıkıştı! Teröristlerin telsiz konuşmaları deşifre oldu: Sürekli bombalıyorlar! Her yerden asker geliyor

Türk askeri Metina'da! Kara harekatı başladı! Kandil, Zap, Avaşin ve Basyan da ateş altında...Son dakika haberine göre 'nın dün gece yarısı 'ya başlattığı hava ve kara harekatından detaylar geliyor. Harekata uçarbirliklerle komandolar ve bordo bereliler indirildi. Operasyona 5 bin asker katılırken, bin 200 kadarı bordo bereli... Teröristlerin tüm kaçış güzergahlarının tutulduğu, birçok teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılıyor. Öte yandan çaresiz kalan teröristlerin telsiz konuşmaları da deşifre oldu.  Müdürü 'ın aktardığına göre; teröristler sözde yöneticilerine, "Her yerden asker geliyor. Sıkıştık, her yerden ateş açıyorlar" seslendiği ortaya çıktı.

Son dakika: Metina'da PKK köşeye sıkıştı! Teröristlerin telsiz konuşmaları deşifre oldu: Sürekli bombalıyorlar! Her yerden asker geliyor

, 'Bir gece ansızın' mottosuyla dün gece 'ya havadan ve karadan harekat başlattı. Harekata özel kuvvetler ve komandolar katıldı. Uçarbirlik destekli harekat 100 kilometre genişliğe yayılmış durumda. Metina'nın dışında , ve  de harekatın hedefindeki noktalar olarak gösteriliyor. Terör hedefleri F-16, OBÜS'ler ve SİHA'larla ateş altına alınırken, birçok terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin kaçış yolları da, saniye saniye izleniyor ve ateş altına alınıyor. Köşeye sıkışan teröristlerin örgütün sözde yöneticileri ile bağlantı kurmaya çalıştığı ve telsizden son durumu bildirdiği aktarılıyor. Teröristlerin telsiz konuşmaları da deşifre edilmeye başlandı.  Müdürü  telsiz konuşmalarını canlı yayında aktardı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500