sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor

Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Başkan Erdoğan, "Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamen ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir." dedi..

Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor
Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor Admin
Bu içerik 5 kez okundu.
Advert

 

Kuzey Irak'a geniş çaplı kara harekatı başladı!

Giriş Tarihi: 24.04.2021  13:54 Güncelleme Tarihi: 24.04.2021  16:13

Son dakika haberi: Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin, Basyan ve Kandil bölgelerine geniş çaplı operasyon başlatıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı.

Başkan Erdoğan harekatın adını açıkladı

Son dakika haberi: Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin, Basyan ve Kandil bölgelerinde operasyon başlatıldı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait savaş uçakları, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'nın kamplarını vurdu. Gara, Metina, Avaşin, Basyan, Zap ve Kandil'deki hedefler Türk savaş uçakları tarafından yerle bir edildi. 

Kuzey Irak'a geniş çaplı kara harekatı başladı!

KANDİL’E BOMBA YAĞDI

Kandil bölgesi çoğunluğu Diyarbakır olmak üzere değişik üslerden kalkan F-16’larla vurulurken, hava taarruzlarından sonra Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine Sikorsky ve Chinook tipi helikopterlerle kara unsurları indirildi.

Irak'ın kuzeyinde Kaplan Pençesi HarekatıMetina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor

Son dakika: Metina'da PKK köşeye sıkıştı! Teröristlerin telsiz konuşmaları deşifre oldu: Sürekli bombalıyorlar! Her yerden asker geliyor

Türk askeri Metina'da! Kara harekatı başladı! Kandil, Zap, Avaşin ve Basyan da ateş altında...Son dakika haberine göre 'nın dün gece yarısı 'ya başlattığı hava ve kara harekatından detaylar geliyor. Harekata uçarbirliklerle komandolar ve bordo bereliler indirildi. Operasyona 5 bin asker katılırken, bin 200 kadarı bordo bereli... Teröristlerin tüm kaçış güzergahlarının tutulduğu, birçok teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılıyor. Öte yandan çaresiz kalan teröristlerin telsiz konuşmaları da deşifre oldu.  Müdürü 'ın aktardığına göre; teröristler sözde yöneticilerine, "Her yerden asker geliyor. Sıkıştık, her yerden ateş açıyorlar" seslendiği ortaya çıktı.

Son dakika: Metina'da PKK köşeye sıkıştı! Teröristlerin telsiz konuşmaları deşifre oldu: Sürekli bombalıyorlar! Her yerden asker geliyor

, 'Bir gece ansızın' mottosuyla dün gece 'ya havadan ve karadan harekat başlattı. Harekata özel kuvvetler ve komandolar katıldı. Uçarbirlik destekli harekat 100 kilometre genişliğe yayılmış durumda. Metina'nın dışında , ve  de harekatın hedefindeki noktalar olarak gösteriliyor. Terör hedefleri F-16, OBÜS'ler ve SİHA'larla ateş altına alınırken, birçok terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin kaçış yolları da, saniye saniye izleniyor ve ateş altına alınıyor. Köşeye sıkışan teröristlerin örgütün sözde yöneticileri ile bağlantı kurmaya çalıştığı ve telsizden son durumu bildirdiği aktarılıyor. Teröristlerin telsiz konuşmaları da deşifre edilmeye başlandı.  Müdürü  telsiz konuşmalarını canlı yayında aktardı.

'BİR GECE ANSIZIN' METİNA...
, hava ve kara gücü ile dün gece yarısı ansızın Metina'ya girdi. Bombardıman altına alınan bölgeye uçarbirlikler ile özel kuvvetler ve komandolar indirildi. Bordo bereler ve mavi bereler teröristlerle sıcak temasa girerken, temizlenen bölgelere yerleşiyor.

A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak, 2 tabur bordo bereli askerin bölgede olduğunu, sayının 1200 olduğunu söyledi.

OPERASYON 100 KM ALANA YAYILDI
Terör örgütü PKK'nın Metina, Avaşin, Basyan, Zap ve Kandil'deki hedeflerine yönelik operasyonun 10 bin hektar yani 100 kilometre alana yayıldığını aktaran Kerim Ulak, bazı kritik noktaların ele geçirildiğini de aktardı.

SİHA'LAR, F-16, OBÜSLER ATEŞİ KESMİYOR
Gece yarısından itibaren süren operasyona 'daki 8.Anajet Üssü'nden F-16 destek veriyor. F-16'ların biri inmeden diğeri destek için harekete geçiyor. Olağanüstü F-16 hareketliliğine yerli ve milli İHA ile SİHA'lar da destek veriyor. OBÜS'ler de hedefleri tek tek vuruyor. Operasyonu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel Kurmay Başkanı yönetiyor.

CANLI YAYINDA TERÖRİSTLERİN TELSİZ KONUŞMALARINI AKTARDI
A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak, çok özel bir bilgiyi canlı yayında paylaştı. Ulak, teröristlerin kuşatıldığını ve çaresiz halde olduklarını aktardı. Ulak, teröristlerin telsiz konuşmalarının deşifre olduğunu duyurdu.

Ulak'ın A Haber'de aktardığına göre; teröristler sözde yöneticilerine, "Her yerden asker geliyor. Sıkıştık, her yerden ateş açıyorlar" seslendiği ortaya çıktı.

'nin bölücü terör örgütü PKK’ya karşı mücadelesi kararlılıkla devam ediyor. TSK, savaş uçakları ve helikopterleri ile gece saatlerinden itibaren 'ın kuzeyinde bulunan  bölgesindeki PKK hedeflerini yok ediyor. Gelişmeleri  canlı yayınına bağlanan gazeteci  değerlendirdi.

Metina'ya hava destekli kara harekatı! Irak'ın kuzeyindeki PKK hedefleri ağır şekilde vuruluyor

Gazeteci Güngör Yavuzaslan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Türk askerinin destan yazdığı dakikalardayız. Şırnak-Uludere'nin 23-30 km derinliğindeki operasyon dün gece saatlerinde başladı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500