sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Putin'den Zelenskiy’in 'Donbas’ta görüşme teklifi'ne yanıt: Moskova’da görüşebiliriz

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gerilim sürüyor. Rusya'nın Ukrayna sınırına en az 150 bin asker, silah ve mühimmat konuşlandırması işi daha da karmaşık duruma soktu. Tüm bunlar yaşanırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i başkent Moskova’ya davet etti.

Putin'den Zelenskiy’in 'Donbas’ta görüşme teklifi'ne yanıt: Moskova’da görüşebiliriz
Putin'den Zelenskiy’in 'Donbas’ta görüşme teklifi'ne yanıt: Moskova’da görüşebiliriz Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Reklam

Vladimir Putin'den Ukrayna hamlesi! Zelenskiy'i Moskova'ya davet etti

Giriş Tarihi: 22.04.2021  21:32Güncelleme Tarihi: 23.04.2021  04:51

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gerilim sürüyor. Rusya'nın Ukrayna sınırına en az 150 bin asker, silah ve mühimmat konuşlandırması işi daha da karmaşık duruma soktu. Tüm bunlar yaşanırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı ’i başkent ’ya davet etti.

Vladimir Putin'den Ukrayna hamlesi! Zelenskiy'i Moskova'ya davet etti

Putin'den Zelenskiy’in 'Donbas’ta görüşme teklifi'ne yanıt: Moskova’da görüşebiliriz

 ve Ukrayna arasında süren 'Donbas' krizinde flaş bir gelişme yaşandı.  Başkanı  Başkanı Zelenskiy'nin 'Donbas’ta görüşme teklifine' yanıt verdi. Putin, “Eğer konu (Rusya ile Ukrayna arasında) ikili ilişkilerse, Zelenskiy ile onun için uygun olan bir zamanda Moskova’da görüşebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Putin'den Zelenskiy’e yanıt

Rusya ve Ukrayna arasında süren 'Donbas' krizinde flaş bir gelişme yaşandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile görüşmesinin başlangıcında bir gazetecinin, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in Donbas'ta görüşme teklifine cevabının ne olacağı sorusunu cevaplandırdı.

Son zamanlarda mevcut Ukrayna yönetiminin Rusya-Ukrayna ilişkilerini tahrip edecek adımlar attığını savunan Putin, bunların doğrudan ikili ilişkileri, Rus Ortodoks Kilisesi'ni, Rusçayı ve Ukrayna'da Rusça konuşan halklarla ilişkileri etkilediğini, bunun için üzüldüklerini ifade etti.

"BUNDAN SADECE MEMNUN OLURUZ"
Putin, "Eğer Zelenskiy ilişkileri yeniden kurmayı başlatmak istiyorsa bundan sadece memnun oluruz." dedi.

"MOSKOVA'DA GÖRÜŞEBİLİRİZ"
Donbas ile ilgili görüşme yapmak istiyorsa öncelikle Zelenskiy'in ayrılıkçıların temsilcileri ile görüşmesi, daha sonra Rusya ile bu problemi müzakere etmesini öneren Putin, "Eğer konu (Rusya ile Ukrayna arasında) ikili ilişkilerse, Zelenskiy ile onun için uygun olan bir zamanda Moskova'da görüşebiliriz." ifadelerini kullandı.

Ukrayna'nın doğusundaki krizin çözümü için Üçlü Temas Grubunun toplandığı platformun Belarus'un başkenti Minsk'ten başka bir ülkeye alınması ile ilgili Ukrayna'nın önerisini de değerlendiren Putin, Belarus'un görüşmeler için sadece platform sağladığını ve görüşmelere dahil olmadığını hatırlattı.

Putin, "Bu durum sanki Donbas'taki problemleri tartışmaktan kaçınmak ve Minsk Anlaşması'nı öldürmek için sebep aramaya benziyor." diye konuştu.

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko da Putin ile görüşmesi esnasında bir gazetecinin, Ukrayna'nın Üçlü Temas Grubu platformunun Minsk'ten alınıp başka bir ülkede yapılması yönündeki önerisi ile ilgili sorusunu cevaplandırdı.

Zelenskiy'in diplomatik davranmasını öğrenmesi gerektiğini söyleyen Lukaşenko, Ukrayna, Rusya ve diğer tarafların Donbas'taki çatışmaların yaşandığı dönemde kendilerinden Minsk'in müzakereler için platform olması hususunda ricada bulunduğunu hatırlattı.

Bu yüzden Minsk'in müzakereler için organize edildiğini ifade eden Lukaşenko, "Eğer hoşunuza gitmiyorsa, başka bir ülkeyi tercih edebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Başka bir ülkenin müzakereler için seçilmesi için tarafların konsensüsü olması gerektiğine dikkat çeken Lukaşenko, platformun Minsk'ten alınması halinde yüklerinin de hafifleyeceğine işaret etti.

Putin ise, "Ukrayna ikili ilişkileri geliştirmek istiyorsa Ukrayna Devlet Başkanı'nı kendisi için uygun olan herhangi bir zamanda 'da kabul edebiliriz" dedi.

"UKRAYNA İKİLİ İLİŞKİLERİ BOZACAK ADIMLAR ATTI"

Putin, "Ukrayna, Rusya ile arasındaki ilişkileri bozacak adımlar attı. Rus Ortodoks Kiliselerini yok etmeye yönelik aldığı kararlar, Ukrayna'da Rusça konuşanlara, Rusçaya ve Rusya vatandaşlarına karşı yapılan davranışlar, ikili ilişkilerin bozulmasına yönelik atılan adımlardır. Buluşalım ancak ne konuşacağız? 'taki problemin çözümünü konuşacaksak Zelenskiy önce  ve  yöneticileriyle bir araya gelmeli ve ondan sonra Rusya gibi üçüncü ülkelerle görüşmeli. Donbas'ta önce bu yöneticilerle görüşülmeli buradan başlanılmalı sonra da Rusya'yla görüşülmeli" ifadelerini kullandı.

"RUSYA, UKRAYNA YAKINLARINDA KONUŞLU BAZI BİRLİKLERİNİ GERİ ÇEKİYOR"

Kırım'da başlatılan geniş çaplı askeri tatbikatı denetlemek üzere bölgeye gelen  , durum değerlendirmesinde bulunmuş, Güney ve Batı Askeri Bölgelerindeki ani denetimlerin hedefine ulaştığını dile getirmişti.

Şoygu, "Denetim hedeflerine eksiksiz olarak ulaşıldığına inanıyorum. Birliklerimiz, ülkeyi güvenilir bir şekilde savunma kapasitesine sahip olduklarını gösterdi. Bu kapsamda Güney ve Batı Askeri Bölgelerdeki ani denetimleri sona erdirmeye karar verdim" ifadelerini kullanmıştı.

Şoygu, bölgedeki tatbikata katılan birliklerin 1 Mayıs'a kadar daimi üslerine dönmeleri yönünde talimat verdiğini belirtmişti.

ZELENSKIY, PUTIN'İ DONBAS'A ÇAĞIRMIŞTI

Tansiyonun yüksek olduğu Moskova- hattında yaşanan son gelişmede dün Ukrayna Devlet Başkanı , Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e seslenerek, "Ukrayna ve Rusya ortak geçmişleri aynı olmasına rağmen geleceğe farklı bakıyorlar. Sayın Putin, Ukrayna'ya ait olan ve savaşın sürdüğü Donbas'ın herhangi bir noktasında buluşmaya çağırıyorum. Yaşasın Ukrayna" ifadelerini kullanmıştı.

150.000 Rus askeri tetikte!150.000 RUS ASKERİ TETİKTE!

Zelenskiy’den vatandaşlarına çağrı: 'Türkiye’ye tatile gidin'ZELENSKİY'DEN VATANDAŞLARINA ÇAĞRI: 'TÜRKİYE'YE TATİLE GİDİN'

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den vatandaşlarına çağrı: 'Türkiye’ye tatile gidin'

Son dakika haberleri...  Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, 'ye Ukrayna'ya desteğinden dolayı teşekkür ederek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'yı, geçici olarak işgal altındaki topraklarımızı, 'ı desteklemesi önemli" dedi. Zelenskiy ayrıca Ukrayna vatandaşlarına Türkiye'ye tatile gitmeleri çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 16.04.2021  00:44

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den vatandaşlarına çağrı: 'Türkiye’ye tatile gidin'

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi toplantısının ardından Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'ye 10 Nisan'da yaptıkları ziyaretin çok iyi geçtiğini belirten Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, "Türkiye devletine, özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettarım. Kendisi gerçekten Ukrayna'yı destekliyor" dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den vatandaşlarına çağrı: 'Türkiye’ye tatile gidin'

Ziyaret sırasında önemli anlaşmalara imza atıldığını ifade eden Ukrayna Devlet Başkanı, "Jeopolitik sorundan bahsederken, bugün en önemlisi, Ukrayna'nın huzuru ve partnerlerimizin desteği. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'yı desteklemesi, geçici olarak işgal altındaki topraklarımızı desteklemesi, Kırım'ı desteklemesi önemli. Bizim duruşumuzu desteklemesi, Kırım'ın ilhakını tanımaması önemli" diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den vatandaşlarına çağrı: 'Türkiye’ye tatile gidin'

'TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ'
Zelenskiy, Rusya'nın Türkiye'ye uçuşları sınırlamasına da değerlendirerek, Ukrayna vatandaşlarına Türkiye'ye tatile gitmeleri çağrısı yaptı. Ukrayna ve Türkiye arasında turist akışının artırılabileceğini belirten Zelenskiy, "Duydunuz, Ruslar, Rusya Federasyonu'ndan Türkiye'ye turizmi sınırlayacaklarını söylediler.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den vatandaşlarına çağrı: 'Türkiye’ye tatile gidin'

Bu onların kişisel meselesi. Bizim ise tam tersi, turizmi geliştirmemiz ve Türkiye'yi desteklediğimizi göstermemiz gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki