sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Hulki Cevizoğlu CHP'nin 128 milyar dolar yalanının kaynağını açıklamıştı: Yalanın merkezinden Cem Uzan çıktı

CHP ve FETÖ'nün haftalardır ortaya attığı ve çeşitli yalanlarla da besleyip büyüttüğü 128 milyar dolar yalanıyla ilgili Gazeteci Hulki Cevizoğlu katıldığı bir canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Hulki Cevizoğlu açıklamasında 128 milyar dolar yalanının yurt dışı kaynaklı olduğunu ifade etmiş ve "Bu isim eskiden Türkiye'de bankaları olan bir iş adamı" demişti. O iş adamının Cem Uzan olduğu anlaşıldı. Cem Uzan'ın 128 milyar dolar yalanını ise CHP'nin yalan organı SÖZCÜ Gazetesi ve bu gazetenin yazarı Murat Muratoğlu aracılığı ile aktardığı belirtildi.

Hulki Cevizoğlu CHP'nin 128 milyar dolar yalanının kaynağını açıklamıştı: Yalanın merkezinden Cem Uzan çıktı
Hulki Cevizoğlu CHP'nin 128 milyar dolar yalanının kaynağını açıklamıştı: Yalanın merkezinden Cem Uzan çıktı Admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Advert

Hulki Cevizoğlu'ndan flaş açıklama: "Merkez Bankası’nın 128 milyar doları nerede?’ iddiası yurt dışı kaynaklı

Giriş Tarihi: 23.04.2021  01:37 Güncelleme Tarihi: 23.04.2021  06:52

 tarafından ortaya atılan "Merkez Bankası’nın  doları nerede?’ iddiası ile ilgili çok önemli bir açıklama Gazeteci-yazar 'ndan geldi. Cevizoğlu, Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarının buharlaştığı iddiasının yurt dışı kaynaklı olduğunu açıkladı ve yalanın 4 aşamadan oluştuğunu bildirdi. Cevizoğlu açıklamasında, “Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Eskiden Türkiye'de bankaları olan birisi. Türkiye'de hala bankacı arkadaşları bulunan birisi.” ifadelerini kullandı.

Hulki Cevizoğlu'ndan flaş açıklama: Merkez Bankası’nın 128 milyar doları nerede?’ iddiası yurt dışı kaynaklı

Hulki Cevizoğlu, bir özel televizyon programında ilginç açıklamalarda bulundu.

Cevizoğlu, "Merkez Bankası'nın 128 milyar dolar nerede?" şeklindeki sorunun kaynağının yurt dışında yaşayan ve eskiden bankası bulunan iş adamı olduğunu, Türkiye'deki muhalif bir gazetenin ekonomi yazarına konunun iletildiğini söyledi. Cevizoğlu, reytingi her şeyi üstünde tutan bir televizyoncu tarafından televizyonda da dile getirildiğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da tarafından gündeme taşındığını bildirdi.

Cevizoğlu: 128 milyar dolar iddiası...CEVİZOĞLU: "128 MİLYAR DOLAR" İDDİASI...

CEVİZOĞLU: "BU 128 MİLYAR DOLAR OLAYININ KAYNAĞI YURT DIŞINDA OLAN BİR İŞ ADAMI"

Gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu, şunları söyledi:

"Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Türk. Eskiden Türkiye'de bankaları olan, Türkiye'de hala bankacı arkadaşları bulunan birisi. Bankacı arkadaşlarının Merkez Bankası'nda mı, başka bankalarda mı ya da emekli olduğunu bilmiyorum."

"Ama Türkiye'deki bankacı arkadaşlarından aldığı haberi kendisi AK Parti'ye daha önce yanaşmak, yaklaşmak, samimiyeti ilerletmek amacıyla AK Parti'yle düşüncesi ve girişimi olan birisi ama beklediği sonucu alamayan, defalarca bu girişimler de kamuoyunda da bu girişimlerde de bulunan ama AK Parti'den sıcak yaklaşım alamayan bir kişi."

"MUHALİF BİR GAZETENİN EKONOMİ YAZARINA BU BİLDİRİYOR"

Türkiye'deki muhalif bir gazetenin ekonomi yazarına bunu bildiriyor. Orada başlıyor. Bana bu değerli ve saygın kişinin anlattıklarını naklediyorum. Sonra bu raytingi her şeyi üstünde tutan bir televizyoncu tarafından televizyonda da dile getirilerek gündeme getiriliyor ve en son noktada da, bu sürecin en son noktasında da konu CHP'nin önüne geliyor."

"KEMAL KILIÇDAROĞLU DA GÜNDEME ALIYOR"

"CHP Genel Başkanı da, bunu gündeme böyle taşıyor. Bunun geçmişi bu. Peki, bunu ben mi söylüyorum? Bunu bana sağın, solun, merkezin, kuzeyin, güneyin herkesin sevdiği ekonomiden anlayan çok değerli bir insan anlattı.

CHPnin 128 milyar dolar çarpıtmasıCHP'NİN 128 MİLYAR DOLAR ÇARPITMASI

Kılıçdaroğluna 128 milyar dolar yanıtı!KILIÇDAROĞLU'NA 128 MİLYAR DOLAR YANITI!

CHP ve FETÖnün 128 milyar dolar yalanına grafikli yanıt!CHP VE FETÖ'NÜN 128 MİLYAR DOLAR YALANINA GRAFİKLİ YANIT!

 CHP'nin nın kaynağını açıkladı: Yurt dışında olan bir iş adamı

CHP'nin başını çektiği muhalefetin haftalardır köpürttüğü "kayıp 128 milyar dolar" iftirasının kaynağı belli oldu. Gazeteci - Yazar , Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarının buharlaştığı iddiasının yurt dışı kaynaklı olduğunu açıkladı. Cevizoğlu, "Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Eskiden 'de bankaları olan birisi... Türkiye'de hala bankacı arkadaşları bulunan birisi.." ifadelerini kullandı. Cevizoğlu yalanın Kılıçdaroğlu tarafından nasıl gündeme getirildiğini de anlattı.

'128 milyar dolar' yalanı yurt dışı kaynaklı!

CHP Genel Başkanı  ve CHP'li isimler '128 milyar dolar nerede?' şeklinde algı operasyonunu sürdürerek asılsız iddialarla Türk ekonomisini hedef aldı.

HULKİ CEVİZOĞLU YALANIN KAYNAĞINI AÇIKLADI
Gazeteci - Yazar , 'Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarının buharlaştığı' iddiasının yurt dışı kaynaklı olduğunu açıkladı.

23.04.2021 03:29 Son Güncelleme: 23.04.2021 03:39

Hulki Cevizoğlu 'nin 128 milyar dolar yalanının kaynağını açıklamıştı: Yalanın merkezinden  çıktı

 ve FETÖ'nün haftalardır ortaya attığı ve çeşitli yalanlarla da besleyip büyüttüğü 128 milyar dolar yalanıyla ilgili Gazeteci Hulki Cevizoğlu katıldığı bir canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Hulki Cevizoğlu açıklamasında 128 milyar dolar yalanının  kaynaklı olduğunu ifade etmiş ve "Bu isim eskiden 'de bankaları olan bir iş adamı" demişti. O iş adamının  olduğu anlaşıldı. an'ın 128 milyar dolar yalanını ise CHP'nin yalan organı  ve bu gazetenin yazarı  aracılığı ile aktardığı belirtildi.

CHP ve FETÖ'nün haftalardır ortaya attığı ve çeşitli yalanlarla da besleyip büyüttüğü 128 milyar dolar yalanıyla ilgili Gazeteci Hulki Cevizoğlu katıldığı bir canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Hulki Cevizoğlu açıklamasında 128 milyar dolar yalanının yurt dışı kaynaklı olduğunu ifade etmiş ve "Bu isim eskiden Türkiye'de bankaları olan bir iş adamı" demişti. O iş adamının Cem Uzan olduğu anlaşıldı. Cem Uzan'ın 128 milyar dolar yalanını ise CHP'nin yalan organı SÖZCÜ Gazetesi ve bu gazetenin yazarı Murat Muratoğlu aracılığı ile aktardığı belirtildi.

ESKİDEN TÜRKİYE'DE BANKALARI OLAN BİRİSİ...
Hulki Cevizoğlu isim vermeden Cem Uzan'ı şu şekilde tarif etmişti:"Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Türk. Eskiden Türkiye'de bankaları olan birisi... Türkiye'de hala bankacı arkadaşları bulunan birisi.. Bankacı arkadaşlarının Merkez Bankası'nda mı, başka bankalarda mı ya da emekli olduğunu bilmiyorum."

YALANI ÜRETEN CEM UZAN TAŞIYAN İSE SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI
CHP'nin haftalardır üzerinde durduğu ve ısrarla sorduğu 128 milyar dolar nerede yalanının FETÖ'cüler tarafından da sıklıkla dile getirildiği biliniyordu.

CHP'ye bu yalanı aktaran ve Hulki Cevizoğlu'nun da canlı yayında işaret ettiği işadamının Cem Uzan olduğu ortaya çıktı. AK Parti'li isimlerin defalarca belgelerle çürüttüğü 128 milyar dolar yalanını CHP'ye servis eden kişi ise Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu.

KÜLLİYEYE GİDEN CHP'Lİ YALANINI ÜRETEN RAHMİ TURAN'IN OĞLU
Murat Muratoğlu, sahte ismiyle Sözcü Gazetesi'nde yazılar yazıyor. Gerçek ismi ise Murat Turan. Fakat işin tuhaf kısmı Muratoğlu'nun 'Külliyeye giden CHP'li yalanını üreten Rahmi Turan'ın oğlu olması...

CEM UZAN VE KEMAL KILIÇDAROĞLU EL ELE!
Hulki Cevizoğlu ayrıca "CHP Genel Başkanı da, bunu gündeme böyle taşıyor. Bunun geçmişi bu. Peki bunu ben mi söylüyorum? Bunu bana sağın, solun, merkezin, kuzeyin, güneyin herkesin sevdiği ekonomiden anlayan çok değerli bir insan anlattı." diyerek İmar Bankası'nı dolandıran ve Türkiye'yi 17.8 milyar dolar zarara uğratan Cem Uzan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun kirli ilişkisini de afişe etmiş oldu.

THODEX DOLANDIRICISINDAN 4.9 MİLYAR DOLAR DAHA FAZLA!
128 milyar dolar yalanını üretip Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu aracılığı ile CHP'ye ulaştıran Cem Uzan'ın Türkiye'ye verdiği zarar ise 17.8 milyar dolar... Cem Uzan, İmar Bankası'ndaki mevduatlar nedeniyle Türkiye'ye 8 katrilyon zarar verdiği ortaya çıkmıştı. Bu zarar daha sonra sahte Hazine bonolarıyla daha da büyüyerek 17.8 milyar dolara çıktı. Bu zararın 7 milyarlık kısmı ise TMSF'nin şirket ve mal satışlarıyla giderildi. Uzan ailesinin Türkiye'ye 10.8 milyar dolarlık bir borcu bulunmakta.

Sabah'ın haberine göre özel bir televizyon kanalına konuk olan Cevizoğlu, CHP'nin '128 milyar dolar' yalanının yurt dışında yaşayan ve eskiden bankası bulunan iş adamı olduğunu söyledi.

"YURT DIŞINDA OLAN BİR İŞ ADAMI"
Cevizoğlu, şunları söyledi:
"Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Türk. Eskiden Türkiye'de bankaları olan birisi... Türkiye'de hala bankacı arkadaşları bulunan birisi.. Bankacı arkadaşlarının Merkez Bankası'nda mı, başka bankalarda mı ya da emekli olduğunu bilmiyorum."

"AK PARTİ'YE YANAŞTI AMA..."
"Ama Türkiye'deki bankacı arkadaşlarından aldığı haberi kendisi AK Parti'ye daha önce yanaşmak, yaklaşmak, samimiyeti ilerletmek amacıyla AK Parti'yle düşüncesi ve girişimi olan birisi ama beklediği sonucu alamayan, defalarca bu girişimler de kamuoyunda da bu girişimlerde de bulunan ama AK Parti'den sıcak yaklaşım alamayan bir kişi."

"MUHALİF BİR GAZETENİN EKONOMİ YAZARINA BU BİLDİRİYOR"
"Türkiye'deki muhalif bir gazetenin ekonomi yazarına bunu bildiriyor. Orada başlıyor. Banabu değerli ve saygın kişinin anlattıklarını naklediyorum. Sonra bu reytingi her şeyi üstünde tutan bir televizyoncu tarafından televizyonda da dile getirilerek gündeme getiriliyor ve en son noktada da, bu sürecin en son noktasında da konu CHP'nin önüne geliyor."

"KEMAL KILIÇDAROĞLU DA GÜNDEME ALIYOR"
"CHP Genel Başkanı da, bunu gündeme böyle taşıyor. Bunun geçmişi bu. Peki bunu ben mi söylüyorum? Bunu bana sağın, solun, merkezin, kuzeyin, güneyin herkesin sevdiği ekonomiden anlayan çok değerli bir insan anlattı."

Gazeteci , katıldığı bir programda,  Genel Başkanı 'nun '128 milyar dolar nerede?' şeklinde yürüttüğü kara propagandanın kaynağını açıkladı. Cevizoğlu açıklamasında, “Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Eskiden Türkiye'de bankaları olan birisi. Türkiye'de hala bankacı arkadaşları bulunan birisi.” ifadelerini kullandı.

MASAK Türkiye'nin konuştuğu kripto para vurgunu için harekete geçti! Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer yurt dışına kaçtı!

Giriş Tarihi: 22.04.2021  10:33 Güncelleme Tarihi: 22.04.2021  21:22

Son dakika haberi... Son yılların en popüler yatırım araçlarından olan kripto paralara ilişkin büyük vurgun yapıldığı iddia ediliyor. ’nin en büyük üçüncü kripto para borsası ’in sahibi , siteyi kapatıp yurt dışına kaçtı. MASAK, kripto para şirketinin tüm hesaplarına bloke koydu. Yatırımcıların 2 ila 10 milyar dolar arasında parasının buharlaştığı iddia ediliyor. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na çok sayıda dilekçe ulaşırken, Özer hakkında “bilişim sistemleri aracılığıyla nitelikli dolandırıcılık” suçundan re’sen soruşturma başlatıldı. Thodex'in istanbul Kadıköy'deki merkezine polis ekileri sevk edildi. Siber suçlarla mücadele ekipleri şirkette inceleme yapıyor. Başsavcılıktan yapılan yeni açıklamada soruşturma kapsamında arama, el koyma ve gizlilik kararı alındığı duyuruldu. Öte yandan şirketin sahibi yazılı bir açıklama yaparak iddialara reddetti, ''Yatırımcılarla görüşmeye gittim'' ifadesine yer verdi.

MASAK Türkiye'nin konuştuğu kripto para vurgunu için harekete geçti! Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer yurt dışına kaçtı!

'de aktif olarak kullanılan kripto para borsalarından  son 24 saattir alım satımını durdurma kararı aldı. Yüz binlerce yatırımcı mağdur olurken, Thodex'in kurucusu 'in yaklaşık 2 Milyar Dolarlık kripto varlıkla yurt dışına firar ettiği iddia edildi. İstambul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na çok sayıda mağdur tarafından dilekçe verildiği öğrenildi.

Son dakika haberi... Türkiye bunu konuşuyor! Thodex’ten ilk açıklama

Sabah saatlerinde gündeme bomba gibi düşen kripto para piyasasında vurgun haberinin ardından mağdurlar savcılığa suç duyurusunda bulunmaya başladı. Thodex’ten 160 bin lira değerinde kripto para aldığını belirten Serkan K., şirket bünyesindeki yetkililerin de soruşturulmasını talep ederek, Faruk Fatih Özer’in tutuklanmasını talep etti. Öte yanda Thodex tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Ayrıca MASAK, kripto para borsası Thodex'in Türkiye'deki finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına dün itibariyle bloke koydu.

Kripto para borsası Thodex şirketinin sahibi Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarlık bir vurgun yaparak yurtdışına kaçtığı iddiaları sabah saatleri itibariyle gündeme bomba gibi düştü.

Çıkan haberlerin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaparak şirket hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Thodex üzerinden kripto para işlemi yapan bir kısım kullanıcı iddialara inanmazken, birçok kullanıcı da Faruk Fatih Özer hakkında suç duyurusunda bulundu.

“ŞİRKETİN WEB SİTESİNİ DE KAPATIP KAÇTI”“ŞİRKETİN WEB SİTESİNİ DE KAPATIP KAÇTI” 

Suç duyurusunda bulunanlardan biri de Bursa’da yaşayan Serkan K. oldu. Avukatı Sinan Keskin aracılığıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe veren K., Faruk Fatih Özer’den şikayetçi oldu.Verilen dilekçede Serkan K.’nin Thodex şirketinden 160 bin lira kripto para aldığı belirtildi. Şirket sahibi Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 400 bin kişiden yatırım amacıyla aldığı 2 milyar dolar tutarındaki parayla yurtdışına kaçtığı anlatılan dilekçede, “Ayrıca Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarını ve yatırımcıların işlem yaptığı şirkete ait web sitesini de kapatmıştır. Şirketin olduğu adreste ise hali hazırda hiçbir yetkili bulunmamaktandır” denildi.“EN YÜKSEK PARASAL HACİMLİ DOLANDIRICILIK”“EN YÜKSEK PARASAL HACİMLİ DOLANDIRICILIK” 

Şüphelinin çok fazla insanı dolandırdığı belirtilen dilekçede, “Ülkenin belki de parasal hacmi en yüksek olan dolandırıcılık eylemlerinden biri olduğu bilinmektedir.Böylesine büyük ve sistematik bir dolandırıcılık eyleminin tek bir kişi tarafından icra edilemeyeceği, suç eylemlerinin gerçekleştiği şirket bünyesindeki yetkililerin de soruşturulması gerektiği, bu minvalde suç örgütünün gündeme geleceği öngörülmektedir” denilerek Faruk Fatih Özer’in tutuklanması talep edildi.Öte yandan Thodex tarafından yeni bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama metni: Öncelikle; ilk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla; öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.Nitekim; şirketimizin kayıtları daha önce de MASAK, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumların bilgisine sunulmuş olup herhangi bir usulsüzlük olmadığı ilgili kurumların kayıtları ile de sabittir.Bu süreç, gerçeğe uymayan ve abartılı söylemler ile bir iftira kampanyasına dönüşmüş olup hem kullanıcıların hem de şahsımın zararına sebebiyet vermektedir.Zira; bizim tespitlerimize göre 30.000 civarındaki kullanıcının hesapları netleştikten sonra ödemeleri yapılacaktır. Bugün itibari ile piyasa değeri yaklaşık 40 milyon USD olan şirketimiz ticari hayatına devam edebilecek iken kamuoyunda yaratılan mağduriyet algısı neticesinde şirketimizin ticari hayatına devam etmesi engellenmeye çalışılmaktadır.Sayın kullanıcılardan önemle rica ettiğim husus, şirketimiz tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesidir. Şahsım da birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak Adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim.Önemle bilinmesini isterim ki; hayatımın hiçbir döneminde ne devletime ne de milletime zarar verecek bir faaliyetim olmadığı gibi böyle bir düşüncenin dahi tarafıma atfedilmesini zul kabul ederim.Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım." dedi.Son günlerde para transferlerinde sorun yaşanan kripto para platformu (borsası) Thodex'in internet sitesi kapatıldı. Yatırımcıların hesaplarına ulaşımı kesildi.Sayılarının yaklaşık 391 bin olduğu tahmin edilen mağdurların avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Thodex'in kurucusu olan Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in dün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıkış yaptığını tespit ettiklerini belirterek, "Bir kaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer'in avukatı bize iletti.Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar" dedi.

2 MİLYAR DOLAR BUHARLAŞTI2 MİLYAR DOLAR BUHARLAŞTI 

Bir kripto para alım satım platformu olan Thodex'de 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, "Borsada aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası" diye konuştu.Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı. Thodex internet sitesinde ise yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat ardından ise dört-beş gün siteyi kullanamayacakları duyurulmuştu.THODEXİN MERKEZİNDE YAPILAN ARAMA  SONA ERDİTHODEX'İN MERKEZİNDE YAPILAN ARAMA SONA ERDİ 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca kripto para borsası Thodex hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, şirketin genel merkezinde polis tarafından arama yapıldı. Alınan bilgiye göre, borsanın internet sitesine iki gündür erişilemediği gerekçesiyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiası üzerine başlatılan soruşturmada, savcılığın talebi üzerine şirketin genel merkezinde arama yapılmak amacıyla Sulh Ceza Hakimliğinden arama ve el koyma kararı alındı.

20Karar uyarınca, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kripto para borsası Thodex'in Kadıköy Merdivenköy Mahallesi Nida Kule'de bulunan genel merkezine geldi. Burada yapılan aramanın ardından şirketteki bilgisayarlara el konuldu. Soruşturma kapsamında, mağdur olan kişiler ile şirket çalışanlarının ifadeleri İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde alınıyor.Öte yandan savcılığın talebi üzerine, soruşturmada gizlilik kararı alındığı öğrenilirken, şu ana kadar kimsenin gözaltına alınmadığı belirtildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca şirketin yetkilileri hakkında resen soruşturma başlatılırken, Thodex'in sahibi Fatih Faruk Özer hakkında, "nitelikli dolandırıcılık" suçundan suç duyurusunda bulunulmuştu.

MASAK, Thodex'in hesaplarına bloke koydu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı merkezi Kadıköy'de bulunan şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından "nitelikli dolandırıcılık" ve "suç örgütü kurmak"suçundan re'sen soruşturma başlattı.

İlk kez konuştu! Görüntüler ortaya çıktıMASAK'tan  hamlesi! 'in kaçtığı ülke belli oldu! Şirket merkezi didik didik inceleniyor

 haberine göre Türkiye'de büyük çaplı bir  vurgunu yaşandı. Geçtiğimiz günlerde son dönemin en gözde kripto parası olan 'den 2 milyon adet dağıtacağını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken ve üye toplayan  isimli kripto para borsasının, sistemleri kapatarak 2 milyar dolarlık dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor. Thodex'in kurucusu 'in 2 milyar dolarla Tiran'a kaçtığı öğrenilirken, şahsın sosyal medya hesaplarını kapattığı görüldü. Şikayetler sonrası harekete geçen polis ekipleri Thodex'in merkezinde inceleme başlattı. Şirketin İstanbul'da bulunan merkezi ekipler tarafından didik didik aranıyor. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan yeni açıklamada soruşturma kapsamında arama, el koyma ve gizlilik kararı alındığı duyuruldu. Yurt dışına kaçtığı belirtilen

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki