sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması! "Tüm insanlığın hizmetine sunacağız"

Son dakika... Başkan Recep Tayyip Erdoğan Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya gelerek sorularına cevap verdi. Başkan Erdoğan'dan bu söyleşide gündemdeki konularla birlikte Kanal İstanbul açıklaması geldi. Erdoğan, Kanal İstanbul'un ülkemiz ve insanlığın kullanımına sunulacağını belirterek "İnşallah Kanal İstanbul’u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız." dedi. Başkan Erdoğan ayrıca İstanbul Sözleşmesi, emekli amirallerin darbe bildirisi ve İtalya başbakanı Draghi'nin çirkin sözleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. İşte son dakika haberinin

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması!
Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması! Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Reklam

Başkan Erdoğan'dan son dakika Kanal İstanbul açıklaması: Montrö ile yakından uzaktan alakası yok

Giriş Tarihi: 14.4.2021  15:51 Son Güncelleme: 14.4.2021  18:49

Erdoğan, gençlerle buluştu! Kanal İstanbul sorusuna cevap verdi

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya gelen Başkan Erdoğan, "Montrö ile yakından uzaktan alakası olmayan böyle bir Kanal İstanbul bizi çok daha huzurlu, rahat kılacaktır." dedi. Erdoğan, "(Kanal İstanbul Projesi ile) İstanbul büyük zenginliğe kavuşmuş olacak, İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacak." açıklamasında bulundu.

Erdoğan hadsiz bir bildiri yayınlayan 104 amiral ile ilgili, "Çok bu işi seviyorsanız kalkarsınız siyasete soyunursunuz. Cumhurbaşkanı olarak ordunun başkomutanıyım. 104 emekli olarak böyle bir açıklamayı nasıl yapıyorsunuz? Bu özgürlüğünüzle alakalı değil." dedi. Öte yandan Başkan Erdoğan, kendisi hakkında sarf edilen hadsiz iftiralara ilişkin "İtalya Başbakanı'nın yapmış olduğu açıklama tam bir densizliktir, tam bir terbiyesizliktir." dedi.

Başkan Erdoğan'dan flaş Kanal İstanbul açıklaması

Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya geldi.

"KANAL İSTANBUL'UN MONTRÖ İLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOK"

Erdoğan'a, Kanal İstanbul'un Türkiye için avantajlarının neler olacağı, Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nden çıkılıp çıkılmayacağı soruldu.

Başkan Erdoğan, Kanal İstanbul'un Montrö ile alakasının olmadığını belirterek şunları söyledi:

"42-43 km uzunluğu olan bie kanal burası. Bu kanalda Kradeniz'i Marmara'ya bağlıyoruz. Bununla birlikte Karadeniz'de ve Marmara tarafında gelen gemilerin oralarda bekleme veya beklememe süreleri bizim kudretimizde. Bunun Montrö ile yakından uzaktan bir alakası da yok. Montrö, İstanbul Boğazı ile alakalı bir sözleşmeydi."

"KENDİ EGEMENLİĞİMİZİ TAMAMEN TESİS ETTİĞİMİZ ESER KAZANDIRIYORUZ"
Erdoğan, Kanal İstanbul ile kendi egemenliğimizin tesis edileceğinin altını çizdi:

"Dolayısıyla burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz eser kazandırıyoruz. Montrö ile yakından uzaktan alakası olmayan Kanal İstanbul bizi çok daha huzurlu, rahat kılacak.

Kanal İstanbulumuzu İstanbul'a kazandırdığımızda İstanbul çok çok büyük bir zenginliğe kavuşmuş olacak."

"ANKARA SÖZLEŞMESİ İLE YOLA DEVAM EDERİZ"
Başkan Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin feshi ile ilgili sorulan soruya da şu yanıtı verdi:

"İstanbul Sözleşmesi uygulaması itibarıyla ne ülkemizde ne dünyada özellikle kadın haklarına saygıyı getirmedi. Şu anda Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği ülkelerinden de 11 tanesi bundan çekilme arifesinde. Kadına şiddeti bizim anayasamız reddediyor.

Burada bizim üzerinde durmamız gereken Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair yasa. Bu zaten var. Biz burada öyle bir dinin mensubuyuz ki bizim dinimizde kadına şiddet haramdır. Böyle bir sözleşmeye illa ihtiyacımız varsa, biz bunun daha adilini, daha güzelini, daha güçlüsünü Ankara Sözleşmesi diye bir sözleşme hazırlarız, onunla birlikte yola devam ederiz."

"SİZ 104 EMEKLİ OLARAK BÖYLE BİR AÇIKLAMAYI NASIL YAPIYORSUNUZ?"
Darbe imalı bildiri süreciyle ilgili yargıyı adres gösteren Erdoğan şöyle konuştu:
"Askerin emeklisi veya emekli olmayanı olmaz. Asker askerdir. Ben de şu anda Cumhurbaşkanı olarak bu ordunun Başkomutanıyım. Siz 104 emekli olarak böyle bir açıklamayı nasıl yapıyorsunuz? Bu sizin özgürlüğünüzle alakalı bir konu değil ki. Zaten içinizde alışkanlık haline getirmiş olanlar var. Bu işi seviyorsanız siyasete soyunursunuz, ama kalkıp da bunu 104 tane koordine olan, aynı düşünce kalıbı içerisinde böyle bir metnin ortaya konulmasını bir Başkomutan, Cumhurbaşkanı olarak, ülkemin birlik, beraberlik, huzuru noktasında bunu teminden sorumlu insan olarak bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bundan sonraki süreç zaten yargıya ait süreçtir."

Başkan Erdoğan gençlerle buluştu:

'EN ÇOK İSTİHDAMI BİZ YAPTIK'
Başkan Erdoğan, istihdamda planlama sorunu olup olmadığına ilişkin soru üzerine işsizlikte iyi bir noktaya geldiklerini belirtti. Ekonomik sıkıntıların yaşandığı dönemde yüzde 13 civarında bir işsizlik olduğunu belirten Erdoğan, "Bu ciddi bir artış değil. Turizmde çok çok iyi bir konumdaydık. Fakat kovid meselesiyle turizmdeki düşüş ister istemez istihdamı da olumsuz etkiledi. En çok istihdamı yapan bizim iktidarımız, ciddi istihdamlar yaptık. Hem sağlıklı hem engelli konusunda ciddi istihdamlar yaptık. İş kalifikasyona geliyor; kalite, kalifikasyon konusunda kendisini ispatlıyorsa bir genç iş bulur" diye konuştu.

"YUNANİSTAN'IN BİZİM HAKLARIMIZ GİBİ HAKKI YOK"
Akdeniz'deki durumla ilgili gelen soruya da yanıt veren Başkan Erdoğan, "Biz çok ciddi sıçramaları Libya ile yaptığımız anlaşma ile attık. Türkiye Libya ile gerek sismik, gerekse sondaj çalışmalarına yönelik bir kararlılık ortaya koydu. Burada biz Libya ile ortak sismik araştırma da yaparız sondaj da yaparız. Burada Yunanistan rahatsız oldu çünkü onlarda bu imkanlar yok. Burada Yunanistan'ın bizim haklarımız gibi hakları da yok. Doğu Akdeniz'deki tüm çatışmalarda eğer yumuşak üslubumuz olamasaydı durum farklı yere giderdi" dedi."DÜNYADA AŞILAMADA 6. SIRADAYIZ"
Türkiye'nin KOVİD-19 ile mücadelesini ve 20 milyona yaklaşan aşılama sürecini değerlendiren Başkan Erdoğan, "Bilim Kurulu hangi kararı aldıysa biz onu uyguluyoruz. Aşı konusunda dünyada 6. sırada yer alıyoruz. Aşılamada iyi bir konumdayız. Dünyada örnek sayılacak ülkelerden bir tanesi konumundayız." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe Ankara'da! Başkan Erdoğan resmi törenle karşıladı

Giriş Tarihi: 12.04.2021  09:22 Güncelleme Tarihi: 12.04.2021  17:37

Son dakika haberine göre Libya  Başbakanı , bugün kabinesiyle birlikte 'ye geldi. Başkan , Libya Başbakanı Dibeybe'yi Külliye'de resmi törenle karşıladı. Başkan Erdoğan ve Abdulhamid Dibeybe, baş başa görüşüyor. Dibeybe'ye 5 başbakan yardımcısı ile 14 bakan eşlik ediyor. Libya Başbakanı Dibeybe, Türkiye-Libya Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi oturumuna katılacak. Anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısının ardından Erdoğan, Dibeybe onuruna akşam yemeği verecek.

Son dakika: Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe Ankara'da! Başkan Erdoğan resmi törenle karşıladı

Başkan , Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.

Libya Hükümeti tam kadro Türkiye'ye geldi

Dibeybe'ye  ziyaretinde 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed el-Haddad da eşlik ediyor.

Erdoğan ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe'nin, alandaki yerlerini almasının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı.

Ardından, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı, "Merhaba asker" diyerek selamladı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Dibeybe, merdivenlerde  ve Libya bayrakları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve Dibeybe ortak basın toplantısı düzenleyecek.

ORTAK KONULAR ELE ALINACAK
Libya Hükümet Sözcüsü , temaslar kapsamında, enerji ve sağlık gibi hizmet sektöründe çeşitli ortak konuların görüşüleceğini kaydetti.

Türk şirketlerin Libya'daki kriz nedeniyle durdurulan faaliyetlerine devam etmelerinin de ele alınacağını aktardı.

Ziyarette iki ülke arasındaki çeşitli alanlarda iş birliği konularının da ele alınması bekleniyor.

TRABLUS BÜYÜKELÇİSİ KENAN YILMAZ'I KABUL ETTİ
 Başkanı Muhammed el-Menfi, Türkiye'nin  Büyükelçisi 'ı başkent Trablus'ta kabul etti.

Menfi, görüşmede, Libya-Türkiye ilişkilerinin derinliğine ve iki ülke arasındaki yakın dostluk ve iş birliğine vurgu yaptı.

ORTAK ÇIKARLAR KORUNACAK
Libya ile Türkiye'yi birleştiren ortak çıkarların,  ve  döneminde korunacağının altını çizdi.

Türk şirketlerinin, Libya'da yeniden yapılanma projelerine katkıda bulunmasını beklediklerini de kaydetti.

14 bakan ile Türkiye'ye geldi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Dibeybe'nin bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, giriş kapısına kadar araca eşlik etti.
Erdoğan, Başbakan Dibeybe'yi giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Dibeybe'nin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, iki ülke milli marşları çalındı, 21 pare top atışı yapıldı.

Dibeybe, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı "merhaba asker" diyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.Daha sonra birbirlerine heyetlerini takdim eden Erdoğan ve Dibeybe, merdivenlerde Türkiye ve Libya bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Ziyarette Libyalı 5 başbakan yardımcısı ile 14bakan da yer alıyor. Libyalı bakanlar, Ankara'da Türk mevkidaşları ile görüştü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libyalı mevkidaşı Necla El Manguş ile bir araya geldi.

Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve Doğu Akdeniz'deki son durum ele alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Libya Petrol ve Gaz Bakanı Muhammed Ahmed Oun ile görüştü.

Petrol ve doğal gaz başta olmak üzere iş birliğinin geliştirilmesi kararlaştırıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Libya Maliye Bakanı Halid El-Mabrouk Abdullah'ı bakanlıkta ağırladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Libya Ekonomi ve Ticaret Bakanı Muhammed Ali El-Huveyc ve Planlama Bakanı Fahir Miftah Buferne ile bir araya geldi.

Bakan Pekcan, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için diyaloğun artırılması gerektiğini ifade etti.

TÜRKİYE'NİN GLOBAL EKONOMİDE DESTEĞİ DEVAM EDECEK
Bir görüşme de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndaydı. Bakan Mustafa Varank önce Sanayi ve Madenler Bakanı Ahmed Ali Ebu Heyse'yi ardından Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı İmran Muhammed Abdünnebi'yi makamında misafir etti.

Varank, Libya'ya global ekonomide Türkiye'nin desteklerinin devam edeceğini belirtti.

LİBYA'NIN YENİDEN İMARI SÜRECİ GÖRÜŞÜLDÜ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Libya İskan ve İmar Bakanı Ebubekir Muhammed El-Gavi ile görüştü.

Bakan Kurum, Libya'nın yeniden imarı sürecinde Türkiye'nin gerekli yatırımları yapmaya hazır olduğunu mevkidaşına iletti.

İçişleri Bakanı Soylu Libyalı mevkidaşı Halid et-Ticani Mazin ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Libya Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı İmran Muhammed Abdünnebi ile görüştü.

SON DAKİKA: Ankara'da kritik gün! Başkan Erdoğan Libya Başbakanı Dibeybe ile görüşüyor!

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki