sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

CHP rezerv yalanında kayboldu! İlhan Kesici önce çürüttü sonra çark etti.

"128 milyar dolar nerede?" tartışmalarıyla ilgili CHP'nin kanalı Halk TV'de konuşan CHP'li İlhan Kesici, "Tüm detaylar Merkez Bankası’nın bilançosunda var. Okumayı bilenler girer görür." açıklamasının tepki görmesi üzerine geri adım attı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, "Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim." dedi.

CHP rezerv yalanında kayboldu! İlhan Kesici önce çürüttü sonra çark etti.
CHP rezerv yalanında kayboldu! İlhan Kesici önce çürüttü sonra çark etti. Admin
Bu içerik 130 kez okundu.
Advert

CHP rezerv yalanında kayboldu! İlhan Kesici önce çürüttü sonra çark etti

Giriş Tarihi: 18.04.2021  08:48 Son Güncelleme:18.04.2021 09:14

Son dakika haberine göre; Türkiye'nin gündemini aylardır '128 milyar dolar kayboldu' yalanıyla meşgul eden , hükümet ve yetkili isimler tarafından verilen hiçbiri yanıtı kabul etmeyerek, aslı olmayan iddialarını sürdürdü. Partisinin 'kayıp rezerv' yalanını  milletvekili  gözler önüne serdi. Kesici, 17 saat sonra çark ederek, “Genel Başkanımla aynı görüşteyim” dedi.

GÜNDEMSabah

CHP rezerv yalanında kayboldu! İlhan Kesici önce çürüttü sonra çark etti

, uzun süredir ısrarla gündeme taşıdığı "128 milyar dolar nerede?" rezerv yalanı kampanyasında kayboldu. Önceki gün 'de katıldığı bir programda "Rezerv kaybolmaz. Devletin her şeyi kayıt altındadır" açıklamasını yapan  Milletvekili ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) eski Müsteşarı , partiden yediği linç kampanyası üzerine 17 saat sonra açıklamasından çark etti.

." ını çürüten 'li  geri adım attı:  ile aynı görüşteyim

"" tartışmalarıyla ilgili 'nin kanalı Halk TV'de konuşan CHP'li , "Tüm detaylar ’nın bilançosunda var. Okumayı bilenler girer görür." açıklamasının tepki görmesi üzerine geri adım attı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, " ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim." dedi.

CHP'li İlhan Kesici korktu

 İstanbul Milletvekili ve ekonomist , Halk TV'de katıldığı programda, CHP'nin "128 milyar dolar nerede" algısına ters düşecek açıklamalar yaptı.

CHP'NİN YALANINI İLHAN KESİCİ ÇÜRÜTTÜ

"128 milyar dolar kaybolmaz. Okumayı bilenler girer MB sitesine görür" diyen Kesici, "Nereye gider, nereden gelir. O bilgilerin üstüne bir tahminimiz var. Ama şimdi söylersem kendi sorduğumuz soruyu kırmış olurum" sözleri ile partisinin iddialarını da çürüttü.

GERİ ADIM ATTI: KILIÇDAROĞLU İLE AYNI GÖRÜŞTEYİM

Söz konusu açıklamaların ardından tepki gören Kesici, geri adım attı.

İçerden baskı yiyen ve ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, "Merkez Bankası rezervi konusunda Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu ve Partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim. Katıldığım yayınlardaki söylemlerim de tam bu istikamettedir." sözlerini sarf etti.

Televizyona çıkarak rezerv yalanı kampanyasını çürüten  İstanbul Milletvekili Kesici, 17 saat sonra çark ederek, “Genel Başkanımla aynı görüşteyim” dedi

​128 milyar dolar yalancıları

128 milyar dolar yalancıları

CHP ve onun peşine takılan küçük muhalefet partileri bir yalanın üstüne kurulu “128 milyar dolar nerede?” sorusunu siyasetlerinin merkezi haline getirdi. Yalanı ısrarla dillendirenler Merkez Bankası’nın mevcut 90 milyar dolarlık rezervini, kur saldırılarında kullanılan doları, salgında üreticiyi ve dar gelirliyi korumak için ödenen parayı ve 1 dolarlık işlemin bile kayıt dışı olamayacağını görmezden geliyor.

Televizyon programında "Nereye gitti, nereye gider, nereden gelir? O bilgilerin üzerine tahminimiz var ama şimdi söylersek kendi söylediğimiz şeyi kırmış oluruz. Hayır kaybolmaz. Bir kere onu söyleyeyim. Kaybolmaz. Girerseniz  bilançosuna. Okumayı bilen insanlar açarlar internet sayfalarını. Dolar alım-satımları nasıl olmuş, ne zaman olmuş, kaçtan alınmış-satılmış? Görülür. Her şey kayıt altındadır. Bu devletin kayıtlarında var. Mutlaka var" sözleriyle karalama kampanyasını tam anlamıyla çökerten Kesici'den geri adım geldi. Dün sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İlhan Kesici, "Merkez Bankası rezervi konusunda Genel Başkanım  ve partimle aynı görüşteyim. Katıldığım yayındaki söylemlerim tam da bu istikamettedir" sözleriyle geri adım attı.


AK PARTİ'DEN KARŞI ATAK

, CHP'nin Merkez Bankası'nın rezervlerine ilişkin iftira ve yalanlarına bu kez videolu açıklamayla cevap verdi. Grafiklerle dolu videolu anlatımda Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. 'nun açıklamalarına da yer verildi. AK Parti'nin videolu anlatımında Merkez Bankası rezervleri ile ilgili verilen bilgiler şöyle:TL İSTİKRARI KORUNDU

"128 milyar dolar nerede? Bu bir soru değil iftiradır. Son günlerde CHP Merkez Bankasının (MB)128 milyar dolarının kaybolduğunun iftirası üzerinden yalanlarla dolu bir kampanya yürütüyor. Öncelikle bu iftira ve iddia ile ilgili MB Başkanının açıklamasına bakalım. MB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu:"Bilanço varlık yükümlülük denkliği açısından bakıldığında ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değil.""Herhangi bir kesime, banka veya firma ayrıcalıklı döviz işlemi gerçekleşmedi."

Açıklamalardan da net olarak anlaşılacağı üzere söz konusu döviz işlemleri, işlem platformları üzerinden o günkü piyasa koşulları ve fiyatları çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.

Daha net olarak tüm işlemler sağlıksız fiyat oluşumunun engellenmesine, döviz piyasalarındaki arz-talep ve likidite tesisine katkıda bulunması amacıyla yapılmıştır.Tüm işlemler  istikrarını ve dengesini koruma amaçlıdır.

DÖVİZ REZERVLERİNİN DÖKÜMANI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının 18 yıllık döviz rezervi seyrine bakalım:

2002:27,5 milyar dolar

2005: İlk kez 50 milyar dolar çıtasını aştı

2012:100 milyar doları geçti

2013: Kasım: Gezi provokasyonlarına rağmen 135 milyar dolara yaklaştı.

2017: Ekim: 117,8 milyar dolar

2018: Ağustos:ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye ekonomik operasyonları ve kur saldırı başladı.

2018: Eylül: 84,7 milyar dolar

2020: Şubat:107,7 milyar dolar

2020: Mart: Kovid-19 pandemisi nedeniyle uluslar arası piyasalarda yaşanan şok nedeniyle 92,15 milyar dolar

2021: Şubat:95,5 milyar dolar

2021: Nisan:89,4 milyar dolar

TCMB REZERVLERİNDE KOVİD-19 ETKİSİ:

Son bir yıldan fazladır Kovid-19 salgınından dolayı tüm dünya ekonomik açıdan da derinden etkilendi. Ülkelerin salgın karşısında aldıkları mali tedbirlerin toplamı 16 trilyon dolar. Merkez bankalarının bilanço genişlemesi 10 trilyon doları bulmuştur. Türkiye'de ise 2020 mart ayının TCMB'nın rezervleri92,15 milyar dolarken Nisan 20212'de bu rakam 89,4 milyar dolara düşmüştür. Son bir yıl içinde rezerv azalması sadece 2,75 milyar dolardır.REEL SEKTÖRÜN DOLAR TALEBİ:

Türkiye gelişen ve büyüyen bir ülkedir. Kovid-19 Salgınının ilk şokunun yaşandığı dönemde tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz piyasalarında da döviz likidite sıkışıklığı yaşanmıştır. Salgından kaynaklanan olağan dışı koşullarda serbest piyasalarda faiz çıkışındaki artış doğrudan yatırımların azalması altın talebinin hızla artması turizmle ilgili arz talebini artırmıştır. Ödemeler dengesinin devamlılığını sağlamak için MB rezervleri piyasanın ihtiyaç ve talepleriyle şekillenmiştir. Bu döviz satmak değildir. Yaşanan süreçte TCMB'nın üretimi destekleyici politikaları istihdam, büyüme, reel sektör ve bankacılık sektörümüzü ayakta tutmuştur.Türkiye yüksek faize muhtaç edilmedi.TCMB artan dolar talebini karşılayamasaydı, Türkiye faizleri şok bir biçimde artırarak kendi reel sektörüne zarar verecekti.


TÜRKİYE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye, 2020'de yüzde 1.8 büyümesini sürdürerek geçen yıl dünyada en yüksek büyüme oranına sahip 4. ülke oldu. 2020'nin son 4 ayında Cumhuriyet tarihinin aylık ihracat rekorları kırılarak ihracatta yaşanan artış, 2021'in Ocak, Şubat ve Mart aylarında da devam etti. TCMB'nin üretimi destekleyici politikaları olmasaydı bu büyüme rakamlarına ulaşamazdık. Sonuç olarak MB dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu koşullar göz önünde bulundurularak artan döviz talebini karşılamak üzere tüm argümanlarını milletimiz için kullanmıştır.

2020’Yİ DÜŞÜK FAİZLE ATLATTIK

Yaşanan süreçte Merkez Bankası’nın üretimi destekleyici politikaları; istihdam, büyüme, reel sektör, bankacılık sektörünü ayakta tuttu. Bu hamleyle Türkiye’yi geçen yıl yüksek faizden uzak tutan Merkez Bankası, artan dolar talebini karşılamasaydı, Türkiye faizleri şok bir biçimde artırarak reel sektörü büyük zarar verecekti.Oğuz Kaan Salıcı

Oğuz Kaan Salıcı

Aykut Erdoğdu

Aykut Erdoğdu

Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu

Selin Sayek Böke

Selin Sayek Böke

Faik Öztrak

Faik Öztrak

Akif Hamzaçebi

Akif Hamzaçebi

CHP’NİN SERMAYE KONTROLÜ ZORLAMASI

CHP’nin, Türkiye’de yerleşik gerçek ve tüzel kişilere satılan döviz miktarlarını ve satış fiyatlarının açıklanmasını istemesi, “sermaye kontrolü” talebi anlamına geliyor. Çünkü bütün dünyada bu tür bilgiler ekonominin en mahrem bilgileri olarak kabul ediliyor. Ticari sır kapsamına giren bilgilerin korunması, gelişmiş bütün ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de anayasal güvence altındadır. CHP’nin ifşa olmasını istediği bilgilerin açıklanması Türk Ceza Kanunu'na göre suç. Bu bilgilerin açıklanması halinde Türkiye ekonomisinin uluslararası alanda tüm kredibilitesini kaybetmesi anlamına gelir.

128 milyar dolar çarpıtmasında FETÖ izi!"128 MİLYAR DOLAR" ÇARPITMASINDA FETÖ İZİ!

CHP'li İlhan Kesici partisinin yalanını gözler önüne serdi!CHP'Lİ İLHAN KESİCİ PARTİSİNİN YALANINI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ!

CHP'li İlhan Kesici partisinin yalanını gözler önüne serdi!CHP'Lİ İLHAN KESİCİ PARTİSİNİN YALANINI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ!

TÜRKİYE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

CHP'nin algı operasyonu ifşa oldu! 128 milyar dolar yalanı patladı... CHP'nin dolar şovuna çarpıcı yanıt: Rezervler buharlaşmaz Yiğit Bulut'tan A Haber canlı yayınında önemli açıklamalar: Senaryoların hepsi yalan çıktı

 yurt dışındaki rezervini yurt içine getirdi, saldırı başladı! DSP'li  başarılıydı

Giriş Tarihi: 12.04.2021  01:30 Son Güncelleme: 12.04.2021 08:18

Ekonomiden sorumlu eski bakan DSP'li , Türk ekonomisine yönelik saldırı olduğunu ve bu saldırının hala devam ettiğini söyledi. Saldırının, 'nin yurt dışındaki rezervlerini yurt içine taşımasıyla başladığını söyleyen eski bakan, "Bunun farkına varan  ve özellikle yabancı şirketler Türkiye'ye baskı yapmaya başladı" ifadelerini kullandı. Eski Hazine ve Maliye Bakanı 'ın yönetiminin iyi olduğunu vurgulayan Türker, "Berat Albayrak'a herkes saldırıyor. Belki damat olduğu için saldırıyorlardı ama bence Albayrak başarılıydı, başarısız değildi" şeklinde konuştu.

Türker: Türk ekonomisine saldırı oldu

Ekonomiden sorumlu Eski Bakan Masum Türker, özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

Bir dönem Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanlığı görevini de yürüten Türker, Türk ekonomisine yönelik bir saldırı olduğunu ve bunun hala devam ettiğini söyledi.İşte Masum Türker'in açıklamalarından satır başları;

YURT DIŞINDAKİ REZERVLERİN TÜRKİYE'YE GETİRİLMESİ
Ekonomi yönetiminin değiştiği o süreçte önce bakan atamalarını etkilemek için bir saldırı yapıldı. Sonrasında durum biraz değişti. Neden? Bizim yurt dışındaki rezervlerimiz Türkiye'ye getirildi. Bunun farkına varan ABD ve özellikle yabancı şirketler Türkiye'ye baskı yapmaya başladılar. İşte o baskı yapmaya başladıkları tarih de artık ekonomi yönetiminin değiştiği tarihti.

Yurt dışındaki rezerv ülkeye girince saldırı başlattılar! Eski bakan Masum Türker: Berat Albayrak başarılıydı

Ekonomiden sorumlu Eski Bakan , özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Bir dönem  (DSP) Genel Başkanlığı görevini de yürüten Türker, Türk ekonomisine yönelik bir saldırı olduğunu ve bunun hala devam ettiğini söyledi.

."BAKAN ATAMALARINI ETKİLEMEK İÇİN..."
Ekonomi yönetiminin değiştiği o süreçte önce bakan atamalarını etkilemek için bir saldırı yapıldı. Ama kesin bakan atamaları yapıldıktan sonra döviz kurları biraz durdu çünkü bir strateji değişikliği yapmaları gerekiyordu.

"BERAT ALBAYRAK BAŞARILIYDI"

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın başarılı olduğunu vurgulayan Masum Türker, yönetimin de iyi olduğunu belirtti.

Berat Albayrak'a herkes saldırıyor. Belki damat olduğu için saldırıyorlardı ama bence Albayrak başarılıydı, başarısız değildi. Orada ekonomiyi yönlendirmeye alışmış kişiler liderin çevresine gidip şikayet ederlerdi. Damat olduğu için şikayet edemiyorlardı rahatsızlık buydu ama yönetim iyiydi. Kadrolarında bir zayıflık vardı.DİĞER ÜLKELERDEKİ VARLIĞIMIZ VE YURT İÇİNE GETİRİLEN REZERVLER
Türker, Türk ekonomisine yönelik saldırının arkasında Suriye ve diğer ülkelerde olan varlığımız ve döviz rezervlerinin yurt içine taşınmasının olduğunu belirtti.

Eski Ekonomi Bakanı, konuya ilişkin şöyle konuştu;

"O saldırının temelinde bizim Suriye'de ve diğer ülkelerdeki varlığımız ve döviz rezervlerinin, altınların Türkiye'ye getirilmiş olması var. Dolayısıyla (yurt dışındaki rezervler) bize tehdit olarak kullanılamadığı için Cumhurbaşkanı ya da diğer yöneticilerin sert çıkışlarına bir eylem yapamıyorlar eskisi gibi."

CHP'NİN KARA PROPAGANDASI
Türker, CHP'nin '128 milyar dolar nerede?' şeklindeki kara propagandasına ilişkin konuştu.

Türkiye'nin 128 milyar dolar döviz rezervi yoktu. Türkiye'nin döviz rezervi kendi sahip olduğu rezervdir. 128 milyar dolar dediğimizde yurt dışından gelmiş borç para eklendiği zaman sanki o para bizim gibi rezerv olarak belirleniyor. Halbuki döviz rezervleri artık modern anlamda ikiye ayrılarak tanımlanması gerek. Birincisi öz kaynaklardan oluşan rezerv, ikincisi ise yabancı kaynaklardan oluşan rezerv.

Yurt dışındaki rezerv ülkeye girince saldırı başlattılar! Eski bakan Masum Türker: Berat Albayrak başarılıydı

Ekonomiden sorumlu eski bakan DSP'li , Türk ekonomisine yönelik saldırı olduğunun altını çizerken, bu saldırının hala devam ettiğini söyledi. Saldırının, 'nin yurt dışındaki rezervlerini yurt içine taşımasıyla başladığını söyleyen eski bakan, "Bunun farkına varan  ve özellikle yabancı şirketler Türkiye'ye baskı yapmaya başladı" ifadelerini kullandı. Eski Hazine ve Maliye Bakanı 'ın yönetiminin iyi olduğunu vurgulayan Türker, "Berat Albayrak'a herkes saldırıyor. Belki damat olduğu için saldırıyorlardı ama bence Albayrak başarılıydı, başarısız değildi." şeklinde konuştu.

Ekonomiden sorumlu Eski Bakan , özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Bir dönem  (DSP) Genel Başkanlığı görevini de yürüten Türker, Türk ekonomisine yönelik bir saldırı olduğunu ve bunun hala devam ettiğini söyledi.İşte Masum Türker'in açıklamalarından satır başları;

YURT DIŞINDAKİ REZERVLERİN TÜRKİYE'YE GETİRİLMESİ

"BAKAN ATAMALARINI ETKİLEMEK İÇİN..."

"BERAT ALBAYRAK BAŞARILIYDI"

Eski Hazine ve Maliye Bakanı 'ın başarılı olduğunu vurgulayan Masum Türker, yönetimin de iyi olduğunu belirtti.DİĞER ÜLKELERDEKİ VARLIĞIMIZ VE YURT İÇİNE GETİRİLEN REZERVLER
Türker, Türk ekonomisine yönelik saldırının arkasında  ve diğer ülkelerde olan varlığımız ve döviz rezervlerinin yurt içine taşınmasının olduğunu belirtti.

Türkiye’nin kaybolan rezervi yok

Türkiye’nin kaybolan rezervi yok

Rezervler üzerinden Merkez’i hedef alan muhalefete tepki büyüyor. Eski Ekonomi Bakanı Türker ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, kaybolan bir rezervin olmadığını bunu iddia edenlerin de ‘ekonomik cahiller’ olduğunu söyledi

Eski Ekonomi Bakanı Masum Türker ile AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, bir süredir Merkez Bankası'nı hedef alan saldırılara cevap verdi. Merkez Bankası'nın rezervler üzerinden hedef alınmasına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "128 milyar dolar nerede?" şeklindeki sorusuna tepki gösteren Türker "Türkiye'nin kaybolan rezervi yok" dedi.


2018'deki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde ve şubat ayının sonuna doğru Türkiye'nin yurt dışında olan bütün altınlarının ülkemize taşındığını hatırlatan Türker, "Devletimizin artık yurt dışında emanette parası altını yok. Bu hükümetin yaptığı başarılı bir iş var, bunu kimse söylemiyor. Bu yüzden de bir bakan biraz dış çevreler tarafından da hedef alındı" şeklinde konuştu.


Türker, "2018 cumhurbaşkanlığı seçimi yapılmadan birkaç ay evvel Türkiye'nin yurt dışında olan bütün altınları taşındı. Ama bunu hükümet pazarlamadı. Hatırlıyor musunuz Trump sürekli papaz için konuşuyordu? Bizim Halk Bankası'nın genel müdür muavinini Amerika'da tutukladılar.Onların nedeni o paraların taşındığını fark etmesiydi. Devletimizin yurt dışında emanette parası altını yok artık. Başkan Recep Tayyip Erdoğan yurt dışına karşı dik duruşunu, gücünü buradan alıyor" dedi.


'ALBAYRAK BAŞARILIYDI'
Türkiye ekonomisine yönelik saldırının nedeninin yurtdışındaki rezervlerin yurda getirilmesi olduğunu kaydeden Türker, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için de "Başarılıydı" ifadesini kullandı.EKONOMİ CEHALETİ
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Türkiye'nin büyüme oranlarına göre 2020 yılında G-20 ülkeleri arasında ikinci, dünyada ise dördüncü ülke olduğunu belirterek, "Bu gerçeği yok sayarak '128 milyar dolar nerede?' sorusunu soracak cesareti bulmak ekonomi cehaletinden başka bir şey değildir" dedi.Döviz işleminin çift taraflı bir işlem olduğunun altını çizen Savaş, "Bu karalama kampanyasını başlatanlar, bir para birimi verilirken diğer para biriminin alındığını ya bilmiyor ya da milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Merkez Bankası bilançosundan da anlamadıkları için bilançoda bir varlığın azalması halinde yerine başka bir varlık girdiğinden de haberleri yok; buharlaşmadan bahsediyorlar. Sanki Merkez Bankası rezervlerinin karşılıksız olarak birilerine verildiği algısı yaratmaya çalışıyorlar" şeklinde konuştu.İHTİYACI MERKEZ'İN KARŞILAMASI ELZEMDİ
Türkiye'nin son üç yılda birçok jeopolitik riske maruz kaldığını da vurgulayan Savaş şunları söyledi: "Ocak 2020'den itibaren dünyayı, marttan sonra ise Türkiye'yi etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle Türkiye, 2019'a göre, mal ihracatında 12 milyar, hizmet ihracatında ise 30 milyar dolarlık bir kayıp yaşamıştır.


Bu nedenle, tarihimizde ilk kez, 2019'da yıllık bazda 6.8 milyar dolar fazla veren cari işlemler dengesi, 36.7 milyar dolar açık verdi. 2019'a göre cari işlemler dengesinde 45 milyar dolar sapma yaşandı. Bu sapmanın tamamı Merkez Bankası'nın döviz rezervleriyle karşılanmıştır."


KRİZLE KARŞI KARŞIYA KALINABİLİRDİ
Yaşanan olumsuz süreçte döviz talebinin Merkez Bankası tarafından karşılanmaması halinde oldukça zor bir sürece girilebileceğinin de vurgusunu yapan Mustafa Savaş, "İstihdam, büyüme, reel sektör, bankacılık kesimi dahil her sektörü etkileyen bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kalınabilirdi.2019 sonu tutulan yabancı para mevduat düzeyi 194.4 milyar dolardan 2020 yıl sonu itibarıyla 234.9 milyar dolara yükseldi. Bu dönemde risklerin artması nedeniyle özel sektör yabancı para borç stokunu azaltma eğiliminde oldu" dedi.

Eski Ekonomi Bakanı Masum Türker'den çarpıcı rezerv açıklaması: Yurt dışından altınlar Türkiye'ye taşındıktan sonra saldırıya geçtiler Yurt dışındaki rezerv ülkeye girince saldırı başlattılar! Eski bakan Masum Türker: Berat Albayrak başarılıydı Hükümetten altın kararı! Bakan duyurdu: Geçit yok! Eski Ekonomi Bakanı Masum Türker'den çarpıcı rezerv açıklaması: Yurt dışından altınlar Türkiye'ye taşındıktan sonra saldırıya geçtiler

CHP'NİN KARA PROPAGANDASI
Türker, CHP'nin '128 milyar dolar nerede?' şeklindeki kara propagandasına ilişkin konuştu.

Türkiye'nin 128 milyar dolar döviz rezervi yoktu. Türkiye'nin döviz rezervi kendi sahip olduğu rezervdir. 128 milyar dolar dediğimizde yurt dışından gelmiş borç para eklendiği zaman sanki o para bizim gibi rezerv olarak belirleniyor. Halbuki döviz rezervleri artık modern anlamda ikiye ayrılarak tanımlanması gerek. Birincisi öz kaynaklardan oluşan rezerv, ikincisi ise yabancı kaynaklardan oluşan rezerv.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki