sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Twitter'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı Özcan Muhammed Gündüz'e siyasilerden tepki: Tam bir FETÖ metodu

Twitter’dan sahte hesapla bakanlara, AK Parti yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretler eden kişi, Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz çıktı. Adalet dağıtması gerekirken mesaisini sosyal medyada küfürbazlığa harcayan Gündüz, HSK tarafından açığa alındı. Siyasilerden ise küfürbaz Savcı'ya peş peşe sert tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medya mecralarının hem hukuki hem de ahlaki ciddi sorunlara yol açtığını biliyoruz. Kimse kimsenin hukukunu çiğneyemez." ifadelerini kullandı. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, "Bu savcı hakkında ciddi bir araştırma yapılmalı. Tam bir FETÖ metodu uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmem gayet doğaldır." ifadelerini kullandı.

Twitter'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı Özcan Muhammed Gündüz'e siyasilerden tepki: Tam bir FETÖ metodu
Twitter'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı Özcan Muhammed Gündüz'e siyasilerden tepki: Tam bir FETÖ metodu Admin
Bu içerik 125 kez okundu.
Reklam

Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki

Giriş Tarihi: 19.03.2021  00:48 Güncelleme Tarihi: 19.03.2021  07:03

Sosyal medyada açtığı "sayın müsteşar" rumuzlu hesap üzerinden trollük yapan küfürbaz savcı 'ün hakaret ettiği siyasiler 'e konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları  ve , AK Parti İstanbul Milletvekili  ve Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı  görevden alınan savcı Özcan Muhammed Gündüz’e çok sert tepki gösterdiler. 

Küfürbaz savcıya siyasilerden sert tepki

'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı 'e siyasilerden tepki: Tam bir 

 merkezli sosyal medya platformu ’da sahte hesap açıp bakanlara,  yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretlerde bulunan kişi, Cumhuriyet Savcısı  çıktı. Adalet dağıtması gerekirken mesaisini sosyal medyada küfürbazlığa harcayan Gündüz, HSK tarafından açığa alındı. Siyasilerden ise küfürbaz Savcı'ya peş peşe sert tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medya mecralarının hem hukuki hem de ahlaki ciddi sorunlara yol açtığını biliyoruz. Kimse kimsenin hukukunu çiğneyemez." yorumunda bulundu. Eski  Başkanı  ise, "Bu savcı hakkında ciddi bir araştırma yapılmalı. Tam bir  uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmem gayet doğaldır." diye konuştu.

Devlet büyüklerine hakaret eden savcı FETÖ'cü mü?

Twitter'dan sahte hesapla bakanlara, AK Parti yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretler eden Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz, HSK tarafından açığa alındı. İki yıllık savcı Gündüz yakalanınca @HOHMUSTESARI hesabını kapattı.

2019-2020 yılları arasında "sayın müsteşar" rumuzlu bir hesaptan, aralarında bakanların da olduğu devlet yetkililerine ve AK Partili siyasilere hakaret edildi. Hesabı Samsun Cumhuriyet Savcısı 'ün kullandığı belirlendi ve Gündüz hakkında başlatılan soruşturma sonrası açığa alındı.

Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün hedef aldığı siyasiler 'e konuştu.

Twitter'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı Özcan Muhammed Gündüz'e siyasilerden tepki: Tam bir FETÖ metodu

FATMA BETÜL SAYAN KAYA: YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , "Bir cumhuriyet savcısının maske takarak sahte bir hesap üzerinden bizlere, şahsıma, AK Parti'nin yönetiminde yer alan insanlara, bakanlarımıza en ağır en çirkin hakaret ve iftiralarla sosyal medyadan üzerinden yayın yapması ile ilgili elbette yasal haklarımızı kullanacağız. Bu sürecin takipçisi olacağız." dedi.

ALİ İHSAN YAVUZ: TÜYLERİMİZ DİKEN DİKEN OLDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  ise, "Tüylerimiz diken diken olurken, aslında bunu kim yaparsa yapsın ve kime yaparsa yapsın gerçekten hiç hoş karşılamayacağımız, son derece yadırgayacağımız bir durum ortaya çıkıyor" şeklinde tepkisini dile getirdi.

AHMET HAMDİ ÇAMLI: NETİCEDE ACINACAK ZAVALLI BİR HAL!

Ortaya atılanların ağza alınmayacak sözler olduğunu vurgulayan AK Parti İstanbul Milletvekili , "Küfürler ediliyor, bu acayip bir şey. Bir vatandaş olarak hakkımı hukukumu teslim ettiğim bir insan. Savcılık devlette hemen hemen herkeste olmayan bir yetkisi olan kurum. Bu nasıl oldu diye incelenmesi lazım. Zavallı bir çocuk yani. Ben bunu kendi üstüme almıyorum. Ama ben de bu milletin iradesini taşıyorum. Taşıdığım vakarın hakkını vermek için bu olayın takipçisi olacağım. Neticede acınacak zavallı bir hal." şeklinde konuştu.

MELİK GÖKÇEK'TEN "FETÖ" VURGUSU! "MUTLAKA BUNLARIN ARKASINDA BİRİLERİ VAR"

Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı , "Bir savcı böyle bir iş yapıyor. Duyduğumda şoke oldum. İnanılacak bir iş değil. Kişisel kanaatim şudur; Bu savcı yalnız başına değil. Mutlaka bunların arkasında birileri var. Yüzde yüz. Bu savcı hakkında FETÖ'cülükle ilgili ciddi bir araştırma yapılması lazım. Diyemem FETÖ'cü ama tam bir FETÖ metodu uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmüş olmam gayet doğal. Arkasındakiler ortaya çıktığı zaman özellikle siyaset ciddi anlamda bir temizlenme için adım atabilecektir. Ben de hem kendisine hem ceza ve tazminat davaları açacağım." cümlelerini kullandı.

HSK'nın açığa aldığı gündüz hakkında yürütülen adli soruşturma da tamamlandı. Gündüz hakkında "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" ve "iftira" suçu kapsamında 2 yıldan 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianame, Samsun Ağır Ceza Mahkemesi'nce oy birliği ile kabul edildi.

Gündüz, 3 Mayıs 2021 günü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargı önüne çıkacak.

SİYASİLERDEN PEŞ PEŞE TEPKİLER

Siyasilerden ise küfürbaz savcıya peş peşe sert tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, yaptığı açıklamada, "Sosyal medya mecralarında kişi hak ve özgürlüklerine yapılan saldırılar artıyor. AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak, sosyal medya mecralarının hem hukuki hem de ahlaki ciddi sorunlara yol açtığını biliyoruz. Kimse kimsenin hukukunu çiğneyemez." ifadelerini kullandı.

"HAKARET ETMEYE HAKKI YOK"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, "Sosyal medyanın bu yıkıcı halini biliyoruz. Sosyal medya üzerinden hakaret eden kişinin sıfatına baktığımızda savcı olması gerçekten bizleri hayrete düşürdü. Savcı da olsa kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok. Eleştirebilir, ancak hakaret etmeye iftira atmaya hakkı yok. Aslında bunu kim yaparsa yaparsın, ve kime yaparsa yapsın hiç hoş karşılayamayacağımız bir durum ortaya çıkıyor." dedi.

"TAM BİR FETÖ METODU"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı açıklamada, "Bu savcı hakkında FETÖ'cülükle ilgili ciddi bir araştırma yapılmalı. Tam bir FETÖ metodu uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmem de gayet doğaldır. Arkasındakiler ortaya çıktığı zaman, siyaset özellikle bir temizlenme için önemli bir adım atmış olacaktır. İnşallah bulunur. Bana atılan tweetleri gördüm. Ağza alınmayacak sözler." ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hesapla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Yapılan teknik incelemeler sonucunda, hesabı Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün kullandığı belirlendi. Bu tespit üzerine vatandaşlara hukuk dağıtması gerekirken, bir savcının göreviyle bağdaşmayan eylemlerde bulunan Gündüz hakkında Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma izni verdi. Açığa alınan Özcan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla Samsun'a gönderildi.

HAKARET ETTİĞİ DEVLET YETKİLİLERİ

Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün, Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam'a trol hesabı üzerinden hakaretler yağdırdığı ortaya çıktı.

Son dakika... Twitter'da devlet yetkililerine hakaretler yağdıran küfürbaz trol bakın kim çıktı! Son dakika haberi: Küfürbaz savcının yalanı böyle ortaya çıktı! İşte istenilen ceza

Küfürbaz savcıya siyasilerden sert tepkiKÜFÜRBAZ SAVCIYA SİYASİLERDEN SERT TEPKİ

İşte küfürbaz savcı için istenilen cezaİŞTE KÜFÜRBAZ SAVCI İÇİN İSTENİLEN CEZA

'ye nın detayları ortaya çıktı: Devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldi

Giriş Tarihi: 18.03.2021  12:04 Güncelleme Tarihi: 18.03.2021  12:24

 haberine göre nın iddianamesinde, 'nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. İddianamede, HDP'nin ödenecek hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması istendi. İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

HDP'ye kapatma davasının detayları ortaya çıktı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin tarafından Halkların Demokratik Partisi'nin () kapatılması istemiyle hazırlanan iddianamede,  Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzur ve güveni için HDP'nin temelli kapatılmasının hukuksal zorunluluk olduğu kaydedilerek, partinin temelli kapatılması ve hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması istendi.

İşte HDP iddianamesinin detayları

HDP üyeleri hakkında çeşitli mahkemelerdeki iddianameler ve mahkeme kararları, "6-8 Ekim Olayları", "çukur eylemleri" ile tüm dosya kapsamında ortaya konulan delillerden, HDP'nin daha önce Anayasa Mahkemesince kapatılan partiler gibi tamamen PKK/KCK'nın güdümünde bulunduğu ve PKK'nın legal görünümlü bir yan kuruluşu olduğunun ortaya konulduğu ifade edildi.

HDP'ye kapatma davası iddianamesinin detayları belli olduİddianamede, davalı partinin teşkilat kongreleri ve büyük kongreleri ile tüm gösteri ve toplantılarının, Anayasa ve yasalara göre kurulmuş bir siyasi partinin olması gereken parti kongreleri ve toplantıları gibi değil, bölücü terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atılan alanlar haline getirildiği kaydedildi.

Kongre salonlarının, örgüt kampları gibi terörist fotoğrafları ve sözde terör örgütü bayrakları ile donatıldığı anlatılan iddianamede, "Davalı partinin kongrelerinin bir siyasi partinin kongresinden ziyade terör örgütünün propagandasının yapıldığı, ölen teröristlere saygı duruşlarında bulunulduğu, Anayasal düzenimize ve üniter devlet yapımıza yönelik açıkça düşmanlığın sergilendiği adeta 'PKK kongreleri' şeklinde cereyan etmiştir." denildi.

İddianamede, bunun son örneğinin, 23 Şubat 2020 tarihli partinin 4. Olağan Büyük Kongresi olduğu, bu kongreyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütüldüğü hatırlatıldı.

İddianamede, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Davalı HDP, terör örgütü PKK-KCK'yı açıkça desteklemekten öteye geçerek onun bir organı gibi faaliyette bulunmuştur. Aslında HDP ile PKK/KCK arasında bir fark yoktur. HDP silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın emir ve talimatları doğrultusunda faaliyet yürüten, yaptıkları veya yapmadıkları bakımından halka değil terör örgütü PKK/KCK'ya hesap veren, terör örgütünün siyasi görünümlü bir uzantısı, organıdır. Başka bir deyimle HDP, PKK'nın partisidir. Partinin Eş Genel Başkanlığını yapmış Pervin Buldan ve Selahattin Demirtaş HDP'nin terör örgütü lideri Öcalan'ın projesi olduğunu, Öcalan'ın HDP fikriyatında büyük emeği olduğunu belirterek bunu açıkça söylemekten çekinmemişlerdir. Bu hususu örgüt elebaşı da kabul etmektedir.

Örnek olarak yer verilen eylemler ile iddianamenin tamamında yer alan diğer eylemleri gerçekleştirenler sıradan kişiler değil, partide genel başkanlık, milletvekilliği, MKYK üyeliği, MYK üyeliği, MDK üyeliği, belediye başkanlığı, teşkilat kademelerinde yönetici gibi davalı partide üst düzey görev almış kişiler olduğundan Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığı, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün ne kadar büyük bir tehdit altında olduğu daha iyi anlaşılacaktır."

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ’nin kapatılması istemiyle iddianame düzenleyerek Anayasa Mahkemesine gönderdi. İddianamenin detayları da ortaya çıktı. Son dakika bilgilere göre iddianamede HDP ile PKK arasında bir fark olmadığı vurgulandı.

Son dakika: HDP'nin kapatılması için AYM'ye dava açıldı! İşte iddianamenin detayları

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, HDP'nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. İddianamede, "Aslında HDP ile PKK/KCK arasında bir fark yoktur. HDP silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın siyasi görünümlü bir uzantısıdır." ifadeleri kullanıldı. HDP iddianemesinde 687 kişi için 5 yıl süreyle siyaset yasağı talep edildi. Siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

Son dakika: HDP'nin kapatılması için AYM'ye dava açıldı! İşte iddianamenin detayları

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, HDP'nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi.

İşte iddianamenin ayrıntıları:

-Aslında HDP ile PKK/KCK arasında bir fark yoktur. HDP silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın siyasi görünümlü bir uzantısıdır.

-Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzur ve güveni için HDP'nin temelli kapatılmasının hukuksal zorunluluk olduğu kaydedildi.

-Davalı parti hiçbir milli meselede Türkiye'nin yanında yer almamış, karşısında kim varsa onların safında yer almayı tercih etmiştir.

- PKK/KCK silahlı terör örgütüne eleman temin etmekte HDP'nin aktif rol oynadığı belirtildi.

- HDP'nin ödenecek hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması istendi.

-Siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

-HDP kongreleri örgütün propagandasının yapıldığı, teröristlere saygı duruşunda bulunulduğu 'PKK kongreleri' şeklinde cereyan etmiştir.

-HDP, terör örgütü PKK/KCK'yı açıkça desteklemekten öteye geçerek onun bir organı gibi faaliyette bulunmuştur.

"İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KALDIĞI DÜŞÜNÜLEMEZ"

HDP'nin hiçbir milli meselede Türkiye'nin yanında yer almadığı, karşısında kim varsa onların safında yer almayı tercih ettiği belirtilerek "Terör örgütünü, terörü lanetlemeyi bırakın tek bir eleştiri cümlesi bile kurmayan veya kuramayan davalı partinin şiddeti, terörü, teröristi öven, onları kutsayan beyanatlarının ifade özgürlüğü kapsamında kaldığı düşünülemez" denildi.

Son dakika haberi: HDP'ye kapatma davası! İddianamede PKK ile 'ortak hareket' vurgusu

HDP Türk Silahlı Kuvvetlerinin gayesi ve kapsamı belli olan operasyonlarını işgal girişimi gibi göstermeye çalışıldığının belirtildiği iddianamede HDP'nin terör örgütüne destek sağladığı, HDP yöneticileri ısrarla PKK terör örgütüne "terör örgütü" ve onun aktif olarak bölücü yıkıcı eylemlerine katılan elemanlarına da terörist diyemediği vurgulandı.

SİYASET YASAĞI İSTENEN İSİMLER

İddianamede, HDP'nin ödenecek hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması, Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder gibi isimlere de siyasi yasak getirilmesi istendi.

Son dakika haberi: HDP'ye kapatma davası! İddianamede PKK ile 'ortak hareket' vurgusu

Batı ülkelerine İngilizce HDP mesajı"BATI ÜLKELERİNE İNGİLİZCE HDP MESAJI"

HDP için açılan kapatma davasıyla ilgili Bozdağ’dan değerlendirmeHDP İÇİN AÇILAN KAPATMA DAVASIYLA İLGİLİ BOZDAĞ'DAN DEĞERLENDİRME

Türkiye Afrine halkın rızası olmadan girdi"TÜRKİYE AFRİN'E HALKIN RIZASI OLMADAN GİRDİ"

CHP'li Selin Sayek Böke'nin HDP'de yaşananlar sonrası ağlamaklı halleri

CHP'li Selin Sayek Böke'nin HDP'de yaşananlar sonrası ağlamaklı halleri

Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi üzerine CHP'li Selin Sayek Böke, canlı yayında ağlamamak için kendisini zor tuttu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki