sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika haberi: Kabine değişikliği olacak mı? AK Parti'den ilk açıklama

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın yapılacak kongre öncesinde açıklama yaptı. Ünal, "Kabine değişikliği olacak mı" sorusunu da yanıtladı. Partideki değişimin başka yerlerde de devam edeceğine işaret eden Ünal, "Cumhurbaşkanımız yeni bir düzenleme yapacaktır. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: Kabine değişikliği olacak mı? AK Parti'den ilk açıklama
Son dakika haberi: Kabine değişikliği olacak mı? AK Parti'den ilk açıklama Admin
Bu içerik 167 kez okundu.
Advert

Son dakika haberi: Kabine değişikliği olacak mı? AK Parti'den ilk açıklama

Giriş Tarihi: 23.3.2021  13:01 Son Güncelleme: 23.3.2021  13:40

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın yapılacak kongre öncesinde açıklama yaptı. Ünal, "Kabine değişikliği olacak mı" sorusunu da yanıtladı. Partideki değişimin başka yerlerde de devam edeceğine işaret eden Ünal, "Cumhurbaşkanımız yeni bir düzenleme yapacaktır. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Son günlerde gündemde olan kabine değişikliği beklentisiyle ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Ünal, değişimin olacağını belirtip önümüzdeki günlere işaret etti. 
 

Gündemin bir diğer maddesi İstanbul Sözleşmesi. Üçüncü cinsiyet dayatan sözleşmeden çekilme kararının nedenlerini anlatan Ünal, AK Parti'nin yeni bir metin üzerinde çalıştığını duyurdu. 
 

Ünal, HDP'ye kapatma davasına ilişkin de konuştu. Terörle arasına mesafe koyamayan partiler hakkında hukukun harekete geçmesinin doğal olduğunu söyleyen Ünal, "Kararı siyaset değil yargı verecek" dedi. 
 

TÜRKİYE NEDEN ÇEKİLDİ? RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

KULİSLERDE KONUŞULAN İKİ İDDİA

HDP'Lİ VEKİLLERE PKK KAMPINDA EĞİTİM!

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın yapılacak kongre öncesinde açıklama yaptı. NTV canlı yayınında konuşan Ünal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Seçilecek kadrolar Türkiye'yi 2023'e taşıyacak. 

Karşımızdaki muhalefet girdiği hiçbir seçimi kazanamamış. Adeta ruh sağlığı bozulmuş bir muhalefet. 

6. Olağan Kongre'de çok ciddi anlamda gençleşme yaşandı. 

2023'e giderken hem tecrübe hem gençlik; AK Parti iyi bir kombinasyonla geniş bir MKYK oluşturacak. Muhtemelen MKYK sayısı artacak. 

Biz 19 yılda Türkiye'nin altyapısını hazırladık ve inşallah şimdi yola çıkıyoruz. 

11 tane siyasi partiyi davet ettik. HDP'ye davet göndermedik. 

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

(Kabine değişikliği bekleniyor mu?) Değişim konuşulmaya başlanınca kaçınılmaz olarak bütün sistemin bir parçası değişince hepsinde hareketlilik ortaya çıkıyor.

2023'e dönük sadece partide değil diğer alanlarda da Sayın Cumhurbaşkanımız yeni bir düzenleme yapacaktır. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz.

'KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE BU HAFTAYA DİKKAT'

TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN NEDEN ÇEKİLDİ?

Biz sadece bir cinsiyet dayatmasıyla karşı karşıya değil, aynı zamanda bir cinsiyet karşıtlığıyla da karşı karşıyayız. Sadece kadın ve erkek cinsiyetini kabul etmeyen, cinsiyetsizliği söylem haline getirmiş; bunun üzerinden de adeta kendi içindeki nefreti topluma kusan üçüncü kimlik panayırıyla karşı karşıyayız adeta. 

Anayasamız aileyi koruma altına alıyor. Toplumlar bütün aile ve ailenin korunmasıyla ilgili yasal düzenlemeler yapıyorlar. Geçen gün Papa eşcinsel evliliklerle ilgili bir açıklama yaptı. Bugün birçok üniversite eşcinsel evlilik ve çocuk edinmenin çocuk gelişimindeki travmanın üzerine makale yayımlıyor.

TÜRKİYE, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN ÇEKİLDİ

Geleneksel aile yapısı dışında yeni bir anlayış, cinsiyet ve cinsiyetsizleştirme politikasıyla karşı karşıyayız. Bizim geleneğimizde kadın kutlu ve saygın bir yerdedir. 

(Siyasi kaygıyla adım atıldı eleştirilerine ne diyorsunuz?) Toplumdan kopuk bir siyaset anlayışı olabilir mi? Siyaset ne için yapılır? Siyaset kurumunun görevi toplumsal hassasiyetleri alıp akla dönüştürmektir. AK Parti'nin siyasal çizgisi bellidir. AK Parti muhafazakar demokrat bir partidir. AK Parti bu toprağın değerlerine, geleneğine, inancına, kültürüne bağlı bir partidir. Doğal olarak da AK Parti'nin hedefini, vizyonunu, çizgisini bu değerler belirler. 

Karşı taraf bu konuda bir değişiklik istiyorlarsa, kendi siyasetini yürütürler; topluma gidip yetki alırlar ve İstanbul Sözleşmesi'ni imzalarlar ya da çıkarlar. Buna demokrasi ve siyaset diyoruz zaten. Dolayısıyla AK Parti'nin kendi inandığı yolda yürümesi, milletle kurduğu ilişki çerçevesinde adım atmasından daha doğal ne olabilir? 

İstanbul Sözleşmesi'ni dün neden imzaladınız da bugün çıktınız? İstanbul Sözleşmesi geçtiğimiz 9 yıl içerisinde bağlamından koptu. Asli görevini yerine getirmesi gereken hususlar dışında bütün dünyada maalesef üçüncü cinsiyet dayatmanın aparatı haline geldi. 

Biz partilerle değil, toplumla birlikte hareket eden bir partiyiz. 

AK PARTİ'DEN YENİ METİN HAZIRLIĞI

AK Parti yeni bir metin üzerinde çalışıyor. Türkiye'nin hukuk sistemi bunu gerçekleştirebilecek güçtü. Türkiye'nin kendi insanını, kadına karşı şiddeti, çocuk istismarını, çocuğa yönelik şiddeti; sadece çocuk değil bütün canlılara... Türkiye'nin hukuk sistemi bütün hepsini korumak dirayetine sahiptir.

Biz bu konuda daha önce yaptığımız düzenlemelerin ve bugünkü taleplerin ışığında yeni çalışma yapıyoruz. Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.

ÜLKE ÜLKE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HARİTASI:

HDP'YE KAPATMA  DAVASI

HDP kapatılacak mı kapatılmayacak mı, bunun sorusunu siyaset değil yargı verecek. 

Siz terörle aranıza mesafe koymuyorsanız, terör propagandası yaparsanız hukuk devreye girer ve terörle ilişkinizi araştırır. Bu kadar basit. 

KAYNAK: HABER7

Son dakika: Ekonomi Reform Paketi dış basında! Dünya bunu konuşuyor

Giriş Tarihi: 13.3.2021  16:56 Son Güncelleme: 13.3.2021  19:58

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi, başta ABD ve Avrupa medyası olmak üzere dış basında geniş yer buldu. Verilen haberlerde, Erdoğan'ın "Bu dönemde uygulayacağımız kamu maliyesi reformları bizi diğer birçok ülkeden olumlu yönde ayıracaktır. Yeni bir başarı hikayesi yazmaya kararlıyız." sözleri de yer aldı.

ABD merkezli haber ajansı Associated Press (AP), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye ekonomisini güçlendirecek bir dizi adım açıkladığını ve enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirme sözü verdiğini bildirdi.

Haberde, Erdoğan'ın İstanbul'da iş dünyasına seslendiği, kamu harcamalarını ve cari açığı düşürme vaadinde bulunduğu aktarıldı.

Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren 850 bin esnafın gelir vergisinden muaf tutulacağını duyurduğu kaydedilen haberde, piyasaların, enflasyonu dizginlemek için faizleri yükselten, geleneksel ve sıkı bir para politikasına geri dönüşün sinyallerini veren yeni ekonomi ekibine olumlu tepki gösterdiği anımsatıldı.

Reuters haber ajansı da Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin haberi, "Erdoğan, ekonomik reform planında enflasyonu ve kamu maliyesini hedefliyor" başlığıyla verdi.

Merakla beklenen paket kapsamında enflasyonun düşürülmesine ve kamu maliyesinin sıkılaştırılmasına yoğunlaşılacağı belirtilen haberde, Erdoğan'ın Türkiye’nin yatırım, istihdam ve ihracat kaynaklı verimlilikle potansiyel büyümesini artıracağını söylediği aktarıldı.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İthalatın azaldığı, katma değerli ihracatın olduğu bir ulusal ve yerli ekonomiyi hedefleyeceğiz." sözlerine yer verildi.

Şirketlerin tahvil ihraçlarını desteklemek amacıyla Tahvil Garanti Fonu'nun kurulacağı bildirilen haberde, küçük işletmelere devlet destekli krediler sunulacağı kaydedildiHaberde, Erdoğan'ın paketin özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halinde hazırlandığını, uluslararası yatırımcıların gündeme getirdiği sorunlar dikkate alınarak vergi politikalarının basitleştirileceğini söylediği aktarıldı.

Fransız haber ajansı Agence France-Presse (AFP) haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnafa uygulanacak vergi muafiyetini ve enflasyonla mücadele için alınacak tedbirleri açıkladığını aktardı.

Erdoğan'ın enflasyonun tek haneye indirilmesinin temel hedeflerden biri olarak belirlediğine işaret edilen haberde, enflasyonu düşürmek amacıyla Fiyat İstikrarı Komitesi'nin kurulacağına işaret edildi.

Alman haber ajansı DPA ise haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dizi reformla ekonomiyi iyileştirmek istediğini kaydetti.Erdoğan'ın vergi muafiyeti ve küçük işletmelere yönelik uygun fiyatlı kredilerin yanı sıra kamu harcamalarında kesintiye gitmenin de dahil olduğu bir dizi reform açıkladığı belirtilen haberde, 850 bin küçük işletmenin gelir vergisinden muaf tutulacağı ifade edildi.

İngiliz Financial Times gazetesinde yer alan haberde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamuda harcamaları kontrol altında tutma sözü verdi belirtilerek, Erdoğan'ın enflasyon oranını yüzde 10'un altına indirmek istediği aktarıldı.

Haberde, Erdoğan'ın tek haneli enflasyona ulaşma çalışmalarına öncelik verdiği ve Fiyat İstikrarı Komitesi'nin oluşturulacağı kaydedildi.

Planlar arasında kamuda fiyat ve vergi artışlarının hükümetin hedeflediği enflasyona endekslenmesi ve lira cinsinden tahvil ihraçlarının artırılmasının yer aldığına işaret edilen haberde, bütçe dışı harcamaların kaldırılacağı, kamu ihale sürecinde reforma gidileceği ve bütçe açığının gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) oranını önceki hedef olan yüzde 4,3'ten yüzde 3,5'e düşürülmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Haberde, Erdoğan'ın "Bu dönemde uygulayacağımız kamu maliyesi reformları bizi diğer birçok ülkeden olumlu yönde ayıracaktır. Yeni bir başarı hikayesi yazmaya kararlıyız." sözleri de yer aldı.

Dış basında ses getirdi! Diğer ülkelerden...

Başkan  tarafından açıklanan  dünyada ses getirdi. Yeni paket başta ABD ve Avrupa medyası olmak üzere dış basında geniş yer buldu. Merakla beklenen paket kapsamında enflasyonun düşürülmesine ve kamu maliyesinin sıkılaştırılmasına yoğunlaşılacağı belirtilen Reuteres haberinde, Erdoğan'ın Türkiye’nin yatırım,  ve ihracat kaynaklı verimlilikle potansiyel büyümesini artıracağını söylediği aktarıldı.

Ekonomi Reform Paketi dünyada ses getirdi: Potansiyel büyümeyi artıracak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi, başta ABD ve Avrupa medyası olmak üzere dış basında geniş yer buldu. ABD merkezli haber ajansı Associated Press (AP), Başkan Erdoğan'ın Türkiye ekonomisini güçlendirecek bir dizi adım açıkladığını ve enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirme sözü verdiğini bildirdi.

Haberde, Erdoğan'ın İstanbul'da iş dünyasına seslendiği, kamu harcamalarını ve cari açığı düşürme vaadinde bulunduğu aktarıldı.

Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren 850 bin esnafın gelir vergisinden muaf tutulacağını duyurduğu kaydedilen haberde, piyasaların, enflasyonu dizginlemek için faizleri yükselten, geleneksel ve sıkı bir para politikasına geri dönüşün sinyallerini veren yeni ekonomi ekibine olumlu tepki gösterdiği anımsatıldı.

Ekonomi Reform Paketi dünyada ses getirdi: Potansiyel büyümeyi artıracakReuters haber ajansı da Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin haberi, "Erdoğan, ekonomik reform planında enflasyonu ve kamu maliyesini hedefliyor" başlığıyla verdi.

Haberde, Erdoğan'ın tek haneli enflasyona ulaşma çalışmalarına öncelik verdiği ve Fiyat İstikrarı Komitesi'nin oluşturulacağı kaydedildi.

POTANSİYEL BÜYÜMEYİ ARTIRACAK

Merakla beklenen paket kapsamında enflasyonun düşürülmesine ve kamu maliyesinin sıkılaştırılmasına yoğunlaşılacağı belirtilen haberde, Erdoğan'ın Türkiye'nin yatırım, istihdam ve ihracat kaynaklı verimlilikle potansiyel büyümesini artıracağını söylediği aktarıldı.

Haberde, Başkan Erdoğan'ın "İthalatın azaldığı, katma değerli ihracatın olduğu bir ulusal ve yerli ekonomiyi hedefleyeceğiz." sözlerine yer verildi.

Şirketlerin tahvil ihraçlarını desteklemek amacıyla Tahvil Garanti Fonu'nun kurulacağı bildirilen haberde, küçük işletmelere devlet destekli krediler sunulacağı kaydedildi.

VERGİ POLİTİKALARINI BASİTLEŞTİRECEK

Haberde, Erdoğan'ın paketin özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halinde hazırlandığını, uluslararası yatırımcıların gündeme getirdiği sorunlar dikkate alınarak vergi politikalarının basitleştirileceğini söylediği aktarıldı.

Fransız haber ajansı Agence France-Presse (AFP) haberinde Başkan Erdoğan'ın esnafa uygulanacak vergi muafiyetini ve enflasyonla mücadele için alınacak tedbirleri açıkladığını aktardı.

Erdoğan'ın enflasyonun tek haneye indirilmesinin temel hedeflerden biri olarak belirlediğine işaret edilen haberde, enflasyonu düşürmek amacıyla Fiyat İstikrarı Komitesi'nin kurulacağına işaret edildi.

Alman haber ajansı DPA ise haberinde Başkan Erdoğan'ın bir dizi reformla ekonomiyi iyileştirmek istediğini kaydetti.

Erdoğan'ın vergi muafiyeti ve küçük işletmelere yönelik uygun fiyatlı kredilerin yanı sıra kamu harcamalarında kesintiye gitmenin de dahil olduğu bir dizi reform açıkladığı belirtilen haberde, 850 bin küçük işletmenin gelir vergisinden muaf tutulacağı ifade edildi.

İngiliz Financial Times gazetesinde yer alan haberde ise Başkan Erdoğan'ın kamuda harcamaları kontrol altında tutma sözü verdiğini belirterek, Erdoğan'ın enflasyon oranını yüzde 10'un altına indirmek ve uzun süren bir kargaşadan sonra güvenilirliği yeniden inşa etmek istediğini aktarıldı.

TEK HANELİ ENFLASYON

Haberde, Erdoğan'ın tek haneli enflasyona ulaşma çalışmalarına öncelik verdiği ve Fiyat İstikrarı Komitesi'nin oluşturulacağı kaydedildi.

Planlar arasında kamuda fiyat ve vergi artışlarının hükümetin hedeflediği enflasyona endekslenmesi ve lira cinsinden tahvil ihraçlarının artırılmasının yer aldığına işaret edilen haberde, bütçe dışı harcamaların kaldırılacağı, kamu ihale sürecinde reforma gidileceği ve bütçe açığının gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) oranını önceki hedef olan yüzde 4,3'ten yüzde 3,5'e düşürülmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Haberde, Erdoğan'ın "Bu dönemde uygulayacağımız kamu maliyesi reformları bizi diğer birçok ülkeden olumlu yönde ayıracaktır. Yeni bir başarı hikayesi yazmaya kararlıyız." sözleri de yer aldı.

Başkan Erdoğan açıkladı! Ekonomi Reform Paketi'ne iş dünyasından tam destek: Ezber bozan kararlar

Başkan Erdoğan açıkladı! İş dünyasından tam destekBaşkan , ekonomiyi ‘yatırım’, ‘üretim’, ‘istihdam’ ve ‘ihracat’ temelinde büyütme amacıyla hazırlanan Ekonomi Reformları’nı açıkladı. Reel sektörü ve piyasaları etkileyecek tedbirlerden, esnafa sağlanacak desteklere kadar birçok alanda alınan yeni kararların detaylarını paylaşan Erdoğan, “İnşallah bu yol haritasını milletimizle, kurumlarımızla, iş dünyamızla tüm paydaşlar hep birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

Giriş Tarihi: 13.03.2021  09:16

Başkan Erdoğan açıkladı! Ekonomi Reform Paketi'ne iş dünyasından tam destek: Ezber bozan kararlar

Ekonomideki yeni yol haritasına ilişkin adımları 'ezber bozan kararlar' olarak yorumlayan iş dünyası, yatırımcıların 'ye güveninin artacağını ve geçen yılın 3. çeyreğinde başlayan V tipi toparlanmanın hız kazanacağını dile getirdi.

İşte iş dünyasının Reform Paketi hakkındaki görüşleri:DİJİTAL VE YEŞİL EKONOMİ VURGUSU
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "İhtiyaç duyulan alanlardaki yapısal sorunlara odaklı, kurumsal yapıyı güçlendiren, giderek önemi artan dijital, yeşil ekonomiye önem veren tedbirler açıklandı. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."İHRACAT HEDEFİNE BÜYÜK KATKI
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "200 milyar dolarlık ihracat hedefine ilerlerken Sayın Cumhurbaşkanı-mızın açıkladığı ekonomiye ilişkin reform paketinin, hedeflerimize büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ülkemiz geleneksel ürünler üreten ve ihraç eden diğer gelişmekte olan ülkelerden pozitif yönde ayrışıyor. 2020 yılını hedefimizin üzerinde 169.5 milyar dolarla kapattık. Pandemiye rağmen yakalanan bu başarı, 2021 yılının başında da hamdolsun devam ediyor. Bu seneki hedefimiz olan 184 milyon doları geçeceğimize inancımız tam ve artık görüyoruz ki 200 milyar dolar Türk ihracatı için hayal değil."
NİTELİKLİ BİR YOL HARİTASI
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak: "Ekonomik Reform Paketi, iş dünyamızın ve ekonomimizin tüm aktörleriyle istişareye dayanarak hazırlanan nitelikli bir yol haritası. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) olarak, biz de uluslararası ticaret, yüksek katma değerli üretim, reel ekonomi, fiyat istikrarı, destek ve teşvikler gibi birçok konuda ivedilikle önerilerimizi ve taleplerimizi sunduk. DEİK olarak, görüşmelerde yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olarak 4 temel maddede dile getirdiğimiz; öz sermaye finansmanının teşviki, yeşil tahvil piyasasına altyapı, sanayide yeşil dönüşüm, katılım finans altyapısının güçlendirilmesi, hedef ülkelerde özel destekler, teşvik sisteminin gözden geçirilmesi, teşviklerin etki analizi yapılması ve KVKK konularını bugün reform paketinde görmek bizi son derece mutlu etti. İş dünyamızın sesini duyan ve buna cevap veren hükümetimize teşekkür ediyoruz. Kararlılık, öngörülebilirlik, şeffaflık ve hesap verilebilirlik üzerine kurulu ekonomik reformlar iş dünyamıza güç katacak."


KÜRESEL REKABET GÜCÜ İÇİN ÖNEMLİ
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski: "Ülkemizin ekonomi ve hukuk gibi yapısal alanlarda reforma olan ihtiyacı nettir. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ekonomi reform paketinde, fiyat istikrarının sağlanması, yatırım ikliminin iyileştirilmesi, istihdamın desteklenmesi, özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz. Dijital dönüşüm ve sanayide yeşil dönüşümü destekleyici adımlar küresel rekabet gücümüzü artırmak açısından çok değerlidir. Ekonomi reformlarının hedefleri arasında, kurumsal yapının güçlendirilmesi, dış dengenin ve büyümenin sürdürülebilir bir zemine taşınmasına yönelik teşvikler ve rekabet ortamını güçlendiren adımlar da yer alıyor. Pandeminin olumsuz etkileriyle ekonomimizin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, iş dünyası açısından bu reformlara yönelik uygulama süreci aciliyet taşımaktadır."


EZBER BOZAN KARARLAR
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç: "Yeni normale reform aşısı, yerli ve yabancı yatırımcıya tedarikte Türkiye'yi işaret edecektir. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ve odağına yatırımın, üretimin, ihracatın ve istihdamın teşvik edilmesini koyan kapsamlı reformlar, sonuçları kısa vadeyi aşamayan faiz artışı gibi adımların çok ötesinde neticeler verecektir. Yatırım teşvik ve vergi politikalarının sadeleştirilmesi ile öngörülebilirliğini artıran adımlar atılması son derece önemli. Keza 850 bin esnafımızın gelir vergisinden muaf tutulması ve beyan yükümlülüklerinin kaldırılması, ilave istihdam sağlayan firmaların 100 bin lira kredi kullanabilecek olmaları da ezber bozan kararlardır. Bugün açıklanan ekonomi reformları, Merkez Bankası'na yapılan ve ekonomiye yük getirecek olan faiz artırma baskılarına karşı da pozitif bir plan ortaya koymuştur."EKONOMİNİN DİRENCİ ARTACAK
Hürriyet'in haberine göre, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: "İş dünyasının birçok talebine oldukça olumlu bir yaklaşım arz ettiğini gördüğümüz bu reform paketi ile birlikte, geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinden itibaren piyasalarda gözlenen V tipi toparlanmanın çok daha fazla sektöre yayılacağına inanıyoruz. Bilhassa dar gelirli esnafımıza sağlanan gelir vergisi muafiyeti ve beyan yükümlülüğünün kaldırılması, ekonomimizin lokomotifi konumunda bulunan KOBİ'lerimizin iş hacminde ciddi bir artış sağlayacaktır. Açıklanan desteklerle birlikte kamu maliyesi, enflasyonla mücadele, finansal sektör ve cari açıkla mücadele noktasında ekonominin direnci artacaktır. Harcama disiplininin sağlanması, kamuda israfın azaltılması, bütçenin yeniden imar edilmesi ve nakit yönetiminde verimliliğin artırılması; kamu harcamaları ve yatırımlarının ekonomik büyümeye verdiği katkıyı artıracaktır."

KÜÇÜK ESNAFA VERGİ MÜJDESİ
Reform paketinde dar gelirli küçük esnafa yönelik bir vergi muafiyeti de yer aldığını belirten Başkan Erdoğan, "Basit usulde vergilendirilen kuaför, tesisatçı, tuhafiyeci, marangoz, tornacı, çay ocağı işletmecisi, terzi ve tamirci gibi yaklaşık 850 bin esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini de kaldırıyoruz" dedi.

DİJİTAL VERGİ DAİRESİ
Vergi Usul Kanunu'nu kayıt dışılığı azaltacak ve vergiye uyumu teşvik edecek şekilde güncellediklerini belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Güncelleme sonrasında mükelleflerimizin noter tasdiki, muhafaza ve bildirim gibi yükümlülükleri önemli ölçüde hafifletilmiş olacaktır. Vergi cezalarında uzlaşma kapsamını genişletiyoruz. Elektronik defter ve elektronik belge kullanımı uygulamasını kademeli olarak yaygınlaştırarak vergi kayıp ve kaçağını azaltıyoruz. Vatandaşlarımız vergi dairesine bizzat gitmeden işlemlerini dijital ortamda yapabilsinler diye 7 gün 24 saat hizmet verecek Türkiye Dijital Vergi Dairesi uygulamasını başlatıyoruz."

DİJİTAL ASİSTAN DÖNEMİ
Mükellef memnuniyetini sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak için 'Dijital Vergi Asistanı' sistemini devreye aldıklarını söyleyen Erdoğan, uluslararası yatırımcıların vergi konusunda karşılaştıkları sorunları da reform kapsamına aldıklarını belirtti. Erdoğan, bu çerçevede ortaya çıkabilecek muhtemel sıkıntıları engellemek amacıyla Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmalarını revize ettiklerini bildirdi.

DENETİME STANDART GETİRİLECEK ADIM
Yatırımcı güvenini ve vergideki öngörülebilirliği arttırmak amacıyla 'Peşin Fiyatlandırma Anlaşmalarını' yaygınlaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, "Kamuya süresinde ödenmeyen borçların tek bir idare tarafından tahsil edilmesini sağlayarak, vatandaşlarımızın sıklıkla karşılaştıkları problemlerden birine daha çözüm getiriyoruz. Vergi denetiminde standart, öngörülebilir ve haksız rekabeti önleyen modellere geçiyoruz. Dijital Vergi Denetimi Sistemini geliştirerek, vergi inceleme sürelerini kısaltıyoruz" dedi.BİREYSEL EMEKLİLİKTE 18 YAŞ DÜZENLEMESİ
Bireysel Emeklilik Sistemi'nin derinleşmesine ve gelişmesine katkı sağlayacaklarını belirten Başkan Erdoğan, "18 yaş altındaki çocuklarımızın sisteme girebilmesinin önündeki engelleri kaldırıyoruz. Sandık, vakıf ve dernek gibi kuruluşlardaki emeklilik birikimlerinin, 2023 yılı sonuna kadar Bireysel Emeklilik Sistemine aktarımına imkan veriyoruz" ifadelerini kullandı.

TÜKETİCİYİ KORUYACAK GÖZETİM MEKANİZMASI
Uluslararası standartlarda bir katılım finans tahkim mekanizması kuracaklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Ülkemizin tüm kredi ve risk verilerinin toplandığı Risk Merkezi'ni yeniden yapılandırıyoruz. Kartlı ödeme sistemleri alanında ülkemizin markası olan TROY'u, ayrı bir şirket çatısı altına alıyoruz. Dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımları atıyoruz. Tüketiciyi koruyacak bir gözetim mekanizması tesis ederek, bankalarla müşterileri arasındaki ilişkileri daha şeffaf bir yapıya kavuşturuyoruz."

KAMU GÖREVLİLERİNE YENİ DÜZENLEME
Kamu yönetimine olan güveni arttırmak için en üst düzey kamu görevlerine atanmada aranan mesleki tecrübe şartlarını güçlendirdiklerini belirten Erdoğan, "Kamu görevlileri kadrolarına bağlı pozisyonları dışında en fazla bir kurumun yönetim veya denetim kurullarında görev alabileceklerdir" dedi.

Başkan Erdoğan reform paketini açıkladı!BAŞKAN ERDOĞAN REFORM PAKETİNİ AÇIKLADI!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki