sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden terör örgütlerine Barış Pınarı darbesi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Barış Pınarı Harekatı bölgesinde halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya devam ediyor. Türkiye'nin sınırlarını terörden temizleyen Mehmetçik, birçok sızma girişimini ve saldırı hazırlıklarını önledi. Bölgede yapılan operasyonlarda 1 yıl içinde 711 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden terör örgütlerine Barış Pınarı darbesi.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden terör örgütlerine Barış Pınarı darbesi. Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Advert

SON DAKİKA: Terör örgütlerine “Barış Pınarı” darbesi: 711 terörist etkisiz hale getirildi

Giriş Tarihi: 11.3.2021  11:22 Son Güncelleme: 11.3.2021  11:48

Son dakika haberi! Türkiye, Irak ve 'nin kuzeyinde yaptığı operasyonlarla terör örgütlerine darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor. Türkiye, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı 9 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı başlatmış ve harekât kısa süre içinde başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. Operasyonlarda, bugüne kadar YPG/PKK terör örgütü tarafından bölgedeki yerel güvenlik birimleri ve masum sivil halkı hedef alan 71 terör saldırı girişimi engellenirken 711 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör örgütlerine Barış Pınarı darbesi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden terör örgütlerine Barış Pınarı darbesi

 Barış Pınarı Harekatı bölgesinde halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya devam ediyor. Türkiye'nin sınırlarını terörden temizleyen Mehmetçik, birçok sızma girişimini ve saldırı hazırlıklarını önledi. Bölgede yapılan operasyonlarda 1 yıl içinde 711 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden terör örgütlerine Barış Pınarı darbesi

Türkiye, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla 'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı 9 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı başlatmış ve harekât kısa süre içinde başarılı bir şekilde tamamlanmıştı.

Harekâtın hemen ardından hayatın normalleştirilmesi, güven ve istikrarın sağlanmasına yönelik başlatılan ve kesintisiz devem eden çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Eğitim, sağlık, ulaştırma, tarım, ticaret ve belediyecilik hizmetleri başta olmak üzere birçok alanda büyük iyileşmeler sağlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin  ile birlikte gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'nın başarıyla tamamlanmasının ardından,  Valiliği Koordinasyonunda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından danışmanlık hizmeti verilmek suretiyle Yerel Kolluk Teşkilatı kurulmaya başlanmış,  ve  şehir merkezlerinin emniyet - asayiş hizmetleri bu birimler tarafından devralınmış, diğer yerleşim yerlerinde devir işlemlerine devam edilmektedir. Harekât bölgesine dışarıdan terörist sızmalarını engellemeye dönük Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve SMO'nun faaliyetleri de aralıksız devam etmektedir.

Türkiye, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı 9 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı başlatmış ve harekât kısa süre içinde başarılı bir şekilde tamamlanmıştı.

Harekâtın hemen ardından hayatın normalleştirilmesi, güven ve istikrarın sağlanmasına yönelik başlatılan ve kesintisiz devem eden çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Eğitim, sağlık, ulaştırma, tarım, ticaret ve belediyecilik hizmetleri başta olmak üzere birçok alanda büyük iyileşmeler sağlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu ile birlikte gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'nın başarıyla tamamlanmasının ardından, Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından danışmanlık hizmeti verilmek suretiyle Yerel Kolluk Teşkilatı kurulmaya başlanmış,SON DAKİKA: Terör örgütlerine “Barış Pınarı” darbesi: 711 terörist etkisiz hale getirildi Rasulayn ve Tel Abyad şehir merkezlerinin emniyet - asayiş hizmetleri bu birimler tarafından devralınmış, diğer yerleşim yerlerinde devir işlemlerine devam ediliyor. Harekât bölgesine dışarıdan terörist sızmalarını engellemeye dönük Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve SMO'nun faaliyetleri de aralıksız sürüyor.

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalar neticesinde, Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinden oluşan Barış Pınarı Harekât Bölgesi terör unsurlarından temizlendi.

711 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Yerel Kolluk Birimleri ile MİT Başkanlığı ve Suriye Milli Ordusu (SMO) unsurlarının eşgüdüm içinde bölgede yürüttükleri müşterek operasyonlar sonucunda, bir yıl içinde; Tel Abyad'da 1'i ölü 349'u sağ toplam 350 PKK/KCK–PYD/YPG'li ve 126 sağ DAEŞ'li; Rasulayn'da ise 3'ü ölü, 221'i sağ toplam 224 PKK/KCK–PYD/YPG'li ve 11 sağ DAEŞ'li olmak üzere toplamda 709 terörist etkisiz hale getirildi.

KİLOMETRELERCE TÜNEL TESPİT EDİLEREK KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ
Tel Abyad'da, uzunluğu 150 metre ile 600 metre arasında değişen 19 adet hendek, 60 adet mevzi, 10 adet sığınak, 21 adet tünel (1 adet 2 km uzunluğunda, 2,50 genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde betonarme tünel)

Rasulayn ilçesinde de toplam 27 km uzunluğunda 303 adet tünel tahrip edilerek kullanılmaz hale getirildi.

ÇOK SAYIDA SALDIRI GİRİŞİMİ ENGELLENDİ
Operasyonlarda, bugüne kadar YPG/PKK terör örgütü tarafından bölgedeki yerel güvenlik birimleri ve masum sivil halkı hedef alan 71 terör saldırı girişimi engellendi.

1 TONDAN FAZLA PATLAYICI MADDE ELE GEÇİRİLDİ
Barış Pınarı Harekât Bölgesi'nin terör unsurlarından temizlenmesi için yürütülen operasyonlarda; Tel Abyad ilçesinde PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü tarafından EYP imalathanesi olarak kullanıldığı tespit edilen bina patlayıcılardan arındırılırken, bu kapsamda bölgede yürütülen çalışmalarda toplamda; 284 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP), 1.217 kilogram patlayıcı madde, 217 adet EYP kapsülü,

19 adet roketatar silah, 49 adet roketatar mühimmatı, 158 adet havan mermisi, 13 adet top mühimmat, 67 adet anti-personel mayını, 113 adet el bombası, 36 adet uzun namlulu silah, 15 adet av tüfeği, 26.642 adet fişek, 31 adet askeri mühimmat, 7 adet tabanca ve 1.130 gram uyuşturucu madde ele geçirilerek olası terör eylemlerinin önüne geçildi.

 koordinasyonunda yürütülen çalışmalar neticesinde, Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinden oluşan Barış Pınarı Harekât Bölgesi terör unsurlarından temizlendi.

711 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Yerel Kolluk Birimleri ile MİT Başkanlığı ve Suriye Milli Ordusu (SMO) unsurlarının eşgüdüm içinde bölgede yürüttükleri müşterek operasyonlar sonucunda, bir yıl içinde; Tel Abyad'da 1'i ölü 349'u sağ toplam 350 PKK/KCK–PYD/YPG'li ve 126 sağ DAEŞ'li; Rasulayn'da ise 3'ü ölü, 221'i sağ toplam 224 PKK/KCK–PYD/YPG'li ve 11 sağ DAEŞ'li olmak üzere toplamda 709 terörist etkisiz hale getirildi.

KİLOMETRELERCE TÜNEL TESPİT EDİLEREK KULLANILMAZ HALE GETİRİLDİ

Tel Abyad'da, uzunluğu 150 metre ile 600 metre arasında değişen 19 adet hendek, 60 adet mevzi, 10 adet sığınak, 21 adet tünel (1 adet 2 km uzunluğunda, 2,50 genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde betonarme tünel) Rasulayn ilçesinde de toplam 27 km uzunluğunda 303 adet tünel tahrip edilerek kullanılmaz hale getirilmiştir.

ÇOK SAYIDA SALDIRI GİRİŞİMİ ENGELLENDİ

Operasyonlarda, bugüne kadar YPG/PKK terör örgütü tarafından bölgedeki yerel güvenlik birimleri ve masum sivil halkı hedef alan 71 terör saldırı girişimi engellenmiştir.

1 TONDAN FAFAZLA PATLAYICI MADDE ELE GEÇİRİLDİ

Barış Pınarı Harekât Bölgesi'nin terör unsurlarından temizlenmesi için yürütülen operasyonlarda;
Tel Abyad ilçesinde PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü tarafından EYP imalathanesi olarak kullanıldığı tespit edilen bina patlayıcılardan arındırılırken, bu kapsamda bölgede yürütülen çalışmalarda toplamda;
284 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP), 1.217 kilogram patlayıcı madde, 217 adet EYP kapsülü, 19 adet roketatar silah, 49 adet roketatar mühimmatı, 158 adet havan mermisi, 13 adet top mühimmat, 67 adet anti-personel mayını, 113 adet el bombası, 36 adet uzun namlulu silah, 15 adet av tüfeği, 26.642 adet fişek, 31 adet askeri mühimmat, 7 adet tabanca ve 1.130 gram uyuşturucu madde ele geçirilerek olası terör eylemlerinin önüne geçildi.

Örgüt talimatları dergide şifrelenmiş!ÖRGÜT TALİMATLARI DERGİDE ŞİFRELENMİŞ!

Van merkezli 3 ilde terör operasyonu!VAN MERKEZLİ 3 İLDE TERÖR OPERASYONU!

NATO'dan skandal PKK planı!NATO'DAN SKANDAL PKK PLANI!

SON DAKİKA: Barış Pınarı bölgesine sızmak isteyen 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildiSON DAKİKA: Barış Pınarı bölgesine sızmak isteyen 10 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getilrildi

Dikkat çeken veriler: Dünyada elektrik ihtiyacının yüzde 10'u nükleer enerjiden sağlanıyor!
Giriş Tarihi: 10.3.2021  20:33 Son Güncelleme: 10.3.2021  20:59
Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak 'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temeli Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve  Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de video konferans yöntemiyle katıldığı törenle atıldı. Türkiye'nin enerji hamlesi konuşulurken dikkat çeken bir istatistik de ortaya çıktı. , Uluslararası Enerji Ajansı,  ve Avrupa İstatistik Ofisi verilerinden derlenen bilgilere göre Dünyada elektrik ihtiyacının yüzde 10'unun nükleer enerjiden sağlandığı ortaya çıktı. Nükleer enerjinin elektrik üretimindeki yüzde 10'luk payının 2030'da yüzde 15'e ulaşacağı öngörülüyor.

Nükleer enerjinin gücü!

Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temeli Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de video konferans yöntemiyle katıldığı törenle atıldı.
Nükleer enerjinin gücü!
YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
Başkan Recep Tayyip Erdoğan "Nükleer santral birçok yan sektöre katkı yapacaktır. Şu anda 16 bin, üretim döneminde ise 4 bin kişilik istihdam sağlayacak. Öğrencilerimizden 186'sı zorunlu eğitimlerini tamamladı ve ülkesine döndü. Nükleer Güç Santralimizin tüm süreçlerinde bu öğrencilerimiz görev alacak" dedi. Putin ise, 2 ülke arasındaki dostluğun pekişeceğini belirtti ve "Yeni bir dönem başlıyor" ifadelerini kullandı.

NÜKLEER ENERJİNİN GÜCÜ
Türkiye'nin enerji hamlesi konuşulurken dikkat çeken bir istatistik de ortaya çıktı.

DÜNYADA ELEKTRİK İHTİYACININ YÜZDE 10'U NÜKLEER ENERJİDEN
Küresel elektrik üretiminin yüzde 10'unu karşılayan ve enerji arz güvenliği açısından güvenilir bir kaynak olarak öne çıkan nükleer enerjide kurulu güç artmaya devam ediyor.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, Uluslararası Enerji Ajansı, Dünya Nükleer Birliği ve Avrupa İstatistik Ofisi verilerinden derlenen bilgilere göre, dünyada 33 ülkede faaliyet gösteren 443 nükleer reaktörün toplam kurulu gücü yaklaşık 400 bin megavat seviyesinde bulunuyor.

Son dakika: Nükleer enerjide tarihi adım! Başkan Erdoğan ve Putin'den flaş mesajlar...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in canlı bağlantı ile katıldığı törenle Akkuyu Nükleer Enerji Santrali'nde 3'üncü Reaktörün Temel Atma Töreni gerçekleşti. Törende konuşan Putin, Başkan Erdoğan'ın 2023 hedefini projenin başında kendilerine bildirdiğinin altını çizdi, Türk-Rus iş birliği ile çalışmanın hiçbir aksama olmadan sürdüğünü belirtti. Putin, Türkiye'nin temiz enerjiyi kullanmaya başlayacağını da vurguladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise, Türkiye'nin enerji sepetine nükleeri de ekleyeceğini söyledi. Erdoğan, en yoğun dönemde 16 bin personelin çalışacağını, işletme kısmında ise 4 bin personele istihdam sağlanacağını vurguladı. Erdoğan, nükleer alanda da devler ligine giren bir Türkiye olacağını aktardı.

BAŞKAN ERDOĞAN: ÖNÜMÜZDEKİ YIL 4'ÜNCÜ REAKTÖRÜN İNŞASINA BAŞLAYACAĞIZ

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Rusya Devlet Başkanı Putin'e katılım nezaketi için şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Türkiye2mize yeni bir eseri kazandırmanın haklı gururunu beraber yaşıyoruz. 3'üncü reaktörün inşasına başlıyoruz. Önümüzdeki yıl 4'üncü reaktörün inşasına da başlayacağız. Bu hamlemiz ile ülkemizin enerjideki yarınlarını garanti altına almayı hedefliyoruz. Ekonomimiz koronavirüse rağmen hamdolsun büyümeyi sürdürüyor. Geçen yıl birçok ülke ekonomik daralmalar yaşarken biz 1.8 büyüme sağladık.

"YENİLENEBİLİR ENERJİ SEVİYEMİZ YÜZDE 63.7"

Enerjiye yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır anlayışıyla bu anlamdaki projelerimizi çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Yenilenebilir enerjiye büyük önem veriyoruz. Kurulu gücümüz içinde yenilenebilir enerji seviyemiz yüzde 63.7'ye ulaştı.

ABD, faaliyetteki yaklaşık 96 bin 553 megavat kurulu güce sahip 94 nükleer reaktörüyle ilk sırada yer alırken, bu ülkeyi 61 bin 370 megavat kapasiteli 56 reaktörle Fransa takip ediyor.

Bu ülkeleri 47 bin 498 megavat kapasitesindeki 49 reaktörle Çin izlerken, 28 bin 578 megavatlık 38 reaktörle Rusya, 31 bin 679 megavatlık 33 nükleer reaktörle Japonya ve 23 bin 150 megavatlık 24 reaktörle Güney Kore en yüksek nükleer enerji kapasitesine sahip ülkeler arasında yer alıyor.

Dünyada artan elektrik ihtiyacının karşılanmasında ikincil en düşük karbonlu kaynak olarak nükleer enerji, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin enerji arz güvenliğinin garantisi açısından önemli rol oynuyor.

Fransa elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 70'ini, Slovakya ve Ukrayna yüzde 54'ünü, Macaristan yüzde 49'unu, Belçika ise yüzde 47'sini nükleer enerjiden karşılıyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde 2019 sonu itibarıyla nükleer enerjinin elektrik üretimindeki payı yüzde 24,6 olarak hesaplanırken, ABD'nin toplam elektrik üretiminin yaklaşık yüzde 20'si nükleer enerjiden sağlanıyor.

PETROL ZENGİNİ BAE İLK NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNİ 2020'DE DEVREYE ALDI
Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre, geçen yıl dünyada yaklaşık 8 bin megavat nükleer enerji kapasitesi devreye alınırken, Belarus ve petrol zengini ülkeler arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) ilk nükleer santraller geçen yıl faaliyete başladı.

Bu dönemde, Çin ve Rusya'da da yeni nükleer santraller devreye alındı.

Dünya genelinde yaklaşık 53 bin megavatlık nükleer enerji santralinin inşası devam ederken, toplam 69 bin megavatlık nükleer enerji yatırım planı bulunuyor.

Çin, 5 yılda 20 bin megavatın üzerinde nükleer enerji kapasitesi oluşturma hedefiyle kapasite artışında ilk sırada yer alıyor.

Öte yandan, nükleer enerjinin elektrik üretimindeki yüzde 10'luk payının 2030'da yüzde 15'e ulaşacağı öngörülüyor.

İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında temiz enerji kaynağı olarak görülen nükleer enerjinin dünyadaki toplam kurulu gücünün ise 2030'da 500 bin megavatı aşması bekleniyor.

TÜRKİYE'NİN NÜKLEER GİRİŞİMLERİ
Türkiye'nin dünyadaki en önemli elektrik üretim kaynaklarından biri haline gelen nükleer enerji santralleriyle ilgili çalışmaları 60 yıl öncesine kadar uzanıyor.

Ülkenin nükleer enerji alanında bir ilk olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) hükümetler arası anlaşması 2010 yılında imzalandı.

Türkiye'nin en büyük yatırımları arasındaki Akkuyu NGS'de her biri 1200 megavat kapasiteli birinci reaktörün temeli Nisan 2018'de, ikinci reaktörün temeli ise Nisan 2020'de atıldı.

Geçen yıl kasımda inşaat lisansı verilen 1200 megavatlık üçüncü reaktörün temeli ise bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in video konferans yöntemiyle katıldığı törenle atıldı.

DÖRDÜNCÜ REAKTÖR
Başvurusu mayısta yapılan dördüncü reaktörün inşaat lisansının ise bu yıl içinde alınması bekleniyor.

2023'TE DEVREYE ALINMASI HEDEFLENİYOR
Santralin ilk ünitesinin 2023'te devreye alınması hedeflenirken, kalan 3 ünitenin de birer yıl arayla 2026 sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanıyor.

Tam kapasite devreye girdiğinde yılda yaklaşık 35 milyar kilovatsaat elektrik üretecek santralin, Türkiye'nin elektrik talebinin yüzde 10'unu karşılaması öngörülüyor.

Nükleer enerji gerçeği! Dünya elektrik ihtiyacının yüzde 10'unu nükleer enerjiden temin ediyor
Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak 'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temeli Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve  Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de video konferans yöntemiyle katıldığı törenle atıldı. Türkiye'nin enerji hamlesi konuşulurken dikkat çeken bir istatistik de ortaya çıktı. , Uluslararası Enerji Ajansı,  ve Avrupa İstatistik Ofisi verilerinden derlenen bilgilere göre Dünyada elektrik ihtiyacının yüzde 10'unun nükleer enerjiden sağlandığı ortaya çıktı. Nükleer enerjinin elektrik üretimindeki yüzde 10'luk payının 2030'da yüzde 15'e ulaşacağı öngörülüyor.
Nükleer enerji gerçeği! Dünya elektrik ihtiyacının yüzde 10'unu nükleer enerjiden temin ediyor

Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak 'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temeli Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve  Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de video konferans yöntemiyle katıldığı törenle atıldı.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
Başkan Recep Tayyip Erdoğan "Nükleer santral birçok yan sektöre katkı yapacaktır. Şu anda 16 bin, üretim döneminde ise 4 bin kişilik istihdam sağlayacak. Öğrencilerimizden 186'sı zorunlu eğitimlerini tamamladı ve ülkesine döndü. Nükleer Güç Santralimizin tüm süreçlerinde bu öğrencilerimiz görev alacak" dedi. Putin ise, 2 ülke arasındaki dostluğun pekişeceğini belirtti ve "Yeni bir dönem başlıyor" ifadelerini kullandı.

NÜKLEER ENERJİNİN GÜCÜ
Türkiye'nin enerji hamlesi konuşulurken dikkat çeken bir istatistik de ortaya çıktı.

DÜNYADA ELEKTRİK İHTİYACININ YÜZDE 10'U NÜKLEER ENERJİDEN
Küresel elektrik üretiminin yüzde 10'unu karşılayan ve enerji arz güvenliği açısından güvenilir bir kaynak olarak öne çıkan nükleer enerjide kurulu güç artmaya devam ediyor.

, Uluslararası Enerji Ajansı,  ve  verilerinden derlenen bilgilere göre, dünyada 33 ülkede faaliyet gösteren 443 nükleer reaktörün toplam kurulu gücü yaklaşık 400 bin megavat seviyesinde bulunuyor.

, faaliyetteki yaklaşık 96 bin 553 megavat kurulu güce sahip 94 nükleer reaktörüyle ilk sırada yer alırken, bu ülkeyi 61 bin 370 megavat kapasiteli 56 reaktörle Fransa takip ediyor.

PETROL ZENGİNİ BAE İLK NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNİ 2020'DE DEVREYE ALDI
Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre, geçen yıl dünyada yaklaşık 8 bin megavat nükleer enerji kapasitesi devreye alınırken, Belarus ve petrol zengini ülkeler arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) ilk nükleer santraller geçen yıl faaliyete başladı.

TÜRKİYE'NİN NÜKLEER GİRİŞİMLER

DÖRDÜNCÜ REAKTÖR

2023'TE DEVREYE ALINMASI HEDEFLENİYOR

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN PAYLAŞIM

Başkan Erdoğan Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ''Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin ile 3. ünitesinin temelini attığımız, ilk ünitesini 2023 yılında hizmete alacağımız Akkuyu Nükleer Güç Santralimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi nükleer enerji sahibi ülkeler ligine katacağız.'' ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki