sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı

Güvenlik önlemleri eşliğinde HDP il binası önüne gelen kadınlar, ellerinde çocuklarının fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla 'Dağları kurtlara, kuşlara bırakın', 'Çocuklarımızı istiyoruz', 'Anneler nöbette', 'Artık yeter yakamızdan düşün', 'Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak' yazılı dövizleri taşıdı. HDP Van il binasına kadar slogan atarak, yürüyen aileler için polis de güvenlik önlemi aldı. Bina önüne gelen aileler, "Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP" sloganları attı. Parti binası bahçesinde toplanan HDP'liler de sloganlar atıp, tef ve zılgıt ile eylemi engellemeye çalıştı.

Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı
Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı Admin
Bu içerik 126 kez okundu.
Reklam

Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı

Giriş Tarihi: 12.03.2021  19:08 Güncelleme Tarihi: 13.03.2021  01:55
Van'da çocukları ve yakınları PKK'lı teröristlerce kaçırılan aileler, Cumhuriyet Caddesi'ndeki AVM önünde bir araya geldi.  Aileler, lapa lapa yağan kar yağışı altında yürüyüş yaparak, ellerinde Türk bayraklarıyla PKK'yı protesto etti.

Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı

Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı

Van'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP il binası önündeki eylemleri, 3. haftasında devam ederken partililerce engellenmek istendi.

Terör örgütü PKK'nın, bazı HDP'lilerin de aracılığıyla kandırarak dağa kaçırdıkları çocuklarını geri almak için 1 yıldan fazladır oturma eylemi yapan caılı aileler, Van'da da 3 haftadır sert kışa ve provokasyonlara rağmen kararlılıklarını sürdürüyor.

Van'da çocukları ve yakınları PKK'lı teröristlerce kaçırılan aileler, Cumhuriyet Caddesi'ndeki AVM önünde bir araya geldi.  Aileler, lapa lapa yağan kar yağışı altında yürüyüş yaparak, ellerinde Türk bayraklarıyla PKK'yı protesto etti.

Van'da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP'liler engellemeye çalıştı-

SESLERİNİ TEF ÇALARAK, ZILGIT ÇEKEREK BASTIRMAYA ÇALIŞTILAR

Güvenlik önlemleri eşliğinde HDP il binası önüne gelen kadınlar, ellerinde çocuklarının fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla 'Dağları kurtlara, kuşlara bırakın', 'Çocuklarımızı istiyoruz', 'Anneler nöbette', 'Artık yeter yakamızdan düşün', 'Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak' yazılı dövizleri taşıdı. HDP Van il binasına kadar slogan atarak, yürüyen aileler için polis de güvenlik önlemi aldı. Bina önüne gelen aileler, "Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP" sloganları attı. Parti binası bahçesinde toplanan HDP'liler de sloganlar atıp, tef ve zılgıt ile eylemi engellemeye çalıştı.

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #1

"9 YILDIR KIZIMIN MONTUNA SARILIP YATIYORUM"

Van'daki eyleme katılan annelerdenNazlı Sancar, 9 yıl önce 13 yaşındayken kaçırılan kızı Şeyma için burada olduğunu belirterek şunları söyledi:

"2012'de elini kolunu bağlayarak, zorla kızımı dağa kaçırdılar. 9 yıldır kızımdan hiç haber alamadım. Ben PKK'dan ve HDP'den kızımı istiyorum. Artık yeter, dayanamıyorum. Ne gecemiz gece ne gündüzümüz gündüzdür. Ben evladımı, canımı, ciğerimi istiyorum. Yeter artık. PKK ve HDP bizden ne istiyor? Biz sadece hakkımız olan evladımızı istiyoruz. Ben Şeyma'mı istiyorum. Ben 9 yıldır kızımın montuna sarılarak yatıyorum. Pervin Buldan, Selahattin Demirtaş için açıklama yapıyor. Murat Karayılan için  selam gönderiyor. Bizim çocuklarımızı getirsin Pervin Buldan. Yeter artık onlar da evlat sahibidirler. Meral Akşener'e de sesleniyorum. Onlar da bu annelerin, babaların feryatlarını duysun artık. CHP ve İYİ Parti bizi gündeme getirsin. Duymamazlıktan, görmezlikten gelmesin. Yeter artık onların da yüreği yanmıyor mu? Çocuklarımızı istiyoruz."

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #2

"HDP'LİLER HANGİ YÜZLE BURADA"

Çocuğu dağa kaçırılan Fevzi Yağmur ise, PKK'lı teröristlerin ABD'nin uşakları olduğuna vurgu yaparak, "Çocuğumu 6 yıl önce çocuğumu dağa kaçırdılar. Oğlum öğrenciydi.Defalarca onların kapısına gittim. Ama bir sonuç alamadım. Ben 50 bin lira para da ödedim, param da gitti. Ben çocuğumu istiyorum. HDP'liler hangi yüzle buradalar. PKK, ABD'nin uşağı olmuş. Trükiye Cumhuriyetini sevmiyor, onlar polis, asker, korucu sevmiyorlar. Cenab-ı Allah devletimize zeval vermesin. Bir süre önce 11 asker şehit oldu. Hepsi sizin yüzünüzden. Siz utanmıyor musunuz ? Hz. Muhammed Peygamber olurken, Cenab-ı Allah da bu bayrağı bize lutfetti. Ama siz Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarısınız" diye konuştu.

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #3

"BANA 'ÇOCUĞUN SUYA DÜŞMÜŞ' DEDİLER"

Eyleme Hakkari'den katılan Hamza Adıyaman'ın annesi Rukeyta Adıyaman da, Türkçe bilmediği için Kürtçe konuştu. Çocuğunun henüz 8 yaşındayken dağa kaçırıldığını anlatan anne Adıyaman, "9 yaşındaki bir çocuk size ne yapabilir ki? Çocuğumu istiyorum. Çocuğumu okuldayken kaçırdılar. Bize suya düştüğünü söylediler. çocuğumu terör örgütünün içinde olduğunu görenler olmuş. Çocuğum dağda, bize diyorlar ki, çocuğunuz burada değil. Bizi kandırıyorlar. HDP ve PKK'dan çocuğumu istiyorum." dedi.

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #4

STK'LAR DA DESTEK VERDİ

Eyleme katılan aileler, seslerini bastırmaya çalışan HDP'lilere tepki gösterdi. Polis ekipleri ise, parti binası önünde güvenlik önlemleri aldı. Ailelerin eylemine Kadim Aşiretler Federasyonu, Korucular Derneği'nin de aralarında bulunduğu kentteki bazı STK'lar da destek verdi.

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #5

 

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #6

 

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #7

 

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #8

 

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #9

 

Van da kar yağışına rağmen evlat eylemini HDP liler engellemeye çalıştı #10

Vanlı annenin isyanı: “Çocuğumun yemeğine ilaç katıp dağa kaldırdılar” “Çocuklarımız gelse bile mücadelemize devam edeceğiz”

Giriş Tarihi: 27.02.2021  10:59 Güncelleme Tarihi: 27.02.2021 11:04

Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan 7 aile, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Ellerindeki ‘Artık yeter! Yakamızdan düşün’, ‘Anneler nöbette’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ ve ‘Evlat nöbetindeyiz Van anneleri’ yazılı dövizler bulunduran anneler, buradan HDP İl Başkanlığı binasına kadar yürüdü. Evlatlarının da fotoğraflarını taşıyan aileler için polis ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı.

Vanlı annenin isyanı: “Çocuğumun yemeğine ilaç katıp dağa kaldırdılar”
“Çocuklarımız gelse bile mücadelemize devam edeceğiz”

– Evladı PKK terör örgütü tarafından 6 yıl önce 17 yaşındayken dağa kaçırılan Atiye Dayan, PKK ve HDP’ye isyan ederek, “Çocuğumun yemeğine ilaç katıp dağa kaldırdılar” dedi.
Van’da evlatları PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan 7 aile, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Başkanlığına yürüdü. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan 7 aile, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Ellerindeki ‘Artık yeter! Yakamızdan düşün’, ‘Anneler nöbette’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ ve ‘Evlat nöbetindeyiz Van anneleri’ yazılı dövizler bulunduran anneler, buradan HDP İl Başkanlığı binasına kadar yürüdü. Evlatlarının da fotoğraflarını taşıyan aileler için polis ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı.

Vanlı anneden HDP ve PKK'ya isyan: Çocuğumun yemeğine ilaç katıp kaçırdılar

“Çocuğum dağda açlıktan, kurşunların önüne atılırken Pervin Buldan’ın çocukları özel kreşlerde okuyor”
6 yıl önce 17 yaşındayken kızı dağa kaçırılan Atiye Dayan isimli anne, çocuğunun yemeğine ilaç katılarak dağa kaçırıldığını ifade etti. Anne Dayan, “Atiye kızımı 6 yıl önce dağa kaçırdılar. Ben çocuğumu istiyorum ve PKK’ya, HDP’ye verecek bir çocuğum yok. Çocuğum dağda açlıktan, kurşunların önüne atılırken Pervin Buldan’ın çocukları özel kreşlerde okuyor. Benim kızım niye dağda ve onun kızı gibi özel okullarda okumuyor? 6 yıldır evlat acısı yaşıyorum. PKK’ya ödeyecek bir bedelim yok. Neyin bedelini ödüyorum? Kürdüm diye mi bu bedeli ödüyorum. Ben o Kürtçeyi de istemiyorum. 17 yaşındaki çocuk dağa gitmeyi ne bilir? PKK’ya ve HDP’ye lanet olsun. Çocuğumun yemeğine ilaç katıp dağa kaldırdılar” diye konuştu.

Vanlı anneden HDP ve PKK'ya isyan: Çocuğumun yemeğine ilaç katıp kaçırdılar

“Devletimizin gücüyle evlatlarımızı geri alacağız”
Evlatları için mücadelelerine devam edeceklerini dile getiren Nazlı Sancar, 13 yaşında kızı Şeyma’nın dağa kaçırıldığını söyledi. Çocuğu gelse bile mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Sancar, “Artık boynumuzu eğmeyeceğiz. Vanlılar olarak boyun eğmeyeceğiz. Evladım Şeyma gelse dahi ben bu mücadeleme devam edeceğim. PKK’ya boyun eğmeyeceğim. 9 yıldır evlat acısı çekiyorum” şeklinde konuştu.

Vanlı anneden HDP ve PKK'ya isyan: Çocuğumun yemeğine ilaç katıp kaçırdılar

“Bunlar dinsiz, imansızdır”
9 yaşında okula giden oğlunun önü kesilerek dağa kaçırıldığını dile getiren Eyüp Baran isimli baba da, “Her tarafa haber saldım, çocuğumdan haber alamadım. Bunlar dinsiz, imansızdır. Bu mücadeleyi sonsuza kadar devam edeceğiz. Çocuk gelse dahi mücadelemiz devam edecek” dedi.Vanlı anneden HDP ve PKK'ya isyan: Çocuğumun yemeğine ilaç katıp kaçırdılar “Mücadelemize bundan sonra buradan devam edeceğiz”
Oğlunun 6 yıl önce dağa kaçırıldığını söyleyen Feyzi Yağmur isimli bir diğer baba ise “Sizler anne baba evlatları değil misiniz? Benim çocuğumu dağ başına götürdünüz. Çocuğum 6 yıldır nerededir. 52 gün Diyarbakır’da nöbette bekledim. Mücadelemize bundan sonra buradan devam edeceğiz” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki