sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

Gara'da 13 şehidimizin infaz emrini veren teröristlerle ilgili son dakika haberi: Kuzey Irak'ın Duhok ketine bağlı Kanimasi, Amediye ve Şeladize ilçeleri üçgenindeki stratejik bir noktada yer alan ve ikinci Kandil olarak bilinen Gara Dağına yönelik 10 Şubat'ta gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 harekâtının ayrıntılarına ulaşıldı. İşte eli kanlı terör örgütü PKK'nın yaptığı katliama ilişkin elde edilen son dakika bilgileri, emri veren hainlere ilişkin görüntüler ve tüm detaylar; Türk kamuoyu, harekâtın başladığını 10 Şubat Çarşamba günü Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımlarla öğrendi. Açıklamada, PKK’nın Irak’ın kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını sürdürmeye, yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğunun tespit edildiği belirtilerek, Gara bölgesindeki hedeflere 10 Şubat 02.55’ten itibaren “Pençe Kartal-2 Harekâtı”nın düzenlendiği bildirildi.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında
Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Reklam

 bir mağara değil hain PKK'nın üssü! İşte Gara operasyonunda saat saat yaşananlar!

Giriş Tarihi: 18.2.2021  17:38 Son Güncelleme: 18.2.2021  17:39

Pençe Kartal-2 Harekatı ile düşürülen , eli kanlı terör örgütü PKK için bir mağaradan daha ötesi. Son dönemde kahraman Mehmetçik’in operasyonlarıyla köşeye sıkışan PKK’nın adeta merkez üssü olan Gara,   ve  gibi kamplarını besliyordu. Öte yandan Gara’da yabancı askerlerin katıldığı drone eğitim merkezi, hastane, misafirhane ve “halkla ilişkiler” gibi birimler bulunuyor. Başkan Erdoğan PKK’nın 13 vatandaşımızı şehit ettiği Gara’nın düştüğünü açıklamıştı. Peki ’nın Gara operasyonu nasıl gerçekleşti? Nasıl planlandı? Hangi aşamalardan geçti?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği büyük operasyon sonrası Gara'daki terör yapılanması yeniden Türkiye'nin gündemine geldi. Örgütte yaşanan panik havası ve verilen 13 şehide rağmen ABD'nin PKK yalanlarını dikkate alarak yaptığı açıklama, Gara'nın önemini bir kez daha ortaya koydu.

LOJİSTİK MERKEZ ÜSSÜ
Sahadaki ABD unsurlarına yakınlığı dolayısıyla terör örgütü PKK'nın "operasyon düzenlenemez güvenli alan" olarak gördüğü Gara, bilindik örgüt kampından öte anlam taşıyor. İlk olarak Gara, bugün büyük bölümü temizlenen Türkiye sınırı yakınlarındaki Metina, Zap ve Avaşin gibi kampları besleyen lojistik merkeziydi.

PKK üssünü kaybetti

MAYROKE'DEN GARA'YA
Suriye/Irak içlerin araçlarla gelen silah ve erzaklar önce örgütün 'Mayroke' adını verdiği bölgeye oradan Gara'ya getiriliyor, arazi şartları elvermediği için buradan da katırlarla kamplara dağıtılıyordu. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Türkiye'den HDP aracılığıyla götürülen teröristlerin ilk durak yerlerinden birisi de Gara kampı oluyordu. Örgütü katılan kadın ve erkekler, 'şervan' , 'yeni şervanlar' gibi bölümlere ayrılarak silahlı ve ideolojik eğitimlerden geçiriliyorlardı.

KADIN TERÖRİSTLER DE BURADA
Teröristlerin en önemli eğitim merkezlerinden olan Gara'da örgütün silahlı kadın yapılanması YJA-STAR'da bulunuyor. Silahlı kadın yapılanmasının erkek teröristlerden bağımsız olarak ayrı eğitim alanları, ayrı bölükleri, örgüte yeni katılan kadın teröristler için "şervan" eğitim merkezleri, terzihaneler gibi bir çok alan da Gara'da teröristler tarafından kullanılıyor.

O mağarada saat saat ne oldu?

TERZİHANE DE VAR HASTANE DE
Örgüte yeni katılımlar olduğu zaman 50 ile 300 civarında teröristin bulunduğu Gara'da diğer terör kamlarına da hizmet veren yapılar bulunuyor. Örgütün terzihanesi, hastanesi (sağlık birimi) , telsiz (muhabere) merkezi, sözde yönetim merkezi, hastane, sözde eyalet komutanlığı gibi tesisler bulunuyor. Bölgede kendini ABD korumasında hisseden örgütün Gara bölgesinde 'misafirhane' ve sözde 'halkla ilişkiler birimi' ve hapisane bile var. Bu tesislerin çoğu doğal mağara ve el yapımı mağaralarda bulunuyor.

DRONE EĞİTİM MERKEZİ
Gara bölgesindeki Deştakafya bölgesinde Türkiye'ye yollanan teröristlere sabotaj eğitimleri veriliyor. Bölgede 'Bergare' diye adlandırılan bölgede teröristlere drone ve maket uçak dersi veriliyor. Terör örgütünün sözde özel kuvvet birimleri de tarafından verilen derslere, zaman zaman yabancı uzmanlar (ABD askerleri) de katılıyor. Ayrıca TSK'nın İHA ve SİHA'larına karşı korunma/saldırı yöntemleri ile ilgili de bilgilendirme yapılıyor.

TOPLANTILAR BURADA YAPILIYORDU
Gara kampı örgüt elebaşlarının zaman zaman toplantı yaptığı merkezlerden birisiydi. Yakalanan teröristlerin ifadelerine göre aralarında Murat Karayılan'ın da olduğu örgüt elebaşları, bölgede toplantılar düzenliyordu. Örgütün sözde gençlik yapılanmasına (DGH) üye teröristler bölgeye gelip talimatlarını alarak sözde sorumluluk alanlarına geri dönüyordu.

Stratejist Yusuf Alabarda: Türkiye, Gara'da mücadeleyi Batılı istihbarat örgütlerine karşı verdi

Öte yandan Gara operasyonunda neler yaşandığı büyük merak konusu olmuştu. Hain terör örgütü PKK'nın 13 vatandaşımızı Gara'da bir mağarada şehit etmesi Türkiye'nin ciğerini yakmıştı. Peki TSK'nın Gara operasyonu nasıl gerçekleşti? Nasıl planlandı? Hangi aşamalardan geçti? İşte Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin'den saat saat Gara operasyonunun detayları…

ANA HAREKÂT ÇARŞAMBA SABAHA KARŞI BAŞLADI
Türk kamuoyu, harekâtın başladığını 10 Şubat Çarşamba günü Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımlarla öğrendi. Açıklamada, PKK'nın Irak'ın kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını sürdürmeye, yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğunun tespit edildiği belirtilerek, Gara bölgesindeki hedeflere 10 Şubat 02.55'ten itibaren "Pençe Kartal-2 Harekâtı"nın düzenlendiği bildirildi.

Sonradan yapılan açıklamalar, hava bombardımanının yaklaşık üç saate yakın sürdüğünü, 50'den fazla hedeften 48'inin imha edildiğini gösteriyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in 14 Şubat tarihli açıklamasına göre, Çarşamba sabahı saat 04.55'te ikinci aşamaya geçilerek "kara harekâtı" başlatılmıştır. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise önceki gün TBMM'deki konuşmasında, harekâtın çarşamba sabahı 05.45'te başladığını bildirdiği bu aşamasını "Hava hücum harekâtı" diye adlandırıyor, "Belirlediğimiz çeşitli bölgelere özel kuvvet unsurlarımız helikopterlerle inmeye başladılar" diyor.

Akar, bu aşamadaki hedefi "Bölgeye giriş çıkışları önleme, uygun arazi kesimlerini kontrol altına alma" şeklinde açıklıyor. Harekâtın ilk gününde üç şehit bu sırada çıkan çatışmalarda verilmiştir. Çatışmalarda şehit olan ikisi subay biri astsubay üç askerin cenaze töreni 12 Şubat Cuma günü Ankara'da yapıldı. Akar, beraberinde TSK komuta kademesi olduğu halde 13 Şubat Cumartesi sabahı Şırnak'a intikal etti. Bakan Akar ve komutanlar, daha sonra Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen "Pençe Kartal-2 Harekâtı"nın sevk ve idare edildiği sınır hattındaki Harekât Merkezi'ne geçtiler.

HAREKÂT İSTİHBARATIN TEYİDİ VE MÜDAHALE AMAÇLI
Akar, operasyonun sona ermesinin ardından 14 Şubat Pazar sabaha karşı 01.00 sularında Harekât Merkezi'nde yaptığı açıklamada, harekâtın amacını "terörist unsurları etkisiz hale getirmek", "sınır güvenliğini sağlamak" hedeflerinin yanı sıra "daha önce güvenlik nedeniyle açıklanmayan, teröristler tarafından kaçırılan vatandaşlarımızla ilgili istihbaratı teyit etmek ve gerekli müdahalede bulunmak maksadı" şeklinde açıklamıştır. Harekâtın başından itibaren rehineleri kurtarma hedefine de dönük olduğu ilk kez bu açıklamayla telaffuz edilmiştir.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler de Akar'dan sonra yaptığı açıklamada, "Kaçırılan personelimiz var. Bu vatandaşlarımızı çeşitli mağaralarda saklayarak kaçırmaya çalıştılar. En sonunda istihbarat kurumlarımızdan aldığımız bilgiler, elde ettiğimiz bizim kendi özel çalışmalarımız, keşif unsurlarının çalışmaları sonucunda bunların Gara bölgesinde olabileceğine dair çok iyi kanıtlar bulduk ve bunlar üzerinde çalışmaya başladık" diye konuşuyor. Orgeneral Güler, harekât öncesinde bu alandaki araziye model araziler ve tesisler üzerinden ilgili birliklerin yoğun çalışmalar yaptıklarını da belirtiyor.

Sahaya dönelim. Çarşamba sabaha karşı kara harekâtının başlamasıyla özel kuvvetler Gara'da çeşitli noktalara inmiştir. Orgeneral Güler'in açıklamasına göre, bölgedeki çatışmalar harekâtın birinci ve ikinci günleri (çarşamba–perşembe) sürmüştür. Güler, "Üçüncü gün bu mağaraya geldik" diyor, rehinelerin bulunduğu mağarayı kastederek. Yani cuma günü...

CUMA AKŞAM: REHİNELERİN ÖLDÜĞÜ ÖĞRENİLİYOR
Bakan, "Teslim alınan birinci terörist tarafından içeride 7 terörist ve alıkonan 13 kişinin olduğu, 13 kişinin sözde mağara sorumlusu Sorej (kod ismi) tarafından hava hücum harekâtının başlangıcında, yani 5.45 civarında başlarına birer kurşun sıkılarak şehit edildikleri ifade edildi" diyor. Sorej kod isimli teröristin adı Kamuran Ataman'dır.

Bu durumda TSK, mağaradaki rehinelerin daha çarşamba sabahı öldürülmüş olduklarını cuma akşamı öğrenmiş olmaktadır. Bu açıklamalardan, teröristin rehineleri çarşamba sabaha karşı 02.55'te başlayan ilk hava bombardımanı üzerine değil, saat 05.45'te helikopterlerin yakın araziye özel kuvvetleri indirdiği, yani kendilerine dönük operasyonu fark ettikleri noktada şehit ettiği ortaya çıkıyor.

Bu noktada operasyonun görev tanımının kendiliğinden değiştiği, rehineleri kurtarma misyonundan teröristlerin yakalanarak ya da etkisiz hale getirilerek rehinelerin naaşlarının alınması hedefine yöneldiği tespiti yapılabilir.

CUMARTESİ: MAĞARAYA GİRİLİYOR
Şimdi ertesi sabaha, yani cumartesi sabahına geliyoruz. Akar'ın TBMM anlatımına göre, mağaradan cumartesi sabahı ikinci bir terörist (Doğan Geçgel/kod adı Merkaz Botan) çıkıp kaçmaya çalışırken askerler tarafından yakalanıyor. O da 13 rehinenin başlarından vurulduğunu teyit ediyor. Bu noktada teslim olan bu iki teröriste mağaradakilere (muhtemelen 6 terörist) yönelik "Teslim ol" çağrısı yaptırılıyor, ancak içeriden ateşle karşılık veriliyor.

Akar, "Bunun üzerine içeri girmeye karar verildi, operasyon başlatıldı; içerisi tamamen karanlıktı, fenerlerle kısmi bir aydınlatma yapmak mümkündü. Operasyon güvenlik sebebiyle dikkatli ve yavaş sürdürüldü" diye konuşuyor.

Bakan, mağaranın içinde yaşanan çatışmayı şu şekilde anlatıyor:

"Mağara operasyonları çok daha zor. Bilmediğiniz bir alan, bilmediğiniz bir alanda askerin ilerlemesi gerekiyor... Karanlıkta karşıda kimin olduğunu bilmeden askerlerimizin, Mehmetçiğin ilerlemesi ciddi birtakım zorluklar içeriyordu. Ateş de geliyor, ateşle cevap veriliyor. Karanlık ve bu zor şartlarda Mehmetçik bu görevi başardı. Demir kapıların da uygun bir tahriple tahrip edilmesi, parçalanması, açılması gerekiyor. Olabildiğince güvenli ve teslim alma esasına dayalı bir şekilde ilerleme geliştirildi ve nihayet 13 vatandaşımızın şehit edildiği bölmeye girildi. Ve hakikaten oraya girildiğinde vatandaşlarımızın naaşları yerde görüldü. Giriş ve çıkış emniyete alındıktan sonra naaşlar mağaradan dışarı tahliye edildi."

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

13 şehidin infaz emri böyle verilmiş!Son dakika haberi... Cuma Biliki kod adlı teröristin katliam öncesi 80 teröristle toplantı yaptığı ortaya çıktı. Kuzey Irak'ın Duhok kenti yakınlarındaki Gara Dağında rehin tutulan 13 kamu görevlisinin mağarada infazıyla ilgili önemli ayrıntılara ulaşıldı.

Sabah

Giriş Tarihi: 18.02.2021  08:34

BU ALBÜMÜ PAYLAŞSon dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

Gara'da 13 şehidimizin infaz emrini veren teröristlerle ilgili son dakika haberi: Kuzey Irak'ın Duhok ketine bağlı Kanimasi, Amediye ve Şeladize ilçeleri üçgenindeki stratejik bir noktada yer alan ve ikinci Kandil olarak bilinen Gara Dağına yönelik 10 Şubat'ta gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 harekâtının ayrıntılarına ulaşıldı. İşte eli kanlı terör örgütü PKK'nın yaptığı katliama ilişkin elde edilen son dakika bilgileri, emri veren hainlere ilişkin görüntüler ve tüm detaylar;

GALERİ DEVAM EDİYORSon dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

80 TERÖRİSTLE GARA'DA TOPLANTI YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Gara harekatı başlamadan kısa süre önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Erbil'e yaptığı ziyaret sonrası örgütün Gara Saha sorumlusu Cuma Biliki kod adlı terörist 80 teröristle birlikte Gara'da bir toplantı gerçekleştirdi ve yakın zamanda Gara'ya ya da Sincar'a kara harekâtı olabileceği nedeniyle hazırlıklı olunmasını istedi.

İNFAZ EMRİ CUMA BİLİKİ'DEN GELDİ

10 Şubat gecesi saat 02.55'te Gara'daki hedeflere önce hava harekâtı gerçekleştirildi ve teröristlerin birbirleriyle olan iletişimlerinin koparılması için telsiz komuta merkezi olarak kullandıkları iki bina vurularak yerle bir edildi.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

Siyan Kampındaki bir mağarada tutulan 13 rehinenin kurtarılması için bölgeye indirilen Özel Kuvvetler birliği mağaranın tüm çıkış kapılarının bulunduğu bölgeyi kuşatınca teröristler teslim olmaya zorlandı.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

TELSİZ BAĞLANTISI KURDULAR!

Kaçamayacaklarını anlayan teröristlerden mağara sorumlusu turuncu listede aranan Kamuran Ataman adlı terörist telsizle Gara'daki sözde karargâhta bulunan Cuma Biliki kod adlı terörist ile 10 Milyonluk kırmızı kategoride aranan Özel güç sorumlusu Sedat Urfa kod adlı Abdulkadir Zenger ile telsiz bağlantısı kurdu.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

"FEDAİ EYLEM GERÇEKLEŞTİRİN, ÖNCE ESİRLERİ…"

Terörist Kamuran Ataman askerlerin her tarafı tuttuğunu, girişteki teröristlerin öldürüldüğünü ve kaçmanın imkânsız olduğunu bildirince, Cuma Biliki kod adlı terörist de, "Fedai eylem gerçekleştirin. Önce esirleri sonra da kendinizi feda edin" talimatını verdi.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

TERÖRİST ZENGER'DEN MAĞARA SORUMLUSUNA TALİMAT!

Terörist Abdulkadir Zenger de mağaradaki tüm teröristlere son ana kadar çatışmaları gerektiğini, ancak öncelikle ellerindeki rehinelerin infaz edilmesini istedi. Bu talimat üzerine mağara sorumlusu 1 Milyonluk Turuncu listede aranan Kamuran Ataman elindeki kalaşnikof tüfekle 13 kamu görevlisini başlarından vurarak şehit etti.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

Dört gün süren çatışmalarda gerek rehinelerin tutulduğu mağarada, gerekse Gara'nın farklı bölgelerinde 2'si sağ 53 terörist etkisiz hale getirildi.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

CUMA BİLİKİ 167 KİŞİNİN KATİLİ

Öldürülen teröristler arasında Cuma Biliki ile Abdulkadir Zenger'in de olabileceği ifade edildi. Terörist Cuma Biliki Şırnak'ın Silopi İlçesine bağlı Ballıkaya Köyü nüfusuna kayıtlı. Örgüt içinde yaptığı sivil katliamlar ile bilinen Biliki, 25 yıldan beri Siirt-Şırnak-Kuzey Irak bölgelerinde asker, polis, korucu, sivil olmak üzere 167 şehidimizin katili olmaktan aranıyor.

Son dakika: Hainler 13 şehidin infaz emrini böyle vermiş! Alçak konuşmalar telsiz kayıtlarında

28 YILDIR İHANET ŞEBEKESİNİN İÇERİSİNDE

Terörist Abdulkadir Zenger de PKK'nın sözde Komuta Konseyi üyesi ve aynı zamanda terör örgütünün Gara Özel Güç yapılanmasının tepe isimlerinden biri. Terörist Zenger de 28 yıldan beri terör örgütünün dağ kadrosunda çok sayıda kanlı eylemin emrini verdi.

ÇAPRAZ ATEŞLE SALDIRI

Son olarak Mardin'in Nusaybin İlçesi kırsalındaki Bagok Dağında bölge sorumlusuyken 2011 yılında MİT Bölge Başkanlığında görevli Rıfat Ün ile Merkez Karakol Komutanı Astsubay Oktay Aydoğan'ı araç içerisinde trafik ışıklarında çapraz ateşe alınarak şehit edildikleri hain saldırının talimatını vermişti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Başkan Erdoğan, 'Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci'ni duyurdu: Kafe, restoran, yüz yüze eğitim, sokak kısıtlaması...
Son dakika: Başkan Erdoğan, 'Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci'ni duyurdu: Kafe, restoran, yüz yüze eğitim, sokak kısıtlaması...
 Cumhuriyet Gazetesi Boğaziçi Üniversitesi'ne ABD'nin el koymasına evet dedi! Mandacı zihniyet yine hortladı.
Cumhuriyet Gazetesi Boğaziçi Üniversitesi'ne ABD'nin el koymasına evet dedi! Mandacı zihniyet yine hortladı.