sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP tarafından evlatları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerini ziyaretinde, "Burada kim size hakaret ediyorsa, ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir. Açık söylüyorum, hesabını bin kere sorarız, hiç merak etmeyin. Siz, bizim iki gözümüzsünüz." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaret
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaret Admin
Bu içerik 120 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaret

Giriş Tarihi: 07.01.2021  17:47Güncelleme Tarihi: 07.01.2021  20:29

İçişleri Bakanı , terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 184 ailenin  Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbetine destek ziyaretinde bulundu. Burada bir açıklama yapan Bakan Süleyman Soylu, "Hiç yalnız değilsiniz. Burada kim size hareket ediyorsa, ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir. Açık söylüyorum hesabını bin kere sorarım. Siz bizim iki gözümüzsünüz." dedi.

Soylu, buradaki konuşmasında, anne yüreği, evladına sarılmak isteyen babaların olduğunu, her birinin izzet ve insanlık mücadelesi verdiğini söyledi.

Ziyarete sadece bir fert olarak gelmediğini, milletin her bir ferdinin ailelerin yaptığı büyük mücadele karşısında hem desteği hem duası hem de saygısının olduğunu ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

İçişleri Bakan , Diyarbakır'da  il binası önündeki çadırda evlat nöbeti tutan ailelere seslendi.

Evlat nöbetindeki ailelerin insanlık tarihinin en onurlu mücadelesini ortaya koyduğunu söyleyen Bakan Soylu, ailelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını illeti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın bir zamanda burayı ziyaret edeceğini aktaran Bakan Soylu, "Tam 493 gündür burada anne yüreği, evladına sarılmak isteyen babalar; izzet ve insanlık mücadele veriyorsunuz. Ben buraya bir fert olarak gelmedim. Milletimizin her ferdi bu yaptığınız büyük mücadele karışında destek ve duası var. İnsanlık tarihinin en onurlu mücadelesini burada ortaya koyuyorsunuz. Sizlere minnettarız. Dün akşam saatlerinde Arnavutluk Başbakanı ile program bittikten sonra, Sayın Cumhurbaşkanımıza bugün burada olacağımızı ifade ettiğimde Sayın Cumhurbaşkanımız, her birinize hem selamları hem muhabbetleri hem de sabır dilekleri var. Bir şey daha söyledi, inşallah yakın bir zamanda sizlerle beraber olacak. Eşi Emine hanımefendi, yılbaşında sizinle ilgili o kadar güzel cümleler, o kadar onurlu cümleler etti ki, bu şu demektir, her birimizin kalbi şu anda beraberdir. Bugün burada 185 aile oldu. Ama siz sadece 185 aile değilsiniz. Sadece bu meselede sıkıntı çeken, elini yüreğine basan ızdırap duyan aileler değilsiniz. Sizler öyle büyük bir kahramanca, öyle güçlü bir işin altına imza atıyorsunuz ki, terör örgütünün dağa çıkarmak istediği, aklını çelmek istediği gençlerimize siz bu çadırda sahip çıkıyorsunuz. Halinizle, söylediklerinizle ailelerine belki de kendi büyüklerinin yapmadığı nasihati buradan yapıyor ve evlatlarına hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini ifade ediyorsunuz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaretİÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'DAN HDP ÖNÜNDE EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERE ZİYARET

Bakan Soylu'dan nöbetteki ailelere ziyaret'KİM SİZE HAREKET EDİYORSA, İÇİŞLERİ BAKANI OLARAK SÖYLÜYORUM, HAKKINDAN GELMEYEN NAMERTTİR'

Destek mesajını yineleyen Bakan Soylu, ailelere yapılan hakareti, kendilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini söyledi. Terör örgütünde yaşanan çözülmede, burada evlatları için nöbet tutan ailelerin emeği olduğunu ifade eden Bakan Soylu, şunları söyledi:

"243 aile, 2020 yılında evladıyla kucaklaştı. Buradaki 22 aile evladıyla kucaklaştı. Bunun her birinde emeğiniz var. Biz bunu biliyoruz. Eğer bugün terör örgütü PKK ve bu arkamızda (HDP il binası) insanlıktan nasibini alamamış ve PKK'yı destekleyen HDP eğer bugün çocuklarımızın dağa gitmesini temin edemiyorsa bunda sizin emeğiniz var. Allah razı olsun. Ezan şahit olsun ki burada durduğunuz her dakika duadır. Ezan şahit olsun ki bu millete kötülük yapmaya çalışanlara karşı set olmaktır. Sizlere ne kadar müteşekkil olsak, bu cesaretinize, ana ve baba yüreğinize ne kadar müteşekkil olsak azdır. Allah sizden razı olsun. Ne olursunuz ağlamayın.


Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hiç merak etmeyin, Türkiye Cumhuriyeti devletimiz Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde güçlü bir irade ortaya koyuyor. Dünyada yapılmadık işleri gerçekleştiriyoruz. Bugün bütün arkadaşlarımızla birlikte yanınıza geldik. Gelmemizin en önemli sebebi yaptığınız bu büyük mücadeleye saygımı yüzünüze karşı bir kez daha ifade etmektir. Hiç yalnız değilsiniz. Burada kim size hareket ediyorsa, ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir. Açık söylüyorum hesabını bin kere sorarım. Siz bizim iki gözümüzsünüz. Size kem bir söz söylenmesine tahammül edemeyiz, kendimize söylenmiş gibi kabul ederiz. İnşallah 2021 yılında buradaki birçok aileyi evladıyla yine sizin iradeniz, inadız, cesaretiniz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki kararlılık buluşturacaktır. Buna inancımız tam."

AİLELERE TEŞEKKÜR ETTİ

Soylu, 2020 yılında 243 ailenin, burada da 22 ailenin evladıyla kucaklaştığını, bunun her birinde oturma eylemi yapan ailelerin emeğinin olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
'SİZİ EVLATLARINIZLA BULUŞTURACAĞIZ'

Konuşmasında terörle mücadeleye de değinen Bakan Soylu, aileleri evlatlarıyla buluşturacaklarını aktardı. Bakan Soylu, "Bakın bugün bir kişi daha geldi. Ailesiyle birlikte ikna edilerek geldi. Terör örgütünü sökün sökün bitiriyoruz. Ceylan'ı da, Yusuf'u da, Adil'i de her birini onların elinden alacağız. İnşallah o günleri bizlere gösterecek. Sizi evlatlarınızla buluşturacağız. Biz onların zihinlerini kendi kafalarında hapsedeceğiz. Burada güzel bir söz söylendi. Denildi ki, 'Madem evladını devletten istiyor, öbür evladı PKK'dan istesin, PKK getirsin bakalım. Selahattin Demirtaş'ın annesi için her alanı istismar ediyorlar. Ama bu istismar maskelerini sizler düşürdünüz" dedi.'LANET OLSUN SİZİN SİYASETİNİZE'

Bakan Soylu, HDP önündeki ailelerin seslerini duymayanlara sert eleştirilerde bulunarak, şunları söyledi:

"Sizi duymayanlara tekrar sesleniyorum, vicdanlarını size kapatanlara Ankara'da Meclis'te cümleler edip de, buradaki anneleri hissetmeyenlere tekrar sesleniyorum, her şeyi bir kenara bırakın Allah için ana yüreğinize, baba yüreğinize bir danışın da buradaki insanların karşı karşıya kaldığı zulmü ve yalnızlığı bir kez hissedin. Lanet olsun sizin siyasetinize. Lanet olsun yaptığınız siyaset anlayışına. Lanet olun efendinizin size verdiği talimatlardan ayrılmamak için ortaya koyduğunuz o bağlılığa lanet olsun. Bağlılığınız annelere, evlatlara olsun. Biz büyük bir milletiz. Bu milleti birbirinden ayırmaya kimsenin gücü yetmez. Siz o kadar büyük bir iş yapıyorsunuz, bunun farkındayız. Bu terör örgütü sona erdiği zaman bu listenin başına konacak insanlar sizlersiniz. Terör örgütünün özdeşi olan bu siyasi parti HDP'nin istismarları sona ermiştir. Yalanları, foyaları ortaya çıkmıştır, maskeleri bir bir dökülmüştür. Sizi yalnız bırakmayacağız."


ÇOCUKLARIN FOTOĞRAFLARINA TEK TEK BAKTI

Evlat çadırında ailelerle tek tek görüşen Soylu, daha sonra 2015 yılında, vatani görevi için usta birliğine giderken Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan er Müslüm Altıntaş'ın annesi Songül Altıntaş ve usta birliği olan Ağrı'ya giderken Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yol kesen PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan Adil Kabaklı'nın annesi Cennet Kabaklı'nın yanında oturdu. Burada anne ve babalarla bir süre sohbet ettikten sonra terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukların fotoğraflarına tek tek baktı.

EVLADINA KAVUŞAN BABAYLA TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Erzurum'un Horasan ilçesinden 15 Eylül 2019'da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelen Mehmet Emin Coşkun, 6 yıl sonra güvenlik güçlerinin ikna çalışmaları sonucu oğlu İbrahim Coşkun'a kavuştu. Çadırda eylem yapan ailelerden olan Coşkun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ziyaretini duyması üzerine çadırda eylem yapan ailelerden Rauf Biçer'i aradı. Coşkun'un aradığını ve kendisiyle konuşmak istediğini söyleyen Rauf Biçer durumu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya iletti. Telefonla görüşen Bakan Soylu, Coşkun ailesiyle bir süre sohbet etti.

.

Bugün bir kişinin daha ikna yoluyla geldiğini aktaran Soylu, şunları kaydetti:

"Terör örgütünü sökün sökün bitiriyoruz ve bu çocukları, Ceylan'ı da Yusuf'u da Adil'i de her birini onların elinden alacağız. Allah bize inşallah o günü gösterecek, sizi evladınızla beraber buluşturacağız. Onlar sizin evlatlarınızı çalamayacaklar. Biz onların zihinlerini kendi kafalarından sökeceğiz, hiç merak etmeyin, hiç endişe etmeyin. Buradan güzel bir söz söylendi. Dendi ki madem evladını devletten istiyor öbür evladını PKK'dan istesin de getirsin bakalım. Selahattin Demirtaş'ın annesi için. Her olayı istismar ediyorlar. İstismar etmeye devam ediyorlar. Ama bu istismar maskesini sizler düşürdünüz, düşürüyorsunuz. Buradan sizin yanınızda tekrar sesleniyorum, sizi duymayanlara, vicdanlarını sizden kapatanlara, Ankara'da Meclisten afili afili cümleler kullanıp buradaki anneleri hissetmeyenlere tekrar sesleniyorum. Her şeyi bir yere bırakın her şeyi bir kenara bırakın Allah için anne yüreğinize, baba yüreğinize bir danışın da buradaki insanların karşı karşıya kaldığı zulmü ve yalnızlığı bir kez hissedin."

"Lanet olsun sizin siyasetinize, yaptığınız siyasi anlayışınıza, efendilerinizin size verdiği talimatlardan ayırmamak için ortaya koyduğunuz o bağlılığa lanet olsun. Bağlılığınız anneler, evlatları olsun." diyen Soylu, büyük bir millet olduklarını, bu milleti birbirinden ayırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini anlattı.

Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O kadar büyük bir iş yapıyorsunuz ki, bugün bunun farkındayız. Bu terör örgütü sona erdiği zaman bu listenin başına konulacak insanlar sizlersiniz. Diyecekler ki Allah bunlardan razı olsun. Onların sayesinde terör örgütünün ve bu terör örgütüyle özdeşi olan siyasi parti HDP'nin istismarları sona ermiştir. Yalanları foyaları ortaya çıkmıştır. Maskeleri foyaları bir bir ortaya dökülmüştür. Bunu inşallah birlikte gerçekleştireceğiz. Çocukları alıp annelerin kucağından ki onların en çok duyduğu yaşlarda bu terör örgütüne katanlara soracak hesabımızı soracağız, soruyoruz hiç merak etmeyin."

Ailelerle beraber olmaya devam edeceklerini vurgulayan Soylu, "İnşallah yakın bir zaman diliminde Sayın Cumhurbaşkanımız, bu eli öpülesi anneler ve babalarla kucaklaşacak, onlarla da birlikte olacak. Allah bizi bu millete mahcup etmesin. Allah bizi size de mahcup etmesin. Verdiğiniz mücadeleye de mahcup etmesin." ifadelerini kullandı.

Ziyarette, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat da yer aldı.

"İnsanlık tarihinin en onurlu mücadelesini burada ortaya koyuyorsunuz. Size minnettarız. Dün akşam saatlerinde Arnavutluk Başbakanıyla program bittikten sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza bugün burada olacağımızı daha önce kararlaştırdığımız gibi ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanımızın her birinize hem selamları hem muhabbetleri hem de sabır dilekleri var. Bir şey daha söyledi. İnşallah yakın bir zamanda sizlerle beraber olalım. Allah razı olsun. Eşi hanımefendi Emine hanım yılbaşında sizinle ilgili o kadar güzel cümleler, o kadar onurlu cümleler etti ki bu şu demektir her birimizin kalbi şu anda beraberdir. Bugün burada 185 aile oldunuz. Ama siz sadece 185 aile değilsiniz sadece bu meselede sıkıntı çeken elini yüreğine basan ızdırap duyan aileler değilsiniz sizler öyle büyük ve kahramanca öyle güçlü bir işin altına imza atıyorsunuz ki, terör örgütünün dağa çıkarmak, aklını çelmek istediği gençlerimize siz bu çadırdan sahip çıkıyorsunuz. Halinizle, söylediklerinizle ailelerine belki de kendi büyüklerinin yapmadığı bir nasihadı buradan yapıyor ve evlatlarına hep birlikte sahip gelinmesi gerektiğini ifade ediyorsunuz."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Cumhuriyet Gazetesi Boğaziçi Üniversitesi'ne ABD'nin el koymasına evet dedi! Mandacı zihniyet yine hortladı.
Cumhuriyet Gazetesi Boğaziçi Üniversitesi'ne ABD'nin el koymasına evet dedi! Mandacı zihniyet yine hortladı.
İzmir'de sel felaketi! Acı haber geldi: 2 kişi hayatını kaybetti
İzmir'de sel felaketi! Acı haber geldi: 2 kişi hayatını kaybetti