sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

SON DAKİKA: Yeni koronavirüs tedbirleri neler? Başkan Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar.

Son dakika haberi… Kabine toplantısı Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı. Toplantının ardından Başkan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu yeni koronavirüs tedbirlerini duyurdu. Erdoğan, "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak" dedi. Başkan Erdoğan, "Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak." ifadelerini kullandı. İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamaları ve yeni koronavirüs tedbirleri...

SON DAKİKA: Yeni koronavirüs tedbirleri neler? Başkan Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar.
SON DAKİKA: Yeni koronavirüs tedbirleri neler? Başkan Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar. Admin
Bu içerik 278 kez okundu.
Reklam

Başkan Erdoğan yeni  tedbirlerini duyurdu

Giriş Tarihi: 17.11.2020  21:59 Son Güncelleme: 18.11.2020  08:25

Havanın soğumasıyla corona salgını tırmandı. Şehirler kırmızıya boyandı. alınan yeni önlemleri Başkan Erdoğan açıkladı: Hafta sonları 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

Havanın soğumasıyla corona salgını tırmandı. Şehirler kırmızıya boyandı. alınan yeni önlemleri Başkan Erdoğan açıkladı:

Son dakika haberleri: Sokağa çıkma kısıtlaması geldi! İşte yasak olan saatler...

- Hafta sonları 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

- Eğitim yıl sonuna kadar eğitim online sürdürülecek.

- 65 yaş üstü çalışanlar hariç uygulaması 20 yaş altına teşmil edilecek.

- Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

- Restoranlarda sadece paket servisi yapacak.

- Kıraathanelere bir süre ara verilecek.

- Tüm spor karşılaşmaları seyircisiz oynanacak.

- Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.

Son dakika haberi…  toplantısı Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı. Toplantının ardından Başkan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu yeni  tedbirlerini duyurdu. Erdoğan, "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak" dedi. Başkan Erdoğan, "Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak." ifadelerini kullandı. İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamaları ve yeni koronavirüs tedbirleri...

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! Sokağa çıkma kısıtlaması geldi! Koronavirüs tedbirlerinin detayları belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Erdoğan liderliğinde saat 15.55'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Toplantının ardından Başkan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan son dakika yeni tedbirleri açıkladı! Kritik eğitim ve sokağa çıkma kısıtlaması kararı

Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

Aziz milletim, değerli basın mensupları, sizlere el kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Pazar günü Kıbrıs Türkünün, hukuk, eşitlik ve varoluş mücadelesinin en kıymetli eseri olan KKTC'nin ilanının 37. yıldönümü vesilesiyle adaya bir ziyaret gerçekleştirdik.

Ziyaretimizde MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli, bakanlarımız, eski meclis başkanlarımız, milletvekillerimiz ve muharip gazilerimiz de eşlik etti. Adada ilk olarak 15 Kasım Cumhuriyet bayramlarına iştirak ederek Kıbrıs Türkünün bayram sevincine iştirak ettik.

"KARARLILIĞIMIZIN İFADESİDİR"
Ardından kapalı Maraş'a geçtik. Kıbrıs Türkü'nün iyi niyet jesti Rum kesiminde hiçbir zaman karşılık bulmadı. Kapalı Maraş'ın sahil şeridi halka açıldı. Bu cesur girişimi biz de destekliyoruz. 15 gün gibi kısa bir sürede asfaltladık. Çevre düzenlemesi gibi hizmetleri hayata geçirdik.

Maraş'ta gerçekleştirdiğimiz program bölgenin hızla sağlanmasını sağlayacak adımlar konusundaki kararlılığımızın da ifadesidir. Kıbrıs meselesinden bihaber, kapalı Maraş'ın açılmasının stratejik önemini kavrayamamış olanların bu programa piknik gözüyle bakması pek tabiidir. Hamdolsun milletimiz meselenin ne olduğunu da, orada yaptığımız işin manasını da gayet iyi biliyor.

Kısa sürede inşasını tamamladığımız 100 yataklı Lefkoşe acil durum hastanesinin açılışını yaptık. Hastanemizle birlikte 5 ambulansı hizmete soktuk. Ayrıca Kıbrıs'a 500 yataklı bir hastanenin inşası için hazırlıklara başladık.

Sayın Tatar Cumhurbaşkanı seçilmesinin hemen ardından Ankara'yı ziyaret etmişti, böylece iadeli ziyaretimizi de gerçekleştirmiş olduk. Sayın Tatar ile ülkelerimizin ilişkilerin daha güçlendirilmesi için atılacak adımları değerlendirdik. Türkiye ile KKTC'yi birbirinden ayırmak isteyenlere en güzel cevabı verdiğimize inanıyorum. Rum-Yunan ikilisiyle artık yeniden müzakeresi anlamsız hale gelen hususları bir kenara bırakarak yeni bir gelecek inşası için hep beraber kolları sıvıyoruz.

Ziyaretimizde gösterdikleri samimi teveccüh için Kıbrıslı kardeşlerimize şükranlarımı bir kez daha tekrarlıyorum.Böyle milli meselede Türkiye'nin yanında yer alan partilerimiz, kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.

İZMİR DEPREMİ
İzmir depremi ülkemize hem doğal afetler gerçeğini bir kez daha hatırlatmış hem de afet önce ve sonrası hazırlıklarımızı gözden geçirmemize vesile olmuştur. Depremde iyi bir sınav verdiğimize inanıyorum. Türkiye afet müdahale planı depremin gerçekleşmesinden itibaren işlemeye başlamıştır. AFAD ekipleri hemen harekete geçmiş, çevre illerdeki ekipler yola çıkmıştır.

AFAD, itfaiye birimleri, arama kurtarma ekipleri, ulusal medikal kurtarma ekipleri, sahada çalışmaya başlamıştır. İlk dakikalardan itibaren emniyet, jandarma ve TSK birimleri hem personelleriyle hem helikopter ve insansız hava araçlarıyla afet bölgesinde yerlerini almışlardır.

Depremin 6. saatinde diğer bölgelerden kara ve hava yoluyla 2 binin üzerinde arama kurtarma personeli, 15 arama kurtarma köpeği yola çıkmıştır. Depremin 10. saatinde 7 temel ihtiyacın karşılanması için binlerce personel sahada bilfiil çalışmalarda görev almış durumdaydı. Depremin 12. saatinde 100 psikososyal destek için görüşmelere başlamıştır.

Depremin 48 saatinde binin üzerinde çadırın kurulumu tamamlanmış, depremzedelerin kullanımına sunulmuştur. 72 saatinde arama kurtarma kapsamında 8 binin üzerinde personel, 1200 araç sahada faaliyet halindeydi. Kızılayımız tüm imkan, personeli, gönüllüleri ile ilk andan itibaren İzmirlilerin yanındaydı.

Tüm planların ve hazırlıkların adeta tıkır tıkır işlediği bir organizasyonla devlet İzmir'e ve İzmirlilere sahip çıkmıştır. Çeşitli belediyelerden de çok sayıda itfaiye ve arama kurtarma ekibi çalışmalara katıldılar. Elbette bu çalışmaların öncesi var. AFAD ülkemizin 11 bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunacak sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar yaparak afet sonrası müdahalelerin hızlı ve etkin olması için ciddi bir hazırlık yürütmüştür.

Artık ülkemizdeki hiçbir afetin ardından 'nerede bu devlet' sesleri yükselmiyor. Devlet ilk andan itibaren hep milletimizin yanında yer alıyor, her türlü faaliyeti sürdürüyor. Bu vesile ile İçişleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı ve ekibine, Kızılayımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle silahlı kuvvetlerimize teşekkür ediyorum.

"KONUTLARI İNŞA EDEREK HAK SAHİPLERİNE DAĞITACAĞIZ"
Çadırlar, kışın kalmaya uygun olmadığı için konteynır şehirler kuruyoruz. Kalıcı konutlarla ilgili proje hazırlıkları tamamlandı,bu ay bitmeden inşa sürecine geçilecektir. Belirlenen rezerv alanlarda 3 binin üzerinde konut inşa ederek hak sahiplerine dağıtacağız.

Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Dönüşüm çalışmalarında bugüne kadar yaşanan sıkıntıları göz önüne alarak gerekirse yeni düzenlemelere gidebiliriz. Rant yerine depreme dayanıklılığı önceleyen bir anlayışla hareket ettiğimizde hedeflerimize daha kısa sürede ulaşacağımız açıktır.

"TÜRKİYE'Yİ TARİHİN EN BÜYÜK DEMOKRASİ VE KALKINMA REFORMLARIYLA TANIŞTIRDIK"
Siyasi ve ekonomik değişim dalgası sınırları aşan sonuçlar doğurarak etki ve gücünü artırmaktadır. Son 18 yılda Türkiye'yi tarihin en büyük demokrasi ve kalkınma reformlarıyla tanıştırmış bir yönetim olarak ülkemizi yeni döneme hazırlıyoruz.

Zihniyet olarak tek parti devri faşizminden bir adım öteye geçememiş olanlar bizim değişim ve reform başarılarımızın ürünlerimizin sonuçlarını tabu haline getirmeye çalışıyor. Değişim dinamik bir süreçtir. Ortaya çıkan şartlara ve ihtiyaçlara göre sürekli yeni adımlar gerektirir. Biz reform gündeminden hiç kopmadık.

Dünyadaki gelişmelere uygun şekilde sürekli hedef büyüterek yeni reformlarla yolumuza devam ediyoruz. Adalet, kalkınma, hukuk, ekonomi, özgürlük, güvenliği birbirini tamamlayan iki olgu kabul eden bir anlayışla milletimizin huzurunda olduk. Adalet, özgürlük, eşitlik ve insan haklarına dayanan normlar sisteminin inşasından yana olduk. Önümüzdeki dönemde bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz.

Bizim anladığımız ve inandığımız adalet kavramı yargıyla ilgili olmanın ötesinde bir manaya ve işleve sahiptir. Medeniyetimizde ve kültürümüzde adalet kavramı özellikle üzerinde durulmasının sebebi sahip olduğu derin ve güçlü anlamdır. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, iş ve çalışma hayatında ayrımcılığın önlenmesi adaletin gereğidir.

Son 18 yılda adaletin tam anlamıyla tesisi ve yaşatılması hedefi doğrultusunda çok büyük değişimleri hayata geçirdik. Değişim gerçeğine sırtımızı döner, üzerimize düşenleri yapmazsak millete karşı görevimizi yerine getirmemiş oluruz. Geçtiğimiz Mayıs'ta paylaştığımız yargı reformu strateji belgesini bu amaçla hazırlamıştık.

Meclisimiz bugüne kadar strateji belgemiz kapsamında üç yargı paketini kanunlaştırıldı. Ceza adaleti, hak ve özgürlükler alanında çok önemli yeniliklerin hayata geçmesi sağlandı. Darbecilerden millet adına hesap soran yargının daha iyi işlemesi için ne gerekiyorsa yapacağız.

Demokrasinin işlerliğini arttırarak hukukun üstünlüğünü güçlendirerek, ekonomi alanında yeni fırsatlar için adım atmaya kararlıyız. Geçtiğimiz hafta kabinemizdeki Hazine ve Maliye Bakanlığımızda bir görev değişikliğine gittik. Affını isteyen Berat Albayrak'ın bu talebini kabul ederek Lütfi Elvan arkadaşımızı görevlendirdik. Bu görev değişiklikleri küresel düzeyde siyasi ve ekonomik değişime uygun şekilde ülkemizde hukuk ve ekonomi alanında köklü değişiklik yaptığımız zamana denk düşmüştür.

Kurduğumuz güçlü üretim, ihracat ve istihdam altyapısı en önemli güven kaynağımızdır. Bugüne kadar yeni reformların hazırlıkları içindeyiz. İnsan hakları eylem planı bu hazırlıkların en önemlilerinden biridir. Adalet Bakanlığımız yeni dönemin yol haritası olacak insan hakları eylem planının ana başlıklarını oluşturdu. İnsan hakları eylem plan taslağına son hali verilecek.

Piyasa aksaklıkların giderilmesi, mülkiyet hakkı, sözleşme serbestisi gibi konular ele alınacaktır. Ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre mevzuat değişikliği ve idari anlamda gereken adımlar atılacaktır. Haklarımızı ve özgürlüklerimizi kullanacağımız bir vatana sahip olmak. Ezan, bayrak, istiklalimizin sembolü tüm değerlerimizle yaşamak önceliklerimizin en başında yer alacak.

 

Terörle mücadeleden ekonomideki hedeflerimize kadar bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Özgürlük ve güvenlik kavramlarının birbirine karşı değil, birbirini tamamlayacak şekilde hayat bulmasını sağlamakta kararlıyız. 1 milyon 350 bin kişinin hayatına mal olan koronavirüs salgını tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Bu en büyük salgının önüne geçecek kesin bir çare henüz bulunamadı.

Aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanmakla birlikte tehdit artarak sürüyor. Sonbaharla birlikte yeniden tırmanışa geçen hasta ve ölüm sayıları, Avrupa'da ve dünyanın çok yerinde tedbirlerin sıkılaştırılmasının sonucunu doğurdu. Ülkemizde İstanbul başta olmak üzere kimi şehirlerde hasta ve ölü sayılarına dikkatli olmamız gerekiyor.

Şayet salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir. Salgınla mücadeleyi ekonomizi ayakta tutarak başarıya ulaştırmak hedefimiz var. Sanayici, ihracatçı, esnaftan işçiye kadar ihtiyaç duyan her kesime destek veriyoruz.

Milletimizden salgınla mücadele kararlarına uymalarında daha fazla katkı ve hassasiyet bekliyoruz. Yaşanan sıkıntıların elbette farkındayız. Amacımız ülkemizi bir an önce bu salgın illetinden kurtararak tüm enerjimizi hedeflerimize ulaşmaya hasretmektir.

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ
Kabine toplantımızda yapılan istişareler sonucunda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik.

HAFTA SONLARI SOKAK KISTLAMASI
Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 arası dışında sokağa çıkma kısıtlaması, ara tatilinde eğitim yıl sonuna kadar eğitim online sürdürülecek. 65 yaş üstü çalışanlar hariç uygulaması 20 yaş altına teşmil edilecek.

Koronavirüsle mücadelede yeni cephe açıldı

Koronavirüsle mücadelede yeni cephe açıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün Kabine toplantısına başkanlık etti. Külliye'de yaklaşık 3.5 saat süren toplantının ardından millete seslenen Erdoğan, Kovid-19'la mücadele kapsamında alınan ek önlemleri açıkladı:

 1 milyon 350 bin kişinin hayatına mal olan koronavirüs salgını tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. İnsanlık tarihinin yakın zamanda yaşadığı bu en büyük salgının önüne geçecek kesin bir çare henüz bulunamadı. Koruyucu tedbirler kapsamında yürütülen aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanmakla birlikte tehdit artarak sürüyor.
 Salgının ilk başladığı dönemlerdeki öngörülerin çok ötesinde ağır bir durumla karşı karşıyayız. İstanbul başta olmak üzere kimi şehirlerimizde ciddi seviyelere ulaşan hasta ve ölüm sayıları çok daha dikkatli olmamız gerektiğine işaret ediyor.

Başkan Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar. Sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu

 Ara tatillerde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Halen 65 yaş üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edecek.
Son dakika! İşte Başkan Erdoğan'ın açıkladığı yeni koronavirüs tedbirleri

KKTC GERÇEĞİNİ DÜNYA KABUL EDECEK


İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI TASLAĞI SON HALİNİ ALACAK

 Kurduğumuz güçlü üretim, ihracat ve istihdam altyapısı en önemli güven kaynağımızdır. Bugüne kadar yeni reformların hazırlıkları içindeyiz. İnsan Hakları Eylem Planı bu hazırlıkların en önemlilerinden biridir. Adalet Bakanlığımız yeni dönemin yol haritası olacak İnsan Hakları Eylem Planının ana başlıklarını oluşturdu. Önümüzdeki günlerde ekonomik hayatın tüm paydaşlarıyla çalışılarak İnsan Hakları Eylem Plan Taslağına son hali verilecek.

GEREKEN ADIMLAR ATILACAK

 Piyasa aksaklıklarının giderilmesi, rekabetçi piyasa mekanizmasının etkin işleyişinin sağlanması, mülkiyet hakkı, sözleşme serbestisi gibi konular ele alınacak. Ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre mevzuat değişikliği veya idari tedbirler noktasında gereken adımlar atılacaktır.

ÖZGÜRLÜKLERİ KORUYAN

 Kamu gücünü özgürlükleri daraltan değil özgürlükleri koruyan temel zemin olarak görmeye devam edeceğiz. Haklarımızı ve özgürlüklerimizi kullanacağımız bir vatana sahip olmak, bu vatanda ezanımızla, bayrağımızla, istiklalimizin sembolü tüm değerlerimizle yaşamak önceliklerimizin en başında yer alacak.
 Özgürlük ve güvenlik kavramlarının birbirine karşı değil, birbirini tamamlayacak şekilde hayat bulmasını sağlamakta kararlıyız.

REFORM GÜNDEMİNDEN KOPMADIK

Biz reform gündeminden hiç kopmadık. Dünyadaki gelişmelere uygun şekilde sürekli hedef büyüterek yeni reformlarla yolumuza devam ediyoruz. Geçtiğimiz mayısta paylaştığımız Yargı Reformu Strateji Belgesini bu hakikatler ışığında hazırlamıştık. Darbecilerden millet adına hesap soran yargının daha iyi işlemesi için ne gerekiyorsa yapacağız.

65 YAŞ ÜSTÜ 10.00-13.00 20 YAŞ ALTI 13.00-16.00 ARASI

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonundan itibaren başlıyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-13.00, 20 yaş altı vatandaşlar ise 13.00 -16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Restoran ve online yemek sipariş firmalarınca 20.00'den sonra sadece telefon ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilecek.

SON DAKİKA! MEB: 31 Aralık'a kadar uzaktan eğitimle devam edilecek

 

Son dakika: Başkan Erdoğan sokağa çıkma yasağı yasağı ne zaman, hangi gün başlayacak? İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile corona virüs genelgesi

 

Son dakika: Başkan Erdoğan siyam ikizleri Derman ve Yiğit'i unutmadı! Külliye'de buluştular...

 

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum

Başkan Erdoğan son dakika yeni tedbirleri açıkladı! Kritik eğitim ve sokağa çıkma kısıtlaması kararı

Son dakika haberi... Okullar kapandı mı? Tatil mi  mi? İşte son açıklama

Son dakika açıklaması... Başkan 'ın dün açıkladığı yeni koronavirüs tedbirleri kapsamındaki okullar ve  ile ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı.  Bakanlığı'ndan 2020-2021 eğitim dönemiyle ilgili bir son dakika açıklaması geldi.  açıklamasında "Resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri,  2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir." denildi.

CEYDA KARAASLAN SABAH

Son dakika haberi... Okullar kapandı mı? Tatil mi uzaktan eğitim mi? İşte son açıklama

Okullarla ilgili son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan korona virüs tedbirleri kapsamında yıl sonuna kadar eğitimin online üzerinden yapılacağını açıkladı. Bilim Kurulu'nun koronavirüsteki önlenemeyen ve korkutan boyutlara gelen artışın ardından aldığı somut tedbir tavsiye kararları dün Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin gerçekleştirdiği toplantıda ete kemiğe büründü. Buna göre son dakika kararları kapsamında okullar da yeni koronavirüs tedbirlerinden nasibini aldı. İşte ayrıntılar ve kritik tarihler;

SON DAKİKA HABERİ UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK

Şu anda ara tailde olan öğrenciler 23 Kasım Pazartesi günü okula dönmeyecek. Eğitim 31 Aralık 2020'ye kadar tüm resmi ve özel okullarda, tüm kademlerde uzaktan devam edecek. Haftada 2 gün okullarda yüzyüze eğitim gören tüm öğrenciler yıl sonuna kadar evden, online olarak derslerine katılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeyi önümüzdeki günlerde açıklayacak.

OKULLARDA SINAVLAR NASIL OLACAK?

Daha önce ders sınavlarının yüzyüze, okullarda yapılacağına karar verilmişti. Ancak alınan tedbirler kapsamında sınavların da test usulü ya da proje ve ödev şeklinde online yapılması bekleniyor.

ÖNCE BİLİM KURULU TAVSİYE KARARI ALDI

Yurt genelindeki milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı okulların durumu dün açıklanan son dakika kararıyla resmi olarak belli oldu. Tüm Türkiye'nin merakla beklediği yeni koronavirüs kararları açıklandı. Kademeli olarak eğitim hayatına başlayan okullarda, geçtiğimiz hafta ara tatil başlamıştı. Dün Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından ise ara tatilin uzayabileceği iddiası gündeme geldi. Peki Ara tatil uzadı mı, okullar kapandı mı?

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİNDEN FLAŞ KARAR

Bilim Kurulu'nun tavsiye kararlarını alan Cumhurbaşkanlığı kabinesi konuyu değerlendirerek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da fikrini alarak okullardaki riskin büyümeden yeniden uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek" dedi.

Son dakika haberi... Okullar kapandı mı? Tatil mi uzaktan eğitim mi? İşte son açıklama

BAKAN SELÇUK'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimdeki ikinci uzaktan eğitim süreciyle ilgili yaptığı açıklamada okulların tamamen açılmasına dair "Bizim de arzumuz isteğimiz o yönde şu anda salgın şartları buna izin vermiyor. İnşallah önümüzdeki günlerde salgının seyrine bakarak ilgili kurumlarla görüş alışverişi yaparak bu konularda elimizden geleni yapacağız" dedi.

ÇOK ÜZÜLDÜM, SALGIN EĞİTİMİ ZORA SOKUYOR

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı son dakika paylaşımında, pazar günü çalışma arasında Kızılay Meydanı'nda yürüdüğünü belirterek, şunları kaydetti: "Uyarılara rağmen çene altına inmiş maskeleri ve unutulan sosyal mesafeleri görünce çocuklarımızı okullarda güvende tutmak için çabalayan meslektaşlarım adına çok üzüldüm. Salgının yükselişi eğitimi zora sokuyor, kurallara uyalım."

ÖĞRETMENLER TATİL DENMESİNE KARŞI

Öte yandan öğretmenler sosyal medyada yeni alınan karar kapsamındaki uzaktan eğitim sürecine tatil denmesine karşı olduklarını bunun çocukların bilinçaltına olumsuz sinyaller gönderdiğini ve onları uzaktan eğitime konstantre etmekte zorlandıklarını belirttiler.

OKULLAR 2021'DE KESİN OLARAK AÇILACAK MI?

Uzaktan eğitim sürecinin yıl sonuna kadar uzatılmasının ardından öğrenciler ve velilerin merak ettiği bir konu da okul açılışı için yılbaşının bir tarih olarak belirlenip belirlenmediği oldu.

Bugün itibarıyla ikinci bir karara kadar okulda yüz yüze eğitim olmayacak. Yine yılbaşından önce okullarda eğitimle ilgili bir toplantı ya da karar da alınmayacak

Bu kapsamda bakan Selçuk'tan gelen son dakika açıklamalar ışığında edinilen bilgiye göre Yeni yılda salgının seyrine, aşı çalışmalarına ve öğrencilerin sağlığının ne kadar güvence altına alınabilecek durumda olduğuna bakılarak yeni kararlar alınacak.

TEDBİRLER GENİŞLETİLEBİLECEK

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarında şu ifadeler de yer aldı; "Ayrıca İl hıfzısıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlanrla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak inşalah bu salgın müsibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız."

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası Başkan Erdoğan, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında alınan son dakika yeni tedbirleri tek tek açıkladı. Erdoğan uzaktan eğitimin yıl sonuna kadar devam edeceğini, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında uygulanacağını duyurdu.

İl hıfzısıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlanrla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak inşalah bu salgın müsibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla bir kez daha sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül