sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ katıldığı bir televizyon programında Fetullahçı Terör Örgütü'ne çalışan ismi ifşa etmesinin ardından İYİ Parti'den ihracını yorumladı. Özdağ, "Ben de bu heyetten üst düzey bir bürokratı davet ettim. Önüne koydum Buğra Kavuncu ile ilgili çalışmayı. Gitti çalıştı geldi. Dedi ki, 'Akın İpek'ten daha güçlü bağlantıları var'. Bu kadar." sözleriyle gündemi sarstı.

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'dan ilk açıklama
İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'dan ilk açıklama Admin
Bu içerik 260 kez okundu.
Advert
İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

Giriş Tarihi: 16.11.2020  23:28 Güncelleme Tarihi: 16.11.2020  23:32

Son Dakika Haberi; İYİ Parti Yüksek Disiplin Kurulu tarafından bugün partiden ihraç edilen Prof. Dr. Ümit Özdağ, karar sonrası Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında önemli açıklamalar yaptı. İhraç edilmeyi beklediğini söyleyen Özdağ kendisine saldıran FETÖ'cü hesaplarla ilgili 'FETÖ'ye mi düştü İYİ Parti'yi savunmak. Siz kimsiniz, rezil herifler' ifadelerini kullandı.

Özdağ: Kavuncu'nun FETÖ bağlantısı İpek'ten daha güçlü

İYİ Parti'nin kurucularından İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, partiden ihracı hakkına şu değerlendirmelerde bulundu;

"İHRAÇ EDİLMEYİ BEKLİYORDUM"

Evet, bekliyordum. Çünkü sizin programınıza katıldıktan sonra Genel Başkan başta olmak üzere Genel Merkez yetkililerinden doğrusu çok ağır, hakaret içeren bir söylemle karşılaştım. Buna 'üzülmedim' desem yalan olur. Neticede aynı siyasal hareket içerisinde, daha sonra da aynı siyasi partide, partinin kuruşundan itibaren birlikte çalıştığımız arkadaşlar... İhraç edilmeyi bekliyordum. Davet edebilirlerdi, konuşabilirdik. Bunun yerine bana çok ağır ifadelerle saldırmaya başladılar.

"FETÖ YAYIN ORGANLARINDA BANA OPERASYON VAR"

Ben bugün iletmiş olduğum, savunma demiyorum, beyannamede de, şu konuda dikkatlerini çektim arkadaşların. Siyasal bir uyarıda bulundum. 17 senesini bilmediğiniz şüpheli bir ilişkiler ağı içinde olan bir kişiye kendinizi o kadar angaje ediyorsunuz ki sonunda beklemediğiniz bir şey çıktığında şaşıracaksınız. O kişiyi korumak adına dava arkadaşlarını psikiyatrik hasta olmakla suçladılar. Oysa bu konuda devlet güvenlik birimlerinin elinde çok ciddi çalışmalar var. Bu bir FETÖ'cü saldırı tarzıdır. Bu Fetullah Gülen'in FETÖ'yle mücadele edenlere karşı FETÖ örgütüne vermiş olduğu talimattır. Akıl sağlığı üzerinden saldırın. FETÖ'nün yayın organlarında bana operasyon var.

"Size kim böyle Ümit Özdağ ile mücadele edin diyorsa, ona şüpheyle bakın. FETÖ yanınıza kadar sızıp kulağınıza fısıldıyor" diyorum. FETÖ'nün bütün yayın organlarında bana karşı operasyon var.

İYİ Parti'den bugün ihraç edilen 'nun  bağlantısı 'ten daha güçlü

 katıldığı bir televizyon programında Fetullahçı Terör Örgütü'ne çalışan ismi ifşa etmesinin ardından İYİ Parti'den ihracını yorumladı. Özdağ, "Ben de bu heyetten üst düzey bir bürokratı davet ettim. Önüne koydum  ile ilgili çalışmayı. Gitti çalıştı geldi. Dedi ki, ''ten daha güçlü bağlantıları var'. Bu kadar." sözleriyle gündemi sarstı.

Ümit Özdağ bombayı bıraktı

Ümit Özdağ, İYİ Parti'nin Buğra Kavuncu'yu kendisine tercih ettiğini söyledi. İhraç edilmeyi beklediğini açıklayan Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ ile bağlantısının örgütün finansörlerinden firari Akın İpek'in bağlantısından daha güçlü olduğunu açıkladı.

İHRACI BEKLİYORDUM

CNN Türk'te konuşan Ümit Özdağ şunları anlattı:

"İhraç kararını bekliyordum. (Buğra Kavuncu FETÖ'cüdür açıklamasından sonra) Genel Başkan başta olmak üzere Genel Merkez yetkililerinden ve grup başkanvekillerinden çok ağır ve hakaret içeren bir söylemle karşılaştım. Buna üzülmedim desem yalan olur. Neticede aynı siyasal hareket içerisinde, birlikte çalıştığımız arkadaşlar. Bana çok ağır ifadelerle saldırmaya başladılar. Ben bugün iletmiş olduğum beyannamede de şu konuda dikkatlerini çektim. Dedim ki 'Bunu yapmayın' bu tür bir suçlama. Dedim ki 17 senesini bilmediğiniz ve şüpheli bir ilişkiler ağı içerisinde olan kişiyle ilgili kendinizi o kadar angaje ediyorsunuz ki sonunda beklemediğiniz bir şey çıkınca şaşıracaksınız. Onu korumak adına dava arkadaşlarını akıl sağlığının yerinde olmamasıyla suçladılar. Bu konuda devlet güvenlik birimlerinin elinde çok ciddi uyarılar ve çalışmalar var. Bu bir FETÖ'cü saldırı tarzıdır.

FETÖ'nün yayın organlarından bana karşı psikolojik operasyon başlamış durumda. Güya İYİ Parti'yi savunuyorlar. Size mi kaldı İYİ Parti'yi savunmak.

ÇOCUKLUĞUNU BİLİRİM

Keşke bu noktaya gelmeseydi. Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarını parti kurulmadan dile getirdim. Buğra'nın çocukluğunu gençliğini bilen tek kişi benim partide. İngilizce, Kazakça, Özbekçe ve Almanca biliyor. Normal şartlarda böyle bir adaya karşı çıkmazsınız ama ben bir tek sayın Akşener'e bu arkadaş FETÖ iltisaklıdır diye karşı çıktığım tek isim oldu. O da Buğra Kavuncu.

Kavuncu'yu savunmak adına beni ihraç ettiler. Ortada yürüyen bir soruşturma var. Bu soruşturmanın sonunda ben buraya açık söyleyeyim siyasi mesele olarak görüyorum. Sizin programınızdan çıktıktan sonra da beni ilk arayan Tuğrul Türkeş oldu, teşekkür etti. Bu adımı atarken karşılaşabileceğim her şeyi biliyordum, daha fazlasını da göze aldım.

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

Bu çok tehlikeli bir süreç. Türk milliyetçiliğine yönelik bir operasyonun adıdır bu. Buğra Kavuncu üzerinden yapılıyor arkasında bir ekip var. Buğra Kavuncu'nun yanına kimin konuşlandırıldığı. Özetle Türk milliyetçiliği kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bu Türk milliyetçiliğine yönelik küresel bir operasyon.

DOSYAYI DEVLETİN İLGİLİ BİRİMLERİNE SORDUM

Buğra Kavuncu'nun partiye gelmesinden önce Akşener ile 3,5 saat konuştum almayın bu insanı diye, dinlemedi.

Bugün bir genel başkan yardımcısı avukat, bütün FETÖ davalarını alıyor. Alabilir savunma hakkı kutsaldır. PKK'lıyı da savunabilir, FETÖ'yü de... O zaman temsil makamında İYİ Parti'de oturmayacaksın.

‪15 Temmuz'dan sonra başbakanlıkta bir heyet kuruldu. Bu heyete devletin en deneyimli bürokratları davet edildi. Bu heyet birinci ve ikinci tasfiye kararnameleri hazırladılar. Ben de bu heyetten üst düzey bir bürokratı davet ettim. Önüne koydum Buğra Kavuncu ile ilgili çalışmayı. Gitti çalıştı geldi. Dedi ki "Akın İpek'ten daha güçlü bağlantıları var". Bu kadar. Ben ne söylediğimi gayet iyi biliyorum. Neden FETÖ'cü hesaplar bana karşı kampanya başlattılar. Kavuncu'yu koruma altına aldılar. Buğra Kavuncu Akşener'den sonrası için genel başkanlığa hazırlanıyor."

 

 

"BUĞRA'NIN GENÇLİĞİNİ BİLEN TEK KİŞİ BENİM"

Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarımı bu parti kurulmadan dile getirdim. Kurucular Kurulu daha oluşmamıştı. Buğra'nın gençliğini bilen tek kişi benim partide. Ankara Türk Ocakları'ndan. Şimdi normal şartlarda böyle bir adaya karşı çıkmazsınız. Ama ben bir tek Sayın Akşener'e bu arkadaş FETÖ iltisaklıdır diye karşı çıktığım tek kişi oldu. O da Buğra Kavuncu.

"SİZ KİMSİNİZ REZİL HERİFLER"

Ben bugün iletmiş olduğum, savunma demiyorum, beyannamede de, şu konuda dikkatlerini çektim arkadaşların. Siyasal bir uyarıda bulundum. 17 senesini bilmediğiniz şüpheli bir ilişkiler ağı içinde olan bir kişiye kendinizi o kadar angaje ediyorsunuz ki sonunda beklemediğiniz bir şey çıktığında şaşıracaksınız. O kişiyi korumak adına dava arkadaşlarını psikiyatrik hasta olmakla suçladılar. Oysa bu konuda devlet güvenlik birimlerinin elinde çok ciddi çalışmalar var. Bu bir FETÖ'cü saldırı tarzıdır. Bu Fetullah Gülen'in FETÖ'yle mücadele edenlere karşı FETÖ örgütüne vermiş olduğu talimattır. Akıl sağlığı üzerinden saldırın. FETÖ'nün yayın organlarında bana operasyon var. 

Bana karşı bir psikolojik operasyon başlamış durumda. Güya İYİ Parti'yi savunuyorlar. Yahu FETÖ'ye mi düştü İYİ Parti'yi savunmak. siz kimsiniz, rezil herifler.

"DEVLET BÖYLE ÇALIŞMAZ"

Ahmet Hakan'ın "Merak Akşener 'Ben, MİT'e ve MSB'ye bunu sordum' diyor. Onlar da bana 'Yok böyle bir şey' dediler diyor. Böyle bir telefon görüşmesi yaparken, yanında bulunan parti yetkilileri varmış. Sizin söyleminizi ciddiye almış, devletin ilgili makamlarını aramış. "Siz bunu sürdürerek partiye zarar veriyorsunuz" diyorlar" şeklindeki sorusuna ise Ümit Özdağ şöyle yanıt verdi:

"Süreçte kimin ne söylediği ortaya çıkacak. Ben diyorum ki devlet böyle çalışmaz. Akşener'in de devletin nasıl çalıştığıyla ilgili bilgi sahibi olduğunu sanıyorum."

Prof. Dr. Ümit Özdağ, "Kavuncu'yu savunmak adına beni ihraç ettiler. Ben hâlâ İYİ Parti'yi kendi partim olarak görüyorum. Bugün ihraç edildim ama mahkemeye götüreceğim süreci" ifadelerini kullandı.

'İDRİS NAİM ŞAHİN'İN FETÖ'YLE İŞBİRLİĞİ AFFEDİLİYOR DA...'

Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti:

İdris Naim Şahin. FETÖ'nün İçişleri Bakanlığı'nda örgütlenmesini zirveye çıkardığı dönemin İçişleri Bakanı. Bana bir bilgi geliyor 'Sayın Genel Başkan'ım' diyorum 'Yapmayım.' 'Bu bir operasyon. Bu kişi bizim içimize sokulmak isteniyor.' Diyor ki, 'ben bununla ilgilenmiyorum.' Sonra bir bakıyorum İdris Naim Şahin bir gece aday ilan ediliyor. Sayın Akşener, İdris Naim Şahin'in FETÖ'yle yaptığı işbirliğini affediyor da, Ümit Özdağ'ın İdris Naim Şahin'e karşı çıkmasını affetmiyor.

Veya Bahadır Erdem. Bu arkadaşın Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesiyle sorunu var. FETÖ'ye, PKK'ya onlarca kez değil yüzlerce kez yağ yapmış. Bu arkadaş Genel Başkan Yardımcı yapıldı.

Ümit Özdağ'dan ihraç açıklaması'TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞIYOR'

Türk milliyetçiliği İYİ Parti'den ihraç ediliyor. Bu sadece benimle ilgili değil. Türk milliyetçiliği kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bu ihraç kararında yine Genel Başkan'a yönelik eleştirilerim rol oynamış anlaşılan. Ve Koray Aydın'a yönelik eleştirilerim. Biz bu partiyi demokrasiyi gerçekleştirmek için kurduk. Eğer ben milletvekili olarak Genel Başkan'ı eleştiremeyeceksem, orada bir sorun var.

Keşke Sayın Akşener sabah kahvaltısı ikram ederim dediği Selahattin Demirtaş kadar bana da değer verseydi ve bana da bir kahve ikram edip "Ümit Bey sizinle yollarımızı ayırmak istiyorum" deseydi.

"AK PARTİ'DEN BİR SİYASETÇİNİN ÇOK BÜYÜK EMEĞİ OLMUŞTUR"

Bir Genel Başkan Yardımcısı. Avukat. İlindeki bütün FETÖ davalarını alıyor. Alabilir. Savunma hakkı kutsaldır. PKK'lıyı da savunabilirsin, FETÖ'yü de savunabilirsin. Ama o zaman temsil makamında oturmayacaksın. Bu parti FETÖ'ye karşı programına özel madde koymuş tek partidir. İYİ Parti FETÖ konusunda çok temizdir. Sızma girişimlerini engellemeye çalışıyoruz.

Burada Aytun Çıray'ın çok büyük emeği vardır. İsmini veremeyeceğim, mevcut hükümetin içerisinden de bir siyasetçinin çok büyük yardımı olmuştu. Ama bu daha sonra sızmalar olmadığı anlamına geliyor. Eğer Genel Başkan beni davet etseydi, ben ona kimlerle ilgili nasıl bir hazırlık yapacağını anlatacaktım. Ama benimle görüşmemeyi tercih etti.

"BUĞRA KAVUNCU GENEL BAŞKANLIĞA HAZIRLANIYOR"

Buğra Kavuncu Genel Başkanlığı'na hazırlanıyor. Meral Akşener de bunu farkında, istiyor ve önünü açıyor. Fakat bu projenin ne kadar büyük olduğunu bildiğini sanmıyorum.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül