hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Bakanlar Çavuşoğlu ve Akar'dan, İlham Aliyev'e Karabağ zaferinden dolayı tebrik ziyareti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ı kabul etti. Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da elde ettiği zaferin ardından ilk görüşmesini gerçekleştirdiğini belirten Aliyev, "Bu görüşme de elbette kardeşlerimle birlikte oluyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüm ve ileride yapacağımız çalışmalarımızı istişare ettik.

Bakanlar Çavuşoğlu ve Akar'dan, İlham Aliyev'e Karabağ zaferinden dolayı tebrik ziyareti.
Bakanlar Çavuşoğlu ve Akar'dan, İlham Aliyev'e Karabağ zaferinden dolayı tebrik ziyareti. Admin
Bu içerik 115 kez okundu.
Reklam

Bakanlar Çavuşoğlu ve Akar'dan, 'e tebrik ziyareti

Giriş Tarihi: 10.11.2020  21:33 Son Güncelleme: 10.11.2020  22:28

Bakanlar Çavuşoğlu ve Akar'dan, 'e Karabağ zaferinden dolayı tebrik ziyareti

'den 'a tebrik ziyareti gerçekleştirildi.  Başkanı  ve  ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı 'i ziyaret edip, Karabağ zaferini tebrik etti.

Aliyev'e tebrik ziyareti

Türkiye'den Azerbaycan'a tebrik ziyareti gerçekleştirildi.

 Hulusi Akar,  Başkanı  ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar,  Cumhurbaşkanı ’i ziyaret etti..

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i ziyaret edip, Karabağ zaferini tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen kabulde Türkiye heyeti, Yukarı Karabağ'da elde edilen zafer dolayısıyla Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i tebrik etti.

Görüşmeye, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov da katıldı.

 Cumhurbaşkanı , Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı 'ı kabul etti. Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da elde ettiği zaferin ardından ilk görüşmesini gerçekleştirdiğini belirten Aliyev, "Bu görüşme de elbette kardeşlerimle birlikte oluyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüm ve ileride yapacağımız çalışmalarımızı istişare ettik." dedi.

Bakanlar Çavuşoğlu ve Akar'dan, İlham Aliyev'e tebrik ziyareti

Temaslarda bulunmak için Bakü'ye gelen Çavuşoğlu, Akar, Dündar ve Fidan, Aliyev ile görüştü. Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da elde ettiği zaferin ardından ilk görüşmesini gerçekleştirdiğini belirten Aliyev, "Bu görüşme de elbette kardeşlerimle birlikte oluyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüm ve ileride yapacağımız çalışmalarımızı istişare ettik." dedi.

Azerbaycan'a verdiği destek nedeniyle Türkiye'ye tekrar teşekkür eden Aliyev, "Operasyonda geçen 44 gün boyunca kardeşimiz Türkiye'nin desteğini hep hissettik. İmzalanan ateşkes anlaşmasının ardından Türkiye'den gördüğümüz manzaralar kalbimizi ısıttı. Türk kardeşlerimiz bu zaferi kendi zaferleriymiş gibi kutladılar." dedi.

Türkiye'nin verdiği destek sayesinde azimlerinin arttığını vurgulayan Aliyev, topraklarını 30 yılın ardından işgalden kurtarmış olmanın mutluluğunu taşıdıklarını vurguladı.

Son dakika: Başkan Erdoğan Aliyev ile görüştü

Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye ve Rusya arasında kurulacak ortak ateşkes kontrol merkezini de ele aldıklarını belirterek, "Bunun önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Dağlık Karabağ krizinde Türkiye ve Rusya'nın eşit role sahip olmasını istedik ve bugün bunu elde ettik." şeklinde konuştu.

Ermenistan'ın işgal ettiği bölgelerden çekilmesine yönelik bir takvim belirlendiğini hatırlatan Aliyev, bu nedenle söz konusu ateşkes kontrol merkezinin ivedi bir şekilde kurulmasının fayda sağlayacağının altını çizdi.

SON DAKİKA HABERİ | Karabağ'da savaş bitti! Zafer Azerbaycan'ın... İşte, cephe hattında son durum

TÜRKİYE'DEN AZERBAYCAN'A TEBRİK

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Aliyev'e bugün telefon görüşmesi yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir kez daha selam ve tebriklerini iletti.

Çavuşoğlu, "Sizin zaferiniz bizim zaferimizdir. Bu büyük zafer münasebeti ile sizi tebrik ederiz. Başkomutan olarak sizin önderliğinizdeki Azerbaycan ordusu, dosta ve düşmana ne yapabileceğini gösterdi, aynı zamanda Türk'ün gücünü de gösterdi." ifadesini kullandı.

Bu süreçte Aliyev'in önderliğinde kardeş Azerbaycan'ın varlığını hem savaş alanında hem de masada gösterdiğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Savaş alanındaki zaferlerinize rağmen bu anlaşmazlığı barışçıl ve ateşkes yoluyla çözmede büyük bir liderlik gösterdiniz ama maalesef Ermenistan bu imkanları kullanmadı. Umarım bu sefer bundan ders çıkarırlar. Ümit ediyorum ki savaş alanındaki zaferlerle birlikte Azerbaycan'ın diğer toprakları da kısa vadeli bir takvimle yeniden can Azerbaycan'a iade edilecektir." diye konuştu.

Azerbaycan'ın hem savaş alanında hem de diplomatik başarılarından gurur duyduklarının altını çizen Çavuşoğlu, Türkiye olarak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hem savaş alanında hem de masada her zaman Azerbaycan'ın yanında olduklarını vurguladıklarını hatırlattı.

Bundan sonraki süreçte ortak kontrol merkezi kurulması da dahil olmak üzere atılacak adımları birlikte müzakere edeceklerini ve değerlendireceklerini belirten Çavuşoğlu, Aliyev'in talimatları doğrultusunda Azerbaycanlı meslektaşları ile değerlendirmeler yapacaklarını ve bu amaçla görüşme yaptıklarını kaydetti.

Çavuşoğlu, Azerbaycan'da ve Türkiye'de halkın kazanılan zaferden dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Milli Savunma Bakanı Akar, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Fidan Azerbaycan'da

Son dakika haberi...  Hulusi Akar,  Başkanı  ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar,  Cumhurbaşkanı ’i ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Akar, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Fidan Azerbaycan'da

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen kabulde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Yukarı Karabağ'da elde edilen zafer dolayısıyla Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i tebrik etti.

Görüşmeye, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov da katıldı.

SON DAKİKA: TBMM Başkanı Şentop: Bayrak ve Ezan, Karabağ'da yeniden yükseldiBaşkan Erdoğan'dan Karabağ zaferi sonrası Aliyev'e tebrik

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Ermenistan'a net mesaj: Savaş isteyen Ermenistan'dı, bedelini ağır ödedi!

Başkan Erdoğan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevi kutladıBAŞKAN ERDOĞAN AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV'İ KUTLADI

Azerbaycan ordusu diz çöktürdü! Ermenistanda ortalık savaş alanı gibi! Meclis Başkanını linç ettilerAZERBAYCAN ORDUSU DİZ ÇÖKTÜRDÜ! ERMENİSTAN'DA ORTALIK SAVAŞ ALANI GİBİ! MECLİS BAŞKANINI LİNÇ ETTİLER

SON DAKİKA:    anlaşmanın detaylarını açıkladı

Giriş Tarihi: 10.11.2020  07:49 Son Güncelleme: 10.11.2020  08:50

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev anlaşma maddelerini açıkladı

Son dakika: Ermenistan'ın Karabağ'dan çekilme kararı sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, bugün imzalanan anlaşma ile Ermenistan-Azerbaycan Dağlık Karabağ çatışmasına son verildiğini duyurdu.

Son dakikaAliyev ulusa sesleniş konuşması gerçekleştiriyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, bugün imzalanan anlaşma ile Ermenistan-Azerbaycan Dağlık Karabağ çatışmasına son verildiğini duyurdu.

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev anlaşma maddelerini açıkladı

Son dakika haberi...   , bugün imzalanan anlaşma ile Ermenistan-Azerbaycan  çatışmasına son verildiğini duyurdu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ayrıca, “Ağdam rayonu 20 Kasım’a kadar Azerbaycan’a teslim edilecek.” bilgisini verdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den zafer açıklaması

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ çatışmasına yapılan anlaşma ile gece yarısı son verildiği duyuruldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın anlaşmayı kendi isteğiyle değil, Azebercan'ın 'demir yumruğu' sayesinde imzaladığını söyledi. Aliyev ayrıca bu anlaşmanın Ermenistan'ın yenilgisi anlamına geldiğini ifade etti.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaklaşık 1,5 aydır süren Dağlık Karabağ çatışması sona erdi. Türkiye saati ile 00.00'da ateşkesin başladığı duyuruldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, anlaşmanın ardından 'Ulusa sesleniş' konuşması yaptı, çatışmalar ve anlaşma hakkında bilgi verdi. Canlı yayında Dağlık Karabağ çatışmasına yapılan anlaşma ile son verildiğini ifade eden Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın bu anlaşmayı kendi isteğiyle değil, Azebercan'ın 'demir yumruğu' sayesinde imzaladığını söyledi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….