hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Son Dakika Haberleri: AFAD acı haberi duyurdu: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi.

İzmir’den yansıyan görüntüler Türkiye’yi yasa boğarken, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Bayraklı’da yıkılan sekiz katlı Rıza Bey Apartmanı örneği üzerinden önemli tespitlerde bulundu. İzmir'den gelen son kare ise kurtarma ekiplerinin psikolojisini gözler önüne serdi. Öte yandan depremden sonra İzmir'e hırsızlık amacıyla geldiği belirlenen 9 şüpheli yakalandı.

Son Dakika Haberleri: AFAD acı haberi duyurdu: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi.
Son Dakika Haberleri: AFAD acı haberi duyurdu: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi. Admin
Bu içerik 91 kez okundu.
Advert

Son Dakika Haberleri:  acı haberi duyurdu: 'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi
Giriş Tarihi: 1.11.2020  22:25 Son Güncelleme: 1.11.2020  22:26
Son Dakika Haberleri: 'dan acı haber geldi. AFAD'ın yaptığı açıklamada, "SAKOM’dan alınan bilgilere göre 69 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 949 vatandaşımızdan 729’si taburcu edilmiş olup, 218 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. ’de halen 8 binada arama kurtarma çalışması yürütülmektedir." denildi. Bölgedeki ağır hasarlı binalar da kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da depremzedelere kira yardımının yapılacağını ifade etti.

AFAD'dan son dakika haberleri: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi

Son dakika: AFAD, deprem bölgesindeki enkazdan acı haberi duyurdu... İzmir'de yaşanan deprem sonrasında büyüklüğü 4'ün üzerinde 43 artçı olmak üzere, toplam 975 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi. Yapılan açıklamada, "SAKOM'dan alınan bilgilere göre 69 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 949 vatandaşımızdan 729'u taburcu edilmiş olup, 220 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. İzmir'de halen 8 binada arama kurtarma çalışması yürütülmektedir" denildi.
İzmir'de deprem faciası! Ölü sayısı yükseldi

İzmir'deki depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazından 2 kişi daha yaralı olarak çıkarıldı. 'de bugün sabah saatlerinde 5.0 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. , depremin merkez üssünün Seferihisar olduğunu ifade etti.

Ağır hasarlı olan Karagül Apartmanı kontrollü bir şekilde yıkılıyor.

A Haber canlı yayınında ise enkaz yanındaki bir apartman sallandı. Ekipler o anda bölgeden uzaklaştı. Ekipler çalışma bölgesinden uzaklaştırıldı.

AFAD'dan son dakika haberleri: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi

SON DAKİKA: ENKAZ YANINDAKİ BİR BİNA SALLANDI! EKİPLER BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDI

'de deprem sonrası yıkılan Rıza Bey Apartmanı enkazındaki arama kurtarma çalışmasına, yanındaki binanın yıkılma tehlikesi nedeniyle ara verildi.

Depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'ndaki arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları sırasında bitişiğindeki ağır hasarlı 9 katlı binada yana yatma tespit edildi.

Binanın 4. katından toz bulutu yükseldiği, sismik dinlemelerde de titreşimler olduğu belirlendi.

Binanın yıkılma riski üzerine Rıza Bey Apartmanı enkazındaki ekipler, çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı. Enkaz bölgesinde bekleyenlerin alanı boşaltması istendi.

30 Ekim'deki depremde ağır hasar gören ve duvarlarında çatlaklar oluşan bina tahliye edilmişti. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da bölgeye geldi.

AFAD'dan son dakika haberleri: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi

SON DAKİKA: AFAD AÇIKLADI! ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan  ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 35'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 470 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

AFAD'dan son dakika haberleri: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi

SON DAKİKA: BAKAN KURUM'DAN AÇIKLAMALAR

Bakan Kurum: "(İzmir'deki deprem) Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına valiliğimiz, bugün itibarıyla 10 bin lira yardım ödemesine başlamış durumda."

Bakan Kurum: "Yıkılmış veya yıkılacak binalara ilişkin, eşyasını alamayan vatandaşlarımıza 30 bin lira eşya yardımı yapılacak."

AFAD'dan son dakika haberleri: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi

SON DAKİKA: ENKAZ ALTINDAKİ BERİL BULUNDU, ANNESİ ARANIYOR

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, birçok ilde hissedildi. Bayraklı ve Bornova ilçesinde yıkılan binalar, depremin yarattığı tahribatını gözler önüne serdi. Depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'ndaki arama kurtarma çalışmalarının 24'üncü saatinde 27 yaşındaki Beril Gidiş'in 'Ponpon' isimli tavşanı canlı olarak bulunmuş, yengesi Demet Gidiş'e teslim edilmişti. Tavşanın bulunmasından 11 saat sonra aslen Manisa Kulalı olan Beril Gidiş'in enkaz altındaki cansız bedenine ulaşılmıştı. Aynı enkaz altındaki annesi 58 yaşındaki anne Aynur Gidiş'i arama-kurtarma çalışmaları ise halen sürüyor.

AFAD'dan son dakika haberleri: İzmir'deki depremde ölen kişi sayısı 69'a yükseldi

BÖLGEDE BARINMA VE BESLENME İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye  tarafından 960 çadır, 6 genel maksat çadırı, 4500 battaniye, 3672 yatak, 3000 yastık ve 3000 çarşaf seti; Türk Kızılay tarafından 2.049 çadır, 51 genel maksat çadırı, 6.888 yatak, 16.050 battaniye ve 2.657 mutfak seti sevk edilmiştir. Ayrıca Türk Kızılay tarafından 112 personel, 137 gönüllü, 27 araç, 5 ikram aracı, 5 mobil mutfak ve 64.345 malzeme (ikram ve içecek) bölgeye gönderilmiştir.

Bakan Kurum açıkladı: Ödemeler bugün itibarıyla başladı
Son dakika: Tek kelimeyle rezalet! İzmir'deki deprem bölgesine gelen 9 kişi yakalandı
Gelen son dakika haberine göre; İzmir’i vuran 6.6 büyüklüğündeki depremde en büyük hasar Bayraklı ilçesinde yaşandı. İzmir’den yansıyan görüntüler Türkiye’yi yasa boğarken, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Bayraklı’da yıkılan sekiz katlı Rıza Bey Apartmanı örneği üzerinden önemli tespitlerde bulundu. İzmir'den gelen son kare ise kurtarma ekiplerinin psikolojisini gözler önüne serdi. Öte yandan depremden sonra İzmir'e hırsızlık amacıyla geldiği belirlenen 9 şüpheli yakalandı.

 

1İzmir'deki depremden sonra bölgede çalışmalar tüm hızıyla sürerken kötü niyetli kişilerle ilgili de rezalet haberleri geliyor. Hırsızlık yapmak için kente geldiği öne sürülen 9 kişi gözaltına alındı.
2Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü ekipleri, enkaz bölgelerinde asayişin sağlanması için yoğun çaba içinde. Ekipler, tehlikeli olduğu için boşaltılan 172 binada, hırsızlık ve benzeri olaylara karşı 24 saat görev yapıyor.

3Şehir dışından hırsızlık amacıyla geldiği belirlenen sabıkalı 9 şüpheli gözaltına alındı.
4Bu arada, depremin hemen ardından İl Emniyet Müdürlüğünde 14 bin personel görev başına çağrıldı.

5Polis ekipleri, kentte depremden sonra oluşan trafik yoğunluğunu hafifletmek için çalışma yürütüyor. Trafik yoğunluğu nedeniyle motosikletli polisler, daha aktif rol alıyor.
6Polisler, arama kurtarma çalışmalarının yürütüldüğü Bayraklı bölgesinde trafikte yoğunluk oluşmaması için vatandaşlara çağrıda bulunuyor.

7ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYORÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından ekipler, Bornova ilçesinde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazında arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor.
8ANNE BABA VE 2 YAŞINDAKİ ÇOCUKANNE BABA VE 2 YAŞINDAKİ ÇOCUK
Türkiye Mağaracılık Federasyonu Arama ve Kurtarma ekibinden Tahsin Kaymak, uzun süre çalıştığı enkazdan bir anne, baba ve 2 yaşındaki çocuklarının cansız bedenlerinin çıkarılması için çalıştı. Kaymak, dinlenmeye geçtiği sırada gözyaşlarını tutamadı.

9Duygularını ifade eden Tahsin Kaymak, “Depremin ilk yaşandığı gün biz Türkiye Mağaracılık Federasyonu kurtarma ekipleri olarak ilk önce çadır kent kurulumundaki askerlere çadır kurma eğitimi vermek için görev aldık. Oradaki eğitim tamamlandıktan sonra Rıza Bey Apartmanına görevlendirildik. Rıza Bey Apartmanında bizim mağaracılık sistemine özel bir güvenlik hattı ortamı oluşturulması için çalışma yaptık. Daha sonra da Emrah Apartmanında çalıştık” dedi.
10YORGUNLUĞU HİSSETMİYORUZ"YORGUNLUĞU HİSSETMİYORUZ"
Kaymak sözlerini şöyle tamamladı: "Doğanlar Apartmanındaki son durum bir çok farklı ekip var. Her farklı ekip farklı katlara ulaşmaya çalışıyor. 3 günün yorgunluğu yok. Buradaki son vatandaşımıza kadar canlı çıkarmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de yorgunluğu hissetmiyoruz. Dayanabildiğimiz kadar, gücümüzün yettiği yere kadar ayakta kalıp çalışmaya devam ediyoruz. Enkaz altında kalan canlı bir vatandaşımıza ulaşamadık ama umutlarımız devam ediyor."
İzmir'de enkazdan çıkan fotoğraflar yürek burktu!

ÖLÜM APARTMANLARI 

İlçede 17 bina yıkılırken arama kurtarma çalışmaları halen dokuz binada sürüyor. Sekiz binada ise çalışmalar tamamlandı.
12Çevrelerindeki binaların sağlam durmasına rağmen yerle bir olan apartmanlar onlarca kişiye mezar oldu. Enkaz altında ise hala kaç kişinin kaldığı bilinmiyor.  İşte o apartmanlar:

13DOĞANLAR APARTMANIDOĞANLAR APARTMANI
Bayraklı ilçesinde bulunan yedi katlı Doğanlar apartmanında 21 daire bulunuyor. Altında kafe olan bina yola devrilirken apartmandan 12 kişi sağ olarak kurtarıldı. 22 saat boyunca enkaz altında kalan anne Seher Dereli Perinçek ve dört çocuğu yedi saat süren zorlu bir mücadelenin ardından çıkarıldı.
14Aynı binada iki kişi yaşamını yitirirken enkaz altında aralarında Göztepe taraftarlarından Ali Çağın Kaygusuz’un da bulunduğu 15’den fazla kişinin bulunduğu tahmin ediliyor. Yakınları enkaz altında kalanlar ise onlardan iyi bir haber almak için bölgede bekleyişlerini sürdürüyor.

15RIZA BEY APARTMANIRIZA BEY APARTMANI
Depremde tamamen yıkılan Rıza Bey apartmanı ise sekiz katlı. Alt katında üç işyeri bulunan binada 29 daire bulunuyor. Deprem sonrasında, yerle bir olan binadan saatler sonra Buse Hasyılmaz isimli genç kadın 9,5 saat sonra çıkarıldı. Aynı enkazdan 16 yaşındaki İnci Okan, köpeği ile birlikte kurtarıldı.
16Enkaz altında ise halen aralarında diş hekimi Zarife Doğan, diş teknisyeni Aslı Tamer ve 16 yaşındaki ikizler Çınar ve Sayra Alpgündüz’ün de bulunduğu bazı kişilerin arama çalışmaları devam ediyor.

17EMRAH SİTESİEMRAH SİTESİ
Depremde çok sayıda can kaybının yaşandığı Emrah Sitesi ise iki blok ve 28 daireden oluşuyor. Apartmanın enkazından şu ana kadar 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 19 kişi ise sağ olarak kurtarıldı. Ailelerinin kayıp ihbarında bulunduğu 21 kişinin ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
18YILMAZ ERBERK APARTMANIYILMAZ ERBERK APARTMANI
Apartmanın iki katı tamamen çöktü. Bina vinçlerden verilen destekle yan yatmaması için desteklenirken, altında market ve bakkal bulunan apartmanın enkazından 11 kişi sağ olarak çıkarıldı, iki kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

19BARIŞ SİTESİBARIŞ SİTESİ
Çalışmaların sürdüğü diğer bir bölge olan dört bloklu Barış Sitesi’nde kısmen çökme yaşanan üç blokta çalışmalar sürüyor. Arama kurtarma çalışmalarına katılan Bursa Yıldırım Belediyesi ekipleri, 14 saat sonra enkazdan 62 yaşındaki Emine Eren’i yaralı olarak çıkarmayı başardı.
20Ekipler, Eren’in enkaz atındaki eşi Ünal Eren ve 10 yaşındaki torunu Çınar’a da ulaşmaya çalışıyor. Aynı binada üç kişi yaşamını yitirirken enkaz altında kalanlara ulaşmak için çalışmalar sürdürülüyor.

21YAZICIOĞLU APARTMANIYAZICIOĞLU APARTMANI
Depremde tamamen çöktü. Arama çalışmaları devam ederken enkaz altında kalanların sayısı ise bilinmiyor.
22‘SALATALIK YERİNE BİNA DİKMİŞLER‘SALATALIK YERİNE BİNA DİKMİŞLER'
Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından, İzmir’den yansıyan görüntüler Türkiye’yi yasa boğarken, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Bayraklı’da yıkılan sekiz katlı Rıza Bey Apartmanı örneği üzerinden önemli tespitlerde bulundu.

23Yıkılan binanın olduğu alanının 2000 yılına ait uydu görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşan Prof. Dr. Yaltırak, “Yıkılan binalardan biri; yepyeni, en alt katı dükkan, sadece 2000 yılında etrafı sulak bostan. Salatalık ekeceğine apartman ekerek zengin olunan bir bölge” mesajını paylaştı.
24

Milliyet’e konuşan Prof. Dr. Yaltırak,  şu tespitlerde bulundu:

25“Bayraklı, Bornova bölgesi, eskiden bostanların olduğu, tarım alanları. Rıza Bey Apartmanı’nın etrafındaki 2000 yılına ait uydu görüntüsü çok çarpıcı. Binanın etrafı bostan ve tarla. Tarım topraklarını yapılaşmaya açarsanız ortaya bu görüntüler çıkar.
26Bu yapılanlar Kıyı Kanunu’na da aykırı. Kıyı Kanunu’na göre akarsuların yatakları, göllerin etrafı ile su yataklarının çevresindeki çökellerin olduğu alanlar imara açılamaz.�

27Kovid-19’a karşı maske takmayan zihniyet ile ‘Deprem günahtan oluyor’ diyenler aynı düşünce yapısına sahip. Deprem gerçeğine akılcı yaklaşmıyoruz. Depremde fakirler ölmüyor, orta sınıfın insanları ölüyor.
28Fakirler gecekonduda yaşıyor ve İzmir’de yıkılan gecekondu yok. Zenginler sağlam, estetik yapıları tercih ediyor.

29Yıkılanlar orta sınıfın kirada oturduğu kötü yapılar. Binaların dışı makyajlanıp kusurlar örtülüyor. Sonra da yamalı bohça gibi, depremde çatlak, patlak...”
30FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜKFELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜK
Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Alim Murathan, İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin depremin denizde olması sayesinde felaketin kıyısından dönüldüğünü söyledi.

31İzmir’de 7 büyüklüğünde deprem üretebilecek 13 aktif fay olduğunu belirten Murathan, “Fay, İzmir merkezin uzağında kırıldı. Şayet bu deprem İzmir’in merkezinde olsa çok büyük bir felaket tablosu ile karşılaşmış olurduk” dedi
32İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar ise yıkılan binaların mühendislik hizmeti almayan yapılar olduğunu belirtirken, “İmar affından yararlanan binalarda hasarlar oluştu. Ancak kentte şuan durumun ne olduğunu bilmiyoruz.

33Gerçek anlamda bina envanterine sahip olmadığımız gibi, sağlam yapı stoğuna ilişkin verilere sahip değiliz. İzmir’de öncelikle envanter çalışması yapılmalı. Yapı stoğunun iyi durumda olmadığı biliniyor” dedi.
34

 İzmir depreminde arama kurtarma personeli gözyaşlarını tutamadı

1/6İzmir depreminin üçüncü gününde arama kurtarma çalışmalarına katılan Tahsin Kaymak, çalışmaların devam ettiği sırada gözyaşlarını tutamadı. HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

2/6İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları üçüncü gününde devam ediyor. Depremde 17 bina hasar alırken, 8 binada arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.

3/6Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı'ndan acı haberler gelirken kurtarma çalışmalarına katılan çalışanlar da duygusal anlar yaşıyor. Türkiye Mağaracılık Federasyonu Kurtarma Ekibi'nden Tahsin Kaymak, son olarak Doğanlar Apartmanından çıkartılan 3 kişinin cesedinden sonra gözyaşlarına hakim olamadı. Enkazda çalışan arkadaşlarından kısa bir süre ayrılarak bir köşeye oturan Kaymak'ın gördükleri, yorgunluğu adeta verilen psikolojik savaşı da gözler önüne serdi.

4/6Duygularını ifade eden Tahsin Kaymak, “Depremin ilk yaşandığı gün biz Türkiye Mağaracılık Federasyonu kurtarma ekipleri olarak ilk önce çadır kent kurulumundaki askerlere çadır kurma eğitimi vermek için görev aldık. Oradaki eğitim tamamlandıktan sonra Rıza Bey Apartmanına görevlendirildik. Rıza Bey Apartmanında bizim mağaracılık sistemine özel bir güvenlik hattı ortamı oluşturulması için çalışma yaptık. Daha sonra da Emrah Apartmanında çalıştık” dedi.

5/6Kaymak sözlerini şöyle tamamladı: "Doğanlar Apartmanındaki son durum bir çok farklı ekip var. Her farklı ekip farklı katlara ulaşmaya çalışıyor. 3 günün yorgunluğu yok. Buradaki son vatandaşımıza kadar canlı çıkarmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de yorgunluğu hissetmiyoruz. Dayanabildiğimiz kadar, gücümüzün yettiği yere kadar ayakta kalıp çalışmaya devam ediyoruz. Enkaz altında kalan canlı bir vatandaşımıza ulaşamadık ama umutlarımız devam ediyor." Ayrıca, Doğanlar Apartmanında 14'ü hayatta, 10`u ölü olmak üzere toplam 24 kişi çıkartıldı

 


Kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

1/14İzmir'de meydana gelen depremin ardından Bayraklı ilçesinde enkaza dönen apartmanda arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerin zamanla yarıştığı kurtarma çalışmalarında enkazdan gelecek sevindirici bir haber bekleniyor. Aykut Yeniçağ - Önder Aydın - Samet Doğru - 

2/14Doğanlar Apartmanı`nda arama kurtarma ekiplerinin zamanla yarışı sürüyor.

3/14Blokları parçalara ayırarak enkaz yığınını azaltan ekipler, vatandaşlara ulaşmaya çalışıyor. Zaman zaman tüm seslerin kısıldığı enkaz bölgesinde ekipler göçük altında kalan vatandaşlara seslenerek yer belirlemeye çalışıyor.

4/14Enkaz altında yakınları olan vatandaşların umutlu bekleyişleri de devam ediyor.

5/14Vatandaşlar enkaz altından gelecek sevindirici haberleri alabilmek için nöbet tutuyor.

6/14Öte yandan başta Türk Kızılayı olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşu İzmir depremi için seferber oldu. Kızılay tarafından evlerinde kalamayan vatandaşlar için battaniye dağıtıldı, kurulan ikram stantlarından yiyecek içecek ikramı yapıldı.

7/14Bazı vatandaşlar da evlerinde hazırladıkları gıdaları deprem bölgesindeki vatandaşlara getirerek dayanışma örneği sergiledi.

 

 

 

 

 


 sonrası sosyal medya provokasyonuna geçit yok
Merkez üssü Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası provokatif paylaşımlarda bulunan iki kişi tutuklanırken, toplamda 51 paylaşım tespit edildi.
Sema Alim Dalgıç

Deprem sonrası sosyal medya provokasyonuna geçit yok

Merkez üssü 'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından provokatif paylaşımda bulunan iki kişinin tutuklandığı bildirildi.

51 PAYLAŞIM TESPİT EDİLDİ
Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı; 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik ettiği değerlendirilen 51 paylaşımı tespit etti.

2 KİŞİ TUTUKLANDI
Tespit edilen 39 kişiden 1 kişinin firarda olduğu, gözaltına alınan 11 kişiden 7 kişinin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında 1 kişinin adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı, 2 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın konuya ilişkin çalışmalarınIN ve adli sürecin devam ettiği öğrenildi. Provokatif paylaşımda 39 kişinin illere göre dağılımı şöyle:
- Samsun (2)
- Ankara (4)
- Kahramanmaraş (1)
- Adıyaman (1)
- İstanbul (11)
- Gaziantep (1)
- Tekirdağ (2)
- İzmir (4)
- KKTC (1)
- Yurt dışı (1)
- Manisa (1)
- Bilecik (1)
- Bartın (1)
- Niğde (1)
- Kayseri (1)
- Karaman (1)
- Bursa (1)
- Edirne (1)
- Kocaeli (1)
- Adana (1)
- Kırıkkale (1)
İzmir'de isyan ettiren manzara! Salatalık tarlasına bina dikmişler

İzmir depreminde yıkılan Emrah Apartmanı'ndan yürek burkan hikaye!FETÖ'cüler alçaklıkta sınır tanımıyor! Deprem sonrası müzik montajlı provokasyon
Bakan Kurum'dan önemli açıklamalar

Bakan Kurum'dan önemli açıklamalar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rıza Bey Apartmanı’na gelerek hem son durum hem de yapılacak yardımlara ilişkin açıklama yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….