hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan İzmir'de önemli açıklamalar.

1999 depreminde Ecevit'i uyandırmaya kıyamamışlardı! Nereden nereye...İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından devlet bütün kurumlarıyla ivedilikle organize bir şekilde vatandaşı için seferber oldu. Şimdi yaşanan devlet refleksi, akıllara 1999'da Gölcük'te yaşanan deprem sonrası günlerce yardım gitmemesini ve dönemin başbakanı Ecevit'in yardımcılarının 'Ecevit'i uyandırmaya kıyamadık' sözlerini akıllara geldi. Başkan Erdoğan, İzmir'de deprem bölgesinde! Kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi*CHP'li vekilin tavrı büyük tepki çekti! Özgür Özel'den skandal hareket..* Son dakika: Koronavirüse yakalanan Burhan Kuzu hayatını kaybetti!*İzmir'de deprem felaketi! İşte deprem bölgesinden son dakika haberleri...*Yunanistan'da iki genç sevgili enkaz altından birbirlerine sarılmış halde çıkarıldılar.*Kadir Şeker davasında flaş gelişme!

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan İzmir'de önemli açıklamalar.
Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan İzmir'de önemli açıklamalar. Admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Advert

Son dakika haberleri: Başkan 'dan İzmir'de önemli açıklamalar
Giriş Tarihi: 31.10.2020  19:27 Son Güncelleme: 01.11.2020  09:42
Gelen son dakika haberine göre Başkan , deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'daki temaslarının ardından İzmir'e geldi. Başkan Erdoğan, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yetkililerden deprem sonrası yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Erdoğan yaptığı açıklamalarda, "Bildiğiniz gibi dün İzmir Seferihisar ilçemizde 14-51 itibariyle merkez üssü Ege Denizi açıklarında 6.6 şiddetinde bir deprem yaşadık. Ve bu deprem neticesinde şuan itibariyle 37 vefatımız var. 885 yaralımız var. Bunlardan 667'si taburcu olmuş vaziyette. 103 kişi enkaz altından kurtarıldı." dedi. Ayrıca Başkan Erdoğan evini kaybeden vatandaşlara kira yardımı yapılacağını açıkladı.

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Başkan Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere geldiği İzmir'de AFAD Koordanisyon Merkezine geçti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a burada yetkililer tarafından brifing verildi. Toplantıda TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile deprem bölgesinde bulunan bakanlar da yer aldı.


1999 depreminde Ecevit'i uyandırmaya kıyamamışlardı! Nereden nereye...
İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından devlet bütün kurumlarıyla ivedilikle organize bir şekilde vatandaşı için seferber oldu. Şimdi yaşanan devlet refleksi, akıllara 1999'da Gölcük'te yaşanan deprem sonrası günlerce yardım gitmemesini ve dönemin başbakanı Ecevit'in yardımcılarının 'Ecevit'i uyandırmaya kıyamadık' sözlerini akıllara geldi.

İzmir'de meydana gelen deprem, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir'de bazı binaların yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Sonrasında Elazığ ve Malatya'da da başarıyla tecrübe edildiği gibi devletin bütün imkanlarıyla seferber olması vatandaşın takdirini topladı. 17.480 kişinin hayatını kaybettiği ve 23.781 kişinin yaralandığı 1999'daki büyük afet ve devletin düştüğü acziyet ise hala hafızalarda.

"HİÇBİR ŞEY BELLİ DEĞİL"

1999 yılında yaşanan ve binlerce kişinin evlerinden olmasına neden olan Gölcük depremini ile ilgili muhabirin sorusuna Beyazıt Öztürk "Yardım getiriyorsunuz, yardımın nereye gideceği belli değil. Çıkan cesetlerin nereye götürüldüğü belli değil, Kimin olduğu belli değil, sahibi belli değil, kafa bir yerde kol bir yerde. Çocuklar aç perişan anne-babalarını bulamıyorlar. Hastaneye gidiyor ama anası babası kim. nereye götürülüyor, hiç bir şey belli değil" cevabını vermişti. 

1999 depreminde Ecevit'i uyandırmaya kıyamamışlardı! Nereden nereye...

"UYANDIRMAYA KIYAMADIK"

Gece saatlerinde yaşanan 1999 depreminde Marmara adeta yıkılırken dönemin başbakanı Ecevit ise evinde uyuyordu. Depremin yaşandığını sabah vakitlerinde öğrenen Ecevit'in bu durumunu yardımcıları ise 'Uyandırmaya kıyamadık' gibi trajikomik bir cümle ile ifade etmişti.

"2 GÜN OLDU BURAYA KİMSE GELMEDİ"

Depremin üzerinden 48 saat geçmesine rağmen ne gelen vardı ne giden... Bırakın canlı bulmayı, ölülerini bile çıkaramayan depremzedeler isyandaydı.

DEVLETİN ZİRVESİ İZMİR'DEYDİ

İzmir'de depremin yaşandığı ilk anda AFAD ve İzmir Valiliği ivedilikle organize olmuş. 4 bakan; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül acil yardım planlarının uygulanmaya başlandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de deprem bölgesini ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de deprem bölgesini ziyaret etti

BAŞKAN ERDOĞAN AFET BÖLGESİNDE

Başkan Erdoğan'a AFAD Koordanisyon Merkezinde yetkililer tarafından brifing verildi. Toplantıda TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile deprem bölgesinde bulunan bakanlar da yer aldı. 

Başkan Erdoğan "Bütün bu süreci başta TBMM Başkanımız olsun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Sağlık Bakanımız, Ulaştırma, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Aile ve Sosyal Politikalar, Tarım Orman, Milli Eğitim Bakanımız, Çevre Şehircilik Bakanımız, İçişleri Bakanımızın sağlık durumları sıkıntı vesilesiyle yardımcısı süreci takip ediyor. Diyanet İşleri Başkanımız, Kızılayımız, AFAD'ımız hep birlikte burada kurumlar olarak bulundular. İzsmir Valimiz süreci sürekli benimle de irtibat halinde koordine etti." ifadelerini kullandı.

DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER EDİLDİ

Kızılay ve AFAD 3 bin kadar çadırı İzmir'e getirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'na ait 7 adet kargo uçağı ful görev icra etti.

AFAD Sakarya, Bursa ve Afyon'dan birer adet olmak üzere üç mobil koordinasyon aracı, TIR'ıyla burada görev ifa etti. Bölgeye 35 adet mobil baz istasyonu sevk edildi.

Değişik yerlerden kiralık ev bulanlara kira bedelleri devlet tarafından ödenmesi kaydıyla oralara yerleşmelerini sağlandı.

Eşyaları zarar görmüş olan vatandaşların eşya temini ve bedelleri Çevre Şehircilik, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödeneceği açıklandı.

AFAD ve Kızılay tarafından depremzedelerin her türlü yemek ve diğer ihtiyaçları karşılandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İzmir'deki deprem sonrası 8 milyon liralık acil yardım ödeneğinin bölgeye ulaştırıldığını açıkladı.

Bir hafta bölgede eğitime ara verildi.

Vatandaşlar öğrenci yurtlarında kalabiliriz demeleri halinde valilik koordinesinde, AFAD koordinesinde depremzedeleri oralarda misafir etme imkanı sunuldu.

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), İzmir'de meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için de hizmet vermeye başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşların uygun olan camilerde kalabileceğini bildirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Seferihisar'da elektrik ve doğal gaz kullanamayan abonenin olmadığını, Bayraklı ilçesinde devreye alınan yeni trafoyla ilçede elektriksiz şebekenin kalmayacağını ifade etti.

Başkan Erdoğan bölgede enkazın kaldırılmasının ardından inşaat çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulunuyor. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan İzmir'de önemli açıklamalar

SON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI: 103 KİŞİ ENKAZ ALTINDAN KURTARILDI

Bildiğiniz gibi dün İzmir Seferihisar ilçemizde 14-51 itibariyle merkez üssü Ege Denizi açıklarında 6.6 şiddetinde bir deprem yaşadık. Ve bu deprem neticesinde şuan itibariyle 37 vefatımız var. 885 yaralımız var. Bunlardan 667'si taburcu olmuş vaziyette. 103 kişi enkaz altından kurtarıldı.

 

TBMM başkanımız olsun, Cumhurbaşkanı yardımcımız olsun, bakanlarımız bu süreci takip ediyor. Diyanet işleri, AFAD'ımız, Kızılayımız hep burada kurum olarak bulundular.

İzmir Valimiz süreci benimle koordine etti. Belediye Başkanı da bu süreçte yer aldı. İzmir milletvekilimiz Binali Bey aynı şekilde süreci yakından takip etti. Tüm İzmir milletvekili arkadaşlarımız da süreci takip ettiler. Silahlı kuvvetler olarak Genelkurmay başkanımız yakından takip etti, GenelKurmay Başkanlığına ait 7 kargo uçağı burada görev yaptı. Bir diğer konu AFAD, Sakarya, Bursa, 3 MOBİL koordinasyon aracıyla burada görev infaa etti. 35 mobil baz istasyonu sevk edilmiş olup, 25'i kurulmuş durumdadır. Bütün bunların yanında 24 milyon şu ana kadar ödenek gönderdik. İhtiyaca göre valimizin koordinesiyle yapılacak taleple bunun sürekli devamı söz konusu.

SON DAKİKA: KİRA YARDIMI YAPILACAK

Rezerv temin alan temini çalışmalarıyla birlikte süratle enkaz kaldırma çalışmaları devam edecek. Bir taraftan da nerede rezerv alan var, burada çalışma yapıp Çevre Şehircilik bakanlığımız burada süratle adım atacak. Elazığ Malatya deneyimini inşallah burada da değerlendireceğiz. En kısa zamanda da inşaat çalışmalarıyla birlikte, evleri yıkılan vatandaşlarımız için bu evler yapılıp buralara taşınmasını sağlamış olacağız. Ola ki vatandaşlarımız içerisinden kiralık bulan arkadaşlarımıza biz bizzat kira bedellerini ödemek kaydıyla oralara yerleşmesini sağlayacağız.

'OKULLARI BU HAFTA KAPALI TUTUYORUZ'

Bunların dışında elimizde konteynırlarımız var. Uygun yerlere yerleştirerek vatandaşlarımızın burada yaşamasını sağlamak için adımlar atabiliriz. Burada da hazırlıklarımız var tereddütümüz söz konusu değil. Bu hafta içerisinde Milli Eğitim Bakanı açıklama yaptı, okulları bu hafta kapalı tutuyoruz. 1 hafta sonra ne olur derseniz artçı depremler gibi Milli Bakanımız uzatmak gerekirse uzatmak, devam edelim derse devam ederiz. Vatandaşlarımız öğrenci yurtlarında kalabiliriz derlerse vali koordinesinde, AFAD koordinesinde kendilerini burada misafir etme imkanımız var. 3 bin kadar çadırı AFAD ve Kızılay İzmir'e getirdi ve hazır halde. Bir kısım vatandaşlarımız buralarda kalıyorlar zaten.

CHP'li vekilin tavrı büyük tepki çekti! Özgür Özel'den skandal hareket..
İzmir depreminde AK Partili bakanlar da CHP'li vekiller de yaralı depremzedeleri hastanede ziyaret etti. Ortaya çıkan fotoğraflar dikkat çekti. CHP'li Özgür Özel'in yatakta yatan bir hasta karşısında elleri arkasında durduğu hali tepki çekerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başka bir hasta yakını ile pozu ise takdir topladı.

CHP'li vekilin tavrı büyük tepki çekti! Özgür Özel'den skandal hareket..

Sosyal medyada görüntülerin paylaşılması üzerine vatandaşlar adeta Özgür Özel'i topa tuttu. Özel'in hasta ziyareti sırasındaki vücut dili tepki çekti. Fotoğraflarda CHP milletvekili Özgür Özel'in elleri arkada ceketinin düğmesi açık ve hafif kaykılmış hali 'Buram buram ego ve kibir kokuyor' denilerek eleştirildi. Özel'in millete tepeden bakar halini mafyavari bulan yorumlar da görüldü.

İKİSİ DE HASTA ZİYARETİ AMA....

Sosyal medyada Özel'in ziyaret fotoğrafları yine depremzede ziyaretinde çekilmiş Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un fotoğraflarıyla kıyaslandı. Başkan Şentop ve Bakan Koca'nın depremzede hastalara yaklaşımı ve ilgisi vurgulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başka bir hasta yakını ile pozu ise taktir topladı.

İŞTE YORUMLAR:

-Kendini halktan üstün görenden siyasetçi olmaz Özgür Özel.

-CHP hep bu millete tepeden baktı bakmaya da devam ediyor. Hep kaybedeceksiniz bu yüzden.

-İkisi de hasta ziyareti de Özgür Özel alacağını tahsil etmeye gelmiş mafya babası gibi duruyor.

-Birinci hasta kendinde değil. İkinci ise sohbet edebilecek durumda. Bu siyaset takıntılı zırvalara son verin.

AK PARTİLİ MÜCAHİT BİRİNCİ'DEN TEPKİ

AK Parti Eski Grup Başkanvekili Mücahit Birinci, CHP Milletvekili Özgür Özel'e tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından Özgür Özel'in ziyaret görüntülerini eleştiren Birinci "Aziz milletimiz huzurunda üslubunuzla durun! Ellerinizi, illa bağlayacaksanız, önünüzde bağlayın..." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 31 ekim vaka sayılarını açıkladı Son dakika haberleri: Bakan Koca'dan acı haber! Umut hayatını kaybetti...
Başkan Erdoğan, İzmir'de deprem bölgesinde! Kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi
Son dakika haberleri... Başkan 'deki  sonrası arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgeyi ziyaret etti. Başkan Erdoğan, Bornova ilçesinde kriz merkezindeki basın toplantısının ardından, depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı ilçesine geçti.

Giriş Tarihi: 31.10.2020  21:55 Güncelleme Tarihi: 01.11.2020  02:05
Başkan Erdoğan, İzmir'de deprem bölgesinde! Kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi

Mansuroğlu Mahallesi'nde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkaz alanına giren Başkan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Başkan Erdoğan, İzmirde deprem bölgesinde! Bizzat incelemelerde bulunduBAŞKAN ERDOĞAN, İZMİR'DE DEPREM BÖLGESİNDE! BİZZAT İNCELEMELERDE BULUNDU

Başkan Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın yanı sıra arama kurtarma çalışmalarını yürüten kurumların yetkilileri de eşlik etti.

Erdoğan'a, alandan ayrıldığı sırada bazı vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan İzmir depremiyle ilgili açıklama: 667 kişi taburcu olduSAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'DAN İZMİR DEPREMİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA: 667 KİŞİ TABURCU OLDU
Son dakika: AFADdan İzmir depremiyle ilgili ilk rapor! Ön değerlendirme raporu yayımlandıSON DAKİKA: AFAD'DAN İZMİR DEPREMİYLE İLGİLİ İLK RAPOR! ÖN DEĞERLENDİRME RAPORU YAYIMLANDI
Son dakika: İletişim Başkanlığı çalışmaları açıkladı! Devlet İzmir depremi sonrası halk için seferberSON DAKİKA: İLETİŞİM BAŞKANLIĞI ÇALIŞMALARI AÇIKLADI! DEVLET İZMİR DEPREMİ SONRASI HALK İÇİN SEFERBER
İzmir depremi ateş Bursayı da yaktıİZMİR DEPREMİ ATEŞ BURSA'YI DA YAKTI

 

Son dakika: AFAD son durumu paylaştı! İzmir'de hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a yükseldi
Son dakika haberi... 'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 49 olduğunu, 214 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıkladı. Öte yandan yaralanan 896 kişiden 682'si taburcu edildi, 214 kişinin ise tedavisi devam ediyor.
Giriş Tarihi: 01.11.2020  09:41 Güncelleme Tarihi: 01.11.2020  09:57
Son dakika: AFAD son durumu paylaştı! İzmir'de hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a yükseldi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde vefat edenlerin sayısının 49'a yükseldiğini açıkladı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, saat 09.35 itibarıyla depremin ardından 40'ının büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, 850 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi.

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinden (SAKOM) alınan bilgiye göre 1'i boğulma nedeniyle olmak üzere 49 vatandaşın depremde hayatını kaybettiği duyurulan açıklamada, yaralanan 896 kişiden 682'sinin taburcu edildiği, 214 kişinin ise tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, 8 binada çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Son dakika: Koronavirüse yakalanan Burhan Kuzu hayatını kaybetti!
Son dakika haberine göre; Koronavirüse yakalanan anayasa hukukçusu ve  eski milletvekili Prof. Dr.  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Giriş Tarihi: 01.11.2020  08:31 Güncelleme Tarihi: 01.11.2020  09:30
Son dakika: Koronavirüse yakalanan Burhan Kuzu hayatını kaybetti!

Eski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve 22, 23 ve 24. dönem AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Kovid-19 dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede 65 yaşında hayatını kaybetti.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, hastanenin yoğun bakımında bir süredir Kovid-19 nedeniyle tedavi gören Burhan Kuzu'nun, yoğun çabalara rağmen sabaha karşı yaşamını yitirdiği belirtildi. Açıklamada, "Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Burhan Kuzu hayatını kaybetti!BURHAN KUZU HAYATINI KAYBETTİ!

İBRAHİM KALIN'DAN BURHAN KUZU'YA TAZİYE

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, hayatını kaybeden Burhan Kuzu için taziye mesajı yayınladı.

Kalın mesajında şöyle dedi;

Bir süredir #COVID tedavisi gören Burhan Kuzu hocayı kaybettik.

Kendisine Allah'tan rahmet, keder-dîde ailesine başsağlığı diliyorum.

BAKAN KOCA: BURHAN KUZU'YU COVID-19 SEBEBİYLE KAYBETTİK
Burhan Kuzu hayatını kaybetti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Burhan Kuzu'nun vefat haberini sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

Bakan Koca, "Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu'yu, 17 Ekimden beri tedavi gördüğü COVID-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Yaklaşık iki haftadır özel bir hastanede tedavi gören Burhan Kuzu'nun vefatıyla ilgili hastaneden açıklama geldi.

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri Covıd 19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 4'te vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz"

Son dakika: Koronavirüse yakalanan Burhan Kuzu hayatını kaybetti! Ekrem Kızıltaş: Türk siyasetinin önde gelen parlak isimlerinden biriydiSON DAKİKA: KORONAVİRÜSE YAKALANAN BURHAN KUZU HAYATINI KAYBETTİ! EKREM KIZILTAŞ: TÜRK SİYASETİNİN ÖNDE GELEN PARLAK İSİMLERİNDEN BİRİYDİ

TÜRK SİYASETİNİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN BİRİYDİ

A Haber canlı yayınına katılan Takvim Gazetesi yazarı Ekrem Kızıltaş, "Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Burhan Kuzu Türk siyasetinin önde gelen parlak isimlerinden biriydi. Çeşitli şekillerde kamuoyu tarafından yakından tanınan bir isimdi. Sürekli olarak gülümseyen bir takım meseleleri gündeme getirirken bağırıp çağırarak değil de biraz espritüel bir tarzda konuşan ve sıcak bir isim olarak hatırlanacak herhalde. Önemli görevlerde de bulunan bir isimdi." ifadelerini kullandı.

BURHAN KUZU KİMDİR?

Burhan Kuzu, 1 Ocak 1955 tarihinde Kayseri'nin Develi ilçesinde Ali Rıza Bey ve Zahide Hanım'ın oğlu olarak dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Kuzu, akademik çalışmalarda bulundu ve 1998 yılında profesörlük unvanı aldı. Stajyer kaymakam olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyeliği ve başkanlığı görevlerini yürüttü. Akademik araştırmalar çerçevesinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yer aldı. Meslekî alanda yayımlanmış çok sayıda makale ve kitabı bulunmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik yaptı. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde öğretim üyeliği yapmıştır.Hâlen Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde misafir öğretim üyesi olarak ders vermektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Kuzu, Fransızca bilmektedir.

TBMM KARİYERİ
2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kurucu üyesi olarak aktif siyasete başlayan Kuzu, partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü. Sadece iki partinin meclise girebildiği 2002 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. 2007 ve 2011 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti İstanbul milletvekili olarak tekrar meclise giren Kuzu, partisi içinde uygulanan üç dönem kuralına takıldığı için Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde aday olamamıştır.Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Anayasa Komisyonu üyeliği yaptı. Hâlen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliği yapmaktadır.
Son dakika: İzmir'deki depremde can kaybı 49'a yükseldi
Son dakika haberler: 'dan son dakika  açıklaması: Ölü sayısı 49 oldu! Yaralı sayısı ise 896
'dan gelen son dakika haberine göre; 6.6 şiddetinde gerçekleşen  depremi sonrası afet bölgesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. AFAD,  sonrasında, 37'sinin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 521 artçı sarsıntı yaşandığını belirtti. AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 49'a yükseldiği, toplamda 896 yaralı olduğu ifade edildi.

Giriş Tarihi: 1.11.2020  10:27

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

Son dakika haberi: Önceki gün 14.51'de gerçekleşen 6.6'lık  sonrası Türkiye adeta 'e ağlıyor. Yerin 16.54 km altında gerçekleşen ve merkez üssü Seferihisar olarak kaydedilen şiddetli sarsıntının bilançosu her geçen dakika gözler önüne serilmeye devam ederken  ve birçok sivil toplum kuruluşunun arama kurtarma çalışmalarında zamanla yarışı sürüyor. Ölü sayısının 49 olduğu bildirilirken 896 vatandaşımızın ise yaralı olduğu İzmir deprem bölgesinden gelen bilgiler arasında. İşte İzmir'de yaşanan deprem sonrası gelen son dakika haberinin detayları…

İZMİR'DE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR! 49 ÖLÜ 896 YARALI MEVCUT…

BAKAN KOCA'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

Bakan Koca'nın son yaptığı açıklamada; 39 can kaybımız var. 3'ü ağır 7 kişi yoğun bakımda, 243 kişi halen tedavi görüyor. 642 kişinin tedavisi tamamlanmış durumda. 112 Acil Yardım Ekipleri, UMKE Timleri, ambulanslarımız ve hastanelerimizle, acımızı azaltmak için İzmir'de görev başındayız.

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

İzmir'deki depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazından 2 kişi daha yaralı olarak çıkarıldı.

'de bugün sabah saatlerinde 5.0 şiddetinde bir  daha meydana geldi. , depremin merkez üssünün Seferihisar olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldıklarını bildirdi.

AFAD AÇIKLADI! ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 35'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 470 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 25 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İzmir'de 743, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 kişi olmak üzere toplam 804 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmalar tamamlanmış olup; kalan 8 binada çalışmalar devam etmektedir.

389 ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ!

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 33'ünün büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 389 artçı sarsıntı yaşandığı AFAD tarafından yapılan açıklama ile bildirildi.

Türkiye deprem risk haritası için tıklayınız...

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

ALAN TARAMA VE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bölgeden gelen bilgiye göre; devam eden arama kurtarma çalışmaları için , JAK, STK'lar ve belediyelerden 3.999 arama kurtarma personeli, 20 arama kurtarma köpeği ile 475 araç görevlendirildiği ifade edildi...

Ege Bölgesi genelinde hissedilen  sonrasında  başta olmak depremden etkilenen tüm illerde, alan tarama çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Jandarma, Emniyet ve TSK tarafından JİKU, helikopter ve İHA desteğiyle havadan tarama ve görüntü aktarma çalışmaları yürütülüyor.

Öte yandan Deprem sonrasında, tüm Bakanlık ve İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiş; 40 AFAD İl/Birlik müdürlüğünden arama kurtarma personeli bölgeye sevk edildiği duyurulurken Ülke genelinde tüm AFAD il ve birlik müdürlükleri adeta İzmir için seferber oldu...

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

BÖLGEDE BARINMA VE BESLENME İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye  tarafından 960 çadır, 6 genel maksat çadırı, 4500 battaniye, 3672 yatak, 3000 yastık ve 3000 çarşaf seti; Türk Kızılay tarafından 2.049 çadır, 51 genel maksat çadırı, 6.888 yatak, 16.050 battaniye ve 2.657 mutfak seti sevk edilmiştir. Ayrıca Türk Kızılay tarafından 112 personel, 137 gönüllü, 27 araç, 5 ikram aracı, 5 mobil mutfak ve 64.345 malzeme (ikram ve içecek) bölgeye gönderilmiştir.

Son dakika! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'dan İzmir'de deprem bölgesinde önemli açıklamalar 

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

8 MİLYON TL DESTEK
Depremde 20 kişi hayatını kaybetti, 786 kişi yaralandı. 71 kişi enkazdan kurtarıldı. Hayatını kaybedenlerden isimleri tespit edilenler şöyle: Hüsnü Kırabalı, Kenan Yeşiloğlu, Rabia Uzun, Hayati Uzun, Mahir Tahirler, Nazmiye Doğrayan, Burcu Yüksel, Dila Yüksel, Ege Ilgaz Yüksel.  'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi. Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Cunda Adası'nda bir taş binanın duvarının yıkıldığı öğrenildi.  ilk etapta İzmir'e 3 milyon liralık bir destek gönderdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vakıflar üzerinden İzmir'e 5 milyon liralık bir yardım gönderdi.

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

AFAD UYARDI!

"Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

Gelişmeler ve bölgedeki  aktivitesi, İçişleri Bakanlığı  tarafından 7/24 takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Son dakika! İzmir'deki 6,6 büyüklüğündeki deprem anı kamerada 

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

"OKULLARDA SIKINTI YOK"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 'de eve girmeye korkan vatandaşların kalabilmeleri için camilerin açık tutulacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da okullarla ilgili sıkıntılı bir durumun olmadığını bildirdi. Bu arada depreme ilişkin sosyal medyadan provokatif paylaşımlarla ilgili 16 kişi hakkında işlem başlatıldı. 3 kişi ise gözaltına alındı.

Son dakika! "Allahım Allahım Fatma gitti..." İzmir'deki deprem anı dehşeti kamerada | Video

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 39 ölü 896 yaralı

FAYIN UZUNLUĞU 60 KİLOMETRE
Saat 14.51'de meydana gelen depremin ardından 24'ü 4'ten büyük olmak üzere 244 artçı sarsıntı kaydedildi. Bu artçıların en büyüğü 5.1 oldu. Kandilli Rasathanesi ve  Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 30-40 km'lik bir fayın kırıldığını tespit ettik. 1.2 metrelik bir yer değiştirme var" dedi. Jeofizik Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu da "Girit Adası'nda asıl büyük deprem bekleniyor. Burada olacak büyük deprem Türkiye'yi de etkiler. Artçılar sürecektir. Binasına güvenmeyen, binalarını terk etsin" çağrısı yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür ise "'de Çeşme'den Gülbahçe'ye, Seferihisar'dan Tuzla'ya kuzeydoğu ve kuzeybatı yönünde fay hatları var. Deprem Tuzla fayında gerçekleşti. Bu fayın uzunluğu 60 kilometre ve İzmir'in içine kadar uzanıyor. 25-30 km'lik kısmı kırıldıysa güneybatı ucu kırılmış demektir. Kuzey ucu kırılmadıysa bir deprem daha beklenebilir" diye konuştu.

EŞİNİ VE İKİ ÇOCUĞUNU KAYBETTİ

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel'in oğlu İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Ege Ilgaz, kardeşi Dila ve annesi Burcu Yüksel'le birlikte göçük altında kalarak yaşamını yitirdi. Acı haberi Twitter'dan paylaşan İstanbul Erkek Lisesi Müdürü Fatih Güldal, "Sevgili dostlar İzmir'de enkaz altında kalan öğrencimiz Ege Ilgaz'ımızı, kardeşini ve annesini maalesef kaybettik. Allah mekanlarını cennet etsin. Babasına sabırlar diliyorum. 3 kişiyi kaybetmek çok zor. Rabbim ona güç kuvvet versin. İEL camiasının başı sağolsun" dedi.
SON DAKİKA: İzmir'de  felaketi! İşte deprem bölgesinden son dakika haberleri...
Son dakika haberine göre, merkez üssü 'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki in ardından yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan 39 kişinin hayatını kaybettiği İzmir'de afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Erdoğan, İzmir halkına konut ve kira desteğinin yapılacağını da açıkladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İzmir depremi nedeniyle bölgeye geldi

Merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları sabah saatlerinde de devam etti. Enkaz altındaki yakınlarına ulaşamayan aileler endişeli bekleyişini sürdürdü. Öte yandan sabah saat saat 08.31'de Ege Denizi'nde, İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17,25 kilometre açığında 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. İzmir'deki depremden son dakika gelişmeler haberimizde...

DAKİKA DAKİKA SON DAKİKA GELİŞMELERİ TAKVİM.COM.TR'DE...

09:40 AFAD: AFAD, İzmir'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 49 olduğunu, 214 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

08:42 AFAD: İzmir'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 44 olduğunu, 229 kişinin tedavisinin sürüyor.

07.19 AFAD: İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 43'e yükseldi.

05.54 AFAD: SAKOM'dan alınan bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 42 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 896 vatandaşımızdan 667'si taburcu edilmiş olup, 229 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.

02.04 İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde yaralananların sayısının 896'ya yükseldiğini bildirdi.

00.54 Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İzmir depreminde enkazdan çıkarılan İnci Okan'ı Ege Üniversitesi Hastanesinde ziyaret etti.

00.37 Rıza Bey Apartmanı'ndan bir kişi enkaz altından çıkarıldı.

23.23 İzmir'deki depremin ardından 30 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldığı değerlendirilen kadının hayatını kaybettiği belirlendi.

22.15: AFAD, "AKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 39 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 885 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de halen 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir." açıklamasını yaptı

21.45 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de 6.6 şiddetindeki depremin ardından yıkılan Bayraklı ilçesindeki Rızabey Apartmanı'nda incelemelerde bulundu.

20.39 İzmir'de yaşanan 6,6'lık depremin ardından incelemeler için bölgeye giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 112 Koordinasyon Merkezi'nde önemli açıklamalarda bulundu. 37 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Başkan Erdoğan, İzmir halkı için tüm çalışmaların sürdüğünü belirtti. Başkan Erdoğan, İzmir halkına konut ve kira desteğinin yapılacağını da açıkladı.

20.06 AFAD, İzmir'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 36 olduğunu açıkladı.

18. 28 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca can kaybının 35'e yükseldiğini açıkladı.

17.13 İzmir'de Yılmaz Erbek Apartmanı'ndan sevindiren bir haber geldi. 6.6'lık depremden 26 saat sonra, enkaz altındaki 62 yaşındaki 3 çocuk babası Helim Sarı, sağ olarak kurtarıldı.

Helim Sarı'nın alışveriş yapmak için apartmandaki bir markete girdiği ve bu esnada depreme yakalanarak enkaz altında kaldığı belirtildi.

Apartmanda bir kişi ile daha iletişim kurulduğu ve o kişiye yönelik kurtarma çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

Aynı binada daha önce 3 kadın kurtarılmıştı.

16.43 Depremden 26 saat sonra Rıza Bey Apartmanı'nda canlı bir kişiye ulaşıldı.

16.10 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'daki temaslarının ardından İzmir'e gidecek.

Partisinin 7. Olağan İl Kongresi için Van'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan deprem sonrası bölgede incelemelerde bulunmak için İzmir'e hareket edecek.

CAN KAYBI 28'E YÜKSELDİ
15.44 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'deki depremde can kaybının 28'e yükseldiğini, 3'ü ağır 7 kişinin yoğun bakımda olmak üzere 243 kişinin tedavi gördüğünü açıkladı.

Bakan Koca, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, "28 can kaybımız var. 3'ü ağır 7 kişi yoğun bakımda, 243 kişi halen tedavi görüyor. 642 kişinin tedavisi tamamlanmış durumda. 112 acil yardım ekipleri, UMKE timleri, ambulanslarımız ve hastanelerimizle, acımızı azaltmak için İzmir'de görev başındayız" dedi.

14:12: Ankara Valisi Vasip Şahin, "Depremzedelere ulaştırmak istediğiniz yardımların kabul ve koordinasyonu için ilçe kaymakamlıklarımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız hizmetinizdedir" dedi.

13.42 İzmir'deki depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazından yaklaşık 23 saat sonra bir çocuk yaralı çıkarıldı.

CAN KAYBI 26'YA YÜKSELDİ
13.36 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 26 can kaybımız var. 25'i yoğun bakımda, 381 kişi halen tedavi görüyor. 4 ameliyat daha başarıyla sonuçlandı. 504 kişinin tedavisi tamamlanmış durumda. 112 Acil Yardım Ekipleri, UMKE Timleri, ambulanslarımız ve hastanelerimizle, acımızı azaltmak için İzmir'de görev başındayız

12.43 MSB: Bölgeyle kurulan irtibat sonrasında, ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 2 helikopter ve 138 personel arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere görevlendirildi. Hava Kuvvetlerimize ait 8 uçak; sabaha kadar aralıksız Ankara, Diyarbakır ve Erzurum'dan 14 uçuş yaparak AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerini, teçhizatlarını ve ihtiyaç duyulan araçları İzmir'e ulaşttı.

12.40 AFAD: Deprem sonrasında, 37'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 521 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

AFAD'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 37'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 521 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 25 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 831 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmalar tamamlanmış olup; kalan 8 binada çalışmalar devam etmektedir.ALAN TARAMA VE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bölgede devam eden arama kurtarma çalışmaları için AFAD, JAK, STK'lar ve belediyelerden 5.106 personel, 20 arama kurtarma köpeği ile 754 araç görevlendirilmiştir.
Ege Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrasında İzmir başta olmak depremden etkilenen tüm illerde, alan tarama çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Jandarma, Emniyet ve TSK tarafından JİKU, helikopter ve İHA desteğiyle havadan tarama ve görüntü aktarma çalışmaları yürütülmektedir.
Deprem sonrasında, tüm Bakanlık ve İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiş; 40 AFAD İl/Birlik müdürlüğünden arama kurtarma personeli bölgeye sevk edilmiştir. Ülke genelinde tüm AFAD il ve birlik müdürlükleri teyakkuz haline geçirilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı'na ait 7 kargo uçağı ile personel ve araç sevkiyatı yapılmaktadır. JAK ve sivil toplum kuruluşlarının arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Sahil Güvenlik Komutanlığı, yürütülen arama kurtarma çalışmalarına 151 personel, 13 sahil güvenlik botu, 3 helikopter ve 1 dalış timi ile katılmaktadır.

BÖLGEDE BARINMA VE BESLENME İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR
Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye AFAD tarafından 960 çadır, 100 genel maksat çadırı, 4520 battaniye, 3756 yatak, 3000 yastık ve 3000 çarşaf seti; Türk Kızılay tarafından 2.049 çadır, 51 genel maksat çadırı, 6.888 yatak, 16.050 battaniye ve 2.657 mutfak seti sevk edilmiştir. Ayrıca Türk Kızılay tarafından 257 personel, 334 gönüllü, 38 ikram aracı, 56.300 öğün kapasiteli mobil beslenme üniteleri ve 83.480 malzeme (ikram ve içecek) bölgeye gönderilmiştir. Vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Bornova Jimnastik Spor Salonu ve
Bornova Öğütcan Spor Salonu tahsis edilmiş toplam 288 yatak ve battaniye sevk edilmiş ve 288 vatandaşımızın ibate ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ayrıca 480 adet çadır Aşık Veysel ve Ege Üniversitesi alanlarına kurulmuştur.

ÇALIŞMA GRUPLARI, BÖLGEDEKİ FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Bölgede hasar tespit çalışmaları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 325 ve Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 95 personel olmak üzere toplam 420 personel görevlendirilmiştir. Psikososyal çalışma grubundan 95 personel 23 araç ile deprem bölgesindeki çalışmalarına başlamıştır. Ayrıca 2 mobil sosyal hizmet aracı bölgeye sevk edilmiştir.

Kızılay halk sağlığı ve psikososyal destek ekipleri tarafından dağıtılmak üzere bölgeye, 114.460 maske ve 5.000 dezenfektan sevk edilmiştir.

Güvenlik ve trafik çalışma grubundan 260 çevik kuvvet, 32 trafik personeli olmak üzere 292 personel olay yerine yönlendirilmiştir. Teknik destek ve ikmal kapsamında toplam 189 iş makinesi ve 215 personel görev yapmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bölgede yürütülen çalışmalara katılmak üzere 51 iş makinesi, 35 hizmet aracı, 44 arazöz ve 420 personel görevlendirilmiştir. Orman Bölge Müdürlüğü merkezinde 400 kişiye yemek servisi verilmektedir.

UMKE ve 112 Acil Yardım ekiplerinden 234 araç ve 835 personel bölgede görevlendirilmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre İzmir, Muğla ve Aydın illerinde toplam 87 sahada enerji ve 73 sahada ise servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır. Bölgeye toplam 34 mobil baz istasyonu sevk edilmiş olup, ihtiyaç duyulan 4 istasyonun kurulumu tamamlanmıştır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre meydana gelen deprem sonrası 9 tekne batmış, 20 tekne Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarılmış, 21 tekne karaya oturmuştur. Sahil Güvenlik Komutanlığınca kurtarma çalışmaları devam etmektedir.
DEPREM BÖLGESİNE TOPLAM 8 MİLYON TL ACİL YARDIM ÖDENEĞİ GÖNDERİLDİ
Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödeneği gönderilmiştir.

Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre, arama-kurtarma, sağlık, destek çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, tüm çalışma grupları, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre faaliyete geçirilmiştir.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!
Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil
yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

Gelişmeler ve bölgedeki deprem aktivitesi, İçişleri Bakanlığı AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

EĞİTİME 1 HAFTA ARA VERİLDİ
12:10: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir il genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldıklarını açıkladı.

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 6.6 büyüklüğündeki depremle sarsılan İzmir'de eğitime bir hafta ara verme kararı aldıklarını duyurdu.

Selçuk, "Yaraları hep birlikte saracağız. İzmir il genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız" ifadelerini kullandı.

11.49 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları gibi Milli Savunma Bakanlığı da İzmirli hemşehrilerimizin emrindedir. Devletimiz ve milletimiz el birliğiyle bu felaketin yaralarını hızlıca saracaktır." ifadelerini kullandı.

Akar, Bakanlığın sosyal medya hesabından İzmir depremine ilişkin açıklama yaptı.

İzmir'de meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileğinde bulunan Bakan Akar, şunları kaydetti:

"Kurtarma çalışmaları süren enkaz altındaki vatandaşlarımızın da sağ salim kurtarılmasını temenni ediyoruz. Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları gibi Milli Savunma Bakanlığı da İzmirli hemşehrilerimizin emrindedir. Devletimiz ve milletimiz el birliğiyle bu felaketin yaralarını hızlıca saracaktır. Başta depremden etkilenen İzmirli hemşehrilerimiz olmak üzere tüm milletimize geçmiş olsun."


AFAD SON RAKAMLARI AÇIKLADI: 831 KİŞİ YARALANDI
11.34 İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde 25 kişinin hayatını kaybettiğini, 831 kişinin yaralandığını açıkladı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, deprem sonrasında, 35'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere toplam 489 artçı sarsıntının yaşandığı belirtildi.

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinden (SAKOM) alınan bilgiye göre, 1'i boğulma sonucunda olmak üzere 25 vatandaşın hayatını kaybettiği aktarılan açıklamada, 831 kişinin yaralandığı bildirildi.

8 BİNADA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Açıklamada, arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmaların tamamlandığı, 8 binada çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

11.30 İletişim Başkanlığı 11.30 itibarıyla İzmir'deki son durumu paylaştı10.33 Bakanlar, AFAD İzmir Koordine Merkezinde açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "5 bin arama kurtarma personeli sahada. Ekipler hassas bir şekilde arama çalışmalarını yürütüyor. Ekipler 100 vatandaşımızı sağ olarak kurtardı." dedi.

Kurum, açıklamasında şunları kaydetti;

25 canımızı kardeşimizi yitirdik. 804 vatandaşımız da yaralı olarak kurtarıldı. Deprem sonrasında 4 ve üzeri 35 artçı deprem meydana geldi. Toplamda 484 artçı sarsıntı yaşandı.

8 binada çalışmalar sürüyor.

Daha çok Bornova, Bayraklı ve Karşıyaka'da fazla hissedildi. Ekiplerimiz çalışıyor. Sahada fiilen 5 bin personel arama kurtarma çalışmalarını yürütüyor. 17 binada yıkım gerçekleşmişti. Şu an 8'inde faaliyet devam ediyor. Kurtarma faaliyetlerini yaparken çalışanlarımızın da can güvenliği için binalarımızı anlık takip ediyoruz. Yıkılma riskine karşı binaları sürekli kontrol ediyoruz. Ağır hasarlı yıkılma riski olan binalarımız olduğu düşüncesindeyiz binaların tespitine müteakip girilmesi gerekmektedir.

"ŞU ANA KADAR 100 VATANDAŞIMIZI KURTARDIK"
Konutları inceleyeceğiz, bütün binalara girerek hasar tespit çalışmalarını yapacağız. Depremin olduğu andan itibaren şu ana kadar 100 vatandaşımızı kurtardık.

Binasına giremeyecek, eşyasını alamayacak vatandaşlarımıza eşya yardımı yapılacak.

Bakan Pakdemirli: Olması gerektiğim gibi herkes burada, sahada. Değerli bir koordinasyon devam ediyor. Vatandaşlarımız rahat olsun enkazlar kalkana kadar biz buradayız. Hala umutları saklıyoruz. Öncelik göçük altında kalanlardır. Barınma ihtiyaçları da en hızlı şekilde çözülecek. Başvurular çok düşük. Sahada kimsenin aç kalmaması için çalışıyoruz.

Bakan Selçuk: 8 milyon TL'lik acil yardım ödeneği çıkardık.

Bakan Gül: Kimse kardeşliğimizi, acımızı suistimal edemez. 3 kişi gözaltına alındı. Kesintisiz şekilde çalışmalar devam etmektedir.

Bakan Dönmez: 400 civarında Seferihisar'da elektrikler kesik. Bunun sebebi ağır hasarlı binalar için tedbir amaçlı kesintilerdir.

Bakan Karaismailoğlu: Tam bir koordinasyon içinde bu afetin üstesinden geleceğiz.

Binali Yıldırım: Sahaya herkes görev başına dönecek ve herkes gerekli desteği verecek


10.14 İzmir Bayraklı, Mansuroğlu Mahallesi'nde bulunan ve dünkü depremde yıkılan Doğanlar apartmanında enkaz altında kalan Seher Perinçek ve 4 çocuğu ile irtibat kuruldu. 38 yaşındaki Seher Perinçek, 10 yaşındaki ikizleri ile 6 ve 3 yaşındaki çocuklarının kurtarma çalışmaları devam ediyor.

09.39: İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremde tamamen yıkılan Bayraklı ilçesindeki 8 katlı Rıza Bey apartmanı havadan dronla görüntülendi. Yaklaşık 19 saattir Rıza Bey Apartmanı enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

09.05: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Depremde zarar görmüş olabileceğini düşündüğünüz yakınlarınız için Bakanlığımızın 184 SABİM hattını arayın." ifadesini kullandı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Depremde zarar görmüş olabileceğini düşündüğünüz yakınlarınız için Bakanlığımızın 184 SABİM hattını arayın. Tedavimiz altındalarsa sağlık durumlarını ve hangi hastanemizde olduklarını öğrenin."

Başkan Erdoğan, İzmir'de deprem bölgesinde incelemelerde bulundu
AFAD'DAN AÇIKLAMA: ÖLÜ SAYISI 25'E YÜKSELDİ
09.00: 30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 35'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 470 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 25 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İzmir'de 743, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 kişi olmak üzere toplam 804 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmalar tamamlanmış olup; kalan 8 binada çalışmalar devam etmektedir.

ALAN TARAMA VE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bölgede devam eden arama kurtarma çalışmaları için AFAD, JAK, STK'lar ve belediyelerden 4.995 personel, 20 arama kurtarma köpeği ile 683 araç görevlendirilmiştir.

Ege Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrasında İzmir başta olmak depremden etkilenen tüm illerde, alan tarama çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Jandarma, Emniyet ve TSK tarafından JİKU, helikopter ve İHA desteğiyle havadan tarama ve görüntü aktarma çalışmaları yürütülmektedir.

Deprem sonrasında, tüm Bakanlık ve İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiş; 40 AFAD İl/Birlik müdürlüğünden arama kurtarma personeli bölgeye sevk edilmiştir. Ülke genelinde tüm AFAD il ve birlik müdürlükleri teyakkuz haline geçirilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı'na ait 7 kargo uçağı ile personel ve araç sevkiyatı yapılmaktadır. JAK ve sivil toplum kuruluşlarının arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Sahil Güvenlik Komutanlığı, yürütülen arama kurtarma çalışmalarına 116 personel, 11 sahil güvenlik botu, 3 helikopter ve 1 dalış timi ile katılmaktadır.

BÖLGEDE BARINMA VE BESLENME İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR
Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye AFAD tarafından 960 çadır, 6 genel maksat çadırı, 4500 battaniye, 3672 yatak, 3000 yastık ve 3000 çarşaf seti; Türk Kızılay tarafından 2.049 çadır, 51 genel maksat çadırı, 6.888 yatak, 16.050 battaniye ve 2.657 mutfak seti sevk edilmiştir. Ayrıca

Türk Kızılay tarafından 112 personel, 137 gönüllü, 27 araç, 5 ikram aracı, 5 mobil mutfak ve 64.345 malzeme (ikram ve içecek) bölgeye gönderilmiştir

ÇALIŞMA GRUPLARI, BÖLGEDEKİ FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Bölgede hasar tespit çalışmaları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 325 ve Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 95 personel olmak üzere toplam 420 personel görevlendirilmiştir. Psikososyal çalışma grubundan 95 personel 23 araç ile deprem bölgesindeki çalışmalarına başlamıştır. Ayrıca 2 mobil sosyal hizmet aracı bölgeye sevk edilmiştir.

Kızılay halk sağlığı ve psikososyal destek ekipleri tarafından dağıtılmak üzere bölgeye, 114.460 maske ve 5.000 dezenfektan sevk edilmiştir.

Güvenlik ve trafik çalışma grubundan 260 çevik kuvvet, 32 trafik personeli olmak üzere 292 personel olay yerine yönlendirilmiştir. Teknik destek ve ikmal kapsamında toplam 123 iş makinesi ve 115 personel görev yapmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bölgede yürütülen çalışmalara katılmak üzere 51 iş makinesi, 35 hizmet aracı, 42 arazöz ve 210 personel görevlendirilmiştir. Orman Bölge Müdürlüğü merkezinde 400 kişiye yemek servisi verilmektedir.

UMKE ve 112 Acil Yardım ekiplerinden 232 araç ve 832 personel bölgede görevlendirilmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre İzmir, Muğla ve Aydın illerinde toplam 87 sahada enerji ve 73 sahada ise servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır. Bölgeye toplam 34 mobil baz istasyonu sevk edilmiş olup, ihtiyaç duyulan 4 istasyonun kurulumu tamamlanmıştır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre meydana gelen deprem sonrası 9 tekne batmış, 20 tekne Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarılmış, 21 tekne karaya oturmuştur. Sahil Güvenlik Komutanlığınca kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

DEPREM BÖLGESİNE TOPLAM 8 MİLYON TL ACİL YARDIM ÖDENEĞİ GÖNDERİLDİ
Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödeneği gönderilmiştir.

Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre, arama-kurtarma, sağlık, destek çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, tüm çalışma grupları, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre faaliyete geçirilmiştir.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!
Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

Gelişmeler ve bölgedeki deprem aktivitesi, İçişleri Bakanlığı AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
İzmir'de yıkılan binalarla ilgili ortaya çıkan gerçek!
08.50: İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Barış Sitesindeki enkazdan 50 yaşındaki Nurcan Tosun yaralı olarak kurtarıldı.

Merkez üssü İzmir'in Seferihisar açıklarındaki depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Depremde alt üç katı çöken Barış Sitesindeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 17 saat sonra Nurcan Tosun'a ulaşıldı.

Tosun, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine gönderildi.

Eşi İbrahim Tosun, büyük sevinç yaşadı.

Arama kurtarma ekipleri, aynı apartmandan 62 yaşındaki Emine Eren'i 14 saat sonra kurtarmıştı.


8.31: İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.31'de Ege Denizi'nde, İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17,25 kilometre açığında 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 7,33 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.


SON DEPREMLER
Tarih(TS) Ajans Enlem Boylam Derinlik Tip Büyüklük Ülke İl İlçe Köy Diğer EventID
Detay 31.10.2020 08:31:30 AFAD 37.8701 26.8303 7.33 Mw 5.0 - - - - Ege Denizi, 17.25 km. Seferihisar (Izmir) 484241
Detay 31.10.2020 08:12:58 AFAD 37.8840 26.8933 7.07 ML 2.1 - - - - Ege Denizi, 15.16 km. Seferihisar (Izmir) 484240
Detay 31.10.2020 08:12:14 AFAD 37.9231 26.9323 7.00 ML 2.5 Türkiye - - - Kusadasi Korfezi, 11.66 km. Seferihisar (Izmir) 484239
Detay 31.10.2020 08:08:54 AFAD 37.9405 26.5431 6.88 ML 2.1 - - - - Ege Denizi, 18.54 km. Urla (Izmir) 484238

AFAD'dan İzmir depremiyle ilgili ilk rapor!

04:11 AFAD, İzmir'deki depremde can kaybının 24'e yükseldiğini açıkladı.

01:46 AFAD, İzmir'deki depremde yaralı sayısının 799'a yükseldiğini ve deprem sonrasında 277 artçı sarsıntı meydana geldiğini açıkladı.

01:27 Bayraklı'da enkazdan bir kişinin daha cansız bedeni çıkarıldı. Depremde ölenlerin sayısı 21'e yükseldi.

00: 45 AFAD, İzmir'deki depremde can kaybının 20'ye, yaralı sayısının 786'ya yükseldiğini açıkladı.

00:12 AFAD: "İzmir'de 702, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 kişi olmak üzere toplam 763 vatandaşımız depremde yaralanmıştır."

23:17 İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 17'ye, yaralananların sayısının da 709'a yükseldiği bildirildi.

22: 42 MSB: İzmir'deki arama-kurtarma çalışmalarına katılacak Jandarma Arama Kurtarma Ekiplerini ve araçlarını taşıyan 6'ncı uçağımız da Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan hareket etti.

22:20 AFAD, İzmir'deki depremde yaralı sayısının 607'ye yükseldiğini, 170 artçı sarsıntı yaşandığını açıkladı.

21:16 İzmir'deki depremde enkaz altında kalan Buse kurtarıldı.

21:01 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 522 yaralının olduğunu ve 4 binanın çöktüğünü açıkladı

20:59 İzmir'in Bayraklı ilçesi 258 Sokak'taki binanın enkazından 28 yaşındaki bir kişi yaralı olarak kurtarıldı.

20:45 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "(İzmir'deki deprem) Devletimiz bütün ekipleriyle bütün gücüyle burada. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. İnşallah en az hasarla atlatmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."

20:18 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında yaptığı açıklamada, 12 can kaybının ve 438 yaralı olduğunu 17 binada arama kurtarma faaliyetlerinin sürdüğünü bildirdi.

20:00 AFAD'dan yapılan açıklamaya göre 1'i boğulma olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetti, 419 kişi yaralandı.

19:47 İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.

19: 36 İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde yaralı sayısının 321'e yükseldiğini duyurdu.

19:14 Türk Hava Yolları (THY), meydana gelen deprem nedeniyle İzmir'e iki ek sefer planladığını duyurdu. THY, tarifeli seferlerine ek olarak Ankara ve İstanbul'dan İzmir'e iki uçuş planladı. Seferler "TK4370 ESB-ADB" ile "TK6970 IST-ADB" olarak duyuruldu.

18: 40 İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya, yaralananların sayısının da 257'ye yükseldiğini bildirdi.

18:33 AFAD: "Ege Denizi'nde Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında saat 18.14'te 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi."

18:33 Azerbaycan Başbakanı Esedov, İzmir'deki depremin hemen ardından aradığı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a "her türlü yardıma hazırız" mesajı verdi.

18:25: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile bir telefon gerçekleştirdi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İzmir ve bazı Yunan adalarını etkileyen deprem dolayısıyla Erdoğan'ı telefonla aradı. Başkan Erdoğan ve Miçotakis görüşmede, karşılıklı olarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerek duyulması halinde Yunanistan'a yardım etmeye hazır olduklarını ifade etti.

18:15 AFAD, İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 13'ü 4'ün üzerinde 67 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

18:02 AFAD, İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya, yaralananların sayısının da 202'ye yükseldiğini bildirdi.

17:39: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşların uygun olan camilerde kalabileceğini bildirdi.

Erbaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşlarımız, arzu etmeleri halinde din görevlilerimizin rehberliğinde uygun olan camilerimizde diledikleri kadar kalabilirler." ifadelerini kullandı.


17:33: Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(İzmir'deki deprem) Okullarımızla ilgili sıkıntılı bir durum bulunmuyor."

17:32 Eski Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım İzmir'e hareket etti. Yıldırım: "Depremde 20 civarında yıkılan bina var" dedi.

17:30: AFAD: "Türk Kızılay tarafından bölgeye 48 personel, 16 araç ve 25 bin 500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları gönderildi."

17:25: AFAD: "152 vatandaşımız yaralandı. Yıkılan ve hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir."

17:24: AFAD: Türk Kızılay tarafından 48 personel, 16 araç ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları bölgeye gönderilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödenekleri gönderilmiştir.

17:10: AFAD Başkanlığı tarafından, bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3.000.000 TL acil yardım ödeneği gönderildi.

17.09: İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altından şu ana kadar 70 civarında kişinin kurtarıldığını bildirdi.

17:08: Kandilli: Bugün de tsunami meydana geldi.

17:07: AFAD: Büyüklükleri 3.3 ile 4.8 arasında değişen 19 artçı deprem kaydedilmiştir. Depremin belirgin süresi ise ilk hesaplamalara göre 15.68 saniye olarak belirlenmiştir.

17:06: Kandilli Rasathanesi; 1.5 saatte 21 artçı deprem meydana geldi.

17:05: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem dolayısıyla yardıma hazır olduklarını söyledi.

16.58: AFAD: "Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3 milyon lira acil yardım ödeneği gönderilmiştir."

ACI HABER GELDİ: CAN KAYIPLARI VAR
16.55: Fahrettin Koca: İzmir'deki depremde ne yazık ki 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplamda 120 vatandaşımız depremden etkilendi. 38 ambulansımız, 35 UMKE ekibimiz ve 2 ambulans helikopterimiz olay yerinde. Tüm desteğimizle İzmir halkının yanındayız. Başımız sağ olsun.

SON DAKİKA: İzmir'de 6,6 büyüklüğünde deprem! İşte İstanbul'dan da hissedilen deprem sonrası ilk görüntüler

16.53: AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında 4 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

16.44: MHP Lideri Devlet Bahçeli: Şiddetli depremden etkilenen İzmirli vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Devlet-millet dayanışmasıyla zorlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Niyazım odur ki, Allah milletimizi doğal afetlerden korusun, her türlü musibetten esirgesin.

16.36: TFF, İzmir'deki deprem sonrası Süper Lig'de Göztepe-Aytemiz Alanyaspor maçı ile 1. Lig'de iki, 3. Lig'de de bir karşılaşmanın ertelendiğini açıkladı.

İsyan ettiren manzara! Salatalık tarlasına bina dikmişler

AFAD'DAN YENİ AÇIKLAMA:

16.33: "İzmir, Muğla ve Aydın'da 115 sahada enerji ve 10 sahada servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır. Depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmaları devam ediyor. TSK tarafından havadan tarama çalışmaları yürütülüyor."16.30: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de meydana gelen depremle ilgili, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerde, İzmir'de meydana gelen deprem ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

16.28: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Devletimiz tüm imkanlarıyla milletimiz için seferberdir. İzmir'deki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah depremlerden ve afetlerden milletimizi muhafaza eylesin.

16.24: Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Sürpriz bir deprem değil. Beklenebilecek bir deprem. Hatta daha büyükleri de olabilecek bir deprem. Orta şiddette bir deprem. Zemin faktörü ön plana çıkmış gibi' dedi.


16.18: İzmir'in Bayraklı ilçesi 1593 Sokak'ta deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkarıldı.

16.14: Tekirdağ Valiliği, Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan ve 6.6 büyüklüğünde meydana gelen depremde, il genelinde herhangi bir hasar ihbarı yapılmadığını açıkladı.

16.12: Dışişleri Bakanlığı: Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov, Bakan Çavuşoğlu'nu arayarak, İzmir'deki deprem için geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve Azerbaycan'ın kardeş Türkiye'ye her türlü destek ve yardımı göndermeye hazır olduğunu bildirmiştir.


16.08: Murat Kurum'dan yeni açıklama: AFAD, Kızılay ve ilgili bakanlıklarımızın ekipleri İzmir'e intikal ediyor. Bölgede arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetleri yürütülüyor.

16.07: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi:

İzmir açıklarında meydana gelen deprem sonrası zarar gören vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Devletimiz tüm kurumlarıyla harekete geçmiştir. Arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için yetkili kurumların yönlendirmelerine uyulması hayati öneme sahiptir.

16.03: İzmir'de enkazdan bir kadın canlı çıkarıldı.

16.01: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "(İzmir'deki deprem) Ulaşım ve iletişim açısından herhangi bir sıkıntı yok." dedi.

15.57: İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Sözcüsü İsmail Çataklı da deprem bölgesindeki vatandaşlara "Deprem bölgelerinde trafik yoğunluğu oluşturmayın uyarısı yaptı.


15.53: İzmir'de 6.6 büyüklüğünde depremin ardından deniz çekildi. Deniz suyunun çekildiği noktalar kameralara yansıdı. Bazı noktalarda ise deniz yerleşim yerlerine doğru taştı.

15.45: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "20'ye yakın binada yıkım ihbarı var." dedi.

15.43: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan ilk açıklama: Enkaz altında kalanlar var. Tüm ekiplerimizi seferber etti. Çöken binalarda kurtarma çalışmaları başladı.

15.38: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA:

İzmir'de meydana gelen #deprem'den etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Devletimizin tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik.15.37: Bornova Belediye Başkanı, Mustafa İduğ, 'Bina yıkımıyla ilgili bir sorunumuz yok. Sadece bir binada çatlak var. Bornova tarım bölgesi olan ova bölgesi olan bir alandır. O yüzden bir problem yaşadık. Bornova'da her şey yolunda' dedi.

15.36: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ege Denizi'nde meydana gelen deprem nedeniyle Batman'daki programını iptal edip, deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

15.34: EMSC Ege'deki depremin 20 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

15.29: Soylu: Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı'da 6 bina yıkılma ihbarı geldi Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla'da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir Geçmiş olsun

15.25: ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) depremin Ege Denizi'nde meydana geldiğini bildirirken büyüklüğünü 7.0 olarak duyurdu.

15.24: EMSC depremin büyüklüğünü 6.9 olarak duyurdu.

15.24: İzmir'in Bayraklı ilçesinde deprem nedeniyle çöken bir binada arama kurtarma çalışması başlatıldı.


İZMİR'DE YIKILAN BİNALAR VAR!

15.21: Deprem, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir'de bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binada da hasar oluştuğu belirtildi. Buca ve Bayraklı'da bazı binalar yıkıldı.

15.18: AFAD bölgede 4.8 büyüklüğünde iki depremin daha meydana geldiğini açıkladı.

15.13: AFAD Ege Denizi'nde 4.1 ve 4.2 büyüklüğünde artçı bir depremin daha gerçekleştiğini duyurdu.

15.12: Seferihisar Belediye başkanı İsmail Yetişkin, "Şu an için herhangi bir olumsuz açıklama gelmedi. Herkes telaştan dışarıda" dedi.15.09: İzmir Valisi Köşger: "Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız.

15.08: Uzmanlar Ege'de 6.8 büyüklüğünde depremle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK yayınına bağlanan Prof. Dr. Süleyman Pampal açıklamasında, 'Batı Anadolu güneyden kuzeye normal faylardan oluşan bir bölgedir. Yıkıcı bir deprem. Karada olsa daha şiddetli hissedilecek. Bu deprem geniş bir alanda' dedi.

15.05: İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA:

AFAD verilerine göre; saat 14.51'de merkez üssü Ege Denizi- Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde #deprem meydana gelmiştir. İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir'e geçmiş olsun.

Kandilli Rasathanesi'den yapılan açıklamada ise depremin büyüklüğü 6.8 kilometre olarak ölçüldü.

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem, Trakya'da da hissedildiİzmir Seferihisar'da meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası tsunami de oluştuSON DAKİKA: İzmir'deki depremde vatandaşların kaçış anı kamerada

Yunanistan'da iki genç sevgili enkaz altından birbirlerine sarılmış halde çıkarıldılar

Seferihisar açıklarında dün gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki depremden 'den sonra en çok etkilenen yerlerden biri olan 'ın Sisam Adası'nda 17 ve 15 yaşlarında iki çocuk hayatını kaybettiği bilgisi gelmişti. Enkaz kaldırma çalışmaları büyük bir dramı ortaya çıkardı. Sevgili oldukları öğrenilen iki çocuğun cansız bedenleri enkaz altından birbirine sarılmış halde çıkarıldı.Giriş Tarihi: 31.10.2020  14:50 Güncelleme Tarihi: 01.11.2020  04:57
Yunanistan'da iki genç sevgili enkaz altından birbirlerine sarılmış halde çıkarıldılar

'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki 'ye en yakın Yunan adalarından biri olan Sisam adasında da hissedildi. Depremi hisseden halk sokağa döküldü,depremde 2 çocuk hayatını kaybederken, yaralı sayısının 19'a çıktığı belirtildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (), merkez üssü 'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İzmir olmak üzere pek çok ilde hissedilen depremin merkez üssünün Sisam (Samos) Adası olduğu öğrenildi. Başkent Atina'dan Girit Adası'na kadar ülkedeki geniş bir alanda hissedilen depremde Sisam'da hasara ve can kaybına neden oldu. Richter ölçeğine göre deprem 7.1 büyüklüğünde kayda geçti. Deprem nedeniyle Vathy kasabasında baygın halde bulunan 17 yaşındaki Aris ve 15 yaşındaki Clarie 'nin yaşamını yitirdiği açıklanırken, yaralı sayısının 19'a yükseldiği ifade edildi.

CANSIZ BEDENLERİ BİRBİRLERİNE SARILMIŞ HALDE ÇIKARILDI

Deprem nedeniyle adada hayatlarını kaybeden 17 ve 15 yaşlarındaki iki çocuğun ölümü 'ı yasa boğdu. 17 yaşındaki Aris ve 15 yaşındaki Claire'in sevgili oldukları ve altında kaldıkları enkazdan cansız bedenlerinin birbirine sarılmış halde çıkarıldıkları ifade edildi.

Ada sakinlerinin ifadelerine göre, iki çocuk okuldan çıkmış ve neredeyse her gün kullandıkları dar bir sokaktan geçerek evlerine dönüyorlardı. Depremin başlamasının ardından 17 yaşındaki Aris, 15 yaşındaki kız arkadaşını korumak için ona sarıldı ancak iki çocuk üzerlerine düşen beton parçaları nedeniyle enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti.

BİR ÇOK ARAÇ VE EV SULAR ALTINDA KALDI

Karlovasi Limanı'nda ve diğer kıyı bölgelerinde meydana gelen küçük ölçekli tsunamiler sebebiyle çok sayıda araç ve ev sular altında kaldı. Yunanistan Alt Yapı Bakanlığı, depremzedelerin Vathy ve Sisam adası çevresinde kurulan çadır kente yerleştirildiğini duyurdu.

SİSAM ADASI 4.1 İLE İKİNCİ KEZ SALLANDI

 Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nden verilen bilgiye göre saat 23.35'te Sisam Adası yakınlarında meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki deprem adada korku ve paniğe neden oldu. Atina Jeoloji Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, Sisam adasında bu sabah saat 5'e kadar, 4,1 ve 4,2 olmak üzere yaklaşık 60 artçı sarsıntının meydana geldiği ifade edildi.

Yunanistan Sisam Adası'nı da silahlandırıyor! A Haber görüntülediYUNANİSTAN SİSAM ADASI'NI DA SİLAHLANDIRIYOR! A HABER GÖRÜNTÜLEDİ

Kadir Şeker davasında flaş gelişme! İşte cezanın gerekçesi...
Son dakika haberine göre; 'da şiddet gören bir kadını kurtarmak isterken cinayet işleyen 'e verilen 12.5 yıl cezanın gerekçesi: Olay sırasında elindeki bıçakla öldürmek yerine yaralayabilirdi
Giriş Tarihi: 01.11.2020  07:33
Kadir Şeker davasında flaş gelişme! İşte cezanın gerekçesi...

Konya'nın Selçuklu ilçesinde 5 Şubat'ta meydana gelen olayda Özgür Duran'ın, sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü için olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, çıkan arbedede Duran'ı bıçaklayarak öldürmüştü. Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi 14 Ekim'de Şeker'e "kasten adam öldürme" suçundan önce müebbet hapis cezası vermiş, ancak suçun "haksız tahrik" altında işlendiği gerekçesiyle ceza 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12,5 yıla düşürülmüştü.

Kadir Şeker davasında flaş gelişme! İşte cezanın gerekçesi...

Mahkeme heyeti, bu karara ilişkin gerekçeli kararın yazımını da tamamladı. Olayın kasten öldürme eylemi olduğu belirtilen gerekçeli kararda şu ifadeler kullanıldı:

Kadir Şeker davasında flaş gelişme! İşte cezanın gerekçesi...

"Sanık ile maktulün olay öncesi birbirlerini tanımadıkları, aralarında bir husumet bulunmadığı, sanığın maktulü öldürmesi için bir neden veya bu yönde bir iddia bulunmadığı, aniden gelişen olay sırasında eylemin gerçekleştiği anlaşılmaktadır.

Kadir Şeker davasında flaş gelişme! İşte cezanın gerekçesi...

Olay anında yapılan hakaret ve fiili saldırı nedeniyle kendisini savunmak için bıçağını çıkartan sanığın, maktulün elleri boğazında iken elindeki bıçakla maktulün hayati bölgelerini hedef almadan yaralama kastı ile hareket etmesi mümkün iken bunu yapmadığı ve bıçağı doğrudan maktulün hayati bölgesini hedef alarak kullanması nedeniyle mahkemece sanığın kastının öldürmeye yönelik olduğu kabul edilmiştir.

Kadir Şeker davasında flaş gelişme! İşte cezanın gerekçesi...

ARKASINI DÖNÜP GİTTİ
Gerekçeli kararda, Şeker'in sadece yurttaşlık bilinciyle tanımadığı bir kadına bağırılıp küfür edilmesi ve kadının ağlaması nedeniyle iyi niyetli olarak Duran'ı uyarmak için yanlarına gittiğine, olaydan sonra arkasını dönüp gittiğine de dikkat çekildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….