hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Acının merkez üssü! İzmir'deki Emrah Apartmanı 12 masuma mezar oldu...

Başkan Erdoğan yaptığı açıklamalarda, "Bildiğiniz gibi dün İzmir Seferihisar ilçemizde 14-51 itibariyle merkez üssü Ege Denizi açıklarında 6.6 şiddetinde bir deprem yaşadık. Ve bu deprem neticesinde şuan itibariyle 37 vefatımız var. 885 yaralımız var. Bunlardan 667'si taburcu olmuş vaziyette. 103 kişi enkaz altından kurtarıldı." dedi. Ayrıca Başkan Erdoğan evini kaybeden vatandaşlara yenileri teslim edilecek, kira yardımı da yapılacağını açıkladı!.

Acının merkez üssü! İzmir'deki Emrah Apartmanı 12 masuma mezar oldu...
Acının merkez üssü! İzmir'deki Emrah Apartmanı 12 masuma mezar oldu... Admin
Bu içerik 222 kez okundu.
Advert

Acının merkez üssü! 'deki  12 masuma mezar oldu...

Giriş Tarihi: 31.10.2020  19:27 Son Güncelleme: 01.11.2020  11:42

 merkez üssü Seferihisar olan 6.9’luk le sarsıldı. İhmalin merkez üssü ’ydı. Moloz yığınına dönen binaya daha önce çürük raporu verildiği ortaya çıktı.

Takvimİzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili şoke eden gerçek

Bayraklı'daki 2 bloklu , 25 sene önce yapıldı. 2010'daki sarsıntıda hasar aldı. Ancak dış cephe kaplamasıyla çatlaklar kapatıldı!


BÖYLEYDİ

Buna rağmen yaşamın devam ettiği o bina 6.9'luk de yıkıldı. Geriye paslı demirler, deniz kumu katılan duvarlar ve sönen hayatlar kaldı!


BÖYLE OLDU

Moloz yığınından 12 kişinin cansız bedeni çıkarıldı. 19 kişi sağ olarak kurtarıldı. 21 kişi aranıyor.
, kuaförünü dinlemeyip apartmandaki berberden dışarı çıkmadı. Enkazda kaldı.Elif İnan da kurtulamadı.AİLE BOYU ACI
Diş hekimi Burcu Yüksel, çocukları Ege Ilgaz ve Dila ile enkaz altında saatlerce kurtarılmayı bekledi. Ne yazık ki 3'ü de can verdi.23 SAATLİK MUCİZE
Seher Perinçek ve 3 çocuğu, 'nda sıkıştı. Tam 23 saat sonra 2 evladıyla canlı çıkarıldı.İNCİ'DEN MESAJ VAR
'nın enkazında kalan , arkadaşına cep telefonundan mesaj attı. 17 saatte kurtarıldı.KALBİMİZ EGE'DE KALDI
, 6.9'la sallandı. 17 bina yıkıldı. Enkazdan gelen her haber yürek sarstı. Kiminde mucize bir kurtuluş, kiminde ise tarifi imkansız acı vardı

Türkiye, bir kez daha deprem gerçeğiyle yüzleşti. 'da Cuma günü saat 14.51'de 6.9 şiddetinde deprem meydana geldi. 17 bina tamamen çökerken, 885 kişi yaralandı, 39 kişi ise hayatını kaybetti. Vatandaşlar, geceyi sokakta geçirdi. Bayraklı'daki 8 binada arama kurtarma çalışmaları dün gün boyu devam etti.

Enkaz altında yakınları olanlar, Rıza Bey Apartmanı, iki bloktan oluşan Emrah Sitesi, Yağcıoğlu Apartmanı, , Doğanlar Apartmanı'ndan gelecek güzel bir haberi bekledi.AH BUSE!
Buse Demir (27), depreme evinde yakalandı. Cansız bedeni enkaz altından çıkarıldı. Yakınları yıkıldı. Genç kız dün memleketi 'da son yolculuğuna uğurlandı.


BERBERİ DİNLEMEDİ
Alp Cengiz, depreme Emrah Apartmanı'nın altındaki berberde tıraş olurken yakalandı. Berberin "Kaçalım" uyarısını dinleyemeyen Cengiz enkaz altında kaldı. Avukat Ekrem Özgür Duman ve babası avukat Ferda Duman da aranıyor.


BİR AİLE ENKAZ ALTINDA
İzmir'de bir aile Doğanlar Apartmanı'nın enkazı altında kaldı. Mert Küçükyumuk ve Eda Küçükyumuk çifti ile küçük çocukları Ateş'ten henüz bir haber alınamadı.Barış Sitesi'nde oturan Nerrin Erakman'dan haber alınamıyor.İzmir'de Rıza Bey Apartmanı yıkıldı. Diren (3), Lena (4), Vera (6) ve Feda (10) enkaz altında kaldı.

Çocuklarının bebeklerine sarılan anne Nilay Yücel, gözlerini moloz yığınına dönen binadan bir an olsun ayırmadı.


Diş hekimi Zarife Doğan, enkaz altında kurtarılmayı bekliyor.KİMSE AÇIKTA KALMAYACAK
Başkan Erdoğan, İzmir'e gitti. AFAD Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Enkazların kaldırılmasının ardından inşaat çalışmalarına başlanacağını ve evleri yıkılanlar için süratle evler yapılacağını söyledi.

Erdoğan, "Evler yapılana kadar eşya, kira ve nakliye yardımı yapılacak. Vatandaşlarımız 'yurtlarda kalabiliriz' derse buralarda kendilerini misafir etme imkanımız var. Hiçbir sıkıntı söz konusu değil. Deprem bölgesine şu ana kadar 24 milyon lira ödenek gönderdik. İhtiyaca göre bu devam edecek. Bölgeye 35 mobil baz istasyonu sevk edilmiş olup 25 adedi burada kuruldu" dedi.ŞİDDETİ 6.9 ETKİSİ 83 MİLYON
Rıza Bey Apartmanı'nda oturan 16 yaşındaki İnci Okan, köpeği Fıstık ile enkaz altında kaldı.

Hemen arkadaşlarına mesaj attı. Sesini duyurmayı başardı. 17 saat sonra enkazdan köpeğiyle beraber kurtarıldı.UMKE görevlisi Edanur Doğan, o anları şöyle anlattı: İnci bana 'Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın?' dedi. Bir yandan onu sakinleştirdim, bir yandan da damar yolu açtım. Çok zordu ama önemli olan İnci'ydi.


İnci Okan, "Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın?" diyerek Edanur Doğan'dan yardım istedi.DEPREM DEĞİL TSUNAMİ ÖLDÜRDÜ
İzmir Seferihisar'da yaşanan 6.9'luk depremin ardından tsunami yaşandı. Tekerlekli sandalye ile kapısının önüne çıkan 86 yaşındaki Fatma Erçetin, bir anda yükselen suya kapıldı. Ne yazık ki kurtarılamadı.SEHER'İN MUCİZESİ
İzmir Bayraklı'daki Doğanlar Apartmanı'ndan geriye enkaz kaldı. O apartmandan bir mucize çıktı. Anne Seher Dereli Perinçek ile 3 kızı, tam 23 saat sonra enkazdan sağ çıkartıldı. Birinin hayatını kaybettiği açıklandı. 7 yaşındaki oğlu Umut ise kurtarılmayı bekliyor.KEDİYİ KÖPEK KURTARDI
Yılmaz Erbek Apartmanı'nın zemin kattaki enkazında K-9 arama köpeği 'Bob', bir kedinin olduğunu fark etti. Minik kedi, 29 saatin ardından enkazdan çıkarıldı. Tedavi edilen can dostuna 'Umut' ismi verildi.BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ
İzmir'de yaşanan depremde İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha'nın eşi Burcu ile çocukları Efe Ilgaz ve Dila hayatını kaybetti.Anne ve çocukları, dün gözyaşlarıyla toprağa verildi.


Ertan GÜRCANER - Serhan ÇİFDALÖZ - Ceyhan TORLAK - Eray ARPAŞİN- İbrahim Evrim AYRAL - Murat ŞENGÜL - Saffet AZAK- Onur TUNGUT

SON DAKİKA! Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu: ''Bütün kurumlarımızla arazideyiz'

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan 'e hareket etti
Giriş Tarihi: 31.10.2020  16:12 Son Güncelleme: 31.10.2020  17:33
Son dakika haberine göre, öğle saatlerinde partisinin  İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere uçakla kente gelen Başkan , Van’daki ziyaretinin ardından deprem bölgesi ’e hareket etti.

Başkan Erdoğan İzmir'e hareket etti

Başkan 'daki ziyaretinin ardından 'e hareket etti.


Öğle saatlerinde partisinin Van İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere uçakla kente gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van Atatürk Stadı'nda yapılan kongrenin ardından Van Valiliğine geçti.

VAN'DAN AYRILDI
Burada Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile bir süre görüşen Erdoğan, daha sonra Van Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasını ziyaret etti. Binanın bahçesinde fidan dikimi de yapan Erdoğan, 6.6 büyüklüğündeki depremin yaşandığı İzmir'e gitmek üzere Van'dan ayrıldı.
Başkan Erdoğan İzmir'e gidiyor
Son dakika: Başkan Erdoğan 'e gidiyor
Son dakika haberi... Türkiye Cumhurbaşkanı , deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'daki temaslarının ardından 'e gidecek.

Son dakika: Başkan Erdoğan İzmir'e gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'dan İzmir'e gidiyor.

Erdoğan, AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresi için bugün Van'daydı. Başkan Erdoğan'ın Van'daki temaslarının ardından bugün deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak için İzmir'e gideceği öğrenildi.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'e gidiyor

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan'dan İzmir'deki deprem ile ilgili çok önemli açıklama: Evlerin yenisini vereceğiz...
 Son dakika: Başkan Erdoğan depremin meydana geldiği İzmir'e gidiyor
Başkan , 6,6 büyüklüğündeki  felaketinin yaşandığı 'e gidiyor. Başkan Erdoğan, 'daki temaslarının ardından İzmir'e geçecek.
Son dakika: Başkan Erdoğan depremin meydana geldiği İzmir'e gidiyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 7. Olağan İl Kongresi dolayısıyla ziyaret ettiği Van'dan, dün 6,6'lık depremin yaşandığı İzmir'e gideceği bildirildi.

Erdoğan, İzmir'i ve tüm Türkiye'yi sarsan deprem bölgesine giderek çalışmalarla ilgili yerinde bilgi alacak.

Van ziyaretinde İzmir depremine ilişkin konuşan Erdoğan, depremin hemen ardından devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla İzmir'in yardımına koştuğunu söyledi. Erdoğan, "İzmir'de evleri yıkılan vatandaşlarımıza en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan İzmirdeki depremde can kaybı ve yaralı sayısını açıkladıBAŞKAN ERDOĞAN İZMİR'DEKİ DEPREMDE CAN KAYBI VE YARALI SAYISINI AÇIKLADI

EGE DENİZİ'NDE 6.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM: İZMİR'DE YIKIMA NEDEN OLDU; 28 ÖLÜ, 855 YARALI
EGE Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'de yoğun olarak hissedilen deprem, büyük paniğe neden oldu. Deprem İzmir'in yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü. Yıkılan binanın enkazı altında kalanları arama-kurtarma çalışmaları yapmak üzere bölgeye çok sayıda güvenlik ve sağlık ekibi yönlendirildi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken AFAD, 28 kişinin hayatını kaybettiğini 855 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Son dakika: Başkan Erdoğandan dost ülkelere teşekkür mesajıSON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN'DAN DOST ÜLKELERE TEŞEKKÜR MESAJI
Son dakika: Başkan Erdoğandan AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresinde önemli açıklamalarSON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AK PARTİ VAN 7. OLAĞAN İL KONGRESİ'NDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Son dakika: Başkan Erdoğandan İzmir depremi hakkında önemli açıklamalarSON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN'DAN İZMİR DEPREMİ HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Emine Erdoğandan İzmire geçmiş olsun mesajıEMİNE ERDOĞAN'DAN İZMİR'E GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Son dakika haberi: İzmir'deki deprem sırasında ortaya çıkan sesler kaydedildi! 1999'daki Marmara Depremini hatırlattı..

Erdoğan'dan dünya liderlerine 'İzmir' teşekkürü: Duruma tam olarak hakimiz
SON DAKİKA: Başkan Erdoğan 'e hareket etti
Son dakika haberine göre, öğle saatlerinde partisinin  İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere uçakla kente gelen Başkan , Van’daki ziyaretinin ardından deprem bölgesi ’e hareket etti.


Erdoğan 'Ülkemizi ekonomik alanda kuşatmaya çalışıyorlar' dedi ve tarihi mesajı verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Van İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İzmir'de yaşanan deprem sonrası evleri yıkılanlara yenilerinin teslim edileceğini söyledi. Ekonomik anlamda ülkemizi kuşatmaya çalıştıklarını dile getiren Erdoğan, "Ekonomideki büyük yapısal değişim, en az kapütilasyonların kaldırılması kadar tarihi öneme sahiptir." dedi.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Atatürk Şehir Stadyumu'nda düzenlenen 7.Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Erdoğan burada partililere seslendi. Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

İZMİR'DE EVLERİ YIKILANLAR VATANDAŞLARA YENİLERİ TESLİM EDİLECEK

Devletimiz depremin ilk anından itibaren İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım faaliyetleri eksiksiz yerine getirilmektedir. Ülkemiz en doğusundan en batısına tehlikeli bir deprem hattında. Yaşadığımız depremler ile bunu her seferinde anlıyoruz. Şehirlerimizi bir kanser gibi tek katlı ve çok katlı gecekonduların acısını afetlerde yıkımlar ile yaşıyoruz. Van da bu acıları en derinden yaşamış illerimizden biridir.

Van'da depremden sonra 25 bin 172 konut, sosyal tesis ve devlet binasını sahiplerine teslim ettik. Malatya'da 5 bin 24 Elazığ'da 18 bin 868 adet konutu teslim ettik. İzmir'de evleri yıkılan vatandaşlarımıza da en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz.
Erdoğan 'Ülkemizi ekonomik alanda kuşatmaya çalışıyorlar' dedi ve tarihi mesajı verdi

GÜVENLİKLERİNİ TEHLİKE ALTINDA GÖRENLER FAŞİZME DOĞRU SAVRULUYOR

Van bugün bizi bir kez daha bağrına bastı. Ülkemizin içinden geçtiği bu tarihi süreçte, Van'dan çok daha fazla destek bekliyorum. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için her destek, özellikle de Van'ın desteği hayati öneme sahiptir.

Kuruluşundan bu yana teşkilatlarımızda görev almış kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Daha önce ilçe kongrelerimizde görev almış, bugün de il kongremizde görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Her birinize şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Değerli kardeşlerim, dünya siyasi ve ekonomik olarak yeni bir döneme geçişin sancılarını yaşıyor. Kendilerini demokrasi ve özgürlüğün beşiği gibi gösteren ülkelerin faşizm, yabancı düşmanlığı gibi konularda nüksettiğini görüyoruz. Ucuz iş gücünün ülkelerine gelmesini isteyenler, şimdi sığınmacılara kapılarını kapatıyor. Güvenliklerini tehlike altında görenlerin nasıl faşizme doğru savrulduklarını görüyoruz.
İzmir'de evi yıkılan vatandaşlara yenileri teslim edilecek!

TÜRKİYE HEDEFE KONULAN ÜLKE KONUMUNDA

Türkiye bu süreçte en çok hedefe konulan ülke durumundadır. Son dönemde Fransa başta olmak üzere yükselen İslam düşmanlığı Avrupa'yı felakete sürükleyen çarpık zihniyetin devam ettiğinin göstergesidir. Dini fanatizm ile İslam'a ve Müslümanlara ırkçı saiklerle Türklere ırkçı davranış sergileyenler bunu artık gizleme gereği bile duymuyor. Hz.Muhammed'e yönelik hakaretlerin tamamı İslam'ı, şahsıma yönelik hakaretlerin tamamı ülkemize yapılan hakaretlerdir.

Milletimiz bunu gördüğü için birkaç istina dışında değerlerinin arkasında yer almıştır. Bunun hesabını elbette vereceklerdir. Bizim yapacağımız, kendi davamıza sıkı sıkıya sarılmaktır.

ÜLKEMİZİ EKONOMİK AÇIDAN KUŞATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Gençler, hanım kardeşlerim tüm bunları yaparken ülkemizdekilerin beklentilerini de gözardı etmiyoruz. İstihdamı korumak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak için 40 milyar TL karşılıksız nakit desteği sağladık. İhracatı sağlamak, esnafı korumak için görülmemiş kredi teşvikleri sunduk. İhtiyaç duydukça teşvik paketleri hazırlıyor ve sunuyoruz.

Böyle dönemler cesur kararlar ile doğru atılımların fırsatlarıdır. Ülkemizi kuşatmaya kalktılar, istiklal ve istikbalimize canımız pahasına sahip çıkarak karşılık verdik. Ülkemizi ekonomik açıdan kuşatmaya çalışanlara cevabımızı yeni bir ekonomik kurtuluş savaşı ile veriyoruz.

Yıllarca bu ülkeyi, faiz, kur, enflasyon şeytan üçgenine sıkıştırarak sömürenlerin oyunlarını birer birer bozuyoruz. Artık yolun sonuna geldiklerini görenlerin tüm güçleri ile saldırmalarının nedenleri budur. Ekonomideki büyük yapısal değişim, en az kapütilasyonların kaldırılması kadar tarihi öneme sahiptir.

Ekonomide de bambaşka bir Türkiye'yi milletimizin hizmetine sunacağız. Biraz daha sabır, metanet ve gayret bekliyorum.

Van'a eski rakamla 30 katrilyon yatırım yaptık. Bugünü rakamla 30 milyar TL. Biz Van'ı böyle sevdik. Eğitimde 9 bin 523 derslik inşa ettik.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan: İzmir'de evi yıkılan vatandaşlara yenileri teslim edilecek!
Son dakika haberleri... AK Parti Genel Başkanı ve Başkan , partisinin Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda düzenlenen 7.Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyerek, yaralı kurtarılanlara ise acil şifalar diledi. Erdoğan, depremde evi yıkılanlar için, "İzmir'deki depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımıza da inşallah yenilerini yapıp teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan İzmir'e hareket etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Dün İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum 26 vefatımız, 885 yaralımız, 15 yoğun bakımda olan hastamız var. İzmir'e ve depremi hisseden tüm şehirlerimize geçmiş olsun diyorum. Depremin olmasının ardından hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin yardımına koştuk. Yardım faaliyetleri eksiksiz yerine getirilmektedir.

Deprem anından itibaren bakanlarımız milletvekillerimiz kurumlarımızla imkanlarımızla İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk.

İzmir'deki depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımıza da inşallah yenilerini yapıp teslim edeceğiz.


Şu gerçekleri gayet iyi biliyoruz. Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslüman alemini hedef almaktadır. Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını hedef almaktadır.

Bugün bize düşen kendi davamıza sıkı sıkıya sarılmaktır. Bunu da vakarla, dirayetle, soğukkanlılıkla yapacak asla provokasyonlara itibar etmeyeceğiz.

'CEVABIMIZI YENİ BİR EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞIYLA VERİYORUZ'
Ekonomimizi bir yandan koronavirüs salgının sıkıntılarına bir yandan da yapılan saldırılara karşı ayakta tutuyoruz. 40 milyar liralık karşılıksız nakit desteği sağladık. Görülmemiş kredi ve vergi teşviklerini devreye soktuk. İhtiyaca öre yeni teşvik paketleri hazırlayıp uygulamaya alıyoruz.

Başkan Erdoğan'dan İzmir depremi açıklaması

Böyle dönemler aynı zamanda cesur kararlar ile çok büyük atılımların da fırsatlarıdır. Ülkemizi kuşatmaya kalktılar istiklal ve istikbalimize canımız pahasına karşı çıkarak karşılık verdik. Ülkemizi ekonomi alanından kuşatmaya çalışanlara cevabımızı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz.'DARBECİLERİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE TEPELEDİK'
Vesayeti milletimizle birlikte tasfiye ettik. Darbecileri milletimizle birlikte tepeledik. Örnek bir Türkiye'yi milletimizle birlikte kurduk.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….