hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Son dakika haberleri... İzmir'deki deprem sonrası acı haberler geliyor! AFAD açıkladı: Depremde ölü ve yaralı sayısı artıyor.

Son dakika haberler… Dün 14.51'de gerçekleşen 6.6'lık deprem sonrası Türkiye adeta İzmir'e ağlıyor. Yerin 16.54 km altında gerçekleşen ve merkez üssü Seferihisar olarak kaydedilen şiddetli sarsıntının bilançosu her geçen dakika gözler önüne serilmeye devam ederken AFAD ve birçok sivil toplum kuruluşunun arama kurtarma çalışmalarında zamanla yarışı sürüyor. Ölü sayısının 25 olduğu bildirilirken 804 vatandaşımızın ise yaralı olduğu İzmir deprem bölgesinden gelen bilgiler arasında.

Son dakika haberleri... İzmir'deki deprem sonrası acı haberler geliyor! AFAD açıkladı: Depremde ölü ve yaralı sayısı artıyor.
Son dakika haberleri... İzmir'deki deprem sonrası acı haberler geliyor! AFAD açıkladı: Depremde ölü ve yaralı sayısı artıyor. Admin
Bu içerik 221 kez okundu.
Reklam

Son dakika haberleri... 'deki  sonrası acı haberler geliyor!  açıkladı: Depremde ölü ve yaralı sayısı artıyor

Giriş Tarihi: 31.10.2020  09:51 Son Güncelleme: 31.10.2020  09:52

Dün saatler 14.51'i gösterdiğinde 'tan gelen son dakika haberine göre; 6.6 şiddetinde gerçekleşen  depremi sonrası afet bölgesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından gelen son bilgiye göre; yaşanan afetin ardından 33'ünün büyük olduğu tespit edilen toplamda 389 artçı sarsıntı meydana geldi. Öte yandan yaralı sayısı 804'e yükselirken 24 vatandaşımızın hayatını kaybettiği duyuruldu. İzmir depremi sonrası bölgedeki arama kurtarma çalışmalarında ise zamana karşı yarış devam ediyor. Son dakika gelişmesine göre İzmir'de 5.0 şiddetinde bir  daha oldu.

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

Son dakika haberler… Dün 14.51'de gerçekleşen 6.6'lık  sonrası Türkiye adeta 'e ağlıyor. Yerin 16.54 km altında gerçekleşen ve merkez üssü Seferihisar olarak kaydedilen şiddetli sarsıntının bilançosu her geçen dakika gözler önüne serilmeye devam ederken  ve birçok sivil toplum kuruluşunun arama kurtarma çalışmalarında zamanla yarışı sürüyor. Ölü sayısının 25 olduğu bildirilirken 804 vatandaşımızın ise yaralı olduğu İzmir deprem bölgesinden gelen bilgiler arasında. İşte İzmir'de yaşanan deprem sonrası gelen son dakika haberinin detayları…

İZMİR'DE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR! 25 ÖLÜ 804 YARALI MEVCUT…

Ege Bölgesi'nde ciddi oranda hissedilen İzmir depremi sonrası göçük altında kalan vatandaşların kurtarılması için AFAD, JAK, STK'lar ve belediyelerden 3.999 arama kurtarma personeli, 20 arama kurtarma köpeği ile 475 araç ile Türkiye seferber olmuş durumda. Afet bölgesinde iyi haberler gelmesi beklenirken ölü ve yaralı sayısında yaşanan artış yurt genelini adeta yasa boğuyor…

Son dakika bilgisine göre İzmir'de 5.0 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. AFAD, depremin merkez üssünün Seferihisar olduğunu ifade etti.

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

AFAD AÇIKLADI! ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir  meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan  ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 35'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 470 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 25 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İzmir'de 743, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 kişi olmak üzere toplam 804 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmalar tamamlanmış olup; kalan 8 binada çalışmalar devam etmektedir.

389 ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ!

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, 33'ünün büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 389 artçı sarsıntı yaşandığı  tarafından yapılan açıklama ile bildirildi.

Türkiye deprem risk haritası için tıklayınız...

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

24 ÖLÜ 804 YARALI...

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 24 vatandaşımız hayatını kaybederken 'de 743, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 kişi olmak üzere toplam 804 vatandaşımız ise yaralı olduğu bildirildi.

İzmir'de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 8'inde çalışmalar tamamlanmış olup; kalan 9 binada çalışmalar devam ediyor...

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

ALAN TARAMA VE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bölgeden gelen bilgiye göre; devam eden arama kurtarma çalışmaları için , JAK, STK'lar ve belediyelerden 3.999 arama kurtarma personeli, 20 arama kurtarma köpeği ile 475 araç görevlendirildiği ifade edildi...

Ege Bölgesi genelinde hissedilen  sonrasında  başta olmak depremden etkilenen tüm illerde, alan tarama çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Jandarma, Emniyet ve TSK tarafından JİKU, helikopter ve İHA desteğiyle havadan tarama ve görüntü aktarma çalışmaları yürütülüyor.

Öte yandan Deprem sonrasında, tüm Bakanlık ve İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiş; 40 AFAD İl/Birlik müdürlüğünden arama kurtarma personeli bölgeye sevk edildiği duyurulurken Ülke genelinde tüm AFAD il ve birlik müdürlükleri adeta İzmir için seferber oldu...

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

BÖLGEDE BARINMA VE BESLENME İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye  tarafından 960 çadır, 6 genel maksat çadırı, 4500 battaniye, 3672 yatak, 3000 yastık ve 3000 çarşaf seti; Türk Kızılay tarafından 2.049 çadır, 51 genel maksat çadırı, 6.888 yatak, 16.050 battaniye ve 2.657 mutfak seti sevk edilmiştir. Ayrıca Türk Kızılay tarafından 112 personel, 137 gönüllü, 27 araç, 5 ikram aracı, 5 mobil mutfak ve 64.345 malzeme (ikram ve içecek) bölgeye gönderilmiştir.

Son dakika! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'dan İzmir'de deprem bölgesinde önemli açıklamalar İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

8 MİLYON TL DESTEK
Depremde 20 kişi hayatını kaybetti, 786 kişi yaralandı. 71 kişi enkazdan kurtarıldı. Hayatını kaybedenlerden isimleri tespit edilenler şöyle: Hüsnü Kırabalı, Kenan Yeşiloğlu, Rabia Uzun, Hayati Uzun, Mahir Tahirler, Nazmiye Doğrayan, Burcu Yüksel, Dila Yüksel, Ege Ilgaz Yüksel.  'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi. Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Cunda Adası'nda bir taş binanın duvarının yıkıldığı öğrenildi.  ilk etapta İzmir'e 3 milyon liralık bir destek gönderdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vakıflar üzerinden İzmir'e 5 milyon liralık bir yardım gönderdi.

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

AFAD UYARDI!

"Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

Gelişmeler ve bölgedeki  aktivitesi, İçişleri Bakanlığı  tarafından 7/24 takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Son dakika! İzmir'deki 6,6 büyüklüğündeki deprem anı kamerada

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

"OKULLARDA SIKINTI YOK"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 'de eve girmeye korkan vatandaşların kalabilmeleri için camilerin açık tutulacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da okullarla ilgili sıkıntılı bir durumun olmadığını bildirdi. Bu arada depreme ilişkin sosyal medyadan provokatif paylaşımlarla ilgili 16 kişi hakkında işlem başlatıldı. 3 kişi ise gözaltına alındı.

Son dakika! "Allahım Allahım Fatma gitti..." İzmir'deki deprem anı dehşeti kamerada

İzmir'den son dakika: Türkiye İzmir'e ağlıyor! AFAD afet bölgesindeki son durumu bildirdi! 24 Ölü 804 yaralı...

FAYIN UZUNLUĞU 60 KİLOMETRE
Saat 14.51'de meydana gelen depremin ardından 24'ü 4'ten büyük olmak üzere 244 artçı sarsıntı kaydedildi. Bu artçıların en büyüğü 5.1 oldu. Kandilli Rasathanesi ve  Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 30-40 km'lik bir fayın kırıldığını tespit ettik. 1.2 metrelik bir yer değiştirme var" dedi. Jeofizik Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu da "Girit Adası'nda asıl büyük deprem bekleniyor. Burada olacak büyük deprem Türkiye'yi de etkiler. Artçılar sürecektir. Binasına güvenmeyen, binalarını terk etsin" çağrısı yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür ise "'de Çeşme'den Gülbahçe'ye, Seferihisar'dan Tuzla'ya kuzeydoğu ve kuzeybatı yönünde fay hatları var. Deprem Tuzla fayında gerçekleşti. Bu fayın uzunluğu 60 kilometre ve İzmir'in içine kadar uzanıyor. 25-30 km'lik kısmı kırıldıysa güneybatı ucu kırılmış demektir. Kuzey ucu kırılmadıysa bir deprem daha beklenebilir" diye konuştu.

EŞİNİ VE İKİ ÇOCUĞUNU KAYBETTİ

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel'in oğlu İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Ege Ilgaz, kardeşi Dila ve annesi Burcu Yüksel'le birlikte göçük altında kalarak yaşamını yitirdi. Acı haberi Twitter'dan paylaşan İstanbul Erkek Lisesi Müdürü Fatih Güldal, "Sevgili dostlar İzmir'de enkaz altında kalan öğrencimiz Ege Ilgaz'ımızı, kardeşini ve annesini maalesef kaybettik. Allah mekanlarını cennet etsin. Babasına sabırlar diliyorum. 3 kişiyi kaybetmek çok zor. Rabbim ona güç kuvvet versin. İEL camiasının başı sağolsun" dedi.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

İzmir Seferihisar'da dün öğlen saatlerinde meydana gelen 6,9'luk deprem dünyanın gözünü Türkiye'ye çevirdi. Uluslararası yayın kuruluşları, İzmir'deki depremde yapılan kurtarma çalışmalarını manşetlerine taşıdı.

31.10.2020 10:03 - Son Güncelleme: 31.10.2020 10:03

BU GALERİYİ PAYLAŞ

İzmir'deki deprem dünya basınında!

ABD merkezli yayın kuruluşu CNN International, İzmir depremini "Güçlü deprem Türkiye ve Yunanistan'ı sarsarak en az 26 kişinin ölümüne neden oldu" sözleriyle duyurdu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

İzmir'deki deprem dünya basınında!

"ÖLÜMCÜL DEPREM"
Aljaazera ise, "Türkiye ve Yunanistan'ın batısında ölümcül deprem" başlığıyla verdiği haberde "Türkiye'nin afet yardım kuruluşu 24 ölüm ve yaklaşık 800 yaralanma bildirirken, Yunanistan'da Samos adasında iki genç hayatını kaybetti." ifadelerini kullandı.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

Eurenews ise deprem haberini, "Büyük deprem Türkiye ve Yunanistan'a ölüm ve yıkım getirdi" başlığıyla duyurdu.

Milliyet'te yer alan habere göre, Eurenews, AFAD'ın depremler ilgili paylaştığı bilgileri okuyucularına sundu ve "Ege Denizi'nde 16,5 kilometre derinlikte 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi." ifadelerini kullandı.

Haberde ayrıca "ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) büyüklüğünü 7.0 olarak belirledi." denildi.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

CBS News, "Ege Denizi'nde Cuma günü Türk kıyısı ile Yunanistan'ın Samos adası arasında meydana gelen şiddetli deprem, onlarca kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce kişinin yaralanmasına yol açtı" ifadelerini kullandı.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

İngiliz Daily Mail gazetesi, deprem haberine geniş yer ayırdı. Olay yerinden onlarca fotoğrafa yer veren Dail Mail, "Ölümcül deprem Türkiye ve Yunanistan'ı vurdu" başlığını attı.

Mini tsunaminin sokakların nehirlere dönmesine sebep olduğunu aktaran gazetede, arama kurtarma çalışmalarının gece boyu sürdüğünü vurguladı.

İzmir'deki deprem dünya basınında!Dün Ege Denizi'nde meydana gelen ve hem İzmir hem de Samos'ta yıkıma neden olan şiddetli depremin ardından dünyanın gözü de afet bölgesine çevrilmiş durumda. Uluslararası yayın kuruluşları ve gazeteler Türkiye'nin arama kurtarma çalışmalarına geniş yer ayırdı.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

Haberde "Cuma günü öğleden sonra Ege Denizi'nde şiddetli bir deprem meydana geldi. Türkiye ve Yunanistan'da en az 26 kişi öldü, binalar yıkıldı ve yetkililerin "mini tsunami" olarak adlandırdığı olayı tetikledi." denildi.

CNN International'ın haberinde "Yetkililer, Türkiye'nin batısındaki kıyı bölgelerinde 24 kişinin öldürüldüğünü, Yunanistan'ın Samos adasında ise duvarın yıkılması sonrasında bir erkek ve bir kız olmak üzere iki gencin öldüğünü söylediler." ifadelerine yer verildi.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

Sokakların sular altında kaldığını da belirten haberde, "Deprem ayrıca Ege'nin Samos adasında bir mini tsunamiye ve Türkiye'nin batı kıyısındaki bir kasabada sokakları nehirlere dönüştüren bir dalgaya neden oldu." ifadeleri yer aldı.

"Türk yetkililer, depremin kıyı kenti İzmir'i vurması sonrasında 24 ölü ve yaklaşık 800 yaralı olduğunu doğruladı." denilen haber Yunanistan'da da can kayıpları olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti:

"Yunanistan'da, Samos adasında bir erkek ve bir kız olmak üzere iki genç, üstlerine bir binanın çökmesi nedeniyle hayatını kaybetti."

İzmir'deki deprem dünya basınında!Haberde ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, CNN Türk'e açıklama yaptığı ve Türkiye'de sadece İzmir'de en az 20 binanın yıkıldığını söylediği detayına yer verildi.

Haberde ayrıca İzmir'gen görüntülere yer verilirken, binaların altında ezilmiş araçlara ve hayatta kalanları aramak için enkazı kazan insanlara ve arama kurtarma çalışmalarına yer verildi.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

Haberde, "Kurtarma ekipleri, Yunanistan ve Türkiye'deki binaları dümdüz eden ve en az 26 kişinin ölümüne neden olan güçlü bir depremden kurtulanları umutsuzca aramak için Cumartesi günü erken saatlerde çıplak elleriyle ağır beton blokları kazmaya devam ediyor." denildi.

Haberin devamında "Türkiye'deki hasarın çoğu, üç milyon sakini olan ve çok katlı apartmanlarla dolu Ege tatil beldesi İzmir'de ve çevresinde meydana geldi. Enkazda kaç kişinin mahsur kaldığı belirsizdi." ifadelerine yer verildi.

İzmir'deki deprem dünya basınında!

"ÇILGIN BİR KURTARMA ÇABASI"
ABD merkezli New York Times gazetesi, haberi "Türkiye'de ölümcül bir depremin ardından çılgın bir kurtarma çabası" başlığıyla okuyucularına duyurdu.

"Ege merkezli depremde, Türkiye ve Yunanistan'da en az 24 kişi hayatını kaybetti." denilen haber şöyle devam etti:

"Türkiye'nin İzmir kentinde, depremin üzerinden saatler geçmesine rağmen arama kurtarma ekipleri enkaz altına kalanaları kurtarmaya çalışıyor."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….