hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

SON DAKİKA: 30 Ekim İzmir'de şiddetli deprem: İstanbul'da da hissedildi! Ölü ve yaralı sayısı açıklandı.

Son dakika haberi... AFAD, İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye, yaralananların sayısının da 607'ye yükseldiğini bildirdi. AFAD, "Türk Kızılay tarafından 48 personel, 16 araç ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları bölgeye gönderilmiştir. Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödenekleri gönderilmiştir. " dedi..

SON DAKİKA: 30 Ekim İzmir'de şiddetli deprem: İstanbul'da da hissedildi! Ölü ve yaralı sayısı açıklandı.
SON DAKİKA: 30 Ekim İzmir'de şiddetli deprem: İstanbul'da da hissedildi! Ölü ve yaralı sayısı açıklandı. Admin
Bu içerik 124 kez okundu.
Advert

SON DAKİKA: 30 Ekim 'de şiddetli 'da da hissedildi! Ölü ve yaralı sayısı açıklandı
Giriş Tarihi: 30.10.2020  17:28 Güncelleme Tarihi: 30.10.2020  22:24
'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde  meydana geldi. Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışma yürütülüyor. , İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye, yaralananların sayısının da 607'ye yükseldiğini bildirdi. Depremin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, "Devletimizin tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik." dedi. İşte dakika dakika İzmir depremine dair yaşanan yeni gelişmeler...

Son dakika: Enkaz altındaki Buse'den haber var! Bakan Pakdemirli telefonla konuştuSon dakika: Enkaz altındaki vatandaşla Bakanın ağlatan telefon görüşmesi!
Son dakika haberi... İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altındaki vatandaşla telefonda görüştü. Enkaz altındaki Buse'nin "Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım" sözleri herkesi duygulandırdı.

İzmir'in Seferihisar ilçesinde saat 14.51'de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ege Bölgesi'ndeki birçok ilden hissedilen depremde şu ana kadar 12 kişi hayatını kaybetti, 419 kişi yaralandı.

Depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirlienkaz altındaki vatandaşla telefonda görüştü. 

"MORALİNİ YÜKSEK TUTMAK İSTİYORUM, BİRAZ SABRET"

Enkaz altındaki Buse ile konuşan Bakan Pakdemirli; "Önündeki bloklardan birini alacağız. Biraz sakin ol, inşallah sana ulaşmak istiyoruz. Herhangi bir gürültü duyuyor musun Buse? Ayaklarının ucunun hizasında gürültü duyuyorsun?" dedi.

Enkaz altındaki Buse, "Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım" derken Bakan Pakdemirli, "Aferin Buse, moralini böyle yüksek tutmak istiyorum. Biraz sabret." dedi.

"ONUN ENERJİSİNİ BOŞA HARCAMAMAMIZ GEREKİYOR"

Gazetecilerin sorusu üzerine Bakan Pakdemirli, "Depremzedeyle konuşuyorum lütfen. Onun enerjisini boşa harcamamız gerekiyor." diye yanıt verdi.

'de enkaz altındaki minik 'nin kurtarılma anı kameralara yansıdı
'de enkaz altında kaldıktan sonra Bakan  ile yaptığı telefon görüşmesinde "Siz köpekleri salın ben de kedi sesi çıkartayım" sözleriyle izleyenlerin gözlerini dolduran minik  enkaz altından özel eğitimli köpeğin yerini tespit etmesinin ardından çıkartıldı.

Buse'nin kurtarılma anı kameralara yansıdıİzmir'de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan Buse isimli küçük kız Bekir Pakdemirli ile yaptığı telefon görüşmesinde "Siz köpekleri salın ben de kedi sesi çıkartayım" sözleriyle yürekleri dağlamıştı. Özel eğitimli köpeğin aramaları sonucunda bulunan Buse enkaz altından çıkartıldı.


 
Son dakika: AFAD'dan İzmir depremi açıklaması
Son dakika haberi... AFAD,  depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye, yaralananların sayısının da 607'ye yükseldiğini bildirdi. AFAD, "Türk Kızılay tarafından 48 personel, 16 araç ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları bölgeye gönderilmiştir. Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödenekleri gönderilmiştir. " dedi.
Son dakika: AFAD'dan İzmir depremi açıklaması

AFAD,  depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye, yaralananların sayısının da 607'ye yükseldiğini bildirdi. AFAD, "Türk Kızılay tarafından 48 personel, 16 araç ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları bölgeye gönderilmiştir. Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödenekleri gönderilmiştir. " dedi.

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51'de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir  meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, büyüklüğü 4'ün üzerinde 20 olmak üzere, toplam 97 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 321 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de yıkılan ve hasar gören 17 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir.
İzmir depremi ile ilgili son dakika açıklamaları! Canlı yayında vatandaşlara çok net uyarı
Ege Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrasında İzmir başta olmak depremden etkilenen tüm illerde, alan tarama çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Jandarma, Emniyet ve  tarafından JİKU, helikopter ve İHA desteğiyle havadan tarama ve görüntü aktarma çalışmaları yürütülmektedir.

Deprem sonrasında, tüm Bakanlık ve İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiş; İstanbul, Afyon, Bursa, Sakarya Kütahya, Eskişehir, Çanakkale, Muğla, Balıkesir, Manisa, Konya, Denizli, Uşak ve Isparta İl AFAD Müdürlükleri bölgeye sevk edilmiştir. Ülke genelinde AFAD il ve birlik müdürlükleri teyakkuz haline geçirilmiştir. Ayrıca JAK ve sivil toplum kuruluşlarının arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edilmiştir.

 ve 'dan 3 askerî kargo uçağıyla çevre illerden AFAD ve JAK arama kurtarma personeli ile araç ve ekipmanları bölgeye sevk edilmiştir. Sakarya, Bursa ve Afyon'dan toplam 3 mobil koordinasyon tırı bölgeye yönlendirilmiştir.

Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye 960 çadır, 4500 battaniye, 3672 yatak, 3000 yastık ve 3000 çarşaf seti sevk edilmiştir. Ayrıca Türk Kızılay tarafından 54 personel, 22 gönüllü, 17 araç, 10.282 ikram malzemesi ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek 3 mobil mutfak ve 3 sahra tipi mutfak bölgeye gönderilmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan hasar tespit ve enkaz kaldırma çalışmalarında görev yapmak üzere 325 personel bölgede görevlendirilmiştir. Psikososyal çalışma grubundan 77 kişi deprem bölgesindeki çalışmalarına başlamıştır. Güvenlik ve trafik çalışma grubundan 245 çevik kuvvet, 32 trafik personeli olmak üzere 277 personel olay yerine yönlendirilmiştir.

UMKE ve 112 Acil Yardım ekiplerinden 151 araç ve 579 personel bölgede görevlendirilmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre İzmir, Muğla ve Aydın illerinde toplam 196 sahada enerji ve 148 sahada ise servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır.

Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödeneği gönderilmiştir.

Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre, arama-kurtarma, sağlık, destek çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, tüm çalışma grupları, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre faaliyete geçirilmiştir.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!

Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır.

Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

Gelişmeler ve bölgedeki deprem aktivitesi, İçişleri Bakanlığı AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

Son dakika: İzmir'de deprem! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geçmiş olsun mesajıSON DAKİKA: İZMİR'DE DEPREM! HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Son dakika: İzmir'de yeni deprem olacak mı? Artçı depremler ne kadar sürecek? Uzman isimler dakika dakika uyardı...SON DAKİKA: İZMİR'DE YENİ DEPREM OLACAK MI? ARTÇI DEPREMLER NE KADAR SÜRECEK? UZMAN İSİMLER DAKİKA DAKİKA UYARDI...
TFF'den son dakika açıklaması! İzmir'deki deprem nedeniyle 4 maç ertelendiTFF'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI! İZMİR'DEKİ DEPREM NEDENİYLE 4 MAÇ ERTELENDİ
İletişim Başkanlığı'ndan 'deprem yayını' açıklamasıİLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN 'DEPREM YAYINI' AÇIKLAMASI
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger deprem hakkında flaş açıklamalarda bulunduİZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER DEPREM HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
İzmir'de yaşanan artçı deprem A Haber canlı yayınında anbean kayıt altına alındıİZMİR'DE YAŞANAN ARTÇI DEPREM A HABER CANLI YAYININDA ANBEAN KAYIT ALTINA ALINDI

Son dakika haberi...  neden 'de yıkıma neden oldu? Prof. Bekler'den o illere uyarı
'yi kahreden  haberinden son dakika gelişmeleri ve uzman isimlerden çarpıcı uyarılar.  Seferihisar merkezli deprem  ve Aydın başta olmak üzere birçok ili etkiledi ve birçok ilden hissedildi. İlk aşamada yıkılan binalardan ölen ya da yaralanan var mı? sorusunun cevabı yüreklere su serpse de İzmir'den can kaybı haberleri de gelmeye başladı. Peki deprem etkilediği birçok nokta olmasına rağmen hatta merkez üssünde bile can kaybına neden olmazken neden Bornova ve Bayraklı'yı vurdu? Prof. Dr.  anlattı ve bazı iller için uyarı niteliğinde son dakika bilgileri verdi. İşte depreme ve önümüzdeki günlere dair çarpıcı notlar

Son dakika haberi... Deprem neden İzmir'de yıkıma neden oldu? Prof. Bekler'den o illere uyarı

İzmir depremine ve önümüzdeki sürece dair çarpıcı son dakika haberini A Haber'e konuk olan Jeofizikçi Prof. Dr. Tolga Bekler verdi. İzmir'in Seferihisar ilçesi sınırlarında gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Bekler depremin şiddetini de 6.8 olarak ölçtüklerini belirtti. Bekler merkes üssünde bile can kaybına neden olmayan fakat henüz ilk saatler olmasına rağmen 4 kişinin hayatını kaybettiği bilgisinin geldiği depremle ilgili olarak neden Bornova ve Bayraklı'da yıkımların olduğunu açıklayan Bekler verdiği son dakika bilgileri ile yapısı buralarla aynı olan illeri ve diğer noktaları da açıkladı.

İşte Prof. Dr. Tolga Bekler'in çarpıcı açıklamalarından öne çıkanlar;

"İZMİR DEPREMİNİ BİZ 6.8 OLARAK ÖLÇTÜK"

Başta İzmir ve çevresi başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Umuyorum can kaybımız fazla olmaz. Evet bugün Türkiye saati ile 14.51'de 6.8 büyüklüğündeki bir deprem yaşadık. Bu büyüklük Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde hala faaliyet gösteren AFAD tarafından desteklenen bir projenin ürünleri ile değerlendirildi.

SİSAM VE KUŞADASI BATISINDA KRİTİK NOKTADA

Netice itibariyle sığ bir deprem ve Sisam adasıyla Kuşadası'nın batısındaki alanda gerçekleşen bir deprem. Muhtemelen sisam fayı ile Karaburun arasında bir faydalanmanın oluşturduğu bir deprem gibi görünüyor.

SON 4-5 YILDA CİDDİ HAREKETLİLİK VARDI! OLMAYA DEVAM EDECEK

Fakat son 4-5 yıl içerisinde baktığımızda Ege Denizi'nde çok ciddi anlamda bir Sismik aktivitenin Afrika levhası ile Anadolu levhasının etkileşimi ile ciddi bir gerilime birikimi oluşturduğunu görmekteyiz. Dolayısıyla bu son dakika depreminin öncesinde Akdeniz'de, Rodos'ta da ve Ege'nin farklı bölgelerinde de her ne kadar bu büyüklükte olmasa dahi orta depremler maalesef oldu ve olmaya da devam edecek.

TSUNAMİLER VE DENİZ TAŞMALARI OLACAKTIR

Tabii ki ya yakın ve sığ bir deprem olarak ADD edebileceğimiz ister istemez düşük etkili tsunamilerin oluşması beklenebilir. Su yükselmeleri de onun bir sonucu olarak yorumlanabilir.

Son dakika haberi... Deprem neden İzmir'de yıkıma neden oldu? Prof. Bekler'den o illere uyarı

YIKIM OLAN NOKTALARIN ZEMİNİ ALÜVYON!

Tabii bu kadar fazla yıkılan olması esasında çok da büyük bir sürpriz değil. Neredeyse şiddet olarak 7'ye yakın bir deprem ve İzmir ilimiz maalesef alüvyon diye tabir ettiğimiz gevşek bir zemin üzerinde inşa edilmiş bir şehir. Bornova öyle ve yine Bayraklı da öyle bir zeminin üzerinde.

MÜHENDİSLİK HİZMETİ ALMAMIŞ VE DAYANIMI KALMAMIŞ BİNALAR İLK KURBANLAR

Dolayısıyla deprem dalgaları mühendislik hizmeti görmemiş ya da mühendislik dayanımı artık kalmamış binalar bu deprem kuvvetlerine karşı zayıf kalıyor ve istenmeyen sonuçlar mal ve can kayıpları beraberinde gelebiliyor.

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE ANADOLU'DA GÖREBİLİRİZ

Umarım çok daha fazla etkisini görmeyiz ama maalesef bu tip şehirlerde depremlerin ciddi etkilerini önümüzdeki süreçte Anadolu'nun birçok yerinde görebiliriz. Sebebi depremden ziyade maalesef yapıların Mühendislik hizmeti almamış olması ya da dayanımını kaybetmiş olması.

CANLI YAYINDA DEPREM ANI EKRANA YANSIDI

Şu an parça depremleri önümdeki ekrandan da görebiliyorsunuz sizinle röportaj yaparken bile 5 şiddetinde bir artış meydana geldi Daha önce de 4,1 4,2 4,8 gibi artçı deprem nerede yaşandı.

İzmir'de meydana gelen depremin ardından Jeofizik Mühendisi'nden çarpıcı değerlendirmeler

İzmir'de deprem! Korkutan görüntüler geliyor

ARTÇILAR DEVAM EDECEK

Bunlar devam edecektir. Bolu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin otomatik deprem çözüm robotunun elde ettiği bir rakamdır.

ÇANAKKALE DE İZMİR'LE AYNI YAPIDA

Şimdi Çanakkale'nin de esasında İzmir'den çok büyük bir farkı yok Ali Gül'ün üzerinde. Yani gevşek bir zemin üzerinde. Birçok binalar İzmir kadar olmasa da endişe vermese de bu depremi hissettik. O süreci beraber burada yaşadık. Yıkım buralarda yok tabii ama önümüzdeki süreçte buranın aktivitesinin devam edeceğini gösteriyor diyebiliriz ki 6'ya yakın artçılar ile beraber temkinli olmakta fayda var diye düşünüyorum.

Önümüzdeki 1 hafta 10 günlük süreç içerisinde zararsız atlatmayı umuyorum Jeofizik çalışmalar da gösterecektir ki sisam fayı üzerinde oluşacak bir deprem bu fayın bu büyüklükte bir deprem üretmek için yeterli tektonik özel özellikleri de var.İzmir'deki 6,6 büyüklüğündeki deprem anı kamerada İçişleri'nden son dakika İzmir depremi açıklaması: 6 bina yıkıldı ihbarı var

Anadolu Ajansı'nın geçtiği son dakika haberine göre; İzmir'de şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi.
AFAD'dan gelen son dakika haberine göre ise saat 14.51'de 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Depremin merkez üssü İzmir Seferihisar olarak açıklanırken, depremin derinliği 16 kilometre olarak ölçüldü.

SON DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

22:20 AFAD, İzmir'deki depremde yaralı sayısının 607'ye yükseldiğini, 170 artçı sarsıntı yaşandığını açıkladı.

21:16 İzmir'deki depremde enkaz altında kalan Buse kurtarıldı.

21:01 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 522 yaralının olduğunu ve 4 binanın çöktüğünü açıkladı

20:59 İzmir'in Bayraklı ilçesi 258 Sokak'taki binanın enkazından 28 yaşındaki bir kişi yaralı olarak kurtarıldı.

20:45 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "(İzmir'deki deprem) Devletimiz bütün ekipleriyle bütün gücüyle burada. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. İnşallah en az hasarla atlatmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."

20:18 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında yaptığı açıklamada, 12 can kaybının ve 438 yaralı olduğunu 17 binada arama kurtarma faaliyetlerinin sürdüğünü bildirdi.

20:00 AFAD'dan yapılan açıklamaya göre 1'i boğulma olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetti, 419 kişi yaralandı.

19:47 İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.

19: 36 İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde yaralı sayısının 321'e yükseldiğini duyurdu.

19:14 Türk Hava Yolları (THY), meydana gelen deprem nedeniyle İzmir'e iki ek sefer planladığını duyurdu. THY, tarifeli seferlerine ek olarak Ankara ve İstanbul'dan İzmir'e iki uçuş planladı. Seferler "TK4370 ESB-ADB" ile "TK6970 IST-ADB" olarak duyuruldu.

18: 40 İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya, yaralananların sayısının da 257'ye yükseldiğini bildirdi.

18:33 AFAD: "Ege Denizi'nde Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında saat 18.14'te 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi."

18:33 Azerbaycan Başbakanı Esedov, İzmir'deki depremin hemen ardından aradığı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a "her türlü yardıma hazırız" mesajı verdi.

18:25: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile bir telefon gerçekleştirdi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İzmir ve bazı Yunan adalarını etkileyen deprem dolayısıyla Erdoğan'ı telefonla aradı. Başkan Erdoğan ve Miçotakis görüşmede, karşılıklı olarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerek duyulması halinde Yunanistan'a yardım etmeye hazır olduklarını ifade etti.

18:15 AFAD, İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 13'ü 4'ün üzerinde 67 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

18:02 AFAD, İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya, yaralananların sayısının da 202'ye yükseldiğini bildirdi.

17:39: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşların uygun olan camilerde kalabileceğini bildirdi.

Erbaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşlarımız, arzu etmeleri halinde din görevlilerimizin rehberliğinde uygun olan camilerimizde diledikleri kadar kalabilirler." ifadelerini kullandı.
17:33: Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(İzmir'deki deprem) Okullarımızla ilgili sıkıntılı bir durum bulunmuyor."

17:32 Eski Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım İzmir'e hareket etti. Yıldırım: "Depremde 20 civarında yıkılan bina var" dedi.

17:30: AFAD: "Türk Kızılay tarafından bölgeye 48 personel, 16 araç ve 25 bin 500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları gönderildi."

17:25: AFAD: "152 vatandaşımız yaralandı. Yıkılan ve hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir."

17:24: AFAD: Türk Kızılay tarafından 48 personel, 16 araç ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları bölgeye gönderilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödenekleri gönderilmiştir.

17:10: AFAD Başkanlığı tarafından, bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3.000.000 TL acil yardım ödeneği gönderildi.

17.09: İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altından şu ana kadar 70 civarında kişinin kurtarıldığını bildirdi.

17:08: Kandilli: Bugün de tsunami meydana geldi.

17:07: AFAD: Büyüklükleri 3.3 ile 4.8 arasında değişen 19 artçı deprem kaydedilmiştir. Depremin belirgin süresi ise ilk hesaplamalara göre 15.68 saniye olarak belirlenmiştir.

17:06: Kandilli Rasathanesi; 1.5 saatte 21 artçı deprem meydana geldi.

17:05: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem dolayısıyla yardıma hazır olduklarını söyledi.

16.58: AFAD: "Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3 milyon lira acil yardım ödeneği gönderilmiştir."

ACI HABER GELDİ: CAN KAYIPLARI VAR
16.55: Fahrettin Koca: İzmir'deki depremde ne yazık ki 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplamda 120 vatandaşımız depremden etkilendi. 38 ambulansımız, 35 UMKE ekibimiz ve 2 ambulans helikopterimiz olay yerinde. Tüm desteğimizle İzmir halkının yanındayız. Başımız sağ olsun.


SON DAKİKA: İzmir'de 6,6 büyüklüğünde deprem! İşte İstanbul'dan da hissedilen deprem sonrası ilk görüntüler

16.53: AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında 4 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

16.44: MHP Lideri Devlet Bahçeli: Şiddetli depremden etkilenen İzmirli vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Devlet-millet dayanışmasıyla zorlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Niyazım odur ki, Allah milletimizi doğal afetlerden korusun, her türlü musibetten esirgesin.

16.36: TFF, İzmir'deki deprem sonrası Süper Lig'de Göztepe-Aytemiz Alanyaspor maçı ile 1. Lig'de iki, 3. Lig'de de bir karşılaşmanın ertelendiğini açıkladı.

İzmir'de enkazdan kurtarılma anları kameradaAFAD'DAN YENİ AÇIKLAMA:

16.33: "İzmir, Muğla ve Aydın'da 115 sahada enerji ve 10 sahada servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır. Depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmaları devam ediyor. TSK tarafından havadan tarama çalışmaları yürütülüyor."16.30: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de meydana gelen depremle ilgili, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerde, İzmir'de meydana gelen deprem ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

16.28: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Devletimiz tüm imkanlarıyla milletimiz için seferberdir. İzmir'deki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah depremlerden ve afetlerden milletimizi muhafaza eylesin.

16.24: Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Sürpriz bir deprem değil. Beklenebilecek bir deprem. Hatta daha büyükleri de olabilecek bir deprem. Orta şiddette bir deprem. Zemin faktörü ön plana çıkmış gibi' dedi.16.18: İzmir'in Bayraklı ilçesi 1593 Sokak'ta deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkarıldı.

16.14: Tekirdağ Valiliği, Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan ve 6.6 büyüklüğünde meydana gelen depremde, il genelinde herhangi bir hasar ihbarı yapılmadığını açıkladı.

16.12: Dışişleri Bakanlığı: Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov, Bakan Çavuşoğlu'nu arayarak, İzmir'deki deprem için geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve Azerbaycan'ın kardeş Türkiye'ye her türlü destek ve yardımı göndermeye hazır olduğunu bildirmiştir.


16.08: Murat Kurum'dan yeni açıklama: AFAD, Kızılay ve ilgili bakanlıklarımızın ekipleri İzmir'e intikal ediyor. Bölgede arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetleri yürütülüyor.

16.07: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi:

İzmir açıklarında meydana gelen deprem sonrası zarar gören vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Devletimiz tüm kurumlarıyla harekete geçmiştir. Arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için yetkili kurumların yönlendirmelerine uyulması hayati öneme sahiptir.

16.03: İzmir'de enkazdan bir kadın canlı çıkarıldı.

16.01: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "(İzmir'deki deprem) Ulaşım ve iletişim açısından herhangi bir sıkıntı yok." dedi.

15.57: İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Sözcüsü İsmail Çataklı da deprem bölgesindeki vatandaşlara "Deprem bölgelerinde trafik yoğunluğu oluşturmayın uyarısı yaptı.


15.53: İzmir'de 6.6 büyüklüğünde depremin ardından deniz çekildi. Deniz suyunun çekildiği noktalar kameralara yansıdı. Bazı noktalarda ise deniz yerleşim yerlerine doğru taştı.

15.45: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "20'ye yakın binada yıkım ihbarı var." dedi.

15.43: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan ilk açıklama: Enkaz altında kalanlar var. Tüm ekiplerimizi seferber etti. Çöken binalarda kurtarma çalışmaları başladı.

15.38: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA:

İzmir'de meydana gelen #deprem'den etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Devletimizin tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik.


15.37: Bornova Belediye Başkanı, Mustafa İduğ, 'Bina yıkımıyla ilgili bir sorunumuz yok. Sadece bir binada çatlak var. Bornova tarım bölgesi olan ova bölgesi olan bir alandır. O yüzden bir problem yaşadık. Bornova'da her şey yolunda' dedi.

15.36: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ege Denizi'nde meydana gelen deprem nedeniyle Batman'daki programını iptal edip, deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

15.34: EMSC Ege'deki depremin 20 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

15.29: Soylu: Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı'da 6 bina yıkılma ihbarı geldi Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla'da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir Geçmiş olsun

15.25: ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) depremin Ege Denizi'nde meydana geldiğini bildirirken büyüklüğünü 7.0 olarak duyurdu.

15.24: EMSC depremin büyüklüğünü 6.9 olarak duyurdu.

15.24: İzmir'in Bayraklı ilçesinde deprem nedeniyle çöken bir binada arama kurtarma çalışması başlatıldı.


İZMİR'DE YIKILAN BİNALAR VAR!

15.21: Deprem, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir'de bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binada da hasar oluştuğu belirtildi. Buca ve Bayraklı'da bazı binalar yıkıldı.

15.18: AFAD bölgede 4.8 büyüklüğünde iki depremin daha meydana geldiğini açıkladı.

15.13: AFAD Ege Denizi'nde 4.1 ve 4.2 büyüklüğünde artçı bir depremin daha gerçekleştiğini duyurdu.

15.12: Seferihisar Belediye başkanı İsmail Yetişkin, "Şu an için herhangi bir olumsuz açıklama gelmedi. Herkes telaştan dışarıda" dedi.15.09: İzmir Valisi Köşger: "Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız.

15.08: Uzmanlar Ege'de 6.8 büyüklüğünde depremle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK yayınına bağlanan Prof. Dr. Süleyman Pampal açıklamasında, 'Batı Anadolu güneyden kuzeye normal faylardan oluşan bir bölgedir. Yıkıcı bir deprem. Karada olsa daha şiddetli hissedilecek. Bu deprem geniş bir alanda' dedi.

15.05: İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA:

AFAD verilerine göre; saat 14.51'de merkez üssü Ege Denizi- Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde #deprem meydana gelmiştir. İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir'e geçmiş olsun.

Kandilli Rasathanesi'den yapılan açıklamada ise depremin büyüklüğü 6.8 kilometre olarak ölçüldü.

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem, Trakya'da da hissedildiİzmir Seferihisar'da meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası tsunami de oluştuSON DAKİKA: İzmir'deki depremde vatandaşların kaçış anı kamerada
İzmir depremi ile ilgili son dakika açıklamaları! Canlı yayında vatandaşlara çok net uyarı
Son dakika haberi; İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Binali Yıldırım ve Bakanlar Bekir Pakdemirli, Abdülhamit Gül ve Murat Kurum son gelişmeleri paylaştı. Bakan Pakdemirli, vatandaşlardan depremde hasar gören bölgelerde ses çıkarılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….