hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Ermenistan çocukları asker saflarına katıyor

Son dakika haberi... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı video ile Azerbaycan karşısında aciz duruma düşen Ermenistan'ın cephede çocuk askerleri kullandığını belirtti. Haciyev, 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi..

Ermenistan çocukları asker saflarına katıyor
Ermenistan çocukları asker saflarına katıyor Admin
Bu içerik 128 kez okundu.
Advert

Ermenistan çocukları asker saflarına katıyor
Giriş Tarihi: 24.10.2020  17:50 Son Güncelleme: 25.10.2020  08:20
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hajiyev sosyal medya hesabından Ermenistan'ın çocukları asker saflarına kattığına dair video paylaşımı yaptı

 

Hajiyev Ermenistan'ın çocuk asker alımının soruşturulması gerektiğini ve 15 yaş altı kişilerin uluslararası kanunlarca yasaklandığı ve bunun savaş suçu olarak kabul edildiğini ifade etti.
Ermenistan çocukları asker saflarına katıyor

'ın Dışişleri Bakanı'na CNN 'den soğuk duş: Sizin politikanız bu mudur?
Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!

Giriş Tarihi: 24.10.2020  17:50 Son Güncelleme: 25.10.2020  08:20

'ın , CNN'e verdiği röportajda zor anlar yaşadı. Gazeteci Kristin Amanpour’un   Güvenlik Konseyi kararları ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın ırkçı söylemlerini hatırlatması üzerine Mnatsakanyan söyleyecek bir şey bulamadı.

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN 'den soğuk duş: Sizin politikanız bu mudur?

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e konuştu. Gazeteci Kristin Amanpour'un sorularını yanıtlayan Mnatsakanyan, zor anlar yaşadı. Ateşkesi defalarca ihlal eden Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı, görüşme sırasında ülkesinin saldırganlığını haklı çıkarmak için çabaladı. Ancak gazeteci Kristin Amanpour, Mnatsakanyan'a işgalci güçlerin Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesi çağrısında bulunan 4 BM Güvenlik Konseyi kararını defalarca hatırlattı. Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası olarak işgal altındaki Azerbaycan, Dağlık Karabağ ve komşu topraklardan Ermeni kuvvetlerinin derhal geri çekilmesini ve Azerbaycan halkının evlerine dönme hakkını tanıyan BM Genel Kurulu'nun 2008 tarihli kararını hatırlattı. Mnatsakanyan, sunucunun bu sözleri karşısında söyleyecek bir şey bulamadı.


Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan

"SİZİN POLİTİKANIZ BU MUDUR?"
Karabağ'ın bağımsız bir bölge olduğunu iddia eden Mnatsakanyan, Ermenistan'ın bunu savunduğu ifade etti. Gazeteci Amanpour, Mnatsakanyan'a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın milliyetçi ve "Karabağ Ermenistan'dır" gibi kışkırtıcı açıklamalarını sorarak, 'Sayın Dışişleri Bakanı sizin politikanız bu mudur?' dedi.

Son dakika: Azerbaycan ordusu duyurdu! Bir savaş uçağı daha düşürüldü... İşte Azerbaycan-Ermenistan geriliminde son durum...Azerbaycan duyurdu: Ordusu büyük zayiata uğrayan işgalci Ermenistan cepheye çocukları sürdü
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı video ile Ermenistan’ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerleri kullandığını belirtti. Haciyev, 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi.

Ermenistan cepheye çocukları sürdü!

Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan bir skandala daha imza attı.


HACİYEV DUYURDU
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden, Ermenistan'ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerler kullandığını gösteren bir video paylaştı."BU BİR SAVAŞ SUÇU"
Haciyev, "Bu görüntü Ermenistan'ın çocuk askerleri kullandığını gösteriyor. Araştırılması gerekiyor. 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi.

Günün gazete manşetleri

Son dakika: Azerbaycan, Ermenistan'a ait savaş uçağını düşürdü!
Trump'ın 'İyi ilerleme var' sözlerine Rusya anında yanıt verdi, ABD liderinin hangi ilerlemeden bahsettiğinin bilinmediğini söyledi. Cephe hattında ise verilen bir fotoğraf Ermenistan'ın durumunu net şekilde gösterdi. Azerbaycan bugün Ermenistan'a ait bir savaş uçağını düşürdü.

1
ABD ve Rusya'nın birbirine girmesinin ardından Dağlık Karabağ savaşı kaldığı yerden devam ediyor, cephe hattına düşen roketlerle yeryüzü titriyor.
2Gece yarısı Ağdere, Hocavend, Fuzuli, Hadrut ve Gubadlı çevresindeki şiddetli çatışmalar sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü, Ermenistan ordusu bir kez daha şehirlere saldırıya geçti.

3Yerel kaynaklar Goranboy, Neftalan, Terter ve Berde şehirlerine Ermenistan güçlerinin bugün içinde arka arkaya füzeler ateşlediğini bildiriyor.
4Reuters haber ajansı foto muhabiri Ümit Bektaş, Terter semalarında uçan askeri helikopterlerin fotoğraflarını dünyaya servis etti.

 

5Terter'e bağlı Kebirli Köyü'ndeki bir eve isabet eden füze, 16 yaşındaki Orhan İsmayılzade'nin hayatını kaybetmesine yol açtı.
617 Ekim'de Gence'deki füze saldırısında enkaz altından sağ kurtarılan 13 yaşındaki Rus vatandaşı Artur Mayakov ise, bugün tedavi gördüğü hastanede can verdi.

 

7Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, 'yakışıklı ve yaşam sevgisiyle dolu' çocuk kurbanın Ortodoks kurallarına uygun defnedileceğini açıkladı.
8Bu sabah Ermenistan'a bir kamikaze drone'nun düşürüldüğünü duyuran Azerbaycan Savunma Bakanlığı, öğle saatlerinde Laçın ve Gubadlı çevresinde şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi.
​​​​

9Ermenistan güçleri top ve roket atışlarıyla Laçın koridorunu savunmaya çalışıyor. Söz konusu koridor, savaşın kaderini belirleyecek.
10Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan, dün Laçın'ı ziyaret edip objektiflere poz verdi. Bu ziyaret Erivan yönetiminin Laçın'ı kaybetmemek için her şeyi yapacağı şeklinde yorumlanıyor.

11Bugüne kadar 130'dan fazla şehir, kasaba ve köyü işgalden kurtaran, İran sınırında kontrolü sağlayan Azerbaycan ordusunun ilerleyişiyle, bölgedeki harita da değişti. Gittikçe köşeye sıkışan Ermenistan, işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ'dan 90 bin insanın ayrıldığını açıkladı.
12Amerikan Associated Press (AP) ajansı, işgal altındaki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'den 'ABD'nin çabalarına rağmen savaş devam ediyor' başlıklı bir haber geçti.

13Rusya'nın 27 Eylül'den bu yana ilan ettiği iki ateşkesin de başarısız olduğunu belirten AP, bugün cephe hattında bir kez daha bombaların patladığını bildiriyor.
14Öğle saatlerinde ise Azerbaycan ordusu Gubadlı yakınlarında bir Ermenistan savaş uçağının vurularak düşürüldüğünü duyurdu.
​​​

15Azerbaycan ve Ermenistan'da tüm gözler dün Washington'da gerçekleşen buluşmaya çevrilmişti. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile ayrı ayrı görüştü.
16Yazılı bir açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Morgan Ortagus, Washington'ın taraflardan silahların susmasını istediğini aktardı. Pompeo, sorunun 'güç kullanımı ya da tehdidi olmadan, toprak bütünlüğü ve halkların eşit hakları ve kendi kaderini tayini' temelinde çözümünden yana olduğunu ifade etti.

17Seçimde ABD'deki Ermenilerin oyunu hedefleyen ABD Başkanı Donald Trump ise, her zamanki tarzını yansıtan ve sürpriz olmayan bir açıklamaya imza attı.
18Trump, "Ermenistan'la çalışıyoruz, onlarla çok iyi ilişkilerimiz var. Çok iyi insanlar. İnanılmaz insanlar. Bana kalırsa görüşmelerde iyi ilerleme sağlanıyor. Neler olacağını göreceğiz. ABD'de yaşayan Ermenistan kökenli çok sayıda kişi var. Harika insanlar. Onlara yardım edeceğiz" dedi.
​​​​​

19ABD Başkanı, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle görüşüp görüşmediği sorusuna, "Konuşmak istemiyorum" yanıtını verdi. Washington'da yaşayan Ermeniler ise, ellerinde pankart ve bayraklarla gösteri yaptı.
20Trump'ın sözleri anında Rusya'da karşılık buldu, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov ABD liderinin hangi ilerlemeden bahsettiğini bilmediklerini söyledi.
​​​​​​

21Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Washington'daki randevu için önceki gün "Umarım, Amerikalı ortaklarımız da uzlaşı sağlama noktasında bizimle uyum içinde hareket ederler" ifadesini kullanmıştı.
22İşgal altındaki Dağlık Karabağ'ın hiç kimse tarafından tanınmayan lideri Arayit Harutyunyan, Facebook hesabında cephede çekilmiş fotoğrafları yayınlamasının üzerinden bir gün geçmeden bu kez Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yalvardı. Putin'e açık mektup yazan Harutyunyan, askeri operasyonları durdurmak ve siyasi süreci yeniden başlatmak için mümkün olan her şeyi yapmasını istedi.

2310 Ekim'deki ilk ateşkesi bizzat açıklayan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ'daki ateşkesi gözlemlemek için Rus askeri birliklerinin yerleştirilebileceğini belirtmişti.
24Azerbaycan lideri İlham Aliyev ise, Moskova'nın teklifine ilk kez yanıt verdi. Aliyev, Dağlık Karabağ'a barış gücü konuşlandırılmasına karşı olmadıklarını ancak kendi şartlarını sunacaklarını söyledi. Azerbaycan lideri ayrıca, işgal altındaki bölgede yaşayan Ermenilerin kültürel özerklik sahibi olabileceğini de belirtti.

25Dağlık Karabağ'daki çatışmalar 27 Eylül Pazar günü sabah saatlerinde Ermenistan'ın ateşkes ihlaliyle başladı. Dağlık Karabağ, Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası toplum tarafından Azerbaycan'ın bir parçası olarak tanınıyor. Ancak Azerbaycan'ın topraklarının yaklaşık yüzde 20'sine denk gelen Dağlık Karabağ ve civarındaki bazı bölgeler, 1990'ların başından bu yana Ermenistan işgali altında bulunuyor. Bölgede 1991 yılında 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti' ilan edildi. Ancak burayı uluslararası alanda Ermenistan dahil hiçbir ülke tanımış değil.
26Güney Kafkasya’da 4 bin 400 kilometrekarelik bir alanı kapsayan Dağlık Karabağ (Yukarı Karabağ), Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki en büyük sorun olarak yıllardır çözüm bekliyor. Peki, ikisi de eski Sovyetler Birliği ülkesi olan Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ sorununun tarihçesi ne? 'Dağlık Karabağ' bölgesinin kelime kökeni birkaç farklı dilin karışımından oluşuyor. İsminin içinde bulunan birkaç dil bile, bölgenin tarih boyunca farklı kültürler arasındaki geçişkenliğe nasıl maruz kaldığını başlıbaşına gösterir nitelikte.

27İngilizcesi Nagorny (ya da Nagorno) Karabakh. 'Nagorny' kelimesi Rusçada 'dağlık' (нагорный), anlamına geliyor. Azerbaycancada da, tıpkı Türkçe'deki gibi 'dağlık' anlamına gelen 'dağlıq' ya da 'yukarı' anlamına gelen 'yuxarı' kelimeleri ile anılıyor. Karabağ ise, Türkçe ve Farsçada ortak bir kelime olup, 'siyah bahçe' demek.
28Azerbaycan ve Ermenistan’ın 1922’de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ne katılmasıyla Dağlık Karabağ, kabullenilmiş görünen, ancak Ermeniler tarafından benimsenmeyen bir yapıya evrildi. 1923’te Azerbaycan Cumhuriyeti’ne bağlı otonom bölge statüsü verilen Dağlık Karabağ'da, bölgede yaşayan etnik Ermenilerin, Azerbaycan yönetiminden duydukları rahatsızlığı zaman zaman gündeme getirmelerine rağmen, Sovyet sisteminin durma noktasına geldiği 1980’lerin sonuna kadar statüko korundu.

29Sovyetler Birliği’nin son lideri Mihail Gorbaçov’un tıkanan sistemin önünü açmak için 1985’te başlattığı açıklık (glasnost) ve yeniden yapılanma (perestroika) süreciyle beraber, Kafkasya’nın bütün sorunlu alanları gibi Dağlık Karabağ da gün ışığına çıktı. Sovyet yönetiminin her geçen gün zayıflayan otoritesini değerlendiren Dağlık Karabağ Otonom Yönetimi, 1988’de Ermenistan Cumhuriyeti’ne bağlanmayı talep etti. Bu talep karşılık bulmazken Azerbaycan ile Ermenistan’ın 1991’de bağımsızlıklarını ilan etmelerinin akabinde Dağlık Karabağ Ermenilerinin ayrılma girişimleri de yoğunlaştı.
30Bu dönemde Karabağ'daki Azeri nüfusu zorunlu göçler nedeniyle yüzde 20'ye kadar düşmüştü. 10 Aralık 1991’de yapılan ve bölgede kalan Azerilerin boykot ettiği referandumda Ermeniler, Azerbaycan’dan ayrılmak için oy kullandı. Referandumun ardından Dağlık Karabağ’ın bağımsızlığı ilan edildi, ancak bu girişim uluslararası toplumda karşılık bulmadı. Ermenistan ordusunun desteklediği Dağlık Karabağ Ermenileri ile bölgede yaşayan Azeriler arasındaki gerilim, bağımsızlık ilanıyla gittikçe yükseldi. Çıkan çatışmalar, 1992’de Ermenistan ordusu ve Dağlık Karabağlı Ermeniler ile Azerbaycan ordusu arasında sıcak savaşa dönüştü.
​​

31Dağlık Karabağlı Ermeniler, savaş sonunda bölgenin tümünün kontrolünü ele geçirdikleri gibi komşu yedi bölgeyi (rayon) de işgal ettiler. Böylelikle Dağlık Karabağ ile Azerbaycan'ın doğrudan temas noktaları oldukça sınırlandı. Dağlık Karabağ sorunu akademik çevrelerde yıllardır 'donmuş çatışma' olarak nitelendiriliyordu. Aralıklarla devam eden çözüm müzakerelerine rağmen hem Dağlık Karabağ-Azerbaycan temas hattında hem de Azerbaycan-Ermenistan sınırında, karşılıklı ateşkes ihlalleri sık sık tekrarlanıyor. 2014'ün Ağustos ayında 20 yılın en kanlı çatışmaları yaşandı. Dağlık Karabağ sınırında iki gün süren çatışmalarda 13 Azerbaycan askeri yaşamını yitirdi. Ermenistan Savunma Bakanlığı da 20 askerinin öldüğünü açıkladı.
32Yarım milyon mülteci Azerbaycan ve Ermenistan'a sığındı, yaklaşık bir milyon insan zorla yer değiştirmek zorunda kaldı. Dağlık Karabağ çatışmaları başlamadan önce varolan bazı kasaba ve köyler tamamen terk edildi ve harabeye döndü. Azerbaycan topraklarının yüzde 14’ünden fazlası halen işgal altında. Azeriler bölgenin tarihsel olarak kendi kontrolünde olduğunu ve dolayısıyla kendilerine ait olduğunu söylüyor; Ermeniler ise bölgede hep Ermenilerin yaşadığını ve Azeri yönetiminin gayrimeşru olduğunu savunuyor.

33İç mesele olarak görüldüğünden dış müdahale konusunda diğer devletler gönülsüz davrandı. İhtilaf, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanması dolayısıyla 1992’den itibaren devletlerarası bir hale büründü. Azerbaycan’da savunma harcamaları 2003’ten bu yana her yıl yaklaşık yüzde 50 oranında arttı. 2012’de savunma harcamaları, Azerbaycan’ın toplam kamu harcamalarının beşte birini oluşturur hale geldi. Ermenistan da Rusya’nın yardımıyla cephaneliğini genişletti.
34Tam sayılar net olarak bilinmemekle beraber, küçük yerleşimler ile Laçin ve Kelbecer’in nüfusunun toplamda yaklaşık 14 bin kişi olduğu sanılıyor. AGİT Minsk Grubu eş başkanlarına göre 2005 yılından bu yana nüfusta belirgin bir artış yok. Bölgeye yerleşen etnik Ermeniler altyapıya, ekonomik faaliyetlere ve kamu hizmetlerine kısıtlı bir erişime sahip. Birçoğunun kimlik belgeleri de eksik.

35Sorunun en zayıf yeri 175 kilometre uzunluğundaki temas hattı. Mayın tarlalarıyla dolu bu hat, Birinci Dünya Savaşı siperlerini andırıyor. Temas hattına Ermeni tarafından 30 bin, Azerbaycan tarafından ise bu sayıdan biraz daha fazla asker konuşlandırılmış durumda. AGİT Minsk Grubu aracılığıyla yürütülen müzakereler zorlu geçiyor; zira liderler uzlaşıya yaklaşsa da ülkelerinde kamuoyunun isteklerini karşılayamama endişesiyle geri adım atıyor. Dağlık Karabağ Azerileri ve Ermenileri sürece etki edemiyor. Ermenistan ve Azerbaycan kamuoyunun süreç üzerinde, bölgenin yerlilerinden daha çok etkisi var.
36Minsk Grubu eş başkanlarının sözcüsü ya da medya sekreteri yok. Bu nedenle de görüşmeler medyada az yer alıyor. Rusya, önceden Ermenistan’a yakın bir pozisyon almışken, artık Azerbaycan’a ve Ermenistan’a eşit uzaklıkta durmayı tercih ediyor. Bu strateji Ağustos 2008’de Gürcistan’la yaşanan savaşın ardından güçlendi. Stratejik öncelik Gürcistan’ın tecrit edilmesi haline dönüştü. Dağlık Karabağ Sorunu ABD için, Orta Doğu’daki çatışmalardan daha az öneme sahip. Kongre’deki Ermeni lobisi, Hazar Denizi Havzası enerji güvenliği, ‘terörle mücadele’ ve Afganistan’a uçuşlarda Azerbaycan hava sahasını kullanabilmesi ABD için öncelikli konular.

Son dakika... Savaş uçağı vuruldu!
Azerbaycan karşısında aciz duruma düşen Ermenistan cepheye çocukları sürdü!
Son dakika haberi... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev,  hesabı Twitter üzerinden paylaştığı video ile Azerbaycan karşısında aciz duruma düşen 'ın cephede çocuk askerleri kullandığını belirtti. Haciyev, 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi.

Azerbaycan karşısında aciz duruma düşen Ermenistan cepheye çocukları sürdü!

Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan bir skandala daha imza attı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden, Ermenistan'ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerler kullandığını gösteren bir video paylaştı.

Haciyev, "Bu görüntü Ermenistan'ın çocuk askerleri kullandığını gösteriyor. Araştırılması gerekiyor. 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi.

Azerbaycan karşısında aciz duruma düşen Ermenistan cepheye çocukları sürdü!AZERBAYCAN KARŞISINDA ACİZ DURUMA DÜŞEN ERMENİSTAN CEPHEYE ÇOCUKLARI SÜRDÜ!

"BU BİR SAVAŞ SUÇU"
Haciyev, "Bu görüntü Ermenistan'ın çocuk askerleri kullandığını gösteriyor. Araştırılması gerekiyor. 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır" dedi.

İşte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev'in o paylaşımı;
Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!
Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e verdiği röportajda zor anlar yaşadı. Gazeteci Kristin Amanpour’un BM Güvenlik Konseyi kararları ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın ırkçı söylemlerini hatırlatması üzerine Mnatsakanyan söyleyecek bir şey bulamadı.

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e konuştu. Gazeteci Kristin Amanpour’un sorularını yanıtlayan Mnatsakanyan, zor anlar yaşadı. Ateşkesi defalarca ihlal eden Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı, görüşme sırasında ülkesinin saldırganlığını haklı çıkarmak için çabaladı. Ancak gazeteci Kristin Amanpour, Mnatsakanyan'a işgalci güçlerin Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesi çağrısında bulunan 4 BM Güvenlik Konseyi kararını defalarca hatırlattı.
Azerbaycan duyurdu: Ordusu büyük zayiata uğrayan işgalci Ermenistan cepheye çocukları sürdü.

Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası olarak işgal altındaki Azerbaycan, Dağlık Karabağ ve komşu topraklardan Ermeni kuvvetlerinin derhal geri çekilmesini ve Azerbaycan halkının evlerine dönme hakkını tanıyan BM Genel Kurulu'nun 2008 tarihli kararını hatırlattı. Mnatsakanyan, sunucunun bu sözleri karşısında söyleyecek bir şey bulamadı.

Karabağ'ın bağımsız bir bölge olduğunu iddia eden Mnatsakanyan, Ermenistan'ın bunu savunduğu ifade etti. Gazeteci Amanpour, Mnatsakanyan'a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın milliyetçi ve "Karabağ Ermenistan'dır" gibi kışkırtıcı açıklamalarını sorarak, 'Sayın Dışişleri Bakanı sizin politikanız bu mudur?' dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….