hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Son dakika haberi Ermenistan'dan büyük rezillik! Dağlık Karabağ'da camileri ahıra çevirmişler.

Ermenistan'ın işgal ettiği Zengilan'da tarihi bir camiyi domuz ahırına çevirdiği ortaya çıktı*Azerbaycanlı spikerden sevinç gözyaşları: 15 yıldır bu haberi vermeyi bekliyordum!*Almanya’da şoke eden son dakika gelişmesi! Whatsapp yazışmalarını okuyacaklar*FETÖ firarisi Hakan Şükür'e şok! Babası için 15 yıla kadar hapis cezası istendi*Provokatif Youtuber Arif Kocabıyık CHP'nin bankamatikçisi çıktı!*Markar Esayan'a veda! Başkan Erdoğan patrikhanedeki cenaze törenine katıldı*

Son dakika haberi Ermenistan'dan büyük rezillik! Dağlık Karabağ'da camileri ahıra çevirmişler.
Son dakika haberi Ermenistan'dan büyük rezillik! Dağlık Karabağ'da camileri ahıra çevirmişler. Admin
Bu içerik 59 kez okundu.
Reklam

 'lara bu ismi verdi! İşgalci 'a çok net mesaj...
 haberi:  ordusu,  askerlerini bozguna uğratarak ilerleyişini sürdürüyor. Karabağ her gün özgürlüğüne bir adım daha yaklaşıyor. Şu ana kadar 121 köy işgalden kurtarılırken, tarihi başarıda Türk 'larının etkisi büyük. Dünyanın büyük övgüsünü kazanan Türk SİHA'larını etkin şekilde kullanan Azerbaycan, bunun yanı sıra lisanslı üretim kamikaze 'ları da kullanıyor. Azeri ordusu, kamikaze İHA'lara dikkat çeken bir isim de verdi. O isim, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in sözlerini hatırlattı...
Giriş Tarihi: 22.10.2020  11:25 Son Güncelleme: 22.10.2020  13:01

Son dakika: Azerbaycan İHA'lara bu ismi verdi! İşgalci Ermenistan'a çok net mesaj...

Azerbaycan, Dağlık Karabağ'ı özgürlüğüne kavuşturmak, 30 yıllık hasreti dindirmek için akınlarını sürdürüyor. Ermenistan'ın 27 Eylül'de alçakça sivilleri hedef alan saldırısı sonrası Cumhurbaşkanı Aliyev'in talimatı ile harekete geçen Azerbaycan ordusu şu ana kadar 121 köyü ele geçirdi. Binlerce Ermeni askerini etkisiz hale getiren Azerbaycan, milyon dolarlık Ermenistan savaş teçhizatlarını da yok etti.

ERMENİSTAN'I SAHADAN SİLDİ

Azerbaycan ordusu Ermenistan'ı sahadan sildi. Ermenistan hiçbir şekilde varlık gösteremezken, sivilleri hedef alarak ayakta kalmaya çalıştı. Azerbaycan tuzağa düşmezken, Ermenistan'a sahada karşılık verdi. Birçok kritik mevziyi süpüren Azerbaycan ordusu karşısında Ermenistan askerleri cepheleri terk etti.

SİHA'LARIN KATKISI ÇOK BÜYÜK

Azerbaycan'ın başarısında hiç kuşkusuz ki yeni nesil SİHA'ların katkısı büyük oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Savunma Bakanlığı bunu sık sık dile getirdi. Azerbaycan SİHA'ların yanı sıra, lisanslı olarak ürettiği Kamikaze İHA'ları da kullanıyor.

KAMİKAZE İHA'LARA BU İSMİ VERDİLER

Kamikaze İHA'lara Azerbaycan dikkat çeken bir isim verdi. Yayınlanan fotoğraflarda İHA'ların kanatlarında 'İT KOVAN' yazdığı görüldü. O isim Aliyev'in sözlerini akıllara getirdi.

"ORDUMUZ, İŞGALCİ ERMENİLERİ İTİ KOVAR GİBİ KOVUYOR"

Aliyev, "Biz gösterdik kim kimdir. Ordumuz işgalci Ermenileri, iti kovar gibi kovuyor. Sen kimsin bize şart koyuyorsun? Şimdi koy, görelim bakalım." ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika: Ermeni taburu darmadağın edildi! Azerbaycan Ermenistan cephe hattında son durum

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Karabağ'a barış gücü yerleştirilmesine karşı değiliz
Son dakika haberi... Azerbaycan Cumhurbaşkanı , "Karabağ'a barış gücü yerleştirilmesine karşı değiliz." ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 22.10.2020  13:48Güncelleme Tarihi: 22.10.2020  13:58

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Karabağ'a barış gücü yerleştirilmesine karşı değiliz

Son dakika haberi... Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Karabağ'a barış gücü yerleştirilmesine karşı değiliz." ifadelerini kullandı.
Son dakika haberi 'dan büyük rezillik! 'da camileri ahıra çevirmişler

 ordusu,Ermenilerin işgal ettiği topraklarını bir bir geri alıyor. Edinilen son dakika habere göre; İşgalden kurtarılan Zengilan kentinde 'ın camilere verdikleri zarar görüntülendi. Azerbaycan askerleri, Zengilan'da tarihi bir caminin domuz ahırına çevirildiği görüntülere "Alçakların yaptığına bakın" diyerek tepki gösterdi.İHA
Giriş Tarihi: 22.10.2020  13:12Son Güncelleme: 22.10.2020  13:26

Son dakika haberi  Ermenistan'dan büyük rezillik! Dağlık Karabağ'da camileri ahıra çevirmişler

Ermenistan işgalinden kurtarılan Zengilan'da tarihi bir caminin Ermeni askerleri tarafından domuz ahırına çevrildiği ortaya çıktı.

Ermenistan'ın işgal ettiği Zengilan'da tarihi bir camiyi domuz ahırına çevirdiği ortaya çıktı

CAMİYİ AHIRA ÇEVİRMİŞLER

Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını geri almak için başlattığı operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor. Azerbaycan askerleri, işgalden kurtarılan Zengilan kentinde Ermenistan'ın tarihi bir camiye verdiği zararı görüntüledi.

"ALÇAKLARIN YAPTIĞINA BAKIN"

27 sene sonra kurtarılan Zengilan'da tarihi caminin domuz ahırına çevrildiği görüldü. Azerbaycan askeri camiye verilen zararı gözler önüne sererek, "Alçakların yaptığına bakın" diyerek tepki gösterdi. Hızla sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından Azerbaycan'ın tarihine verilen zarar eleştirilerin hedefi oldu.

Son dakika: Ermeniler tarihi camiyi ahır olarak kullanmış!
Son dakika haberine göre;  ile  arasındaki çatışmalar devam ederken, Azerbaycan ordusuna bağlı askerler, 27 yıl sonra işgalden kurtarılan Zengilan şehrinde tarihi bir caminin yıllarca domuz ahırı olarak kullanıldığını tespit etti.
Giriş Tarihi: 22.10.2020  13:22
Son dakika: Ermeniler tarihi camiyi ahır olarak kullanmış!

Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerine saldırmaya başlamasından sonra çıkan çatışmalar yaklaşık olarak 1 aydır devam ediyor. Azerbaycan ordusunun ilerleyişini durdurmayan Ermeni askerleri birer birer cepheleri terk ederken, Azerbaycan, uzun yıllardır işgal altında olan birçok toprağını kurtardı. Son kurtarılan yerlerden biri de Zengilan oldu.

Son dakika: Ermeniler tarihi camiyi ahır olarak kullanmış!

TARİHİ CAMİ DOMUZ AHIRINA ÇEVRİLMİŞ

Azerbaycan askerleri, işgalden kurtarılan Zengilan kentinde Ermenistan'ın tarihi bir camiye verdiği zararı görüntüledi. 27 sene sonra kurtarılan Zengilan'da tarihi caminin domuz ahırına çevrildiği görüldü.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Son dakika: Ermeniler tarihi camiyi ahır olarak kullanmış!

"ALÇAKLARIN YAPTIĞINA BAKIN"

Azerbaycan askeri camiye verilen zararı gözler önüne sererek, "Alçakların yaptığına bakın" diyerek tepki gösterdi. Hızla sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından Müslümanların dinine ve Azerbaycan'ın tarihine verilen zarar eleştirilerin hedefi oldu.

Son dakika haberi | Azerbaycan cephedeki son durumu duyurdu! Kurmay başkanı öldü, Ermeni askerler mevziden kaçıyor

lı spikerden sevinç gözyaşları: 15 yıldır bu haberi vermeyi bekliym!
’ın alçak saldırılarına misliyle karşılık veren , yıllardır işgal altında olan topraklarını tek tek alıyor. Birçok toprağını kurtaran Azerbaycan’da sevinç gözyaşları eksik olmuyor. Gelen son dakika haberine göre, Azerbaycan’da TV spikeri olan , memleketi 'ın Ermeni işgalinden kurtuluş haberini gözyaşları içerisinde duyurdu. Mövsümova, bu haberi vermeyi 15 yıldır beklediğini söyledi.

Azerbaycanlı spikerden sevinç gözyaşlarıSon dakika gelen haberde işgalci Ermeni güçleri tarafından el konulan  toprakları, Azerbaycan'ın güçlü su sayesinde kurtarılmaya devam ediyor.

Azerbaycan ordusu, 'ın işgal altında tuttuğu toprakları için mücadelesini sürdürürken cepheden sevinçli haberler de geliyor.

Azerbaycan, son olarak  kentini de Ermenistan işgalinden kurtardığını son dakika olarak duyurdu.

SEVİNÇLİ HABERİ, AĞLAYARAK SUNDU
ARB24 isimli Azerbaycan kanalında spikerlik yapan , Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini verirken göz yaşlarına hakim olamadı.

"15 YILDIR BU HABERİ SESLENDİRME ARZUSUYLA YAŞADIM"
Sunucu Mövsümova, memleketinin bugün işgalden kurtarılan Zengilan olduğunu ifade ederek, "Bir Zengilan'lı olarak 27 yıldır bu haberi gözlüyorduk. 15 yıldır bu haberi seslendirme arzusuyla yaşadım." dedi.

Komutanlar ölünce Ermenistan askerleri mevziden kaçıp savaşmayı reddettiErmenistan, Azerbaycan'ın 3 kentine balistik füzeyle saldırdıSon dakika: Ermenistan ordusu çekiliyor! Şuşa alınırsa Dağlık Karabağ da alınır!Türkiye'den Ermenistan'a uyarı: "İşgal ettiğin Azerbaycan topraklarını terk et"

’da şoke eden son dakika gelişmesi! Whatsapp yazışmalarını okuyacaklar

Dünya Alman hükümeti ve istihbaratının attığı son dakika adımını konuşuyor. Tartışmalı karar Alman hükümeti tarafından alındı ve buna göre artık Alman istihbaratı kendisine verilen yetki ile şifreli Whatsapp yazışmaları başta olmak üzere birçok kişisel veriyi okuyabilecek. Avrupa’da insan hakları savunucularını ayaklandıran kararın geri alınması düşünülmüyor. İşte çarpıcı son dakika gelişmenin ayrıntıları…

Giriş Tarihi: 21.10.2020  15:50Son Güncelleme: 21.10.2020  15:57

Almanya’da şoke eden son dakika gelişmesi! Whatsapp yazışmalarını okuyacaklar

Alman hükümeti aldığı son dakika kararıyla şifreli kişisel verileri de içeren whatsapp yazışmaları başta olmak üzere sosyal platformlar, bireysel telefon uygulamaları gibi birçok alanda istihbarat faaliyeti kapsamında takibin gerçekleştirilmesine onay verdi. Avrupa'da haberi alan insan hakları savunucuları ayaklansa da konuyla ilgili bir geri adım haberi gelmedi.

Hükümet sözcüsü Yardımcısı Ulrike Demmer tarafından yapılan resmi açıklamada Alman İçişleri Bakanlığının en yaygın yazışma programı olan ve uçtan uca şifreleme tekniği ile mahrem hale getirilen Whatsapp yazışmaları başta olmak üzere sayısız yazışma programında insanların görüşmeleri takip edilecek ve bu yasal istihbarat faaliyetleri içerisinde yer alacak.

İşte çarpıcı kararın ayrıntıları;

SON DAKİKA HÜKÜMET ELİYLE WHATSAPP MAHREMİYETİ KALDIRILDI!

Almanya hükümetinde İçişleri Bakanlığı talimatıyla, istihbarat kurumlarına WhatsApp ve benzeri şifreli yazışma programlarında sınırsız okuma imkanı getirildiği resmen duyuruldu.

BAKANLAR KURULU RESMEN KABUL ETTİ!

Hükümet Sözcü Yardımcısı Demmer, Berlin'de yaptığı açıklamada bu son dakika haberini açıklarken Almanya İçişleri Bakanlığının, WhatsApp, Telegram ve diğer birçok kişisel mesajlaşma uygulamasının uçtan uca şifreli yazışmalarının Alman istihbarat kurumları tarafından okunabilmesine olanak tanıyan tasarının, Bakanlar Kurulu tarafından resmen kabul edildiğini açıkladı.

Habere göre Almanya'da yurt içi istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) ile dış istihbarattan sorumlu Federal İstihbarat Servisi (BND) ve Alman Askeri İstihbarat Servisi (MAD), Whatsapp gibi birçok uygulama üzerinden şifreli mesajlaşmaları okuyup takip edebilecek.

MAHKEME KARARI KOŞULU VAR AMA…

Federal Meclis'te de kabul edilmesi beklenen tasarının yasalaşmasının ardından yürürlüğe girecek tartışmalı uygulama için mahkeme kararı koşulu aranacak olsa da bunun danışıklı dövüşe dönüşme ihtimali üzerinde tartışmalar sürüyor.

Bireysel yazışma programları kişisel verilerin korunmasına ilişkin çok önemli anlaşmalarla korunurken Almanya'da alınan karar tartışmaları beraberinde getirdi.

YURT DIŞI İSTİHBARATINA DA YETKİ VERDİLER!

Düzenlemeye karşı çıkan uzmanlar Alman istihbarat birimlerine verilen yetki alanı içerisinde Whatsapp ve diğer yazışma programlarını izleme özgürlüğünün yurt dışı için de verilmiş olmasının ise uluslararası bir tartışma konusuna ve güvenlik tehdidine dönüşeceğini söylüyor.

Son dakika haberleri: ABD seçime giderken Donald Trump ve Joe Biden yarışında kurallar değişti!
Son dakika: FETÖ firarisi Hakan Şükür'e şok! Babası için 15 yıla kadar hapis cezası istendi
Son dakika haberine gö re  üyeliği nedeniyle firari durumda olan eski futbolcu 'ün babası c'ün yargılandığı davada Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma planlandığı gibi gerçekleşti. Son duruşmadan alınan bilgiye göre Hakan Şükür'ün babası 'ün 15 yıla kadar hapsi istendi. İşte davadan yeni gelişmeler...

Giriş Tarihi: 22.10.2020  12:23 Güncelleme Tarihi: 22.10.2020  12:35
Son dakika: FETÖ firarisi Hakan Şükür'e şok! Babası için 15 yıla kadar hapis cezası istendi

Sakarya'da, eski futbolcu ve milletvekili FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası Selmet Şükür'ün Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması gerçekleştirildi. Görülmesine devam edilen davada Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi'ne Hakan Şükür'ün babası Selmet Şükür katılmazken avukatları hakim karşısındaki yerini aldı. Savcılık esas hakkındaki görüşünü açıkladı. İşte Selmet Şükür davasından gelen son haber...

FETÖ firarisi Hakan Şükür'e şok!

DURUŞMAYA KATILMADI
Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesinde planlandığı gibi bugün gerçekleşen FETÖ davası duruşmasına, tutuksuz yargılanan sanık Selmet Şükür katılmazken, avukatları hazır bulundu. FETÖ'den Amerika'ya firar eden Hakan Şükür'ün babası Selman Şükür için istenen ceza da belli oldu.

SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM SUÇUNDAN...
Davada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı tüm dava dosyası kapsamına göre sanık Selmat Şükür'ün FETÖ/PDY'ye yardım etme suçu işlediğinin anlaşıldığını ifade ederek, sanığın "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan 1 yıl 13 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Söz alan sanık avukatları, mütalaaya katılmadıklarını belirterek, esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre istedi.

EK SÜRE İSTEDİLER DURUŞMADA ERTELENDİ
Sanık ve avukatlarına mütalaayı inceleyip esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesine hükmeden mahkeme heyeti, verdiği son dakika kararıyla duruşmayı Aralık ayına erteledi.

SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?
FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında 12 Ağustos 2016'da gözaltına alınan Selmet Şükür, ertesi gün tutuklanmış, 25 Kasım 2016'da sağlık sorunları nedeniyle ev hapsi uygulanması ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliye edilmişti.

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
Sakarya'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık Şükür hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Sakarya'da görülen davanın sanığı Selmet Şükür'ün oğlu Hakan Şükür Fetullahçı Terör Örgütü üyeliğinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle yurt dışına firar etti ve şu an ABD'de yaşıyor.

A HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (IOS)

A HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (ANDROID)

A HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (HUAWEI)

FETÖcü Hakan Şükürün kaprisleri örgütün tepesini karıştırdıFETÖ'CÜ HAKAN ŞÜKÜR'ÜN KAPRİSLERİ ÖRGÜTÜN TEPESİNİ KARIŞTIRDI

Son dakika: Provokatif Youtuber Arif Kocabıyık CHP'nin bankamatikçisi çıktı!

Son dakika haberine göre;  merkezli ve sosyal medyadan yaptığı provokatif röportajlarla gündeme gelen Youtuber ’ın 'nin kadrolu bankamatikçisi olduğu ortaya çıktı.Giriş Tarihi: 22.10.2020  07:54
Son dakika: Provokatif Youtuber Arif Kocabıyık CHP'nin bankamatikçisi çıktı!

 merkezli ve sosyal medyadan yayın yapan 'İlave TV' isimli YouTube kanalında vatandaşlarla sokak röportajları yaparak, devlet ve hükümet aleyhine provokatif yayınlar yapan 37 yaşındaki 'ın 'nin kadrolu bankamatikçisi olduğu ortaya çıktı. Kocabıyık'ın CHP'li 'nde kadrosunun olmasına rağmen hiç işe gitmeyip maaş aldığı belirlendi. Durumun sosyal medyada bazı vatandaşlar tarafından gündeme getirilmesinin ardından 2 gün önce Kocabıyık'ın istifa ettiği öğrenildi.

ERDOĞAN'A HAKARET ETMİŞTİ
Açtığı youtube kanalı ile Antalya'da Kazım Özal Caddesi'nde vatandaşlara sorular yönelten ve ardından şehir şehir gezmeye başlayan Arif Kocabıyık, geçen sene bir yayınında  'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmış, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Kocabıyık hakkında 'Devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla dava açıldı.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİYDİ
Yaptığı röportajlarda vatandaşları devlet ve hükümet aleyhine kışkırtıcı sorular yönelten Arif Kocabıyık'ın daha önce 'nde özel güvenlik görevlisi olduğu sırada öğrencilere orantısız güç uyguladığı fotoğraf karelerine yansımıştı. Üniversite yönetiminin geçen yıl Kocabıyık'ın işine son verdiği öğrenildi.

CHP'NİN BANKAMATİKÇİSİ ÇIKTI
Şimdiye kadar birçok şehre giderek buralarda video çeken Kocabıyık'ın yaklaşık 7 aydır CHP'li Konyaaltı Belediyesi'nin Basın ve Halkla İlişkiler biriminde çalışıyor görünerek maaş aldığı belirlendi. Durumun sosyal medyada bazı vatandaşlar tarafından gündeme getirilmesinin ardından sözde televizyoncu Kocabıyık'ın 2 gün önce istifa emesi dikkat çekti. Aynı zamanda İYİ Parti üyesi olan Kocabıyık'ın, İyi Parti Genel İdare Kurulu'na adaylık başvurusu yaptığı öğrenildi.

"ATM İŞÇİLERİNE SAHİP ÇIKIYORLAR"
Yaşananlara tepki gösteren AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar, Konyaaltı Belediyesi'nin borçlanma taleplerini hatırlatarak, "Para yok deniyor ve böyle ATM işçilerine sahip çıkılıyor. Belediye bünyesinde bu tarz toplumu kışkırtıcı söylemlerle faaliyette bulunan kişiler barındırılmamalıdır. Bu tarz söylemler üreten insanlar hem siyasete hem kurumlara zarar vermektedir. Bu tarz çirkefçe çalışmalara müsaade edilmemelidir" dedi.

Furkan YAZICI/ SABAH

Markar Esayan'a veda! Başkan Erdoğan patrikhanedeki cenaze törenine katıldı
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden  için Kumkapı'daki 'nde tören düzenleniyor. Cenaze törenine Başkan  eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldi.
Giriş Tarihi: 22.10.2020  13:40 Güncelleme Tarihi: 22.10.2020  13:47
Markar Esayan'a veda! Başkan Erdoğan patrikhanedeki cenaze törenine katıldı

AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Markar Esayan 51 yaşında hayatını kaybetti. Markar Esayan bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Markar Esayan için Kumkapı'daki Ermeni Patrikhanesi'nde tören düzenleniyor. Cenaze törenine Başkan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldi.

Markar Esayan'a son vedaMARKAR ESAYAN KİMDİR?
1969 İstanbul Şişli doğumlu Markar Esayan ilkokulu Bomonti Mıhitaryan, liseyi ise Özel Getronagan Ermeni Erkek Lisesi'nde okudu.

1995 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler bölümünde yaptı. Master tezi "19. Yüzyıl Ermeni Gerçekçi Edebiyatı'nda Sınıf Çatışmaları, Burjuvazinin Doğuşu ve Modernite" başlığını taşıyan ve alanında bir ilk olan konuyu kapsıyordu. 1997 yılından beri aralıklarla yazdığı Agos Gazetesi'nde 2001 yılından itibaren Hrant Dink'in davetiyle "Dar Kapı" başlığı altında köşe yazıları kaleme almaya başladı. Esayan birçok sivil toplum örgütünde çeşitli projelerde çalıştı ve danışmanlık hizmeti verdi.

Hrant Dink'in 19 Ocak 2007 tarihinde elim bir suikasta gitmesiyle Dink sonrası Agos'un yayın hayatına devam edebilmesi adına Etyen Mahçupyan ile birlikte çalıştı. Dink'in birinci ölüm yıldönümünden sonra Agos'tan ayrıldı. Bir süre sonra yazılarına da son verdi.

2008 yılı baharından itibaren ise, Taraf gazetesinde çalışmaya başladı."Arada" başlığı altında köşe yazıları yazmayı sürdürdü. 15 Aralık 2012 tarihinde gazete yayın yönetmen ve yardımcısının ani ayrılığından itibaren gazetenin geçici yayın yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra Oral Çalışlar ile birlikte, 25 Nisan 2013 tarihine kadar görevini sürdürdü. Gazete bu dönemde başlayan Çözüm Süreci'nde süreci destekleyen en etkili gazete olarak öne çıktı. Öyle ki Akil İnsanlar heyetine en çok üye veren gazete ünvanına sahip oldu.

Politik derin anlaşmazlıklar ve yayın işlerine müdahale nedeniyle tasfiyeye uğrayan grubun içinde yer aldı. Gazeteden ayrıldıktan sonra kendi web sitesinde özellikle Gezi krizi esnasında yazılarını aralıksız sürdürdü. 2013 yazından itibaren Yeni Şafak ve Daily Sabah gazetelerinde, Serbestiyet ve Turkey Agenda internet sitelerinde köşe yazmaya devam etti.

Aynı zamanda edebiyatçı olan yazarın ilk romanı, "Şimdinin Dar Odası" 2004 İnkılâp Kitabevi Büyük Ödülü'nü kazandı ve 2005 yılında okuyucuya ulaştı. İkinci ve ilk romanın devamı olan romanı "Karşılaşma" ise Ekim 2007'de okuruyla buluştu. Üçüncü romanı Jerusalem ise 2011 yılında Timaş yayınevinden çıktı.

Markar Esayan İngilizce ve Ermenice dillerini konuşup yazabilmektedir.

Markar Esayana veda! Başkan Erdoğan patrikhanedeki cenaze törenine katıldıMARKAR ESAYAN'A VEDA! BAŞKAN ERDOĞAN PATRİKHANEDEKİ CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Geçen hafta hayatını kaybeden Markar Esayan için TBMM Genel Kurulunda saygı duruşuGEÇEN HAFTA HAYATINI KAYBEDEN MARKAR ESAYAN İÇİN TBMM GENEL KURULUNDA SAYGI DURUŞU
Son dakika: AK Parti Milletvekili Markar Esayan hayatını kaybettiSON DAKİKA: AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MARKAR ESAYAN HAYATINI KAYBETTİ

Ümit Özdağ'ın "FETÖ'cü" dediği Buğra Kavuncu'nun dayısı Enver Altaylı'nın karanlık geçmişi
İYİ Parti  Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin  Başkanı 'yu 'cülükle suçladı. Olay mahkeme koridorlarına taşınırken Buğra Kavuncu'nun dayısı  dikkat oldu. 'in  yöneticisi Ruzi Nazar ile tanıştıktan sonra kariyeri değişen Altay'lının karanlık geçmişinin detayları.
Giriş Tarihi: 22.10.2020  10:32Güncelleme Tarihi: 22.10.2020  10:34
Ümit Özdağ'ın FETÖ'cü dediği Buğra Kavuncu'nun dayısı Enver Altaylı'nın karanlık geçmişi

Hürriyet'in haberinde 'nın geçmişi şu şekilde anlatılıyor; Emekli  ikinci kez darbeye teşebbüs ettiğinde karargâhı yine Kara Harp Okulu'ydu. Öğrencileri kararlıydı. Hükümeti bu kez devireceklerdi. 19 yaşındaki gözü kara teğmen adayı da kendinden emindi. Okula yönelik bir baskın girişimi olursa hep birlikte yaylım ateşi açacaklar, okula kimseyi sokmayacaklardı. O karayağız Teğmen adayı Enver Altaylı idi. Darbe girişimi bastırılınca ordudan ihraç edilen 1459 Harp Okulu öğrencisinden biri oldu. Ondan sonraki hayatı da çok hareketli geçecekti. Neredeyse her netameli işin altından onun ismi çıkacak, yıllar sonra kanlı bir darbe girişimini yapan örgütle bağlantılı olarak tutuklanacaktı.

Özbek Türkü 'Şakir Han', Sovyet rejiminden kaçarak 'ye sığınmış, Adana'ya yerleşmişti. Sonradan 'Altaylı' soyadını aldı. Aynı dönemde Türkistan'dan kaçan ve Adana'ya yerleşen Abdurrahman (Kavuncu) Hoca'nın kızıyla evlendi. Enver Altaylı, 1944 yılında bu evlilikten doğdu. Rivayete göre baba Şakir Altaylı, Türkistan'da Enver Paşa'nın emrinde çalışmıştı. Oğluna da onun ismini vermişti. Diğer oğullarına ise o İttihat Terakki'nin diğer güçlü liderleri Cemal ve Talat'ın isimlerini verecekti.


A HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (IOS)

A HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (ANDROID)

A HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (HUAWEI)

RUZİ İLE TANIŞTI, KARİYERİ DEĞİŞTİ

Altaylı 1958 yılında askeri liseye başladı. Harp Okulu'na geçtiği dönemde dikkat çeken bir karakterdi. Ailesinin etkisiyle sıkı bir antikomünist idi. Albay Talat Aydemir'in darbe girişiminde Harp Okulu'ndaki tesirli öğrencilerdendi. Bu yüzden sıkıyönetim mahkemelerinde yargılandı. Harp Okulu'ndan atıldı. Hukuk Fakültesi'ne başladı. Bu süreçte Hergün gazetesine gidip geliyordu. Kendi anlatımına göre 'nın Türkiye yöneticisi Ruzi Nazar ile de orada tanıştı. Nazar 'Özbek asıllı olduğunu söyleyince' hemen kaynaşmışlardı. Altaylı'nın bundan sonraki kariyeri Ruzi Nazar'ın dokunuşuyla ilerleyecekti. Bir dernekte çalışırken Nazar onu  Müsteşarı Fuat Doğu'ya tavsiye etmiş, Doğu da Altaylı'yı MİT'e almıştı. Altaylı 'Sovyetolog' olarak eğitilmişti.

"CIA'NIN TÜRK CASUSU"

Altaylı yaklaşık 5 yıl görev yaptığı MİT'ten 1973'te ayrıldı. Önce Almanya'da sonra 'da 'sivil toplum' alanında faaliyet gösterdi. Siyasetçilere de yakındı. Türkeş'e, Özal'a ve Demirel'e danışmanlık yaptı. Ama ismi hep karışık ve karmaşık olaylarla birlikte anıldı. 2013'te 'CIA'nın Türk Casusu: Ruzi Nazar' adlı bir kitap yazdı. Nazar'ı merkeze alarak soğuk savaş dönemini anlattı. Kitap yayınlandığında Ruzi Nazar 96 yaşındaydı ve Antalya'da Altaylı'nın komşusuydu. 'nün darbe girişiminden sonra Altaylı'nın ismi bir kez daha gündeme geldi. Zaten 90 yıllardan itibaren Gülen okullarının Orta Asya'daki okullarıyla yakından ilgilenmişti. İfadesine göre bunu kendisinden dönemin Başbakanı Turgut Özal istemişti.

FETÖ'NÜN "İKİNCİ ADAMI" KIZINI İSTEDİ

Bugün FETÖ'nün 'ikinci adamı' olarak bilinen  ile de o dönemlerde tanıştığını söylüyor. Özcan ile o dönem başlayan tanışıklığı hep devam etmiş. Öyle ki aynı davada yargılandığı damadı Metin Can Yılmaz için kızını istemeye gelenler arasında Özcan da vardı… Özcan FETÖ bağlantısı ve yardım iddiasını hep reddetti. Zaman'a verdiği bir röportajında ise Gülen'e 'stratejik' bir değer yükleyerek ondan "Orta Asya'da Türk jeopolitiğinin içini dolduracak insan" diye bahsediyordu.

HABLEMİTOĞLU'NA UYARI

Altaylı'nın ilk olarak Hecip Hablemitoğlu'nun Köstebek adlı kitabı hazırladığı dönemde tehdit edilmesiyle gündeme geldi. Eski milletvekillerinden Halil Şıvgın sonradan savcılığa verdiği ifadesinde Mustafa Özcan ve Altaylı'nın kendisinden Hablemitoğlu ile görüşmeleri için aracılık etmesini istediklerini anlattı. Şıvgın "Aracı olmamı istediler, kabul etmedim. Yapıya ilişkin Köstebek isimli kitabını yazıyordu. Bu kitabı engellemek istiyorlardı" dedi. Kimilerine göre Altaylı, cezaevinde hayatını kaybeden Kâşif Kozinoğlu'nun MİT'ten tasfiye edilip hapse atıldığı sürecin de arkasındaki isimdi. MİT'teki FETÖ yapılanmasına yardımcı olduğu da bir başka iddia. Zaten MİT'te görev yapan bazı FETÖ mensuplarının yurtdışına kaçırılmasına ilişkin bir soruşturmada tutuklandı.

"HALKI SOKAĞA DÖKME" PLANI

Bu soruşturmada FETÖ'nün üst düzey birçok ismiyle bağlantıları ortaya çıktı. Sıkı bağlantıda olduğu bazı isimlerin de bazı siyasetçilerin en yakınındaki isimler olduğu belirlendi. Hakkındaki iddianameye göre Türkiye'de iktidarı devirmek için 'halkı sokağa dökmek' gerektiğine inanıyor ve FETÖ ile iş birliği halinde bu yönde faaliyetler yürütüyordu. Amerika'da da 2017'nin yaz aylarında bu konuda temaslar yapmış, üst düzey bir FETÖ yöneticisi ile görüşmüştü. Bu görüşmede 'Halkın sokağa dökülmesi için ekonomik kriz şart, bunun içinde Türkiye'ye para akışı kesilmeli' gibi ifadeler kullandığı anlatılıyor iddianamede.

ŞİÖ'DEN DE RAHATSIZ

Altaylı, Türkiye'nin Şangay İşbirliği Örgütü'ne yakınlaşmasından da rahatsız olmuş. Bilgisayarından çıkan İngilizce bir mektupta muhatabını bu konuda uyarıyor ve bu uyarıyı da 'saygıdeğer büyüklerim' dediği Ruzi Nazar ve Duane Clarridge karşı taşıdığı 'ahlaki sorumluğunun' gereği olarak açıklıyor. Amerikan istihbaratının en meşhur isimlerinden olan ve bir dönem Türkiye'de de görev yapan 'Karanlıklar Prensi' lakaplı Clarridge Türkiye'de ve dünyada birçok örtülü CIA operasyonlarının arkasındaki isim olarak biliniyor.

Altaylı'nın Kavuncu ailesiyle akrabalığı annesiyle başlıyor. Kendi kız kardeşi de dayısının oğlu Orhan Kavuncu ile evli. Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın Altaylı üzerinden itham ettiği İYİ Parti  İl Başkanı  da Orhan Kavuncu'nun oğlu… Altaylı halen cezaevinde… Adının etrafındaki olaylara dair tartışmalar ise devam ediyor.

İşte FETÖ'cü olduğu iddia edilen Buğra Kavuncu'nun dikkat çeken geçmişiİŞTE FETÖ'CÜ OLDUĞU İDDİA EDİLEN BUĞRA KAVUNCU'NUN DİKKAT ÇEKEN GEÇMİŞİ
Ümit Özdağ'ın “Buğra Kavuncu FETÖ’cü” açıklaması ne anlama geliyor! Hasan Basri Yalçın yorumladıÜMİT ÖZDAĞ'IN “BUĞRA KAVUNCU FETÖ’CÜ” AÇIKLAMASI NE ANLAMA GELİYOR! HASAN BASRİ YALÇIN YORUMLADI
İYİ Partili Ümit Özdağ'dan FETÖ itirafı! ''İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ'cü''İYİ PARTİLİ ÜMİT ÖZDAĞ'DAN FETÖ İTİRAFI! ''İSTANBUL İL BAŞKANI BUĞRA KAVUNCU FETÖ'CÜ''

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….