hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Millet İttifakı’nda ikinci dalga! Önce HDP'liler birbiriyle kapıştı şimdi de İYİ Parti karıştı: Diğer ortaklar panikte.

Millet İttifakı’nda işler karıştı. Önce HDP’liler terör örgütü yüzünden birbiriyle kapıştı. Şimdi de İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, İl Başkanı’nı FETÖ’cülükle suçladı. Diğer ortaklar panikte: Yıkılıyoruz Altan Tan ve Ayhan Bilgen gibi bazı HDP'liler partinin terör örgütü PKK'nın emrinde olduğunu söyledi. Demirtaş ve yönetimi eleştirdi. Bu durum domino etkisi gösterdi.

Millet İttifakı’nda ikinci dalga! Önce HDP'liler birbiriyle kapıştı şimdi de İYİ Parti karıştı: Diğer ortaklar panikte.
Millet İttifakı’nda ikinci dalga! Önce HDP'liler birbiriyle kapıştı şimdi de İYİ Parti karıştı: Diğer ortaklar panikte. Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Reklam

’nda ikinci dalga! Önce 'liler birbiriyle kapıştı şimdi de İYİ Parti karıştı: Diğer ortaklar panikte
Giriş Tarihi: 22.10.2020  07:05 Son Güncelleme: 22.10.2020  07:11
’nda işler karıştı. Önce ’liler terör örgütü yüzünden birbiriyle kapıştı. Şimdi de İYİ Parti Milletvekili , İl Başkanı’nı ’cülükle suçladı. Diğer ortaklar panikte: Yıkılıyoruz
Takvim

 ve Ayhan Bilgen gibi bazı 'liler partinin terör örgütü 'nın emrinde olduğunu söyledi. Demirtaş ve yönetimi eleştirdi. Bu durum domino etkisi gösterdi.

İYİ Parti'de  tartışması nedeniyle ipler iyice gerildi.  fitili ateşledi. İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü ilan etti. Gelecek, DEVA, Saadet ve  de panikledi: Sıra bize mi geliyor!

İYİ Parti eski vekili Tamer Akkal'dan şok iddia: Partiyi farklı odaklar destekliyor. Çok sayıda FETÖ'cüyü aday gösterdiler.


Biden'ın kayığına binenler, 'yi hedef alan lobilere ses çıkarmayanlar batıyor...,

FETÖ’nün İYİ Parti’ye sızma hikayesi! Ümit Özdağ ifşa etmişti...
İYİ Parti  Milletvekili Ümit Özdağ'ın partisinin  Başkanı 'yu 'cülükle suçlaması ile ''muhalefet- FETÖ işbirliği'' tartışmaları yeniden gündeme geldi. FETÖ'nün İYİ Parti'ye sızma hikayesi ortaya çıktı.
Giriş Tarihi: 22.10.2020  07:13

FETÖ’nün İYİ Parti’ye sızma hikayesi! Ümit Özdağ ifşa etmişti...

İYİ Partili Ümit Ozdağ el bombasının pimini çekti, İYİ Parti'ye attı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu açıkladı, kıyameti kopardı. Buğra Kavuncu, Meral Akşener'in prensiydi. Aynı zamanda da vârisi... Peki kimdir Buğra Kavuncu? Buğra Kavuncu'nun hikâyesi çok derinlerde. Dayısı Enver Altaylı'dır. İki aile de Özbek Türkü'dür... Rus mezaliminden kaçarak Türkiye'ye göç ettiler.

,
İşte CHP ve İYİ Parti’nin kabarık FETÖ dosyaları! Deşifre edenler ihraç ediliyor,

Giriş: 21.10.2020 21:46 Güncelleme:21.10.2020 22:28 
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın Partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülükle suçlaması ile ''muhalefet- FETÖ işbirliği'' tartışmaları yeniden gündeme geldi. Öyle ki Millet İttifakı'nda FETÖ krizi ilk kez yaşanmıyor. Çünkü İYİ Parti’den istifa edenlerin ana gerekçesi FETÖ'ydü. İYİ Parti’nin ittifak ortağı CHP’de de benzer bir tablo var. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun altı danışmanının FETÖ'cü olduğu tespit edildi, partinin FETÖ’ye teslim olduğunu itiraf edenler ise CHP’den ihraç edildi.
İşte CHP ve İYİ Parti’nin FETÖ dosyaları

İYİ Parti ve CHP'de FETÖ itirafları, gözaltına alınan danışmanlar, örgüt yapılanmasını ifşa ettiği için partiden ihraç edilenler ve her geçen gün derinleşen kriz büyüyor.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülükle suçlaması üzerine Millet İttifakı'nda FETÖ gerçeği bir kez daha açığa çıktı. İYİ Parti'de kılıçlar çekildi, iddialar mahkemeye taşındı.

İşte FETÖcü olduğu iddia edilen Buğra Kavuncunun dikkat çeken geçmişiİŞTE FETÖ'CÜ OLDUĞU İDDİA EDİLEN BUĞRA KAVUNCU'NUN DİKKAT ÇEKEN GEÇMİŞİ

İYİ PARTİ'DE FETÖ DEPREMİ

Aslında bu İYİ Parti'deki ilk FETÖ tartışması değil. Partinin kurucuları farklı gerekçelerle İYİ Parti ile yollarını ayırdı. Onlardan biri de 2018'de istifa eden Düzce Kurucu İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu'ydu.

Katırcıoğlu da Ümit Özdağ'ınkine benzer iddiaları gündeme getirdi. O da FETÖ tutuklusu Enver Altay'lı gerçeğine dikkat çekti ve Buğra Kavuncu'yu hedef aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydından İYİ Parti ve FETÖ yorumu: Kendi ayaklarına dolandı kurmaya çalıştıkları tuzak!MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAMİL AYDIN'DAN İYİ PARTİ VE FETÖ YORUMU: KENDİ AYAKLARINA DOLANDI KURMAYA ÇALIŞTIKLARI TUZAK!

İYİ Parti kurucularından Reşat Erdoğan da partide FETÖ taktiklerinin uygulandığını ve İYİ parti yönetiminin Türkiye'yi kıskaç altına almak isteyen küresel güçlerin temsilcilerinden oluştuğunu belirterek istifa etmişti.

CHP'DE FETÖ'CÜLERİ DEŞİFRE EDENLER İHRAÇ EDİLDİ

Millet İttifakı'nın ortağı CHP de sık sık FETÖ ile gündeme geliyor. Öyle ki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun altı danışmanın FETÖ üyesi olduğu tespit edildi.

Ümit Özdağın “Buğra Kavuncu FETÖ’cü” açıklaması ne anlama geliyor! Hasan Basri Yalçın yorumladıÜMİT ÖZDAĞ'IN "BUĞRA KAVUNCU FETÖ'CÜ" AÇIKLAMASI NE ANLAMA GELİYOR! HASAN BASRİ YALÇIN YORUMLADI

Kimi tutulandı, kiminin ise hakkında yakalama kararı çıkartıldı. CHP'deki FETÖ gerçeğini ifşa edenler ise partiden ihraç edildi.

Öte yandan FETÖ'nün 2016 yılımdaki kalleş 15 Temmuz darbe girişimine "kontrollü darbe" diyenlerin FETÖ'ye karşı bu sinsi tutumları dikkatlerden kaçmıyor.

,
SON DAKİKA: İşte 
’nün İYİ Parti’ye sızma hikâyesi: Kirli ortaklık böyle başladı
Son dakika haberi! Kirli işbirliğinin hikâyesi Özbekistan'ın 'nde başladı. 'nın Özbek ajanı , ABD'ye çalışan  ve İYİ Partili Buğra Kavuncu'nun aileleri Fergana Vadisi'nden hemşeri.  elebaşısı Gülen'i CIA ile tanıştıran isim Nazar ve Altaylı'ydı. Altaylı, FETÖ'nün Türk Cumhuriyetleri'ndeki yapılanmasını, Kavuncu ailesi ise Ersin ekonomik büyümesini sağladı. İşte FETÖ'nün İyi Parti'ye sızma hikayesinin detayları...
Sabah
Ersin Ramoğlu (Güney)

İşte FETÖ’nün İYİ Parti’ye sızma hikâyesi

İYİ Partili Ümit Ozdağ el bombasının pimini çekti, İYİ Parti'ye attı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 'cü olduğunu açıkladı, kıyameti kopardı. Buğra Kavuncu, 'in prensiydi. Aynı zamanda da vârisi... Peki kimdir Buğra Kavuncu? Buğra Kavuncu'nun hikâyesi çok derinlerde. Dayısı 'dır. İki aile de Özbek Türkü'dür... Rus mezaliminden kaçarak Türkiye'ye göç ettiler.

FERGANA ÇETESİ
Sene 1938. Kavuncu ailesi o zamanlar Adana'nın bir ilçesi olan Osmaniye'ye yerleşti. Altaylı ailesi de Ceyhan'a.. İlk gelen Abdurrahman Kavuncu oldu. Şakir Altaylı daha sonra geldi. Kardeşinin KGB tarafından öldürülmesi üzerine o da Sovyetler Birliği mezaliminden kaçtı. Kavuncu, Altaylı ve , Özbekistan'ın 'nden hemşeridir. Bu vadi kavgaların çok olduğu bir yerdir.  ajanı Enver Altaylı'nın babası Şakir Altaylı, Kavuncular'ın kızıyla evlendi. Akrabalık böyle başladı.


YEŞİL GLADİO
80 sonrası ülkücüler arasında yaşanan milliyetçi-ümmetçi kavgasında "radikal milliyetçilerin" başını çeken isim Abdurrahman Kavuncu'nun torunu Burhan Kavuncu'dur. Yani Buğra Kavuncu'nun amcası... Burhan Kavuncu ile Enver Altaylı ise dayı çocuklarıdır. Radikal İslamcıları örgütleyip Çeçenistan'da savaşmaya götüren de onlardır. CIA ajanı Enver Altaylı sayesinde, Türk cumhuriyetlerinde FETÖ'nün örgütlenmesi sağlanmıştır. Gladio örgütlenmesi artık cemaat/tarikat üzerinden gerçekleştirildi. Türkiye merkezli Orta Asya ve Kuzey Afrika örgütlenmesini FETÖ'nün elebaşı Gülen üstlendi. Gülen Cemaati = Yeşil Gladio idi. SSCB'nin dağılmasıyla bağımsızlığını ilan eden Türk cumhuriyetlerinde Yeşil Gladio açılımı okullar üzerinden yapıldı.KAZAKİSTAN'DA YAPILANDILAR
1992'de Enver Altaylı'nın kuzeni İsmail Kavuncu, Kazakistan'da doktor arkadaşı Zeki Pilge ile beraber Turkuaz Ltd. Şirketi'ni kurdu. Şirket hisselerinin yüzde 35'i İsmail Kavuncu, yüzde 35'i Zeki Pilge, yüzde 15'i Müjdat Güler, yüzde 15'i de Mert Sarı'ya aitti. Şirket, İsmail Kavuncu üzerinden FETÖ desteğini arkasına aldı. Kısa sürede UNILEVER, HENKEL, NESTLE, DANONE gibi markaların Kazakistan'daki tek temsilcisi haline geldi.. Yıllık cirosu 1 milyar doları aştı. Kısa sürede büyüyen şirket Gülen ile birleşince, şirket olmanın ötesine geçerek CIA adına "Orta Asya'yı dizayn etme projesinin ana yürütücüsü" oldu. Şirket kısa sürede Kazakistan'ı esir aldı. Diğer Türk cumhuriyetlerinde de kontrolü sağladı. Ve her istediğini yaptırır hale geldi. Şirketin en güçlü konuma ulaştığı yıllarda ise İYİ Parti'nin prensi Buğra Kavuncu, Kazakistan'a geldi. Buğra Kavuncu kısa zamanda BASF'a genel müdür oldu. Sebebi gayet basit! Şirket FETÖ adına Kırgızistan ve Özbekistan'ı ağ gibi sarmıştı. Yüzde 15 hissenin sahibi olan Müjdat Güler, milletvekili olmak istiyor, Zeki Pilge ise buna karşı çıkıyordu. Güler 2007 seçimlerinde DYP Tekirdağ 1. sıra milletvekeli adayı oldu ama kazanamadı. Şekerbank'ı satın alan Bank Turan Alem'e, Turkuaz şirketinin 50 milyon dalar borcu vardı. Kazak devleti Bank Turan Alem'e el koydu. Şirket ortağı İsmail Kavuncu, Eyüp Belediye Başkanı seçildi. Turkuaz şirketi FETÖ için vazgeçilemezdi ve hemen devreye BANK ASYA sokuldu. Şirketin büyük ortaklarından Zeki Pilge ve şirket CEO'su Hayri Ersoy, ekim ayında BANK ASYA'nın İstanbul'daki genel merkezine gelerek 15 milyon dolar kredi çekti.

SUİKASTI PLANLADI
Arabalarına bindiler ve bir kavşakta durdular. Bu sırada kiralık katil aracın arka sağ camına doğru yanaşarak ateş etti. CEO Hayri Ersoy öldü, Zeki Pilge ağır yaralandı. Hayri Ersoy'un cenazesinde Müjdat Güler ağlayarak, "En yakın dostumu kaybettim " diyordu. Halbuki suikastı planlayan da oydu. Ancak İstanbul'un göbeğinde cinayetle ilgili her şey rahatça tespit edilebilecekken olay örtbas edildi. Dosya 6 yıl tozlu raflarda bekledi. Buğra Kavuncu'nun ismi dünyanın en büyük yolsuzluk belgeleri olan Panama Belgeleri'nde geçiyor.

KİLİT İSİM ENVER ALTAYLI
Buğra Kavuncu'nun dayısı Enver Altaylı, eski MİT'çi ve Gülen-CIA irtibatını sağlayan kişidir. Şimdi FETÖ'den tutuklu. Babasının yeğeni İsmail Kavuncu, Orta Asya'da FETÖ'nün en önemli ismidir. Büyükbabası Abdurrahman Kavuncu, CIA'nın en ünlü ajanlarından Ruzi Nazar'ın yakın dostudur. Kendisi, Alman derin devleti BND ile de yakın ilişkisi olan BASF'ta CEO idi. Meral Akşener kâğıt üstündeki isimdir. Parti içten fethedilmeye başlanmıştır. Partide küreselciler (yurtdışı güçler) ile milli kanadın mücadelesi sürmektedir.

NAZAR-GÜLEN ALTAYLI ÜÇGENİ
CIA'nın en ünlü istihbaratçısı Ruzi Nazar, Abdurrahman Kavuncu ile Özbekistan'dan arkadaştır. Ruzi Nazar daha sonra Adana'ya arkadaşının yanına çok sık gelip gider. Ruzi Nazar ve Enver Altaylı, Türkiye'nin NATO'ya kabulü sonrasında Komünizmle Mücadele Derneği'ni kurdu. İlk şube 'da açıldı. Malatya şubesinden, Mehmet Ali Ağca, Oral Çelik (ikisi de Abdi İpekçi ve Papa suikastı ile tanınıyor), Hüseyin Üzmez (Ahmet Emin Yalman suikastı) gibi isimler çıktı. İkinci şubeyi  Erzurum'da açtı. Fetullah Gülen, etkileyici konuşmaları ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. İzmir'e de bunun için atandı. Çünkü NATO'nun en önemli istihbarat birimlerinden birisi İzmir'deydi. Gülen'i CIA ile tanıştıran isim Enver Altaylı'dır. Bu buluşmada en önemli rolü oynayan kişi de CIA ajanı Ruzi Nazar'dır.,

Son dakika... İYİ Parti’de FETÖ krizi! Dikkat çeken manevra
"Meral Akşener, usta bir manevra ile İYİ Parti’deki karışıklıklarda iktidarı adres gösteriyor. Bir liderin partisinin içindeki ateş topunu alıp iktidarın kucağına atma çabası anlaşılır bir şey. Ama Akşener’in eli o kadar güçlü değil. Çünkü bir iddianın karşılık bulması için gerçekliğe uygun olması lazım."

Son Güncelleme: 22 Ekim 2020 - 08:11

 

1İstenmeyenler listesi krizinin ardından bu kez de 'FETÖ' tartışmasına sahne olan İYİ Parti'de sular durulmuyor. Karşılıklı suçlamaların ardından gözler Meral Akşener'e çevrildi.
2Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yayınlanan, "Akşener'in manevrası" başlıklı yazısında dikkat çeken tespitlerde bulundu. Selvi'nin bugünkü yazısı şöyle:

3"Meral Akşener, usta bir manevra ile İYİ Parti’deki karışıklıklarda iktidarı adres gösteriyor. Bir liderin partisinin içindeki ateş topunu alıp iktidarın kucağına atma çabası anlaşılır bir şey. Ama Akşener’in eli o kadar güçlü değil. Çünkü bir iddianın karşılık bulması için gerçekliğe uygun olması lazım. İYİ Parti’de kavganın nedeni, kongrede çıkarılan üstü çizilecekler listesi. Meral Akşener kongrede çarşaf liste sundu. Ancak teşkilat başkanı Koray Aydın, “Verilmeyecek. İlk 75’te de olsa tercih edilmeyecekler” listesi yayınladı.
4Peki bu listeyi iktidar mı hazırladı? İktidar mı, yoksa Koray Aydın mı? Yavuz Temizer, Aydın Sezgin, Hasan Subaşı, Aylin Cesur, Aytun Çıray gibi isimler listeyi Koray Aydın’ın hazırladığını, partide merkez sağın tasfiye edilmek istendiğini savundular. “Ya biz, ya Koray Aydın” dediler. Meral Akşener ise Koray Aydın’ı tercih etti. O nedenle de tartışma bitmedi. Hatta büyüdü. İşin içine FETÖ suçlamaları ve HDP’ye yakınlaşma iddiaları girdi. İYİ Parti iyi bir ivme yakalamıştı. Akşener kurultaydan güçlü bir destekle çıktı. Verdiği mesajlar kamuoyunda

5Bahçeli’nin “Evine dön” çağrısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrıya güçlü bir şekilde destek vermesiyle Akşener, el üstünde tutulan bir konuma erişmişti. “İllet-zillet” eleştirilerine son verilmiş, İYİ Parti, cumhur ittifakının göz koyduğu, millet ittifakının ise vermek istemediği bir pozisyona kavuşmuştu. Bu durum Akşener’in elini güçlendirmiş, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin ortak adayı mı değerlendirmelerine konu olmuştu.
6Ama ne olduysa oldu, Koray Aydın’ın listesi rüzgârı tersine çevirdi. O günden bu yana önce sayıları 20’yi bulan ama zamanla azalan milletvekilleri grup toplantılarına katılmıyorlar. Ekranlarda İYİ Parti’nin mesajları değil, içinde bulunduğu kriz konuşuluyor. İYİ Parti kendi topuğuna sıktı demiyorum. Daha da netleştirirsek: Koray Aydın gez göz arpacık dedi, İYİ Parti’yi tam 12’den vurdu.

7
Demem o ki Koray Aydın’ın İYİ Parti’ye yaptığı kötülüğü hiçbir iktidar yapamazdı. Hatta AK Parti artı MHP’den oluşan cumhur ittifakı tüm güçlerini seferber etse Koray Aydın’ın başardığını başaramazdı.
8ÜMİT ÖZDAĞ CANLI BOMBA OLMAYI TERCİH ETTİ,ÜMİT ÖZDAĞ CANLI BOMBA OLMAYI TERCİH ETTİ
MHP’den ayrılırken üç kişiydiler. Yusuf Hayaloğlu’nun şiirinde, “Biz üç kişiydik. Bedirhan, Nazlıcan ve ben” dediği gibi... Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ. Üç isim İYİ Parti’nin kuruluşunda yer aldı. Meral Akşener genel başkan, Koray Aydın ile Ümit Özdağ ise genel başkan yardımcısı oldular.

9Koray Aydın teşkilata sahip olmak istedi. Ve oldu. Onu da bırakmıyor. Ümit Özdağ ikinci aday olmak isterken süreç içinde kendini dışlanmış hissetmeye başladı. 20 Eylül kongresinin kendisi için son durak olduğunu gördüğü anlaşılıyor. Onun için de dağarcığında ne varsa ateşlemeyi tercih etti.
10Henüz Koray Aydın sahneden çekilmeden bu kez Ümit Özdağ sahaya indi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Meral Akşener’i ise bunu ilettiği halde tedbir almamakla suçladı. Tekrar yazının başına dönüp o soruyu soracak olursak... Meral Hanım, sizi anlıyorum. Ateşten topu iktidarın kucağına atmak istiyorsunuz. Ama ateşten gülleleri sizin milletvekilleriniz ateşliyor. Yani sizi vuran kurşun yarası iktidardan değil, sizin içinizden geliyor.

11İDRİS NAİM ŞAHİN İŞİNİN PERDE ARKASI
İDRİS NAİM ŞAHİN İŞİNİN PERDE ARKASI
İdris Naim Şahin’in İYİ Parti’den Ordu büyükşehir belediye başkan adaylığı ilan edilmişti. Ama kısa bir süre sonra geri adım atıldı. Ümit Özdağ, CNN Türk’teki açıklamalarında İdris Naim Şahin’in adaylığına karşı çıktığını söyledi. Ümit Özdağ’ın açıklamaları ile benim edindiğim kulis bilgileri birbiriyle örtüşüyor. İdris Naim Şahin’in adaylığı konusunda anlaşmaya varılmış. Meral Hanım bizzat kendisiyle görüşüp “Hayırlı olsun” demiş. Ama o andan itibaren önemli gelişmeler yaşanmış.
12Ümit Özdağ, Akşener’e gidip “İdris Naim Şahin’in adaylığını açıklarsanız, basın toplantısı yapar, ‘Bu adam FETÖ’cü’ derim. Partiden istifa ederim” demiş. Aytun Çıray ise “Ben Meclis’te Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda görev aldım. FETÖ’yü araştırdık. Bu adamın İçişleri Bakanı olduğu dönemde atadığı tüm Emniyet müdürlerinin FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. İdris Naim Şahin’i aday gösterirseniz basın toplantısı düzenlerim, ‘Bu adam FETÖ’cü’ der, istifa ederim” diyor.

13Akşener, o tarihte istifaları göze alamıyor. Bunun üzerine Müsavat Dervişoğlu’nu çağırıyor, “İdris Naim Şahin’e ayıp oldu. Kendisinden özür dileyip adayımız olmadığını söyleyelim” diyor.
14DAYISI KARIŞIK ADAM
DAYISI KARIŞIK ADAM
Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu’nun dayısı Enver Altaylı’nın kendisine gelip “Sokağa dökülün” dediğini açıkladı. Enver Altaylı dediğinde birkaç kez düşünmek gerekiyor. MİT’ten başlayıp CIA’de devam eden, Alman istihbaratı ile yolu kesişen bir isim. 27 Mayıs’tan 12 Eylül’e kadar darbe süreçlerinde rol almış birisi. Son dönemlerinde CIA adına FETÖ’ye yanaşıp, ona “muhterem efendim” diye mektuplar yazan bir şahsiyet

 

15Hani Ümit Özdağ, Meral Akşener’e gidip Buğra Kavuncu için “Bu FETÖ’cü. Hem dayısı, hem kendisi FETÖ’cü” demiş, o da “Nereden öğrendin” diye sorunca, “Hem MİT’ten hem Genelkurmay’dan öğrendim” diye yanıt vermişti ya... Bunun üzerine Akşener de Buğra Kavuncu hakkındaki iddiayı araştırıp Ümit Özdağ’a “İki tarafa da sordum. ‘Hayır bizde böyle bir kayıt yok’ dediler” cevabını vermişti. Ancak bu cevapta bir eksik var. Akşener, Enver Altaylı’yı da sormuş. Altaylı hakkında da iki birimden de “Dayısı karışık bir adam” yanıtı gelmiş.

Son dakika... İYİ Parti’de kriz! Akşener'den flaş açıklama,
Gelen son dakika haberlerine göre; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik ‘FETÖ’cü’ suçlamasıyla başlayan tartışmalarla ilgili, "İddia sahipleri gidecek mahkemede bilgi belgeyi bildirecekler, mahkeme karar verecek. O zaman akla kara birbirinden ayrılacak" dedi.

• 21 Ekim 2020 - 16:21

 

1
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri'nin İncesu ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Gazetecilere açıklama yapan Akşener, 20 Ocak 2020'den itibaren ilçe ilçe gezdiğini belirtti.
2İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki “FETÖ’cü” suçlamasıyla başlayan tartışmalarla ilgili soru üzerine Akşener, şöyle dedi:

3"Bu konu medyanın ilgisini çekiyor; ama vatandaşın derdi başka. Sosyal medya ya da medya ile dert paylaşmak yerine açıp telefon veya bir araya gelip yüz yüze konuşulsa daha iyi olurdu.
4Bu yapılamadı; ama kamuoyuna mal oldu. Vatandaşın derdi ile hiç yan yana gelmiyor. Vatandaş bize bunu sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye'yi terk etmek istediğini ağlayarak dert yanıyor.

5
'Derdimizi Meclise taşı' diyorlar. Görelim Mevlam neyler eylerse güzel eyler. Buğra Bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin hukuk yolu ile iddialarını ispatlamaları için fırsat tanıyor. İddia sahipleri gidecek mahkemede bilgi belgeyi bildirecekler, mahkeme karar verecek. O zaman akla kara birbirinden ayrılacak."
6ÖZDAĞ’DAN 3 ŞOK SUÇLAMAÖZDAĞ’DAN 3 ŞOK SUÇLAMA ,
Ümit Özdağ Tarafsız Bölge’de şu üç çarpıcı iddiayı dile getirdi:

71) ”Koray Aydın ve ‘Parti küçük olsun benim olsun’ zihniyeti.
8İYİ Parti’nin kurucular listesini yaparken Akşener, Koray Bey’e itirazımın olup olmadığını sordu. Ben de o günün şartlarında -yanlış bir karar verdiğimi düşünüyorum şimdi- itirazımın olmadığını ifade ettim ve Koray Bey davet edildi. Davet edilmesiyle İYİ Parti’ye gelen bir akımın da durduğunu gördük.

9Daha sonra Koray Bey’in teşkilat başkanlığı da gösterdi ki, ‘Parti küçük olsun ve benim olsun. Ben kontrol edeyim’ zihniyetiyle yönetildi ve yönetiliyor ne yazık ki.
10Akşener’in de bir bildiği var anlaşılan, onunla devam ediyor. Ve parti içinde de adeta bir eş başkanlık inşa ediliyor. O derece güçlü. Çok açık.”

11BUĞRA KAVUNCU İÇİN UYARDIMBUĞRA KAVUNCU İÇİN UYARDIM ,
2) ”İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ’cü. Enver Altaylı’nın akrabası.
12Partinin kurulma aşamasında Enver Altaylı benden randevu aldı. Enver Altaylı şu anda hapishanede. FETÖ’ye yakın olduğunu biliyorum, bundan da rahatsızlık duyuyorum. ‘Partiyi kurmayın’ dedi, ‘Neden’ dedim, ‘Partiyi kapatacaklar’... Dedim ‘Parti kurulacak kimse kapatmayacak’. ‘Ne yapalım’ dedim, ‘Sokağa dökülün’ dedi.

13Bu konuşmayla ilgili bilgiyi Genel Başkan’a ve devlete bilgi verdim. Bir ay sonra bu zatın yeğeninin partinin kurucuları arasında olacağını duydum, Genel Başkan’ı uyardım, bu ark
14Daha sonra partiye geldi, 1 Nisan kongresinden sonra GİK’e girdi, Genel Başkan’ı tekrar uyardım, bütün sorumluluğu üzerine aldığını söyledi, İstanbul İl Başkanı oldu. Buğra Kavuncu’dan bahsediyorum, bu benim için en büyük hayal kırıklığı ve kırılmadır.

15Kendisi (Buğra Kavuncu) FETÖ’nün yurtdışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk İşadamları Derneği’nin yıllarca başkan yardımcılığını yapmış.
16Devlet 15 Temmuz’dan sonra kapatılması için Kazakistan’a başvurmuş ve kapatılmış.

17Sayın Genel Başkan’a ben bu uyarıyı yaptığım zaman iki devlet görevlisiyle konuştuğunu, bu devlet görevlilerinin ismini vermiyorum, çok yüksek. Buğra’yla ilgili kendilerinde kayıt olmadığını söylemişler. Bu izahatla tatmin olmam.”
18KARS’TA HDP KAZANDIKARS’TA HDP KAZANDI ,
3) ”Iğdır’da HDP kazanmasın diye direttim. Orada HDP kaybetti. Kars’ta bu yapılmadı ve HDP kazandı. CHP ile ittifak yapmamamız gerektiğini söylemiştim.

19‘Bize yönelik HDP ile ilgili bir psikolojik operasyon başlayacak, HDP ile yan yana geldiğimiz söylenecek, bunun olmadığını göstermemiz lazım. Biz HDP ile yan yana gelemeyiz. Onun için, Iğdır’da ve Kars’ta MHP’yi desteklediğimizi açıklayalım’ dedim.
20Çünkü burası vatan toprakları, Iğdır’da en son HDP kazandığında ‘Kürdistan’ın sınırları buraya dayandı’ açıklamasını yapmışlardı.

21
Iğdır’ı kabul ettirdim, Kars’ı ne yazık ki kabul ettiremedim, HDP kazandı. Tek başımıza daha başarılı olurduk.”
22ÖZDAĞ’A ZEHİR ZEMBEREK TEPKİLERÖZDAĞ’A ZEHİR ZEMBEREK TEPKİLER ,
İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu: Kendini kime yutturduysan bilmem ama sende İYİ Parti’ye zarar verebilecek kalibre olmadığı gibi, İYİ Parti’de de buna izin verecek bir yönetici kadrosu zaten yok.

23Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur. Herkes için hayal kırıklığısınız. Kurultay tuzağını gördü, oyununu bozdu. Kongrelerde aday olup konuşsaydın gam yemezdim.
24Sana göre: GİK yetersiz! Divan yetersiz! İl başkanları yetersiz! Kurultay iradesi yetersiz! Ayıptır ayıp... Partinin yürütme organlarına bunca hakaret ve aşağılama sana yakışıyor mu? Artık İYİ’lerin vicdanına havalesin!
​​​​

25İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’dir. Kibir ile hareket etmek, beyanda bulunmak bir maskelemedir. Zira; İYİ Parti’nin mücadelesi, azim ve kararlılığı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ucuz, hamasi ve geleneksel siyasi ayak oyunlarını ezip geçecektir.
26İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun: Ucuz karakterde değer yakışmıyor. Ey fezleke sen nelere kadirmişsin.

27İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Başkanı Bahadır Erdem: Bu fani dünyada hiçbir ikbal oyunu insanın ahlakını ve aklını bir tarafa koymasına değmez. Partimizin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya atılan çirkin iftiraları şiddetle kınıyorum.
28BÜLENT TURAN: BENİMKİ SİYASAL TESPİTBÜLENT TURAN: BENİMKİ SİYASAL TESPİT ,
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İYİ Parti’nin grup kurmak için gereken 20 sayısını bile yakalayamama ihtimalinin olduğunu savunarak, “Bu kadar kargaşa olan parti uzun boylu olmaz, dağılması kaçınılmaz. Gruba gelmeyen milletvekilleri var mı, var. Kürsüye çık dendiği halde çıkmayan vekilleri var mı, var. Ben bir siyasal tespitte bulunuyorum” dedi.

29Turan dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “Biz başka partilerin iç işlerine karışmayacak kadar tecrübeli insanlarız. Ancak sizin vekiliniz, sizin il başkanınız hakkında ‘terör örgütüyle irtibatlı’ iddiasında bulunacak ama biz bunu ‘iç meseledir’ görmeyelim diyeceğiz, bu doğru olmaz. Topu taca atmak yerine bu iddiaya cevap vermesini bekliyoruz. Kars başta olmak üzere bazı yerlerde HDP’ye oy desteği verilip verilmediğinin açıklanmasını bekleriz. Bize sataşmak yerine partisindeki liste krizinden haberi var mı yok mu ortaya koymasını bekleriz” diye konuştu.
30

Millet İttifakı’nda ikinci dalga! Önce HDP'liler birbiriyle kapıştı şimdi de İYİ Parti karıştı: Diğer ortaklar panikte,

İYİ kapışma! Ümit Özdağ'ın FETÖ'cülükle suçladığı Buğra Kavuncu'ya Meral Akşener sahip çıktı
Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok: İYİ Parti Genç Partisi'ne mi benzeyecek?
İYİ Parti’de ‘FETÖ'cü Buğra Kavuncu’ krizi nasıl patlak verdi? İşte Ümit Özdağ'ın açıklamalarının perde arkasıSkandal iddia: CHP, HDP VE İP "Açılım Anayasası" hazırlayacaktı
Skandal iddia: CHP, HDP VE İYİ Parti Açılım Anayasası hazırlayacaktı
Giriş: 22.10.2020 00:49 Güncelleme:22.10.2020 00
İYİ Parti Medyadan Sorumlu eski Başkan yardımcısı Adem Taşkaya A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi adlı programa verdiği özel röportajda çarpıcı bilgiler paylaştı. 2014 yılında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun babası Orhan Kavuncu'nun bir yemekte, Kazakistan FETÖ imamı Mesut Ata, FETÖ'den tutuklu Enver Altaylı , Bank Asya kurucu ortağı Mehmet Artukaslan gibi isimlerle görüntülendiği bir bir fotoğrafı göstereken ve "Bu bir suç duyurusudur" diyen Taşkaya, İYİ Partili Kavuncu'ya 'sizin FETÖ'cülerle ne işiniz var' sorusunu sordu. Taşkaya ayrıca, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gizli bir anayasa planladığını ifade etti.

İYİ Parti Medyadan Sorumlu eski Başkan yardımcısı Adem Taşkaya, A Haber'e verdiği özel röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SİZİN FETÖCÜ'LERLE NE İŞİNİZ VAR?

2014 yılında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun babası Orhan Kavuncu'nun bir yemekte, Kazakistan FETÖ imamı Mesut Ata, FETÖ'den tutuklu Enver Altaylı , Bank Asya kurucu ortağı Mehmet Artukaslan gibi isimlerle bir araya geldiğini belgeleyen bir fotoğraf paylaştı.Bu bir suç duyurusudur diyen Taşkaya, İYİ Partili Kavuncu'ya 'sizin FETÖ'cülerle ne işiniz var' sorusunu yöneltti. Adem Taşkaya öte yandan, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gizli bir anayasa planladığını ifade etti.

CHP, HDP ve İYİ PARTİ'DEN GİZLİ ANAYASA HAZIRLIĞI

Eski İYİ Partili Adem Taşkaya, kendisinin partiden istifa ettiği dönemde, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gizli bir anayasa planladığını ifade etti. Taşkaya açıklamasında "CHP adına İbrahim Kabaoğlu, HDP adına Mithat Sancar ve İYİ Parti adına Kamil Horozan bu oluşumun içinde yer aldı. Meral Akşener dahil partinin yetkili isimleri bunu açıklamayamadı. 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce 2. tura kalınsaydı bu partiler 'açılım anayasası' adı altında bir anayasayı ortaya çıkartacaktı ve bu anayasa Kürtlerin oyunu almak için kullanılacaktı" ifadelerini kullandı."

İYİ PARTİ'DE OK YAYDAN ÇIKTI

Taşkaya "Ben bu ifademi 1 buçuk yıldan beri yineliyorum ve diyorum ki eğer ben iftira atıyorsam çıkın beni mahkemeye verin. Ama beni mahkemeye veremiyorlar, beni yalanlayamıyorlar. Çünkü benim elimde belgeler var. Zaten Meral Akşener bu anayasa çalışmasının yapılmadığını da inkar edemez. Artık İYİ Parti'nin bir sonu yok, ok yaydan çıktı. " ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….