hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Erdoğan'ın cesaretli açıklamaları ülkelere uyarı oldu.

Son dakika haberi...Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bir televizyon kanalının canlı yayınına konuk oldu. Aliyev yaptığı açıklamada, “Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip. Karabağ’daki çözüm sürecinde yer almalıdır." dedi. Öte yandan Aliyev, Ermeni halkı ile sorunları olmadığını belirtti, "Onlar kendi yönetiminin esiri olmuşlar" ifadelerini kullandı.. Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da ilerlemesinin ardından kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı. Bazı bölgelerde ise bayrak asıldı. Görüntüleri Azerbaycan Milli Savunma bakanlığı paylaştı. Ermenistan ordusuna ait çok sayıda zırhlı aracı imha eden Azerbaycan askerleri, yine çok sayıda silah ve mühimmatı ele geçirdi. Karabağ'da geri alınan köylerde ise ezan ve Kur'an sesleri duyulmaya başladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Erdoğan'ın cesaretli açıklamaları ülkelere uyarı oldu.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Erdoğan'ın cesaretli açıklamaları ülkelere uyarı oldu. Admin
Bu içerik 190 kez okundu.
Advert

 Cumhurbaşkanı Aliyev: Erdoğan'ın cesaretli açıklamaları ülkelere uyarı oldu

Giriş Tarihi: 05.10.2020  15:33 Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  21:22
Son dakika haberi...  Cumhurbaşkanı , canlı yayında gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi. Aliyev, “Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip. Karabağ’daki çözüm sürecinde yer almalıdır. Türkiye’nin üst düzey SİHA’ları sayesinde can kayıpları azaldı. Bu SİHA’lar Türkiye'nin potansiyelini gösteriyor, bizi güçlendiriyor." dedi. Aliyev, ", Azerbaycan topraklarına saldırarak Rusya’yı savaşa çekmeye çalışıyor. Azerbaycan’da Ermeniler yaşıyor. Bizim Ermeni halkıyla sorunumuz yok. Ermenistan'daki halk, kendi iktidarının rehinidir. ’daki halklar bizim vatandaşımızdır. İşgal siyaseti bittikten sonra biz orada birlikte yaşayacağız.” diye konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den flaş açıklamalar

 Cumhurbaşkanı , TRT Haber'e verdiği mülakatta, Azerbaycan ordusunun Karabağ'da başarıyla ilerlediğini söyledi.

Çok sayıda yerleşim yerinin işgalden kurtarıldığını anlatan Aliyev, "Umuyorum bundan sonra da Azerbaycan ordusu görevini başarıyla icra etmeyi sürdürecek ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü sağlayacaktır. Bu görevin tamamlanması, tarihi adaleti sağlayacaktır. Dağlık Karabağ ve diğer işgal edilmiş topraklar, Azerbaycan'ın tarihi topraklarıdır. Uluslararası hukuk bakımından da bu topraklar Azerbaycan devletine aittir." diye konuştu.

Sürece dair bazı ülkelerden gelen "müzakere çağrılarını" da değerlendiren Aliyev, "Biz bu müzakerelerde 30 senedir yer alıyoruz ama Ermenistan her şeyi hiçe sayarak bize yeniden saldırılar başlattı ve tabii ki biz de karşı operasyon başlatıp, topraklarımızı işgalden kurtarıyoruz. Bu yüzden sadece ateşkes sağlanması söz konusu değil. Bizim taleplerimiz var. Bize çok ciddi garantiler verilmelidir. Uluslararası ara bulucular bize bu garantileri tasdik etmelidir. Ermenistan'ın işgal ettiği topraklardan çıkış takvimi bize temin edilmelidir. O halde savaş duracaktır. Biz bu meselenin barışçıl yollarla çözümünü istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den flaş açıklama

 Başbakanı Nikol Paşinyan'ın "Karabağ Ermenistan'dır" sözleri için özür dilemesi gerektiğini vurgulayan Aliyev, "Erivan, Ermenistan dışında yaşayan Ermenileri de bu savaşa dahil ediyor. Bu savaşı bölgesel olmaktan çıkarıp, küresel bir savaşa çevirmek istiyorlar. Bu savaş Azerbaycan'la Ermenistan arasındadır. Bu savaşa biz başlamadık ve yalnızca kendimizi savunuyoruz. Bizim Ermenistan topraklarında gözümüz yoktur." şeklinde konuştu.

Aliyev, Azerbaycan'a saldırıları Ermenistan'ın kendi topraklarından yaptığına işaret ederek, "Dün Gence'ye ve Mingaçevir'e yapılan saldırılar, Ermenistan topraklarından gerçekleştirildi. Onlar bizi kışkırtmaya çalışıyorlar ki biz de Ermenistan'a saldıralım. Sonra da dünyaya 'Azerbaycan bize saldırıyor, gelin bizi kurtarın' diyecekler." dedi.

ERMENİSTAN'IN KARA PROPAGANDA HAMLELERİ
Azerbaycan halkı adına Türkiye'ye, verdiği destekten ötürü teşekkür eden Aliyev, "Başta kardeşim Cumhurbaşkanı  olmak üzere, Türkiye'nin bize ilk andan itibaren gösterdiği destek, özel bir öneme sahiptir. Bu çatışmanın büyümemesi için Türkiye'nin net tavrı çok önemli. Bu da çok sayıda farklı aktöre uyarı oldu. Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip. Karabağ'daki çözüm sürecinde yer almalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

 Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron'un, Azerbaycan'a iftira attığını anlatan Aliyev, "Bu bizim ülkemiz için kabul edilmezdir. 'Azerbaycan Dağlık Karabağ'ı fethetmek istiyor' dedi. Dağlık Karabağ bizim toprağımızdır. Bir devlet kendi topraklarını fethedebilir mi? AGİT Minsk Grubu Eş Başkanı Macron, bu topraklarda kanunsuz olarak Ermenilerin oturduğunu, tarihi abidelerimizi, camilerimizi, kabirlerimizi tahrip ettiklerini bilmiyor mu?" şeklinde konuştu.

Pakistan ve Afganistan'a da gösterdikleri destek için teşekkür eden Aliyev, "Rusya, Karabağ'a ilişkin sorumlu ve büyük ülke gibi tavır gösteriyor. Rusya'dan olumlu mesajlar geliyor ve herhangi bir taraf tutmaları söz konusu değil. Halbuki Ermenistan'ın buna yönelik bir umudu var. Ermenistan, Azerbaycan topraklarına saldırarak Rusya'yı savaşa çekmeye çalışıyor. Bunu başaramayacaklar." dedi.

Aliyev, Azerbaycan'a karşı kara propaganda yürütüldüğünün altını çizerek, "Ermeni lobisi daima bize karşı hareket ediyor. Onlara delil vermelerini, ispat etmelerini söylüyoruz. Macron da beni iki defa telefonla aradı. Ona bana delil vermesini söyledim. 'Bizde istihbarat bilgisi var' diyor. Bize vermelerini söyledim ama vermedi çünkü böyle bir bilgi yok. Olamaz. Bizde de uzun süredir 'da PKK'lı teröristlerin yetiştirildiği, buraya getirildiği yönünde bilgiler var. Bu teröristler bugün de oradalar." değerlendirmesinde bulundu.

Azerbaycan'ın Türkiye'den temin ettiği silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) rolüne de değinen Aliyev, şöyle konuştu:
BU SİHA'LAR TÜRKİYE'NİN POTANSİYELİNİ GÖSTERİYOR
"Türkiye'nin üst düzey SİHA'ları sayesinde can kayıpları azaldı. Bu SİHA'lar Türkiye'nin potansiyelini gösteriyor. Bu silahların Azerbaycan ordusunda olması bizi güçlendiriyor. Türkiye gibi bir müttefikimiz olmasından ötürü çok mutluyuz. Türkiye'nin bize verdiği manevi destek, Türkiye savunma sanayisinin ürünlerinin bizde olması bizi güçlendiriyor.

Ermenistan'ın sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırıları kabul edilemez. Gence şehri savaş bölgesi değildir. Azerbaycan'da Ermeniler yaşıyor. Bizim Ermeni halkıyla sorunumuz yok. Ermenistan'daki halk, kendi iktidarının rehinidir. Dağlık Karabağ'daki halklar bizim vatandaşımızdır. İşgal siyaseti bittikten sonra biz orada birlikte yaşayacağız."
Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip
Son dakika haberi... Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bir televizyon kanalının canlı yayınına konuk oldu. Aliyev yaptığı açıklamada, “ uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip. Karabağ’daki çözüm sürecinde yer almalıdır." dedi. Öte yandan Aliyev, Ermeni halkı ile sorunları olmadığını belirtti, "Onlar kendi yönetiminin esiri olmuşlar" ifadelerini kullandı.

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip

Azerbaycan Cumhurbaşkanı ilham Aliyev TRT Haber'de canlı yayına konuk oldu. Bakü'de gerçekleşen özel programda, Aliyev çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aliyev, Türkiye'den envantere katılan SİHA'ların kendilerine büyük avantaj sağladığına vurgu yaptı, "SİHA'lar dünyanın en iyi araçlarıydı. Onların bizim ordumuzda olması büyük imkanlar sağladı. Can kaybını çok da büyük olmamasını sağladı. Bu imkanlar bizde olmasaydı, daha fazla zayiat olabilirdi. İyi ki bizim Türkiye gibi kardeşimiz, dostumuz var." dedi.

Aliyev, Ermenistan'ın topraklarından çıkacakları takvimi sunması gerektiğini ifade etti.

Aliyev'in çarpıcı açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Azerbaycan Ordusu birçok yeri işgalden kurtardı. Öz topraklarımızı askerlerimizin gücüyle kurtarıyoruz.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahipAZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV: TÜRKİYE ULUSLARARASI CAMİADA GÜÇLÜ BİR KONUMA SAHİP

"ERMENİSTAN BİZE TOPRAKLARIMIZDAN ÇIKACAĞI TAKVİMİ SUNMALI"

30 yıldır müzakereleri umutla sürdürdük. 30 sene boyunca Azerbaycan'a verilen sözler hayata geçmemiştir. Ermenistan bize topraklarımızdan çıkacağı takvimi sunmalı. Biz isteriz ki, bu sorun barışçıl yollardan çözülsün. Ordumuzun başarılı operasyonu sırasında ateşkes isteniyor. Paşinyan özür dilemelidir. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, "Karabağ Ermenistan'ın değil" demelidir.

"TARİHİ ADALET, 'KARABAĞ AZERBAYCAN TOPRAĞIDIR' DİYOR"

Bu savaşa biz başlamadık, biz topraklarımızı savunuyoruz. Tovuz çatışmalarında Ermenistan topraklarına geçmedik. Tarihi adalet diyor ki; Karabağ Azerbaycan toprağıdır.

Türkiye güçlü bir devlettir, bu işlerde faal olmalıdır. Başta kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Türkiye'ye teşekkür ederiz. Türkiye ile kardeşliğimiz bütün sınavlardan geçmiştir. Bizi en çok destekleyen Türkiye olmuştur. Bizim birliğimizi ebedi olmalıdır. Türkiye'den sonra Pakistan, Afganistan bize destek veren ülkeler oldu. Onlara teşekkür ederim. Bu çetin dönemde onların dayanışması bizim için çok önemlidir.

RUSYA AÇIKLAMASI

Rusya'dan olumlu mesajlar geliyor. Rusya kimsenin tarafını tutmuyor. Ermenistan, kendisine doğrudan saldırmamızı istiyor. Bize saldırırken, Rusya'dan yardım geleceğini düşünüyorlardı.

"ERMENİSTAN'DA ÇOK DERİN BİR SİYASİ VE EKONOMİK KRİZ YAŞANIYOR"

Ermenistan'da şu anda çok derin bir siyasi ve ekonomik kriz yaşanıyor. Bu kriz neticesinde Ermenistan'da siyasi ilişkiler bozuldu. Ermenistan'ın içinde çok ciddi bir rahatsızlık var. Ermenistan kara propaganda yürütüyor.SİHA'LARA BÜYÜK ÖVGÜ

SİHA'lar dünyanın en iyi araçlarıydı. Onların bizim ordumuzda olması büyük imkanlar sağladı. Can kaybını çok da büyük olmamasını sağladı. Bu imkanlar bizde olmasaydı, daha fazla zayiat olabilirdi. İyi ki bizim Türkiye gibi kardeşimiz, dostumuz var. Türk sanayi ürünlerinin bizde olması bizi güçlendirir. Bugün NATO'daki en büyük ikinci ordudur. Türk ordusunun karşısında kimse duramaz. Biz de bunu yapacağız. Bölgede bizim de karşımızda kimse duramayacak. Türkiye ve bizim iimiz hak işidir. Kimsenin toprağında gözümüz yok ama toprağımızı da vermeyiz.

"ERMENİ HALKI KENDİ YÖNETİMİNİN ESİRİDİR"

Dağlık Karabağ'da yaşayan Ermeniler ve Azerbaycanlılar bir arada yaşayacak. Bizim Ermeni halkı ile bir sorunumuz yok. Yaralananlar arasındakilerin bazıları Ermeniler. Bizim onlarla bir sorunumuz yok. Ermeni halkı kendi yöneticilerinin esiridir. Ermeni ile Azerbaycanlılar barışacak. Birçok ülkede bir arada yaşıyorlar, problemleri yok. Neden burada yaşamasınlar, zaten yaşamışlar bir arada. Benim hatrımdadır, merhum babam ile Dağlık Karabağ'a gitmiştik, açılışta Ermeni ve Azerbayncalı şairler birlikte şiir okurlardı. Ermeni dilinde de, Azerbaycan dilinde de... İşgalci Ermenistan yönetiminden sonra halklarımız barışacak. Buna inanıyorum.


Antalya’da görevli Azerbaycanlı Dr. Amil Hüseynov soluğu cephede aldı

Son dakika: Kritik kabine Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı: Gündem milli aşıAzerbaycan, Ermenistan'a tokadı bastı! Macron ve Kukla Paşinyan yıkıldı...

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Kabine Toplantısı'nın ardından flaş açıklamalar
Son dakika haberi... Başkan , Külliye'de gerçekleştirilen kritik Kabine Toplantısı'nın ardından ulusa seslendi. Başkan Erdoğan, kamuoyunun merakla beklediği yüz yüze eğitim ve yerli aşı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yerli aşı çalışmalarının hızla ilerlediğini kaydeden Başkan Erdoğan, ''Önümüzdeki hafta 1000 dozu aşı insan çalışmaları için üretilmiş olacaktır.'' ifadelerini kullanırken, yüz yüze eğitimle ilgili ''İlkokul 1.sınıfların yanısıra 2. 3. ve 4. sınıflarda yüzyüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallarla yüz yüze eğitime geçilecek.'' dedi.
Giriş Tarihi: 05.10.2020  18:50 Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  20:45

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Kabine Toplantısı'nın ardından flaş açıklamalar

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de gerçekleştirilen kritik Kabine Toplantısı'nın ardından alınan yeni kararları açıkladı.

Son dakika: Başkan Erdoğandan Kabine Toplantısının ardından flaş açıklamalarSON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KABİNE TOPLANTISI'NIN ARDINDAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bugünkü kabine toplantımızda koronavirüsten, iç ve dış olaylardan spora kadar pek çok hususu kapsamlı bir şekilde değerlendirdik. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin karşılaştığı büyük sınamalar elbette bizi de olumsuz etkilemektedir. Hamd olsun her alanda verdiğimiz mücadeleyi başarıyla yürütüyoruz. Salgın sürecinde sağlık altyapımız, sistemimiz, teşhis ve tedavi protokolleri ile takdire şayan bir farklılık ortaya koyduk.

Milletimizin faydasına ve çıkarına olan her çabayı değersizleştirme gayretinde olanlar, muarızlarımıza malzeme sağlamayı misyon eden bir güruh her konuda olduğu gibi burada da ortaya çıktı. Ülkemiz pek çok alanda çifte standarda maruz kalır, bunlar karşımızdakilerle birlikte hareket eder. Ekonomimize tuzaklar kurulur, felaket tellallığı ile hasımlarımızın değirmenine su taşır.

Hastane açarız, beğenmezler. Fabrika açarız, kulp takarlar, Yol, otoyol, metro açarız burun kıvırırlar. Halbuki böyle bir dönemde dünyanın her yerinde meslek kuruluşları, medya, sivil toplum gibi yapılar ülkelerinin ve halklarının yanında yer almıştır. Bu anlayışın ülkemizde de bir an önce tesisini temenni ediyoruz.

Aslına bakarsanız bu hizmetlerden en çok faydalananlardır. Konya'da şehir hastanemizin açılışını yaptık. Salgın döneminde sadece İstanbul'da donatılmış 5 hastaneyi hizmete sunduk. Her türlü yapıcı tenkide saygımız vardır. Siyasi rekabetle ülke ve millet menfaatlerini ayrı tutmayı, ahlaki bir sorumluluk olarak görüyoruz. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Karşımızdakilerin de aynı anlayışa sahip olmaları şartıyla herkese kalbimiz ve kapımız açıktır.

Karşımızdaki en tatsız manzaranın sorumlusunun biz olmadığımızın da gayet iyi biliyoruz. Suimisal emsal olmazdan hareketle biz bunlara bakmıyoruz. Bizim baktığımız tek yer milletimizin ne istediğidir. Milletimiz bize 18 yıldır olduğu gibi bugün de durmak yok, yola devam diyoruz. Bu anlayışla salgının sağlık boyutu yanında diğer tüm etkileri azaltmaya başlayan pek çok tedbiri, teşviki hayata geçirmeyi sürdürüyoruz.

1 milyon 186 bin çalışan için 934 milyon liralık bir kaynak kullanılmıştır. 3,5 milyon çalışanımıza 20 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılmıştır. 1 milyon 976 bin kişiye 4,5 milyar lira ödeme yapılmıştır. İşsizlik ödeneği olarak 4 milyar liraya yakın kaynakla destek verilmiştir. Kovid 19 teşhisi nedeniyle tedavi gördüğü, karantinada olduğu için işgöremezlik ödeneğini devreye soktuk.

Türkiye Eczacılar Birliği ile SGK protokolün yenilenmesiyle salgın döneminde üzerlerine ağır yük binen eczanelerimize 235 milyon liralık iyileştirme sağladık. Devlet korumasındaki gençlerimizin istihdam sayısı toplamda 54 bine yaklaştı. Salgın döneminde huzur evlerindeki yaşlılarımıza verdiğimiz hizmetler, gösterdiğimiz ihtimam DSÖ tarafından iyi uygulama örneği olarak ilan edildi.

Geçtiğimiz aylarda yeniden yükselme eğimi gösteren vaka, hasta ve ağır hasta sayısındaki artışın düşme eğilimine girmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Pek çok ülkenin baş etmekte zorlandığı hususlarda şu ana kadar kriz düzeyinde bir görüntüyle karşılaşmadık. Havaların soğumasıyla birlikte artacak mevsim hastalıkları Kovid-19'la benzerlikler taşıdığı için süreci çok iyi yönetmemiz gerektiğinin farkındayız.

Başkan Recep Tayyip Erdoğandan Azerbaycan çağrısıBAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN AZERBAYCAN ÇAĞRISI

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Sağlık önceliklerimizden taviz vermeyecek şekilde bu sıkıntıları da aşamalı olarak çözüme kavuşturacak yöntemler geliştiriyoruz. Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1.sınıfların yanısıra 2. 3. ve 4. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallarla yüz yüze eğitime geçilecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitimle ilgili yeni kararı duyurdu! 2-3-4-8 ve 12. sınıflar...BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YÜZ YÜZE EĞİTİMLE İLGİLİ YENİ KARARI DUYURDU! 2-3-4-8 VE 12. SINIFLAR...

Ayrıca özel okullar, il hıfzıhsıhha kurullarının uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitim yapılması öngörülmüştür. Diğer okullarıyla ilgili kararları vereceğiz. Öğrencilerimizden ricamız temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir. Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone'la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.

YERLİ AŞI ÇALIŞMALARI NE DURUMDA?

Yerli aşıda oldukça ileri düzeye gelindi. Yapılan yatırım, verilen destek ve hazırlanan yol haritaların birer birer icraata dönüşmesinin haklı kıvancı içerisindeyiz. 5 tanesi insan çalışmaları safhasına yaklaştı. Araştırma kuruluşlarımızın planlamalarının, verdikleri desteklerin önemi, altyapı ve insan kaynağı gücümüzle yine bu süreçte ortaya çıkmıştır. Üretim konusunda altyapısı uygun firmamızın ayda 20 milyon doz kapasitesini buluyor. Bu rakam ayda 50 milyon dozun üzerine çıkabilecektir. Önümüzdeki hafta 1000 dozu aşı insan çalışmaları için üretilmiş olacaktır.

Başkan Erdoğandan koronavirüse karşı yerli aşı açıklamasıBAŞKAN ERDOĞAN'DAN KORONAVİRÜSE KARŞI YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Son 10 yılda bölgemizde yoğunlaşan kriz ve çatışma alanlarına baktığımızda Türkiye'nin tam manasına bir kuşatma altına alınmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu kuşatma projesinde asıl hedefin Türkiye olduğu çok açıktır. Türkiye güçlü bir şekilde ayakta kaldığı müddetçe senaryoların başarı şansı olmadığını bizim kadar bu oyunu planlayanlar da biliyor. Milletimiz kadim medeniyet, tarih ve devlet birikimi bu konuda bize ışık tutuyor, yol gösteriyor.

Bu dönemde geniş bir coğrafyada halklar nezdinde oluşturduğumuz geniş dostluk ve kardeşliği arkamızda görünmeyen güç olarak kabul ediyoruz. Verdiğimiz her şehidimizin acısı yüreğimizde ilk günkü gibi tazedir. Ekonomik saldırılarla sıkıntıya düşen her vatandaşımızın derdi bizim de derdimizdir. Ekonomik ve sosyal yönden olumsuz etkilenen, her insanımızın sıkıntısı bizim de sıkıntımızdır. Bu fedakarlıkların hiçbiri boşa gitmiyor. Türkiye terörle mücadelede tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor.

Yıllarca Türkiye'ye verdikleri hiçbir sözü tutmayıp, üstüne bir de bizi suçlayanları artık lafa değil icraata bakan çizgiye çektik. Bugün Türkiye ekonomisini çökertmeye yönelik saldırıları göğüsleyebilecek ve hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyebilecek bir yere gelmiştir. Küresel tüm meselelerde ülkemizi dışarıda bırakıp sadece alınan kararlara tabi kılma politikalarını tümüyle çökerttik. Türkiye'ye verdikleri hiçbir sözü yerine getirmeyenler, üstüne bir de bizi suçlayanların artık lafa değil icraata bakılan bir çizgiye çektik.

Türkiye onurlu ve etkin bir konumda bulunuyor. Türkiye hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyebilecek bir yere gelmiştir. Türkiye insanlığın ortak vicdanı olarak her konuda söz söyleyebilecek ve bunu dinletebilecek bir iradeye sahiptir. İnşallah halen çektiğimiz sıkıntıların karşılığını çok yakında alacağız. Karadeniz'de keşfettiğimiz doğal gaz rezervi bunun ilk işaretidir. İnşallah Akdeniz'de müjdeli haberler bekliyoruz.

ERMENİSTAN'A SERT TEPKİ

Uluslararası toplum Karabağ'ın bir bölümü Ermeniler tarafından işgal edilirken maalesef bu alçaklı karşısında sessizliğe bürünmüştür. İnsanlığın yüz karası katliamlar gerçekleştirilmiştir. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı bünyesinde oluşturulan Minsk grubu sorunu çözmek yerine adeta çözümsüzlüğe terk etti. Kardeş Azerbaycan halkı yıllarca hem işgalin hem kayıplarının acısı ile yaşadı. Ermenistan geçmişte yaşadığı cürümlerin bedelini ödememiş olmanın şımarıklığı ile yeniden Azerbaycan topraklarına saldırınca hiç beklemediği bir şeyle karşılaştı.

Dünya haydut devletlerden ve onların haydut yöneticilerinden kurtarılmadan insanlığın huzura kavuşması mümkün değildir. Özellikle bizim bölgemizde haydut devlet sayısı oldukça fazla. İsrail'den Güney Kıbrıs'a haydut devletler insanlığın başına adeta bela ediyor. Türkiye elindeki imkanları bu haksız, hukuksuz kanlı oyunları bozmakta kararlıdır. BM'de 'dünya beşten büyüktür' diyoruz. Azerbaycan'ın Karabağ'ı ve işgal altındaki toprakları kurtarma mücadelesinde yaptığımız da bundan ibarettir.

Karabağ meselesinin bu şekilde çözüme kavuşması hem tarihin hem hukukun hem de coğrafyanın gerçeklerinin icabıdır. Aksi takdirde bölgedeki huzursuzlukların ve çatışmaların bitmesi mümkün değildir. Bir kez daha Azerbaycanlı kardeşlerimize gazanız mübarek olsun diye selamlıyoruz. Bu duygu ile sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla...

Son dakika:  duyurdu:   22 yerleşim yerini işgalden kurtardı

Giriş Tarihi: 05.10.2020  10:32 Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  11:51

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığının  güvenilir kaynaklarından aldığı bilgiye göre,  bugüne kadar toplam 22 yerleşim yerini işgalden kurtardı. 'den yapılan açıklamada, "Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan  bugüne kadar 22 yerleşim yerini işgalden kurtardı." ifadelerine yer verildi. Öte yandan Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da ilerlemesinin ardından kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı.

MSB: 22 yerleşim yerini işgalden kurtardı

Milli Savunma Bakanlığı (),  'nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar 22 yerleşim yerinin işgalden kurtarıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyona ilişkin bilgi verildi.Açıklamada, "Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar, Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı, Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri olmak üzere toplam 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı." ifadeleri kullanıldı.

Ezanlar okunuyor bayraklar asılıyor! Adım adımzafereEZAN SESİ DUYULMAYA BAŞLANDI
Ermenistan suna ait çok sayıda zırhlı aracı imha eden Azerbaycan askerleri, yine çok sayıda silah ve mühimmatı ele geçirdi. Karabağ'da geri alınan köylerde ise ezan ve Kur'an sesleri duyulmaya başladı.

Dağlık Karabağ'da kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı! Bazı bölgelerde bayraklar asıldı

'ın 'da ilerlemesinin ardından kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı. Bazı bölgelerde ise bayrak asıldı. Görüntüleri Azerbaycan  paylaştı.

Giriş Tarihi: 05.10.2020  11:47 Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  11:55

Dağlık Karabağ'da kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı! Bazı bölgelerde bayraklar asıldı

- çatışmaları, Cebrail, Fuzuli ve Ağdere illeri yönünde yoğunlaştı.

Dağlık Karabağ'da kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı! Bazı bölgelerde bayraklar asıldıDAĞLIK KARABAĞ'DA KURTARILAN KÖYLERDE EZAN OKUNMAYA BAŞLANDI! BAZI BÖLGELERDE BAYRAKLAR ASILDI

Dağlık Karabağ'da kurtarılan köylerde ezan okunmaya başlandı! Bazı bölgelerde bayraklar asıldıDAĞLIK KARABAĞ'DA KURTARILAN KÖYLERDE EZAN OKUNMAYA BAŞLANDI! BAZI BÖLGELERDE BAYRAKLAR ASILDI

Azerbaycan ordusu gün içerisindeki operasyonlarında 30 yıldır işgal altında olan Cebrail kenti ile Karhulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Çereken, Daşkesen, Horovlu, Decal, Mahmutlu ve Caferabat köylerini işgalden kurtardı.

EZAN SESİ

Ermenistan ordusuna ait çok sayıda zırhlı aracı imha eden Azerbaycan askerleri, yine çok sayıda silah ve mühimmatı ele geçirdi.

BAYRAKLAR ASILDI

Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırılarının ardından Azerbaycan ordusu tarafından başlatılan harekat tüm hızıyla devam ediyor.

Ele geçirilen bölgelere bayraklar asıldı. O görüntüler Azerbaycan  tarafından yayınlandı.

Son dakika: MSB duyurdu: Azerbaycan 22 yerleşim yerini Ermenistan işgalinden kurtardı

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, " güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar 22 yerleşim yerini işgalden kurtardı." ifadelerine yer verildi.

Giriş Tarihi: 05.10.2020  10:32Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  11:51

Son dakika: MSB duyurdu: Azerbaycan 22 yerleşim yerini Ermenistan işgalinden kurtardı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar 22 yerleşim yerinin işgalden kurtarıldığını bildirdi.

Azerbaycan 22 yerleşim yerini Ermenistan işgalinden kurtardıAZERBAYCAN 22 YERLEŞİM YERİNİ ERMENİSTAN İŞGALİNDEN KURTARDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyona ilişkin bilgi verildi.

MSB duyurdu: Azerbaycan 22 yerleşim yerini Ermenistan işgalinden kurtardıMSB DUYURDU: AZERBAYCAN 22 YERLEŞİM YERİNİ ERMENİSTAN İŞGALİNDEN KURTARDI

Açıklamada, "Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar, Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı, Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri olmak üzere toplam 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı." ifadeleri kullanıldı.

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

Son dakika haberi...  Genel Başkanı  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada " zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır. 'ın 'a katılması şarttır, acildir" dedi. Peki bu açıklama ne anlama geliyor? Nehçıvan'ın Azerbaycan'a bağlanması mümkün mü? Uluslararası hukuk uzmanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, A Haber canlı yayınında açıkladı. A Haber muhabiri Mahmut Keşan detayları aktardı.

Giriş Tarihi: 05.10.2020  11:21

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

Azerbaycan adım adım zafere ilerlerken işgalci Ermenistan sivilleri hedef almaya devam ediyor. Konuyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır. Nahçıvan'ın Azerbaycan'a katılması şarttır, acildir" dedi. Peki bu açıklama ne anlama geliyor? Nehçıvan'ın Azerbaycan'a bağlanması mümkün mü? Uluslararası hukuk uzmanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, A Haber canlı yayınında açıkladı. A Haber muhabiri Mahmut Keşan detayları aktardı.

İşte o açıklamalardan satır başları;

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

AZERBAYCAN İLE ERMENİSTAN ARASINDA BİR SAVAŞ YOK!

İki şeyi birbirinden ayırmak lazım. Askeri strateji olarak baktığımızda Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir savaş yok. Azerbaycan işgal edilmiş topraklarını kurtarmak istemektedir. Dikkat ederseniz Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor.

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

NEDEN NAHÇIVAN ÖNEMLİ?

Bildiğiniz gibi özerk bir cumhuriyet ve 1921 burada görüldüğü gibi Ermenistan – Azerbaycan – Gürcistan sınırı bir defa Türkiye ile Sovyetler Birliği arasında yapılan Moskova anlaşması ve onun akabinde Kars anlaşmasıyla sınırını çizdiler. Baktığımızda ardıl devlete göre 3 ana devlet yani Azerbaycan – Ermenistan ve Gürcistan bu anlaşmalara bağlıdırlar. Mustafa Kemal ekibini Moskova'ya gönderdiğinde şunu söylüyor "Dikkat edin paşalar Nahçıvan Türk kapısıdır" diyorlar Sovyetler işgal ederse ne yapacak "Kapıyı açık tutacaksınız" diyor. Nahçıvan Türk kapısıdır bu hususu nazar itibarı alarak elinizden geleni yapınız diyor. Döndükten sonra Nahçıvan Türkiye'ye bırakıldığında "Paşam Nahçıvan'ın üzerinde elimizden geleni yaptık" diyor.

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

NAHÇIVAN'IN AZERBAYCAN'A BAĞLANMASI...

Neden çok önemli? Mevcut çatışmayı Ermenistan Nahçıvan'a bir şekilde yaymak isterse bu durumda Türkiye buna müdahale eder. Ancak hukuken Nahçıvan 12 Kasım 1905 anlaşması ile anayasa olarak özerk bir cumhuriyet olmuştur.

Nahçıvan'ın önemi gördüğünüz gibi hem Ermenistan hem İran arasındaki çok önemli bir stratejik bir yer sahip olup bir taraftan da dağlık bir arazi olmasıdır ve dikkat ederseniz asıl mühim olan Laçin koridorunun muhafaza edilmesidir. Azerbaycan'a bağlanması ancak iki tarafın iradesiyle olur hukuken.

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

PAŞİNYAN BİN PİŞMAN DURUMDA

Askeri üstünlük motivasyon ve silah gücü olarak Azerbaycan ordusundadır. Ama en önemlisi hukuki meşruiyettir. Kendi topraklarını savunmaktadırlar. Paşinyan bin pişman durumda Rusya yardım etmiyor. Fransa bir şekilde sadece para gönderiyor. Ben çok kısa sürede Azerbaycan ordusunun bütün hedefleri ele geçireceğini düşünüyorum.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Son dakika: Bahçeli’nin ‘Nahçıvan’ açıklaması ne anlama geliyor? Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'de açıkladı: Nahçıvan'ın Azerbaycan’a bağlanması...

"A Haber saldırı noktasında! İşte patlamanın yaşandığı yerde açılan çukur ve bölgede son durum" haberi için tıklayın

Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırısının görüntülerini yayınladı

'ın gerçekleştirdiği füze saldırısının görüntülerini yayınladı. Yapılan alçak saldırıda 1 sivil hayatını kaybederken 4 sivil de yaralandı.

Giriş Tarihi: 05.10.2020  09:49 Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  10:51

Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırısının görüntülerini yayınladı

'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için 'a yönelik başlattığı harekat hız kesmeden devam ediyor.

Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırısının görüntülerini yayınladıAZERBAYCAN, ERMENİSTAN'IN SİVİLLERİ HEDEF ALAN SALDIRISININ GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

Ermenistan silahlı kuvvetlerinin sivilleri hedef alan saldırıları sürüyor.

GÖRÜNTÜ YAYINLANDI

Azerbaycan , Azerbaycan'a füzelerin Ermenistan topraklarından fırlatıldığını kanıtlayan bir görüntü yayımladı.

SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR

Bakanlık paylaştığı videoda "Birkaç gündür tüm cephe boyunca sıkışan düşman, sistematik olarak Ermenistan topraklarından Azerbaycan'ın yoğun nüfuslu bölgelerine ve sivil altyapıya füze saldırıları düzenliyor. Ermenistan'ın bu tür sorumsuz ve cezai eylemleri kasıtlı olarak Azerbaycan'ı misilleme tedbirleri almaya yöneltiyor" ifadelerine yer verdi.

YİNE SİVİLLERİ HEDEF ALDILAR

Ermenistan ordusu, Berde, Beylegan ve Terter'deki sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenledi.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgal ettiği toprakları geri almak için başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan ordusu yeniden sivilleri hedef almaya devam ediyor. Ermenistan ordusu, Berde, Beylegan ve Terter'deki sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenledi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Berde, Beylegan ve Terter'in bombalandığı ifade edildi.

Azerbaycan adım adım zafere doğru! Mübariz İbrahimov'un intikamı alındı...AZERBAYCAN ADIM ADIM ZAFERE DOĞRU! MÜBARİZ İBRAHİMOV'UN İNTİKAMI ALINDI...

KKTC Başbakanı Tatar: Anavatanımız Türkiye Azerbaycan için gerekeni yapıyorKKTC BAŞBAKANI TATAR: ANAVATANIMIZ TÜRKİYE AZERBAYCAN İÇİN GEREKENİ YAPIYOR

Ermenistan ve Azerbaycan çatışmasına Rusya askeri müdahalede bulunur mu? A Haber canlı yayınında yanıtladıERMENİSTAN VE AZERBAYCAN ÇATIŞMASINA RUSYA ASKERİ MÜDAHALEDE BULUNUR MU? A HABER CANLI YAYININDA YANITLADI

FETÖ örgüt mensuplarını gözden çıkardı: İntihar edin

Türkiye,  ile amansız mücadelesine ara vermeden devam ediyor. Örgüt, mensuplarını gözden çıkardı. FETÖ'nün firari üst düzey yöneticilerinden ve ABD’de yaşayan firari sanık İsmail Büyükçelebi, örgüt mensuplarına intihar emri verdi:“Binaenaleyh bu hizmeti seven hizmet insanlarının, bu hizmetin güvenine bir toz kondurmamak için, ölmek gerekiyorsa ölmeli ve ona toz kondurmamalı.”

Giriş Tarihi: 05.10.2020  11:30 Güncelleme Tarihi: 05.10.2020  11:32

FETÖ örgüt mensuplarını gözden çıkardı: İntihar edin

FETÖ terör örgütünün firari üst düzey yöneticilerinden İsmail Büyükçelebi; örgüt mensuplarına "intihar" emir verdi.

BÜYÜKÇELEBİ: "BU HİZMETiN GÜVENİNE BIR TOZ KONDURMAMAK İÇİN, ÖLMEK GEREKIYORSA ÖLMELİ"
ABD'de yaşayan firari sanık İsmail Büyükçelebi, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu. İsmail Büyükçelebi; "Binaenaleyh bu hizmeti seven hizmet insanlarının, bu hizmetin güvenine bir toz kondurmamak için, ölmek gerekiyorsa ölmeli ve ona toz kondurmamalı. Çünkü ona milyonların hakkı geçmiş, o telafi edilemez" iddiasında bulundu.

FETÖ örgüt mensuplarını gözden çıkardı: İntihar edinÇELİK: "SİZ DIŞARDA KEYİF SÜRERKEN DÜŞÜNEMEYEN BİRİLERİ CEZAEVİNDE VE NİYE SİZ DEĞİL ONLAR ÖLMELİ?"
Yargıtay Üyesi İsa Çelik, FETÖ'nün iki numarasının ölüm emri verdiğini belirterek, "(İsmail Büyükçelebi) 'Binaenaleyh bu hizmeti seven hizmet insanlarının, bu hizmetin güvenine bir toz kondurmamak için, ölmek gerekiyorsa ölmeli ve ona toz kondurmamalı' Soru; siz dışarda keyif sürerken düşünemeyen birileri cezaevinde ve niye siz değil onlar ölmeli?" diye sordu.

İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI BULUNUYOR
İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında, firari olan terör örgütünün üst düzey yöneticileri İsmail Büyükçelebi hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ istişare üyeleri İsmail Büyükçelebi için ABD adli makamlarına iletilmek üzere iade talepnamesi hazırlandı.

GÜLEN: "KENDİMİ YOK ETMEM BU İŞ İÇİN BENİM MÜESSESLERİME ZARAR GELMEMESİ İÇİN BİR YOL İSE BEN BUNA DA RAZIYIM"
Fetullahçı Terör Örgütü'nün elebaşı Fetullah Gülen; intiharı destekleyen açıklamada bulunmuştu:

"Eğer benimle hizmete bir zarar gelecekse ve benim kendi kendimi yok etmem bu iş için, benim müesseslerime zarar gelmemesi için bir yol ise, ben buna da razıyım. Küfürden sonra en büyük günahtır ama ben buna bile katlanmaya razıyım. İşte bunun daha ilerisinde ne türlü şeylere razı olabileceğimi siz tahmin edebilirsiniz"

"Ben böyle bir içtihadı hatalı görmekteyim, yanlış bir içtihattır. Ama bu da bir histir. Bir düşüncedir. Bir mülahazadır. Bunu da sormuşum ben. Yani çıkıp bir binanın köşesinden kendimi aşağı atayım mı? Hizmetin selameti adına buna 'evet' diyebilir misiniz? Hizmet için her şeye katlanmaya razıyız Allah'ın inayet ve keremiyle… İntihar etmenin ne büyük günah olduğunu ben Allah'ımdan Peygamber'imden öğrenmişim. Ama muhal farz eğer böyle bir şey düşünülecekse, düşünülürse bu hizmete karşı ve sizin korunmanıza karşı yapılır. Eğer yapılacaksa böyle bir fedailik, çarparız kendimizi ateşe ve yok oluruz. Arkadaşlarımız, eğer buna kadar biz istişare ediyorsak, bu meseleyi de istişare etmelidirler. Ahengi bozmamak için kabul edilmez bu tavırları, Allah için kabul etsinler."

 

RUSYA FEDERASYONU'NUN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ANDREY KARLOV, FETÖ'CÜ MEVLÜT MERT ALTINTAŞ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ
Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov', o sırada görevde olmayan polis memuru FETÖ'cü Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmüştü.

Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da öldürülmesine ilişkin iddianamede, FETÖ mensuplarının, cinayetin işlendiği serginin açılış tarihinin, Moskova'da Türkiye, Rusya ve İran'ın katılacağı Suriye konulu toplantıdan bir gün önce olan 19 Aralık 2016'ya alınması için çaba gösterdiğine dikkat çekilmişti.

KAYNAK-SABAH

FETÖ örgüt mensuplarına intihar emri veriyor!FETÖ ÖRGÜT MENSUPLARINA İNTİHAR EMRİ VERİYOR!

.Azerbaycan ordusunun ayak sesleri Karabağ'dan duyuldu!

Son dakika: Tam 300 kilometre! Ermenistan iyice çıldırdı...

Giriş Tarihi: 05.10.2020  07:38 Son Güncelleme: 5.10.2020  08:08

Gelen son dakika haberlerine göre, Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ’da işgal altındaki bölgeleri tek tek kurtarırken, çatışmalarda hezimete uğrayan Ermenistan, sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılarını artırdı. Ermenistan güçleri tarafından Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti olan Gence’ye 300 kilometre menzilli 6 füze atıldı. Saldırıda 2 sivil yaşamını yitirdi, 28 kişi de yaralandı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, Ermeni askeri grupların, Azerbaycan'daki şehir ve köylere yönelik saldırılarını sürdürdüğü aktarıldı.

Gelen son dakika haberlerine göre, Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ’da işgal altındaki bölgeleri tek tek kurtarırken, çatışmalarda hezimete uğrayan Ermenistan, sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılarını artırdı. Ermenistan güçleri tarafından Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti olan Gence’ye 300 kilometre menzilli 6 füze atıldı. Saldırıda 2 sivil yaşamını yitirdi, 28 kişi de yaralandı.

Son dakika haberine göre, Ermenistan güçlerinin, işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ’dan Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine Azerbaycan ordusunun 27 Eylül’de başlattığı operasyon dün sekizinci günündeydi.Harekat kapsamında Azerbaycan Ordusu, işgal altındaki topraklarını teker teker kurtarıyor. SİHA ve İHA’larla hava üstünlüğünü elinde tutan Azerbaycan, Ermenistan’a ağır kayıplar verdirdi.Stratejik öneme sahip Sukovuşan (Madaqiz) ve yedi köyün ele geçirilmesinin ardından savaşın başından beri sivil hedefleri vuran Ermenistan’ın saldırıları da arttı.Ermenistan gün boyunca sivillerin yaşadığı Terter ve Azerbaycan’ın en büyük ikinci şehri olan Gence’ye uzun menzilli füzelerle saldırdı. Ermenistan tarafından Gence’ye atılan 6 füzeden 4’ü patladı.Aziz Aliyeva mahallesinde bir eve isabet eden roket nedeniyle iki sivil hayatını kaybederken 28 kişi de yaralandı. Birçok ev de kullanılamaz hale geldi.​​​​​​​Füze ve top saldırılarıFüze ve top saldırıları 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ermeni askeri gruplar, Gence şehrini, Karabağ’da ise Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini topçu ve roket atışlarıyla  bombalıyor.​​​​​​​Gence’ye yönelik saldırılar, Ermenistan topraklarından yapılmıştır” ifadeleri kullanıldı. Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırıları akşam saatlerinde de devam etti.​​​​​​​Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın sanayi kenti Mingeçevir’e füze saldırısı, Terter’e ise top atışı gerçekleştirdiğini, bazı sivillerin yaralandığını duyurdu.​​​​​​​Hacıyev, ayrıca Hızı ve Abşeron bölgelerine de Ermenistan ordusunca 300 kilometre menzilli 2 füze atıldığını açıkladı.

10Evlere isabet ettiEvlere isabet etti 

Gence’ye yapılan füzeli saldırıda evi ağır hasar alan Elham Elhamallahverdiyev, “Adice sivillere saldırıyorlar. Evde eşim vardı çok şükür ona bir şey olmadı ama evimizin hali ortada.​​​​​​​Giden evimiz olsun ama devletimiz milletimiz var olsun. Kaybedeceklerini anladıkları için sivillere saldırmaya başladılar” diye konuştu.Cephe hattına kuş uçuşu 45-50 kilometre mesafede olan Gence’nin vurulmasıyla ilgili olarak bölge halkı füzelerin Karabağ cephe hattının dışından, Ermenistan içerisinden atıldığını söylüyor.​​​​​​​Ermenistan’ın sivil yerleşim noktalarına düzenlediği saldırılarda toplam 23 kişi hayatını kaybederken 95 kişi de yaralandı.Ermenistan’ın en yoğun saldırıları gerçekleştirdiği Terter ilçesinde yıkımın izleri açıkça görülüyor. Kasabadaki ev ve iş yerlerinin çoğu atılan grad füzeleri ve havan toplarının etkisiyle yıkılmış durumda.​​​​​​​Ermenistan’ın saldırılarına rağmen Terter ilçesinde yaşamaya devam eden halk, evlerini terk etmeyeceklerini belirterek Dağlık Karabağ’ın yeniden özgürleşeceğine inandıklarını söylüyor.​​​​​​​38 yaşındaki Agayev Ragil Arifoğlu, “Ordumuz kahramanca savaşıyor biz de Terter’i terk etmedik burada yaşıyoruz.​​​​​​​Ermeniler burayı füzelerle toplarla vurdu. Çocuk, yaşlı, kadın, erkek sivilleri öldürdüler. Ama biz öz yurdumuzu terk etmeyiz” dedi.​​​​​​​Ermenistan işgalindeki Karabağ’ın başkenti Xankenti’ne giden ana yol üzerinde bulunan Madagiz’in kurtarılmasından sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, kente işgalden önceki adı olan Sukovuşan isminin geri verildiğini açıkladı.​​​​​​​Konumu itibariye stratejik öneme sahip olan Sukovuşan, Terter-Ağdere-Xankenti hattı arasında arasındaki önemli bir kavşak. Kentte bulunan Sukovuşan Barajı ile Azerbaycan’ın Terter, Ağcabedi, Yevlak, Berde kentlerinde 30 yıldır yaşanan su sıkıntısı da çözülmüş olacak.

20Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan ordusunun Karabağ bölgesinde kritik öneme sahip Cebrail’i işgalden kurtardığını bildirdi.​​​​​​​

MSB açıklamasında, “Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan ordusu Büyük Mercanlı, Maralyan ve Şeybey köylerinden sonra Karabağ bölgesinde kritik öneme sahip Cebrail kentini de işgalden kurtardı” bilgisi paylaşıldı.​​​​​​​Ardından açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de “Bugün Azerbaycan ordusu, Cebrail kentini ve birkaç köyü işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ,  Azerbaycan’dır” dedi

23Azerbaycan Milli Kahramanı Mübariz İbrahimov’un 18 Haziran 2010’da tek başına saldırdığı ve çok sayıda Ermenistan askerini etkisiz hale getirdikten sonra şehit olduğu mevzi Azerbaycan askerlerinin kontrolüne geçti. Azerbaycan ordusu, mevziye Azerbaycan bayrağı dikti. KAYNAK  Milliyet

'a tokadı bastı! Macron ve Kukla Paşinyan yıkıldı...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron kışkırttı. Kuklası Nikol Paşinyan saldırdı. Ancak 'nin tam destek verdiği  tokadı bastı. İkisi de yıkıldı.

Çıkış yok!

 ordusu dün de dört koldan Karabağ içleri ne doğru aktı. Çok sayıda köyü geri aldı. Kritik öneme sahip Cebrail kentini de 30 yıllık işgalden kurtardı.

Ermeniler ise yine kalleşçe davrandı. 60 kilometre uzaktan sivillere Rus yapımı Smerch ve Tochka-u füzeleri fırlattı. Gence'de 26 sivil öldü, 76 kişi yaralandı.

SON DAKİKA...  sivilleri hedef aldı! 2 şehit 4 yaralı

Giriş Tarihi: 4.10.2020  10:36 Son Güncelleme: 4.10.2020  10:42

 ordusu tarafından 'ın sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı. Edinilen son dakika bilgisine göre Ermenistan'ın saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Günlerdir okullar, kreşler dahil onlarca sivil noktayı hedef alan Ermenistan'ın son saldırısında 2 Azerbaycan Türkü daha şehit oldu.

SON DAKİKA... Ermenistan sivilleri hedef aldı! 2 şehit 4 yaralı

Ermenistan güçleri tarafından Azerbaycan'ın sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı.

stan yine i hedef aldı! 2 şehit 4 yaralı

Ermenistan'dan alçak saldırı! Şehir ve köyleri bombaladı ahberine göre, stan su tarafından 'ın sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı. Edinilen son dakika bilgisine göre 'ın saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Günlerdir okullar, kreşler dahil onlarca sivil noktayı hedef alan Ermenistan'ın son saldırısında 2 Azerbaycan Türkü daha şehit oldu.

Son dakika: Ermenistan yine sivilleri hedef aldı! 2 şehit 4 yaralı

Ermenistan güçleri tarafından Azerbaycan'ın sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmalar devam ederken, Ermenistan güçleri sivil yerleşim birimlerini hedef almaya devam ediyor. Azerbaycan Başsavcılığı tarafından yaptığı açıklamada, Ermenistan tarafından dün akşam saatlerinde top bataryasıyla yapılan saldırılarda Beylagan bölgesinde 2 sivilin daha hayatını kaybettiği, 4 sivilin ise yaralandığı belirtildi.

Ermenistan'dan alçak saldırı! Azerbaycan'daki şehir ve köyleri bombaladı

Ermeni askeri grupların, ’ın Gence şehrini, işgal altındaki Karabağ’da Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini bombaladığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 04.10.2020  11:42

Ermenistan'dan alçak saldırı! Azerbaycan'daki şehir ve köyleri bombaladı

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, Ermeni askeri grupların, Azerbaycan'daki şehir ve köylere yönelik saldırılarını sürdürdüğü aktarıldı.

Açıklamada, "Ermeni askeri gruplar, Gence şehrini, Karabağ'da ise Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini topçu ve roket atışlarıyla bombalıyor. Gence'ye yönelik saldırılar, Ermenistan topraklarından yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov da yaptığı açıklamada, "Ermenistan topraklarından Azerbaycan topraklarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar, kışkırtmaya yöneliktir ve çatışma bölgesini genişletmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Ermenistandan alçak saldırı! Azerbaycandaki şehir ve köyleri bombaladıERMENİSTAN'DAN ALÇAK SALDIRI! AZERBAYCAN'DAKİ ŞEHİR VE KÖYLERİ BOMBALADI

Ayrıca son dakika bilgisinde Beylagan'da bulunan evlerin de ciddi zarara uğradığı bildirildi.

17 ŞEHİT OLDU

Ermenistan ordusunun Azerbaycan'daki sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 17'ye, yaralı sayısı 53'e yükseldi.

KREŞLERİ BİLE HEDEF ALDILAR

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, Ermeni güçlerinin kamu binalarını, sağlık ocaklarını, okul ve kreşleri de hedef aldığı bildirildi.

ONLARCA SİVİL NOKTA

Ermenistan ordusunun 27 Eylül'den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 116 konut ve 26 kamu binası kullanılamaz hale geldi.

Ermenistan'ın saldırılarında yaşamını yitiren Azerbaycanlı sivil sayısı 17'ye, yaralı sayısı 53'e çıktı. Başsavcılık saldırılarla ilgili soruşturmaları yürütüyor.

AZERBAYCAN ORDUSU OPERASYONLARA DEVAM EDİYOR

Öte yandan Ermenistan'ın saldırılarına karşı Azerbaycan'ın da operasyonlara devam ettiği ve birçok bölgeyi işgalden kurtardığı aktarıldı. Dün Madagiz'in işgalden kurtulduğu resmen açıklandı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmalar devam ederken, Ermenistan güçleri sivil yerleşim birimlerini hedef almaya devam ediyor. Azerbaycan Başsavcılığı tarafından yaptığı açıklamada, Ermenistan tarafından dün akşam saatlerinde top bataryasıyla yapılan saldırılarda Beylagan bölgesinde 2 sivilin daha hayatını kaybettiği, 4 sivilin ise yaralandığı belirtildi.

Ayrıca son dakika bilgisinde Beylagan'da bulunan evlerin de ciddi zarara uğradığı bildirildi.

17 ŞEHİT OLDU

Ermenistan ordusunun Azerbaycan'daki sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 17'ye, yaralı sayısı 53'e yükseldi.

KREŞLERİ BİLE HEDEF ALDILAR

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, Ermeni güçlerinin kamu binalarını, sağlık ocaklarını, okul ve kreşleri de hedef aldığı bildirildi.

ONLARCA SİVİL NOKTA

Ermenistan ordusunun 27 Eylül'den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 116 konut ve 26 kamu binası kullanılamaz hale geldi.

SON DAKİKA... Ermenistan sivilleri hedef aldı! 2 şehit 4 yaralı

Ermenistan'ın saldırılarında yaşamını yitiren Azerbaycanlı sivil sayısı 17'ye, yaralı sayısı 53'e çıktı. Başsavcılık saldırılarla ilgili soruşturmaları yürütüyor.

AZERBAYCAN ORDUSU OPERASYONLARA DEVAM EDİYOR

Öte yandan Ermenistan'ın saldırılarına karşı Azerbaycan'ın da operasyonlara devam ettiği ve birçok bölgeyi işgalden kurtardığı aktarıldı. Dün Madagiz'in işgalden kurtulduğu resmen açıklandı.

İlham Aliyev: 30 yıl daha bekleyecek vaktimiz yok

Bozguna uğrayan Ermenistan ordusu askerlerini mevzilere zincirliyor

 bölgesini yıllardır işgal eden Ermenistan,  ordusunun bozgununa uğradı. Cephede çok sayıda kayıp veren Ermenistan ordusu, askerleri mevziden kaçmasın diye zincirlere vurdu.

Giriş Tarihi: 04.10.2020  07:08 Güncelleme Tarihi: 04.10.2020  08:56

Bozguna uğrayan Ermenistan ordusu askerlerini mevzilere zincirliyor

Azerbaycan ordusunun 28 yıldır işgal altındaki Karabağ'ı özgürleştirmek için başlattığı harekat 7. gününü geride bıraktı.

Önceki gün Cebrail-Fuzuli yönünde bir çok stratejik tepeyi ele geçiren Azerbaycan ordusu dün de ilerleyişini devam ettirdi. Cephe hattındaki çatışmalar gece boyunca devam etti. Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun mevzilerine ve araçlarına ağır hasar verdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı vurulan nokta ve araçların görüntülerine yayınladı.

Ermenistan ordusu askerlerini mevzilere zincirliyor!

FİRARA KARŞI KONTROL NOKTASI
Karadan ve havadan ağır darbeler yiyen Ermenistan ordusunda tam bir bozgun yaşanıyor. Ermeni askerler araç, silah ve mevzilerini bırakarak Karabağ içlerine doğru kaçıyor. Cephe gerisine ve Ermenistan'la bağlantı koridoruna çok sayıda çok sayıda kontrol noktası kurarak firarları önlemeye çalışan Ermeni ordusunun zaman zaman kendi askerlerine karşı silah kullandığı belirtildi.

MEVZİDE ZİNCİRE VURDULAR
Bununla da yetinmeyen Ermeni ordusunun kaçmalarını önlemek amacıyla askerleri mevzilerini zincirlediği ortaya çıktı. Azerbaycan ordusu tarafından ele geçirilen stratejik tepede öldürülen askerlerin bulundukları noktaya zincirlendikleri görüldü. Kaçarken kendi ordusu tarafından vurulmak istemeyen Ermeni askerleri de Azerbaycan ordusuna teslim olmaya başladı. Azerbaycan basını beyaz bayrak çekerek teslim olan bir grup askerin görüntülerini yayınladı.

YAŞLILARI CEPHEYE SÜRECEKLER
Firar ve kayıplarla mevzileri tutacak personel bulma konusunda sıkıntı yaşayan Ermenistan ordusu, dünya genelindeki soydaşlarını çağrı yaptı. 50 yaşına kadar erkekleri ve genç kadınları silah altına alan Ermeni ordusunun, 60 yaşın üzerindeki insanları da cepheye sürme planları yaptığı ifade edildi.

ŞEHİRLER BOŞALIYOR
Yeni Şafak'ın haberine göre; Ordudaki bozgun havası demografiyi değiştirmek için dünyanın dört bir yanından getirilerek Karabağ'a yerleştirilen Ermenileri de etkiledi. İşgalcilerin kurduğu korsan devletin başkenti olarak gösterilen Hankendi boşalmaya başladı. Siviller eşyalarını araçlarına yükleyerek Ermenistan'a doğru kaçmaya başladı.Karadan ve havadan ağır darbeler yiyen Ermenistan ordusunda tam bir bozgun yaşanıyor. Ermeni askerler araç, silah ve mevzilerini bırakarak Karabağ içlerine doğru kaçıyor. Cephe gerisine ve Ermenistan'la bağlantı koridoruna çok sayıda çok sayıda kontrol noktası kurarak firarları önlemeye çalışan Ermeni ordusunun zaman zaman kendi askerlerine karşı silah kullandığı belirtildi.

Bozguna uğrayan Ermenistan ordusu askerlerini mevzilere zincirliyorBOZGUNA UĞRAYAN ERMENİSTAN ORDUSU ASKERLERİNİ MEVZİLERE ZİNCİRLİYOR

Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan topraklarından yeni görüntülerERMENİSTAN İŞGALİNDEN KURTARILAN AZERBAYCAN TOPRAKLARINDAN YENİ GÖRÜNTÜLER

 bölgesini yıllardır işgal eden Ermenistan,  ordusunun bozgununa uğradı. Cephede çok sayıda kayıp veren Ermenistan ordusu, askerleri mevziden kaçmasın diye zincirlere vurdu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….