hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse çatışmalar durur.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan Ordusu'nun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur. Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardık. Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz" dedi. Aliyev ayrıca, Azerbaycan Ordusu'nun dışarıdan herhangi bir destek almadığını belirterek, Türkiye ve Erdoğan'a özel olarak teşekkür etti. TSK'dan düşmanı titretecek hamle! Envantere girmek için sayıyor*Gazeteci Sevil Nuriyeva A Haber'de anlattı! Türkiye helikopter verememişti ama şimdi...*AK Partili milletvekillerinden CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan kara propagandasına tepki*Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!*Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu A Haber'de konuştu! Hedefimiz toprak bütünlüğü*Anadolu Yakası’nda faaliyet yürütüyorlardı... Şafak vaktinde baskın yediler*.Cübbeli Ahmet Hoca emniyete verdi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse çatışmalar durur.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse çatışmalar durur. Admin
Bu içerik 67 kez okundu.
Advert

 Cumhurbaşkanı Aliyev'den çok net mesaj: Tek koşul var

Giriş Tarihi: 30.9.2020  16:17 Son Güncelleme: 30.9.2020  16:35
 Cumhurbaşkanı 'den  ile yaşanan gerginliğe ilişkin  açıklaması geldi. Aliyev, Ermenistan'ın geri çekilmesinin tek koşulları olduğunu söyledi. Aliyev, "Çatışmalar ancak böyle durur" dedi... 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse çatışmalar durur

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den çok net mesaj: Tek koşul var

Son dakika haberi: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile yaşanan çatışmalara ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Aliyev, sert ifadeler kullandı, Ermenistan'ın çekilmesi gerektiğini, aksi halde ise çatışmaların süreceğini ifade etti
Aliyev 'tek bir şartımız var' deyip resti çekti: Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz
Sondakika:   Aliyev'den 'a çağrı!
  Aliyev, "Azerbaycan’ın tek koşulu  sunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse lar durur" açıklamasında bulundu.

Aliyev'den Ermenistan'a son uyarı!

  İlham Aliyev, 'la devam eden ların durması için tek şartın olduğunu açıkladı. Aliyev yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur" diye konuştu.
Aliyev 'tek bir şartımız var' deyip resti çekti: Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan Ordusu'nun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur. Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardık. Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz" dedi. Aliyev ayrıca, Azerbaycan Ordusu'nun dışarıdan herhangi bir destek almadığını belirterek, Türkiye ve Erdoğan'a özel olarak teşekkür etti.

Aliyev 'tek bir şartımız var' deyip resti çekti: Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan Ordusu'nun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur. Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardık. Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz" dedi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı da operasyonların Ermenistan Ordusu çekilene kadar devam edeceğini söyledi.

TÜRKİYE VE ERDOĞAN'A ÖZEL TEŞEKKÜR

Aliyev ayrıca, kendilerine yalnızca Türkiye, Pakistan ve Afganistan'ın destek verdiğini bildirerek, Türkiye ve Erdoğan'a özel olarak teşekkür etti.

Aliyeva'dan Türk halkına ve Erdoğan'a özel teşekkür

"DIŞARIDAN HERHANGİ BİR DESTEK ALMIYORUZ"

Aliyev, son günlerde özellikle Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan başta olmak üzere Erivanlı yetkililerin sık sık gündeme getirdiği, "Türk Ordusu Azerbaycan'a yardım ediyor" iddiası ile ilgili de konuştu. Aliyev, Azerbaycan Ordusu'nun dışarıdan herhangi bir destek almadığını vurguladı.

Azerbaycan'ın Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonun üçüncü gününde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den önemli bir açıklama geldi. Çatışmanın durması için tek şartın olduğunu belirten Aliyev "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur" ifadelerini kullandı. Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardıklarını dile getiren Aliyev, "Artık bu topraklardan bizi kimse çıkaramaz" dedi.

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse çatışmalar durur
Son dakika haberine göre   İlham Aliyev, 'la devam eden çatışmaların durması için tek şartın olduğunu açıkladı. Aliyev yaptığı açıklamada, "Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 30.09.2020  15:33 
Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse çatışmalar durur

Azerbaycan'ın Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonun üçüncü gününde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den önemli bir açıklama geldi. Çatışmanın durması için tek şartın olduğunu belirten Aliyev "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur" ifadelerini kullandı. Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardıklarını dile getiren Aliyev, "Artık bu topraklardan bizi kimse çıkaramaz" dedi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusuna ait askeri araçları imha ettikSON DAKİKA: CUMHURBAŞKANI ALİYEV: ERMENİSTAN ORDUSUNA AİT ASKERİ ARAÇLARI İMHA ETTİK
Başkan Erdoğandan kritik temas! Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştüBAŞKAN ERDOĞAN'DAN KRİTİK TEMAS! AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Savunma Bakanlığı Merkez Askeri Klinik Hastanesinde tedavi altına alınan askerlerle yaptığı görüşmede açıklamalarda bulundu.

İlham Aliyev, Ermeni halkına yönetimin çirkin işlerine alet olmamalarını söyleyerek, "Çocuklarını Azerbaycan topraklarına göndermesinler. Azerbaycan topraklarında bir Ermeni askeri ne yapıyor? Kendi topraklarımızda savaşıyoruz. Kendi topraklarımızda ölüyoruz, kendi topraklarında yaralanıyor ve topraklarımızı kurtarıyoruz. Savaşın dördüncü gününde Azerbaycan Ordusu, stratejik yükseklikleri işgalcilerden kurtarmak için başarılı bir operasyon gerçekleştirdi, birçok yerleşimi kurtardı. Uzun bir aradan sonra bu topraklara geri döndük. Toprak bütünlüğümüzü yeniden sağlamalıyız. Ermeni halkı, başka bir devletin topraklarını yaklaşık 30 yıl işgal etmenin, tüm binaları ve tarihi eserleri yıkmanın, bir milyondan fazla insanı memleketlerinden sürmenin, Azerbaycan halkına karşı soykırım yapmanın suç olduğunu anlamalı. Karabağ bizim kendi, kadim tarihi topraklarımızdır" dedi.

"BARIŞ İSTİYORUZ"

Ermenistan'ın saldırgan politikasına son vermesi gerektiğini söyleyen Aliyev, "Bunun yerine Ermenistan Başbakanı bize şartlar ortaya koyuyor. Bizim önümüze 7 şart koydu. Bir süre önce bu koşulları reddettiğimizi söylemiştim. Tek şartımız Ermenistan ordusunun topraklarımızdan geri çekilmesidir. Ermeni hükümeti bu şarta uyarsa savaşlar duracak, kan dökülmeyecek, barış olacak, bölgemize barış gelecek. Barış istiyoruz, çözüm istiyoruz, aksi takdirde 30 yıla yakın müzakereleri ummazdık" diye konuştu.

"TÜRKİYE AZERBAYCAN'LA AZERBAYCAN HEP TÜRKİYE'NİN YANINDA"

"Türkiye Azerbaycan'la, Azerbaycan hep Türkiye'nin yanında"

Azerbaycan ordusunun oldukça güçlü ve donanımlı olduğunu belirten Aliyev, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Bu sorunu, tarihi adaleti yeniden tesis edecek şekilde çözmeliyiz. Aynı zamanda sizler ve Azerbaycan halkı adına kardeşim Türkiye'ye, Cumhurbaşkanı'na, kardeşim Recep Tayyip Erdoğan'a kararlı duruşu ve kardeşlik mesajı için derin şükranlarımı sunuyorum. Çünkü canım kardeşimin çok açık sözleri ve sert açıklamaları Azerbaycan'ın yalnız olmadığını bir kez daha gösteriyor. Türkiye Azerbaycan'la, Azerbaycan hep Türkiye'nin yanında. Daha önce söyledim, tekrar söylemek istiyorum, bu kanlı savaşlar bizim için, tüm Azerbaycan halkı için bir hakikat anıdır. Kimin kim olduğunu görüyoruz. Bazı durumlarda güzel sözler söyleyen, güzel sözler veren kimi taraflar sözlerinin arkasında durmadığını görüyoruz. Bir şey sözlerle söylenir, başka bir şey pratikte yapılır. Ancak Türkiye, Pakistan ve Afganistan kesinlikle Azerbaycan'ı destekledi"

NE OLMUŞTU?

Dağlık Karabağ'ı işgal eden Ermenistan, Azerbaycan topraklarındaki yerleşim yerlerine ateş açmıştı. Çok sayıda sivil şehit olurken, çok sayıda sivil de yaralandı. Bunun üzerine Azerbaycan harekete geçti, çok sert bir saldırı ile karşılık verdi. Çatışmalar şiddetlendi, Azerbaycan ordusu birçok kritik noktayı ele geçirdi, Ermenistan ordusu sürekli mevzi kaybetti. Ermenistan'ın 2 bin 300 askeri öldürülürken, çok sayıda zırhlı aracı ve hedefi imha edildi.

Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürürken, Ermenistan, Rusya'dan beklediği desteği bulamadı. Ermenistan'da askere gidebilecek herkesin yurt dışına çıkışı yasaklanırken, mevzileri terk edenlerin vurulması talimatı verildi.

Azerbaycan: 2 bin 300 Ermenistan askeri etkisiz hale getirildi İşte Ermenistan cephesindeki PKK’lılar! 
Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel: "Çeviköz, CHP'nin dış politika yönlendiricisi yetisine sahip değil"

Aliyev 'tek bir şartımız var' deyip resti çekti: Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'ın tek koşulu Ermenistan Ordusu'nun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur. Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardık. Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz" dedi. Aliyev ayrıca, Azerbaycan Ordusu'nun dışarıdan herhangi bir destek almadığını belirterek, Türkiye ve Erdoğan'a özel olarak teşekkür etti.

Sörmürgeci güçlerin kuklası Rum ve Ermeni'ye 83 milyon'dan mesaj: Ezer geçeriz!

Giriş Tarihi: 28.09.2020  01:20 Güncelleme Tarihi: 28.09.2020  07:56

Bölgemize göz diken sömürgeci kafa, Türk’ün gücünü görünce kaçtı... Geriye yunan, Rum, Ermeni gibi kuklaları kaldı. 83 milyon haykırdı: ezer geçeriz!

Ayak altında dolaşmayın!

Batı, güçlenen 'yi kıskandı. 'tan, 'den sonra 'de maşalarını karşımıza çıkardı. şimdi de Ermeniler'i 'a saldırttı.

Fakat  kararlı davrandı. Hepsi akdeniz'den kaçtı. Azeriler de 'a tokadı bastı. Türk SİHA'larıyla sınırdaki Rus radarlarını ortadan kaldırdı.

Başkan Erdoğan: Türk milleti kardeşlerinin yanında

Aliyev: Şehitlerin intikamını alacağız

Azeriler 6 köyü geri aldı

AB: Operasyonu durdurun

 bu kez 'la görüşüyor.

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
Ermenistan, Azerbaycan topraklarına saldırdı. Sivilleri hedef aldı. Dünyanın sessiz kaldığı olaya en sert çıkışı Türkiye yaptı. Başkan Erdoğan, Azeri kardeşlerimize 'Yanınızdayız' mesajı yolladı.


ERMENİSTAN, bir kez daha gerilimi tırmandırdı. Dün sah sınır boyundaki Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine ateş açtı. Anında karşılık veren Azerbaycan ordusu, 7 köyü Ermeni işgalinden kurtardı. Özel bir oturumla topplanan Azerbaycan Parlamentosu bazı şehir ve bölgelerde sıkıyönetim kararı aldı. Saldırıya Türkiye'den tepki yağdı. Başkan Erdoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olduğunu vurguladı. "Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk milleti bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye 'tek millet, iki devlet' anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını sürdürecektir" ifadesini kullandı


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev dün ulusa seslendi. "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Karabağ Azerbaycan'ındır" dedi.
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: Türkiye, Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK: Ermenistan'ın sivillere yönelik yaptığı saldırıyı kınıyorum. Can Azerbaycan'ın yanındayız.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSI AKAR: Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELI: Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan'ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur.

SİHA'LARIMIZ DESTAN YAZDI
Azerbaycan, saldırıya anında yanıt verdi. Selçuk Bayraktar'ın başında olduğu BAYKAR tarafından geliştirilen 'Bayraktar-TB2' SİHA'larıyla düzenlenen hava saldırılarında Ermenistan'a ait çok sayıda hedef yerle bir edildi.


Ermenistan'ın hedef aldığı köylerde ölü ve yaralıların olduğu açıklandı.

Karabağ'ın sözde liderinden itiraf: Düzinelerce ölü var! Kaybettik...

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi açıklama geldi. Harutyunyan, "Karabağ'ın güneyindeki tüm pozisyonları kaybettik. Düzinelerce ölü var." dedi.

Karabağ'ın sözde liderinden itiraf: Düzinelerce ölü var! Kaybettik...

Azerbaycan- Ermenistan hattında sıcak çatışma sürüyor.

Azerbaycan ordusu hızla ilerken, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde lideri  Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi açıklama geldi.

Son dakika: Azerbaycan dünyaya duyurdu: Dev harekat başladı
'TÜM POZİSYONLARI KAYBETTİK'

Harutyunyan, "Karabağ'ın güneyindeki tüm pozisyonları kaybettik. Düzinelerce ölümüz ve yarılarımız var. Azerbaycan F-16 ve Türk İHA Bayraktar kullanıyor. Azerbaycan yalnız değil, Türkiye de var" diye konuştu.

Son dakika: Azerbaycan duyurdu: 550 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakika: Azerbaycan duyurdu: Azerbaycan-Ermenistan hattında sıcak çatışma devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA, imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu. Ermenistan 550'den fazla askeri kaybın şokunu yaşıyor. Azerbaycan öldürülen askerlerin listesini yayınladı. İşte son durum...

Son dakika: Azerbaycan duyurdu: 550 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakikaAzerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Azerbaycan- Ermenistan hattında sıcak çatışma devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA,  imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu.

'ERMENİSTAN KAYIPLARI HALKTAN SAKLIYOR'

Azerbaycan'dan Ermenistan ile yaşanan çatışmaya ilişkin yeni açıklama geldi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın yaşadığı kayıpları halktan saklamaya çalıştığı ifade edildi. Bakanlık, operasyonun başlangıcından şu ana kadar Ermenistan ordusunun ağır kayıplar verdiğini kaydetti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

ERMENİ ORDUSUNUN HAVA TABUR KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

"Ermeni ordusu ağır kayıplar verdi. Böylece 22 düşman tankı ve diğer zırhlı araçlar, 15 OSA uçaksavar füze sistemi, 18 insansız hava aracı (İHA), 8 topçu parçası imha edildi, 550'den fazla kişi öldü. Çok sayıda yaralandı. Düşman ordusuna ait 3 mühimmat deposu farklı yönlerde imha edildi. Talış köyü yönündeki çatışmalarda düşman hava taburunun komutanı Yarbay Lernik Babayan öldürüldü ve komutasındaki askeri birlik personeli ağır kayıplar verdi. Düşman ordusunda çok sayıda yaralı olması nedeniyle askeri hastanelerde ve sivil hastanelerde yer sıkıntısı yaşanmakta, kan bankasında yedek kan sıkıntısı bulunmaktadır. Her zaman olduğu gibi Ermeni tarafı, ordusundaki kayıpların gerçek sayısını halktan gizliyor"

AZERBAYCAN ORDUSU TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN ERMENİ ASKERLERİNİN LİSTESİ:

Lernik Aregovich Vardanyan, 1978 doğumlu

Mmnasyan Georgi Levaevich, 1979 doğumlu

Khachatryan Hovik Levaevich, 1990 doğumlu

Mnatsakanyan Ashot Kolyaevich, 1979 doğumlu

Harutyunyan Aksen Andranikovich, 1997 doğumlu

Arzumanyan Hasmik Smbatovna, 1985 doğumlu

Mardiyan Arsen Garikovich, 1999 doğumlu

Galstyan Ruben Mnatsakanovich, 2000 doğumlu

Trosyan David Mkhitarovich, 2001 doğumlu

Filiposyan Taron Hrayrovich, 2000 doğumlu

Grigoryan Mais Makarovich, 2001 doğumlu

Khlqatyan Garnik Edgarovich, 2001 doğumlu

Sahakan Eric Smbatovich, 2001 doğumlu

Margaryan Karen Vahramovich, 2000 doğumlu

Ohanyan David Eduardovich, 2000 doğumlu

Barseghyan Vrej Arsenovich, 2001 doğumlu

TSK'dan düşmanı titretecek hamle! Envantere girmek için sayıyor

Modern silah ve mühimmatlara yönelik üretimlerini Ar-Ge çalışmalarına paralel olarak yoğunlaştıran Milli Savunma Bakanlığına bağlı Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), yeni bir yerli silah sisteminin üretiminde daha sona yaklaştı. İşte düşmanları titretecek olan hamlenin detayları...

Giriş Tarihi: 27.09.2020  16:57 Güncelleme Tarihi: 28.09.2020  07:07

TSK'dan düşmanı titretecek hamle! Envantere girmek için sayıyor

'nin muharebe ve mücadele yeteneklerini artırarak askeri stratejilerinin etkinliğini ve hareket kabiliyetini geliştirme çalışmaları kapsamında 25 milimetrelik uçaksavar topu üretildi.

TSK'dan düşmanı titretecek flaş hamle! Envantere girmek için gün sayıyorTSK'DAN DÜŞMANI TİTRETECEK FLAŞ HAMLE! ENVANTERE GİRMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

Tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen uçaksavar topu, tekli, üçlü, onlu ve seri atış yapabiliyor. Düşük kadenz veya yüksek kadenz atış modu olan silah, döner mekanizma sistemi sayesinde düşük tutukluk oranına sahip olmasıyla dikkati çekiyor.

Zırhlı araçlar ve uzaktan komutalı silah kulelerinde kullanılabilecek silah, her türlü hava şartında ve muharebe ortamında ana silah olarak görev yapabilecek.

Birçok farklı hedefi etkin şekilde ateş altına alma yeteneğine sahip 25 mm silah sistemi, MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğündeki atışlı testlerini başarıyla tamamladı.

Gazeteci Sevil Nuriyeva A Haber'de anlattı! Türkiye helikopter verememişti ama şimdi...

 

 

 

Giriş: 27.09.2020 21:54 Güncelleme:28.09.2020 01:54 

Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, A Haber canlı yayınından Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin değerini anlattı. Ermenistan'ın Batı'dan destek aldığını belirten Nuriyeva, "Türkiye'nin Azerbaycan'a haklı davasında destek vermesi Azerbaycan'ın elini güçlendiriyor" şeklinde konuştu.

Ermenistan'ı pervasızlaştıranın Batı olduğunu dile getiren Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, A Haber canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye helikopter verememişti ama şimdi...AVRUPA'NIN TUTUMUNDAN DOLAYI PERVASIZLAŞIYORLAR

Ermenistan'ın gücünün Azerbaycan ile kıyaslanamayacağını belirten Nuriyeva, "Bugün bakıldığı AGİT'ten AB Güvenlik Konseyi'nden, NATO'dan bile gelen beyanlara bakıldığında taraflara itidal çağrısında bulunuluyor. Taraflar deniliyor. Bir tarafta işgalci bir devlet var, bir tarafta da işgale maruz kalan bir devlet var. İşgalciyi ve işgale uğrayanı aynı teraziye koymak adil değildir. Geldiğimiz noktada Ermenistan'ı bu kadar pervasız olması, cesaret alması bu tutumdan dolayıdır." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ AZERBAYCAN İÇİN BÜYÜK GÜÇ"

Azerbaycan'ın iç hazırlığına, halkın ve hatta muhalefetin desteğine değinen Sevil Nuriyeva, "Artı olarak Türkiye faktörü çok önemli. Türkiye'nin fiili desteği Azerbaycan için bir güç" dedi.

Kelbecer işgal dönemini aktaran Nuriyeva, "hatırlarsanız Kelbecer'in işgali döneminde Azerbaycan Türkiye'den helikopter verilememişti. Verilmemiş değil, verilememişti çünkü yoktu. Dolayısıyla bugüne baktığımızda milli teknoloji ile zirveye gelen güçlü Türkiye'nin, İHA'sı ile SİHA'sı ile güç gösterebilecek Türkiye'nin, sahada ve masada güçlü olan Türkiye'nin Azerbaycan'ın haklı davasına adilce destek vermesi Azerbaycan'ın elini daha fazla güçlendirdi." ifadelerine yer verdi.

AK Partili milletvekillerinden CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan kara propagandasına tepki

'nin 'a desteğini çirkin bir kara propaganda malzemesi yapan  Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı , "Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah gönderiyor" dedi. AK Partili milletvekilleri, CHP'li Çeviköz'ün açıklamalarına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 28.09.2020  00:00 Güncelleme Tarihi: 28.09.2020  08:06

AK Partili milletvekillerinden CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan kara propagandasına tepki

BARIŞ SAVAŞ / SABAH

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında sabah saatlerinde Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine başlayan çatışmalar sürüyor.

CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğini eleştirdi ve "Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah gönderiyor" iddiasında bulundu. AK Partili milletvekilleri; Ünal Çeviköz'ün sözlerine tepki gösterdi:

CHPli Ünal Çeviközden Azerbaycan - Türkiye ilişkilerini sindiremedi! Skandal sözlerCHP'Lİ ÜNAL ÇEVİKÖZ'DEN AZERBAYCAN - TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİ SİNDİREMEDİ! SKANDAL SÖZLER

AK Partili vekillerden CHP'li Çeviköz'e tepki"AZERBAYCAN'A YARDIMI ERMENİSTAN SÖZCÜSÜ BİLE BU KADAR DÜŞMANCA YORUMLAYAMAZDI"

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demiri "Türkiye'nin Azerbaycan'a silah yardımı ve cihatçı grupları yönlendirdiğini iddia eden Ünal Çeviköz... Kardeş Azerbaycan'a yardımı Ermenistan sözcüsü bile bu kadar düşmanca yorumlayamazdı"


"CHP'NİN SAVRULDUĞU YERE BAKAR MISINIZ?"

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "CHP'li Ünal Çeviköz'ün ifadelerini Ermenistan Parlamento üyesi dışında söyleyen çıkar mı? CHP'nin savrulduğu yere bakar mısınız? Yazık!"

"CHP ŞAŞIRTMAMAYA DEVAM EDİYOR"

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu: "Ünal Çeviköz, 'Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah gönderiyor' demiş. Boraltan'da Azerbaycan Türklerini Sovyet Rusya'ya teslim edip kurşuna dizilmelerine neden olan CHP şaşırtmamaya devam ediyor"

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan: "CHP, her zamanki gibi Türkiye düşmanlığı peşinde..."

ÇEVİKÖZ: "MAALESEF TÜRKİYE AZERBAYCAN'A SİLAH GÖNDERİYOR"

CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz; bir özel televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Maalesef gelen haberler, bir yandan Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı ve bazı söylentilere göre de bir takım milis yada cihatçı grupların aktarıldığı şeklinde haberler var" ifadelerini kullandı.

Ünal Çeviköz; Türkiye'nin Azerbaycan, Irak ve Birleşik Krallık (İngiltere) nezdinde Büyükelçisi olarak görev yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den skandal ifadeler!

BM'nin tanıdığı, Türkiye'nin anlaşma imzaladığı Libya'daki yönetimi 'cihatçı', darbeci Hafter'i ise 'makul, seküler bir yönetim' olarak tanımlayan CHP, Türkiye'nin kardeş Azerbaycan'a gönderdiği iddia edilen gruplarla ilgili de aynı dili sürdürerek 'cihatçı gruplar' ifadesini kullandı. CHP'li Ünal Çeviköz'in skandal sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı.

Video Player

 

 

 

 

 

00:00 | 02:00

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

Online Video Platform

CHP, 'Tek millet iki devlet' diye halkların gönlünde yer etmiş kardeşliğe karşın Ermenistan - Azerbaycan savaşında da yerli ve milli bir dil kullanmakta aciz kalıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün canlı yayında kullandığı skandal ifadeler büyük tepki çekti. Çeviköz Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden çetin mücadelede Türkiye'nin rolü ile ilgili yaptığı açıklamada "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." ifadelerini kullandı.
 

Son dakika: Azerbaycan dünyaya duyurdu: Dev harekat başladı

BÜLENT TURAN: ALLAH, BU MİLLETİ BU ZİHNİYETİN İKTİDARINDAN KORUSUN!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan skandal sözlerle ilgili "Nasıl bir açıklamadır bu?! Henüz Boraltan Faciası’nın acısı ve utancı unutulmamışken, bugünkü açıklama da CHP tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Allah, bu milleti bu zihniyetin iktidarından korusun! CHP ne derse desin Milletimiz de devletimiz de Azerbaycan’ın yanındadır!" dedi.

NEDİM ŞENER: YAZIKLAR OLSUN

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener tepki çeken videoyu paylaşarak "Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ ÖZALAN: TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI PEŞİNDE

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan da sosyal medyada "CHP, her zamanki gibi Türkiye düşmanlığı peşinde..." diyerek sert tepki gösterdi.

Azerbaycanlı uzmanlar değerlendirdi! Anahtar Türkiye faktörü

Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!

Son dakika haberine göre; , dünyayı saran koronavirüs salgını ile mücadelenin kıta kıta röntgenini çekti. Salgınla mücadelede en başarılı kıtanın Okyanusya Bölgesi olduğu belirtildi. Hazırlanan kitapçıkta ’nin model ülke olduğu kaydedildi.

Giriş Tarihi: 28.09.2020  07:14

Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!

AK Parti, dünyayı saran Kovid-19 ile mücadelenin kıta kıta röntgenini çekti. Pandemi sürecinde dünyadaki gelişmelerin ve mevcut durumun derlendiği kitapçıktan detaylar özetle şöyle:

ÇİN İMAJINI KURTARIYOR

Yeni Şafak'ın haberine göre; Salgın 2020 yılının Ocak ve Şubat aylarında Avrupa, ABD ve İran'a da sıçramış olmakla beraber Çin merkezli gelişmiş, Çin yönetimi bu dönemde içeride ve dışarıda ciddi bir sınav ile karşı karşıya kalmıştır. Çin, özellikle Afrika gibi geri kalmış ülkelere çeşitli ilaç, koruyucu tıbbi malzeme gibi yardımları yaparak dünyada olumsuz etkilenen imajını düzeltme gayretine girmiştir.

Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!EN ÇOK ÖLÜM HİNDİSTAN'DA

Hindistan'da büyük tehlike arz edecek boyutlarda hızlı bir artış görülmektedir. Halen Asya kıtasındaki vaka ve ölüm oranlarının hemen hemen yarısı Hindistan'da meydana gelmektedir. Dünyada ise Hindistan vaka oranlarında ABD'nin ardından 2. sırada gelmektedir. Hindistan dışında Asya kıtasında İran, Bangladeş, Suudi Arabistan, Pakistan, Irak, Filipinler, Endonezya, İsrail, Katar ve Kazakistan toplam vaka sayıları yüksek ülkelerdir.

ABD MERKEZ ÜSSÜ

ABD'de nisan ayı ile birlikte vaka sayılarında, özellikle ölümlü vakalarda hızlı bir artış görülmüş ve salgının merkez üssü haline gelmiştir. Zaman içinde bazı eyaletlerde normalleşme sürecine girilse de, günlük vaka sayıları itibari ile ülke genelinde yüksek riskli süreç devam etmektedir.

TÜRKİYE MODEL ÜLKE

Dünyada Koronavirüs salgını ile mücadeleyi her anlamda iyi yöneten ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Bu süreçte, Türkiye iyi bir sınav vermiş, ortaya koyduğu başarılı politika ve uygulamalarıyla dünyada öne çıkan, model ülke konumunda olmuştur.

AFRİKA'DA DA ARTIYOR

Son zamanlarda salgının Afrika ülkelerinde de artış eğiliminde olduğu görülmektedir. Afrika kıtasında vakaların ve ölüm oranlarının hemen hemen yarısı Güney Afrika Cumhuriyeti'nde görülmüştür. Güney Afrika Cumhuriyeti dışında Mısır, Tunus, Etiyopya, Nijerya, Cezayir, Gana, Kenya, Libya ve Kamerun gibi ülkelerde görülen artışlar da dikkat çekici boyutlardadır.

LATİN AMERİKA'DA DURUM

Dünyada ABD ve Hindistan'dan sonra en çok vaka görülen üçüncü ülke Brezilya olmuştur. Salgın maalesef Brezilya dışında Peru, Kolombiya, Arjantin, Şili, Bolivya ve Ekvador gibi ülkelerde de etkisini sürdürmektedir.

EN BAŞARILI KITA

Okyanusya Bölgesi'nde Avustralya ve Yeni Zelanda salgınla mücadelede oldukça başarılı görülmektedir.

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu A Haber'de konuştu! Hedefimiz toprak bütünlüğü.

A Haber canlı yayınına katılan 'ın , toprak bütünlüklerini koruyacaklarını dile getirdi. Ermenistan'ın sivilleri vurduğunu belirten , "Bizler kendi topraklarımızda savaşıyoruz. Azerbaycan kendi topraklarında saldırılara cevap veriyor." dedi.

Giriş Tarihi: 28.9.2020  01:54 Son Güncelleme: 28.9.2020  02:13

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu A Haber'de konuştu! Hedefimiz toprak bütünlüğü

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu, A Haber canlı yayınında bölgede yaşananları aktardı.

A Haber'de konuşan Büyükelçi İbrahimoğlu, "7 köy işgalden kurtarıldı. 1 tugay kuşatma altındadır. Biz burada sivillerle savaşmıyoruz. Hatta biz topraklarımızdaki olan işgalci kuvvetleri kuşatarak onları mahfetmiyoruz. Ermenistan bu konulardan çok. Ermenistan tarafı uluslararası hukuktan uzak. Azerbaycan'ın bir köyünde 5 kişilik bir aile Ermenistan tarafından atılan füzeyle öldürülmüştür." şeklinde konuştu.

Hedefimiz toprak bütünlüğüAzerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu'ndan A Haber'de önemli açıklamalar! "Hedefimiz toprak bütünlüğü"

"BİZ TOPRAKLARIMIZI SAVUNUYORUZ ERMENİSTAN SİVİLLERİ VURUYOR"

Azerbaycan'ın sivillere karşı savaşmadığını dile getiren Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu, "Bizler kendi topraklarımızda savaşıyoruz. Azerbaycan kendi topraklarında saldırılara cevap veriyor. Ermenistan ise net olarak saldırılarında sivilleri hedef almıştır." dedi.

"HEDEFİMİZ AZERBAYCAN'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ"

 

"Azerbaycan'ın topraklarını savunma hakkı var." diyen Büyükelçi İbrahimoğlu, "BMGK'nın 4 kararnamesi var. Azerbaycan kendi kuvvetlerini ve kendi diplomasisini kullanmak zorundadır. Azerbaycan topraklarının tam işgalden kurtarılmasına kadar, 1 ermeni silahlı kuvvetleri temsilcisi Azerbaycan topraklarında kalamaz. Bizim hedefimiz, tam olarak Azerbaycan toprak bütünlüğüdür" ifadelerine yer verdi.

Şimdi Türkiye çok açık ve seçik biçimde Azerbaycan’ın yanındadır ‘Azerbaycan nasıl isterse o şekilde yanında olacağız’

’nda faaliyet yürütüyorlardı... Şafak vaktinde baskın yediler

’un ’nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne  destekli şafak operasyonu düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

EMİR SOMER SABAH 

Giriş Tarihi: 28.9.2020  06:53 Son Güncelleme: 28.9.2020  07:14

Anadolu Yakası’nda faaliyet yürütüyorlardı... Şafak vaktinde baskın yediler

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri, özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası'nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne eş zamanlı ve Özel Harekat destekli şafak operasyonu düzenledi. Çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Suç örgütünün üyelerinin çek-senet tahsilatı, tehdit ve yaralama başta olmak üzere çok sayıda suça karıştıkları iddia ediliyor. Polisler baskın düzenlenen adreslerde aramaları sürdürüyor.

Azerbaycan'ın Ermeni hedeflerini vurduğu anlar

Şafak vakti operasyon! Uykularında yakalandılar...

Son dakika haberine göre; ’un ’nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne Özel Harekat destekli şafak operasyonu düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 28.09.2020  07:06

Şafak vakti operasyon! Uykularında yakalandılar...

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri, özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası'nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne eş zamanlı ve Özel Harekat destekli şafak operasyonu düzenledi. Çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Suç örgütünün üyelerinin çek-senet tahsilatı, tehdit ve yaralana başta olmak üzere çok sayıda suça karıştıkları iddia ediliyor. Polisler baskın düzenlenen adreslerde aramaları sürdürüyor.

Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir? 2020 MEB İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç?

? İOKBS adıyla uygulanan bursluluk sınavı bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Uzun süredir sınava hazırlanan öğrenciler ile velileri sınavın kaç puanla kazanıldığını araştırmaya başladılar. 5, 6, 7, 8, 9, 10, ve 11. sınıf taban puan listesi merak ediliyor. Konu ile ilgili merak edilenlere ahaber.com.tr'den ulaşabilirsiniz. Peki, ? 2020 İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç? İşte cevaplar...

Giriş Tarihi: 05.09.2020  09:35

Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir? 2020 MEB İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç?

? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bursluluk sınavı bugün gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrenciler ile velileri, sınava dair bazı soruları araştırmaya başladılar. 2020 İOKBS ile ilgili merak edilenler yazımızda derledik. Peki, bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir? 2020 İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

BURSLULUK SINAVINI KAZANMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİR?

5. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 450.184, öğretmen çocuğu 311,902, korunmaya muhtaç 143,967, bulunduğu yerde okul yok 439,906 puan,

6. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 419,755, öğretmen çocuğu 172,85, korunmaya muhtaç çocuk 118,702, bulunduğu yerde okul yok 415,313 puan,

7. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 409,379, öğretmen çocuğu 163,983, korunmaya muhtaç çocuk 129,6433, bulunduğu yerde okul yok 410,205 puan,

8. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı ise 394,447, öğretmen çocuğu 152,052, korunmaya muhtaç çocuk 129,576 ve bulunduğu yerde okul yok 344,631 puan,

9. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 394,447, öğretmen çocuğu 152,052, korunmaya muhtaç çocuk 129,576, bulunduğu yerde okul yok 344,631,

10. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 388,864, öğretmen çocuğu 187,762, korunmaya muhtaç çocuk 138,222 ve bulunduğu yerde okul yok 338,206 puan,

11. Sınıf diğer: çocuk kontenjanı 405,668, öğretmen çocuğu 205,417, korunmaya muhtaç çocuk 148,879 ve bulunduğu yerde okul yok 352,656 puandır.

Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek? 2020 MEB bursluluk sınav süresi ne kadar, kaç dakika sürecek?BURSLULUK SINAVI SAAT KAÇTA BİTECEK? 2020 MEB BURSLULUK SINAV SÜRESİ NE KADAR, KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500