hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

CHP'den bir skandal daha! 15 Temmuz şehidi Cennet Yiğit'in babasına dava!

İçişleri Bakanlığı: 5 örgüt mensubu daha Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu * İsrail hükümetine yakın Kudüs Strateji ve Güvenlik Enstitüsü’nden İsrail özeleştirisi Türkiye ve Erdoğan itirafları *NATO raporunda Türkiye’ye övgü: Türk Donanması ihtiyatlıydı* Sahada ve masada tavizsiz olacağız*Başkan Erdoğan'dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a geri adım attıran diplomasi*Şehit Özel Harekâtçı Muhammet Dündar'ın kütüphane kurma hayalini arkadaşı gerçekleştirdi*Erbil şehidinin katiline idam. * Son dakika haberine göre Türkiye, Limni Adası'nın Lozan ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edildiği icin Ege'de yeni NAVTEX ilan etti. 24 Eylül saat 11.00'e kadar geçerli olacak. Türkiye'den yapılan uyarıda 'Limni Adası'nda gayri askeri statü ihlali yapıldı' denildi. .

CHP'den bir skandal daha! 15 Temmuz şehidi Cennet Yiğit'in babasına dava!
CHP'den bir skandal daha! 15 Temmuz şehidi Cennet Yiğit'in babasına dava! Admin
Bu içerik 145 kez okundu.
Advert

'den bir skandal daha!  şehidi 'in babasına dava!

 ile yaptıkları ittifak için kendilerine tepki gösteren  şehidi 'in babası 'e dava açan   ilçe başkanı ve başkan adayı duruşmaya 10 avukatla gelerek adeta şov yaptı. Şehidin babası ise, "Yüreğiniz yetiyorsa, gövde gösterisini PKK-HDP'ye yapın. Bu iftira ile ceza alırsam o kararı şeref madalyası olarak evimin duvarına asarım" ifadelerini kullandı.

Sabah

CHP'den 15 Temmuz şehidinin babasına dava!

'da FETÖ'cü hainlerin hava saldırısı düzenlediği Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan 'in kemiklerini sızlattı. 'de 30 Mart yerel leri öncesi şehitlikte düzenlenen programa katılan CHP belediye başkan adayı ve ilçe başkanı, kendilerine tepki gösteren 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit'in babası 'e kendilerini darp ettiği iftirası ile dava açtı. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen hava saldırısında şehit düşen Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit, 18 Mart Şehitleri Anma Gününde  ile örtülü ittifak yapan CHP'li yöneticilere görünce tepki gösterdi. 30 Mart yerel seçimleri öncesi yaşanan olayda Bünyan CHP İlçe Başkanı  ve CHP'nin Belediye Başkan Adayı 'a "Hem çocuklarımıza kurşun atanlarla bir olacaksınız hem de buraya geleceksiniz. Hangi yüzle buraya geldiniz, onlar buradaysa ben yokum, ya onlar gidecek ya ben gideceğim, onlarla aynı havayı teneffüs etmem" diye tepki gösteren Yiğit, töreni terk etti.

'BİZİ DÖVDÜ' İFTİRASI
Okan Marzıoğlu ve Mustafa Navruz ise savcılığa giderek suç duyurusunda bulununca, şehit babası hakkında darp ve hakaret suçlamasıyla dava açıldı. Mustafa Navruz, Yiğit'in kendisini darp edip boğazını sıktığını ve ceketini yırttığını iddia ederken, Marzıoğlu da ağız birliği yapmışçasına aynı ifadeyi verdi. Ancak olay günü haber ajanslarının çektiği görüntüleri hesaba katmayan CHP'lilerin yalanı çok geçmeden ortaya çıktı.

CHP'den şehit Cennet Yiğit'in babasına dava!10 AVUKATLA GELDİ
Bünyan Adliyesi'nde görülen darp ve hakaret davasının duruşmasına CHP İl Başkanı Ümit Özer, avukat ordusu ve bir otobüs partili ile gelerek gövde gösterisi yaptı. Şehit babasına iftira atan CHP İlçe Başkanı Okan Marzıoğlu ise destek için gelen partililere sosyal medyadan "Haklı davamızda örgütümüzün gücünü hissettirmeniz bizi daha da güçlendirdi" diyerek teşekkür etti. CHP'nin şehit babasına karşı aldığı tavır pes dedirtti.'CEZA ALIRSAM ŞEREF MADALYASI OLUR'
Şehidin babası Yahya Kemal Yiğit SABAH'a konuştu. Yiğit yaşanan olaya ilişkin şunları söyledi: "Anma töreninde, protokolle tokalaşarak gelirlerken ben elimi uzatmadım. Çünkü ne şehidimin cenazesine ne taziyesine geldiler, ne de andılar. Ayrıca şehitlerle ilgili en az 25 program oldu hiç birine de katılmadılar. Şehitliğe ise seçim arifesinde propaganda yapmak için geldiler. O zamanda CHP terör örgütünün siyasi destekçisi siyasi parti ile kol kola gezip ittifak yapıyordu. Bunları şehitlikte görünce tepki gösterdim. 'Ne yüzle geldiniz' dedim." Yiğit, "Yalan bunların içine işlemiş. Allah'ta şahit tırnağım bile onlara dokunmadı. Ama boğaz sıkma, yumruk atma, hakaret etme ve ceket yırtmakla suçlandım. Yalanları haber ajanslarının olay günü çektikleri görüntülerle de sabittir. Şehit cenazesine gelmeyen, taziyeye gitmeyen CHP Kayseri il teşkilatı, ne hikmetse 15 Temmuz Şehidi babasına iftira atarak açtıkları davaya bir otobüs ve 10 avukatla gelip şov yaptı. İsterlerse bir değil bin otobüsle gelsinler. Ben bu vatana kızımı şehit vermiş bir babayım. Onlara pabuç bırakmam. Eğer damarlarında Türk kanı varsa ve yürekleri yetiyorsa gidip PKK'ya ve HDP'ye gövde gösterisi yapsınlar. CHP'lilerin iftirasıyla ceza alırsam da o kararı şeref madalyası olarak evimin duvarına asacağım" dedi.

Gücünüz şehit babasına mı yetti

'de  ilçe başkanı ve başkan adayı,  ile ittifak yaptıkları için kendilerine tepki gösteren  şehidi 'in babası 'e darp ve hakaret iftirası ile dava açtı CHP Kayseri İl Başkanı, duruşmaya 10 avukatla giderek şov yaptı. Şehidin babası ise, "Yüreğiniz yetiyorsa, gövde gösterisini PKK-HDP'ye yapın. Bu iftira ile ceza alırsam o kararı şeref madalyası olarak evimin duvarına asarım" dedi

Gücünüz şehit babasına mı yetti

CHP, 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlerin hava saldırısı düzenlediği Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan Cennet Yiğit'in kemiklerini sızlattı. Kayseri'de 30 Mart yerel seçimleri öncesi şehitlikte düzenlenen programa katılan CHP belediye başkan adayı ve ilçe başkanı, kendilerine tepki gösteren 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit'e kendilerini darp ettiği iftirası ile dava açtı.

Son dakika: Peş peşe operasyon haberleri: Birçok ilde çok sayıda gözaltı kararı var

Son dakika haberi: 6-7 Ekim faillerine düzenlenen operasyon kapsamında 7 ilde 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. FETÖ'ye yönelik de İstanbul merkezli 26 ilde başlatılan operasyonda 76 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıktı.

Son dakika: Peş peşe operasyon haberleri: Birçok ilde çok sayıda gözaltı kararı var

Son dakika haberi: 6-7 Ekim faillerine düzenlenen operasyon kapsamında 7 ilde 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ'ye yönelik de İstanbul merkezli 26 ilde başlatılan operasyonda 76 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıktı. 

'ye karşı tehdit dili sökmedi! Başkan Erdoğan'la görüşmek için sıraya girdiler

Giriş Tarihi: 24.9.2020  01:55 Son Güncelleme: 24.9.2020  08:12

 özellikle  konusunda kararlı duruşunu koruyor.  ve , Avrupa Birliği üzerinden Türkiye’yi tehdit ederek bir yere varamayacaklarını anladı. Doğu Akdeniz’deki haklılığını her koşulda savunarak geri adım atmayan Türkiye’nin politikası sonuç verdi. Diploması kapısı aralandı, birçok lider Başkan Erdoğan ile görüşmek için adeta sıraya girdi.

Erdoğan'la görüşmek için sıraya girdiler

'deki sorunların çözümü için Başkan Tayyip Erdoğan'ın, diplomasi ve diyalog kanallarını sonuna kadar açık tutacaklarını belirterek, "Haklarımızı savunurken taviz vermeden hem masada hem sahada olacağız. Doğu Akdeniz'de haklılığımızı her koşulda ve temasta anlatacağız" politikası semeresini verdi. Doğu Akdeniz'de 'ın tırmandırdığı gerilimde diplomasi kazandı. Yunanistan'ın ve başta  olmak üzere destekçisi ülkelerin kışkırtıcı tavrına karşı 'nin vakur duruşu ve diplomasiyi önceleyen tezleri benimsendi. Türkiye ile Yunanistan arasında 2002-2016 yılları arasında 60 tur yapılan istikşafi görüşmeler yeniden başlıyor. Yenişafak'ta yer alan her şöyle:

AYRIŞTIRMA USULLERİNE DE DEVAM
61'incisi İstanbul'da yapılacak olan görüşmelerde sorunların keşfi üzerinde çalışmalara devam edilecek. 14 yıl yürütülen 60 tur görüşmede sonuca varılamayan sorunların tespitinde henüz anlaşamayan taraflar için çözüm ise şimdilik hayli uzak.

Bu süreçte iki ülke silahlı kuvvetleri arasında olası bir kazaya sebebiyet vermemek üzere  nezdinde gerçekleştirilen 'ayrıştırma usullerinin' ele alındığı toplantıların da sürmesi bekleniyor. Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantıların 5'incisi bu hafta yapıldı.

TÜRKİYE'NİN TEZLERİNE YAKLAŞILDI
Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de olası çatışma riskini bertaraf etmeyi amaçlayan askeri görüşmelerin altıncı turu önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek. Başkan Erdoğan'ın AB liderleriyle bizzat gerçekleştirdiği görüşmelerle birlikte bölgedeki gerilimin çözümünde diplomasiyi önceleyen Türkiye'nin tezlerine yaklaşıldığı görülüyor.

KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ
Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisinde en kritik hamlelerinden biri, 'nin de içinde yer aldığı bölgesel konferans önerisi oldu. KKTC'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası başlayacak müzakerelerin şekli şimdiden tartışılmaya başlanırken, Türkiye, KKTC'nin tanınması ve adanın zenginliklerinin adil paylaşımını öngören uzlaşma zeminini önemsiyor. Bu doğrultuda Doğu Akdeniz konusunda Kıbrıs sorununun çözümü Türkiye'nin öncelikleri arasında.

STOLTENBERG: İYİ BİR İLERLEME KAYDEDİLDİ
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasındaki teknik görüşmelerde 'iyi bir ilerleme' kaydedildiğini açıkladı. Ankara ve Atina arasında Doğu Akdeniz'e yönelik teknik görüşmeler sürerken, NATO'dan görüşmelerdeki son duruma ilişkin açıklama geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasındaki teknik görüşmelerde 'iyi bir ilerleme' kaydedildiğini bildirdi.

HEPSİ ERDOĞAN'LA GÖRÜŞMEK İSTİYOR
Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginliğin bitirilmesi için başlatılan diplomatik girişimler hız kazandı. AB Liderler Zirvesi öncesi, AB'nin kurmayları ve Avrupalı liderler peşi sıra Başkan Erdoğan ile görüşmeye başladı.

YÜZÜNE SÖYLEDİ
Başkan Erdoğan, önceki gün AB Konseyi Başkanı  ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile üçlü video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme sonrası yapılan açıklamada, Ankara ve Atina'nın görüşmeye hazır olduğu bildirildi. Üçlü zirvenin ardından aynı gün bir görüşme isteği de Fransa'dan geldi. Doğu Akdeniz konusunda Yunanistan'ı ısrarla savunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Erdoğan ile görüşme talebinde bulundu. Erdoğan görüşmede, Fransa'nın Yunanistan ve G.Kıbrıs Rum kesiminin gerginliği tırmandıran iddia ve adımlarını desteklemesine anlam veremediğini belirtti ve diyalog mesajı verdi.

GÖRÜŞMELER SÜRDÜ
Erdoğan dün de AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Video konferans yöntemiyle ayrı ayrı yapılan görüşmelerde başta Doğu Akdeniz olmak üzere sorunların çözümü konusunda atılacak adımlar ele alındı. Erdoğan, von der Leyen ile görüşmesinde diplomasiye tanınan fırsatın, Yunanistan tarafından daha önce olduğu gibi yine heba edilmemesi temennisinde bulundu. Göçmenler konusunda adil yük ve sorumluluk paylaşımı çağrısını yineleyen Başkan Erdoğan, AB'nin, Yunanistan ile Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansının (Frontex) geri itme uygulamalarıyla yaptığı ihlallerin üzerine gitmesi gerektiğini belirtti.

SAMİMİ ADIMLAR BEKLİYORUZ
Başkan Erdoğan, Stoltenberg ile yaptığı görüşmede ise, Türkiye'nin Doğu Akdeniz meselesinde gerginliğin düşürülmesinden ve diyalogdan yana olduğunu sadece söylemleriyle değil eylemleriyle de açık ve net biçimde ortaya koyduğunu belirtti. Yunanistan'ın gerginliği tırmandırmasına ve tahriklere rağmen Türkiye'nin sağduyulu ve soğukkanlı tavrından taviz vermediğini vurgulayan Başkan Erdoğan, gelinen noktada ilan edilen istikşafi görüşmelerin gidişatının Yunanistan'ın ortamı yumuşatmak için atacağı samimi adımlara bağlı olacağını ifade etti.

Bakan Soylu TGRT’de müjdeli haberi verdi, 17’nci aile evladına kavuştu

Bakan Soylu TGRT'de müjdeli haberi verdi, 17'nci aile evladına kavuştu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber Gündem Özel programında yaptığı açıklamada, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti eylemine devam eden ailelerden birinin daha çocuğuna kavuşacağını açıkladı.

Bakan Soylu TGRT'de müjdeli haberi verdi, 17'nci aile evladına kavuştu

 

"Hasta yatağımdan kalkıp geldim"

Anne Meryem Akkuş ise kendini yeniden dünyaya gelmiş gibi hissettiğini söyledi. Anne Akkuş, "Bir tane oğlum vardı onun yeri bugün doldu. Bugün dünyaya geldi. Haberi duyunca inanamadım. Hasta yatağımdan kalkıp geldim. Ben burada her zaman ağlıyordum, benim ciğerim yanıyordu ve inşallah en kısa sürede evladıma kavuşurum. Allah devletimizden razı olsun. Benim gibi annelerin inşallah Rabbim gözyaşlarını dindirsin" diye konuştu.

Mutlu haberi alan Akkuş ailesi, şimdi evlatlarına kavuşacağı anı beklemeye başladı.

Bakan Soylu TGRT'de müjdeli haberi verdi, 17'nci aile evladına kavuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber Gündem Özel programında yaptığı açıklamada, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti eylemine devam eden ailelerden birinin daha çocuğuna kavuşacağını açıkladı. Oğlunun güvenlik güçlerine teslim olduğu haberini alan baba Fahrettin Akkuş, büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber'de yayınlanan Gündem Özel programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, burada yaptığı açıklamada, HDP önünde evlat nöbetine devam eden 17’nci ailenin evladına kavuşacağı müjdesini verdi. Bakan Soylu’nun açıklamalarıyla umutları mutluluğa dönüşen ailelerden Fahrettin Akkuş, oğlu Erkan’ın teslim olduğu haberi ile büyük bir sevinç yaşadığını söyledi. 20 Eylül 2019’da evlat nöbeti eylemine katılan baba Akkuş, “Çok mutluyuz. 5 senedir hep ağladım, hep üzüldüm. 1 senedir mücadele ettim mücadelemiz boşuna gitmedi. Ağlamadan kendimi tutamıyorum. İnşallah hepsi gelir" dedi.

Bakan Soylu TGRT’de müjdeli haberi verdi, 17’nci aile evladına kavuştu

“Hasta yatağımdan kalkıp geldim”
Anne Meryem Akkuş ise kendini yeniden dünyaya gelmiş gibi hissettiğini söyledi. Anne Akkuş, “Bir tane oğlum vardı onun yeri bugün doldu. Bugün dünyaya geldi. Haberi duyunca inanamadım. Hasta yatağımdan kalkıp geldim. Ben burada her zaman ağlıyordum, benim ciğerim yanıyordu ve inşallah en kısa sürede evladıma kavuşurum. Allah devletimizden razı olsun. Benim gibi annelerin inşallah Rabbim gözyaşlarını dindirsin” diye konuştu.
Mutlu haberi alan Akkuş ailesi, şimdi evlatlarına kavuşacağı anı beklemeye başladı.

İçişleri Bakanlığı: 5 örgüt mensubu daha Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, emniyet ve jandarmanın ikna çalışmaları neticesinde, 5 örgüt mensubunun Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, 5 örgüt mensubunun Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; 5 örgüt mensubu Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristlerin örgüte 2011, 2013, 2015 yıllarında katıldığı, Irak ve Suriye'de faaliyet gösterdiği öğrenildi. Son teslim olanlarla birlikte 1 Ocak'tan bu yana ikna yoluyla gelen örgüt mensubu sayısı 162'ye yükseldi.

İ hükümetine yakın Kudüs Strateji ve Güvenlik Enstitüsü’nden İsrail özeleştirisi  ve Erdoğan itirafları
Giriş Tarihi: 24.9.2020  01:55 Son Güncelleme: 24.9.2020  08:12
 hükümetine yakın Kudüs Strateji ve Güvenlik Enstitüsü “21. yüzyılda İsrail için büyük bir zorluk olarak ” başlıklı bir analiz yayımladı. “Erdoğan liderliğinde Türkiye” konusu üzerinde duran analizde çarpıcı detaylar yer aldı. Türkiye’nin yaptığı hamlelerle İsrail’in politikalarını çıkmaza soktuğu belirtilirken ’de Yunanistan’a ve diğer egemen güçlere meydan okuduğuna yer verildi. Analizde yer alan “DEVA Partisi AK Parti'den değil  ve İYİ Parti'den oy çalar" vurgusu ise dikkat çekti.
takvim.com.tr

İsrail özeleştirisi Erdoğan ve Türkiye itirafları!

İsrail hükümetine yakın Kudüs Strateji ve Güvenlik Enstitüsü "21. yüzyılda İsrail için büyük bir zorluk olarak Türkiye" başlıklı bir analiz yayımladı.

"Erdoğan liderliğinde Türkiye" konusu üzerinde duran analizde çarpıcı detaylar yer aldı.

TÜRKİYE'NİN HAMLELERİ İSRAİL'İ ÇIKMAZA SOKTU
Analizde Türkiye'nin, Irak, Suriye, Katar ve Somali'deki askeri varlığını ve Balkanlar'da da aktif rol almasını kendileri için tehdit olarak gördüklerine yer verildi. Ayrıca Türkiye ve Libya arasında imzalanan Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşmasının İsrail, Mısır ve Güney Kıbrıs'ın Akdeniz gazını Avrupa'ya taşıma planlarına da bir engel olarak tanımlandı.

DIŞ POLİTİKADA UZUN VADELİ EĞİLİMLER
Türkiye'nin attığı adımlar ve yaptığı hamlelerin günlük değil uzun vadeli eğilimleri yansıttığı belirtilen analizde bu politikanın Erdoğan sonrası dönem için de geçerli olabileceği üzerinden duruluyor. "Türkiye bölgede İsrail'in çıkarlarını tehdit eden hamleler yapıyor" ifadeleri yer alıyor.

"BU GÜÇLÜ ÜLKEYİ AKTİF BİR DÜŞMANA DÖNÜŞTÜRMEKTE ÇIKARIMIZ YOK"
Analizde, "İsrail, Türkiye'ye karşı davranışında çok dikkatli olmalı. Bu güçlü ülkeyi aktif bir düşmana dönüştürmekte çıkarımız yok." İfadeleri de yer aldı.

"LAİK ÇEVRELER VE GÜLENİSTLER İSRAİL İLE İYİ İLİŞKİLER İSTİYOR"
"İsrail, gelecekte AK Partisiz bir hükümet kurulması olasılığı halinde Erdoğan ile Türk toplumu arasında ayrım yapmalı" ifadelerinin yer aldığı analizde Türk toplumundaki laik çevreler ve Gülenistlerin (Fetullahçı Terör Örgütü) İsrail ile iyi ilişkiler istediği belirtildi.

ERDOĞAN'IN LİDERLİĞİNİ SARSACAK KİMSE YOK
Analizde Türkiye'de ufukta Erdoğan'ın hakimiyetini tehdit edecek potansiyelde bir lider olmadığı berlirtilirken Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi için de dikkat çeken ifadeler yer aldı.

DEVA PARTİSİ AK PARTİ'DEN OY ÇALAMAYACAK
Babacan'ın kısıtlı başarılarına rağmen karizmatik liderlik yönünden eksik olduğu belirtilirken "Dış ve ekonomi politikasına getirdiği güzel haberlere rağmen, Erdoğan'ın partisinden büyük ölçekli oyları "çalamayacak", ancak büyük olasılıkla CHP'den ve İYİ PARTİ'den oy alacak" ifadeleri dikkat çekti.


 raporunda ’ye övgü: Türk Donanması ihtiyatlıydı
Türk ve Fransız gemileri arasında  açıklarındaki sürece ilişkin inceleme, ’da son aşamaya geldi. Ankara, Fransız fırkateyninin usule aykırı davrandığını gözler önüne serdi. , haklılığını kanıtlayan raporun açıklanmasını bekliyor.

Sabah
Betül Usta

NATO raporunda Türkiye’ye övgü

Son dönemde 'ye karşı hasmane tavır takınan Fransız yönetimi, 10 Haziran'da bir savaş gemilerinin 'de Türk fırkateynleri tarafından taciz edildiği iddiası ile ilgili 'ya rapor hazırladı. Ancak, NATO'ya iddialarını destekleyecek teknik verileri sunamadı. Türkiye gemilerinin, taciz bir yana söz konusu gemiye talepleri üzerine yakıt ikmali yaptığını rapor ve belgelerle kanıtladı. Belgeler müttefikler ve NATO karargâhındaki sivil ve askeri yetkililerle paylaşıldı. NATO makamlarının inceleme sürerken Türk personelin olay sırasındaki profesyonel ve ihtiyatlı yaklaşımına teşekkür ettiği bilgisine ulaşıldı.

3 HAFTALIK ÇALIŞMA
Akdeniz'deki bir NATO misyonu çerçevesinde  açıklarında görev yapan bir Fransız fırkateynine Türk savaş gemileri tarafından "radar kilidi atıldığı" iddia edildi. 'nın iddiası üzerine NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in talimatıyla üç haftalık ayrıntılı bir çalışma yapıldı. 130 sayfalık bir rapor hazırlandı. 'in iddialarını desteklemekten uzak olduğu öne sürülen raporun kesin bir sonuç belirtmediği ve taraflardan birini haklı diğerini haksız göstermemek için dikkatli bir şekilde yazıldığı kaydediliyor. NATO'nun raporu tamamlamasına rağmen açıklama yapmayacağı da iddialar arasında yer alıyor.

ANKARA ÖZÜR BEKLİYOR
Türkiye, olayın aslının, Fransız gemisinin NATO usullerini dikkate almayarak, üç Türk gemisinin ilerlediği konvoyun arasına 20 deniz mili süratle girmek suretiyle tehlikeli bir manevra yapması olduğunu açıkladı. Türkiye, iddiasını destekleyen teknik verileri sunamayan Fransa'dan doğru bilgilendirme yapmamasından dolayı, özür bekliyor.
Doğu Akdeniz'de cirit atan Macron battığını anlayınca Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı: Diyaloğa hazırız

Sahada ve masada tavizsiz olacağız

Başkan Erdoğan,  MKYK’da ’nin ’deki duruşunu ortaya koydu: Hem diplomasi kapısını açık tutacağız. Hem de haklarımızdan taviz vermeyeceğimizi her platformda vurgulayacağız

Eda IŞIKEda IŞIK
Giriş Tarihi: 24.9.2020

Sahada ve masada tavizsiz olacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün parti kurmaylarıyla biraraya geldiği Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Doğu Akdeniz ile ilgili önemli mesajlar verdi.
Erdoğan, Türkiye'nin diplomasi ve diyalog kanallarını hep açık tutacağını belirterek "Haklarımızı savunurken taviz vermeden hem masada hem sahada olacağız" dedi.

Başkan Erdoğan'dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a geri adım attıran diplomasi

Başkan Erdoğan, MKYK toplantısının başında yaptığı değerlendirmede Türkiye'nin yumuşak gücü diplomasi ile sert gücü askeri varlığının birbirinin alternatifi değil, tamamlayıcısı olduğunu kaydetti. Erdoğan, "Yaşanan gelişmeler bize bir kez daha gösterdi ki önemli olan bu ikisini uygun zamanda ve gerektiğinde kullanarak netice almak. Doğu Akdeniz meselesinde diplomasinin tüm imkanlarını kullanmak önceliğimiz. Hem diplomasi ve diyalog kapılarını hep açık tutucağız. Hem Türkiye'nin hem de KKTC'nin hak ve menfaatlerini taviz vermeden korumakta tereddüdümüz olmadığını her platformda vurgulamaya devam edeceğiz "ifadesini kullandı.

'TÜRKİYE'SİZ OLMAZ'
Avrupa Birliği ve ABD'nin Doğu Akdeniz'deki yaklaşımlarının Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ni cesaretlendirdiğini belirten Erdoğan, ABD'nin bundan sonraki süreçte tarafsız kalmasını umduğunu kaydetti. Erdoğan, AB ile ilişkiler için de "Avrupa Türkiyesiz olmaz. Bunu hesaba katarak adım atmaları gerekir" diye konuştu.

TAHRİKLERE RAĞMEN SAĞDUYUMUZU KORUDUK
Başkan Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz meselesinde gerginliğin düşürülmesinden ve diyalogdan yana olduğunu sadece söylemleriyle değil, eylemleriyle de ortaya koyduğunu belirtti. Yunanistan'ın tahriklerine rağmen Türkiye'nin sağduyulu tavrından taviz vermediğini vurgulayan Erdoğan, görüşmelerin gidişatının Yunanistan'ın atacağı adımlara bağlı olacağını ifade etti. Erdoğan, NATO dayanışmasının ve bu bağlamda Türkiye ile dayanışmanın bölgesel sorunların çözümü noktasındaki önemine de işaret etti.

İSTİKŞAFİ GÖRÜŞME NEDİR?
İstikşafi kelimesi tarafların eleştirel ancak yapıcı şekilde birbirlerinin düşünce ve görüşlerini ele almaları anlamına geliyor. İstikşafi görüşmelerde taraflar birbirine gerekli bilgiyi sağlar, anlaşmazlığı çözmek için öneriler ve karşı öneriler tartışılır. Karar almadan önce iki tarafın da görüş ve tezleri ele alınır. Diplomaside diyaloğu geliştirmek için tercih edilen istikşafi görüşmelere, taraflar arasında birçok sorun bulunduğunda başvurulur.


ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÜZEL GELİŞMELERİ DUYURACAĞIZ
Başkan Erdoğan, MKYK toplantısında Kovid -19 aşısı ile ilgili önümüzdeki günlerde güzel gelişmeleri kamuoyuna duyuracaklarını söyledi. AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Betül Sayan Kaya toplantıda koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı sunumda, dünyadaki aşı çalışmalarına ilişkin son gelişmeleri paylaştı. Kaya, sunumunda Almanya ve İngiltere'de okulların açık olduğunu, 10 yaş altı çocukların virüsten az etkilendiklerini belirterek, okulların tamamen açılması önerisinde bulundu.

Son dakika! Başkan Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Leyen ile görüştü. İşte detaylar.

YUNANİSTAN DİPLOMASİ FIRSATINI YİNE HEBA ETMESİN
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan görüşmede, Doğu Akdeniz meselesinin temelinde Yunanistan ve Rum kesiminin maksimalist iddiaları ile Türkiye'nin ve Kıbrıs Türklerinin haklarının yok sayılmak istenmesinin bulunduğuna işaret etti. Sorunların çözümü için başından beri diyalogdan yana olan Türkiye'nin Yunanistan'la istikşafi görüşmelere hazır olduğunu aktaran Erdoğan, diplomasiye tanınan fırsatın Yunanistan tarafından daha önce olduğu gibi yine heba edilmemesi temennisinde bulundu. Başkan Erdoğan, Türkiye-AB arasında 18 Mart Mutabakatı'nın yenilenmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisinin sağlanması yönünde atılacak adımların, ilişkilerin ilerletilmesine sağlam bir zemin sunacağını ifade etti.
Doğu 'de cirit atan Macron battığını anlayınca Başkan ’ı aradı: Diyaloğa hazırız
 Emmanuel Macron, Doğu ’de cirit attı. Almanya, , Mısır ve İsrail’le aynı ipte oynadı! Battığını anlayınca Başkan Erdoğan’ı aradı: Diyaloğa hazırız. Akdeniz’i birlikte inşa edelim

Takvim

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, telefona sarıldı. Türkiye'ye saygı duyduğunu açıkladı. AB ile Ankara arasındaki ilişkiye önem verdiğini anlattı.

Türkiye ile Yunanistan arasında başlayan görüşmelerden memnuniyet duyduğunu vurguladı. Akdeniz'de işbirliği çağrısı yaptı.Twitter;

Ha şöyle yola gel

İkiyüzlü Macron efendi

Türkiye ile dans olmaz

Geri vites buna denir

Akdeniz'in suyu soğuk geldi galiba

Sevim koş macron anlaşalım demiş...'MAT'RON
Fransa lideri Macron, Doğu Akdeniz'e göz dikti. Türkiye geri adım atmayınca çark etti. Başkan Erdoğan'ı arayıp "Diyaloğa hazırız. Akdeniz'i birlikte inşaa edelim" dedi. Fransız basını da bu görüşmeyi yakından takip etti.

Türkiye'nin Akdeniz'de yasal haklarını koruması, Avrupa'yı rahatsız etti. Fransa lideri Macron'un haddini aşan sözleri tansiyonu yükseltti. Türkiye, yapılan toplantılarda her fırsatta 'diyalog' çağrısını yineledi.

Başkan Erdoğan, önceki akşam Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. "Diyalog ve iş birliğini savunuyoruz. Fransa'nın gerginliği tırmandıran Yunan ve Rumlar'ı desteklemesine anlam veremiyoruz" dedi.

Geri adım atan Macron'dan "Türkiye'ye saygı duyuyoruz ve diyaloğa hazırız" açıklaması geldi.

Görüşmeyi Fransız basını da yakından takip etti. Le Figaro gazetesi, görüşmeyi "Erdoğan, Macron'u 'yapıcı tutum' benimsemeye çağırıyor" başlığıyla verdi. Ouest- France gazetesi ise Macron'un tansiyonu düşürelim talebinde bulunduğunu söyledi.

STOLTENBERG'LE GÖRÜŞ
Başkan Erdoğan, Stoltenberg ile Doğu Akdeniz'i görüştü. Erdoğan, "Türkiye diyalogdan yana olduğunu söylemleriyle değil eylemleriyle de ortaya koydu. İstikşafi görüşmelerin gidişatı Yunanistan'ın atacağı samimi adımlara bağlı. Türkiye ile dayanışma bölgesel sorunların çözümünde önemli" dedi.
NATO: İLERLEME KAYDEDİLDİ
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz görüşmelerini değerlendirdi. "Toplantılar devam ediyor. İyi bir ilerleme kaydedildi" dedi.

Şehit Özel Harekâtçı Muhammet Dündar'ın kütüphane kurma hayalini arkadaşı gerçekleştirdi

Özel Harekâtçı Muhammet Dündar, arkadaşı ’la birlikte şehitler için kütüphaneler kurmak istiyordu. Ancak Dündar, Hakkâri’de şehit düştü. Şehidin yarım kalan hayalini arkadaşı gerçekleştirdi
Sabah

Rahat uyu şehidim hayalin gerçek olduRahat uyu şehidim hayalin gerçek oldu
Özel Harekâtçı Muhammet Dündar, arkadaşı Merve Nur’la birlikte şehitler için kütüphaneler kurmak istiyordu. Ancak Dündar, Hakkâri’de  düştü. Şehidin yarım kalan hayalini arkadaşı gerçekleştirdi

Rahat uyu şehidim hayalin gerçek oldu

Hakkâri'de görev yapan Özel Harekât Polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar tam bir kitap sevdalısıydı. Sosyal medya aracılığıyla Erzurum'da yaşayan Merve Nur Ökten ile tanıştı. Her ikisinin de ortak yanı kitap sevgisiydi. Dündar, şehit olan arkadaşlarının adını yaşatmak için kütüphaneler kurmak istediğini söyledi. Merve Nur da bu fikri olumlu karşıladı. İki arkadaş bunun için harekete geçti. Hem şehitlerin isimlerini yaşatmak ve hem de yeni nesillere kitap sevgisini aşılamak için sosyal medyada "Yaşayan Şehit Kütüphaneleri" grubu kurdular. Sosyal medya aracılığı ile insanlara duyurular yapıp, kitaplar topladılar. Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı ile şehitlerin ailelerinden gerekli izinleri aldılar.TAYİNİNE 1 AY KALA
İlk kütüphaneyi Ankara'da kurmaya karar verdiler. Ancak bunun için Dündar'ın Ankara'ya tayinini bekliyorlardı. Dündar, "Ankara'ya tayinim çıksın, o zaman açarız kütüphaneyi" dedi. Tayininin çıkmasına bir ay kala özel harekât polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar, 28 Haziran 2017'de Hakkâri'de şehit düştü. Hakkâri'ye 35 kilometre uzaklıktaki Çukurca kırsalında güvenlik güçleri bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada 25 yaşındaki Dündar şehit düştü. Dündar'ın şehit olduğunu öğrenen Merve Nur Ökten, büyük üzüntü yaşadı. Uzun süre kendisine gelemeyen genç kız, "Ağabeyim" dediği Dündar'ın hayalini yarım bırakmak istemedi. Erzurum'da yaşayan ve üniversiteye hazırlanan 24 yaşındaki Merve Nur Ökten, Dündar'ın ölümünden yaklaşık 1 yıl sonra ailesiyle görüşüp, gerekli izinleri aldıktan sonra Erzurum'da ilk kütüphaneyi kurdu.İLK KÜTÜPHANEYE İSMİNİ VERDİ
Genç kız, Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu'nda kurduğu ilk şehit kütüphanesine "Muhammet Ali Mevlüt Dündar" adını verdi. Genç kız daha sonra arkadaşlarının da yardımıyla sosyal medya üzerinden tekrar kitap toplamaya başladı. Merve Nur, topladığı kitapların bir bölümünü Türkiye genelinde açılan bazı kütüphanelere gönderirken, bir bölümüyle de 2019'da Erzurum'da 3 kütüphane daha kurdu. Genç kız, bu kütüphanelere şehitlerin isimlerini verdi. Merve Nur, Erzurum'da 16 Ocak 2019'da Mehmetçik Okulu'nda kurduğu kütüphaneye Şehit Kubilay Karaman ve Şehit Yunus Çelebi'nin isimlerini verirken, 9 Temmuz 2019 Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde kurduğu kütüphaneye ise Şehit Aykut Kazar'ın ismini verdi. 20 Eylül 2019'da yine Erzurum'daki Şehit Murat Ellik İlkokulu'ndaki kütüphaneye de Şehit Murat Ellik'in ismi verildi.'BU HAYALİN PEŞİNDEN GİDECEĞİM'
Merve Nur Ökten, SABAH'a açıklamalarda bulundu. Ökten, "Muhammet Ali Mevlüt Dündar, benim abimdi" dedi ve ekledi: "Polis olmak istiyordum. Kedisiyle sosyal medyadan tanışmıştık. Çok güzel bir arkadaşlık kurduk. İkimiz de kitaplara çok düşkündük. Sürekli kitaplardan konuşurduk. Görev yaptığı yerde hainlerin saldırıları sonucu bir çok arkadaşı şehit oldu. Şehit olan arkadaşlarının adını yaşatmak istiyordu. Birlikte yola koyulduk. Kitaplar istedik. Okullarla görüştük. İzinlerimizi aldık. Ankara'ya tayin olduğunda ilk kütüphanemizi, abimin bir şehit arkadaşının adına açacaktık ama nasip olmadı. Kendisi bu hayallerine kavuşamadan şehadet şerbeti içti. Ben çok zor zamanlar geçirdim. Abimin yarım kalan hayalini devam ettirmek için canla başla çalıştım. Tamamen gönüllü olarak arkadaşlarımla birlikte, şehit kütüphaneleri kurmaya başladık. İlk kütüphaneye de abimin ismini verdik. Bundan sonrada hayatım boyunca bu hayalin peşinden gideceğim."

Şehidin yarım kalan hayalini arkadaşı gerçekleştirdi

Hakkâri'de görev yapan, Özel Harekât Polisi  tam bir kitap sevdalısıydı. Sosyal medya aracılığıyla 'da yaşayan  Ökten ile tanıştı. Her ikisinin de ortak yanı kitap sevgisiydi. Dündar, şehit olan arkadaşlarının adını yaşatmak için kütüphaneler kurmak istediğini söyledi. Merve Nur da bu fikri olumlu karşıladı. İki arkadaş bunun için harekete geçti. Hem şehitlerin isimlerini yaşatmak ve hem de yeni nesillere kitap sevgisini aşılamak için sosyal medyada "Yaşayan Şehit Kütüphaneleri" grubu kurdular. Sosyal medya aracılığı ile insanlara duyurular yapıp, kitaplar topladılar. Valilik ve  ile şehitlerin ailelerinden gerekli izinleri aldılar.Kandil’in etrafı sarıldı
Pençe harekâtlarının ardından ’nın yuvası Kandil’in dört bir yanı üs ve gözetleme bölgeleriyle kuşatıldı. Üslerde 7/24 görev yapan Mehmetçik, bölgede kuş uçurtmuyor
Özgür CEBE Sabah
Giriş Tarihi: 24.9.2020

Kandil’in etrafı sarıldı


Terör örgütü PKK'nın yıllarca en önemli barınma alanlarından biri olan Kuzey Irak bölgesinde yer alan Kandil Dağı, Pençe ve Pençe- Kaplan harekâtlarında alınan başarılı sonuçların ardından dört koldan kuşatıldı.

PENÇE DARBESİ
Kandil'e açılan kapı olarak da bilinen Hakurk Vadisi'nde 27 Mayıs 2019'da Pençe- 1 operasyonu başladı. Şekif Dağı, Lolan Suyu, Rewanduz ve Selek bölgeleri temizlendi. 12 Temmuz'da Kandil eteklerindeki Bradost alanı olarak bilinen Erbil'in Soran İlçesinin Sidekan beldesine kadar genişledi ve Pençe- 2 operasyonu başlatıldı. 97 terörist öldürüldü. 23 Ağustos'ta Hakkâri-Şırnak sınır hattındaki Haftanin-Sinaht Vadisinde Pençe-3 harekatı için düğmeye basıldı. 15 Haziran 2020'de ise Pençe-Kartal harekâtı başladı. 81 kamp ve eğitim alanı yerle bir edildi. 17 Haziran'da Pençe-Kaplan harekatı başlatıldı. Harekâtta PKK'nın 17 kamp ve barınma alanı imha edildi, 119 terörist etkisiz hale getirildi. Harekatların ardından Kandil'e açılan tüm yollar ve Kandil içindeki yüksek hâkim tepelere kalıcı yüksek güvenlikli kuleler ve üs bölgeleri inşa edildi. 90'lı yıllarda sınır ötesi harekatlar 35-40 günle sınırlı tutuluyor ve harekat bittikten sonra Mehmetçik geri dönüyor ve PKK, terk ettiği bölgelere yeniden yerleşiyordu. Pençe harekâtlarıyla teröristlerden temizlenen bölgelere Mehmetçik üs bölgeleri kurdu. Üslerde Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile varılan mutabatak ile Peşmerge Özel Kuvvetleri de görev alıyor.

31 ÜS KURULDU
Bradost bölgesine toplam 31 üs bölgesi kuruldu. Erbil'in Sidekan ve Rewandüz kasabası yakınlarındaki Zini Werte, Helemond, Xiwaru'ya 5 keşif, dinleme ve gözetleme merkezi kuruldu. Kandil'deki Hasan Bey tepesine 3 ayrı gözlem noktası, 3 bin 607 metre yükseklikteki Helgurt Dağına 5 karakol ve gözetleme noktası inşa edildi. Erbil Çoman İlçesine bağlı Hacı Ümran kasabasına bağlı Huşkan Köyünde 3 gözetleme noktası kuruldu. Kandil'in dört bir yanındaki 15 köye de karakol ve üs bölgeleri kuruldu. Üslerde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın seçkin birlikleri görev yapıyor.

 şehidinin katiline idam
Türkiye’nin  Başkonsolosluğu görevlisi ’nin şehit olduğu ve yanındaki iki Iraklı’nın da yaşamını yitirdiği suikasti gerçekleştiren PKK’lı terörist  ve Muhammed Beşiksiz’e Irak’ta verilen idam cezası onaylandı
SIRRIBERK ARSLANSIRRIBERK ARSLAN
Giriş Tarihi: 24.9.2020

Erbil şehidinin katiline idam


Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu görevlisi Osman Köse 17 Temmuz 2019'da Erbil kentindeki bir restoranda yanında bulunan 2 Iraklı ile birlikte yemek yerken suikaste uğramıştı. Hain saldırıda Köse şehit olurken, yanındaki 2 Iraklı da hayatını kaybetmişti. Suikastın ardından Bölgesel Kürt Yönetimine bağlı Zaravani adlı Peşmerge Özel Kuvvetlerinin de desteğiyle, Erbil'e 40 km uzaklıktaki Mahmur Kampı'na operasyon düzenlenmişti. Operasyonda olayla bağlantılı 4'ü kadın 9 kişinin verdikleri bilgiler ve olay yerindeki güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesiyle HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ'ın ağabeyi olan PKK'lı terörist Mazlum Dağ (27) ve ona yardım eden Muhammed Beşiksiz yakalanmıştı. Suçlarını itiraf ederek PKK'nın dağ kadrosunda faaliyet yürüttüklerini, saldırıyı Kandil'in talimatıyla PKK adına yaptıklarını itiraf eden teröristler Dağ ve Beşiksiz'e yargılanmalarının yapıldığı Erbil 2. Ceza Mahkemesi'nde 11 Şubat'ta idam cezası verilmişti.

6 YILDIR ARANIYORDU
SABAH'ın istihbarat kaynaklarından ulaştığı bilgiye göre idam cezasının yürürlükte olduğu Irak'ta Dağ ve Beşiksiz'in idam cezası önceki gün akşam saatlerinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Temyiz Mahkemesi tarafından onaylandı. "Silahlı terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü propagandası yapmak" suçundan hakkında 2014'ten beri arama kararı bulunan terörist Mazlum Dağ'ın halen İbrahim Dağ ve Lütfi Dağ adlı iki kardeşi de PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor. HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ'ın da ağabeyi olan terörist Mazlum Dağ'ın Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemelerinde terör örgütü adına suç işlemek, terör örgütü propagandası yapmak, izinsiz toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılmak, suçu ve suçluyu övmek, kamu malına zarar vermek suçlarından 5 ayrı dava dosyası bulunuyor.

TALİMATI VERENLER ÖLDÜRÜLDÜ
OSMAN Köse'nin şehit edilmesinin ardından Mazlum Dağ'ın verdiği bilgilerden yola çıkan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), o hain saldırıyı azmettiren Erdoğan Ünal'ı 26 Temmuz 2019'da, saldırının planını yapan ve talimatını veren Hacı Kurhan ile yardımcısı Metin Akgün'ün yerini belirleyerek koordinatları TSK'ya bildirmesiyle 8 Ağustos 2019'da Kandil bölgesinde F-16'ların nokta atışıyla etkisiz hale getirilmişti. Siirt nüfusuna kayıtlı Hacı Kurhan, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinin 1,5 milyon liralık mavi kategorisinde aranıyordu.Son dakika haberi:  tepkilerin odağındaki Kaftancıoğlu'na böyle sahip çıktı! İster Atatürk der ister 
 İstanbul İl Başkanı  verdiği bir demeçte, 'Atatürk' ismini kullanmaktan kaçınıp,  ismini kullanınca CHP'de yeni bir kaos başlamıştı. CHP'nin içindeki ulusalcı kesim konuyla ilgili peş peşe açıklamalar yaparak Kaftancıoğlu'nu kınamış ancak Genel Başkan 'ndan net bir açıklama gelmemişti. Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında gelen soru üzerine Kaftancıoğlu'nun açıklamalarına değindi ve net bir ifadeyle, "İster Atatürk der ister Mustafa Kemal. Elbette. Tabii. İl başkanımız. Destekliyoruz." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından gözler yeniden CHP'nin ulusalcı kesimine çevrildi.

Giriş Tarihi: 23.9.2020  23:41Son Güncelleme: 24.9.2020  03:53

Son dakika haberi: Kılıçdaroğlu tepkilerin odağındaki Kaftancıoğlu'na böyle sahip çıktı! İster Atatürk der ister Mustafa Kemal

CHP'de sular durulmuyor. Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi' başlatmasıyla, bir kaos yaşayan CHP, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Mustafa Kemal polemiğiyle yeni bir kaosun içine girdi.

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu'na sahip çıktı "İster Gazi deyin, ister Atatürk" 

KILIÇDAROĞLU'NDAN TAM DESTEK!
Ulusalcı kesimin net bir dille karşı çıktığı bu açıklamalara Kılıçdaroğlu'nun içinde bulunduğu marjinal grup sessiz kalmıştı. Konuyla ilgili kaçamak cevaplar veren Kemal Kılıçdaroğlu, bugün katıldığı bir televizyon programında Canan Kaftancıoğlu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "İster Gazi deyin, ister Gazi Mustafa Kemal deyin, ister Gazi Mustafa Kemal Atatürk deyin, ister Atatürk deyin aynı kişiyi anlatıyorsunuz." ve 'O bizim il başkanımız elbette destek vereceğiz ifadelerini kullandı.

CHP Kurultay Onur Üyesi Prof. Dr. Tolga Yarman’dan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na tepki

ULUSALCI KESİMDEN TEPKİ!
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: Atatürk'ümüze, yüce önderimize dil uzatmaya kalkanlara karşı canımızı siper edeceğiz. Ancak, 'Atatürk' diyemeyen bir il başkanına da gereken ders verilmezse bu da bizim en büyük ayıbımızdır.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter: Büyük insan, dünyanın şapka çıkarttığı lider Mustafa Kemal Atatürk'ün adını anmak ve ilkeleri ile büyüyüp, kurduğu partimin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Başka söze gerek yok.

CHP'de "Atatürk" krizi! Canan Kaftancıoğlu ihraç edilecek mi?

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi: Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra demesin, ne yazar. Ama unutma, burası CHP. Mustafa Kemal'in askerleriyiz.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Oktay Sındır: CHP Tüzüğü Madde 1: Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurucusu, ilk genel başkanı ve değişmez önderi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Hatırlatılır .

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: Atatürk soyadı, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı verilmiş mücadelenin, bize emanet edilen davanın adıdır.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi: Atatürk'ü anmak saygının ötesinde onurdur, gururdur. Atatürk'ün ismini anmakta tereddütü olanlar O'nunla problemi olanlardır.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da "Atatürk soyadından rahatsızlık duyan bir CHP il başkanı..." dedi.

NE OLMUŞTU
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 9 Eylül'de video konferansla gerçekleştirilen Taksim Toplantıları'na konuk oldu. 1.5 saatlik konuşmasında Kaftancıoğlu, Atatürk'e atfen üç kez Gazi Mustafa Kemal ifadesini kullandı. Kaftancıoğlu, TBMM eski Başkanvekili Uluç Gürkan'ın, "Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?" sorusuna şu cevabı verdi: "Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum."

ÖTE YANDAN KAFTANCIOĞLU DHKP-C'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK DA GÖRMÜYOR

Erkan Tan "CHP’de DHKP-C, PKK/PYD’yi terör örgütü olarak görmeyenler var" | Video

Muharrem İnce'den CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na zehir zemberek sözler

 

Son dakika: CHP'de Atatürk tartışması sürüyor! Canlı yayında çarpıcı sözler: Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu'ndan habersiz yapmıyor

 

CHP’de Atatürk tartışması büyüyor! CHP’nin Kaftancıoğlu adımı ne olacak?
Rantçıya çözüm esnafa zulüm
“Yaptım oldu” kararlarla mağduriyetlere neden olan ’li belediyelere öfke büyük. Taksici ve servis esnafı CHP’li ’yi  etti
BARIŞ SAVAŞ
MUSTAFA KAYAMUSTAFA KAYA
BARIŞ SÖZALBARIŞ SÖZAL
Giriş Tarihi: 24.9.2020

Rantçıya çözüm esnafa zulüm


CHP'li İBB yönetiminin, pandemi sürecinde bir çok taksici ve servis esnafının çalışamamasına karşın, 6 bin yeni taksi ve servis aracına plaka tahdidi uygulayacağını duyurması tepkiye neden oldu. İstanbul'da yüzlerce taksici, İBB'nin taksicilere yönelik tek taraflı düzenlemesini Saraçhane'deki İBB binası önünde protesto etti. Vatan Caddesi'nde toplanan yüzlerce taksici, konvoy yaparak Saraçhane'ye geldi. Taksiciler adına konuşan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Veli Yurt, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi, vaatlerinin hiçbirini tutmadığını söyledi. İmamoğlu'nun 'TaksicilerinİBB'de bir masası olacak" ve "Her yıl düzenliolarak TEFE-TÜFE oranında taksimetre zammı vereceğiz" vaatlerini patırlatan Yurt, "Bırakın bu vaatleri yerine getirmeyi, sorunları çözmek yerine önümüze çözülmesi mümkün olmayan sorunları çıkardı" dedi. Taksicilerden sonra İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası üyeleri de aynı yerde İBB'yi protesto etti. Grup, "İmamoğlu istifa", "Yandaşa değil esnafa bak", "Tahdit dediniz tehdit ediyorsunuz", "Rantçıya çözüm esnafa zulüm" sloganları attı. Grup aynı zamanda "Kovid bir vurdu, İBB bin vuruyor" pankartı açtı. Oda başkanı Hamza Öztürk, salgın nedeniyle 7 aydır evlerine ekmek götüremediklerini söyledi. Öztürk, İBB'nin "56 bin 482 adet tahditli servis plakası" uygulamasının sektörün ihtiyacından fazla olduğunu dile getirdi.

İŞÇİLER DE PROTESTO ETTİ
CHP'Lİ Bakırköy Belediyesi'nde de toplu sözleşme haklarının ihlal edildiğini söyleyen belediye çalışanları dün Cumhuriyet Meydanı'nda eylem yaptı. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nu protesto eden yaklaşık 150 çalışan, 18 aydır kendileri ile yeni sözleşme yapılmadığını belirtti. Çalışanlar, özellikle Bakırköy Belediyesi tarafından mevcut sözleşmenin daha da gerisinde hakların vadedildiğini ve kişisel haklarının zedelendiğini ifade etti. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasının ardından belediye binasına yürüyen memurlar "CHP yerel seçimde toplu sözleşme haklarını iyileştirerek devam ettireceğini vadetti. Ancak Belediyenin dayattığı sözleşme mevcut sözleşmenin daha da gerisinde" dedi. Memurlar Başkan Kerimoğlu'nun isminin yazdığı balonları patlattı.

SON DAKİKA: İYİ Parti'de  krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı!  ne yapacak?

Son dakika: İYİ Parti'de kurultay sonrası parti ortadan ikiye bölündü. Kurultayda GİK listesindeki isimleri tasfiye etmeye çalıştığı öne sürülen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı 'a karşı 18 milletvekili bayrak açtı. Birlikte hareket etme kararı alan vekiller Genel Başkan  ile görüşecek ve Koray Aydın'ın divanda yer almamasını isteyecek. Akşener'in nasıl bir yol izleyeceği şimdilik merak konusu...
Giriş Tarihi: 23.9.2020  14:55Son Güncelleme: 23.9.2020  15:12

SON DAKİKA: İYİ Parti'de Koray Aydın krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı! Meral Akşener ne yapacak?

İYİ Parti'de 2.Olağan Kurultay geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da yapıldı. Kurultayda tek genel başkan adayı olan  bin 289 oyun tamamını alarak yeniden koltuğa oturdu. Kurultayda asıl kıyamet ise Genel İdare Kurulu oylamasında koptu. Partiden tasfiye edilmek istenen isimlerin üstü çizildi. Üstü çizilenlerin içinde Ümit Özdağ, İsmail Koncuk ve Aytun Çıray gibi ağır toplar da yer alıyordu.

İYİ Parti'de Koray Aydın krizi büyüyor 

KURULTAYI KARIŞTIRAN LİSTE

İYİ Partili delegelere, GİK seçimlerinde ilk 75'te de olsa tercih edilmeyecek isimler adı altında bir liste verildi. Listede Ümit Özdağ, Hayrettin Nuhoğlu, İsmail Koncuk, Yavuz Temizer, Aylin Cesur, Aytun Çıray, Feridun Bahşi, Ayhan Erel, Berna Biçer ve Aydın Adnan Sezgin'in isimleri yer aldı. Bu listenin ortaya çıkması ile ortalık karıştı.

SON DAKİKA: İYİ Parti'de Koray Aydın krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı! Meral Akşener ne yapacak?

LİSTEYİ HAZIRLAYAN KORAY AYDIN MI?

İYİ Parti'yi karıştırına GİK listesini hazırlayan ismin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  olduğu iddia edildi. Listede adı geçen isimler açıklamaları ve sosyal medya paylaşımları ile parti yönetimine ateş püskürdü.

Tasfiye listesinde ismi olmayıp da, üyelere destek verenler de oldu.

SON DAKİKA: İYİ Parti'de Koray Aydın krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı! Meral Akşener ne yapacak?

18 VEKİL İSYAN BAYRAĞINI AÇTI

İYİ Parti'de yaşanan liste krizinin ardından 18 vekil birlikte hareket etme kararı aldı. Parti yönetimine isyan bayrağı açan 38 vekilden 18'i, 'a karşı birlikte hareket edecek.

AKŞENER İLE GÖRÜŞECEKLER

18 vekil Koray Aydın'ın parti içinde başlattığı operasyon sonrası  ile görüşme kararı aldı. Akşener'e, Koray Aydın'ın divanda yer almaması gerektiği belirtilecek. Aksi bir kararda parti içinde kaos çıkması oldukça muhtemel.

SON DAKİKA: İYİ Parti'de Koray Aydın krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı! Meral Akşener ne yapacak?

AKŞENER'İN KORAY AYDIN KARARI NE OLACAK?

'in 18 vekilin talebi sonrası  ile ilgili ne adım atacağı şimdiden merak konusu oldu. Akşener, Aydın'ı dvana almaz ise Aydın'ın destekçisi delegeler ve teşkilatlar kriz çıkarabilir. Divana alırsa, 18 vekilin kaos çıkarma ihtimali oldukça güçlü görünüyor. Akşener'in zorlu denklemden nasıl çıkacağı merak konusu...

SON DAKİKA: İYİ Parti'de Koray Aydın krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı! Meral Akşener ne yapacak?

KORAY AYDIN'A ÜMİT ÖZDAĞ'DAN ÇOK SERT SÖZLER: SEN BENİM DÜŞMANIM BİLE OLAMAZSIN

GİK listesine aday olmamasına rağmen tasfiye edilecekler arasında gösterilen Ümit Özdağ isim vermeden 'ı hedef aldı. Özdağ, "GİK üyesi olmak istemediğimi bilmene rağmen aday listesine yazdırıp sonra çizdirmek için pusu kuran "adama" soruyorum. Bana düşman olduğun kadar PKK'ya, FETÖ'ye. Yunanistan'a vs düşman mısın bilmiyorum ama sen benim düşmanım olacak kadar değerli değilsin." ifadelerini kullandı.

YAVUZ TEMİZER'DEN HODRİ MEYDAN

Üstü çizilen isimlerden Yavuz Temizer de çılgına döndü. Temizer, Koray Aydın'a hodri meydan dedi. Temizer, "Hodri meydan
@korayaydintr istediğin tv kanalında kongrede neler yaptığını konuşalım. Yaptığın komitacılığı ve hizipçiliği ve partiye verdiğin zararı masaya yatıralım. Kararı da millet versin." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA: İYİ Parti'de Koray Aydın krizi! 18 vekil isyan bayrağını açtı! Meral Akşener ne yapacak?

İSMAİL KONCUK: KOLTUK SİZDE, ADAMLIK BİZDE KALSIN

İYİ Parti'de liste krizi sonrası ilk sert tepkiyi veren isim olan İsmail Koncuk, "Yİ Parti 2. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Hayırlı olsun. Ben ve Ümit Özdağ, Gİ̇K adayı olmamamıza rağmen, bazı akıl ve ahlak fukaraları, bir kısım il yöneticisine sabah böyle bir liste dağıtmış.Aday olma ihtimalimiz bile birilerini ürkütmüş! Koltuk onların, adamlık bizim olsun." demişti.

ÇIRAY'DAN TASFİYEYE SERT TEPKİ

'ın tasfiye operasyonuna sert tepki gösteren isimlerden biri de Aytun Çıray oldu. Çıray sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Bu listede asıl hedef merkez siyasetçilerin tasfiyesidir. Demirel'in doktoru. İsmet Sezgin'in yeğeni.. Ve bendeniz bunun işaretidir. Başarıp başaramadıklarını göreceğiz. Onlar da görecek. Samimiyet ve ilkeler testidir bu

Şehit Muhammet Dündar'ın yarım kalan hayalini arkadaşı gerçekleştirdi
Son dakika haberine göre; Özel Harekat Polisi Muhammet Dündar, arkadaşı  ile birlikte şehitler için kütüphaneler kurmak istiyordu. Ancak Dündar, Hakkari’de şehit düştü. Şehidin yarım kalan hayalini arkadaşı gerçekleştirdi.
Şehit Muhammet Dündar'ın yarım kalan hayalini arkadaşı gerçekleştirdi

Hakkari'de görev yapan Özel Harekat Polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar tam bir kitap sevdalısıydı. Sosyal medya aracılığıyla Erzurum'da yaşayan Merve Nur Ökten ile tanıştı. Her ikisinin de ortak yanı kitap sevgisiydi. Dündar, şehit olan arkadaşlarının adını yaşatmak için kütüphaneler kurmak istediğini söyledi. Merve Nur da bu fikri olumlu karşıladı. İki arkadaş bunun için harekete geçti. Hem şehitlerin isimlerini yaşatmak ve hem de yeni nesillere kitap sevgisini aşılamak için sosyal medyada "Yaşayan Şehit Kütüphaneleri" grubu kurdular. Sosyal medya aracılığı ile insanlara duyurular yapıp, kitaplar topladılar. Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı ile şehitlerin ailelerinden gerekli izinleri aldılar.TAYİNİNE 1 AY KALA
İlk kütüphaneyi Ankara'da kurmaya karar verdiler. Ancak bunun için Dündar'ın Ankara'ya tayinini bekliyorlardı. Dündar, "Ankara'ya tayinim çıksın, o zaman açarız kütüphaneyi" dedi. Tayininin çıkmasına bir ay kala özel harekât polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar, 28 Haziran 2017'de Hakkâri'de şehit düştü. Hakkâri'ye 35 kilometre uzaklıktaki Çukurca kırsalında güvenlik güçleri bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada 25 yaşındaki Dündar şehit düştü. Dündar'ın şehit olduğunu öğrenen Merve Nur Ökten, büyük üzüntü yaşadı. Uzun süre kendisine gelemeyen genç kız, "Ağabeyim" dediği Dündar'ın hayalini yarım bırakmak istemedi. Erzurum'da yaşayan ve üniversiteye hazırlanan 24 yaşındaki Merve Nur Ökten, Dündar'ın ölümünden yaklaşık 1 yıl sonra ailesiyle görüşüp, gerekli izinleri aldıktan sonra Erzurum'da ilk kütüphaneyi kurdu.


İLK KÜTÜPHANEYE İSMİNİ VERDİ
Genç kız, Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu'nda kurduğu ilk şehit kütüphanesine "Muhammet Ali Mevlüt Dündar" adını verdi. Genç kız daha sonra arkadaşlarının da yardımıyla sosyal medya üzerinden tekrar kitap toplamaya başladı. Merve Nur, topladığı kitapların bir bölümünü Türkiye genelinde açılan bazı kütüphanelere gönderirken, bir bölümüyle de 2019'da Erzurum'da 3 kütüphane daha kurdu. Genç kız, bu kütüphanelere şehitlerin isimlerini verdi. Merve Nur, Erzurum'da 16 Ocak 2019'da Mehmetçik Okulu'nda kurduğu kütüphaneye Şehit Kubilay Karaman ve Şehit Yunus Çelebi'nin isimlerini verirken, 9 Temmuz 2019 Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde kurduğu kütüphaneye ise Şehit Aykut Kazar'ın ismini verdi. 20 Eylül 2019'da yine Erzurum'daki Şehit Murat Ellik İlkokulu'ndaki kütüphaneye de Şehit Murat Ellik'in ismi verildi.

'BU HAYALİN PEŞİNDEN GİDECEĞİM'
Merve Nur Ökten, SABAH'a açıklamalarda bulundu. Ökten, "Muhammet Ali Mevlüt Dündar, benim abimdi" dedi ve ekledi: "Polis olmak istiyordum. Kedisiyle sosyal medyadan tanışmıştık. Çok güzel bir arkadaşlık kurduk. İkimiz de kitaplara çok düşkündük. Sürekli kitaplardan konuşurduk. Görev yaptığı yerde hainlerin saldırıları sonucu bir çok arkadaşı şehit oldu. Şehit olan arkadaşlarının adını yaşatmak istiyordu. Birlikte yola koyulduk. Kitaplar istedik. Okullarla görüştük. İzinlerimizi aldık. Ankara'ya tayin olduğunda ilk kütüphanemizi, abimin bir şehit arkadaşının adına açacaktık ama nasip olmadı. Kendisi bu hayallerine kavuşamadan şehadet şerbeti içti. Ben çok zor zamanlar geçirdim. Abimin yarım kalan hayalini devam ettirmek için canla başla çalıştım. Tamamen gönüllü olarak arkadaşlarımla birlikte, şehit kütüphaneleri kurmaya başladık. İlk kütüphaneye de abimin ismini verdik. Bundan sonrada hayatım boyunca bu hayalin peşinden gideceğim."

Sabah

CHP'li belediyelere büyük öfke! 'Cenaze burada İBB nerede?'
'li  yönetiminin, pandemi sürecinde bir çok taksici ve servis esnafının çalışamamasına karşın, 6 bin yeni taksi ve  plaka tahdidi uygulayacağını duyurması tepkiye neden oldu.
Giriş Tarihi: 24.09.2020  07:19
CHP'li belediyelere büyük öfke! 'Cenaze burada İBB nerede?'

'da yüzlerce taksici, 'nin taksicilere yönelik tek taraflı düzenlemesini Saraçhane'deki İBB binası önünde  etti. 'nde toplanan yüzlerce taksici, konvoy yaparak Saraçhane'ye geldi.

Taksiciler adına konuşan İstanbul Taksiciler  Başkan Yardımcısı Veli Yurt, İBB Başkanı 'nu eleştirdi, vaatlerinin hiçbirini tutmadığını söyledi. İmamoğlu'nun 'TaksicilerinİBB'de bir masası olacak" ve "Her yıl düzenliolarak TEFE-TÜFE oranında taksimetre zammı vereceğiz" vaatlerini patırlatan Yurt, "Bırakın bu vaatleri yerine getirmeyi, sorunları çözmek yerine önümüze çözülmesi mümkün olmayan sorunları çıkardı" dedi.

Taksicilerden sonra İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası üyeleri de aynı yerde İBB'yi protesto etti. Grup, "İmamoğlu istifa", "Yandaşa değil esnafa bak", "Tahdit dediniz tehdit ediyorsunuz", "Rantçıya çözüm esnafa zulüm" sloganları attı. Grup aynı zamanda "Kovid bir vurdu, İBB bin vuruyor" pankartı açtı. Oda başkanı Hamza Öztürk, salgın nedeniyle 7 aydır evlerine ekmek götüremediklerini söyledi. Öztürk, İBB'nin "56 bin 482 adet tahditli servis plakası" uygulamasının sektörün ihtiyacından fazla olduğunu dile getirdi.İŞÇİLER DE PROTESTO ETTİ
'Lİ 'nde de  haklarının ihlal edildiğini söyleyen belediye çalışanları dün 'nda eylem yaptı. Bakırköy Belediye Başkanı 'nu protesto eden yaklaşık 150 çalışan, 18 aydır kendileri ile yeni sözleşme yapılmadığını belirtti.

Çalışanlar, özellikle Bakırköy Belediyesi tarafından mevcut sözleşmenin daha da gerisinde hakların vadedildiğini ve kişisel haklarının zedelendiğini ifade etti. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasının ardından belediye binasına yürüyen memurlar "CHP yerel seçimde toplu sözleşme haklarını iyileştirerek devam ettireceğini vadetti. Ancak Belediyenin dayattığı sözleşme mevcut sözleşmenin daha da gerisinde" dedi. Memurlar Başkan Kerimoğlu'nun isminin yazdığı balonları patlattı.

Sabah

Son dakika: Sağlık Bakanlığı koronavirüste yeni vaka sayısını açıkladı | 23 Eylül Çarşamba
Son dakika haberi... , covid19.saglik.gov.tr adresi üzerinden koronavirüste yeni vaka sayısını açıkladı. Son 24 saatte, 1027 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla, iyileşenlerin sayısı 270 bin 723'e yükseldi.
Giriş Tarihi: 23.09.2020  19:03Güncelleme Tarihi: 23.09.2020  19:34
Son dakika: Sağlık Bakanlığı koronavirüste yeni vaka sayısını açıkladı | 23 Eylül Çarşamba

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yapılan 112 bin 102 koronavirüs testinden bin 767'sinin pozitif çıktığını, 72 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 7 bin 711'e yükseldiğini duyurdu.

Bakan Koca'nın açıkladığı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'na göre bugün 112 bin 102 test yapıldı. Bunlardan 1767'si pozitif çıkarken, 72 kişi hayatını kaybetti, bin 27 kişi iyileşerek taburcu edildi. Tabloda toplam test sayısı 9 milyon 608 bin 370, toplam hasta sayısı 308 bin 069, toplam vefat sayısı 7 bin 711, hastalarda zatürre oranı yüzde 6.7, ağır hasta sayısı 1561, toplam iyileşen hasta sayısı ise 270 bin 723 olarak yer aldı.

Son dakika: Türkiyenin 23 Eylül koronavirüs verileri açıklandıSON DAKİKA: TÜRKİYE'NİN 23 EYLÜL KORONAVİRÜS VERİLERİ AÇIKLANDI

Bakan Koca, Twitter'daki mesajında, "Ağır hasta sayımız bugün 1561'e yükseldi. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bugün tespit edilen 1767 yeni hastamız var. Sağlık sistemimizin sürdürülebilir ve sağlık çalışanlarımızın hizmet verebilir kalmaları için tedbirleri birlikte uygulayalım" ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına yapılan alçak saldırı Türkiye'yi ayağa kaldırdı!
'nın Keçiören ilçesinde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan alçak saldırı sonrassı  ayağa kalktı. Saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarına destek Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kovid-19’la mücadelede gece-gündüz ter döken meslektaşlarından geldi.
Giriş Tarihi: 24.09.2020  07:40
Sağlık çalışanlarına yapılan alçak saldırı Türkiye'yi ayağa kaldırdı!

Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kovid-19 servisi çalışanları Anadolu Ajansı tarafından görüntülendi. Aylardır hastalık bulaştırmamak için yakınlarını dahi göremeyen sağlık çalışanları 7 gün 24 saat kat kat maske ve kıyafetlerle çalışarak halkımızın sağlığı için ter döküyor.. Terli ve yorgun hallerinde tek moral ve motivasyon kaynakları ise hastalarının iyileştiğini ve vatandaşların onlara tedbirlere uyarak destek verdiğini görmek. Onları en çok üzen ise Ankara Keçiören'de sağlık çalışanlarına yapılan saldırı. Salgın süresince Kovid-19 tedavisi gören hastalarla ilgilenen Prof. Dr. Nurdan Köktürk, "Bu topyekün bir savaş. Sağlıkçılar olarak piyade olalım, ön planda olalım ama toplum ve devlet bize tam destek olmalı. Yıpranma lüksümüz yok, ama yıprandık. Hala görevimizin başındayız, ekip olarak çok iyi organize olmak zorundayız.


Bu sadece tıbbın değil tüm toplumun işi. Herkes, bulunduğu noktadan 'Ben nasıl destek olabilirim' diye düşünmeli" dedi. 'Ben gencim, bana bir şey olmaz' diyenlerin büyük bir yanılgıya düştüğünü söyleyen Prof. Dr. Köktürk "Emin olun gencecik insanlar da ölüyor. Hatta 35 yaşındaki bir kişi sadece diyabeti olduğu için hastalıktan çok etkilendi, evine oksijenle gönderildi. Gencecik güvenlik görevlisi hala yoğun bakımda. Herkes hastalığı kapabilir " dedi.


BABASININ DOKTORU OLDU
93 yaşındaki babasının da Kovid- 19 pozitif olduğunu ve küçük kızının dedesini kaybetme korkusuyla hastalıkla yüzleştiğini söyleyen Köktürk, "Bu beni çok üzdü. Hem kızıydım, hem doktoruydum. 2 ay süren bir tedavi sonrasında babam sağlığına kavuştu" diye konuştu.BAKAN KOCA: AKTİF HASTA SAYISI ARTIYOR
Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 102 Kovid-19 testi yapıldı, 1767 kişiye hastalık tanısı konuldu. 72 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 7 bin 711, ağır hasta sayısı 1561 oldu. 1027 kişinin tedavisinin tamamlanmasıyla, iyileşenlerin sayısı 270 bin 723'e yükseldi. Hastalarda zatürre oranı 6.7 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ağır hasta sayımız bugün (dün) 1.561'e yükseldi. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bugün tespit edilen 1.767 yeni hastamız var. Sağlık sistemimizin sürdürülebilir ve sağlık çalışanlarımızın hizmet verebilir kalmaları için tedbirleri birlikte uygulayalım" dedi.


YORGUNLUKTAN OTOBÜSTE UYUYAKALAN DOKTOR:
ANKARA'DAKİ SALDIRI BENİ ÇOK ÜZDÜ
Malatya'da yorgunluktan otobüste uyuyakaldığı videosu sosyal medyada binlerce kez paylaşılan, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde görevli acil servis doktoru Ensar Büyükkaya, "Ankara'daki saldırı beni çok üzdü.Tek isteğimiz bunların olmaması. İnsanlar tebdirlere uysun, biz yorulsak da mücadelemizi veririz" dedi.2 TUTUKLAMA
Ankara'da Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarına yönelik saldırıda 2 kişi tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada, gözaltına alınan 5 şüpheli Ankara Adliyesine sevk edildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Lütfü Karakuş, şüphelilerden M.D.Ö. ile S.K.'yı tutuklanmaları, Y.Ö., M.S.Ö. ve B.O.'nu ise adli kontrol şartıyla salıverilmesi talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti. Hakimlik, şüphelilerden M.D.Ö. ile S.K.'yi, "kamu malına zarar verme" ve "görevini yaptırmamak için direnme" suçlarından tutuklarken, Y.Ö., M.S.Ö. ve B.O.'yu da adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Sabah

Sağlık Bakanlığı açıkladı! İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerimizin koronavirüs vaka sayıları
 tarafından açıklanan  tablosu haritalı günlük vaka sayıları güncellendi. 22 Eylül verilerine göre 'da günlük vaka sayısı 205 olarak belirlendi. İşte koronavirüs Türkiye haritasındaki son durum ve bölge bölge illerimizin günlük vaka sayıları
Giriş Tarihi: 23.09.2020  15:58 Güncelleme Tarihi: 23.09.2020  16:05
Sağlık Bakanlığı açıkladı! İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerimizin koronavirüs vaka sayıları

Son 24 saatte 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, 1261 kişi ise iyileşti. Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 269 bin 696'ya çıktı.

Toplam test sayısı 9 milyon 496 bin 268, vaka sayısı 306 bin 302, vefat sayısı 7 bin 639 olarak kayıtlara geçti.

Aktif hasta sayısı 28 bin 967, ağır hasta sayısı 1522, hastalarda zatürre oranı ise yüzde 6,7 oldu.

Son 24 saatte 114 bin 311 Kovid-19 testi yapıldı, 1692 kişiye hastalık tanısı konuldu, 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1522 oldu, 1261 kişinin Kovid-19 tedavisi tamamlandı.

Bir önceki güne göre COVID-19 test sayısında ve hastaneden taburcu edilen yeni hasta sayısında artış (sırasıyla %1,6 ve %6,8), yeni COVID-19 hasta sayısında ve entübe edilen yeni hasta sayısında ise azalma görülmüştür (sırasıyla -%2,8 ve -%5,2).

Bir önceki güne göre bölgelerdeki yeni hasta değişim yüzdesine bakıldığında; en fazla azalış Orta Anadolu Bölgesinde (-%11,7) gerçekleşmiştir. En fazla artış ise Batı Marmara Bölgesinde olup hasta sayısı açısından incelendiğinde bu fark sadece 5 hastadır.

25-49 yaş grubunda 1.000.000 kişiye düşen yeni COVID-19 hasta sayısı kadınlarda 25,9, erkeklerde ise 28,4' tür.

Bir önceki güne göre hastaneye yatırılan yeni hasta sayısındaki en fazla azalış  Bölgesindedir (-%19,2). Bunun yanı sıra hastaneden taburcu edilen yeni hasta sayısındaki en fazla artış Batı Karadeniz Bölgesindedir.

"ZATÜRRE ORANINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede, "Ağır hasta sayımız 1522'ye ulaştı. Zatürre oranında düşüş devam ediyor. Bugün 1692 yeni hastamız var. Tedbirlere uygun hareket ederek gecesi gündüzü bizim için çalışmakla geçen sağlık çalışanlarımıza destek verelim. Birlikte başaracağız." ifadesini kullandı.

 Valiliği, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında son bir ayda yapılan denetimlerde 16 bin 525 kişiye 10 milyon 175 bin lira ceza uygulandığını bildirdi.

Gaziantep'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 1332 kişiye sosyal mesafe kuralı ve maske kullanımını ihlalden işlem yapıldı.

'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 50 kişinin, Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu'na yerleştirildiği bildirildi.

Tunceli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 9 köy ve 3 mezranın karantinada olduğu bildirildi.

'de köpeğini gezdirmek gerekçesiyle dışarıya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtta karantinaya alındı.

'nın İnegöl ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan karantinayı ihlal eden sanığa 3 ay 10 gün hapis cezası verildi.'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerinde kurallara uymayan 74 toplu taşıma aracı sürücüsüne 30 bin lira ceza verildi.

'da 88 ev, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

'ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla bir süredir yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı 'in sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi.

'ın Emirdağ ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 23 binanın karantinaya alındığı bildirildi.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son DurumSelçuk Bayraktar uçan araba Cezeri için tarih verdi
 Teknik Müdürü 'nin bu zamana kadar geliştirilen tüm sistemlerden çok daha fazla ilgi gördüğünü ifade ederek, "Öngörüm 2-3 seneye kırda bayırda sportif maksatlarla Cezeri'nin kullanımını görebiliriz." dedi.
Giriş Tarihi: 23.09.2020  13:53
Selçuk Bayraktar uçan araba Cezeri için tarih verdi

 Teknik Müdürü   ile ilgili, "Benim hayalimdi. Ülkemiz bu alanda bu yarışta geri kalmasın diye yaklaşık 1,5 yıl önce çalışmaya başladık. Tabi yakın zamanda test uçuşu gerçekleştirdik. Cezeri ilk olarak sportif amaçlı olarak kullanılacak.

"CEZERİ'Yİ ASLINDA BİR ROBOT ARAÇ OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ"

Cezeri isminin ne anlama geldiği hakkında da bilgi veren Bayraktar, "Cezeri benimde uzmanı olduğum robotik alanının kurucusu. Cezeri'yi aslında bir robot araç olarak düşünebilirsiniz. Bizim bu yaptığımız uçaklarda robot uçaklar. Kurucusu Müslüman bir bilim insanı... Kendisi önemli ilklere imza atmış. Biz adını yad etmek için bir vefa borcuyla en anlamlı ismin Cezeri olduğunu düşündük ve öyle koyduk.

"TÜMÜYLE OTOMATİK UÇABİLİYOR! İNSANDAN BAĞIMSIZ"

Cezeri'nin Teknik özellikleri hakkında ise Bayraktar şu ifadeleri kullandı:

Bu ilk ön prototip. Cezeri bir kişilik. Sportif maksatlı kullanılacak. Şehir içi taşımada bunun iki veya dört kişiliği ileride gelebilir diye düşünüyoruz. Dünyada bunun üzerinde de çalışmalar var. Hem dünyadaki, hem bizim çalışmalarımız daha ilk aşamada.Cezeri 100 km üzerine kadar uçuşlar yapılabilecek. Tümüyle otomatik uçabiliyor. İnsandan bağımsız. Arzu ederseniz joystickle kontrol edebiliyorsunuz. İçindeki sistemde bir arıza tespit ederse otomatik olarak iniş yapabiliyor. Cezeri çok yüksek emniyet şartları ile tasarlandı. Her şeyin 3 yedeği var. Arka tarafta çok gelişmiş bir yazılım var.

TARİH VERDİ

Öngörüm 2-3 seneye kırda bayırda sportif maksatlarla kullanımını görebiliriz. Sonra adım adım (10-15 yıl) belki trafikte görmeye başlayabiliriz. Cezeri bizim bugüne kadar yaptığımız tüm sistemlerde çok daha ilgi gördü. Biraz daha geleceğe ait olduğunda tüm dünyada binlerce mecrada haber oldu. Biz de şaşırdık. Cezeri şimdiden tüm sistemleri geçti solladı diyebilirim."

BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen 'nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı.

Selçuk Bayraktar'dan CEZERİ müjdesi!SELÇUK BAYRAKTAR'DAN CEZERİ MÜJDESİ!
Testleri başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri dünya basınında!TESTLERİ BAŞARIYLA TAMAMLADI! TÜRKİYE'NİN İLK UÇAN ARABASI CEZERİ DÜNYA BASININDA!
CHP'li belediyelere büyük öfke! 'Cenaze burada İBB nerede?'

'li  yönetiminin, pandemi sürecinde bir çok taksici ve servis esnafının çalışamamasına karşın, 6 bin yeni taksi ve  plaka tahdidi uygulayacağını duyurması tepkiye neden oldu.

Giriş Tarihi: 24.09.2020  07:19
CHP'li belediyelere büyük öfke! 'Cenaze burada İBB nerede?'

'da yüzlerce taksici, 'nin taksicilere yönelik tek taraflı düzenlemesini Saraçhane'deki İBB binası önünde  etti. 'nde toplanan yüzlerce taksici, konvoy yaparak Saraçhane'ye geldi.

Taksiciler adına konuşan İstanbul Taksiciler  Başkan Yardımcısı Veli Yurt, İBB Başkanı 'nu eleştirdi, vaatlerinin hiçbirini tutmadığını söyledi. İmamoğlu'nun 'TaksicilerinİBB'de bir masası olacak" ve "Her yıl düzenliolarak TEFE-TÜFE oranında taksimetre zammı vereceğiz" vaatlerini patırlatan Yurt, "Bırakın bu vaatleri yerine getirmeyi, sorunları çözmek yerine önümüze çözülmesi mümkün olmayan sorunları çıkardı" dedi.

Taksicilerden sonra İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası üyeleri de aynı yerde İBB'yi protesto etti. Grup, "İmamoğlu istifa", "Yandaşa değil esnafa bak", "Tahdit dediniz tehdit ediyorsunuz", "Rantçıya çözüm esnafa zulüm" sloganları attı. Grup aynı zamanda "Kovid bir vurdu, İBB bin vuruyor" pankartı açtı. Oda başkanı Hamza Öztürk, salgın nedeniyle 7 aydır evlerine ekmek götüremediklerini söyledi. Öztürk, İBB'nin "56 bin 482 adet tahditli servis plakası" uygulamasının sektörün ihtiyacından fazla olduğunu dile getirdi.


İŞÇİLER DE PROTESTO ETTİ
'Lİ 'nde de  haklarının ihlal edildiğini söyleyen belediye çalışanları dün 'nda eylem yaptı. Bakırköy Belediye Başkanı 'nu protesto eden yaklaşık 150 çalışan, 18 aydır kendileri ile yeni sözleşme yapılmadığını belirtti.


Çalışanlar, özellikle Bakırköy Belediyesi tarafından mevcut sözleşmenin daha da gerisinde hakların vadedildiğini ve kişisel haklarının zedelendiğini ifade etti. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasının ardından belediye binasına yürüyen memurlar "CHP yerel seçimde toplu sözleşme haklarını iyileştirerek devam ettireceğini vadetti. Ancak Belediyenin dayattığı sözleşme mevcut sözleşmenin daha da gerisinde" dedi. Memurlar Başkan Kerimoğlu'nun isminin yazdığı balonları patlattı.

 

 

 

Son dakika: 'dan Atina'ya Ege uyarısı! Lozan anlaşması yine ihlal edildi

Son dakika haberi: 'den Yunanistan'a Ege uyarısı geldi. İzmir İstasyonu'ndan bir NAVTEX mesajı yayınlandı.Yapılan uyarıda ''nda gayri askeri statü ihlali yapıldı' denildi.

Giriş Tarihi: 22.9.2020  17:08 Son Güncelleme: 22.9.2020  17:25

Son dakika: Ankara'dan Atina'ya Ege uyarısı! Lozan anlaşması yine ihlal edildi

Türkiye Yunanistan arasındaki tansiyonu düşürmek için diplomatik çalışmalar devam ederken Türkiye'den önemli bir uyarı geldi ve İzmir İstasyonu'ndan bir NAVTEX mesajı yayınlandı.

ASKER STATÜ İHLAL EDİLDİ

Bu mesajda Ege Denizi'nde bulunan Limni Adası'nın 1923 yılında imzalanan Lozan Anlaşması'nda belirtilen gayri askeri statüsünün ihlal edildiği vurgulandı. "Bu bildiri 24 Eylül 2020 saat 11:00'da yürürlükten kaldırılacaktır."denildi.

14 Eylül tarihinde de aynı uyarı yine Ege Denizi'ndeki Sakız Adası için yapılmıştı.

Türkiye'den Atina'ya Ege uyarısıNAVTEX İLANI NEDİR?

Navtex ilanı, Navtex cihazı üzerinden yapılan bildirimleri ifade eder. Ayrıca, NAVTEX (Navigational Telex), uluslararası orta frekansta gemilere olası tehlike, emniyet ve hava raporları ve uyarılarını otomatik olarak yazılı bir şekilde veren haberleşme sistemidir.

Navtex, Uluslararası Denizcilik Organizasyonu'nun (IMO) ve Küresel Denizde Tehlike ve Emniyet Sistemi'nin (GMDSS) bir parçasıdır.

Son dakika: Türkiye'den Atina'ya Ege uyarısı: Limni Adası'nda gayri askeri statü ihlali yapıldı

Son dakika haberine göre 'nın Lozan ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edildiği icin Ege'de yeni  ilan etti. 24 Eylül saat 11.00'e kadar geçerli olacak. Türkiye'den yapılan uyarıda 'Limni Adası'nda gayri askeri statü ihlali yapıldı' denildi.

Son dakika: Türkiye'den Atina'ya Ege uyarısı: Limni Adası'nda gayri askeri statü ihlali yapıldı

Türkiye Yunanistan arasındaki tansiyonu düşürmek için diplomatik çalışmalar devam ederken Türkiye'den önemli bir uyarı geldi ve İzmir İstasyonu'ndan bir NAVTEX mesajı yayınlandı. Bu mesajda Ege Denizi'nde bulunan Limni Adası'nın 1923 yılında imzalanan Lozan Anlaşması'nda belirtilen gayri askeri statüsünün ihlal edildiği vurgulandı.

14 Eylül tarihinde de aynı uyarı yine Ege Denizi'ndeki Sakız Adası için yapılmıştı.

Türkiye'den bir 'Lozan' NAVTEX'i daha!

Son dakika: 'den bir 'Lozan' NAVTEX'i daha!

Son dakika haberine göre  istasyonundan yayınladığı NAVTEX mesajında 'nın 'yla belirlenen gayri askeri statüsünün ihlal edildiğini duyurdu.

Türkiye'den bir 'Lozan' NAVTEX'i daha!

 yeni bir Navtex yayınladı.

Yayınlanan NAVTEX'te, "Limni Adası'nın 1923 Lozan Antlaşması ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edilmiştir" denildi.

Türkiye geçtiğimiz günlerde benzer bir NAVTEX'i Sakız Adası için de yayınlamıştı.

Miço'dan sonra  da Macron'un gazına geldi! Ateşe  döküyorlar...

Giriş Tarihi: 22.09.2020  07:21 Güncelleme Tarihi: 22.09.2020  08:24

'nun gözünü kan bürüdü. Ne ülkesinin geleceğini ne de  Rumları'nı düşündü. "Türk işgaline son vereceğiz" diyerek ateşe  döktü.

Takvim

'Abla'kadabra

Miço'dan sonra Cumhurbaşkanı  da Macron'un gazına geldi. Sırf şov yapmak için askeri helikopterle Meis'e indi. Yetmedi. Manşetten Erdoğan'a küfür ettirdi. Sonra da 'a gitti. "Doğu Akdeniz'le birlikte Ada'nın kuzeyini de Türkler'den geri alacağız" dedi.Kiliseye gitti, askerlerle poz verdi. Bu kadar laf cambazlığı pes dedirtti.Twitter;

Kim bu kadın ya!..

Ege'deki adaları ilhak edelim

Surata bak! Kafayı yemiş olmalı.

Kıbrıs'ı kaptıracak farkında değil

Bi git abla! bi gözün toprağa bakıyor!

 

Son dakika: Yunanistan uslanmıyor... Alçak iddia!

Giriş Tarihi: 21.09.2020  10:21 Güncelleme Tarihi: 21.09.2020  10:24

Son dakika haberine göre, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Mart ayında göreve geldiğinden beri ilk yurt dışı seyahatine çıkıyor ve 3 günlük ziyaret için bugün Güney Kıbrıs’a gidiyor. Sakellaropulu, Rum Haber Ajansı’na (KİPE) yaptığı açıklamalarda yine kışkırtıcı açıklamalarda bulundu. Yunan To Vima gazetesi ise provokasyon kokan haberinde yalanlarına bir yenisini ekledi.

Türkiye, Doğu Akdeniz'deki haklı mücadelesini sürsürürken özellikle Rum ve Yunan basınından kışkırtıcı ve tehditkar haberler gelmeye devam ediyor.Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, 3 günlük ziyarette bulunmak üzere bugün Güney Kıbrıs’a gidiyor. Yurt dışına yapacağı ilk ziyaret olması nedeniyle Rum Haber Ajansı’na (KİPE) verdiği söyleşide “Kıbrıs ve Yunanistan’ın birliği, iki ülkenin, AB üyesi olarak egemenliklerini korumak için koordine olması zorunlu ihtiyaçtır” dedi.Rum medyasından Alithia gazetesi, Sakellaropulu’nun söylediklerini “Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu Yunanistan ve Kıbrıs hakkında konuştu" başlığıyla verdi. Küstah ifadelere yer veren haberde "Hedef Ada’daki Türk işgaline son verilmesi için müzakerelerin BM çerçevesinde yeniden başlamasıdır” denildi.Türkiye’yi “saldırganlıkla” suçlayan Sakellarupulu bu tavrının “AB üyesi devletlerin egemenliklerine ve egemenlik haklarına yönelmekle kalmayıp bölgedeki barış ve güvenliği de tehdit ettiğini” öne sürdü.Alihtia gazetesi, Güney Kıbrıs’a bugün sabah gitmesi beklenen Katerina Sakellaropulu’nun saat 10.30’da Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya geleceğini, ikilinin önce baş başa görüşeceğini ardından heyetler arası görüşmeye geçileceğini, Anastasiadis’in Yunan Cumhurbaşkanı’na Büyük III. Makarios Nişanı Kolyesi takdim etmesi beklendiğini yazdı.Habere göre Sakellaropulu saat 12.30’da Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, ardından da Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’le görüşecek. Yunan Cumhurbaşkanı, düzenlenecek özel birleşimde Rum Meclisi’nde konuşma yapacak, ardından da mecliste temsil edilen siyasi parti başkanları ve dernek başkanlarıyla görüşecek. Akşam da Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, onuruna vereceği yemeğe katılacak.Sakellaropulu, geçtiğimiz günlerde uluslararası anlaşmalar gereği üzerinde askeri uçağın dahi uçamayacağı adaya 4 F-16 jeti refakatinde, orduya ait helikopterle gitmişti. Yunan medyası ise Türk savaş uçaklarının, Sakellaropulu’nun Meis ve Karaada’ya gitmek için bineceği helikopteri “rahatsız edebileceklerini” iddia etmişti.To Vima gazetesi, bu ziyaretin Yunanistan-Türkiye krizinin ortasında tehlikeli olduğunu ileri sürdü ve Türk savaş uçaklarının, Yunan Cumhurbaşkanı'nı taşıyan askeri helikopteri taciz etme girişimine izin vermeyen Yunan Hava Kuvvetleri tarafından engellendiğini ileri sürdü.RUM BASININDAN BASKI İDDİASIRUM BASININDAN "BASKI" İDDİASI 

Rum basını, AB’den Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını talep eden Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Avrupa'dan Almanya’nın başını çektiği baskılarla karşılaştığını yazdı.

10Rum hükümetine yakın çizgisiyle bilinen Fileleftheros gazetesi Türkiye’ye yaptırım isteyen Rum liderliğinin “yaptırım yerine diyalog” diyen AB’nin ağır baskısına maruz kaldığını iddia etti.​​​​​​​Gazete AB Dönem Başkanı Almanya’nın ve Avrupa Komisyonu’nun Türkiye ile Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerin başlamasına odaklandığını belirtti.​​​​​​​Rum liderin Türkiye’ye yaptırımlarda ısrar ettiği ancak Almanya Başbakanı Angela Merkel’in bunu frenlediği ifade edildi. Haberde AB’den Rum yönetimine ‘yaptırımlar bekleyebilir’ önceliğimiz Türk-Yunan diyaloğunun başlamasıdır mesajı verildiği belirtildi.​​​​​​​Fileleftheros gazetesi ayrıca Yunanistan ile Türkiye arasındaki diyaloğun başlaması beklentisiyle Ankara'nın Kıbrıs üzerindeki baskıyı artırdığını ileri sürdü.​​​​​​​Provokasyon kokan haber, "Yavuz Sondaj Gemisi ile Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi'nin yasadışı araştırma faaliyetlerini sürdürdüğünü, Lefkoşa ve Atina'yı bir zor pozisyona soktuğunu" ileri sürdü.​​​​​​​Yunanistan'ın To Vima gazetesi, "Yunanistan-Türkiye: Diyaloğa geri sayım" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde "Atina ve Ankara'nın keşif temaslarının ve Yunan-Türk diyaloğunun başlamasından bir adım önde olduğu söyleniyor." ifadeleri kullanıldı.​​​​​​​Haberde ayrıca "24-25 Eylül Zirvesi'nden birkaç gün önce, iki taraf da Merkel'ın arabuluculuğunda diyalog için masaya oturmak için hazırlanıyor gibi görünüyor." ifadelerine yer verildi.​​​​​​​"Nitekim Türkiye ile ilişkileri kırmızıya bürünen Fransa'nın Yunanistan-Türkiye diyalogu yönünde son saatlerde tekrar tekrar sinyaller göndermesi tesadüf değil." ifadelerinin kullanıldığı haberde, "Önümüzdeki 24 saat içinde, muhtemelen önümüzdeki Perşembe ve Cuma günü AB Zirvesi'nden önce, deniz bölgeleri meselesiyle ilgili 61. tur müzakereler duyurulacak." denildi.​​​​​​​Diplomatik kaynaklara dayandırılan haberde, Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile NATO Genel Sekreteri arasında dün sabah saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini, Doğu Akdeniz'de gerginliğin azaltılmasına yönelik bir mekanizmanın kurulmasına yönelik süreçlerde ilerleme kaydedildiği vurgulandı.​​​​​​​Atina yönetimi, Yunanistan ile Türkiye arasında sınır bölgesi köylerinden biri olan Yeni Bosna’ya (Nea Vissa) dev haç dikerek, yeni bir provakasyona imza atmıştı. Yunan haber sitesi Greek City Times, provokasyona devam etti ve "Kutsal Haç, özellikle Türk kentinde geceleri etkileyici görünüyor" ifadelerini kullandı.

20"Erdoğan, Yunanistan-Türkiye sınırına dikilen dev haçı Merkel'e şikayet edecek" başlığını taşıyan haberde, "aydınlatılan 15 metre yüksekliğindeki dev haçın açılışı,rahiplerin duaları eşliğinde törenle yapıldı." diye yazıldı.

Yunanistan'ın en eski gazetesi ESTIA, Almanya'nın Yunanistan'dan Türkiye'ye yakın adalarını askerden arındırmasını istediğini iddia eden manşete sahipti. ESTIA gazetesi ön sayfasında "Berlin Atina'yı adaların askersizleştirilmesi için zorluyor" yazdı.​​​​​​​Yunan Kathimerini gazetesi ise, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un attığı Türkçe tweet ile yaptığı diyalog çağrısı sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabı üzerinden Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un çağrısına verdiği yanıtı sayfalarına taşıdı

Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2 bin yıllık geçmişi olan köklü ve kadim bir devlettir. Hiçbir komplekse kapılmadan, içinden geçtiğimiz tüm süreçleri vakur ve olgun şekilde yürütmekte, ısrarlı provakasyonlara asla aldırış etmemekteyiz. Biz, samimi her çağrıya kulak vererek diplomasiye olabildiğince alan kazandırmak, sorunları diyalog yoluyla herkesin kazanabileceği bir çözüme kavuşturmak niyetindeyiz. Ülkemizin bir damla suyunu da bir karış toprağını da bu vizyonla savunmayı sonuna kadar sürdüreceğiz." ifadelerini kullanmıştı.​​​​​​​TRUMPA YAKIN İSİMDEN SAVAŞ YORUMUTRUMP'A YAKIN İSİMDEN "SAVAŞ YORUMU" 

ABD'li askeri tarihçi, köşe yazarı ve çağdaş siyaset yorumcusu Yunan medyasına röportaj verdi. "Trump, Yunanistan'ın en iyi arkadaşı" başlığını taşıyan röportajda Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim hakkında da çarpıcı yorumlar yer aldı.

Stanford Üniversitesi'ne bağlı Hoover Enstitüsü'nün kıdemli uzmanlarından Victor Davis Hanson ABD Başkanı Donald Trump ile sık sık konuşuyor ve Trump'ın Yunanistan hakkındaki gerçek görüşlerini bilen birkaç kişiden biri.California Eyalet Üniversitesi Klasikler ve Askeri Tarih Profesörü ve Hoover Enstitüsü, Stanford Üniversitesi Kıdemli Araştırmacısı, Trump'ı destekleyen nadir akademisyenler arasında yer alıyor. Trump hakkındaki olumlu görüşleri onu akıntıya karşı yüzmeye zorluyor.​​​​​​​ABD'de pek çok kitabı ve New York Times, Wall Street Journal ile TIME dergilerindeki makaleleriyle tanınan Victor Davis Hanson, 1970'lerden beri neredeyse her yıl Yunanistan'ı ziyaret ediyor ve ABD Başkanı'nın Yunanistan'a açıkça ima ettiğinden daha yakın olduğu görüşünü dile getirmekten de çekinmiyor.​​​​​​​Victor Davis Hanson, Yunan medyasından Kathimerini gazetesine röportaj verdi ve Doğu Akdeniz'deki hassas denge, Türkiye ve diğer güçlerin rolü ve Yunan-ABD ilişkilerinin dinamiği konusunda farklı görüşlerini açıkladı.​​​​​​​"Yunan-Türk askeri çatışması olabilir mi?" sorusuna Victor Davis Hanson, Akdeniz ilişkilerinin karmaşıklığı göz önüne alındığında, yakın gelecekte böyle bir çatışma olmayacağını düşündüğü cevabını verdi.

30Yunanistan ve Türkiye'nin Avrupa güçlerinin çıkarını garanti eden NATO üyeleri olduğunu söyleyen akademisyen, Yunanistan'ın Türkiye’nin “müttefiki” Rusya ile hala oldukça iyi ilişkileri olduğunu vurguladı. Victor Davis Hanson Türkiye'nin ise, Amerika’nın Yunanistan’a desteği nedeniyle temkinli davrandığını belirtti.​​​​​​​TÜRKLER GERİ DÖNDÜ"TÜRKLER GERİ DÖNDÜ" 

Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'de yer altı kaynaklarına yönelik araştırma ve sondaj çalışmaları sürerken Fransız haber sitesi Aleteia, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kararlı adımlarını manşetine taşıdı.​​​​​​​Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de haklı mücadelesini manşetine taşıyan Fransız haber sitesi Aleteia, Türkiye'nin Osmanlı zamanındaki Akdeniz emellerini yenileyerek güç göstergesinde bulunduğunu yazdı.​​​​​​​Türkiye'nin gücünü öven haber sitesi, La Turquie est de retour "Türkler geri döndü" manşetini atarak "Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu'nun Akdeniz emellerini yenileyerek, Avrupa ülkelerinin zayıflıklarına zıt bir kararlılık ve güç gösteriyor." ifadelerini kullandı.​​​​​​​Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'nın Europe 1 Radyosuna katılarak Fransa’nın Türkiye’ye yönelttiği eleştirilerin yanlış olduğunu hatırlattığını anlatan haberde, "Dünyanın varlığından bu yana tüm ulusların yaptığı gibi, Türkiye'nin rahatlıkla anlaşılacak şekilde çıkarlarını koruduğunu söyleyebiliriz." ifadelerine yer verildi.​​​​​​​Haberde, Fransa'nın "Türkiye'nin Akdeniz emellerini bozmak için tarihi müttefiki Yunanistan'ı, yine kendi çıkarları doğrultusunda desteklemeyi seçtiği" ifadeleri kullanıldı.​​​​​​​ALMANYADAN TOKAT GİBİ CEVAPALMANYA'DAN TOKAT GİBİ CEVAP 

Öte yandan Fransa ve Yunanistan'dan Türkiye'ye yönelik tehditler sıralanırken, Almanya'dan kritik açıklamalar geldi. Avrupa Konseyi'nin dönem başkanlığını üstlenen Almanya'dan üst düzey isim Daniela Schwarzer, Yunan medyasına verdiği röportajda yaptırımlar konusunu masaya yatırdı. İşte gelişmeler...​​​​​​​Daniela Schwarzer, Türkiye'ye yönelik yaptırımların erken uygulanması tehlikesinin göz ardı edilmemesi gerektiği konusunda uyardı. Alman Dış İlişkiler Konseyi Direktörü ve Josep Borrell'in özel danışmanı Daniela Schwarzer, Yunan medyasına röportaj verdi.​​​​​​​Kathimerini gazetesine verdiği röportajda yaptırımlar konusunu "birkaç yönden karmaşık" olarak nitelendiren Schwarzer, "uygulanması gerekip gerekmediği, ne ölçüde, hangi şartlar altında ve hangi şartlar altında kaldırılmaları gerektiği" konusunda adımların çok dikkatli atılması gerektiğini söyledi.​​​​​​​Daniela Schwarzer, “Henüz geniş ve derin yaptırımlar noktasına ulaşmadık. Arabuluculuk çabasına başarılı olması için bir şans daha verilmelidir." ifadelerini kullandı.

40Schwarzer'e göre, Yunanistan-Türkiye krizi, Avrupa Birliği için, özellikle de dönüşümlü Konsey başkanlığını yürüten ve arabulucu rolünü oynamaya çalışan Almanya ile "Yunanistan'ı başka şekillerde desteklemeye" çalışan Yunanistan ve diğer ülkeler arasında “çok karmaşık” bir kriz.​​​​​​​Daniela Schwarzer, Ankara gerginliği azaltma yönünde hareket ederse, açık bir diyalog teklifiyle krizin bastırılması ve dengelenmesi gerektiğini ifade etti.​​​​​​​Avrupa'nın Türkiye'yi farklı bir şekilde görmesinin vakti geldi diyen Schwarzer, Türkiye’nin bölgesel düzeyde etkisini artırdığını ve Türkiye'nin Avrupalıların kilit öneme sahip olduğunu düşündüğü göç anlaşmasında AB'nin ortağı olmaya devam ettiğini de hatırlattı.​​​​​​​Avrupa ile ekonomik bağların da kuvvetli olduğunu anımsatan Schwarzer, Türkiye ile ilişkilerin Doğu Akdeniz'deki çatışmaya indirgenemeyecek bir ilişki olduğnun altını çizdi.​​​​​​​Alman Dış İlişkiler Konseyi Direktörü, özellikle Almanya'da, Türk asıllı Alman nüfusu ve orada daimi ikamet eden Türkler ile önemli bir iç boyut olduğunu vurguladı.​​​​​​​KENDİ MİLLETVEKİLLERİ DE ELEŞTİRİYORKENDİ MİLLETVEKİLLERİ DE ELEŞTİRİYOR 

Öte yandan Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de haklı mücadelesi devam ederken, Yunanistan'ın uluslararası hukuka uymayan hareketleri ve açıklamaları kendi milletvekilleri tarafından da eleştiriliyor.​​​​​​​Bir sempozyuma katılan Yunan milletvekili Dimitris Keridis, Başbakan Kiryakos Miçotakis'in son dönemdeki ifadelerini boşa çıkaran açıklamalar yaptı.​​​​​​​

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….