sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Türkiye zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler çıldırdı: Kukla Atina yönetimini üzerimize salmaya kalktılar.

Türkiye zenginliklerine sahip çıktı. Mavi Vatan'da petrol ve gaz aramaya başladı. Hiçbir şey yapamayan sömürgeci kafalar çıldırdı. Kukla Atina yönetimini üzerimize salmaya kalkıştı. İçimizden bazıları da onlara katıldı. Hepsi birden Yunan'ın çeşmesine su taşıdı.

Türkiye zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler çıldırdı: Kukla Atina yönetimini üzerimize salmaya kalktılar.
Türkiye zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler çıldırdı: Kukla Atina yönetimini üzerimize salmaya kalktılar. Admin
Bu içerik 116 kez okundu.
Advert

T zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler çıldırdı:  yönetimini üzerimize salmaya kalktılar

Giriş Tarihi: 08.09.2020  02:20 Güncelleme Tarihi: 08.09.2020  08:23
 zenginliklerine sahip çıktı. Mavi Vatan'da petrol ve gaz aramaya başladı. Hiçbir şey yapamayan sömürgeci kafalar çıldırdı.  yönetimini üzerimize salmaya kalkıştı. İçimizden bazıları da onlara katıldı. Hepsi birden Yunan'ın çeşmesine su taşıdı.

Gazlı çeşme

'de servet değerinde doğalgaza ulaştı. Millet bayram sevinci yaşadı. Sondaj gemilerimiz rotayı 'e de kırdı. Düşmanları ters köşe yaptı.

Çaresiz kalan sahte kadayılar,  yönetimini üzerimize salmaya kalkıştı. İçimizden bazıları da onlara katıldı. Hepsi birden Yunan'ın çeşmesine su taşıdı.KARANLIK İTTİFAK

YUNANİSTAN: AB bize yardım etsin

AB: 'ye yaptırım uygularız

FRANSA: Türkiye kışkırtıcılık yapıyor

İSRAİL: Hukuka aykırı hareket etmeyin

ABD: Kaygılıyız

ALMANYA: 'a destek görevimiz

BAE: Türkiye yasadışı davranıyor

MISIR: Sondajı durdurun


MİLLET MEMNUN
Bana düşmanını söyle, senin kim olduğunu söyleyeyim

Daha çok sızlanırsınız sömürgeciler, oralar zaten bizim

Sıra Ege adalarına da gelecek inşallah

Biri içimizdeki gafilleri uyandırsın

Fransa, Türkiye - Yunanistan savaşı mı istiyor? Prof. Dr. Enis Tulça değerlendirdi
A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk olan  Öğretim Üyesi Prof. Dr.  -  gerilimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. ’nın ’a hava üssü kurarak Yunanistan’a arka çıkmasını değerlendiren Prof. Dr. Enis Tulça, bu tutumun çok eskilere dayandığını, Fransa’nın dış siyasetinde neredeyse bir şiar haline geldiğini belirterek Fransızların planlarını anlattı.
Giriş Tarihi: 07.09.2020  23:04
Fransa, Türkiye - Yunanistan savaşı mı istiyor? Prof. Dr. Enis Tulça değerlendirdi

Prof. Dr. Enis Tulça'nın açıklamaları şu şekilde:

Fransa, geleneksel olarak Yunanistan'ın her zaman yanında örneğin; 1975 -1980 arası Yunanistan'ın süratle AB'ye girişi keza 1990'da 1960 antlaşmalarına aykırı olan Rum başvurusu 97'ye kadar Almanya hasıraltı etmişti. 97'de Fransa'nın girişimiyle bu işleme sokuldu ve Rumlar 2004'de AB üyesi oldu. Bu son çerçevede de bu Türkiye'nin jeopolitik çevrelenmesi aşamasında, gayretinde haftalardır konuştuğumuz gibi Fransa askeri boyuta varacak şekilde uçaklarıyla, uçak gemisiyle, gemileriyle birkaç aydır Akdeniz'de Yunanistan lehine boy gösteriyor. Diğer taraftan da siyasete yaklaşımda genelde Türkiye'nin hep karşı tarafında olduğunu bildiğimiz bir ülke. Bu şimdi değil, 2013'lerde de örneğin; Yunan Başbakanı, Fransa Cumhurbaşkanıyla hidrokarbon kaynaklarının ileride çıkarılabilmesi için iş birliği yapacaklarını ilan etmişlerdi. Ve işte son dönemde de geleneksel Fransız tutumu ortada.

Fransa, Türkiye - Yunanistan savaşı mı istiyor? Prof. Dr. Enis Tulça değerlendirdiFRANSA, TÜRKİYE - YUNANİSTAN SAVAŞI MI İSTİYOR? PROF. DR. ENİS TULÇA DEĞERLENDİRDİ

Şimdi burada askeri boyuta dönersek, biz Yunanistan'la olan problemlerimizi 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve 1976, 1987, 1996 sonuncusu Kardak kriziyle yaşadık ama Yunanistan'ın adaları silahlandırması 1964'de başlamıştır. Hatta ilk 1952'dir, dolayısıyla burada bir maksat var. Maksattaki maksimalist politikaların, belki Türk – Yunan ilişkilerinin iyi olduğu dönemlerde Türkiye'nin pek üzerinde durmadığı ama diğer taraftan Yunan gayet maksatlı, programlı bir şekilde bu adaları silahlandırdığı görülüyor. Özellikle Limni'nin Marmara bölgemiz ve İstanbul hareket planları için merkez olduğunu biliyoruz. Şimdi de Baf'taki Hava Üssü bu defa Fransızların da katkısıyla gerçekten de Güney Anadolu, Orta Anadolu hatta Ankara'ya kadar bir risk oluşturabilir bu açıdan çok önemli.

MSB görüntüleri paylaştı! Başarıyla devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın başarıyla devam ettiğini duyurdu.MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı-2020 başarıyla devam ediyor. Kahraman askerlerimizin hedefleri tam isabetle imha ettiği tatbikatın seçkin gözlemci günü Nahçivan’da gerçekleştirildi.
MSB: ŞEHİT YÜZBAŞI CENGİZ TOPEL AKDENİZ FIRTINASI-2020 TATBİKATI BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası-2020 Tatbikatı'nın başarıyla devam ettiğini bildirerek, yeni fotoğraflar paylaştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde icra edilen Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2020'nin, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı birliklerinin katılımıyla sürdüğü belirtildi.

Bakanlık, tatbikattan yeni fotoğrafları da paylaştı.

  

Son dakika:  Genel Başkanı : 2023'te  adayımız 'dır

Giriş Tarihi: 07.09.2020  17:29 Güncelleme Tarihi: 07.09.2020  18:35

Son dakika haberi...  Genel Başkanı , "Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında  adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanı'mız Sayın ’dır." dedi.

Bahçeli'den 2023 mesajı: Cumhur İttifakı'nın adayı Erdoğan'dır

Son dakika haberine göre, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023'ün Haziran ayında, zamanında yapılacaktır. Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır" ifadelerini kullandı. Haçlı'nın şımarık çocuğuna tepki gösteren Bahçeli, "Yunanistan'ın haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur." açıklamasında bulundu.

MHP Lideri 'den flaş açıklama! Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı Sayın ’dır

MHP Lideri Bahçeli "Cumhur İttifakı geceyi gündüze katarak devletine, milletine, geleceğin parlak nesillerine huzurlu, istikrarlı, iç ve dış sorunlarını en aza indirmiş, refaha ve gelişmişliğe ulaşmış bir ülke kazandırmanın heyecan ve hedefindedir. Bunu da istiklal için birlik, istikbal için dirlik kavrayışıyla hayata geçirecektir. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında, yani zamanında yapılacaktır. Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den flaş açıklama! Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır

MHP lideri Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Ege ve Doğu Akdeniz'de artan gerilim ve tacizlere rağmen, Türkiye'nin tarihsel çıkarlarını, egemenlik haklarını, milli güvenliğini muhafazayla birlikte müdafaa etme azim ve kararlılığında olduğunu bildirdi. Bu konuda en küçük gevşeme ve tavize fırsat verilmemesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, "Yunanistan'ın muhasım ülkelerin arkasına saklanıp anlaşmadan, konuşmadan ve uzlaşmadan ısrarla kaçması, üstelik haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur. Fransa'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Mısır ve İsrail'in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan'ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır. NATO'nun teknik görüşmeler yapılması amacıyla mutabakata varıldığını açıklaması Yunanistan tarafından yalanlanmış, nitekim barış ve diyaloğa hangi ülkenin kapalı olduğu ezcümle belgelenmiştir. Bunun yanı sıra, Fransa ile Yunanistan arasında planlanan ortak savunma anlaşmasının 9 Eylül'de Macron ile Miçotakis eliyle imzalanacak olması geçmişe dayalı yeni bir hesaplaşma hevesinin bu iki çürümüşe hakim olduğuna kanıt ve karine teşkil etmiştir. Bilinmelidir ki, Yunanistan'ın neredeyse kumsallarımıza kadar hak iddiasında bulunması çok bariz bir savaş dilidir. Ancak Türkiye'nin varlığı, bağımsızlığı ve onurlu geleceği asla haczedilemeyecektir" dedi.

"Ege ve Doğu Akdeniz'de yaşanan tehlikeli cepheleşme, Türkiye'nin çevresini saran mütecaviz ve müstevli cendere günden güne karmaşıklaşmaktadır.

Yunanistan'ın küstah dayatmalarına eşzamanlı olarak genişleyen kriz siyaseti ülke olarak maruz kaldığımız risk ve tehditleri hem derinleştirip hem de şiddetlendirmektedir.

Artan gerilim ve tacizlere rağmen, Türkiye tarihsel çıkarlarını, egemenlik haklarını, milli güvenliğini muhafazayla birlikte müdafaa etme azim ve kararlılığındadır.

Bu konuda en küçük gevşeme ve tavize fırsat verilmemektedir.

Yunanistan'ın muhasım ülkelerin arkasına saklanıp anlaşmadan, konuşmadan ve uzlaşmadan ısrarla kaçması, üstelik haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur.

Fransa'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Mısır ve İsrail'in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan'ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır.

NATO'nun teknik görüşmeler yapılması amacıyla mutabakata varıldığını açıklaması Yunanistan tarafından yalanlanmış, nitekim barış ve diyaloğa hangi ülkenin kapalı olduğu ezcümle belgelenmiştir.

Bunun yanı sıra, Fransa ile Yunanistan arasında planlanan ortak savunma anlaşmasının 9 Eylül'de Macron ile Miçotakis eliyle imzalanacak olması geçmişe dayalı yeni bir hesaplaşma hevesinin bu iki çürümüşe hakim olduğuna kanıt ve karine teşkil etmiştir.

Bilinmelidir ki, Yunanistan'ın neredeyse kumsallarımıza kadar hak iddiasında bulunması çok bariz bir savaş dilidir.

Ancak Türkiye'nin varlığı, bağımsızlığı ve onurlu geleceği asla haczedilemeyecektir.

Gerek Ege'de gerekse de Doğu Akdeniz'de kıta sahanlığımızı, kara sularımızı, egemenliğimizin alameti farikası olan her emanetimizi ihlale, inkara veya işgale kakışanlar tarihi yanlışlarının bedelini çok ağır ödeyeceklerdir.

Fransa ve Yunanistan'ın 1920'li yıllardan mülhem kanlı politikalarını gafletle tekraren uygulamaları halinde hafızalarından çıkardıkları soylu Türk kahramanlığının ezici gücüyle bir kez daha tanışmaları, bu defa katlanacakları akıbetin korkunçluğu mukadderdir.

AB Komisyon Başkanı'nın, "24-25 Eylül AB Zirvesi'nde Türkiye için havuç-sopa yaklaşımını içeren araçlar belirleyeceğiz" demesi ucuz, sorumsuz ve sorunlu bir üslup olarak gündeme yansımıştır.

Başta Almanya olmak üzere diğer birlik üyesi ülkelerin Fransa'nın düşmanca politikalarını engellemeleri, tahsis veya tamir etmeleri tarihi bir zorunluluk olarak karşımızdadır.

AB'nin kendi içinde müşterek bir dış politika inşa edemeyecek kadar bölünme yaşaması bir başka vahim sorundur.

İlave olarak NATO şemsiyesi altında Türkiye-Yunanistan kutuplaşmasına bir de Türkiye-Fransa husumeti eklenmiştir.

Bu şekilde ne NATO'nun devamı ne de bölgesel ve küresel barış ortamının tesisi ihtimal dahilinde olamayacaktır.

Türk milleti mavi vatanın istiklaline baş koymuştur.

Tıpkı terörle, ekonomik saldırılarla nasıl mücadele ediliyorsa denizlerimizde silah gösterip uçak uçuran, gemi yüzdürüp sabrımızı test eden ülkelerle de aynı şekilde ve cesaretle mücadele edilecektir.

Türkiye'nin milli bekasını çok sıcak ve yakın derecede etkileyen dış gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, CHP'nin, HDP'nin, İP'in ve diğer partilerin siyasi polemiklerle vakit geçirmesi Türkiye sevdasından ne kadar mahrum olduklarını esasen tasdik ve teyit etmiştir.

Cumhurbaşkanı ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine üç yıllık bir sürenin bulunması bu müflis siyaset işportacıları tarafından bir türlü dikkate alınmamaktadır.

Sabah akşam Zillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili bahis açılmakta, erken seçim zorlaması yapılmaktadır.

CHP'yle birlikte siyasi dedikoduya çakılmış malum siyasi partilerin ülkemizi ve milletimizi pençesine alan milli meseleler hakkında dişe dokunur tek bir görüş ve değerlendirmelerinin olmaması ise utanılacak bir ayıptır.

Gül isteyenlerin daha çok fidan dikme çabası beyhude bir gayrettir.

Türkiye'yi üçüncü sınıf siyasi çekişme ve tartışmalarla meşgul edenlerin yegâne gayesi çıkarlarının imali, çarpık anlayışlarının ikmalidir.

Buradan kayda değer bir sonuç çıkmayacağı da kesindir.

Türkiye terörden dış politikaya, ekonomiden salgın hastalığa kadar varoluş-yokoluş mücadelesi verirken Yunanistan'ın gizli hafiyesi gibi konuşan, yazan, yorum yapan kim varsa zillet çamuruyla kirlenmiştir.

Uyduruk ve uydulaşmış parlamenter sistemi güçlendirerek tekrardan uygulama sözü verenler amansız bir hastalığa yakalanmış siyaset cahilleri, millete tepeden bakan sonradan görmelerdir.

Bunlara itibar edip ciddiye alacak vicdan ve hamiyet sahibi hiç kimse kalmamıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin gelecek ümidi, sosyal, siyasal ve ekonomik güvencesi, stratejik gücüdür.

Cumhur İttifakı geceyi gündüze katarak devletine, milletine, geleceğin parlak nesillerine huzurlu, istikrarlı, iç ve dış sorunlarını en aza indirmiş, refaha ve gelişmişliğe ulaşmış bir ülke kazandırmanın heyecan ve hedefindedir.

Bunu da istiklal için birlik, istikbal için dirlik kavrayışıyla hayata geçirecektir.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında, yani zamanında yapılacaktır.

Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır.

Ayrıca Cumhurbaşkanı adayı çetelesi tutan, toplumsal ve siyasi kısır tartışmaları kamçılayan kötü niyetliler şu gerçeği yeri gelmişken özellikle hatırlarında tutsunlar ki:

Cumhur İttifakı'nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Milliyetçi Hareket Partisi ise bu amaç doğrultusunda sonuna kadar çalışacak, milletimizin tertemiz iradesinden ilhamını alarak gereğini şimdiden tam ve eksiksiz şekilde ifa edecektir."

Son dakika: Bahçeli A Habere konuştu! Flaş Muharrem İnce açıklaması: Atatürkün ahı tutmuşturSON DAKİKA: BAHÇELİ A HABER'E KONUŞTU! FLAŞ MUHARREM İNCE AÇIKLAMASI: ATATÜRK'ÜN AHI TUTMUŞTUR

MHP lideri Bahçeli: Ayasofya ile ilgili ABD ve AB kaynaklı şantajlar yok hükmündedirMHP LİDERİ BAHÇELİ: AYASOFYA İLE İLGİLİ ABD VE AB KAYNAKLI ŞANTAJLAR YOK HÜKMÜNDEDİR

Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktırSON DAKİKA: MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: CUMHUR İTTİFAKI'NIN GEREĞİ NEYSE O YAPILACAKTIR

Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır.

Ayrıca Cumhurbaşkanı adayı çetelesi tutan, toplumsal ve siyasi kısır tartışmaları kamçılayan kötü niyetliler şu gerçeği yeri gelmişken özellikle hatırlarında tutsunlar ki:

Bahçeliden 2023 mesajı: Cumhur İttifakının adayı bellidir, Sayın ErdoğandırBAHÇELİ'DEN "2023" MESAJI: CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI BELLİDİR, SAYIN ERDOĞAN'DIR

Fransa'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Mısır ve İsrail'in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan'ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır.

.MHP lideri Bahçeli: Yunanistan'ın konuşmadan ve uzlaşmadan kaçması haydutluktur

Cumhur İttifakı'nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Milliyetçi Hareket Partisi ise bu amaç doğrultusunda sonuna kadar çalışacak, milletimizin tertemiz iradesinden ilhamını alarak gereğini şimdiden tam ve eksiksiz şekilde ifa edecektir.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan ulusa seslendi! Okulların açılışıyla ilgili flaş açıklama

Giriş Tarihi: 7.9.2020  19:47 Son Güncelleme: 7.9.2020  20:20

, Başkan  liderliğinde toplandı.  salgını başta olmak üzere 'deki son durum değerlendirmelerinin yapıldığı toplantı 4 saat 10 dakika sürdü. Kritik toplantının ardından ulusa seslenen Başkan Erdoğan koronavirüs tedbirlerine vurgu yaparak:" Vatandaşlarımızdan tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini istiyoruz. Kafe ve restaurantlar daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımda ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsade edilmeyecektir." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan ulusa seslendi! Okulların açılışıyla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. Koronavirüs salgını başta olmak üzere son durum değerlendirmelerinin gerçekleştiği toplantının ardından Başkan Erdoğan ulusa seslendi.

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan  mesajı: Korkarım ki bedelini ağır ödemezler

Son dakika haberi...Başkan , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:
Bugün kabinemizin 40. toplantısını gerçekleştirdik. Sağlıktan ekonomiye kadar tüm önceliklerini görüştüğümüz kabinelerde önümüzdeki dönemin yol haritasını çıkartıyoruz. Gündemimizin ilk konusu yine koronavirüs salgınıydı. Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizi tehdit etmeyi sürdürüyor. Dünyada 28 milyon vakaya yaklaşırken ölü sayısı 900 bini aştı. Yer kürede hiçbir yerin bu salgının etkisinden kurtulamadığı anlaşılıyor. Günlük vakaların 80 bini ölü sayılarının bini geçtiği ülkeler var.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bugün kabinemizin 40. toplantısını gerçekleştirdik. Sağlıktan ekonomiye kadar tüm önceliklerini görüştüğümüz kabinelerde önümüzdeki dönemin yol haritasını çıkartıyoruz. Gündemimizin ilk konusu yine koronavirüs salgınıydı. Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizi tehdit etmeyi sürdürüyor. Dünyada 28 milyon vakaya yaklaşırken ölü sayısı 900 bini aştı. Yer kürede hiçbir yerin bu salgının etkisinden kurtulamadığı anlaşılıyor. Günlük vakaların 80 bini ölü sayılarının bini geçtiği ülkeler var.

Son dakika! Toplu taşımada ayakta yolcu alınmayacak

Kabine toplandı! Gündemde 3 başlık var...TOPLU TAŞIMALARDA YENİ KISITLAMA
Türkiye hem sağlık altyapısı hem aldığımız tedbirler sayesinde hamdolsun iyi noktada bulunuyor. Ancak mevcut durum bizim için kabul edilebilir değildir. Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini istiyoruz. Kafe ve restaurantlar daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımda ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsade edilmeyecektir.

MASKE TAKMAYANLARA KESİLEN CEZALAR MUHAKKAK TAHSİL EDİLECEK
Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesaileri yaygın bir şekilde tatbiki sağlanacaktır. Günlük vaka, vefat, yoğun bakım istatistikleri her akşam yayınlanıyor. Şeffaf yürüttüğümüz bu sürecin başarısı vatandaşlarımızın vereceği desteğe bağlıdır.

SAĞLIK ORDUMUZUN HER BİR MENSUBUNA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Koronavirüs henüz etkin ve kullanılabilir tedavisi bulunamamış bir hastalıktır. Bu durum her bireyin kendi tedbirini kendisinin almasını zorunlu kılıyor. Mart ayından sonra açtığımız çok sayıda yüksek kapasiteli hastanelerle teşhis ve tedavileri sürekli genişletiyoruz. Sağlık çalışanlarımız canla başla çalışıyor. Bu vesile ile doktorundan temizlik görevlisine kadar 1 milyon 100 bin sağlık ordumuzun her bir mensubuna şükranlarımı sunuyorum. Valisinden kaymakama, polisinden jandarmaya kadar bu sürece büyük destek veriyor. Vefa sosyal destek grupları toplamda 16 milyon talebi karşılayarak vatandaşlarımızın hizmetine koşmuştur.

İçişleri Bakanlığımız salgın tedbirlerini en etkin şekilde uygulamasını sağlamıştır. Tüm mülki idare teşkilatına, polis, jandarma, 112 personeline özellikle teşekkür ediyorum. Asıl iş vatandaşlarımızın kendinde bitiyor. Kalabalık etkinliklerden uzak durmadığımız, sokak, işyeri, hatta evde belirlenen kurallara uymadığımız sürece ne hastaneler ne cezai tedbirler tek başına bizi virüsten koruyabilir.

Aile büyüklerimizin, sevdiklerimizin, evlatlarımızın sağlığı için seferberlik ruhuyla herkesi bu sürece destek vermeye davet ediyorum. Sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte soğuk algınlığı, grip gibi mevsim hastalıkların üzerimize binmeden günlük vaka sayılarını 100'ün altına, vefat sayılarını mümkünse sıfıra indirmeliyiz.

Önemli olan ülke ve millet olarak salgından korunma yöntemlerini en ideal düzeyde uygulamamızdır. Tedbiri hakkıyla aldıktan sonra takdiri rabbimize bırakacağız. Salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, halen tedavi altında olan vatandaşlarımıza şifalar diliyorum.

SALGIN DÖNEMİNDE HİZMETLERİMİZİ AKSATMADIK
Salgın döneminde ülkemize yaptığımız hizmetleri aksatmadık. Sağlıkta yaklaşık 10 bin yatak kapasiteli şehir ve diğer hastaneleri hizmete sunduk. İlave personelle sağlık kurumlarımızın insan kaynağını takviye ettik. İlaçtan dezenfektana kadar gereken her türlü araç gereci yerli olarak üretip kullanıma sunduk.

Salgınla mücadelede attığımız her adımda bilim insanlarımızın tavsiyelerini göz önünde bulundurduk. Vatandaşlarımızın testten ilaca, yataklı tedavisini ücretsiz karşıladık. Dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık. 100 bin vatandaşımızı kurduğumuz iletişim köprüleriyle yurda getirdik. Sağlık sistemimizin ve altyapımızın gücünü bir kez daha test etme imkanını bulduk.

ÜRETİM ÇARKLARININ DURMAMASI İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK
Üretim çarklarının durmaması için her türlü tedbiri aldık. İstihdamı ve gelir seviyesi düşük vatandaşlarımızı desteklemeye yönelik çok sayıda programı hayata geçirdik. Kovid-19 tedavisi yapan hastanelere hasta başına 666 TL ödeme yapıyoruz. Yoğun bakımda bu miktar iki katına çıkıyor. Kısa çalışma, işsizlik ödeneği gibi başlıklar altında çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza yaklaşık 34 milyar liralık karşılıksız kaynak aktardık. Fesih kısıtlamasını iki ay daha uzattık. Kısa çalışma ödeneğine 31 Ekim'e kadar devam edeceğiz. 2,3 milyon kişi için kısa çalışma ödeneğinin uzatılma talebinde bulunulmaması işyerlerimizin normal çalışma düzeyine geçtiğini gösteriyor. 3 aya kadar asgari ücret üzerinden sigorta prim desteği veriyoruz.

Yılın ikince çeyreğinde bir küçülme yaşamış olsak da dünyadaki pekçok devletten daha iyi olduğumuz bir gerçek. Tüm veriler üçüncü çeyrekte güçlü bir toparlanma yaşayacağımıza işaret ediyor.

Yılın ilk sekiz ayında 7 yeni organize sanayi bölgesi faaliyete geçti. 50 bin istihdamla yeni fabrikalar üretime başladı. Ağustos ayı ihracatımızı geçen yılı aynı ayının bile üzerinde bir rakamla kapattık. İhracatçılarımızın ihtiyaç duydukları bilgileri tek çatı altında topladık. Bu platformda pazar önerilerinden vergi oranlarına, rakip ülke bilgilerinden uluslararası mevzuata kadar geniş yelpazede ihracatçılarımıza deste sağlanıyor.

TÜM VERİLER YILI POZİTİF BİR BÜYÜME İLE TAMAMLAYACAĞIMIZI GÖSTERİYOR
Güven endekslerinde tüm veriler yılı pozitif bir büyüme ile tamamlayacağımızı gösteriyor. Pekçok ülkenin ekonomik paketleri kağıt üzerinde kalırken biz taahhüt ettiğimiz herşeyin tamamını hayata geçirdik. KOBİ'lerimize 963 milyon lira destek ödemesi yaptık. Açıkladığımız destek ve teşvik paketlerinden ülkemizdeki her kesim yararlanmıştır. İlk orta ve yüksek eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sistemimizi en iyi şekilde idame ettirdik. Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak yüzyüze ve uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz sisteme devam edeceğiz.

Okullar açılacak mı? Başkan Erdoğan açıkladı1. SINIFTAN BAŞLAYARAK OKULLARIMIZI EĞİTİM ÖĞRETİME AÇIYORUZ
Ailelerin tercihlerine göre okul öncesi ve 1. sınıftan başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterecektir. Çocuklarımızın eğitim hayatının aksamadan devam etmesi tek gayemizdir. Salgından en menfi etkilenen sektör şüphesiz turizm oldu.

Ülkemiz için önemli istihdam ve gelir kaynağı olan sektörün kısmen de olsa sezonu kurtarabilmesi için çok gayret gösterdik. Kurduğumuz sistem sayesinde 10 milyon turist rakamını geride bırakmaya başardığımız ortada. İnşallah yıl sonuna kadar bu rakamı çok daha yüksek seviyelere çıkartacağız. Salgının tetiklediği siyasi ve ekonomik yeniden yapılanma sürecinden inşallah ülkemizin en karlı şekilde çıkmasını temin edeceğiz.

Güçlü altyapısı, yetişmiş insan gücü, teknolojisi ve lojistik avantajıyla yepyeni bir dönemin açıldığına inanıyoruz. İş dünyamızı bu yeni dönemin fırsatlarını en geniş şekilde değerlendirmeye davet ediyoruz. Karadeniz'de keşfettiğimiz doğalgaz rezervi geleceğe ilişkin ümitlerimizin hayata geçişinin adeta sembolü haline gelmiştir.

SAKARYA PETROL SAHASI DÜNYADA KEŞFEDİLEN İKİNCİ EN ÖNEMLİ KAYNAKTIR
Sakarya petrol sahası dünyada keşfedilen ikinci en önemli kaynaktır. İnşallah Karadeniz'de ve Akdeniz'de yeni müjdelerle bu sevincimizi daha da arttıracağız. 2023 hedeflerine ulaşmak için hep birlikte daha çok çalışmamız gereken bir döneme giriyoruz.

Türkiye siyasi, ekonomik, askeri olarak güçlendikçe karşısına çıkartılan engeller de artıyor. Gezi olaylarında ülkemizden 24 saat canlı yayın yapan uluslararası medya Avrupa'da ve ABD'de çok daha kötü manzaraların yaşandığı toplumsal eylemleri görmezden geldi. PKK sivilleri katledip mahalleleri işgal etmeye kalkıştığında bizim değil teröristlerin yanında yer aldı.

FETÖ önce emniyet yargı teşkilatları içindeki mensupları vasıtasıyla siyasi darbe ardından ordu içinde askeri darbe girişiminde bulunduğunda ellerini ovuşturarak bekleyenler vardı. Darbecileri milletimizle tepelediğimizde bu terör örgütü mensuplarına kucak açtılar. Güney sınırlarımızın güvenliği için harekete geçtiğimizde bölgede hesabı olan pekçok ülkeyle karşı karşıya geldik. Sırf Türkiye'nin önüne geçmek için nasıl senaryo uyguladıklarına şahit olduk.

Güney sınırlarımızı güvenliğe alınca bir mekanizmayı karşımızda bulduk. Eli kanlı katillerle yanyana gelmekten çekinmeyenlerin, vatanlarını ve geleceklerini kurtarmak için mücadele edenlere nasıl terörist yaftalarını vurduğunu gördük. Libya'da darbecileri gizli açık destekleyen riyakarları ibretle takip ettik. Doğu Akdeniz'de 10 kilometre karelik adalar üzerinden sahiller üzerine hapsetmeye çalışanların oyunlarını bozduğumuzda kimseyi yanımızda bulamadık.

Yürüttüğümüz faaliyetlere karşı sergilenen haksız ve hukuksuz girişimleri esefle izledik. Kıbrıs'ta Türklere uygulanan haksızlıkların arttırılmasını gayretlerini acı bir tebessümle kaydettik. Geçmişte Türkiye'yi sürekli küçük gören, hesaba katmayanlar aynı tavrı sürdüreceklerini veyahutta sürdüremeyeceklerini gördükçe daha da azgınlaştılar.

Güç gösterileriyle netice almaya kallktıklarında karşılarında bambaşka bir Türkiye olduğunu gördüler. Her türlü siyasi, askeri saygısızlık bizim azmimizi perçinliyor. Türkiye'yi siyasi, ekonomik ve askeri olarak getirdiğimiz seviyede çıkarlarımızı her zeminde koruma imkanına kavuştuk. Ülke ve millet olarak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe sonuna kadar bunu sergileyeceğiz.

Milletimiz Türkiye'nin uzun demokrasi kalkınma mücadelesinde attığı her adımın nasıl akamete uğratıldığını gayet iyi biliyor. 1950'den itibaren vesayet, darbe ve istikrarsızlığın pençesinde kıvranan ülke olarak çok büyük zaman ve imkan heba ettik. Hak ve özgürlükleri geliştirme doğu, batı, kuzey, güneye kadar ülkeyi topyekün kalkındırma çabasına girdiysek hep başımıza bir haller geldi. Tek parti dönemi başlı başına felaket hikayesidir.

Gençlerimezin darbe ve muhtıralarla, siyasi toplumsal istikrarsızlık iklimlerini çok iyi öğrenmelerini istiyorum. Bu tür engellerin maliyetini ödedik. Hamdolsun mücadeleyi milletimizle birlikte alnımızın akıyla başarıya ulaştırdık. 81 vilayetiyle her karış vatan toprağını kalkındırmak için temel hizmet alanlarında, altyapıda yatırım seferberliği başlattık. Eğitim, sağlık, enerji ve tüm alanlarında Cumhuriyet döneminin tamamında ortaya konulanların kat be kat üstünde hizmetler yaptık.

Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında gündemde neler var? |

SON DAKİKA! Kritik Kabine toplantısı başladı; Başkan Erdoğan açıklama yapacak

 

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan  başkanlığında toplandı. 3 bakanın sunum yaptığı kabine toplantısının ardından Başkan Erdoğan basın karşısına çıktı. Başkan Erdoğan toplantının ana gündem başlıkları  ve 'daki son gelişmeler ile koronavirüsle mücadele hakkında açıklamalarda bulundu..

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Manisa’da öldürülen 4 arkadaş toprağa verildi....
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki
Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki