hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort
Reklam

Durdu Özbolat ve Bilal Başer’den Tele1'in patronu Merdan Yanardağ’ı bitiren sorular

Yurt Gazetesi’nin sahibi ve CHP eski Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat; CHP’yi destekleyen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından fonlanan Tele-1 Televizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a ilginç sorular geldi. Başer, "Yurt'un Finans Müdürü olarak belgelendirebileceğim Merdan Yanardağ'ın şahsına gönderdiğimiz tutar 528.100,00.-TL'dir.

Durdu Özbolat ve Bilal Başer’den Tele1'in patronu Merdan Yanardağ’ı bitiren sorular
Durdu Özbolat ve Bilal Başer’den Tele1'in patronu Merdan Yanardağ’ı bitiren sorular Admin
Bu içerik 334 kez okundu.
Reklam

 ve ’den Tele1'in patronu ’ı bitiren sorular

Giriş Tarihi: 01.09.2020  18:56 Güncelleme Tarihi: 01.09.2020  19:18
’nin sahibi ve  eski Kahramanmaraş Milletvekili , CHP’yi destekleyen ve  tarafından fonlanan Tele-1 Televizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulunmuş ve “Tele 1 ’in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır" demişti. Durdu Özbolat ve Yurt Gazetesi Finans Müdürü , Tele 1  Yanardağ’a Tele 1 Televizyonu’nun kuruluşu hakkında yeni sorular sordu. Sabah'tan 'ın haberinin detayları...

Merdan Yanardağ’ı bitiren sorular

Durdu Özbolat, "Tele 1'in kaynağını açıklamazsan sana sorarımi kaynak benden çaldığın paralar mı yoksa Akın İpek'ten aldıkların mı? Tele 1'in kaynağı nedir onu açıkla" dedi. Bilal Başer, Merdan Yanardağ'ın 1 lira almadığı iddialarını yalanladı ve "Yurt'un Finans Müdürü olarak belgelendirebileceğim Merdan Yanardağ'ın şahsına gönderdiğimiz tutar 528.100,00.-TL'dir. (Dekontları mevcuttur)" ifadelerini kullandı.
“Merdan Yanardağ 1 lira almadı” denildi! Yurt Gazetesi Finans Müdürü Bilal Başer'den "dekontları mevcut” açıklaması


’nin sahibi ve  eski Kahramanmaraş Milletvekili ; CHP’yi destekleyen ve  tarafından fonlanan Tele-1 Televizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Merdan Yanardağ 1 lira almadı” denildi! Yurt Gazetesi Finans Müdürü Bilal Başer'den dekontları mevcut” açıklaması

Durdu Özbolat ve Yurt Gazetesi Finans Müdürü Bilal Başer; Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a Tele 1 Televizyonu'nun kuruluşu hakkında yeni sorular sordu. Özbolat; "Tele 1'in kaynağını açıklamazsan sana sorarım; kaynak benden çaldığın paralar mı yoksa Akın İpek'ten aldıkların mı? Tele 1'in kaynağı nedir onu açıkla" dedi.

Merdan Yanardağa zor soru! 2 bin liraya iş isterken Tele 1i nasıl kurdun?MERDAN YANARDAĞ'A ZOR SORU! "2 BİN LİRAYA İŞ İSTERKEN TELE 1'İ NASIL KURDUN?"


Bilal Başer; Merdan Yanardağ'ın 1 lira almadığı iddialarını yalanladı ve "Yurt'un Finans Müdürü olarak belgelendirebileceğim Merdan Yanardağ'ın şahsına gönderdiğimiz tutar 528.100,00.-TL'dir. (Dekontları mevcuttur)" ifadelerini kullandı.

ÖZBOLAT: MERDAN YANARDAĞ'A TELEVİZYONUNU HANGİ PARAYLA KURDUĞUNU SORUYORUM

Durdu Özbolat, Yurt Gazetesi'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu ve Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a Tele 1 Televizyonu'nun hangi parayla kurulduğunu sordu.

Özbolat, "Ben Durdu Özbolat olarak Merdan Yanardağ'a televizyonunu hangi parayla kurduğunu soruyorum, o bana cevap vermektense hakaret ediyor. Tam bir suçlu psikolojisi ile verilen bu tepkinin altında yatan nedeni sorgulamayı kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.Durdu Özbolat, şunları söyledi:

"Yurt Gazetesi'nin aylık gideri (Türksat, maaşlar ve TV) 100 bin dolar, Yanardağ'ın şahsına verdiğimiz 528 bin şahsına ve gazete için 25 milyon doların idaresi Yanardağ'ın elindeydi. Kaynağımızın belli olduğu bu paralar nereye gitti? (Ödemenin belgeleri mevcuttur)""TELE 1'İN KAYNAĞI NEDİR ONU AÇIKLA?"

"Ben Durdu Özbolat, Merdan Yanardağ'ın bu akşamki sözlerine cevabımdır. Ben Yurt Gazetesi'ni evimi, otelimi, özel okulumu enerji hisselerimi satıp 25 milyon dolar harcayarak kurdum, kaynağım belli. Sen Tele 1'in kaynağı nedir onu açıkla?""YANARDAĞ TELEVİZYONU VE GAZETEYİ BATIRIP GİTTİ"

"Merdan Yanardağ televizyonu ve gazeteyi batırıp gitti, borçlarla boğuşan biz mi dolandırıcıyız yoksa batırdığı gazetenin arkasından 'maaş gaspçısı' diye konuşanlar mı dolandırıcı?"

"KAYNAK BENDEN ÇALDIĞIN PARALAR MI YOKSA AKIN İPEK'TEN ALDIKLARIN MI?"

 

"Tele 1'in kaynağını açıklamazsan sana sorarım, kaynak benden çaldığın paralar mı yoksa Akın İpek'ten aldıkların mı? Barış TV'yi satarak aradan aldığın komisyonla Tele1'i kurdun, Barış TV'yi kime sattın?

"Yurt Gazetesi çalışanlarının maaşlarını kaynağım belli olduğu için ödeyemediğim zamanlar oldu ama borcumu hem çalışanlarıma hem piyasaya ödedim, ödemeye de devam ediyorum."


"SEN BAŞKASININ KESESİYLE PATRONLUK YAPTIN"

 

"Yurt Gazetesi'nde çalışan ve maaş aldıkları belli olan 210 personel vardı. Sen başkasının kesesiyle patronluk yaptın ama şu an her birine aylık 5 bin dolar verebiliyor musun? Ben bunu belgelerle ispat ederim, sen yalanlarını ispatlayabilir misin?

Merdan Yanardağ 80 öncesi sosyalist, 80 sonrası Kürtçü, Ergenekoncu, Hazirancı, FETÖ'cü… Bu nasıl çizgi?"

BAŞER: PARALAR MERDAN YANARDAĞ'IN ŞAHSİ HESABINA GİTTİ

Yurt Gazetesi Finans Müdürü Bilal Başer de, Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın şahsına gönderdikleri tutarın 528 bin 10 TL olduğunu, Merdan Yanardağ'ın kuruluşundan itibaren 25 milyon dolar harcattığını açıkladı.

Bilal Başer, şunları söyledi:

"Yurt'un Finans Müdürü olarak belgelendirebileceğim Merdan Yanardağ'ın şahsına gönderdiğimiz tutar 528.100,00.-TL'dir. (Dekontları mevcuttur). Ayrıca kuruluşundan itibaren harcattığı 25 milyon dolar da cabası…

İlyas Başar'ın iddialarına göre Merdan Yanardağ'ın -1- lira almadığını savunmakta, her platformda belgeli olarak hepsini izah edebilirim. Paralar şahsi hesabına gitti. Savunduğuna göre birlikte mi yediniz sorusu geliyor akla?

Durdu Özbolat gazetenin hiçbir zaman ne yayın politikasına ne de yönetimine karışmamıştır. Çalıştırılan tüm işçiler bizzat Merdan Yanardağ tarafından işe alınmış ve çıkışlarıda yine onun tarafından onaylanmıştır.""TÜM PERSONELLER ABC GAZETESİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞTIR"

"Yurt Gazetesi'nn kuruluşundan itibaren çalıştırılan ve Merdan Yanardağ'ın Yurt'a yaptığı operasyon ile işten ayrılan tüm personeller ABC Gazetesinde çalışmaya başlamıştır.""GEREK YAZILI EVRAK GEREKSE MAİL YOLUYLA KAYITLI"

"Bu konularda tüm söylediklerim gerek yazılı evrak gerekse mail yolu ile başından bu tarafa kayıtlıdır. Her mecrada ve platformda delilleri ile ispat edebilirim.""TELE 1 AKIN İPEK'İN DESTEĞİYLE KURULMUŞ BİR KANALDIR"

Yurt Gazetesi'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından, Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın iddialarına cevap verdi ve "Tele 1 Akın İpek'in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır" denildi.

Yurt Gazetesi'nin açıklaması şöyle:

"Tele 1 Akın İpek'in desteğiyle kuruldu! Dün akşam saatlerinde Cüneyt Özdemir'in paylaştığı bir haber üzerinden Yurt Gazetesi'ni hedef alan eski çalışanımız Merdan Yanardağ'a Durdu Özbolat'ın cevabıdır."

"DURDU ÖZBOLAT, MERDAN YANARDAĞ'I İŞE İHTİYACI OLDUĞU İÇİN TANIMIŞTIR"

"(…) '2 bin lira maaşla çalışan Merdan Yanardağ, TELE 1'i kurup nasıl medya patronu oldu?' başlıklı haberde Yurt Gazetesi sahibi Durdu Özbolat'ın açıklamalarından yola çıkarak gazetemizi hedef alan Merdan Yanardağ'a cevabımızdır. Özbolat kendisini Necdet Saraç ve Birsen Temur aracılığıyla, işe ihtiyacı olduğu için tanımıştır. Yanardağ, milletvekili danışmanı olarak başladığı işte Özbolat'ın güvenini kazanarak TV'nin başına geçmeyi başarmıştır. Ancak TV henüz faaliyete geçmeden Merdan Yanardağ, Kıbrıs'ta bir TV kanalı alınmasını önermiş, Özbolat da Türkiye'de TV kanalı kapatılırsa Kıbrıs üzerinden yayınlara devam edilebileceğini düşündüğü için öneriyi kabul ederek Metin Şadi'den Kıbrıs AS TV'yi almıştır. Aradan 1 hafta geçtikten sonra Yanardağ, bazı belgelerle gelerek TV yanında bir de gazete kurulmasının çok iyi olacağını belirtmiş, yaptığı fizibilite çalışması ile ek bir maliyet olmayacağını taahhüt etmiştir."

 

"YANARDAĞ'IN YURT İSMİNİ VE HAKLARINI ÜZERİNE TESCİL ETTİ"

 

"Rapora göre gazetenin maliyeti en fazla 1 milyon doları bulmakta, tiraj ise 3 ayda 70 bine ulaşmakta idi. Özbolat bu teklifi de makul görmüş ve kabul etmiştir. Gazete isminin Yurt olmasını Yanardağ önermiş, Özbolat ise kabul etmiştir. Ancak Yanardağ'ın Yurt ismini ve haklarını üzerine tescillettiği sonradan ortaya çıkmış, Özbolat ise aradaki güven bağına dayanarak bunu sorgulamamıştır. Kadroyu kurmaya başlayan Yanardağ, henüz yayın hayatına başlamayan TV kanalı için astronomik harcamalar yapmaya başlamış ve Özbolat bu harcamaları görünce sektörden çekilmeyi düşünmüştür. Fakat daha sonra güvendiği bir tanıdığının araya girmesi ile sektörde kalmaya karar vermiştir.""YAKLAŞIK 30 – 35 BİN GAZETE HURDAYA, GELİRLERİ DE BAŞKALARINA GİTMİŞTİR"

"Merdan Yanardağ kadrosunu kurarken yakınlarını yüksek maaşlarla işe almaya başlamıştır. TV'nin başına geçen Yanardağ ise gazeteyi görünce TV'yi boşlamıştır. Günde 80 bin adet basılan gazetenin satışı 15 – 20 bin olsa da tirajın yüksek görünmesi için gazete alındığını Özbolat öğrenmiştir. Yaklaşık 30 – 35 bin gazete hurdaya, gelirleri de başkalarına gitmiştir. Daha sonra cezaevine girip çıkan Merdan Yanardağ, tekrar Özbolat'ın yanına gelmiş, gazete ve TV'nin başına geçmiştir."

"İNTERNET ŞİFRELERİNİ ALARAK GAZETENİN ÇIKMAMASI İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPMIŞTIR"

"Gazete çalışanlarının bir kısmının sendikalı olmak istemesi üzerine Merdan Yanardağ bu duruma olumsuz bakmış, Özbolat ise sendikaya evet diyeceklerini açıklamıştır. Özbolat'ın gazete dağıtımını Yay-Sat'a aktarması üzerine sendika imzası günü Yanardağ 24 saat içinde işten ayrılmıştır. Giderken yazarları da çağırmış, internet şifrelerini de alarak gazetenin çıkmaması için elinden geleni yapmıştır."İPEK, TERÖRİST BAŞI FETULLAH GÜLEN HAKKINDA "HOCAEFENDİ'NİN BİR GÜLÜŞÜNE TÜM MALIMI FEDA EDERİM" DEMİŞTİ

Akın İpek, terörist başı Fetullah Gülen hakkında "Hocaefendi'nin bir gülüşüne tüm malımı feda ederim" ifadelerini kullanmıştı. Firari olan Akın İpek, FETÖ'nün finans kaynaklarından sorumlu örgüt yöneticisi ve İngiltere'de yaşıyor.

YANARDAĞ: İSTANBUL'U KAZANAN EKİP BELLİDİR. BUNU HEP BERABER KAZANDIK

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, kanalın sabah haberlerini sunan Korkusuz Gazetesi Yazarı Can Ataklı'nın CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik sözleri sonrası canlı yayında açıklamalarda bulunmuştu.

Yanardağ, Can Ataklı dahil herkesin muhalefeti eleştiremeyeceğini açık açık ifade etmiş, yandaş yayın çizgilerini sürdüreceklerini söylemiş ve "İstanbul'u kazanan ekip bellidir. Bunu hep beraber kazandık. Bunun başında da, bunu simgeleyen kişi de Ekrem İmamoğlu'dur" ifadelerini kullanmıştı.

CAN ATAKLI ÖZÜR DİLEDİ

Tele1'de yayın yapan Can Ataklı, İBB'nin Başakşehir Şehir Hastanesi yollarını yapmamasının büyük bir hata olduğunu söyledi, "Böyle işbilmezlik, böyle acemilik, böyle çapsızlık İstanbul'a yakışmıyor" dedi.

Bir gün önce, 'Kimse kusura bakmasın' diyerek tüm gerçekleri her durumda söyleyeceğini ifade eden Ataklı, bir sonraki gün İBB'den gelen telefonlarla özür diledi.

 

Ataklı canlı yayında, "Belediye Başkanlığı başta Ekrem İmamoğlu üzülmüşler. Şunu söyleyeyim, çekinmem. Efendim ben eleştirilerimi üzmek, aşağılamak ve karalamak için yapmam. Üzüntü yarattıysam özür dilerim üzüntü yarattıysam ama eleştirilerim baki. Ben onları söyledim. 'Efendim yanlış anlaşıldı, maksadını aştı' değil. Çok net söyledim sadece sert söyledim. Şimdi Ekrem İmamoğlu'ndan bahsettik. Gönlünü de alalım. Çok güzel klip var belediyenin hazırladığı. Hazır mı arkadaşlar 23 Nisan'la ilgili? Onu da seyredelim ve diğer konularımıza devam edeceğiz" dedi.

MERDAN YANARDAĞ'DAN YANDAŞLIK İTİRAFI

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, yaşananlar sonrası canlı yayında muhalefeti eleştirmeyeceklerini beyan eden bir açıklama yaptı. Yanardağ, kanalın siyasi yayın çizgisine Ataklı dahil herkesin uyacağını söyledi.

Merdan Yanardağ'ın şunları söyledi:

"Üzerinde duracağım bir şey daha var. Kamuoyunda tartışılıyor. Bizim sabah program yapan Can Ataklı arkadaşımız, dün İBB'ye yönelik eleştirileri baya tartışmalara yol açtı. Kendisi gerekli açıklamayı yaptı ve özür diledi. Bu açıklamayı yapmak zorunluluk oldu, çünkü bugün epey bir talep geldi. TELE1 hiçbir şekilde kendi yayın çizgisinden sapma içine girmeyecektir. Bu Can Ataklı için de bu böyledir. Kendisi 2 yıldır yolun önemli bir bölümünde bizimledir. Kendisi deneyimli bir gazetecidir gerekli davranacaktır. Tele1'in genel bir yayın siyaseti var. Biz bunu beraber belirledik. Herkes bu yayın çizgisine uygun davranacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kimseyi üzmek, hakaret etmek, eleştiri sınırlarını aşarak yorum yapmak söz konusu olmayacaktır"

 

MERDAN YANARDAĞ VE CAN ATAKLI'NIN KONUŞMALARININ ARDINDAN REKLAMLAR GELDİ

Can Ataklı'nın özrü sonrası Merdan Yanardağ'ın İBB ve muhalefete yandaşlık çizgisinden vazgeçmeyeceğini ilan etmesi sırasında CHP'li belediyelerden gelen reklamlar dikkat çekti. Yanardağ'ın kamuoyunu bilgilendirdiği sırada Kuşadası Belediyesi'nin reklamının geçmesi CHP'li belediyelerden gelen reklamlar ile kanalın geri adım attığı yorumlarına neden oldu.


KENAN KIRAN / SABAH

 

 

 

'nin sahibi ve  eski Kahramanmaraş Milletvekili ; CHP'yi destekleyen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından fonlanan Tele-1 Televizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve " Akın İpek'in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır" demişti.

Son Dakika Haberi: 'da 51 Müslümanı şehit etmişti! Tarrant'ın cezası belli oldu

Giriş Tarihi: 27.8.2020  07:50 Son Güncelleme: 27.8.2020  08:58

Gelen son dakika haberine göre, 'nın Christchurch kentindeki 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi şehit eden, 49 kişiyi de yaralayan terörist Brenton Tarrant,  cezasına çarptırıldı.

Son Dakika Haberi: Yeni Zelanda'da 51 Müslümanı şehit etmişti! Tarrant'ın cezası belli oldu

Christchurch Yüksek Mahkemesi'nde görülen davanın hüküm duruşmasında cezayı okuyan Hakim Cameron Mander, terörist Tarrant'ın 51 cinayet, 40 ayrı cinayete teşebbüs ve bir terörizm suçundan hüküm giyerek, şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezası aldığını açıkladı.  

 Dünkü duruşmada kendi savunmasını okumamayı tercih eden terörist Tarrant'ın ifadesi, avukat aracılığıyla okunmuştu.

Afgan Müslüman'dan Yeni Zelanda teröristine insanlık dersi

Son dakika: 'da 51 kişiyi şehit eden terörist 'a ömür boyu hapis cezası!

Son dakika haberi...'da 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi şehit eden terörist , ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Brenton Tarrant'a ömür boyu hapis cezası!

'nın Christchurch kentindeki 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi şehit eden, 49 kişiyi de yaralayan terörist , ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Christchurch Yüksek Mahkemesi'nde görülen davanın hüküm duruşmasında cezayı okuyan Hakim Cameron Mander, terörist Tarrant'ın 51 cinayet, 40 ayrı cinayete teşebbüs ve bir terörizm suçundan hüküm giyerek, şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezası aldığını açıkladı.

Dünkü duruşmada kendi savunmasını okumamayı tercih eden terörist Tarrant'ın ifadesi, avukat aracılığıyla okunmuştu.

Yeni Zelanda canisi hakkında karar çıktıTerörist Tarrant, hakkındaki 51'i cinayet, 40'ı cinayete teşebbüs ve 1'i de terör saldırısı olan suçlamaların tamamını kabul etmişti.

Beyaz ırkın üstünlüğünü savunan aşırı sağcı teröristin, 4 günlük yargılamanın ardından ömür boyu hapse mahkum edilmesi bekleniyordu.

Tarrant, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood Camilerine 15 Mart 2019'da cuma namazında otomatik silahlarla terör saldırısında bulunmuştu.

Yeni Zelanda ve tüm dünyada tepkiyle karşılanan saldırıda, 1'i Türk 51 kişi hayatını kaybetmiş, 2'si Türk 49 kişi ise yaralanmıştı.

TAMAMINI KABUL ETTİ

Terörist Tarrant, hakkındaki 51'i cinayet, 40'ı cinayete teşebbüs ve 1'i de terör saldırısı olan suçlamaların tamamını kabul etmişti.

Beyaz ırkın üstünlüğünü savunan aşırı sağcı teröristin, 4 günlük yargılamanın ardından ömür boyu hapse mahkum edilmesi bekleniyordu.

Tarrant, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood Camilerine 15 Mart 2019'da cuma namazında otomatik silahlarla terör saldırısında bulunmuştu.

Yeni Zelanda ve tüm dünyada tepkiyle karşılanan saldırıda, 1'i Türk 51 kişi hayatını kaybetmiş, 2'si Türk 49 kişi ise yaralanmıştı.

Yeni Zelanda'da 51 kişiyi şehit eden teröriste ömür boyu hapis cezası

Christchurch Yüksek Mahkemesi'nde görülen davada Yeni Zelanda'da 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi şehit eden terörist Brenton Tarrant, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Terörist Tarrant'ın şartlı tahliye olmaksızın müebbet cezası aldığı açıklandı.

Terörist Tarrant, 15 Mart 2019'da Cuma Namazı esnasında otomatik silahlarla terör saldırısında bulunmuştu.

Terörist Tarrant, 15 Mart 2019'da Cuma Namazı esnasında otomatik silahlarla terör saldırısında bulunmuştu.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi şehit eden, 49 kişiyi de yaralayan terörist Brenton Tarrant, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Şartlı tahliye yok, müebbet hapis

Christchurch Yüksek Mahkemesi'nde görülen davanın hüküm duruşmasında cezayı okuyan Hakim Cameron Mander, terörist Tarrant'ın 51 cinayet, 40 ayrı cinayete teşebbüs ve bir terörizm suçundan hüküm giyerek, şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezası aldığını açıkladı.

Dünkü duruşmada kendi savunmasını okumamayı tercih eden terörist Tarrant'ın ifadesi, avukat aracılığıyla okunmuştu.

Yeni Zelanda'daki terör saldırısında şehit olan Zekeriya Tuyan'ın eşi: O benim için bir Ertuğrul'du

 OYNAT 01:28

Yeni Zelanda'daki terör saldırısında şehit olan Zekeriya Tuyan'ın eşi: O benim için bir Ertuğrul'du

Christchurch saldırısının faili terörist Brenton Tarrant'ın yargılamasının üçüncü gün duruşmasında diğer şehit yakınları ve yaralılarla birlikte terörist ile yüzleşen Şehit Türk vatandaşı Zekeriya Tuyan'ın eşi Hamimah Tuyan, yaşadığı acıları ve duygularını anlattı. Konuşmasına Kuran-ı Kerim'deki, 'Kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir kişiyi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur' ayetini okuyarak başlayan Tuyan, eşini özlediğini belirterek, 'O benim için bir imam, bir koruyucu, eğlendirici, problem çözücü, huzur verici, en iyi arkadaş ve yakınlarımın söylememi istediği üzere bir Ertuğrul'du' ifadelerini kullandı.

Suçlamaları kabul etmişti

Terörist Tarrant, hakkındaki 51'i cinayet, 40'ı cinayete teşebbüs ve 1'i de terör saldırısı olan suçlamaların tamamını kabul etmişti.

Beyaz ırkın üstünlüğünü savunan aşırı sağcı teröristin, 4 günlük yargılamanın ardından ömür boyu hapse mahkum edilmesi bekleniyordu.

Yeni Zelanda'daki cami saldırısında yaralanan Afgan Mirwais Waziri, mahkemede dünyaya insanlık dersi verdi

 OYNAT 01:45

Yeni Zelanda'daki cami saldırısında yaralanan Afgan Mirwais Waziri, mahkemede dünyaya insanlık dersi verdi

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye silahlı saldırı düzenleyerek 51 kişiyi öldüren, 49 kişiyi yaralayan terörist Brenton Tarrant'ın, yargılanmasına devam ediliyor. Saldırıda yaralanan Afganistanlı Mirwais Waziri, mahkemede terörist Brenton ile yüzleşerek, dünyaya insanlık dersi veren bir konuşma yaptı. Waziri mahkemede yaptığı konuşmasında, 'Afganistan'dan geldiğim için insanlar bana 'terörist' diyorlardı. Ama bu yaftayı benim üzerimden aldın. Bugün 'terörist' denilen kişi sensin. Sen dünyaya Müslüman olan benim, bizlerin terörist olmadığını kanıtladın' ifadelerini kullandı.

Yeni Zelanda'da camilere yapılan terör saldırısında yaralanan Türk mahkemede konuştu: Ben güçlü ve inatçı bir Türk'üm

 OYNAT 01:23

Yeni Zelanda'da camilere yapılan terör saldırısında yaralanan Türk mahkemede konuştu: Ben güçlü ve inatçı bir Türk'üm

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki 2 camiye silahlı saldırı düzenleyerek 51 kişiyi öldüren, 49 kişiyi yaralayan terörist Brenton Tarrant'ın, yargılanmasına başlandı. Saldırıda terörist Tarrant tarafından 9 kez vurulan Türk göçmen Temel Ataçocuğu, makhemede saldırganın karşısına çıktı. Ataçoğlu mahkemede yaptığı konuşmasında, 'Saldırganla birbirimizin gözlerine baktık, silahını doğrulttuğu anı gördüm. Bana 9 kez ateş etti. Hayatım boyunca o anın izlerini taşıyacağım ve kalıcı sakatlığım ile yaşamak zorundayım ama tüm bu zorlukların üstesinden gelmekte kararlıyım. Ben güçlü, inatçı bir Türk'üm' ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

  • Tarrant, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood Camilerine 15 Mart 2019'da cuma namazında otomatik silahlarla terör saldırısında bulunmuştu.
  • Yeni Zelanda ve tüm dünyada tepkiyle karşılanan saldırıda, 1'i Türk 51 kişi hayatını kaybetmiş, 2'si Türk 49 kişi ise yaralanmıştı.

Yeni Zelanda Başbakanı'ndan terör saldırılarına ilişkin açıklama

 OYNAT 

Yeni Zelanda Başbakanı'ndan terör saldırılarına ilişkin açıklama

Yeni Zelanda'da 2 camiye yapılan silahlı saldırılarda 40 kişinin ölmesine ilişkin açıklama yapan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, 'Böylesine bir şiddet eyleminin Yeni Zelanda'da yeri yok' dedi.

Korkunç saldırıda babaya 4 kızına 3 kurşun isabet etti

 OYNAT 00:40

Korkunç saldırıda babaya 4 kızına 3 kurşun isabet etti

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen terör saldırısından yaralı kurtulan Waseem Daraghmeh bir video yayınladı. Olay sırasında kızıyla birlikte kurşunlanan baba, tedavi gördüğü hastanede kızı için dua istedi.

Yeni Zelanda teröristinin ailesi konuştu: Çok üzgünüz

DÜNYA

Yeni Zelanda teröristinin ailesi konuştu: Çok üzgünüz

DIŞİŞLERİNDEN AÇIKLAMA: "MEMNUNİYETLE NOT EDİYORUZ"

Dışişleri Bakanlığı, Christchurch terör saldırılarının faili hakkındaki mahkeme kararından memnuniyetini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Christchurch'te 15 Mart 2019 tarihinde iki camiyi hedef alarak vatandaşımız Zekeriya Tuyan dahil 51 kişinin ölümüne, vatandaşlarımız Mustafa Böztaş ve Temel Ataçocuğu'nun aralarında bulunduğu 40 kişinin de yaralanmasına neden olan teröristin yargılanması kapsamında mahkeme kararının bugün Yeni Zelanda'da en ağır ceza olan 'herhangi bir aftan yararlanmasına imkan bulunmayacak şekilde ömür boyu hapis' olarak açıklandığını memnuniyetle not ediyoruz" denildi.

"Tüm dünyayı derinden sarsan bu elim olayda hayatlarını kaybedenleri bir kez daha rahmetle anıyoruz" denilen açıklamada, "Sözkonusu mahkeme kararı, İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve nefret kaynaklı tüm ideoloji ve eylemlere karşı uluslararası camianın ortak mücadelesine olan gereksinimi bir kez daha hatırlatmıştır. Türkiye, ayrımcılığın her türlüsüne karşı kararlı ve ilkeli duruşunu bundan sonra da ödünsüz olarak sürdürecektir" ifadelerine yer verildi.

Yeni Zelanda canisi hakkında karar çıktı

'nın Christchurch kentindeki 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi şehit eden, 49 kişiyi de yaralayan terörist Brenton Tarrant,  cezasına çarptırıldı.

Yeni Zelanda canisi hakkında karar çıktı

Christchurch Yüksek Mahkemesi'nde görülen davanın hüküm duruşmasında cezayı okuyan Hakim Cameron Mander, terörist Tarrant'ın 51 cinayet, 40 ayrı cinayete teşebbüs ve bir terörizm suçundan hüküm giyerek, şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezası aldığını açıkladı.

Dünkü duruşmada kendi savunmasını okumamayı tercih eden terörist Tarrant'ın ifadesi, avukat aracılığıyla okunmuştu.

Terörist Tarrant, hakkındaki 51'i cinayet, 40'ı cinayete teşebbüs ve 1'i de terör saldırısı olan suçlamaların tamamını kabul etmişti.

Beyaz ırkın üstünlüğünü savunan aşırı sağcı teröristin, 4 günlük yargılamanın ardından ömür boyu hapse mahkum edilmesi bekleniyordu.

Tarrant, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood Camilerine 15 Mart 2019'da cuma namazında otomatik silahlarla terör saldırısında bulunmuştu.

Yeni Zelanda ve tüm dünyada tepkiyle karşılanan saldırıda, 1'i Türk 51 kişi hayatını kaybetmiş, 2'si Türk 49 kişi ise yaralanmıştı.

Flaş iddia! ABD, Çin ile ilişkilerini soğutması için İsrail'e baskı yapıyor

 ile  arasında çok boyutlu; başta ekonomi, sanayi, savunma alanında gizli ve açıktan yaşanan savaş tırmanıyor. ABD Başkanı Trump'ın "Çin, 3 Kasım 2020'deki ABD seçimlerinde 'ı destekliyor" açıklaması gerilimi zirveye taşıdı. Son gelen haber ise dikkat çeken cinsten... 'in  gazetesinde yer alan haberde, ABD yönetiminin, İsrail'e, 'a verdiği destek nedeniyle Çin ile olan ilişkilerini soğutması için baskı yaptığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.08.2020  23:31Güncelleme Tarihi: 27.08.2020  00:04

Flaş iddia! ABD, Çin ile ilişkilerini soğutması için İsrail'e baskı yapıyor

İsrail'in Walla News gazetesinde yer alan haberde, 24 Ağustos Pazartesi Batı Kudüs'ü ziyaret eden  Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Başbakan  ile yaptığı görüşmede  ile Pekin arasındaki ilişkilerin de ele alındığı belirtildi.

ABD'DEN İSRAİL'E ÇİN BASKISI...

Pompeo'nun Netanyahu'ya  ile olan ilişkilerin soğutulması ve 'deki Çinli firmaların yapacağı yatırımların kısıtlanması için baskı yaptığı ifade edildi.

ÇİN İLE ARANIZA MESAFE KOYUN

Pekin yönetiminin  ile stratejik ortaklık anlaşması imzalamayı amaçladığına vurgu yapan Pompeo'nun bu nedenle İsrail'in, Çin ile olan ilişkilerine mesafe koyması gerektiğini dile getirdiği kaydedildi.

ABD yönetimi, Çinli firmaların İsrail pazarında payını giderek artırması nedeniyle duyduğu rahatsızlığı daha önce de Tel Aviv yönetimine iletmişti.

Bunun üzerine İsrail, Ekim 2019'da ülkeye gelecek yabancı yatırımların incelenmesi için yeni bir komisyon kurulmasını kararlaştırmıştı.

Her ne kadar komisyonun ülkeye gelecek yabancı yatırımların incelenmesi için kurulduğu ifade edilse de İsrail basını asıl hedefin Çin'den gelecek yatırımlar olduğunu yazmıştı.

Son dakika haberi | ABD Başkanı Donald Trump: Çin, Joe Biden'ı istiyor! Kazanırsa ekonomimiz çökerSON DAKİKA HABERİ | ABD BAŞKANI DONALD TRUMP: ÇİN, JOE BİDEN'I İSTİYOR! KAZANIRSA EKONOMİMİZ ÇÖKER

Son dakika haberi | ABD Başkanı Donald Trump: Çin, Joe Biden'ı istiyor! Kazanırsa ekonomimiz çöker

Terör örgütü Boko Haram Nijerya'da katliam yaptı!

 ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda terör örgütü  bir gecede 75 kişi öldürdü. Saldırı dünya gündeminde büyük yankı uyandırdı.

Giriş Tarihi: 27.08.2020  07:06

Terör örgütü Boko Haram Nijerya'da katliam yaptı!

Ulusal basında çıkan haberlere göre, Nijerya Meclisi Ordu Komite Başkanı ve Güney Borno Senatörü Ali Ndume, Borno eyaletine bağlı Maiduguri'de düzenlenen paydaşlar programına katıldı.

Ndume, burada yaptığı açıklamada, terör örgütü Boko Haram'ın Borno eyaletine bağlı Gwoza bölgesinde bir gecede 75 yaşlıyı öldürdüğünü kaydetti.

Boko Haram'ın saldırıları nedeniyle Gwoza halkının tehlikede olduğunu işaret eden Ndume, "Ben bir senatör olarak bile, Gwoza'ya hala gidemiyorum çünkü güvenli değil. Saldırılar nedeniyle her gün insan ölüyor. Güvenlik güvenlik görevlilerimiz ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar ancak durum çok büyük. Burada her gün insan ölüyor." ifadelerini kullandı.

Ndume, saldırıların dışında bölge halkının açlıkla karşı karşıya kaldığını belirterek, sivil toplum kuruluşların olmaması halinde durumun daha da kötüleşeceğini söyledi.

Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın, 2009'dan bu yana düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi öldü.

Örgüt, 2015'ten beri Nijerya başta olmak üzere, Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştiriyor. Örgütün Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.

ABD'li ilaç firması Moderna corona virüs aşısı geliştirdi! "Yaşlı ve gençlerde aynı sonucu veriyor..."

Amerikan ilaç firması , yeni tip  virüse (Covid-19) karşı geliştirdiği aşının, yaşlılar ve gençlerde benzer bağışıklık tepkisi gösterdiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 26.08.2020  22:03 Güncelleme Tarihi: 27.08.2020  01:17

ABD'li ilaç firması Moderna corona virüs aşısı geliştirdi! Yaşlı ve gençlerde aynı sonucu veriyor...

 hükümeti ile aşı geliştirmek için sözleşme imzalayan ilaç firmalarından , erken aşama analiz verilerini paylaştığı Kovid-19 aşısının, yaşlılar ile genç katılımcılar üzerinde denendiğini ve benzer bağışıklık tepkileri elde edildiğini belirtti.

İlaç geliştiricisi, bugün ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Aşılama Uygulamaları Danışma Komitesi toplantısında elde ettiği verileri sunarken, ''mrNA-12733'' ismini verdikleri aşının 3. aşama çalışmalarını tamamlamaya çalıştıkları bilgisini paylaştı.

EN ÇOK ETKİLENENLER "SİYAHİ, LATİN VE KIZILDERİLİ"

İlaç firması, son aşama çalışmalarının sürdüğü aşının 100 mikrogramlık bir doz halinde 3 ayrı gruba uygulandığını, 18-55 yaş arası denekler ile 56-70 yaş ve 70 yaş üstü deneklerin aşıya karşı geliştirdiği tepki arasında fark bulunmadığını kaydetti.

Çalışmanın 13 binden fazla kişiyi kapsadığı, katılımcıların yüzde 18'inin ise salgından en çok etkilenen siyahi, Latin ve Kızılderili gruplardan oluştuğu aktarıldı.

Piyasada daha önce ürettiği bir ilaç bulunmayan Moderna, ABD'de bir an önce Kovid-19'a karşı aşı bulunması için başlatılan Warp Speed Operasyonu kapsamında ABD hükümetinden yaklaşık 1 milyar dolar destek almış ve 1,5 milyar dolarlık tedarik anlaşması imzalamıştı.

Son dakika haberi | ABD Başkanı Donald Trump: Çin, Joe Biden'ı istiyor! Kazanırsa ekonomimiz çöker

Son dakika... 'de yapılacak 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçimi kızışıyor. ABD- savaşına da dönüşen  söylemleri ABD Başkanı 'ın gündeminde... Başkan Trump, Çin'in devlet medyasının ve Çinli liderlerin başkanlık seçimlerini Demokrat rakibi 'ın kazanmasını istediğini öne sürdü.

Giriş Tarihi: 26.08.2020  18:32Güncelleme Tarihi: 26.08.2020  18:39

Son dakika haberi | ABD Başkanı Donald Trump: Çin, Joe Biden'ı istiyor! Kazanırsa ekonomimiz çöker

 Başkanı Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sıcak Gelişme: Çin devlet medyası ve Çin liderleri, Biden'ın ABD seçimlerini kazanmasını istiyor. Bu olursa ki olmayacak, Çin ülkemizin sahibi olacaktır." ifadesini kullandı.

"BIDEN KAZANIRSA ABD BORSASI ÇÖKER"

Biden'ın 'in desteğiyle seçimleri kazanmasının ekonomik etkilerine de dikkati çeken Trump, "(Biden seçimi kazanırsa) Şu anda rekor kıran borsamız tam anlamıyla çöker." görüşünü savundu.

TRUMP: JOE BIDEN ÇİN YANLISI

, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sorumlusu olarak gördüğü Çin'e yönelik son günlerde sert söylemler takınıp sert adımlar atarken, Demokrat Rakibi 'ı da "Çin yanlısı" olmakla suçluyor.

Yunanistan Başkanı Miçotakis'den skandal karar! Abdullah Ağar: Bunun ilanı direkt savaş sebebi

 Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 'nde kara sularını 6 deniz milinden 12 deniz miline çıkarmayı planladıklarını bildirdi. Terör ve güvenlik uzmanı  ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aynı durum 'nde de uygulanırsa bunun savaş sebebi sayılacağını belirterek, "Yunanistan şimdi de 12 mil kartını masaya sürdü. Bunun ilanı direkt savaş sebebi" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 26.08.2020  17:00 Güncelleme Tarihi: 26.08.2020  22:04

Yunanistan Başkanı Miçotakis'den skandal karar! Abdullah Ağar: Bunun ilanı direkt savaş sebebi

Miçotakis, Yunanistan Parlamentosundaki İtalya ve Mısır ile yapılan Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşmalarının görüşüldüğü oturumda konuştu.

Deniz Hukuku Sözleşmesi'nin 3'üncü maddesince İyon Denizi adalarından Mora Yarımadası'nın ucuna kadar olan deniz bölgesinde "tartışılmaz egemenlik hakları olduğunu" savunan Miçotakis, "Yunanistan, sahada ne kadar güçlüyse müzakere masasında kendini o kadar güçlü hissediyor." ifadesini kullandı.

Yunanistandan yeni kışkırtma! Türkiyeden savaş nedeni sayılır uyarısı geldiYUNANİSTAN'DAN YENİ KIŞKIRTMA! TÜRKİYE'DEN 'SAVAŞ NEDENİ SAYILIR' UYARISI GELDİ

Miçotakis, "Yunanistan'ın büyüdüğünü" ileri sürerek, "İyon Denizi'nde kara sularımızı 6 deniz milinden 12 deniz miline çıkarmayı öngören yasa tasarısını yakında Parlamentoya sunacağız." dedi.

Ülkesinin, "kara sularını genişletme hakkını gelecekte diğer deniz alanları için kullanabileceğini" iddia ederek, İtalya ile İyon Denizi, Mısır ile Doğu Akdeniz için yapılan MEB anlaşmalarını Yunanistan için "tarihsel ve siyasi öneme sahip" olarak nitelendirdi.

Yunanistan Parlamentosunda Mısır ve İtalya ile yapılan MEB anlaşmaları için bugün yapılması planlanan oylama yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yarına ertelenmişti.

Atina yönetimi, 9 Haziran'da İtalya, 6 Ağustos'ta ise Mısır ile MEB anlaşmaları yapmıştı.

"TÜRKİYE İÇİN YOK HÜKMÜNDE"
Türk Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ile Mısır arasındaki MEB anlaşmasına ilişkin, "İmzalandığı açıklanan sözde deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşması, Türkiye için yok hükmündedir. Bu anlayışımız, sahada ve masada ortaya konacaktır." açıklamasında bulunmuştu.

Kahire ile Atina yönetimleri arasında imzalanan sözde anlaşma, 18 Ağustos'ta Mısır Meclis Anayasa ve Yasama Komisyonu tarafından onaylanmıştı.

Bu anlaşmalar, geçen hafta oylama öncesi komisyonların incelemesi için Yunan Parlamentosuna sunulmuştu.

İKTİDAR SALT ÇOĞUNLUĞA SAHİP
300 sandalyeli Yunan parlamentosunda iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi, 158 milletvekiliyle salt çoğunluğu elinde bulunduruyor. Ana muhalefet partisi Syriza'nın 86, Değişim Hareketi Partisinin 22, Yunanistan Komünist Partisinin 15, Yunan Çözümü Partisinin 10 ve son olarak Mera25 Partisinin 9 sandalyesi bulunuyor.

Muhalefet partilerinin Mısır ile yapılan MEB anlaşmalarına "çekimser" veya "hayır" oyu kullanacağı tahmin edilse de salt çoğunluğu elinde bulunduran iktidar partisinin oylarıyla anlaşmanın Parlamentodan geçmesi bekleniyor.

Başkan Erdoğandan Akdenizde yeni gerginlikler olmasın diyen Merkele yanıt: Onu Miçotakis ile görüşünBAŞKAN ERDOĞAN'DAN "AKDENİZ'DE YENİ GERGİNLİKLER OLMASIN" DİYEN MERKEL'E YANIT: ONU MİÇOTAKİS İLE GÖRÜŞÜN

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis yola geldi: Türkiye ile...YUNANİSTAN BAŞBAKANI KİRYAKOS MİÇOTAKİS YOLA GELDİ: "TÜRKİYE İLE..."

Miçotakis ve Macrondan Türkiye görüşmesiMİÇOTAKİS VE MACRON'DAN TÜRKİYE GÖRÜŞMESİ

Yunanistan Başbakanı Miçotakis çark ettiYUNANİSTAN BAŞBAKANI MİÇOTAKİS ÇARK ETTİ

Başkan Erdoğan'ın o sözleri Yunanistan'ı korkuttu! Anında manşetlere taşıdılar

Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda konuşan Başkan ’a  gösterdi. Erdoğan, “Yaparız diyorsak yaparız, bedelini de öderiz. Bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen, buyursun gelsin. Yoksa çekilsinler önümüzden” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın bu sözleri Yunan basınında manşet oldu. Yunan basınının Erdoğan’ın sözlerini tehdit olarak manşetlere taşıması Türk korkusunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Giriş Tarihi: 26.08.2020  15:15

Başkan Erdoğan'ın o sözleri Yunanistan'ı korkuttu! Anında manşetlere taşıdılar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı'nda Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda konuştu.

Erdoğan konuşmasında Yunanistan'a sert tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

"Bizans'ın varisliğine bile layık olamayanların bugün yine arkalarına Avrupalıları alarak haksızlık, hukuksuzluk, korsanlık peşinde koşmaları tarihten ibret alamadıklarının işaretidir. Daha bir asır önce Anadolu'yu perişan bir şekilde terk etmek zorunda kalanların şimdi Ege'de sahte kabadayılık peşinde koşması, mezarlıkta ıslık çalma psikolojisinin tezahüründen başka bir şey değildir.

Son dakika: Tarihi zaferin 949. yılı kutlanıyor! Başkan Erdoğandan Malazgirtte önemli açıklamalarSON DAKİKA: TARİHİ ZAFERİN 949. YILI KUTLANIYOR! BAŞKAN ERDOĞAN'DAN MALAZGİRT'TE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye, Akdeniz'de de Ege'de, Karadeniz'de de hakkı olanı alacaktır. Biz nasıl kimsenin toprağına, egemenliğine, çıkarına göz dikmiyorsak, kendimize ait olanlardan da asla taviz vermeyeceğiz. Bunun için siyasi, ekonomik, askeri bakımdan ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Muhataplarımızı kendilerine çekidüzen vermeye, mahvolmalarına yol açacak yanlışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.

Türkiye'nin artık sabrı sınanacak, kararlılığı, imkanları ve cesareti test edilecek bir ülke olmadığını herkesin görmesini istiyoruz. Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin, yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım."

YUNANİSTAN'DA ANINDA MANŞET OLDU
Başkan Erdoğan'ın sözleri Yunan medyasında anında manşet oldu. Kathimerini "Erdoğan doğrudan tehdit etti" başlığını atarken, To Vima "Erdoğan'dan yeni tehdit" başlığını seçti. Ethnos ise haberi "Erdoğan: Her şeye hazırız" başlığıyla sundu.

Son dakika: Tarihi zaferin 949. yılı! Başkan Erdoğandan Malazgirtte önemli açıklamalarSON DAKİKA: TARİHİ ZAFERİN 949. YILI! BAŞKAN ERDOĞAN'DAN MALAZGİRT'TE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Koronavirüsle ilgili önemli gelişme! 15 dakikada sonuç verecek

'de tıbbi cihaz üreten bir şirket, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespitinde kullanılmak üzere  taşınabilir hızlı antijen testi için pazarlama yetkisi aldı.

Giriş Tarihi: 27.08.2020  06:30

Koronavirüsle ilgili önemli gelişme! 15 dakikada sonuç verecek

Şirketten yapılan açıklamada, ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA) hızlı Kovid-19 antijen testinin üretimine onay verdiği duyuruldu.

15 dakikada sonuç veren kredi kartı büyüklüğündeki taşınabilir test için ilave ekipman gerekmeyeceği ve test kitinin 5 dolara satılacağı belirtildi.

Ekimden itibaren 50 milyona yakın test kiti üretileceği bildirdi.

Testi yapanların okul ya da işyerlerine girerken sonuçlarını gösterebilecekleri telefonlara yüklenebilecek bir uygulama da geliştirdiğini kaydeden şirket, şimdiye kadar beş dakikada sonuç veren ve Beyaz Saray'da da kullanılan ''ID Now'' adı verilen test kiti dahil beş Kovid-19 testi için onay aldı.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum

Avrupada koronavirüs vaka sayısında büyük artışAVRUPA'DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA BÜYÜK ARTIŞ

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs vaka sayısını açıkladıSON DAKİKA: SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA KORONAVİRÜS VAKA SAYISINI AÇIKLADI

Suriye'de Rusya-ABD yakınlaşması! Araçlar çarpıştı 4 asker yaralandı

'de devriye atan Rus ve  güçleri karşı karşıya geldi. CNN'in haberine göre, Rus askeri aracın ABD aracına çarpması sonucu 4 asker yaralandı. Suriye'den sosyal medyaya yansıyan sıcak görüntüler dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Giriş Tarihi: 26.08.2020  21:16

Suriye'de Rusya-ABD yakınlaşması! Araçlar çarpıştı 4 asker yaralandı

Suriye'nin doğusunda dün Rus askeri konvoyundaki araç ile ABD askeri aracının çarpışması sonucu en az 4 Amerikan askerinin yaralandığı iddia edildi.

"KASTİ OLARAK ÇARPTI" İBARESİ KULLANILDI

CNN'in, ABD'li yetkililere dayandırdığı haberine göre, dün Suriye'nin doğusunda Rus konvoyundan bir aracın, "kasti olarak" Amerikan ordusuna ait bir araca çarpması sonucu en az 4 Amerikan askeri yara aldı.

Yetkililer, kazanın meydana geldiği alanda Rus askeri helikopterinin hızlı ve alçak uçuş yaptığını, bunun genellikle alandaki askerleri dağıtmak için kullanılan bir taktik olduğunu ifade etti.

Haberde, ilk anlardan itibaren ABD ordusunun durumdan haberdar olduğuna ancak buna rağmen ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) henüz resmi bir açıklama yapmadığına işaret edildi.

Suriyede Rusya-ABD yakınlaşması! 4 asker yaralandıSURİYE'DE RUSYA-ABD YAKINLAŞMASI! 4 ASKER YARALANDI

AMERİKAN ASKERLERİ YARALANDI

Olayda yaralanan Amerikan askerlerinin durumunun ağır olmadığı kaydedildi.

Bu olayın, "Suriye rejimini destekleyen Rus birlikleri ile ABD ordusunun Suriye'de karşılaşması sonucu Amerikan askerlerinin yaralandığı ilk olay" olduğu belirtildi.

 ve 'ye kucak açan 'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı
Giriş Tarihi: 27.8.2020  06:39 Son Güncelleme: 27.8.2020  07:15 
Almanya, Türkiye'ye karşı 'lı ve 'cü teröristleri sahaya sürdü. Alman devlet kanalı ’ye bağlı çocuk kanalı olan “ZDF logo!”da, FETÖ'cü hainlerin iftiralarıyla Türkiye'ye karşı kara propaganda yürütülüyor. Karalama operasyonunda çocuklara sözde, Türkiye'nin yaşanamayacak kadar kötü bir ülke olduğu algısı oluşturulmaya çalışılıyor..

Almanya devlet kanalında Türkiye düşmanlığı yaptı!
’da  düşmanlığı her geçen gün farklı boyutlara taşınıyor.  ve ’cü hainlere ev sahipliği yapan Almanlar, teröristlerin argümanlarıyla Türkiye’yi hedef alıyor. Alman devlet kanalı ’ye bağlı çocuk kanalı olan “ZDF logo!”da Türkiye aleyhine propaganda yapılmaya başlandı.
 

PKK ve FETÖ'ye kucak açan Almanya'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı

Her fırsatta 'yi hedef alan Alman basını bu sefer de çocuklar üzerinden karalama kapanyası yürütüyor. Alman devlet kanalı 'ye bağlı çocuk kanalı olan "ZDF logo!" Türkiye aleyhinde FETÖkaynaklı bilgilerle animasyonlar hazırlandı. Küçük yaşta ırkçı olarak işlenen çocuklara Türkiye'de sözde basın özgürlüğü olmadığı, İstanbul sözleşmesi kaldırılarak kadınlara şiddet uygulandığı iddia edildi.

PKK ve FETÖ'ye kucak açan Almanya'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı

Terör örgütlerine kucak açan 'da Türk düşmanlığı: ZDF'den skandal propaganda!
Terör örgütlerine kapılarını açan ’da  düşmanlığı her geçen gün farklı boyutlara taşınıyor.  ve ’cü hainlere ev sahipliği yapan Almanlar, teröristlerin argümanlarıyla Türkiye’yi hedef alıyor. Alman devlet kanalı ZDF’ye bağlı çocuk kanalı olan “ZDF logo!”da Türkiye aleyhine propaganda yapılmaya başlandı.

Çocuk kanalında Türk düşmanlığı

Her fırsatta 'yi hedef alan Alman basını bu sefer de çocuklar üzerinden karalama kapanyası yürütüyor. Alman devlet kanalı ZDF'ye bağlı çocuk kanalı olan "ZDF logo!" Türkiye aleyhinde kaynaklı bilgilerle animasyonlar hazırlandı. Küçük yaşta ırkçı olarak işlenen çocuklara Türkiye'de sözde basın özgürlüğü olmadığı, İstanbul sözleşmesi kaldırılarak kadınlara şiddet uygulandığı iddia edildi.FETÖ ARGÜMANLARINI KULLANIYORLAR
Türkiye aleyhinde hazırlanan iki videodan birisinde hemen hemen her dönem Alman basınında gündeme gelen basın özgürlüğü saldırganlığı yer alıyor. Türkiye'de gazetecilerle nasıl başa çıkılıyor?, "Türkiye'de basın özgürlüğü ayaklar altına alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde çıkan açıklamalar doğrultusunda bazı yayın organlarını ya da gazetecileri kısıtlama peşinde. Gazeteciler hapse atılıyor. Hapse atılma gerekçeleri yasaklanmış örgütler adına propaganda yapmalarıyla suçlanıyorlar. Çoğu kişi de bunun yalan olduğunu söylüyor." gerçekleri yansıtmayan içerikler yer alıyor.İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GÜNDEM OLDU
İkinci video da ise Türkiye'de de uzun zamandır gündemde olan İstanbul Sözleşmesi üzerinden algı yürütülmüş. Kadına karşı şiddet isimli başlıklı videoda da İstanbul Sözleşmesinin iptal edilerek evlerinde şiddete uğrayan kadınların korumasız olduğu, küçük kızların zorla yaşlı adamlarla evlendirilmesini koruyan düzenlemeye Türkiye'de karşı çıkıldığı gibi genç beyinler üzerinde algı operasyonu yapıldı.BU İLK DEĞİL
Daha önce de 'da çekilen "Erdoğan'ın Hizmetinde" isimli belgesel, ZDF'de yayınlanan Zoom haber programında gündeme getirilmişti. Belgeselde Türkiye'nin Almanya'da yürüttüğü sözde istihbarat faaliyetlerine dikkat çekildi. Yeni Şafak'ın haberine göre, Almanya'da MİT'e çalışan 8 bin kişinin bulunduğunu iddia eden ZDF televizyonu, bu faaliyetlerin yürütülmesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı 900 caminin önemli bir rol oynadığı iftirasını attı.


Almanya teröristleri sahaya sürdü! Devlet kanalında Türkiye düşmanlığı yaptılar

Almanya teröristleri sahaya sürdü! Devlet kanalında Türkiye düşmanlığı yaptılar

Her fırsatta Türkiye'yi hedef alan Alman basını bu sefer de çocuklar üzerinden karalama kapanyası yürütüyor. Alman devlet kanalı ZDF'ye bağlı çocuk kanalı olan "ZDF logo!" Türkiye aleyhinde FETÖ kaynaklı bilgilerle animasyonlar hazırlandı. Küçük yaşta ırkçı olarak işlenen çocuklara Türkiye'de sözde basın özgürlüğü olmadığı, İstanbul sözleşmesi kaldırılarak kadınlara şiddet uygulandığı iddia edildi.

FETÖ ARGÜMANLARINI KULLANIYORLAR

Türkiye aleyhinde hazırlanan iki videodan birisinde hemen hemen her dönem Alman basınında gündeme gelen basın özgürlüğü saldırganlığı yer alıyor. Türkiye'de gazetecilerle nasıl başa çıkılıyor?, "Türkiye'de basın özgürlüğü ayaklar altına alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde çıkan açıklamalar doğrultusunda bazı yayın organlarını ya da gazetecileri kısıtlama peşinde.Gazeteciler hapse atılıyor. Hapse atılma gerekçeleri yasaklanmış örgütler adına propaganda yapmalarıyla suçlanıyorlar. Çoğu kişi de bunun yalan olduğunu söylüyor." gerçekleri yansıtmayan içerikler yer alıyor.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GÜNDEM OLDU

Yeni Şafak'ın haberine göre; İkinci video da ise Türkiye'de de uzun zamandır gündemde olan İstanbul Sözleşmesi üzerinden algı yürütülmüş. Kadına karşı şiddet isimli başlıklı videoda da İstanbul Sözleşmesinin iptal edilerek evlerinde şiddete uğrayan kadınların korumasız olduğu, küçük kızların zorla yaşlı adamlarla evlendirilmesini koruyan düzenlemeye Türkiye'de karşı çıkıldığı gibi genç beyinler üzerinde algı operasyonu yapıldı.

BU İLK DEĞİL

Daha önce de Almanya'da çekilen "Erdoğan'ın Hizmetinde" isimli belgesel, ZDF'de yayınlanan Zoom haber programında gündeme getirilmişti. Belgeselde Türkiye'nin Almanya'da yürüttüğü sözde istihbarat faaliyetlerine dikkat çekildi. Almanya'da MİT'e çalışan 8 bin kişinin bulunduğunu iddia eden ZDF televizyonu, bu faaliyetlerin yürütülmesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı 900 caminin önemli bir rol oynadığı iftirasını attı.


Türkiye'ye yönelik düzenlenen iftira programında 'nın sözcüsü milletvekili Sevim Dağdelen, FETÖ'cü bir aile, FETÖ'cü Hayko Bağdat, sözde bir gizli servis uzmanı, HDP'li Turgut Öker, sözde eski bir MİT muhbiri ve PKK'lı bir temizlik görevlisi söz aldı. Bu kişiler, Türk imamların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhalif olan kişileri doğruda konsolosluk ve büyükelçiliklere aktardığı yalanının da savurmaktan çekinmedi.

PKK ve FETÖ'ye kucak açan Almanya'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı

Gazeteciler hapse atılıyor. Hapse atılma gerekçeleri yasaklanmış örgütler adına propaganda yapmalarıyla suçlanıyorlar. Çoğu kişi de bunun yalan olduğunu söylüyor." gerçekleri yansıtmayan içerikler yer alıyor.

PKK ve FETÖ'ye kucak açan Almanya'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GÜNDEM OLDU

PKK ve FETÖ'ye kucak açan Almanya'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı

BU İLK DEĞİL

PKK ve FETÖ'ye kucak açan Almanya'da çocuk kanalında Türk düşmanlığı

'ye yönelik düzenlenen iftira programında 'nın sözcüsü milletvekili Sevim Dağdelen, 'cü bir aile, FETÖ'cü Hayko Bağdat, sözde bir gizli servis uzmanı, HDP'li Turgut Öker, sözde eski bir MİT muhbiri ve PKK'lı bir temizlik görevlisi söz aldı. Bu kişiler, Türk imamların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhalif olan kişileri doğruda konsolosluk ve büyükelçiliklere aktardığı yalanının da savurmaktan çekinmedi.
Çocuk kanalında Türk düşmanlığı: PKK ve FETÖ'cü hainlere kucak açan Almanlar Türkiye'ye saldırıyor

Almanya’da Türkiye düşmanlığı her geçen gün farklı boyutlara taşınıyor. PKK ve FETÖ’cü hainlere ev sahipliği yapan Almanlar, teröristlerin argümanlarıyla Türkiye’yi hedef alıyor. Alman devlet kanalı ZDF’ye bağlı çocuk kanalı olan “ZDF logo!”da Türkiye aleyhine propaganda yapılmaya başlandı.

Fotoğraf: Arşiv

  Her fırsatta Türkiye'yi hedef alan Alman basını bu sefer de çocuklar üzerinden karalama kapanyası yürütüyor. Alman devlet kanalı ZDF'ye bağlı çocuk kanalı olan "ZDF logo!" Türkiye aleyhinde FETÖkaynaklı bilgilerle animasyonlar hazırlandı. Küçük yaşta ırkçı olarak işlenen çocuklara Türkiye'de sözde basın özgürlüğü olmadığı, İstanbul sözleşmesi kaldırılarak kadınlara şiddet uygulandığı iddia edildi.

ZDF'de Türkiye aleyhinde yapılan yayına ait görüntü.

***

ZDF'de Türkiye aleyhinde yapılan yayına ait görüntü.

***

ZDF'de Türkiye aleyhinde yapılan yayına ait görüntü.

FETÖ ARGÜMANLARINI KULLANIYORLAR

Türkiye aleyhinde hazırlanan iki videodan birisinde hemen hemen her dönem Alman basınında gündeme gelen basın özgürlüğü saldırganlığı yer alıyor. Türkiye'de gazetecilerle nasıl başa çıkılıyor?, "Türkiye'de basın özgürlüğü ayaklar altına alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde çıkan açıklamalar doğrultusunda bazı yayın organlarını ya da gazetecileri kısıtlama peşinde. Gazeteciler hapse atılıyor. Hapse atılma gerekçeleri yasaklanmış örgütler adına propaganda yapmalarıyla suçlanıyorlar. Çoğu kişi de bunun yalan olduğunu söylüyor." gerçekleri yansıtmayan içerikler yer alıyor.

Almanya DİTİB ve MİT’i hedef gösterdi: PKK'lı teröristleri kamera karşısında konuşturdular

DÜNYA
Almanya DİTİB ve MİT’i hedef gösterdi: PKK'lı teröristleri kamera karşısında konuşturdular

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GÜNDEM OLDU

İkinci video da ise Türkiye'de de uzun zamandır gündemde olan İstanbul Sözleşmesi üzerinden algı yürütülmüş. Kadına karşı şiddet isimli başlıklı videoda da İstanbul Sözleşmesinin iptal edilerek evlerinde şiddete uğrayan kadınların korumasız olduğu, küçük kızların zorla yaşlı adamlarla evlendirilmesini koruyan düzenlemeye Türkiye'de karşı çıkıldığı gibi genç beyinler üzerinde algı operasyonu yapıldı

ÖNDER ve TÜGVA: İstanbul Sözleşmesi cinsel yönelim dayatması yapıyor ve eşcinselliği makulleştiren yaklaşımlar var

HAYAT
ÖNDER ve TÜGVA: İstanbul Sözleşmesi cinsel yönelim dayatması yapıyor ve eşcinselliği makulleştiren yaklaşımlar var

BU İLK DEĞİL

  • Daha önce de Almanya'da çekilen “Erdoğan’ın Hizmetinde” isimli belgesel, ZDF'de yayınlanan Zoom haber programında gündeme getirilmişti. Belgeselde Türkiye'nin Almanya'da yürüttüğü sözde istihbarat faaliyetlerine dikkat çekildi. Almanya’da MİT’e çalışan 8 bin kişinin bulunduğunu iddia eden ZDF televizyonu, bu faaliyetlerin yürütülmesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı 900 caminin önemli bir rol oynadığı iftirasını attı.
  • Türkiye'ye yönelik düzenlenen iftira programında PKK'nın sözcüsü milletvekili Sevim Dağdelen, FETÖ'cü bir aile, FETÖ'cü Hayko Bağdat, sözde bir gizli servis uzmanı, HDP'li Turgut Öker, sözde eski bir MİT muhbiri ve PKK'lı bir temizlik görevlisi söz aldı. Bu kişiler, Türk imamların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhalif olan kişileri doğruda konsolosluk ve büyükelçiliklere aktardığı yalanının da savurmaktan çekinmedi.

Türkiye Alman mizahçının yargılanması için başvurdu

DÜNYA
Türkiye Alman mizahçının yargılanması için başvurdu

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GÜNDEM OLDU

İkinci video da ise Türkiye'de de uzun zamandır gündemde olan İstanbul Sözleşmesi üzerinden algı yürütülmüş. Kadına karşı şiddet isimli başlıklı videoda da İstanbul Sözleşmesinin iptal edilerek evlerinde şiddete uğrayan kadınların korumasız olduğu, küçük kızların zorla yaşlı adamlarla evlendirilmesini koruyan düzenlemeye Türkiye'de karşı çıkıldığı gibi genç beyinler üzerinde algı operasyonu yapıldı.

Alman medyası PKK propagandasına soyundu OYNAT 04:41

Alman medyası PKK propagandasına soyundu
On beş bin teröristin barındığı Almanya, adeta PKK'nın propagandasını yapıyor. Bunun son örneğini, Alman medyası sergiledi. Ülkedeki bir çok yayın organının PKK yanlısı yayınları, A Haber'deki Yaz Boz programında masaya yatırıldı.

 


BU İLK DEĞİL

Daha önce de Almanya'da çekilen "Erdoğan'ın Hizmetinde" isimli belgesel, ZDF'de yayınlanan Zoom haber programında gündeme getirilmişti. Belgeselde Türkiye'nin Almanya'da yürüttüğü sözde istihbarat faaliyetlerine dikkat çekildi. Almanya'da MİT'e çalışan 8 bin kişinin bulunduğunu iddia eden ZDF televizyonu, bu faaliyetlerin yürütülmesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı 900 caminin önemli bir rol oynadığı iftirasını attı.
Türkiye'ye yönelik düzenlenen iftira programında PKK'nın sözcüsü milletvekili Sevim Dağdelen, FETÖ'cü bir aile, FETÖ'cü Hayko Bağdat, sözde bir gizli servis uzmanı, HDP'li Turgut Öker, sözde eski bir MİT muhbiri ve PKK'lı bir temizlik görevlisi söz aldı. Bu kişiler, Türk imamların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhalif olan kişileri doğruda konsolosluk ve büyükelçiliklere aktardığı yalanının da savurmaktan çekinmedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….