hediye patlayan kutu

Advert
bodrum escort

Salihli AK Parti İlçe Başkanı Dinç Hakkındaki Yasak Aşk ve Yolsuzluk İddialarını Savcılığa Taşıdı..

Salihli AK Parti ilçe başkanı Selçuk Dinç hakkında ilçe yönetiminde yer almış bir kişinin ağzıyla yazılan ve ilçede elden ele dolaşan sosyal medya paylaşımlarında Salihli AK Parti ana kademe yöneticisi olduğunu iddia eden ve sahte bir hesapta bunu yazan şahıs, Salihli AK Parti yöneticilerini kast ederek " hepsinden yaşça büyük olmama ve uyarmama rağmen bir çok yanlışlar yapıldı.

Salihli AK Parti İlçe Başkanı Dinç Hakkındaki Yasak Aşk ve Yolsuzluk İddialarını Savcılığa Taşıdı..
Salihli AK Parti İlçe Başkanı Dinç Hakkındaki Yasak Aşk ve Yolsuzluk İddialarını Savcılığa Taşıdı.. Admin
Bu içerik 857 kez okundu.
Advert

Salihli AK Parti İlçe Başkanı Dinç Hakkındaki Yasak Aşk ve Yolsuzluk İddialarını Savcılığa Taşıdı

Giriş Tarihi: 26.08.2020  15:39 Güncelleme Tarihi: 26.08.2020  16:40

Manisa'nın Salihli ilçesi AK Parti ilçe Başkanı Selçuk Dinç hakkında sosyal medyada yayınlanan iddialar yargıya taşındı.

Salihli AK Parti İlçe Başkanı Dinç  Hakkındaki Yasak Aşk ve Yolsuzluk  İddialarını Savcılığa Taşıdı

Salihli AK Parti ilçe başkanı Selçuk Dinç hakkında ilçe yönetiminde yer almış bir kişinin ağzıyla yazılan ve ilçede elden ele dolaşan sosyal medya paylaşımlarında Salihli AK Parti ana kademe yöneticisi olduğunu iddia eden ve sahte bir hesapta bunu yazan şahıs, Salihli AK Parti yöneticilerini kast ederek " hepsinden yaşça büyük olmama ve uyarmama rağmen bir çok yanlışlar yapıldı. Yazmazsam huzuru mahşerde kendimi pişman hissetmemek için anlatma ve ortaya dökme kararı aldım" sözleriyle başkan Selçuk Dinç'in yeniden aday gösterilmesinden dolayı bu paylaşımları yaptığını iddia ediyor.

 

Yapılan sosyal medya paylaşımında AK Parti Salihli İlçe Başkanı  Selçuk Dinç'in AK Parti'de yöneticilik yapan  H.Ç.  isimli şahsın eşiyle Dinç'in telefon mesajlarını yakaladığını ve bu şahsın parti binasına gelerek ilçe başkanının odasını tekmeleyerek açtığını kendisine hakeret ettiğini iddia ediyor. Parti binasında o an yaşanılanlara şahit olduğunu söyleyen şahıs H.Ç.'nin odadan çıkıp parti binasını terk etmek üzereyken H.Ç.'nin kendisine parti çalışmaları için  başkan Dinç'in kendisini dağ köylerine gönderdiğini, bu sırada da eşiyle birlikte olduklarını ve ilişkilerinin olduğunu söylediğini de iddialar arasında paylaşıyor. Aynı paylaşımda H.Ç.'nin eşinden ayrıldığı ve Dinç ile davalarının da halen sürdüğü de belirtiliyor. Menzil cemaatine mensup olduğu belirtilen H.Ç.'nin olayının araya girenlerce kapatıldığı da paylaşımda yazılmış. İş vaadiyle Salihli AK Parti'de sekreter olarak çalışan sekreter H.'nin de İŞKUR kapsamında kağıt üstünde hastanede çalışıyor ve maaşını hastaneden alıyor gibi gösterilip partide sekreter olarak çalıştırıldığı, 6 aylık kısa sürelerle çalışıp işsiz kaldığı için sekreter H.'nin de sesini yükselttiği ve susturulmak için başka kurumlarda işe başlatıldığı da yine sosyal medya üzerinden iddia ediliyor. Bir çok ihale ve alım satım konusunda başkan Dinç'in rant elde ettiğini ve evrak üzerinde usule uygunmuş gibi yapılan ilçedeki değişik kurumlar üzerinden avanta paralar aldığı da iddia ediliyor. 

29 Ağustos Cumartesi günü AK Parti İlçe Kongresinde ilçe başkanlığına şu ana kadar tek aday gözüken Dinç'in adaylıktan çekilmemesi ve partiden istifa etmemesi halinde Dinç hakkındaki iddiaların devam edeceği de iddia ediliyor. Bu gelişmelerin ardından Salihli 'de gündem haline gelen bu iddialar, Dinç ve olayda adı geçenlerin cep telefonunda yaptıkları fotoğraf ve mesajların ekran görüntüleri de elden ele dolaşıyor. Bu ekran görüntülerinde  adı geçen iddiaların merkezindeki kadınların çıplak fotoğrafları da görülüyor.

BAŞKAN DİNÇ BU İDDİALARI KABUL ETMEDİ VE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Cumartesi günü yapılacak AK Parti İlçe Kongresinde yeniden başkanlığa aday olduğunu ve geri adım atmayacağını bu iddiaların tehdit, şantaj ve İftira olduğunu söyleyen Selçuk Dinç  sosyal medya hesabından kamuoyuna açıklama yaptı. "bir takım sosyal medya hesaplarında hakkımda kongreden 6 gün önce manidar bir şekilde çirkin iftira itham ve iğrenç resimlerinde olduğu bir paylaşım yapılmıştır" diyen Dinç " 29/08/2020Tarihli kongreden Başkan adaylığından çekilmem amaçlanmaktadır.Çekilmediğim takdirde şantaja devam edeceklerini paylaşım sahibi üst mercilere söylemiştir. Tarafıma atılan iftirayı asla kabul etmiyorum.

Bugün itibarıyla şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulundum. Kopyala yapıştır metoduyla yapılmış olduğu açık bir şekilde belli olan bu paylaşımın sahipleri hukuk önünde hesap vereceklerdir. Alnım Ak başım diktir. Bu konuda herkesle yüzleşmeye hazırım . Üzerime atılan bu çamur asla yapışmayacaktır. Tüm kamuoyuna gelişmeleri şeffaf bir şekilde duyurmaya devam edeceğim." dedi.

BAŞKAN DİNÇ MANİSA SON HABER'E KONUŞTU

Adı geçen iddialarla ilgili olarak Manisa Son Haber'in kendisine ulaştığı başkan Dinç Manisa Son Haber'den Mustafa Temiz'e yaptığı açıklamada " Savcılığa suç duyurusunda bulundum, Salihli'de bir yerel gazeteye de açıklama yaptım. Savcılık hakkımda yapılan bu iftiraların yer aldığı sahte sosyal medya hesapları hakkında soruşturma ve çalışma başlattı " dedi. İddiaların üstüne yapışmayacağını ve bir komplo ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Dinç " ben savcılıktaki gelişmeleri tüm çıplaklığıyla gelişmeler oldukça bütün şeffaflığıyla paylaşacağım, iş yargıya taşınmıştır, adalet mekanizması işini yapacaktır. Bu suçlamaları kabul etmiyorum, adalet er geç tecelli edecek ve benim bu konuda aklandığım ilerleyen zamanlarda anlaşılacaktır" diyerek sözlerine devam etti. Bir siyasi çaba olduğunu bu iddialarla kendisinin itibarsızlaştırılarak Cumartesi günü yapılacak kongre öncesinden adaylıktan çekilmesinin denendiğini iddia eden Dinç "  ağır ithamlar, namussuzluk, yolsuzluk iddiaları benim üzerime yapışmaz, görev süremde hiç yaşanılmayan şeylerin içinde şahsımın varmış gösterilerek, AK Parti İlçe Başkanı olmamın önüne geçilmek istenmektedir. Savcılığa yaptığım şikayet müracaatımda, şahsıma ait kullandığım bilgisayar, cep telefonu verilerinin ve kayıtlarının incelenmesini de talep ettim,  alnımız ak, başımız dik bu süreci atlatacağız, Cumartesi günü yapılacak seçimlerde ilçe başkanlığından çekilmem istenmektedir, ben tüm bu iddialara rağmen adayım ve şu ana kadar bana gelen bilgiler arasında başka bir aday da bulunmamaktadır. Geçen dönem ilçe kongresinde 18 ilçe başkan aday adayı vardı, önümüzdeki seçimlerde tek başıma seçime aday olarak gireceğim ama böyle bir durumla karşı karşıya kaldık" dedi.

AK PARTİ MANİSA İL BAŞKANLIĞI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Salihli ilçesinde yaşanan bu süreçte, ilçe halkı bu olayı konuşuyor. Sosyal medya hesaplarında başkan Dinç hakkında yazılan bu mesajların ekran görüntüleri de elden ele dolaşıyor. Salihli AK Parti'deki bu gelİşmeler konusunda Manisa AK Parti il yönetimi ise sessizliğini koruyor. Başkan Dinç'in hakkındaki sosyal medya hesaplarından yapılan iddiaları yargıya taşımasına rağmen, AK Parti Manisa İl yönetiminden bu konuda bir açıklama gelip gelmeyeceği de Salihli ilçesinde kongre öncesinde merakla bekleniyor. Kaynak-Mustafa Temiz-Manisa Son Haber

On yedi yıl önce yazılmış olan aşağıdaki yazı herşeyi anlatıyor

AK PARTİ'NİN SINAVI

AK partinin Turgutlu’daki büyük sınavı olan 11 Mayıs 2003, Pazar günkü seçimi Turgutlu’nun geleceği için de çok önemli. Çünkü Ak Parti’nin Ülke yönetiminde tek parti iktidarı olmasıdır. Bizim temennimiz yapılacak seçimin parti içi yarışı olmasıdır.

Aldığımız duyumlar, İlçe Başkanı Ömer Baysan’ın bu geçiş döneminde başarılı olması için parti yönetimi izleme konusunda gösterdikleri uyum ve AK Parti felsefesine,gayesine uygun düşüncelerine sahip kişileri delege seçmesi gerekli iken, Manisa’nın hiçbir ilçesinde ve hiç partide dahi yapılmayan seçimle delege seçimi yapıldı.

Bunun neticesinde 03 Kasım2002 seçimlerinde Turgutlu’da tasfiye edilen partilerdeki (tanıdık simalar, isimler) Siyaset çakallarının bu partide delege olmaları talihsizliktir. 

AK Parti için bu siyaset çakalları ele geçirdikleri siyasi partide hemen baskı dolu bir egemenliğe erişmek isterler. O Partiyi kuran kurucu ve emeği geçenleri geri plana iterler. Partiyi de gerçek felsefesinden, gayesinden uzaklaştırırlar. Kendi çıkarları uğruna özellikle din milliyet gibi toplumumuzun en hassas değerlerinin siyasi istismar konusu yapılmasını, Gelişme ve refah için kullanılması gereken millet enerjisini kısır çekişmeler ve tartışmalar zemininde yok olmasını sağlayıp bu davranışlarıyla küçükte olsa bir makam kazanmayı ve orada uzun süre kalmayı gayret ederler. Bu uğurda düşmanlarıyla bile anlaşmayı varırlar.

Onlar için Turgutlu’nun ve Ülkenin geleceği önemli değildir. Varsa yoksa kendi menfaatları için parti parti gezip kendi çıkarlarını ve egolarını tatmin etmektir. Ak Parti’nin 11 Mayıs’ta yapılacak 1. ci olağan kongresinde gönül ister diki tek liste ile yapılması idi amma; görünen o ki, bu saatten sonra bunun pek mümkün olmadığını görüyoruz .

Onun için her iki adayın listelerini yaparlarken, AK Parti’nin misyonuna ters düşmeyecek kişileri listelerini almalarını,partiyi siyaset çakallarının oyuncağı haline getirilmemesini temenni ediyoruz. Geçmişte parlak dönemler yaşayan diğer siyasi partilerin bugünkü hallerine bakılarak onlardan ders almasını onların yaptığı hataya düşmemelerini diliyoruz. 11 Mayıs Pazar günü yapılacak olan kongrenin Turgutlu’muz için Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz..

07-MAYIS-2003 Zülfikar GENÇTÜRK

Yukarıdaki yazı Manisa İlinin en büyük İlçesi, aynı zamanda asayiş yönünden Plot bölge olan Turgutlu'da Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 1.olağan kongresi öncesi, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni, Zülfikar Gençtürk, tarafından yazılmıştı. Yaklaşık on yedi yıl geçmesine rağmen, Siyaset çakalları hakimiyetini, sürdürüyor. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor...Evlat nöbetindeki bir aile daha evladına kavuştu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 81 il teşkilatı ile bayramlaşma programında konuştu….