hediye patlayan kutu

Advert

Manisa Habercilik - Libya ordusundaki komutandan Türk halkı ve Başkan Erdoğan'a teşekkür: Türkiye olmasaydı başaramazdık.

Libya UMH ordusu Öfkeli Volkan Operasyonun komutanlarından birisi olan Tahir Mahmud Bin Garbiye sosyla medya üzerinden yayınladığı videoda Türkiye ve Başkan Erdoğan'a sevgisini dile getirdi. Türk SİHA'larının havadan bombalayarak etkisiz hale getirdiği Vattiye askeri hava üssünün önemine değinen Gabriye, "Vatiyye askeri hava üssünü ele geçirmemiz çok önemliydi. Vatiyye batı Libya'nın en büyük hava üssüdür. Bu üssü katil Hafter ve ona destek verenler ele geçirmişlerdi

Manisa Habercilik -  Libya ordusundaki komutandan Türk halkı ve Başkan Erdoğan'a teşekkür: Türkiye olmasaydı başaramazdık.
Manisa Habercilik -  Libya ordusundaki komutandan Türk halkı ve Başkan Erdoğan'a teşekkür: Türkiye olmasaydı başaramazdık. Admin
Bu içerik 70 kez okundu.
Reklam

 sundaki komutandan Türk halkı ve Başkan Erdoğan'a teşekkür:  olmasaydı başaramazdık

Giriş Tarihi: 20.5.2020  22:09 Son Güncelleme: 20.5.2020  22:13

 UMH su Öfkeli Volkan Operasyonun komutanlarından birisi olan Tahir Mahmud Bin Garbiye sosyal medya üzerinden yayınladığı videoda  ve Başkan Erdoğan'a sevgisini dile getirdi.

Türkiye olmasaydı başaramazdık

Libya UMH ordusu Öfkeli Volkan Operasyonun komutanlarından birisi olan Tahir Mahmud Bin Garbiye sosyla medya üzerinden yayınladığı videoda Türkiye ve Başkan Erdoğan'a sevgisini dile getirdi.

Türk SİHA'larının havadan bombalayarak etkisiz hale getirdiği Vattiye askeri hava üssünün önemine değinen Gabriye, "Vatiyye askeri hava üssünü ele geçirmemiz çok önemliydi. Vatiyye batı Libya'nın en büyük hava üssüdür. Bu üssü katil Hafter ve ona destek verenler ele geçirmişlerdi. BAE, S.Arabistan, Mısır, Ürdün, Fransa ve Rusya gibi ülkelerin Hafter'e verdiği desteğe rağmen ama Allah'a hamdolsun, Türklerle ittifak yaptıktan sonra askeri üssü tekrar ele geçirdik. Türkler müdahale ettikten sonra tüm dengeler değişti. Bize gösterdikleri destekten dolayı Türk halkına ve Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi iletiyorum.

Türk halkı ve Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmazsa biz kazanamazdık. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye ve İslam almenin lideridir" dedi.LİBYA HÜKÜMETİNİN VATİYYE ÜSSÜ'NÜ HAFTER MİLİSLERİNDEN GERİ ALMASI DÜNYA BASININDA
Libya hükümetinin, stratejik Vatiyye Askeri Üssü'nü ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden geri alması dünya basınında geniş yankı buldu.

Libya ordusu, pazartesi sabahı gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter milislerinin işgalindeki Vatiyye Askeri Üssü'nde kontrolü tamamen sağladıklarını ve üssün milislerden arındırıldığını duyurdu. Uluslararası medya bu gelişmeyi geniş şekilde okuyucularına duyurdu.İngiltere basınından The Guardian gazetesinin "BM destekli Libya güçleri kilit önemdeki üssü isyancı generalden aldı" başlıklı haberinde, "Trablus'un güneyindeki Vatiyye hava üssünün kaybı, isyancı general Halife Hafter'e büyük darbe indirdi." ifadesi kullanıldı.


Financial Times da konuyla ilgili haberinde "Stratejik hava üssünün düşüşü, mürtet Libyalı generale darbe" başlığını kullandı. Gazete bu gelişmenin "Hafter'in iktidarı ele geçirme mücadelesinde gerileme anlamına geldiğini" vurguladı.The Independent'da Borzou Daragahi imzasıyla yayımlanan değerlendirmede "'Her anlamda oyun değiştirici: Libya'nın savaş ağası Halife Hafter kilit önemdeki üssü Türkiye'yle ittifak halindeki güçlere kaybetti" yorumu yapıldı. Daragahi yazısında Türkiye'nin "BM tarafından tanınmış hükümete sadık güçleri" desteklediğinin altını çizdi.Telegraph gazetesinin haberinde "Trablus hükümetinin stratejik hava üssünü ele geçirmesi, Libya'da Halife Hafter'i geriletti" başlığı kullanılırken, Vatiyye üssünün düşmesinin Hafter'in Trablus'u kontrol etmek için 13 aylık mücadelesinde dönüm noktası olabileceği belirtildi.

Middle East Eye internet sitesinin haberinde, Libya hükümeti güçlerinin Rus yapımı Pantsir hava savunma sistemini ele geçirdiği vurgulandı. Ayrıca haberde, Türkiye'nin Libya hükümetine sağladığı bir silahlı insansız hava aracının Pantsir savunma sistemini yoldayken hedef aldığı görüntülere de dikkat çekilirken, Libya hükümeti güçlerinin 2 gün içinde 3'üncü kez Pantsir savunma sistemini vurdukları açıklamasına yer verildi. Haberde, Libya hükümetine Türkiye'nin desteğinin Hafter güçlerini zor durumda bıraktığı da kaydedildi.United Press International'ın haberinde, Libya hükümetinin "hayati önemdeki hava üssünü" ele geçirdiği ve "Hafter milislerini uzaklaştırmaya devam ettikleri" ifadeleri kullanıldı.

BNN Bloomberg'in haberinde, Hafter'in Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Rus paralı askerleri tarafından desteklendiği belirtilirken, Halife Hafter'in geçen haftalarda ağır kayıplar verdiği hatırlatıldı. Haberde, Libya hükümetinin Türkiye'den aldığı desteğin çatışmanın gidişatını değiştirdiği kaydedildi.

Washington Post, haberinde, üsteki kaybı "Hafter için ağır bir darbe" şeklinde tanımlarken, "Libya hükümeti için büyük bir moral olduğunu" okuyucularına aktardı. Türkiye'nin bölgedeki artan varlığı nedeniyle "Hafter'in bu sene içerisinde ağır darbeler aldığının" altını çizen gazete, Libya hükümetinin Vatiyye Askeri Üssü'nde ele geçirdiği Rus yapımı Pantsir hava savunma sistemine de değindi.Rus Kommersant gazetesi, Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki Vatiyye Askeri Üssü'nde hükümetin kontrolü sağlanmasını, "Halife Hafter, hava üssünü ve Pantsirleri kaybetti" başlığıyla haberleştirdi. Haberde, "Ele geçirilen ganimetlerin arasında Pantsir hava savunma sisteminin bulunduğu" hatırlatıldı.

Rus TASS haber ajansı ve RİA haber ajansı da Libya hükümetinin Vatiyye Askeri Üssü üzerinde kontrolü sağladığını yazdı.

Libya ordusundaki komutandan Türk halkı ve Başkan Erdoğan'a teşekkür: Türkiye olmasaydı başaramazdıkHafter'e çok ağır darbe! Hava savunma sistemi imha edildi

Son dakika haberi....  ordusu, BAE'nin  milislerine temin ettiği Rus yapımı Pantsir tipi 5 hava savunma sisteminin bugün imha edildiğini açıkladı. 

HAFTER'E ÇOK AĞIR DARBE! HAVA SAVUNMA SİSTEMİ İMHA EDİLDİ

 ordusunun yürüttüğü Öfke Volkanı Operasyonu basın biriminden yapılan yazılı açıklamada, topçu birliklerinin başkent Trablus'un güneydoğusundaki Suk el-Ehad bölgesinde, BAE'nin  milislerine temin ettiği bir Rus yapımı Pantsir hava savunma sistemini daha imha ettiği belirtildi.

Açıklamada, son 24 saatte Libya ordusuna bağlı silahlı insansız hava araçları ve topçu birliklerinin Terhune'de 3, Vişke bölgesinde bir ve başkentin güneyinde de bir olmak üzere, toplam 5 Pantsir hava savunma sistemini etkisiz hale getirdiği aktarıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası açıkladı: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 4 gün.
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası açıkladı: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 4 gün.
Leyla Gülüşken A Haber canlı yayınında skandal iddiaları tek tek çürüttü: Hepsi yalan ve iftira.
Leyla Gülüşken A Haber canlı yayınında skandal iddiaları tek tek çürüttü: Hepsi yalan ve iftira.